Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Ούτε εγώ είμαι εμβολιασμενη αλλά όχι για λόγους θρησκείας... 

Απλά είναι πολύ μεγάλη κουβέντα η περί θρησκείας και Θεού!!Μεγαλωσα σε μια οικογένεια που και οι δύο μου γονείς πίστευαν πολύ και μου το πέρασαν και εμενα. Και φυσικά έχω δεχτεί κοροϊδευτικα σχόλια ανά καιρούς απλά δεν δινω σημασία γιατί ποτέ δεν έκρινα τα πιστεύω του άλλου. Γιατί προσωπικά πιστεύω πως είτε πιστεύεις στον χριστιανισμό είτε κάπου αλλού είτε πουθενά το νόημα είναι να είσαι καλός άνθρωπος και να αγαπάς!! 

Γι αυτό σημασία έχει να μεγαλώσουμε παιδια(όπως κρίνει ο καθένας σωστο) που να αγαπάνε τον εαυτό τους και να σέβονται τους αλλους. Γιατί ακούμε καθημερινά τι τραγικα πράγματα συμβαίνουν γύρω μας. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , enjoy είπε:

Μονο τα υποχρεωτικά για να πάνε σχόλειο... άλλα και εκεί έχουμε φασαρίες γτ δεν κάναμε κάποια και σε κάποια δεν κάναμε όλες τις δόσεις... τα μη υποχρεωτικα ούτε για αστείο..  Και από τα υποχρεωτικά τα καθυστερεί η παιδίατρος επειδή δεν τα θέλω και όταν περάσει η ηλικια δεν μπορεί να χορηγηθεί!!! Τι κριμα!! χορηγείται μόνο μια δόση στην χειροτερα ενώ θα πρέπει να χορηγηθούν 2η3η δεν ξέρω.. Για όσες δεν τα θέλετε τα εμβόλια μπορείτε να κάνετε το ίδιο μην βάζετε αρρώστιες στο κορμακια των παιδιών σας... Ούτε εγώ τα έχω κάνει όλα ο πατέρας μου ήταν κατά των εμβολίων και μου το έχει περασει.. όλο το σόι του πατέρα μου ήταν αθλητές και υγιείς άνθρωποι που πέθαναν μετά τα 90 και 100. Και το σόι του συζύγου έχει ξεκληριστει όλο πριν τα 50... Εμένα το σόι μου ούτε γιατρούς πήγαινε ούτε φάρμακα έπαιρνε ούτε εμβόλια έκανε.. Και ένας δεν πέθανε ακόμα έχω προγιαγιαδες και προππαπουδες στα παιδιά μου.. Καλά από κοβιντ όχι απλά δεν πέθαναν ούτε νοσησαν... Η μόνη που νοσησα είμαι εγώ... 

Εντάξει εσύ έχεις ένα μαγαζί να κρατήσεις σε κατανοώ δεν είναι εύκολο να πεις το κλείνω..  άλλα για τα κορίτσια που είναι σπίτι γιατί να βάλουν το δηλητήριο μεσα τους??

Υγ: για την πίστη την θρησκεια και συγκεκριμένα τον Χριστιανισμο (γτ περι Θεου μιλησαμε) δεν σχολιάζω. Από ότι αντιλαμβάνομαι υπάρχει μια κρύα σχέση στην.πλειοψηφια των κορίτσιων (Και από παλιότερες αναρτησεις-μονο η εμμι αν θυμάμαι καλά είναι θερμή)... κρίμα κρίμα πολύ κρίμα για όσες λένε πιστεύω άλλα...   Για τις υπόλοιπες οκ επιλογή τους να ανήκουν σε όποια η σε καμία θρησκεία!! Η θρησκεία και ο Θεος ειναι αδιαιρετη με την εκκλησια. Δεν έχουν μέτρο και σταθμά.. Δεν λες αγαπώ το παιδί μου με μέτρο..  είναι σαν να μην το αγαπάς... είπα δεν θα σχολιάσω άλλα σχολίασα... 

