Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Flolipop είπε:

Και πολύ καλά κανεις!!! Η αισιοδοξία είναι το μεγαλύτερο όπλο μας.

Να είσαι καλά @*ζουζουνα*!!! μου! Είμαι πολύ συγκρατημένη ακόμα βέβαια, λόγω ιστορικού αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά. Εύχομαι να είναι καλά όλα τα παιδάκια σου και φυσικά με το καλο ο νέος γιοκας! Χαίρομαι που σου πάνε όλα καλά.

δόξα το θεό προσπαθούμε, όσο μπορώ προσέχω κ εγω,υγεία να έχουμε και τπτ αλλο.γιατι με τον μικρο είναι δύσκολα,παίρνει αγωγή ακόμα.. ελπίζω αυτή την φορά να ειναι καλα κ να μην του ξανα βγει τπττ.εσυ μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά!να χαιρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό και το νέο μέλος!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Επειδή έχω χαμηλή ΑΜΗ και ψηλή fsh και λόγω της 2 έτους ακαρπης προσπάθειας ενώ έχουμε πολύ καλό σπέρμα ο γυναικολόγος μου είπε ότι το απόθεμα είναι μικρό και ελάχιστα τα καλά ωάρια. Μου είπε επί λέξη στα 12 ωάρια του χρόνου τα καλά μου θα είναι κάνα 2 . Άσε που προχτές που πήγα για υπέρηχο και Παπ μου είπε ότι είμαι σε αρχή προεμμηνοπαυσης εκεί να δεις σοκ!!! 

Φοβάμαι πόσο καιρό θα χρειαστεί να βρουν το καλό ωάριο και πόσο καιρό θα παίρνω φάρμακα καθαρά και μόνο από οικονομικής άποψης. Είναι μετρημένα κουκιά για μια μόνο προσπάθεια. 

 

Θα γίνουμε εννοείται!!! Με φόβο κόπο στεναχώρια αλλά πολύ ελπίδα και άπειρη αισιοδοξία!!!

Να σε ρωτησω κατι.. Αφου εχετε καλο σπερμα.. γιατι πριν την εξωσωματικη δεν δοκιμαζεις   μερικους   κυκλους    με serpafar κ προγραμματισμενες   επαφες  ? Αυτο που κανω κι εγω δηλαδη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Επειδή έχω χαμηλή ΑΜΗ και ψηλή fsh και λόγω της 2 έτους ακαρπης προσπάθειας ενώ έχουμε πολύ καλό σπέρμα ο γυναικολόγος μου είπε ότι το απόθεμα είναι μικρό και ελάχιστα τα καλά ωάρια. Μου είπε επί λέξη στα 12 ωάρια του χρόνου τα καλά μου θα είναι κάνα 2 . Άσε που προχτές που πήγα για υπέρηχο και Παπ μου είπε ότι είμαι σε αρχή προεμμηνοπαυσης εκεί να δεις σοκ!!! 

Φοβάμαι πόσο καιρό θα χρειαστεί να βρουν το καλό ωάριο και πόσο καιρό θα παίρνω φάρμακα καθαρά και μόνο από οικονομικής άποψης. Είναι μετρημένα κουκιά για μια μόνο προσπάθεια. 

 

Θα γίνουμε εννοείται!!! Με φόβο κόπο στεναχώρια αλλά πολύ ελπίδα και άπειρη αισιοδοξία!!!

