Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Mamanino είπε:

Καλήσπερα, ναι έκανα! 1050. Είμαι 6+1. Πριν 10 μέρες ήταν 246 η χοριακη. 

Έχω αρχίσει και ανησυχώ για την εξέλιξη. Θα ήθελα να αποφύγω την αποξεση. Θα δούμε. 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου! 

Σε συμμερίζομαι όσο δεν παίρνει να ξερεις.. εύχομαι το καλύτερο για σενα. Έχει ανεβεί πάντως η χοριακη . Ίσως χρειαζόταν λίγο παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

42 minutes ago, Mamanino said:

Καλήσπερα, ναι έκανα! 1050. Είμαι 6+1. Πριν 10 μέρες ήταν 246 η χοριακη. 

Έχω αρχίσει και ανησυχώ για την εξέλιξη. Θα ήθελα να αποφύγω την αποξεση. Θα δούμε. 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου! 

Νιωθω και εγω την αγωνια σου. Κανε θετικες σκεψεις, μην σκεφτεσαι ακομα το κακο σεναριο. Για υπερηχο ποτε θα πας; ο γιατρος τι λεει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Νιωθω και εγω την αγωνια σου. Κανε θετικες σκεψεις, μην σκεφτεσαι ακομα το κακο σεναριο. Για υπερηχο ποτε θα πας; ο γιατρος τι λεει;

Θα πάω σε μία εβδομάδα να με δει πάλι. Ο γιατρός είπε ότι δεν πάει καλά, αλλά να του δώσουμε μία ευκαιρία και να συνεχίσω την αγωγή (αντιπηκτικες και προγεστερονη). Στον υπέρηχο φάνηκε 2 εβδομάδες μικρότερο. Μόνο ο σάκος και άδειος.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino said:

Θα πάω σε μία εβδομάδα να με δει πάλι. Ο γιατρός είπε ότι δεν πάει καλά, αλλά να του δώσουμε μία ευκαιρία και να συνεχίσω την αγωγή (αντιπηκτικες και προγεστερονη). Στον υπέρηχο φάνηκε 2 εβδομάδες μικρότερο. Μόνο ο σάκος και άδειος.

 

Μπορει να ειναι μικρουλι αλλα να αποδειχτει πως ειναι δυνατο. Ειναι νωρις, καταλαβαινω την αγωνια σου, μπορει να μην ξεκινησε οπως θα το ηθελε ο γιατρος αλλα δεν σημαινει πως δεν μπορει να προχωρησει. Θα δειξει τις επομενες μερες, ειναι ψυχοφθορο αλλα να σκεφτεσαι θετικα. Πιστευω πολυ στη θετικη σκεψη και στη δυναμη της. Ευχομαι το καλυτερο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μπορει να ειναι μικρουλι αλλα να αποδειχτει πως ειναι δυνατο. Ειναι νωρις, καταλαβαινω την αγωνια σου, μπορει να μην ξεκινησε οπως θα το ηθελε ο γιατρος αλλα δεν σημαινει πως δεν μπορει να προχωρησει. Θα δειξει τις επομενες μερες, ειναι ψυχοφθορο αλλα να σκεφτεσαι θετικα. Πιστευω πολυ στη θετικη σκεψη και στη δυναμη της. Ευχομαι το καλυτερο

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει όπως το λες! 

Εύχομαι σύντομα να δεις θετικό τεστ και να έχεις μια τελειομηνη απολαυστική εγκυμοσύνη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να γίνει όπως το λες! 

Εύχομαι σύντομα να δεις θετικό τεστ και να έχεις μια τελειομηνη απολαυστική εγκυμοσύνη! 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ. Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας. Να ειμαστε εδω και να μοιραζομαστε ομορφες και χαρουμενες στιγμες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σύντομα να έχουμε χαρούμενο νέο από κάποιο μέλος, γιατί νομίζω έχει πέσει λίγο η διάθεση μας! Χρειαζόμαστε ένα ανέβασμα! 

