Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Ανακάλυψα πρόσφατα το thread και διάβαζα όοολα σας τα μηνύματα τις προηγούμενες ημέρες! 

Εγκυούλα και γω λοιπόν, ΠΗΤ 12/7 :rolleyes: Ελάχιστες ναυτίες και εμετοί το πρώτο τρίμηνο, υπνηλία και έντονη πείνα τελευταία! Φύλο δεν είδαμε στην αυχενική, μας το κρατάει για έκπληξη μάλλον! Μια αποκόλληση σάκου που μας παιδεύει από την αρχή αλλά την έχουμε από κοντά, ξεκούραση, salospir και utrogestan και τώρα γυρίσαμε σε vasclor κρέμα. Είχε κάποια παρόμοια περίπτωση με αποκόλληση σάκου; 

Εύχομαι σε όλες μας ομαλές εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , khaleesi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ανακάλυψα πρόσφατα το thread και διάβαζα όοολα σας τα μηνύματα τις προηγούμενες ημέρες! 

Εγκυούλα και γω λοιπόν, ΠΗΤ 12/7 :rolleyes: Ελάχιστες ναυτίες και εμετοί το πρώτο τρίμηνο, υπνηλία και έντονη πείνα τελευταία! Φύλο δεν είδαμε στην αυχενική, μας το κρατάει για έκπληξη μάλλον! Μια αποκόλληση σάκου που μας παιδεύει από την αρχή αλλά την έχουμε από κοντά, ξεκούραση, salospir και utrogestan και τώρα γυρίσαμε σε vasclor κρέμα. Είχε κάποια παρόμοια περίπτωση με αποκόλληση σάκου; 

Εύχομαι σε όλες μας ομαλές εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. :wub:

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

Καλώς ήρθες κορίτσι μου...δεν έχω ανάλογη εμπειρία αλλά έχω ακούσει τόσα πολλά...όλα θα πάνε τέλεια...αφού το έχετε δει...έχεις αίμα ή απλά το βλέπετε στον υπέρηχο;

@enjoy πως είσαι αγαπημένη;

 

@Polly1 μπράβο κοριτσάκι...σούπερ δύναμη εισαι...όλα τέλεια...τώρα ούτε άγχος ούτε τίποτα ...το μωράκι είναι προστατευμένο...

Εγώ πέρασα εφιαλτική μέρα...με πείραξε κάτι και ήμουν με εμετό, φούσκωμα, καούρα...μεχρι σιμεκο πήρα...αλλά τίποτα...σήμερα λίγο καλύτερα ...ευτυχώς.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, iwanna24 said:

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

Καλώς ήρθες κορίτσι μου...δεν έχω ανάλογη εμπειρία αλλά έχω ακούσει τόσα πολλά...όλα θα πάνε τέλεια...αφού το έχετε δει...έχεις αίμα ή απλά το βλέπετε στον υπέρηχο;

@enjoy πως είσαι αγαπημένη;

 

@Polly1 μπράβο κοριτσάκι...σούπερ δύναμη εισαι...όλα τέλεια...τώρα ούτε άγχος ούτε τίποτα ...το μωράκι είναι προστατευμένο...

Εγώ πέρασα εφιαλτική μέρα...με πείραξε κάτι και ήμουν με εμετό, φούσκωμα, καούρα...μεχρι σιμεκο πήρα...αλλά τίποτα...σήμερα λίγο καλύτερα ...ευτυχώς.

 

Δεν έχω δει αίμα, απλά το βλέπουμε στον υπέρηχο. Και γω αισιόδοξη είμαι, απλά είναι ο φόβος και το πόσο προσοχή/ξεκούραση χρειάζεται.. Ο γιατρός μου είναι χαλαρός μου είχε πει να συνεχίσω ακόμη και τη γυμναστική, αλλά ο εμβρυολόγος στην αυχενική μου είπε θέλει ξεκούραση, όχι σκύψιμο και βάρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Polly1 είπε:

Είμαι εντάξει,δεν πονάω καθολου!! Θα πάω σπίτι τώρα να ξαπλώσω λίγο!!

