Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

Είναι καλό που είσαι στο τρέξιμο και ξεφεύγει κάπως το μυαλό κορίτσι μου. Περίμενε αν θες ένα μήνα ακόμα και μετά κάνε εξετάσεις η και τον υπέρηχο που έλεγες. 

Παπάκι μου γλυκό στείλε μπεμπεδοσκονη!!!

Ένα θα σου πω, εγώ είμαι κλεισμένα 40 και στον μοναδικό πρόσφατο ορμονολογικο έλεγχο που είχα κάνει η fish μου ήταν 10,5. Αμη δεν έκανα ποτε. Ο σύζυγος μου είναι 47 χρόνων. Εμείς σε σχέση με εσάς Χρυσά μου είμαστε μεγαλύτεροι και αρκετά θα έλεγα... δεν μπορώ να φανταστώ ότι εσεις δεν θα τα καταφέρετε. Επίσης ήθελα καιρό να σε ρωτήσω, την fsh σου την έχεις τσεκάρει μια φορά μόνο; Γιατί από όσα ξέρω για να έχεις σωστή εικόνα θα πρέπει να την ελέγξεις αρκετές φορές να δεις πάνω κάτω που βρίσκεται κάθε φορά και μετά να βγει συμπέρασμα. Μια κάπως ανεβασμένη τιμή μπορεί απλά να σημαίνει έναν κακό κυκλο, τίποτα περισσότερο . Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνεις έγκυος, στο υπογράφω. 

@TATAKI μου καλημερα. Σε χάσαμε. Είσαι καλά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ με στηρίζετε απίστευτα!! Είναι αυτή η ελπίδα που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη όλες μας που μας κάνει να προχωράμε. Βέβαια όσο δεν κοκκινίζει η σερβιετα δεν σβήνει αλλά οι κράμπες σήμερα μου υπενθυμίζουν ότι απέτυχα. Από αύριο λοιπόν θα κάνω focus στην εξωσωματική λίγο έμεινε ακόμα μέχρι το ραντεβού, κάθε μέρα που περναει είμαι ένα βήμα πιο κοντά!!!

@Klelia81 μου άντε να έρθει και σε εσένα η περίοδος σε έχω έννοια και καταλαβαίνω την αγωνία σου 

Καλημέρα κορίτσι! 3 εγκυμοσύνες από εξωσωματική και στις 3 είχα τα ίδια συμπτώματα περιόδου! Όσο μπορείς μείνε ήρεμη! Μεχρι να έρθει η περίοδος, αν έρθει, μείνε αισιόδοξη! Καλή τύχη! Σου εύχομαι να γλιτώσεις της εξωσωματική κι όλα να σου πάνε καλά!!! Καλή τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. κατευθειαν στο θεμα. Την Δευτερα, σε μια εβδομαδα, ειναι η 11η μερα του κυκλου μου, και εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο να κανω την πρωτη παρακολουθηση του κυκλου με serpafar-cyclacur. Στο τηλεφωνο, τον ρωτησα ποτε να ξεκινησω επαφες  . Μου ειπε οτι θα μου πει ποτε ειναι η καταλληλη μερα.. κι οτι δεν χρειαζεται προηγουμενως  . Ωστοσο του λεω.. Εφοσον εχουμε ηδη αρκετη αποχη.. και λογω περιοδου κ πριν ειχαμε μερες   να ερθουμε σε επαφη, πως   θα γινει να κανουμε  μονο την καταλληλη μερα κατευθειαν; Ναι σωστα, μου λεει. Η αποχη δεν πρεπει να ειναι πανω απο 3-5 μερες  ! Αρα κοριτσια.. λιγο προσοχη σε αυτα που μας   λενε οι γιατροι.. να τα επανεξεταζουμε λιγο.. γιατι μπορει να την πατησουμε κ να μην καταλαβουμε κ τον λογο! Ευτυχως   που τα διαβαζουμε κ λιγο στο ιντερνετ και δεν παμε κατευθειαν σαν τα βοδια... να μας   λενε ο.τι να ναι..! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Λοιπον.. κατευθειαν στο θεμα. Την Δευτερα, σε μια εβδομαδα, ειναι η 11η μερα του κυκλου μου, και εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο να κανω την πρωτη παρακολουθηση του κυκλου με serpafar-cyclacur. Στο τηλεφωνο, τον ρωτησα ποτε να ξεκινησω επαφες  . Μου ειπε οτι θα μου πει ποτε ειναι η καταλληλη μερα.. κι οτι δεν χρειαζεται προηγουμενως  . Ωστοσο του λεω.. Εφοσον εχουμε ηδη αρκετη αποχη.. και λογω περιοδου κ πριν ειχαμε μερες   να ερθουμε σε επαφη, πως   θα γινει να κανουμε  μονο την καταλληλη μερα κατευθειαν; Ναι σωστα, μου λεει. Η αποχη δεν πρεπει να ειναι πανω απο 3-5 μερες  ! Αρα κοριτσια.. λιγο προσοχη σε αυτα που μας   λενε οι γιατροι.. να τα επανεξεταζουμε λιγο.. γιατι μπορει να την πατησουμε κ να μην καταλαβουμε κ τον λογο! Ευτυχως   που τα διαβαζουμε κ λιγο στο ιντερνετ και δεν παμε κατευθειαν σαν τα βοδια... να μας   λενε ο.τι να ναι..! 

