Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

Κι εμείς εδώ πάμε καλά. Μπήκαν τα καινούρια κουφώματα, βάφτηκε το δωμάτιο, κολλήσαμε κάποια αυτοκόλλητα, οι αγορές λίγο πολύ έχουν ολοκληρωθεί. 

Τα μισά ρούχα τα έχουμε έτοιμα, τα υπόλοιπα θέλουν σίδερο. Περιμένω να μου έρθει μια νυχτικά ακόμα και τέλος εβδομάδας λέω να φτιάξω βαλίτσα.

Σε μια εβδομάδα μπαίνω στο μήνα μου και... περιμένω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Κ εγώ τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα. τα ρούχα κτλ πλυμένα σιδερωμένα στην συρταριερα. Οι κούνιες έτοιμες στρωμένες με σεντονακια. Η τσάντα του μαιευτηρίου έτοιμη… μόνο φορτιστή κινητού κ χτένα θα βάλω τελευταία στιγμή. Τα εγγραφα όλα μαζεμένα. Το αμάξι μου καθαρό μέσα έξω (γτ είχε γίνει μην πω..), το καρότσι στο πορτμπαγκαζ μου κ τα αυγά στη θέση τους πίσω. Μένει μόνο να πλύνω τα μπιμπερό κ τις πιπίλες που πήρα ώστε αν χρειαστούν να θέλουν μόνο αποστείρωση.

11 Αυγούστου μπαίνω για καισαρική προγραμματισμένα.

ο άντρας μου πέταξε το θεεικο… «εγώ τι θα κάνω όλη μέρα μέσα σε ένα δωμάτιο; Αν φέρω μαζί το PlayStation πειράζει;» Κουνια που τον κούναγε… χαχαχαχαχα

Θεουλης!!!!!εγώ δεν έχω βάλει ακόμα σεντόνια θα έρθει η μαμάκα όταν θα είμαι στο νοσοκομείο να καθαρίσει και να τα στρώσει γιατί έχουμε και τον γερμανικό ποιμενικό και αυλή με χώμα οπότε θα γίνουν μέσα στην σκόνη 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angela123 said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!επιτέλους ήρθε η ώρα να αρχίσω τις ετοιμασίες.Εβαλα πλυντήριο τα ρουχαλάκια της μικρής και τα πλενομενα μερη του καροτσιου.

Μια από αυτές τις μέρες θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα για το νοσοκομείο.

Απίστευτο μου φαίνεται ότι σε λίγες εβδομάδες θα την έχουμε στο σπιτι.

Εσείς πως ειστε;έχετε αρχίσει να ετοιμαζεστε η οχι ακομα;

Και εδώ μια από τα ίδια. Έχουμε κάνει τις περισσότερες προετοιμασίες και τώρα περιμένουμε.. Μου φαίνεται ατελείωτη η αναμονή! Εσύ σε ποια βδομάδα εισαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Και εδώ μια από τα ίδια. Έχουμε κάνει τις περισσότερες προετοιμασίες και τώρα περιμένουμε.. Μου φαίνεται ατελείωτη η αναμονή! Εσύ σε ποια βδομάδα εισαι;

Οι τελευταίες εβδομάδες δεν περνανε με τίποτα!σήμερα κλείνω τις 35 εβδομάδες ακριβως!εσυ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μόνο πλύνει και σιδερωσει τα πρώτα της ρουχαλάκια, τίποτα άλλο ομολογώ! Ούτε το λίκνο δεν έχω πάει ακόμα να πάρω από τη φίλη που θα μου το δανείσει. Θα οργανωθώ περισσοτερο την άλλη εβδομάδα, εγώ θεωρητικά 4 Αυγούστου γενναω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Angela123 said:

Οι τελευταίες εβδομάδες δεν περνανε με τίποτα!σήμερα κλείνω τις 35 εβδομάδες ακριβως!εσυ;;;

Εγώ είμαι 37 και 5 και πάλι μου φαίνεται πολύ μακριά! Αν δεν σπάσουν τα νερά, ο γιατρός θα με αφήσει μέχρι 40+10 είπε...

2 hours ago, electra2021 said:

Εγώ έχω μόνο πλύνει και σιδερωσει τα πρώτα της ρουχαλάκια, τίποτα άλλο ομολογώ! Ούτε το λίκνο δεν έχω πάει ακόμα να πάρω από τη φίλη που θα μου το δανείσει. Θα οργανωθώ περισσοτερο την άλλη εβδομάδα, εγώ θεωρητικά 4 Αυγούστου γενναω! 

