Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mamanino σου απάντησα αλλά με βγάζει σε «απόκρυψη». Τι είναι αυτό;Τέλος πάντων έλεγα ότι όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς ! Κι εγώ στην αρχή είμαι. 8 εβδομάδων είμαι. Με πολλές αναγούλες, ναυτία κι εμετούς. Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ποιο τεστ έκανες κορίτσι μου;

Clear blue έκανα. Αλλά επειδή ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος ελπίζω ότι επειδή είχα πιει καφέδες μήπως δεν ανίχνευσε την ορμόνη. Αν δεν έρθει μέχρι το πρωί θα πάω για χοριακη όπως είχα σκοπό να κάνω 

Όπως βλέπεις είδα το αρνητικό αλλά δεν το βάζω κάτω χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

@Mamanino σου απάντησα αλλά με βγάζει σε «απόκρυψη». Τι είναι αυτό;Τέλος πάντων έλεγα ότι όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς ! Κι εγώ στην αρχή είμαι. 8 εβδομάδων είμαι. Με πολλές αναγούλες, ναυτία κι εμετούς. Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

ωωω κοριτσακι μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!συγχαρητήρια και με το καλο ευχομαι!!!μπήκα μετα απο καιρό, τρέχαμε με τον μικρό αλλά οκ.πως είσαι? όλα καλά?εγώ τελικά έχω αγοράκι!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου. Απογοήτευση μεγάλη. Αλλά όσο δεν βλέπω περίοδο ελπίζω.

Και καλά κανεις και ελπίζεις.. εγω ήμουν εγκυος ειχα μια βδομάδα καθυστέρηση και τα τεστ αρνητικά .. πιςτευω οτι το εχεις ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Clear blue έκανα. Αλλά επειδή ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος ελπίζω ότι επειδή είχα πιει καφέδες μήπως δεν ανίχνευσε την ορμόνη. Αν δεν έρθει μέχρι το πρωί θα πάω για χοριακη όπως είχα σκοπό να κάνω 

Όπως βλέπεις είδα το αρνητικό αλλά δεν το βάζω κάτω χαχαχαχα.

Και πολύ καλά κανεις!!! Η αισιοδοξία είναι το μεγαλύτερο όπλο μας.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωωω κοριτσακι μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!συγχαρητήρια και με το καλο ευχομαι!!!μπήκα μετα απο καιρό, τρέχαμε με τον μικρό αλλά οκ.πως είσαι? όλα καλά?εγώ τελικά έχω αγοράκι!!!

Να είσαι καλά @*ζουζουνα*!!! μου! Είμαι πολύ συγκρατημένη ακόμα βέβαια, λόγω ιστορικού αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά. Εύχομαι να είναι καλά όλα τα παιδάκια σου και φυσικά με το καλο ο νέος γιοκας! Χαίρομαι που σου πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Clear blue έκανα. Αλλά επειδή ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος ελπίζω ότι επειδή είχα πιει καφέδες μήπως δεν ανίχνευσε την ορμόνη. Αν δεν έρθει μέχρι το πρωί θα πάω για χοριακη όπως είχα σκοπό να κάνω 

Όπως βλέπεις είδα το αρνητικό αλλά δεν το βάζω κάτω χαχαχαχα.

Η χοριακη ειναι το καλυτερο. Αν κ παλι βγαλει αρνητικο.. τοτε και σιγουρη θα εισαι.. και θα προετοιμαστεις καλυτερα ψυχολογικα για την εξωσωματικη. Αρκει να ξερεις με σιγουρια αν ειναι θετικο ή αρνητικο. Ευχομαι μια τεραστια χοριακη λοιπον αυριο... και το σημερινο τεστ να βγει λαθος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Makelen είπε:

Η χοριακη ειναι το καλυτερο. Αν κ παλι βγαλει αρνητικο.. τοτε και σιγουρη θα εισαι.. και θα προετοιμαστεις καλυτερα ψυχολογικα για την εξωσωματικη. Αρκει να ξερεις με σιγουρια αν ειναι θετικο ή αρνητικο. Ευχομαι μια τεραστια χοριακη λοιπον αυριο... και το σημερινο τεστ να βγει λαθος!!

Μακάρι κορίτσι μου..ξέρεις τι έχω πάθει;είδα το αρνητικό και σκέφτηκα ότι 2 χρόνια τώρα τα αυγά μου είναι τζουφια πως θα καταφέρω να βγάλω σωστό αυγό στην εξωσωματική? Τα συναισθήματα μου είναι αντικρουόμενα την μια ανυπομονώ και είμαι μέσα στην αισιοδοξία και από την άλλη με πιάνει μια φοβία άλλο πράγμα. Με τις μέρες μου είμαι!!!

Ελπίζω βέβαια να μας μπει καλά η εβδομάδα με μια χοριακη θετική και καλή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου..ξέρεις τι έχω πάθει;είδα το αρνητικό και σκέφτηκα ότι 2 χρόνια τώρα τα αυγά μου είναι τζουφια πως θα καταφέρω να βγάλω σωστό αυγό στην εξωσωματική? Τα συναισθήματα μου είναι αντικρουόμενα την μια ανυπομονώ και είμαι μέσα στην αισιοδοξία και από την άλλη με πιάνει μια φοβία άλλο πράγμα. Με τις μέρες μου είμαι!!!