Κοριτσάκι εύχομαι αύριο η χοριακή να σε ανταμείψει! Αν όχι, δε μασάμε, ξεκινάς την προετοιμασία για την εξωσωματική. Μια χαρά αυγουλακια θα κάνεις και θα έρθουν τα διδυμακια σου! Όσο για αυτό που σου είπε ο γιατρός, θα σου πω πως ακριβώς το ίδιο είπε και σε εμένα. Πως στον χρόνο είναι θέμα αν κάνω 2-3 αυγά κατάλληλα για γονιμοποιηση. Εγώ δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κάνω άλλους να παιδί, βασικά, δεν το πιστεύω καν πως μπορεί να συμβεί(σκέφτηκα μέχρι και να βγω από την ομάδα, αλλά δεν μπορώ, μου έχετε γίνει καθημερινή ανάγκη). Αλλά για εσένα και την Ellidr είμαι απολύτως σίγουρη πως θα τα καταφέρετε! Εδώ θα είμαστε και θα περιμένουμε σύντομα τα καλά σας νέα! Είσαι δυναμική και αποφασισμένη, όλα θα γίνουν! 

Επίσης, συμφωνώ με την Makelen. Δεν θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάποιους κύκλους με serpafar ή με ότι δίνουν για καλύτερη παραγωγή ωαρίων; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Να σε ρωτησω κατι.. Αφου εχετε καλο σπερμα.. γιατι πριν την εξωσωματικη δεν δοκιμαζεις   μερικους   κυκλους    με serpafar κ προγραμματισμενες   επαφες  ? Αυτο που κανω κι εγω δηλαδη..

Κοριτσακι μου το σκεφτήκαμε και αυτό..αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις μου δεν θα έχει αποτέλεσμα και να πάμε καλύτερα για εξωσωματική. Φαντάσου μας απέτρεψε και από την σπερματεγχυση . Και επειδή με έχει κουράσει όλη αυτή η προσπάθεια και η αγωνία είπαμε να πάμε κατευθείαν σε κέντρο και από εκεί κ έπειτα είναι στο χέρι του Θεού και της επιστήμης. Κουράστηκα παρά πολύ ειλικρινά...

Just now, Agatte είπε:

Κοριτσάκι εύχομαι αύριο η χοριακή να σε ανταμείψει! Αν όχι, δε μασάμε, ξεκινάς την προετοιμασία για την εξωσωματική. Μια χαρά αυγουλακια θα κάνεις και θα έρθουν τα διδυμακια σου! Όσο για αυτό που σου είπε ο γιατρός, θα σου πω πως ακριβώς το ίδιο είπε και σε εμένα. Πως στον χρόνο είναι θέμα αν κάνω 2-3 αυγά κατάλληλα για γονιμοποιηση. Εγώ δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κάνω άλλους να παιδί, βασικά, δεν το πιστεύω καν πως μπορεί να συμβεί(σκέφτηκα μέχρι και να βγω από την ομάδα, αλλά δεν μπορώ, μου έχετε γίνει καθημερινή ανάγκη). Αλλά για εσένα και την Ellidr είμαι απολύτως σίγουρη πως θα τα καταφέρετε! Εδώ θα είμαστε και θα περιμένουμε σύντομα τα καλά σας νέα! Είσαι δυναμική και αποφασισμένη, όλα θα γίνουν! 

Επίσης, συμφωνώ με την Makelen. Δεν θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάποιους κύκλους με serpafar ή με ότι δίνουν για καλύτερη παραγωγή ωαρίων; 

Εσύ ειδικά αποκλείεται να φύγεις από την ομάδα!!! Αν τα καταφέρω εγώ με τζουφια θα τα καταφέρεις κ εσύ!!!! Εξάλλου είσαι η απαραίτητη φωνή της λογικής που τόσο έχω ανάγκη να ακούω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσακι μου το σκεφτήκαμε και αυτό..αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι με βάση τις εξετάσεις μου δεν θα έχει αποτέλεσμα και να πάμε καλύτερα για εξωσωματική. Φαντάσου μας απέτρεψε και από την σπερματεγχυση . Και επειδή με έχει κουράσει όλη αυτή η προσπάθεια και η αγωνία είπαμε να πάμε κατευθείαν σε κέντρο και από εκεί κ έπειτα είναι στο χέρι του Θεού και της επιστήμης. Κουράστηκα παρά πολύ ειλικρινά...