Βάλτε τα δυνατά σας κορίτσια! Έρχονται τα μωράκια μας! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε? Εγώ μετα απο διακοπή 4 ημερων από τα χάπια σήμερα επιτελους αδιαθέτησα. Καφέ εκκρίσεις προς το παρον και προβληματίζομαι μηπως δεν προλάβω λογω σουκου να κάνω τις εξετάσεις. 

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε? Εγώ μετα απο διακοπή 4 ημερων από τα χάπια σήμερα επιτελους αδιαθέτησα. Καφέ εκκρίσεις προς το παρον και προβληματίζομαι μηπως δεν προλάβω λογω σουκου να κάνω τις εξετάσεις. 

Πήγαινε αύριο Κλέλια που θα είναι δεύτερη μέρα..αλλιώς μόνο αν Σάββατο έχει ανοιχτό μικροβιολογικό...αλλά κ αύριο μπορείς.εγω δεύτερη μέρα έκανα ορμονολογικες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πήγαινε αύριο Κλέλια που θα είναι δεύτερη μέρα..αλλιώς μόνο αν Σάββατο έχει ανοιχτό μικροβιολογικό...αλλά κ αύριο μπορείς.εγω δεύτερη μέρα έκανα ορμονολογικες..

Και εγώ ξέρω οτι δεύτερη μέρα γίνονται αλλα αν δεν κατέβει κανονική ροή μεχρι το βράδυ τι θα κάνω? Εστειλα και mail στο γιατρό περιμένω να μου απαντήσει.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Και εγώ ξέρω οτι δεύτερη μέρα γίνονται αλλα αν δεν κατέβει κανονική ροή μεχρι το βράδυ τι θα κάνω? Εστειλα και mail στο γιατρό περιμένω να μου απαντήσει.

Τότε θα ψάξεις για Σάββατο μικροβιολογικο..δες κ τι θα σου απαντήσει ο γιατρός σου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Ναι αυτο μονο. Θα γκουγκλάρω αναγκαστικά. 

Καλώς την δέχτηκες και εύχομαι η συνέχεια από εδώ και πέρα να είναι η καλύτερη! 1η μέρα θεωρείται η μέρα που κατεβαίνει πλέον η ροή. Οπότε ακόμα κι αν το βράδυ σου έρθει το αίμα, δευτερη θα θεωρείται το Σάββατο και όχι η Παρασκευή. Σίγουρα υπάρχουν μικροβιολογικα ανοιχτά το Σάββατο. Κι αν τυχόν έχεις σταθερή μικροβιολογο, ρώτα την αν κατ εξαίρεση μπορείςνα σου πάρει δείγμα το Σάββατο. Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι και σύντομα να έρθουν τα ευχάριστα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Καλώς την δέχτηκες και εύχομαι η συνέχεια από εδώ και πέρα να είναι η καλύτερη! 1η μέρα θεωρείται η μέρα που κατεβαίνει πλέον η ροή. Οπότε ακόμα κι αν το βράδυ σου έρθει το αίμα, δευτερη θα θεωρείται το Σάββατο και όχι η Παρασκευή. Σίγουρα υπάρχουν μικροβιολογικα ανοιχτά το Σάββατο. Κι αν τυχόν έχεις σταθερή μικροβιολογο, ρώτα την αν κατ εξαίρεση μπορείςνα σου πάρει δείγμα το Σάββατο. Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι και σύντομα να έρθουν τα ευχάριστα! 

Ναι έχεις δικιο. Σημερα θα πάω να μου τις γράψει και θα πάω αυριο το πρωί να τις κανω. Τωρα το πρωί ήρθε κανονικά η ροή οπότε θα πάω αύριο. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Ναι έχεις δικιο. Σημερα θα πάω να μου τις γράψει και θα πάω αυριο το πρωί να τις κανω. Τωρα το πρωί ήρθε κανονικά η ροή οπότε θα πάω αύριο. 

Καλημέρα. Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου. Να μπουνε ολα σε μια τάξη και σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...