Ελπίζω βέβαια να μας μπει καλά η εβδομάδα με μια χοριακη θετική και καλή!!

Μια εγκυμοσύνη κορίτσι μου είναι πολύπαραγοντικη 

Δεν φτάνει  μόνο ένα  καλό ωάριο κ ένα καλό σπερματοζωάριο 

Αν ήταν έτσι ,θα είχε ο καθένας μας ομάδα ποδοσφαίρου από παιδιά 

Πάμε δυνατά ,να γίνουμε μανουλες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου..ξέρεις τι έχω πάθει;είδα το αρνητικό και σκέφτηκα ότι 2 χρόνια τώρα τα αυγά μου είναι τζουφια πως θα καταφέρω να βγάλω σωστό αυγό στην εξωσωματική? Τα συναισθήματα μου είναι αντικρουόμενα την μια ανυπομονώ και είμαι μέσα στην αισιοδοξία και από την άλλη με πιάνει μια φοβία άλλο πράγμα. Με τις μέρες μου είμαι!!!

Ελπίζω βέβαια να μας μπει καλά η εβδομάδα με μια χοριακη θετική και καλή!!

Στην εξωσωματικη ομως ξερουν να επιλεξουν. Αλλα ακομα κ να μην ειναι καλα.. ενδεχομενως   να περιμενουν μεχρι να βγαλεις   καλα ωαρια.. που θα γονιμοποιηθουν.. κ θα ειναι οκ για τοποθετηση. Τι σου εχουν πει για τα ωαρια σου; σου εχουν πει οτι εχεις προβλημα ή μονη σου το λες   απο τον φοβο σου;?;!;?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Στην εξωσωματικη ομως ξερουν να επιλεξουν. Αλλα ακομα κ να μην ειναι καλα.. ενδεχομενως   να περιμενουν μεχρι να βγαλεις   καλα ωαρια.. που θα γονιμοποιηθουν.. κ θα ειναι οκ για τοποθετηση. Τι σου εχουν πει για τα ωαρια σου; σου εχουν πει οτι εχεις προβλημα ή μονη σου το λες   απο τον φοβο σου;?;!;?

Επειδή έχω χαμηλή ΑΜΗ και ψηλή fsh και λόγω της 2 έτους ακαρπης προσπάθειας ενώ έχουμε πολύ καλό σπέρμα ο γυναικολόγος μου είπε ότι το απόθεμα είναι μικρό και ελάχιστα τα καλά ωάρια. Μου είπε επί λέξη στα 12 ωάρια του χρόνου τα καλά μου θα είναι κάνα 2 . Άσε που προχτές που πήγα για υπέρηχο και Παπ μου είπε ότι είμαι σε αρχή προεμμηνοπαυσης εκεί να δεις σοκ!!! 

Φοβάμαι πόσο καιρό θα χρειαστεί να βρουν το καλό ωάριο και πόσο καιρό θα παίρνω φάρμακα καθαρά και μόνο από οικονομικής άποψης. Είναι μετρημένα κουκιά για μια μόνο προσπάθεια. 

 

Just now, Ellidr είπε:

Μια εγκυμοσύνη κορίτσι μου είναι πολύπαραγοντικη 

Δεν φτάνει  μόνο ένα  καλό ωάριο κ ένα καλό σπερματοζωάριο 

Αν ήταν έτσι ,θα είχε ο καθένας μας ομάδα ποδοσφαίρου από παιδιά 

Πάμε δυνατά ,να γίνουμε μανουλες.

Θα γίνουμε εννοείται!!! Με φόβο κόπο στεναχώρια αλλά πολύ ελπίδα και άπειρη αισιοδοξία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Επειδή έχω χαμηλή ΑΜΗ και ψηλή fsh και λόγω της 2 έτους ακαρπης προσπάθειας ενώ έχουμε πολύ καλό σπέρμα ο γυναικολόγος μου είπε ότι το απόθεμα είναι μικρό και ελάχιστα τα καλά ωάρια. Μου είπε επί λέξη στα 12 ωάρια του χρόνου τα καλά μου θα είναι κάνα 2 . Άσε που προχτές που πήγα για υπέρηχο και Παπ μου είπε ότι είμαι σε αρχή προεμμηνοπαυσης εκεί να δεις σοκ!!! 

Φοβάμαι πόσο καιρό θα χρειαστεί να βρουν το καλό ωάριο και πόσο καιρό θα παίρνω φάρμακα καθαρά και μόνο από οικονομικής άποψης. Είναι μετρημένα κουκιά για μια μόνο προσπάθεια. 

 

Θα γίνουμε εννοείται!!! Με φόβο κόπο στεναχώρια αλλά πολύ ελπίδα και άπειρη αισιοδοξία!!!

Καλα κανεις κοριτσι και επιμενεις! Μακαρι αυριο να εχεις μια ωραια μπαμπατσικη χοριακη! Αλλα και αρνητικη να βγει, δεν θα το βαλεις κατω! Εχετε βαλει μπρος για το στοχο της εξωσωματικης και εκει θα εστιασεις! Ετσι οπως τα λεει η Makelen ειναι, εκει ξερουν να παρουν τα σωστα τα ωαρια τα ζουμπουρλουδικα!! Στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...