Σιγά σιγά πλησιάζει και η σειρά μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Πολύ ωραία τα νέα σας. Εγώ είμαι 36η εβδομάδα τώρα, την επόμενη εβδομάδα έχω γιατρό και θα ρωτήσω στο περίπου πότε να περιμένω. Πητ μου έδωσε 18 Αυγούστου. Από ετοιμασίες είμαστε σχεδόν κομπλέ. Η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη, τα καλλυντικά κ τα προσωπικά μου είδη θα τα βάλω τελευταία στιγμή. Και σεντόνια στην κούνια θα τα βάλουμε τελευταία στιγμή επίσης.; Έχω αγχωθει λίγο με τον κοβιτ ρε παιδιά, κάθε βράδυ σκέφτομαι αρνητικά... Πως περνάτε τη μέρα σας εσείς; εγώ λόγω ζέστης και κοβιτ δεν κυκλοφορώ πολύ έξω. Επίσης δεν έχω συνηθίσει να κάθομαι χωρίς να έχω κάτι να κάνω, πχ την δουλειά μου. Και μου κακοφαινεται...δεν περνάει η μέρα μου... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Μπράβο σας που είστε έτοιμες. Εγώ γεννάω 6/8. Το μόνο που έχω κάνει είναι πλύσιμο και σιδέρωμα προίκας. Τπτ άλλο. Δωμάτιο δεν είναι έτοιμο, ούτε η βαλίτσα. Την άλλη βδομάδα σιγά σιγά θα ασχοληθώ. Ούτε φωτιστικό δεν έχω βάλει στο παιδικό. Με κόβιντ είμαι προσεχτική, αλλά βγαίνουμε κ έχουμε επαφές με συγκεκριμένα άτομα. Δε μπορώ να κλειστώ σπίτι. Έχω κάνει πρόσφατα κ την τρίτη δόση. Κουράστηκα με την απομόνωση. Λόγω μετακόμισης έχω πολλές δουλειές κ ομολογώ πως η μέρα περνάει πολύ γρήγορα. Ελπίζω μέχρι να έρθει ο μικρός να έχω τακτοποιηθεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Θεουλης!!!!!εγώ δεν έχω βάλει ακόμα σεντόνια θα έρθει η μαμάκα όταν θα είμαι στο νοσοκομείο να καθαρίσει και να τα στρώσει γιατί έχουμε και τον γερμανικό ποιμενικό και αυλή με χώμα οπότε θα γίνουν μέσα στην σκόνη 

Κ εμείς πιο πολύ τα βάλαμε για να μην σκονίζονται γτ βγάλαμε τα στρωματα από τις πλαστικές συσκευασίες που ήταν, τα περάσαμε κ αυτά κ τις κούνιες με το ειδικο απολυμαντικό της baby planet κ βάλαμε τα αδιάβροχα καλύμματα που πήρα για να μην βρέχονται… οποτε βάλαμε από ένα σεντονάκι από πάνω για να μην λερωθούν… όταν έρθουν τα μωρά θα στρώσουμε αλλα φρέσκα. Τώρα για το θέμα του σκυλου σε νιώθω κ ας μην έχω χώμα :D έχω πολύ τρίχα όμως κ ευτυχώς που έχουμε σκούπα ρομπότ γτ δεν ξέρω τι θα έκανα τώρα που μαδανε παραπάνω.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patataki83 είπε:

Κ εμείς πιο πολύ τα βάλαμε για να μην σκονίζονται γτ βγάλαμε τα στρωματα από τις πλαστικές συσκευασίες που ήταν, τα περάσαμε κ αυτά κ τις κούνιες με το ειδικο απολυμαντικό της baby planet κ βάλαμε τα αδιάβροχα καλύμματα που πήρα για να μην βρέχονται… οποτε βάλαμε από ένα σεντονάκι από πάνω για να μην λερωθούν… όταν έρθουν τα μωρά θα στρώσουμε αλλα φρέσκα. Τώρα για το θέμα του σκυλου σε νιώθω κ ας μην έχω χώμα :D έχω πολύ τρίχα όμως κ ευτυχώς που έχουμε σκούπα ρομπότ γτ δεν ξέρω τι θα έκανα τώρα που μαδανε παραπάνω.

Κ εμείς την έχουμε κ ευτυχώς μαζεύει τα πολλά πολλά.... εντωμεταξυ φέτος ο σκασμενος μαδάει πιο πολύ από ποτέ άλλοτε....λες κ το κάνει επίτηδες που δεν μπορώ να κάνω πολλά....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Mermer said:

Καλημέρα σε όλες. Πολύ ωραία τα νέα σας. Εγώ είμαι 36η εβδομάδα τώρα, την επόμενη εβδομάδα έχω γιατρό και θα ρωτήσω στο περίπου πότε να περιμένω. Πητ μου έδωσε 18 Αυγούστου. Από ετοιμασίες είμαστε σχεδόν κομπλέ. Η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη, τα καλλυντικά κ τα προσωπικά μου είδη θα τα βάλω τελευταία στιγμή. Και σεντόνια στην κούνια θα τα βάλουμε τελευταία στιγμή επίσης.; Έχω αγχωθει λίγο με τον κοβιτ ρε παιδιά, κάθε βράδυ σκέφτομαι αρνητικά... Πως περνάτε τη μέρα σας εσείς; εγώ λόγω ζέστης και κοβιτ δεν κυκλοφορώ πολύ έξω. Επίσης δεν έχω συνηθίσει να κάθομαι χωρίς να έχω κάτι να κάνω, πχ την δουλειά μου. Και μου κακοφαινεται...δεν περνάει η μέρα μου... 