Καλή ανάρρωση και ηρεμια για μερικες μερες οσο να πεις μια μικροεπεβασουλα ηταν να προσεχεις και επειτα να απολαύσεις την υπόλοιπη εγκυμοσυνη...

Επίσης καλώς το καινούργιο μας το κορίτσι!!! Δεν ξερω από αποκόλληση να σε βοηθήσω αλλά εύχομαι σύντομα περαστικουλια.. συνηθως ακουγεται με ξεκουραση και προγεστερονη περναει..

Ιωάννα μια χαρά είμαι..  Δεν έχω όρεξη να φάω και αυτο μου δημιουργεί αναγούλες... Αλλά τι να κάνουμε..  με κοβιντ ήσυχα τα πράγματα... απυρετη.. καμία όμικρον θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 
Σας έχασα λιγάκι τελευταία αλλά διάβασα όσα περισσότερα μπόρεσα. Όλες καλά απ' ό,τι βλέπω, περαστικά στις θετικές και καλώς όρισαν οι καινούργιες στο thread. 

16η βδομάδα σήμερα για εμένα. Δεν το έχω νοιώσει ακόμη να κινείται κ χθες στον υπέρηχο μας είχε γυρίσει κώλο κ πλάτη κ δεν είδαμε πολλά. Καρδιακή λειτουργεία και ανάπτυξη, φάνηκαν οκ.

Τις τελευταίες 3 μέρες αν εξαιρέσουμε τον εμετό κάθε πρωί, την υπόλοιπη μέρα δεν νοιώθω πια ναυτία, ούτε ξινίλες και αναγούλες. Μόνο το πρήξιμο μου έχει μείνει. Πρέπει όμως τώρα να ξεκινήσω σίδηρο κ τρέμω στην σκέψη πως πάλι θα αρχίσουν τα στομαχοεντερικά... :( Κάθομαι κ κοιτάζω το κουτί με τα χάπια (Gyno-Tardyferon) και δεν το πλησιάζω, χαχαχα! 

Μου είπε να πίνω κ γάλα ο γιατρός, άσχετα με το αν τρώω γαλακτοκομικά. Ρε άνθρωπε, δεν πίνω γάλα. Θα πιεις! Ε οκ, να κάτσω να μαλώσω; Θα κάνω μια προσπάθεια (μπλιαχ).

Αυτά τα νέα μου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Α!! Το βράδυ κατά τις 4 την νυχτα ξύπνησα από πόνο στην κοιλιά χαμηλά.. . μου πήγε ζαρτ γτ είχε σκληρύνει η κοιλιά.. νομίζω ήταν το εντερο... Μέχρι το πρωί σχεδόν είχε φύγει ο πονος ( η κοιλιά είχε μαλακώσει στο πρώτο μισάωρο).  οπότε το άφησα... Ανυπομονώ να βγω από καραντίνα να πάω στο γιατρό να δούμε το μωράκι... να μου φυγει απο μυαλο..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, enjoy said:

Α!! Το βράδυ κατά τις 4 την νυχτα ξύπνησα από πόνο στην κοιλιά χαμηλά.. . μου πήγε ζαρτ γτ είχε σκληρύνει η κοιλιά.. νομίζω ήταν το εντερο... Μέχρι το πρωί σχεδόν είχε φύγει ο πονος ( η κοιλιά είχε μαλακώσει στο πρώτο μισάωρο).  οπότε το άφησα... Ανυπομονώ να βγω από καραντίνα να πάω στο γιατρό να δούμε το μωράκι... να μου φυγει απο μυαλο..

Μάλλον όντως είναι έντερο. Είχα κ εγώ κάτι παρομοιο κ ανησυχούσα αλλά πέρασε μόνο του. Περαστικά σου και γρήγορα με τον παλιοκόβιντ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Σας έχασα λιγάκι τελευταία αλλά διάβασα όσα περισσότερα μπόρεσα. Όλες καλά απ' ό,τι βλέπω, περαστικά στις θετικές και καλώς όρισαν οι καινούργιες στο thread. 