Υγ: Μπορει να εμενω στην αποψη μου αλλα εννοείται δεν θέλω να μαλώσω με καμία και ούτε επιδιώκω να ενστερνιστείτε την άποψη μου (που πολύ θα ήθελα βεβαια να φωλιασετε στην αγκαλιά του Θεού και να δείτε την.ευλογια Του αυτήν άλλα οκ.. ο κάθε άνθρωπος είναι μια σεβαστή προσωπικότητα ανεξαρτήτως ολων)

 

Γλυκια μου περαστικά ευχομαι για την μέση σου!πώς είσαι τώρα καλύτερα?

Να πω έτσι κ γω μια την γνώμη μου χαχαχα!η θρησκεία άλλο η επιστήμη άλλο!προσωπικά κ πιστεύω κ πνευματικό πατέρα έχω κ εξομολογουμε κ φέτος το παιδί μου παρόλο τον ιό πήγα δυο φορές κ το κοινωνησα!είναι άλλο προσεύχομαι πιστεύω πάντα στη δύναμη του Θεού κ της Παναγίας πάραυτα όμως θα ακολουθήσω την επιστήμη κ τα φάρμακα!συν Αθηνά κ χείρα κινει!αρχαίο άσχετο αλλά με βάση!η ανθρωπότητα αλλάζει δυστυχώς τα χρόνια αλλάζουν δν ζούμε στα αγνά χρόνια των παππούδων μας κ η ατμόσφαιρα όλα μολύνονται κ δν γίνεται πλέον να φάμε απ' το χώμα κάτω ούτε να τρώμε απ' τα δέντρα φρούτα άπλυτα ούτε να πίνουμε από το λάστιχο νερό!

Να πω κ κάτι άσχετο χαχαχα βγήκα με τον άντρα μου για φαγητό το ευχαριστήθηκα!την βόλτα είδα λίγο κόσμο!

@iwanna24με το καλό κ η δεύτερη κορούλα σας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , marilia35 είπε:

Γλυκια μου περαστικά ευχομαι για την μέση σου!πώς είσαι τώρα καλύτερα?

Να πω έτσι κ γω μια την γνώμη μου χαχαχα!η θρησκεία άλλο η επιστήμη άλλο!προσωπικά κ πιστεύω κ πνευματικό πατέρα έχω κ εξομολογουμε κ φέτος το παιδί μου παρόλο τον ιό πήγα δυο φορές κ το κοινωνησα!είναι άλλο προσεύχομαι πιστεύω πάντα στη δύναμη του Θεού κ της Παναγίας πάραυτα όμως θα ακολουθήσω την επιστήμη κ τα φάρμακα!συν Αθηνά κ χείρα κινει!αρχαίο άσχετο αλλά με βάση!η ανθρωπότητα αλλάζει δυστυχώς τα χρόνια αλλάζουν δν ζούμε στα αγνά χρόνια των παππούδων μας κ η ατμόσφαιρα όλα μολύνονται κ δν γίνεται πλέον να φάμε απ' το χώμα κάτω ούτε να τρώμε απ' τα δέντρα φρούτα άπλυτα ούτε να πίνουμε από το λάστιχο νερό!

Να πω κ κάτι άσχετο χαχαχα βγήκα με τον άντρα μου για φαγητό το ευχαριστήθηκα!την βόλτα είδα λίγο κόσμο!

@iwanna24με το καλό κ η δεύτερη κορούλα σας!

Η μεσουλα μια καλά μια άσχημα..  Δεν έχω λεφτά για ζώνη το παλεύω μόνη μου!! Άλλα μόλις τα καταφέρω θα πάρω οπωσδήποτε.