Καλά κάνεις και ρωτάς άκου να μην έρθετε σε επαφή έλεος δηλαδή τι πράγματα είναι αυτά;; Πάντως κ εγώ ενημερώνομαι περισσότερο από εδώ και ψάχνομαι από τότε που κάηκα με τον γυναικολόγο μου είμαι πιο υποψιασμένη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Ένα θα σου πω, εγώ είμαι κλεισμένα 40 και στον μοναδικό πρόσφατο ορμονολογικο έλεγχο που είχα κάνει η fish μου ήταν 10,5. Αμη δεν έκανα ποτε. Ο σύζυγος μου είναι 47 χρόνων. Εμείς σε σχέση με εσάς Χρυσά μου είμαστε μεγαλύτεροι και αρκετά θα έλεγα... δεν μπορώ να φανταστώ ότι εσεις δεν θα τα καταφέρετε. Επίσης ήθελα καιρό να σε ρωτήσω, την fsh σου την έχεις τσεκάρει μια φορά μόνο; Γιατί από όσα ξέρω για να έχεις σωστή εικόνα θα πρέπει να την ελέγξεις αρκετές φορές να δεις πάνω κάτω που βρίσκεται κάθε φορά και μετά να βγει συμπέρασμα. Μια κάπως ανεβασμένη τιμή μπορεί απλά να σημαίνει έναν κακό κυκλο, τίποτα περισσότερο . Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνεις έγκυος, στο υπογράφω. 

@TATAKI μου καλημερα. Σε χάσαμε. Είσαι καλά; 

Φωτεινούλα και κορίτσια μου χάθηκα λίγο... είμαι σε μια περίεργη αναμονή να δω πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη μου. Την Παρασκευή πήγα για τον πρωτο υπερηχο. Ημουν 5 εβδ και 1 ημερα. Είδαμε μόνο σάκο και μας είπε πως θα μπορούσε να ήταν και λίγο μεγαλύτερος. Ναι μεν συμβάδιζε με την χοριακή αλλά...ίσως ήταν νωρίς ή ίσως κάτι να θέλει να μας πει. Μου είπε πως δεν σημαίνει κατι και να ξανακάνω μια χοριακή την Πέμπτη και θα μου πει να παω για υπέρηχο. Σήμερα όμως ξαναπήγα από μόνη μου για χοριακή και δεν είδα διπλασιασμό κατά 100% αλλά κατά 80% . Διάβασα πως μετά απο κάποιες μονάδες διπλασιάζεται κάθε 4 ημέρες και όχι κάθε 2. Ωστόσο δεν μπορώ να την πάρω γιατί μου είπε να πάω την Πέμπτη όχι νωρίτερα. Σκούρα τα πράγματα κορίτσια... είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί οι χοριακές μου ήταν πάρα πολύ καλές μέχρι τώρα. Κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη και φαντάζομαι όταν κανονίσω τον 2ο υπέρηχο να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Αυτό το άγνωστο με πεθαίνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλά κάνεις και ρωτάς άκου να μην έρθετε σε επαφή έλεος δηλαδή τι πράγματα είναι αυτά;; Πάντως κ εγώ ενημερώνομαι περισσότερο από εδώ και ψάχνομαι από τότε που κάηκα με τον γυναικολόγο μου είμαι πιο υποψιασμένη. 