16η βδομάδα σήμερα για εμένα. Δεν το έχω νοιώσει ακόμη να κινείται κ χθες στον υπέρηχο μας είχε γυρίσει κώλο κ πλάτη κ δεν είδαμε πολλά. Καρδιακή λειτουργεία και ανάπτυξη, φάνηκαν οκ.

Τις τελευταίες 3 μέρες αν εξαιρέσουμε τον εμετό κάθε πρωί, την υπόλοιπη μέρα δεν νοιώθω πια ναυτία, ούτε ξινίλες και αναγούλες. Μόνο το πρήξιμο μου έχει μείνει. Πρέπει όμως τώρα να ξεκινήσω σίδηρο κ τρέμω στην σκέψη πως πάλι θα αρχίσουν τα στομαχοεντερικά... :( Κάθομαι κ κοιτάζω το κουτί με τα χάπια (Gyno-Tardyferon) και δεν το πλησιάζω, χαχαχα! 

Μου είπε να πίνω κ γάλα ο γιατρός, άσχετα με το αν τρώω γαλακτοκομικά. Ρε άνθρωπε, δεν πίνω γάλα. Θα πιεις! Ε οκ, να κάτσω να μαλώσω; Θα κάνω μια προσπάθεια (μπλιαχ).

Αυτά τα νέα μου.

 

Συνηθως ετσι υποχωρουν τα συμπτώματα... καποιες ωρες της ημέρα επιμένουν και την υπόλοιπη εξαφανιζονται... Και μετά από κάποιες ημέρες (1-2εβδομαδες) φεύγουν εντελως.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , khaleesi είπε:

Δεν έχω δει αίμα, απλά το βλέπουμε στον υπέρηχο. Και γω αισιόδοξη είμαι, απλά είναι ο φόβος και το πόσο προσοχή/ξεκούραση χρειάζεται.. Ο γιατρός μου είναι χαλαρός μου είχε πει να συνεχίσω ακόμη και τη γυμναστική, αλλά ο εμβρυολόγος στην αυχενική μου είπε θέλει ξεκούραση, όχι σκύψιμο και βάρη.

Και εγώ είχα μια αποκόλληση ψηλά χωρίς να δω αίμα όπως και μου είπε ότι δεν θα εδώ στην αυχενικη δεν την ξαναείδαμε τώρα στις 18 εχω υπερυχο με την γιατρό μου θα το δουμε ποιο αναλυτικά ανυπομονώ να το δώωωωω 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν παίρνει ο καιρός.... Η μόνο εγώ το νοιώθω... 

Βαρετός ο χειμώνας θέλω να ερθει το καλοκαίρι να βγούμε έξω μωρέ... 

Να χαλαρώσουμε λίγο και ας έχουμε κοιλουμπα...

Δεν ξέρω δεν έβγαινα και πριν την καραντίνα..  Αλλά τώρα στην καραντίνα που δεν πάω ούτε μέχρι τον φούρνο η το σχολείο η μια βόλτα το παιδι μου φαίνεται απελπιστικά κουραστικό...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

Καλώς ήρθες κορίτσι μου...δεν έχω ανάλογη εμπειρία αλλά έχω ακούσει τόσα πολλά...όλα θα πάνε τέλεια...αφού το έχετε δει...έχεις αίμα ή απλά το βλέπετε στον υπέρηχο;

@enjoy πως είσαι αγαπημένη;

 

@Polly1 μπράβο κοριτσάκι...σούπερ δύναμη εισαι...όλα τέλεια...τώρα ούτε άγχος ούτε τίποτα ...το μωράκι είναι προστατευμένο...

Εγώ πέρασα εφιαλτική μέρα...με πείραξε κάτι και ήμουν με εμετό, φούσκωμα, καούρα...μεχρι σιμεκο πήρα...αλλά τίποτα...σήμερα λίγο καλύτερα ...ευτυχώς.

 

Περαστικά κορίτσι μου!τι σε πείραξε?μήπως απ' την κύηση?