Εσύ ειδικά αποκλείεται να φύγεις από την ομάδα!!! Αν τα καταφέρω εγώ με τζουφια θα τα καταφέρεις κ εσύ!!!! Εξάλλου είσαι η απαραίτητη φωνή της λογικής που τόσο έχω ανάγκη να ακούω!!!

Καλέ δεν φεύγω, δεν μπορώ σου λέω! Θα μείνω εδώ, ο τελευταίος των Μοϊκανών, να σας ξεπροβοδισω μία μία! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Χρυσάκι! Φωνή της λογικής ε; χάχα, μόνο για τον εαυτό μου δεν έχω καμία λογική! "-Παραλογοοο;, - δεν αποκρίνεται..." 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/3/2021 at 7:29 ΜΜ, Makelen είπε:

Ενα κ καλο χρειαζεται, το ξερω! Απλως φοβαμαι μηπως κατι παει στραβα.. Αγχωνομαι. Εσυ ειχες καλη εξελιξη με αυτο το ένα;?; Προσφατα εκανες την εξωσωματικη;?;

Δυστυχώς δεν είχαμε εγκυμοσύνη, 

Αλλά εσύ είσαι μικρή, σίγουρα οι ποιότητα των ωαριων σου θα είναι καλύτερη, 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!! 

On 27/3/2021 at 7:36 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου!!!για πες μου..είχες καμία παρενέργεια από τα φάρμακα;;

Μην αγχώνεσαι καθόλου μα καθόλου!!! Θα το πετύχεις το ένα το καλό. Και για να σε παρηγορήσω κάπως θα σου πω ότι κ εμείς με την εξωσωματική το ένα το καλό θα κυνηγήσουμε!! Κάτι μου λέει ότι αυτός θα είναι ο μήνας μας!!! Έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά!!

Πες μου την εμπειρία σου αν θέλεις. Έκανες έμβρυο μεταφορά η έβαλες κατάψυξη και συνεχιζεις να μαζεύεις;; Συγνώμη αν έχεις ξαναπεί την ιστορία σου αλλά δεν θυμάμαι είμαι και κάποιας ηλικίας χαχαχα 

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Έκανα με σερπαφαρ το ν Ιουλίου κ έβγαλα 4 εκ των οποίων το ένα γονιμοποίηθηκε, το έβαλα κατάψυξη κ έκανα εξωσωματικη με φάρμακα τον Δεκέμβριο πήρα αλλά δύο κ τα βάλαμε μαζί, αλλά τζίφος!!!! Βλέπεις είμαι κ 43 κ αυτό το ένα είναι δύσκολο πολύ να βρεθεί!!!!!!! 

 Χρύσα μου σου εύχομαι αύριο να έχεις τα καλύτερα νέα!!!!! 

Εύχομαι σύντομα για όλες μας να αποκτήσουμε αυτό που τόσα πολύ λαχτάραμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Δυστυχώς δεν είχαμε εγκυμοσύνη, 

Αλλά εσύ είσαι μικρή, σίγουρα οι ποιότητα των ωαριων σου θα είναι καλύτερη, 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!! 

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Έκανα με σερπαφαρ το ν Ιουλίου κ έβγαλα 4 εκ των οποίων το ένα γονιμοποίηθηκε, το έβαλα κατάψυξη κ έκανα εξωσωματικη με φάρμακα τον Δεκέμβριο πήρα αλλά δύο κ τα βάλαμε μαζί, αλλά τζίφος!!!! Βλέπεις είμαι κ 43 κ αυτό το ένα είναι δύσκολο πολύ να βρεθεί!!!!!!! 

 Χρύσα μου σου εύχομαι αύριο να έχεις τα καλύτερα νέα!!!!! 

Εύχομαι σύντομα για όλες μας να αποκτήσουμε αυτό που τόσα πολύ λαχτάραμε!!! 