Εγω τον κοβιντ προσπαθώ να μην τον σκεφτομαι καθολου...συνεχιζουμε τη ζωη μας κανονικα, αλλα φυσικα δεν θα ήθελα να κολλήσω τωρα στα τελειώματα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mermer said:

Καλημέρα σε όλες. Πολύ ωραία τα νέα σας. Εγώ είμαι 36η εβδομάδα τώρα, την επόμενη εβδομάδα έχω γιατρό και θα ρωτήσω στο περίπου πότε να περιμένω. Πητ μου έδωσε 18 Αυγούστου. Από ετοιμασίες είμαστε σχεδόν κομπλέ. Η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη, τα καλλυντικά κ τα προσωπικά μου είδη θα τα βάλω τελευταία στιγμή. Και σεντόνια στην κούνια θα τα βάλουμε τελευταία στιγμή επίσης.; Έχω αγχωθει λίγο με τον κοβιτ ρε παιδιά, κάθε βράδυ σκέφτομαι αρνητικά... Πως περνάτε τη μέρα σας εσείς; εγώ λόγω ζέστης και κοβιτ δεν κυκλοφορώ πολύ έξω. Επίσης δεν έχω συνηθίσει να κάθομαι χωρίς να έχω κάτι να κάνω, πχ την δουλειά μου. Και μου κακοφαινεται...δεν περνάει η μέρα μου... 

Εγώ συμπάσχω. Γενικά χεσμενο τον έχω τον κοβιντ καιρό τώρα γιατί βαρέθηκα, είμαι εμβολιασμενη τσιπαρισμενη και ότι γίνει, αλλά μόλις έμαθα ότι αν βρεθώ θετική στη γέννα θα με πάνε στην απομόνωση και το μωρό αλλού, φρίκαρα και τώρα είμαι μέσα στο άγχος μην κολλήσω. Τα ίδια, θέλω να βγω αλλά φοβάμαι, μόνο θάλασσα αλλά τελευταία φυσάει δαιμονισμένα και ούτε αυτό κάνω τελικά και είμαι μέσα στα νεύρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Κ εμείς την έχουμε κ ευτυχώς μαζεύει τα πολλά πολλά.... εντωμεταξυ φέτος ο σκασμενος μαδάει πιο πολύ από ποτέ άλλοτε....λες κ το κάνει επίτηδες που δεν μπορώ να κάνω πολλά....

Σωτήριο πράγμα αν έχεις κατοικίδιο που μαδαει! Εγώ τη βάζω κ περνάει όλο το σπίτι 3 φορές στο max κ δεν μένει τπτ… βέβαια κάθε δωμάτιο που τελειώνει αδειάζω τον κάδο γτ είναι Τίγκα αλλά απτό να σκουπίζω εγώ κάθε μέρα χίλιες φορές αυτό… εμένα φέτος η κακομοιρουλα μου δυσκολεύεται να σταθεί καλά στα πόδια της όταν χαμηλώνει το σώμα να κατουρήσει κ πολλές φορές γλυστραει κ γίνεται χαμουλης… μετά πρέπει να την σηκώσουμε κ να την πλύνουμε πριν ξαναμπεί μέσα στο σπίτι… κ γενικά την δυσκολεύει φέτος το πλακάκι… άσχημο πράγμα τα γεράματα :unsure:

  • Λυπημένη/-ος 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην κολλήσει καμία μας covid τωρα στα τελευταία γιατί και εγώ αγχώθηκα με αυτά που διάβασα εδώ για την γεννα με covid. 

Ομολογώ όμως ότι δεν είμαι ιδιαίτερα προσεκτική.Δεν είμαι εμβολιασμενη και ούτε προκειται.Βγαινω κανονικά έξω,πάω σε μαγαζιά,πάω για καφέ αλλά το σκέφτομαι σοβαρά αν θα πάω σε 1 γάμο και σε μια βάφτιση που είμαι καλεσμένη τον Αύγουστο. Ο άντρας μου θέλει να πάει μόνος του αν δεν έρθω εγώ αλλά το ίδιο δεν είναι αν κολλήσει και το φέρει στο σπιτι;πφφφ βαρέθηκα καλοκαιριατικα όλες αυτές τις βλακειες

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν με αγχώνει ο κοβιτ σαν ασθένεια. Έχω κάνει τα εμβόλια άλλωστε, με αγχώνει όλο αυτό που συνεπάγεται αν πας στην κλινική να γεννήσεις σου κάνουν ραπιντ και βγεις θετική... Σε γάμους και βαφτίσια εμείς πηγαίναμε ως τώρα, από εδώ και πέρα όμως λέμε να τα αποφύγουμε. Οι συναυλίες που έχασα φέτος μου κόστισαν λίγο... Να είμαστε καλά να πάμε του χρόνου δεν πειραζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...