Εγώ κανόνισα την υστεροσκοπηση για την Πέμπτη ,πήρα τον γιατρό μου και με καθυσηχασε ότι αν δεν είναι πολύ επεμβατική η υστεροσκοπηση μπορούμε ο από τον πρώτο μήνα το ενδομήτριο μου να είναι μια χαρά 

Μου έδωσε λίγο θάρρος παραπάνω η αλήθεια είναι.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Θα πάω την 6 μέρα του κύκλου οπότε θα προλάβω και τις γόνιμες αν τελικά μου το επιτρέψει ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 3 εγκυμοσύνες από εξωσωματική και στις 3 είχα τα ίδια συμπτώματα περιόδου! Όσο μπορείς μείνε ήρεμη! Μεχρι να έρθει η περίοδος, αν έρθει, μείνε αισιόδοξη! Καλή τύχη! Σου εύχομαι να γλιτώσεις της εξωσωματική κι όλα να σου πάνε καλά!!! Καλή τύχη! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά για την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι πως θέλω πολύ να τα καταφέρω έστω και την ύστατη στιγμή. Ιδωμέν!! Σήμερα όλο κατουριεμαι και ξεβρακωνομαι να τσεκαρω σερβιετα χαχαχαχα.

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ κανόνισα την υστεροσκοπηση για την Πέμπτη ,πήρα τον γιατρό μου και με καθυσηχασε ότι αν δεν είναι πολύ επεμβατική η υστεροσκοπηση μπορούμε ο από τον πρώτο μήνα το ενδομήτριο μου να είναι μια χαρά 

Μου έδωσε λίγο θάρρος παραπάνω η αλήθεια είναι.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Θα πάω την 6 μέρα του κύκλου οπότε θα προλάβω και τις γόνιμες αν τελικά μου το επιτρέψει ο γιατρός.

Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!! Μετά την υστεροσκοπηση θα έρθει και το σπορακι αφού σου δίνει και το οκ ο γιατρός!!!

Just now, TATAKI είπε:

Φωτεινούλα και κορίτσια μου χάθηκα λίγο... είμαι σε μια περίεργη αναμονή να δω πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη μου. Την Παρασκευή πήγα για τον πρωτο υπερηχο. Ημουν 5 εβδ και 1 ημερα. Είδαμε μόνο σάκο και μας είπε πως θα μπορούσε να ήταν και λίγο μεγαλύτερος. Ναι μεν συμβάδιζε με την χοριακή αλλά...ίσως ήταν νωρίς ή ίσως κάτι να θέλει να μας πει. Μου είπε πως δεν σημαίνει κατι και να ξανακάνω μια χοριακή την Πέμπτη και θα μου πει να παω για υπέρηχο. Σήμερα όμως ξαναπήγα από μόνη μου για χοριακή και δεν είδα διπλασιασμό κατά 100% αλλά κατά 80% . Διάβασα πως μετά απο κάποιες μονάδες διπλασιάζεται κάθε 4 ημέρες και όχι κάθε 2. Ωστόσο δεν μπορώ να την πάρω γιατί μου είπε να πάω την Πέμπτη όχι νωρίτερα. Σκούρα τα πράγματα κορίτσια... είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί οι χοριακές μου ήταν πάρα πολύ καλές μέχρι τώρα. Κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη και φαντάζομαι όταν κανονίσω τον 2ο υπέρηχο να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Αυτό το άγνωστο με πεθαίνει. 