Δεν είπα να μην ακολουθείτε την επιστήμη. Ουτε καν οι πνευματικοί δεν το λένε!! Και εγώ χημειοθεραπείες έκανα πιο χειρότερο δεν υπαρχει!! Αλλα σταματησα μου ειπαν ακτινοθεραπειες και ειπα οχι.. ο Αγιος Ραφηλ εκανε την θαύμα Του.. και συνεχιζει ακομα με τη. Χάρη Του Θεού.. Μας εδωσαν 6μηνες και είναι 5 χρονων..Απλα ειπα να αποφευγετε οσα μπορειτε. Καλα για το εμβόλιο Κορωνοιου έχω τοποθετηθεί σε άλλο θέμα ότι λόγω Θρησκειας δεν το έκανα καθαρά. Αλλα ποτέ από την αρχή του θέματος μανούλες δεν είπα σε καμία μην κάνετε το εμβόλιο. Απλά ειπα τώρα αποφύγετε επόμενη δόση μιας και κλείνει το ζήτημα.οπως η Η1Ν1 που ήταν και αυτήν θανατηφόρα και έκλεισε το θέμα.

Όσο για την βόλτα μπράβο σαν να την έκανα εγώ..  με τόση ευχάριστηση που το είπες σε νοιωθω σαν να τη έζησα... και εγω οπως λεει μια κοπελα στο φορουμ θελω να βγω εξω να φωτοσυνθεσω:D 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@iwanna24 με το καλό η δεύτερη κόρη σου κορίτσι μου!!!

Και εγώ εμβόλιο δεν έχω κάνει..αρχικά γιατί όπως όλοι μας φοβόμουν..μετά γιατί είχα μείνει έγκυος και δεν ήθελα να το κάνω, μετά είχα την παλινδρόμη και που μυαλό για εμβόλια, και τώρα γιατί έχω θρομβοφιλια, κάνω αντιπηκτικες και παίρνω και σαλοσπιρ και πάλι φοβάμαι...

Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και τα δύο..και να το κάνω και να μην το κάνω..πορεύομαι έτσι και έχει ο Θεός...

Όντως @enjoy πλέον εάν με ρωτάς θα σου πω ότι πιστεύω πολύ στον Θεό. Μόλις έχασα πεθερό και μπαμπά σε διάστημα 6 μηνών ανάμεσα ο ένας στον άλλον νομίζω ότι εάν δεν είχα την πίστη μου θα το είχα ρίξει στα χάπια..καλά για την παλινδρόμη δεν το συζητώ...και τώρα στην εγκυμοσύνη προσεύχομαι και πάω να ανάψω ένα κεράκι..δεν πάω εκκλησία να ακούσω λειτουργία, ωστόσο προσεύχομαι εγώ μόνη μου..νομίζω ότι  ο καθένας λειτουργεί με τον δικό του τρόπο και όλα είναι καλά, απλά δεν κοροϊδεύουμε και δεν κρίνουμε, όπως θα θέλαμε να μην το κάνουν και εμας όπως ακριβώς λες...

Για κάποιους ανθρώπους η πίστη είναι η δύναμη τους.

Σε σχέση με τα εμβόλια και τα άλλα, ακολουθώ κατά γράμμα την επιστήμη, νομίζω ότι οι γονείς μου και μένα μου τα έχουν κάνει όλα, και εγώ πρώτα ο Θεός οταν γεννηθεί το μωρό μου θέλω έχω κάνει από μεριάς μου ότι καλύτερο μπορώ και δεν μπορώ.

Ο καθένας με τις απόψεις τους και όλοι μαζί μια παρέα, έτσι και αλλιώς αυτό είναι το ωραίο, να ακούς διαφορετικές απόψεις, διαφορετικούς ανθρώπους και να μαθανεις όσο ζεις 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Η μεσουλα μια καλά μια άσχημα..  Δεν έχω λεφτά για ζώνη το παλεύω μόνη μου!! Άλλα μόλις τα καταφέρω θα πάρω οπωσδήποτε.