Να εισαι καλα κορίτσι μου.. κι εσυ ο.τι ποθείς.! (Αυτο το "μικρη" πολύ μου αρεσεε! Χαχ). Καλη μας επιτυχια λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!! Ξύπνησα με έντονους πόνους περιόδου..ξανακατουρησα ένα τεστακι με τα πρωινά αρνητικό και αυτό. Οπότε η κυρά κόκκινη είναι καθ' οδόν..τζαμπα ξεσηκωθηκα και σας πήρα στον λαιμό μου για χαρές και πανηγύρια. Η διάθεση μου στα πατώματα παρολο που μέσα μου ήξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι ούτε αυτή τη φορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!! Ξύπνησα με έντονους πόνους περιόδου..ξανακατουρησα ένα τεστακι με τα πρωινά αρνητικό και αυτό. Οπότε η κυρά κόκκινη είναι καθ' οδόν..τζαμπα ξεσηκωθηκα και σας πήρα στον λαιμό μου για χαρές και πανηγύρια. Η διάθεση μου στα πατώματα παρολο που μέσα μου ήξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι ούτε αυτή τη φορά.

Κοριτσάρα μου όμορφη αλλαξε διαθεση σε παρακαλώ. Σκέψου οτι έχεις μπροστά σου τη διαδικασία της εξωσωματικής και πως έχεις περισσότερες πιθανότητες. Σίγουρα μας χαλάει οταν δεν βλέπουμε τη δευτερη γραμμουλα στο τεστ ομως προχωράμε με τον επόμενο στόχο. Κάνουμε focus εκεί και σε τιποτα άλλο που μας πηγαίνει πίσω!!! Εισαι πολύ κοντά. Αυτό να θυμάσαι!!!

Καλημέρα!!! Εγώ κλασικά 2ος μηνας χωρίς περιοδο. Αντε να δουμε!!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!! Ξύπνησα με έντονους πόνους περιόδου..ξανακατουρησα ένα τεστακι με τα πρωινά αρνητικό και αυτό. Οπότε η κυρά κόκκινη είναι καθ' οδόν..τζαμπα ξεσηκωθηκα και σας πήρα στον λαιμό μου για χαρές και πανηγύρια. Η διάθεση μου στα πατώματα παρολο που μέσα μου ήξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι ούτε αυτή τη φορά.

Καλημερα κοριτσι μου.μην μου πέφτεις σε παρακαλώ ακόμα και αν δεν τα καταφέρεις αυτό τον μήνα σε περιμένει μια νέα προσπάθεια και εύχομαι όλα να πάνε καλα:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!! Ξύπνησα με έντονους πόνους περιόδου..ξανακατουρησα ένα τεστακι με τα πρωινά αρνητικό και αυτό. Οπότε η κυρά κόκκινη είναι καθ' οδόν..τζαμπα ξεσηκωθηκα και σας πήρα στον λαιμό μου για χαρές και πανηγύρια. Η διάθεση μου στα πατώματα παρολο που μέσα μου ήξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι ούτε αυτή τη φορά.

Καλημερα!   Παμε για διδυμα τωρα! Αντε να σου κατεβουν να ξεκινησει η διαδικασια! Ολα τελεια θα πανε.. θα πανηγυρισουμε περισσοτερο  στην εξωσωματικη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ με στηρίζετε απίστευτα!! Είναι αυτή η ελπίδα που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη όλες μας που μας κάνει να προχωράμε. Βέβαια όσο δεν κοκκινίζει η σερβιετα δεν σβήνει αλλά οι κράμπες σήμερα μου υπενθυμίζουν ότι απέτυχα. Από αύριο λοιπόν θα κάνω focus στην εξωσωματική λίγο έμεινε ακόμα μέχρι το ραντεβού, κάθε μέρα που περναει είμαι ένα βήμα πιο κοντά!!!