Γλυκούλα μου γιατί να μην πάνε όλα καλά? Αυτό με τις χοριακες στο επιβεβαιώνω κ εγώ μου το έχει πει ο γιατρός μου. Πίστεψε στο σπορακι σου και μη στεναχωριέσαι. Εμείς είμαστε δίπλα σου μαζί το περνάμε να ξέρεις. Και στον επομενο υπέρηχο σου θα γιορτάσουμε!!! Καταλαβαίνω το άγχος σου εννοείται κ εγώ θα ήμουν σκασμενη αλλά όσο μπορείς θετική σκέψη. Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Φωτεινούλα και κορίτσια μου χάθηκα λίγο... είμαι σε μια περίεργη αναμονή να δω πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη μου. Την Παρασκευή πήγα για τον πρωτο υπερηχο. Ημουν 5 εβδ και 1 ημερα. Είδαμε μόνο σάκο και μας είπε πως θα μπορούσε να ήταν και λίγο μεγαλύτερος. Ναι μεν συμβάδιζε με την χοριακή αλλά...ίσως ήταν νωρίς ή ίσως κάτι να θέλει να μας πει. Μου είπε πως δεν σημαίνει κατι και να ξανακάνω μια χοριακή την Πέμπτη και θα μου πει να παω για υπέρηχο. Σήμερα όμως ξαναπήγα από μόνη μου για χοριακή και δεν είδα διπλασιασμό κατά 100% αλλά κατά 80% . Διάβασα πως μετά απο κάποιες μονάδες διπλασιάζεται κάθε 4 ημέρες και όχι κάθε 2. Ωστόσο δεν μπορώ να την πάρω γιατί μου είπε να πάω την Πέμπτη όχι νωρίτερα. Σκούρα τα πράγματα κορίτσια... είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί οι χοριακές μου ήταν πάρα πολύ καλές μέχρι τώρα. Κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη και φαντάζομαι όταν κανονίσω τον 2ο υπέρηχο να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Αυτό το άγνωστο με πεθαίνει. 

Να μην στεναχωριέσαι πηγές νωρίς για χοριακη από ότι σου είπε ο γιατρός.μην επηρεάζεται και μην προδικαζεις τιποτα:x όλα θα πάνε πολύ καλά.εσυ να είσαι όσο μπορείς ηρεμη.το ξερω οτι αυτή η αναμονή σε σκοτώνει και εχεις δικιο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Φωτεινούλα και κορίτσια μου χάθηκα λίγο... είμαι σε μια περίεργη αναμονή να δω πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη μου. Την Παρασκευή πήγα για τον πρωτο υπερηχο. Ημουν 5 εβδ και 1 ημερα. Είδαμε μόνο σάκο και μας είπε πως θα μπορούσε να ήταν και λίγο μεγαλύτερος. Ναι μεν συμβάδιζε με την χοριακή αλλά...ίσως ήταν νωρίς ή ίσως κάτι να θέλει να μας πει. Μου είπε πως δεν σημαίνει κατι και να ξανακάνω μια χοριακή την Πέμπτη και θα μου πει να παω για υπέρηχο. Σήμερα όμως ξαναπήγα από μόνη μου για χοριακή και δεν είδα διπλασιασμό κατά 100% αλλά κατά 80% . Διάβασα πως μετά απο κάποιες μονάδες διπλασιάζεται κάθε 4 ημέρες και όχι κάθε 2. Ωστόσο δεν μπορώ να την πάρω γιατί μου είπε να πάω την Πέμπτη όχι νωρίτερα. Σκούρα τα πράγματα κορίτσια... είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί οι χοριακές μου ήταν πάρα πολύ καλές μέχρι τώρα. Κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη και φαντάζομαι όταν κανονίσω τον 2ο υπέρηχο να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Αυτό το άγνωστο με πεθαίνει. 