Δεν είπα να μην ακολουθείτε την επιστήμη. Ουτε καν οι πνευματικοί δεν το λένε!! Και εγώ χημειοθεραπείες έκανα πιο χειρότερο δεν υπαρχει!! Αλλα σταματησα μου ειπαν ακτινοθεραπειες και ειπα οχι.. ο Αγιος Ραφηλ εκανε την θαύμα Του.. και συνεχιζει ακομα με τη. Χάρη Του Θεού.. Μας εδωσαν 6μηνες και είναι 5 χρονων..Απλα ειπα να αποφευγετε οσα μπορειτε. Καλα για το εμβόλιο Κορωνοιου έχω τοποθετηθεί σε άλλο θέμα ότι λόγω Θρησκειας δεν το έκανα καθαρά. Αλλα ποτέ από την αρχή του θέματος μανούλες δεν είπα σε καμία μην κάνετε το εμβόλιο. Απλά ειπα τώρα αποφύγετε επόμενη δόση μιας και κλείνει το ζήτημα.οπως η Η1Ν1 που ήταν και αυτήν θανατηφόρα και έκλεισε το θέμα.

Όσο για την βόλτα μπράβο σαν να την έκανα εγώ..  με τόση ευχάριστηση που το είπες σε νοιωθω σαν να τη έζησα... και εγω οπως λεει μια κοπελα στο φορουμ θελω να βγω εξω να φωτοσυνθεσω:D 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!μακάρι η μέση σου να γίνει σύντομα καλά!ο Αγιος να είναι πάντα δίπλα σας κορίτσι μου!

Χαχαχα πράγματι το χάρηκα!να φτιάξει ο καιρός να το χαρούμε που λες να πάρουμε ήλιο!ακόμα εδώ δν λες έστρωσε έχει κρύο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα...

Εχει τέλειο καιρό..μυρίζει καλοκαίρι..

Χτες με ενοχλούσε και ένα κουνούπι...μια κατσαρίδα λείπει, ώστε να πιστέψω ότι έρχεται...

Ανυπομονώ να τρώω καρπούζι στο μπαλκόνι...

Τελικά ο γιατρός μου έδωσε το οκ για γιόγκα για εγκύους...όποτε άρχισα να ψάχνω...

Πιστεύω επίσης θα βοηθήσει όσο η ζώνη...

@enjoy μόλις βρεις χρήματα, πάρε τη ζώνη ειλικρινά...

Μιλάμε καμία σχέση!

Εμένα εν τέλει ο αιματοκρίτης άρχισε να ανεβαίνει ξανά μόνος του...δεν πίνω τον σίδηρο...

Πιστεύω επειδή τρώω πιο σωστά σε σχέση με το πρώτο τρίμηνο που δεν ήθελα κρέας, ήθελα όλο μακαρόνια και αηδιες...

Τώρα το προσπαθώ να τρώω σωστά.

Η πείνα η τρελή, νιώθω ότι κάπως έχει ηρεμήσει...μπορώ να το διαχειριστώ λίγο καλύτερα...

Δεν το προσπαθώ ιδιαίτερα βέβαια...

Χτες πιπιλουσε το πόδι της...

Ω θεέ...ακόμα το σκέφτομαι ..

Μικρό θαυματακι 2

 

❤️

  • Μου αρέσει 7

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ ΔΕΝ θα χαλαστούμε για τα πιστεύω μας - είμαστε μια πολύ όμορφη κ πολιτισμένη παρέα και ο καθένας δικαιούται να πιστεύει αυτό που ο ίδιος θέλει κ είμαι σίγουρη πως έχουμε τους λόγους μας όλοι κ όλες για το αν πιστεύουμε, πού κ πώς :)

Πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι κ αυτό είναι που προσωπικά έχω ως μέτρο κ ως κριτήριο. 

Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα ο κωρονοϊός κ εύχομαι να νοιαστούμε περισσότερο για το περιβάλλον μας, διότι πολλά κακά θα μας βρουν όσο το αρρωσταίνουμε. Λυπάμαι τα παιδιά μας κ τα παιδιά του μέλλοντος. 