πρίν από 33 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Σας έχασα λιγάκι τελευταία αλλά διάβασα όσα περισσότερα μπόρεσα. Όλες καλά απ' ό,τι βλέπω, περαστικά στις θετικές και καλώς όρισαν οι καινούργιες στο thread. 

16η βδομάδα σήμερα για εμένα. Δεν το έχω νοιώσει ακόμη να κινείται κ χθες στον υπέρηχο μας είχε γυρίσει κώλο κ πλάτη κ δεν είδαμε πολλά. Καρδιακή λειτουργεία και ανάπτυξη, φάνηκαν οκ.

Τις τελευταίες 3 μέρες αν εξαιρέσουμε τον εμετό κάθε πρωί, την υπόλοιπη μέρα δεν νοιώθω πια ναυτία, ούτε ξινίλες και αναγούλες. Μόνο το πρήξιμο μου έχει μείνει. Πρέπει όμως τώρα να ξεκινήσω σίδηρο κ τρέμω στην σκέψη πως πάλι θα αρχίσουν τα στομαχοεντερικά... :( Κάθομαι κ κοιτάζω το κουτί με τα χάπια (Gyno-Tardyferon) και δεν το πλησιάζω, χαχαχα! 

Μου είπε να πίνω κ γάλα ο γιατρός, άσχετα με το αν τρώω γαλακτοκομικά. Ρε άνθρωπε, δεν πίνω γάλα. Θα πιεις! Ε οκ, να κάτσω να μαλώσω; Θα κάνω μια προσπάθεια (μπλιαχ).

Αυτά τα νέα μου.

 

Εγώ είχα καταλάβει τον γιο μου στην 20 βδομάδα!αυτό με το γάλα το χω ξεκαθαρίσει κ γω στον γιατρό μου ουλτι δν παίζει να πιω!μου χει πει να τρώω κίτρινα τυριά κ γιουρτι

πρίν από 18 λεπτά , enjoy είπε:

Κορίτσια δεν παίρνει ο καιρός.... Η μόνο εγώ το νοιώθω... 

Βαρετός ο χειμώνας θέλω να ερθει το καλοκαίρι να βγούμε έξω μωρέ... 

Να χαλαρώσουμε λίγο και ας έχουμε κοιλουμπα...

Δεν ξέρω δεν έβγαινα και πριν την καραντίνα..  Αλλά τώρα στην καραντίνα που δεν πάω ούτε μέχρι τον φούρνο η το σχολείο η μια βόλτα το παιδι μου φαίνεται απελπιστικά κουραστικό...

Λίγες μέρες ακόμα υπομονή κ θα ξεκαραντινιασεις!κ γω βαρέθηκα τον χειμώνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dimi84 said:

Και εγώ είχα μια αποκόλληση ψηλά χωρίς να δω αίμα όπως και μου είπε ότι δεν θα εδώ στην αυχενικη δεν την ξαναείδαμε τώρα στις 18 εχω υπερυχο με την γιατρό μου θα το δουμε ποιο αναλυτικά ανυπομονώ να το δώωωωω 

Και γω στις 21 έχω τον επόμενο υπέρηχο και ανυπομονώ τόσο πολυυυύ! Πέρασε και αρκετός καιρός απ’ την τελευταία φορά και η αγωνία εντείνεται.. Δυστυχώς λόγω του χαμού με τα κρούσματα μόνο εγώ θα μπω με rapid και ο σύζυγος δεν επιτρέπεται. :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , khaleesi είπε:

Και γω στις 21 έχω τον επόμενο υπέρηχο και ανυπομονώ τόσο πολυυυύ! Πέρασε και αρκετός καιρός απ’ την τελευταία φορά και η αγωνία εντείνεται.. Δυστυχώς λόγω του χαμού με τα κρούσματα μόνο εγώ θα μπω με rapid και ο σύζυγος δεν επιτρέπεται. :(

Και εμένα τρεις εβδομάδες έχουν περασει σε απλό υπερυχο δεν αφήνουν τον μπαμπά γιατί. Εγώ παλι μόνη μου παω μόνον στους μεγάλους και σημαντικους τον παίρνω μαζί χαχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...