Μα @TATAKI μου εξαρχής είναι φυσιολογικό να διπλασιάζεται η χοριακη όχι απαραίτητα στο διήμερο αλλά στο τριήμερο ... είναι απόλυτα φυσιολογικό. Ποσο ειχες χοριακη την Παρασκευή και ποσο σήμερα; Επίσης τι σάκο είδατε; Μόνο αμνιακό η και λεκιθικικο ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Klelia81 είπε:

Μπράβο αγαπη, έτσι θετικά πάντα!! Όσο για μένα με στεναχωρεί λιγο που δεν έχω κάτι για να παλέψω. Είμαι στάσιμη και ο καιρός περνάει. Ευτυχώς είμαι σχεδόν ολη μερα στο τρέξιμο και δεν το σκέφτομαι συχνά. Χαζευω και καμιά φορα στο ιντερνετ μηπως υπάρχει κάτι άλλο να μπορω να κάνω αλλα δεν βρίσκω κάτι. Απο τη μία σκεφτομαι να κάνω εξετάσεις να δω σε τι επιπεδο βρισκονται μετά απο εναμιση μηνα που παίρνω το χάπι του θυρωειδή αλλα από την άλλη λέω δεν υπάρχει νόημα να γίνουν τώρα. Οπότε περιμένω και έχει και ο Θεός και για μένα.

Καλησπέρα, δεν θυμάμαι το ιστορικό σου, τι πρόβλημα έχεις, και τι τιμές στις ορμόνες; 

Έχεις κοιτάξει καθόλου για prp ωοθηκων; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop said:

Μα @TATAKI μου εξαρχής είναι φυσιολογικό να διπλασιάζεται η χοριακη όχι απαραίτητα στο διήμερο αλλά στο τριήμερο ... είναι απόλυτα φυσιολογικό. Ποσο ειχες χοριακη την Παρασκευή και ποσο σήμερα; Επίσης τι σάκο είδατε; Μόνο αμνιακό η και λεκιθικικο ;

Την Παρασκευή είχα 4000 και σήμερα 7353. Μόνο σάκο όχι λεκιθικό. Πόσο πρέπει να είναι ο σάκος την 5η εβδομάδα; ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Καλησπέρα, δεν θυμάμαι το ιστορικό σου, τι πρόβλημα έχεις, και τι τιμές στις ορμόνες; 

Έχεις κοιτάξει καθόλου για prp ωοθηκων; 

Το έχω κοιταξει και το έχω κανει τον νοεμβριο του 19. Μηδέν αποτέλεσμα. Οι ορμονικες μου δεν ειναι καλες. Fsh 50 και πάνω.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Το έχω κοιταξει και το έχω κανει τον νοεμβριο του 19. Μηδέν αποτέλεσμα. Οι ορμονικες μου δεν ειναι καλες. Fsh 50 και πάνω.

Ο γιατρός σου τι σου είπε για αυτό το αποτέλεσμα του prp , το έκανες σε γνωστό κέντρο; μήπως να ξανά κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Ο γιατρός σου τι σου είπε για αυτό το αποτέλεσμα του prp , το έκανες σε γνωστό κέντρο; μήπως να ξανά κάνεις; 

Ο τι δεν επιασε τι να μου πει και αυτος!! Στο Ηρακλειο Κρήτης το έκανα και μάλιστα με πολλες επιτυχίες στο prp. Τι να πω ήμουν η εξαίρεση!! Δεν νομίζω να μπω ξανά στη διαδικασία.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Την Παρασκευή είχα 4000 και σήμερα 7353. Μόνο σάκο όχι λεκιθικό. Πόσο πρέπει να είναι ο σάκος την 5η εβδομάδα; ξέρεις;

Νομίζω περίπου 2mm αλλά δεν είμαι και σιγουρη. Αυτό που μου λέει ο γιατρός μου είναι όμως πολύ εύκολο η μέτρηση του υπερήχου να μην είναι απόλυτα ακριβής γιατί δεν έχουν όλα τα μηχανηματα την ίδια ευαισθησία. Η ηλικία κύησης σου υπερηχογραφικα ποσο βγήκε; Πάντως για 5 εβδομάδων μια χαρά μου ακούγεται που είδατε σάκο. Την επόμενη φορά θα δεις και τα υπόλοιπα. Επίσης ποτε δεν ξέρουμε ακριβώς ποτε έγινε η σύλληψη. Μπορεί να έγινε 2 μέρες μετά από αυτό που υπολογίζεις όποτε θέλει λίγο χρόνο ακόμα. Αφού η χοριακη σου συμβαδίζει με την υπερηχογραφικη σου εικόνα , θεωρώ πως όλα είναι μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...