Σας φιλώ όλες, ελπίζω να είστε καλά και προσεχώς να είμαστε καλύτερα. 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μονο τα υποχρεωτικά για να πάνε σχόλειο... άλλα και εκεί έχουμε φασαρίες γτ δεν κάναμε κάποια και σε κάποια δεν κάναμε όλες τις δόσεις... τα μη υποχρεωτικα ούτε για αστείο..  Και από τα υποχρεωτικά τα καθυστερεί η παιδίατρος επειδή δεν τα θέλω και όταν περάσει η ηλικια δεν μπορεί να χορηγηθεί!!! Τι κριμα!! χορηγείται μόνο μια δόση στην χειροτερα ενώ θα πρέπει να χορηγηθούν 2η3η δεν ξέρω.. Για όσες δεν τα θέλετε τα εμβόλια μπορείτε να κάνετε το ίδιο μην βάζετε αρρώστιες στο κορμακια των παιδιών σας... Ούτε εγώ τα έχω κάνει όλα ο πατέρας μου ήταν κατά των εμβολίων και μου το έχει περασει.. όλο το σόι του πατέρα μου ήταν αθλητές και υγιείς άνθρωποι που πέθαναν μετά τα 90 και 100. Και το σόι του συζύγου έχει ξεκληριστει όλο πριν τα 50... Εμένα το σόι μου ούτε γιατρούς πήγαινε ούτε φάρμακα έπαιρνε ούτε εμβόλια έκανε.. Και ένας δεν πέθανε ακόμα έχω προγιαγιαδες και προππαπουδες στα παιδιά μου.. Καλά από κοβιντ όχι απλά δεν πέθαναν ούτε νοσησαν... Η μόνη που νοσησα είμαι εγώ... 

Εντάξει εσύ έχεις ένα μαγαζί να κρατήσεις σε κατανοώ δεν είναι εύκολο να πεις το κλείνω..  άλλα για τα κορίτσια που είναι σπίτι γιατί να βάλουν το δηλητήριο μεσα τους??

Υγ: για την πίστη την θρησκεια και συγκεκριμένα τον Χριστιανισμο (γτ περι Θεου μιλησαμε) δεν σχολιάζω. Από ότι αντιλαμβάνομαι υπάρχει μια κρύα σχέση στην.πλειοψηφια των κορίτσιων (Και από παλιότερες αναρτησεις-μονο η εμμι αν θυμάμαι καλά είναι θερμή)... κρίμα κρίμα πολύ κρίμα για όσες λένε πιστεύω άλλα...   Για τις υπόλοιπες οκ επιλογή τους να ανήκουν σε όποια η σε καμία θρησκεία!! Η θρησκεία και ο Θεος ειναι αδιαιρετη με την εκκλησια. Δεν έχουν μέτρο και σταθμά.. Δεν λες αγαπώ το παιδί μου με μέτρο..  είναι σαν να μην το αγαπάς... είπα δεν θα σχολιάσω άλλα σχολίασα... 

Υγ: Μπορει να εμενω στην αποψη μου αλλα εννοείται δεν θέλω να μαλώσω με καμία και ούτε επιδιώκω να ενστερνιστείτε την άποψη μου (που πολύ θα ήθελα βεβαια να φωλιασετε στην αγκαλιά του Θεού και να δείτε την.ευλογια Του αυτήν άλλα οκ.. ο κάθε άνθρωπος είναι μια σεβαστή προσωπικότητα ανεξαρτήτως ολων)

 

Εννοείται δεν μαλωνουμε απλά σίγουρα θα ξέρεις ότι ο οίκος του Θεου και αυτοί που είναι μέσα σε αυτόν για να τον υπηρετουν είναι από τους χειρότερους χώρους και τους ποιο αισχρους με λίγες εξερεσεις άρα καταλαβαίνεις το πιστευω αλλά..... Γιατί το λεμε. Γι'αυτόν λέω όλα. Με μέτρο όταν κάτι θα παθω θα πω παναγια κάνε το θαυμα σου θα πάω να ανάψω κανένα κεράκι γιατί το πιστευω αλλά θα παω και στον γιατρο το ένα δεν αναιρει το άλλο αλλιώς θα γεννουσαμε μόνοι μας στο σπίτι δεν θα κάναμε υπερήχους εξετάσεις θα καναμεονο τον σταυρό μας κατάλαβες το εννοώ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν μια εβδομάδα ένιωσα κανονικά μια κλωτσιά. Τώρα δεν νιώθω πάλι τίποτα παρά μόνο καμιά φορά ένα έντονο φούσκωμα κοντά στον αφαλό από την μια πλευρά! Δεν έπρεπε να το νιώθω ως τώρα; Σήμερα είμαι 19+1! Καλή Κυριακή σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν μια εβδομάδα ένιωσα κανονικά μια κλωτσιά. Τώρα δεν νιώθω πάλι τίποτα παρά μόνο καμιά φορά ένα έντονο φούσκωμα κοντά στον αφαλό από την μια πλευρά! Δεν έπρεπε να το νιώθω ως τώρα; Σήμερα είμαι 19+1! Καλή Κυριακή σε όλες!!!

