Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

       θυμασαι το πρωτο μ μωρο που  έφτασα στην αυχενικη αλλά τελικά ήταν άρρωστο ; ειχα ρωτήσει με γιατί εμφυτεύτηκε αφού είχε ανωμαλία ;  και μου είπαν πως μπορεί ένα έμβρυο να είναι εντάξει όταν το βάλουμε και γι αυτό να γίνει η εμφύτευση , όμως κατά την διαίρεση μπορεί να προκύψουν ανωμαλίες.

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν μια εβδομάδα ένιωσα κανονικά μια κλωτσιά. Τώρα δεν νιώθω πάλι τίποτα παρά μόνο καμιά φορά ένα έντονο φούσκωμα κοντά στον αφαλό από την μια πλευρά! Δεν έπρεπε να το νιώθω ως τώρα; Σήμερα είμαι 19+1! Καλή Κυριακή σε όλες!!!

Καλημέρα!! Εγώ είμαι 16+3 και νομίζω πως πριν λίγο το ένιωσα να με κλωτσάει!!! Ξέρω είναι νωρίς αλλά είμαι ξαπλωμένη και έχω το χέρι χαμηλά στην κοιλια και νιώθω που και που μικρά χτυπηματακια! 

Δεν νομίζω να είναι το έντερο γιατί είναι κάπως διαφορετικό.. Βεβαια δεν έχω βάλει κιλά και η κοιλια μου είναι πολύ μικρή οπότε ίσως γι αυτό να το ένιωσα..

Ειναι πολύ νωρίς λέτε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, Elenaki30 said:

Καλημέρα!! Εγώ είμαι 16+3 και νομίζω πως πριν λίγο το ένιωσα να με κλωτσάει!!! Ξέρω είναι νωρίς αλλά είμαι ξαπλωμένη και έχω το χέρι χαμηλά στην κοιλια και νιώθω που και που μικρά χτυπηματακια! 

Δεν νομίζω να είναι το έντερο γιατί είναι κάπως διαφορετικό.. Βεβαια δεν έχω βάλει κιλά και η κοιλια μου είναι πολύ μικρή οπότε ίσως γι αυτό να το ένιωσα..

Ειναι πολύ νωρίς λέτε;;; 

Αν αυτή η ίδια αίσθηση συνεχιστεί και τις επόμενες μέρες/βδομάδες, θα ξέρεις πως ήταν το μωράκι. Κάποιες κοπέλες το αισθάνονται νωρίτερα :) 
Κ εγώ για έντερο το πέρασα αρχικά αλλά δεν ήταν. Σαν εσωτερικές κλανίτσες κάπως, χαχα. Καθόλου ρομαντικό το μωρό μου (ούτε πεταλούδα ούτε μπουρμπουλήθρες..)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , VDald είπε:

Αν αυτή η ίδια αίσθηση συνεχιστεί και τις επόμενες μέρες/βδομάδες, θα ξέρεις πως ήταν το μωράκι. Κάποιες κοπέλες το αισθάνονται νωρίτερα :) 
Κ εγώ για έντερο το πέρασα αρχικά αλλά δεν ήταν. Σαν εσωτερικές κλανίτσες κάπως, χαχα. Καθόλου ρομαντικό το μωρό μου (ούτε πεταλούδα ούτε μπουρμπουλήθρες..)

Και εγώ δεν το κατάλαβα σαν πεταλούδα η μπουρμπουληθρες όπως λες γιατί νομίζω πως αν ήταν έτσι σίγουρα θα πίστευα ότι είναι το έντερο!! Ήταν κανονικά σαν μικρές μπουνιτσες πάνω στο χέρι μου που το είχα στην κοιλια !:oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Elenaki30 said:

Και εγώ δεν το κατάλαβα σαν πεταλούδα η μπουρμπουληθρες όπως λες γιατί νομίζω πως αν ήταν έτσι σίγουρα θα πίστευα ότι είναι το έντερο!! Ήταν κανονικά σαν μικρές μπουνιτσες πάνω στο χέρι μου που το είχα στην κοιλια !:oops:

Μποξέρ λοιπόν ;) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σήμερα την ένιωσε και ο μπαμπάς...

@Elenaki30

Εγώ και την πρώτη και τη δεύτερη ξεκίνησα να τις νιώθω 16η βδομάδα...

 

Εγώ ακόμα τίποτα βρε κορίτσια...και είμαι 17η εβδομάδα..

Είναι και το πρώτο,έχω και αρκετά κιλά όπως και χαλάρωση λόγω μεγάλης απώλειας κιλών...δεν ξέρω πότε θα το νιώσω και περιμένω και πως για να ηρεμω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Emmi@ said:

Εγώ ακόμα τίποτα βρε κορίτσια...και είμαι 17η εβδομάδα..

Είναι και το πρώτο,έχω και αρκετά κιλά όπως και χαλάρωση λόγω μεγάλης απώλειας κιλών...δεν ξέρω πότε θα το νιώσω και περιμένω και πως για να ηρεμω...

Υπομονή. Έχεις ήδη αναφέρει τους λόγους οπότε μην αγχώνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , VDald είπε:

Υπομονή. Έχεις ήδη αναφέρει τους λόγους οπότε μην αγχώνεσαι :)

Προσπαθώ προσπαθώ (χωρίς μεγάλη επιτυχία όπως φαίνεται άλλωστε... αχαχαχαχαχαχαχα)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Emmi@ είπε:

Εγώ ακόμα τίποτα βρε κορίτσια...και είμαι 17η εβδομάδα..

Είναι και το πρώτο,έχω και αρκετά κιλά όπως και χαλάρωση λόγω μεγάλης απώλειας κιλών...δεν ξέρω πότε θα το νιώσω και περιμένω και πως για να ηρεμω...

Και εγώ αν δεν ήμουν ξαπλωμένη αποκλείεται να το ένιωθα! Έτυχε τώρα! Αλλά είναι σοκαριστικο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Το θέμα είναι τι ώρα ξυπνάνε :P

Η κόρη μου μόλις ξυπνούσα, ξυπνούσε και εκείνη...ποτέ δεν ένιωσα αυτό που λένε άλλες ότι δεν μπορούσαν να κοιμηθούν ...

Γενικά, κοιμούνται πάρα πολύ...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...