@Klelia81 μου άντε να έρθει και σε εσένα η περίοδος σε έχω έννοια και καταλαβαίνω την αγωνία σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ με στηρίζετε απίστευτα!! Είναι αυτή η ελπίδα που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη όλες μας που μας κάνει να προχωράμε. Βέβαια όσο δεν κοκκινίζει η σερβιετα δεν σβήνει αλλά οι κράμπες σήμερα μου υπενθυμίζουν ότι απέτυχα. Από αύριο λοιπόν θα κάνω focus στην εξωσωματική λίγο έμεινε ακόμα μέχρι το ραντεβού, κάθε μέρα που περναει είμαι ένα βήμα πιο κοντά!!!

@Klelia81 μου άντε να έρθει και σε εσένα η περίοδος σε έχω έννοια και καταλαβαίνω την αγωνία σου 

Καλημερα @Chrussa1982 μου! Οι κράμπες είναι ολόιδιες και στην περίπτωση περιόδου και στην περίπτωση της εγκυμοσύνης. Υπομονή και θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ με στηρίζετε απίστευτα!! Είναι αυτή η ελπίδα που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη όλες μας που μας κάνει να προχωράμε. Βέβαια όσο δεν κοκκινίζει η σερβιετα δεν σβήνει αλλά οι κράμπες σήμερα μου υπενθυμίζουν ότι απέτυχα. Από αύριο λοιπόν θα κάνω focus στην εξωσωματική λίγο έμεινε ακόμα μέχρι το ραντεβού, κάθε μέρα που περναει είμαι ένα βήμα πιο κοντά!!!

@Klelia81 μου άντε να έρθει και σε εσένα η περίοδος σε έχω έννοια και καταλαβαίνω την αγωνία σου 

Μπράβο αγαπη, έτσι θετικά πάντα!! Όσο για μένα με στεναχωρεί λιγο που δεν έχω κάτι για να παλέψω. Είμαι στάσιμη και ο καιρός περνάει. Ευτυχώς είμαι σχεδόν ολη μερα στο τρέξιμο και δεν το σκέφτομαι συχνά. Χαζευω και καμιά φορα στο ιντερνετ μηπως υπάρχει κάτι άλλο να μπορω να κάνω αλλα δεν βρίσκω κάτι. Απο τη μία σκεφτομαι να κάνω εξετάσεις να δω σε τι επιπεδο βρισκονται μετά απο εναμιση μηνα που παίρνω το χάπι του θυρωειδή αλλα από την άλλη λέω δεν υπάρχει νόημα να γίνουν τώρα. Οπότε περιμένω και έχει και ο Θεός και για μένα.

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Μπράβο αγαπη, έτσι θετικά πάντα!! Όσο για μένα με στεναχωρεί λιγο που δεν έχω κάτι για να παλέψω. Είμαι στάσιμη και ο καιρός περνάει. Ευτυχώς είμαι σχεδόν ολη μερα στο τρέξιμο και δεν το σκέφτομαι συχνά. Χαζευω και καμιά φορα στο ιντερνετ μηπως υπάρχει κάτι άλλο να μπορω να κάνω αλλα δεν βρίσκω κάτι. Απο τη μία σκεφτομαι να κάνω εξετάσεις να δω σε τι επιπεδο βρισκονται μετά απο εναμιση μηνα που παίρνω το χάπι του θυρωειδή αλλα από την άλλη λέω δεν υπάρχει νόημα να γίνουν τώρα. Οπότε περιμένω και έχει και ο Θεός και για μένα.

Είναι καλό που είσαι στο τρέξιμο και ξεφεύγει κάπως το μυαλό κορίτσι μου. Περίμενε αν θες ένα μήνα ακόμα και μετά κάνε εξετάσεις η και τον υπέρηχο που έλεγες. 

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα @Chrussa1982 μου! Οι κράμπες είναι ολόιδιες και στην περίπτωση περιόδου και στην περίπτωση της εγκυμοσύνης. Υπομονή και θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Παπάκι μου γλυκό στείλε μπεμπεδοσκονη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...