Οι κλοτσιές θα αρχίσουν σιγά σιγά να γίνονται κατανοητές τώρα αυτό που γίνεται κατανοητό είναι τα φτερουγίσματα υπομονή 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν μια εβδομάδα ένιωσα κανονικά μια κλωτσιά. Τώρα δεν νιώθω πάλι τίποτα παρά μόνο καμιά φορά ένα έντονο φούσκωμα κοντά στον αφαλό από την μια πλευρά! Δεν έπρεπε να το νιώθω ως τώρα; Σήμερα είμαι 19+1! Καλή Κυριακή σε όλες!!!

Καλημέρα!!!

Εννοείται ότι ακόμα δεν νιώθουμε συνεχώς...εννοώ δεν υπάρχει συχνότητα που να αξιολογείται...

Μέχρι 22η βδομάδα...μπορεί να υπάρχουν κενά ενδιάμεσα που δεν το νιώθεις...και εγώ υπάρχουν μέρες που δεν νιώθω κάτι...

Άλλωστε ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς που το νιώθω απλά δεν αποκλείεται κιόλας...

Σε κάνα μήνα θα τα νιώθουμε συνέχεια...όλη μέρα σχεδόν. 

 

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Είμαι πλέον στην 14η εβδομάδα και με κόλλησε η κόρη μου γρίπη από το σχολείο! Το θέμα είναι ότι φτερνιζομαι κάθε ένα λεπτό και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο μωράκι μου... Και γενικά αν η γρίπη μου το επιρρεαζει.. Έχω αγχωθεί πάλι..! 6

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Μαρία Φ said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Είμαι πλέον στην 14η εβδομάδα και με κόλλησε η κόρη μου γρίπη από το σχολείο! Το θέμα είναι ότι φτερνιζομαι κάθε ένα λεπτό και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο μωράκι μου... Και γενικά αν η γρίπη μου το επιρρεαζει.. Έχω αγχωθεί πάλι..! 6

Καλημέρα. 

Μιλα με τον γιατρό σου κ προσπάθησε στο φτερνισμα/βηξιμο να μαζευεις τα πόδια σου κοντά στην κοιλιά σου ώστε να μειώσεις τα τραβήγματα. 

Περαστικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία Φ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Είμαι πλέον στην 14η εβδομάδα και με κόλλησε η κόρη μου γρίπη από το σχολείο! Το θέμα είναι ότι φτερνιζομαι κάθε ένα λεπτό και φοβάμαι μήπως κάνω κακό στο μωράκι μου... Και γενικά αν η γρίπη μου το επιρρεαζει.. Έχω αγχωθεί πάλι..! 6

Ξεκίνησα και τις δύο εγκυμοσύνες μου, κρυωμενη...δεν ξέρω πως έγινε...εβηχα σαν τρελή, ειδικά στην πρώτη...

Δεν παθαίνει τίποτα το έμβρυο απλά είναι αγχωτικο. Περαστικά!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ξεκίνησα και τις δύο εγκυμοσύνες μου, κρυωμενη...δεν ξέρω πως έγινε...εβηχα σαν τρελή, ειδικά στην πρώτη...

Δεν παθαίνει τίποτα το έμβρυο απλά είναι αγχωτικο. Περαστικά!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Με ηρέμησες λίγο!! 

@VDald@VDald σε ευχαριστώ για τη συμβουλή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...