Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Sonasia είπε:

Εγώ που είμαι άνεργη επιδοτούμενη έκλεισα ραντεβού στον εφκα τηλεφωνικά και πήγα, μου έκαναν αυτοί την αίτηση και μου είπαν ότι στις 4 Αυγούστου θα μπει στο λογαριασμό μου...

 

Κοριτσια φυλαχτείτε όσο μπορείτε σε εξόδους κλπ με τον covid, εμείς τόσο που προσέχαμε με τον σύζυγό την πατήσαμε κι εγω είμαι στην 13η ημέρα και βγαίνω ακόμα θετική και έχω τρελαθεί. Έχω περάσει 2 δύσκολες εβδομάδες, έκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης την προηγούμενη εβδομάδα και ταλαιπωρήθηκα πολύ, απορρυθμίστηκε ο διαβήτης και είχα ταχυπαλμιες. Να βγει αρνητικό και αυτό το βάσανο να ηρεμήσω. 

Από πράγματα, τα ρούχα εκτός από τα μπουρνούζια - κάπες που περιμένω αύριο, τα έχω πλυμένα σιδερωμένα, και τα δικά μου. Καρότσι, κούνια θα μας τα φέρουν γύρω στις 8 Αυγούστου λέμε, αφού πάμε για καισαρική 18 με 22 Αυγούστου τελευταία ημερομηνία όπως είναι τα πράγματα τώρα. Τα έχουμε παραγγείλει και είναι φυλαγμένα, απλά προτιμώ να τα στήσουμε στο δωμάτιο σε λίγες εβδομάδες. 

Για το σύζυγό, τι να πω... με βοηθάει σε πολλά πράγματα, χτες μέχρι που πήγε και μου πήρε φρέσκο γαβρο και μου τηγανησε, που δε μαγειρεύει αλλά το έκανε μια χαρά. Γενικά συμμετέχει σε πολλά πράγματα,για να μην αναφέρω την ψυχολογική υποστήριξη τόσους μήνες... και το σημαντικό είναι ότι θέλει και μετά με τη μικρή να ασχοληθεί κι αυτός, φοβάται βέβαια στην αρχή που θα είναι πολύ βρεφάκι αλλά πιστεύω ότι μετά τους 2 μήνες θα έχει ενεργό συμμετοχή και το χαίρομαι πολύ αυτό γιατί θεωρώ ότι είναι σημαντικό να δένεται πατέρας και παιδί από τη βρεφική ηλικία. 

Περαστικά σου με τον covid!μακάρι να δείξει αρνητικό αύριο!

Είσαι τυχερή που συμμετέχει στις δουλειές και θέλει να ασχοληθεί και με το μωρό όταν με το καλό έρθει.Εξαλλου αυτό είναι και το αυτονόητο!

Εγώ θα φάω μεγάλο ζόρι μιας που ο άντρας μου δουλεύει εξωτερικό και θα μείνω πίσω μόνη με 2 παιδιά αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/7/2022 at 5:52 ΜΜ, electra2021 είπε:

Κι εγώ έχω τέτοιες στιγμές που δεν πολυκουναει και τρελαίνομαι. Ήδη έχω πάει μια φορά για έκτακτο υπέρηχο από το άγχος μου. Λογικα όλα οκ, αλλά μη σκας, αν έχεις αμφιβολία να πας γιατρό. Άσε, κι εγώ λέω πως θα περάσει ο πρώτος καιρός που είναι τόσο εύθραυστο, και θα έχω και τον άλλον τον μεγαλύτερο που θα τρέμω μη μας φέρει καμία ίωση... 

Και μένα 2 ημέρες που έκανα τις ενέσεις της κορτιζόνης η μικρή ήταν υποτονική, μου είπε η μαία ότι ήταν λόγω της κορτιζόνης, τώρα μου δίνει και καταλαβαίνω, ειδικά από το απόγευμα και μετά, μάλλον είναι βραδινός τύπος το κορίτσι μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sonasia είπε:

Και μένα 2 ημέρες που έκανα τις ενέσεις της κορτιζόνης η μικρή ήταν υποτονική, μου είπε η μαία ότι ήταν λόγω της κορτιζόνης, τώρα μου δίνει και καταλαβαίνω, ειδικά από το απόγευμα και μετά, μάλλον είναι βραδινός τύπος το κορίτσι μας. 

Καλησπέρα ! Να σε ρωτήσω Πως είναι οι ενέσεις κορτιζόνης ; Θα κάνω κι εγώ αύριο .. είχες τίποτα παρενέργειες ή αν σ είπε ο γιατρός σου περιορισμό σε φαγητό ; 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Sonasia said:

Εγώ που είμαι άνεργη επιδοτούμενη έκλεισα ραντεβού στον εφκα τηλεφωνικά και πήγα, μου έκαναν αυτοί την αίτηση και μου είπαν ότι στις 4 Αυγούστου θα μπει στο λογαριασμό μου...

 

Κοριτσια φυλαχτείτε όσο μπορείτε σε εξόδους κλπ με τον covid, εμείς τόσο που προσέχαμε με τον σύζυγό την πατήσαμε κι εγω είμαι στην 13η ημέρα και βγαίνω ακόμα θετική και έχω τρελαθεί. Έχω περάσει 2 δύσκολες εβδομάδες, έκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης την προηγούμενη εβδομάδα και ταλαιπωρήθηκα πολύ, απορρυθμίστηκε ο διαβήτης και είχα ταχυπαλμιες. Να βγει αρνητικό και αυτό το βάσανο να ηρεμήσω. 

Από πράγματα, τα ρούχα εκτός από τα μπουρνούζια - κάπες που περιμένω αύριο, τα έχω πλυμένα σιδερωμένα, και τα δικά μου. Καρότσι, κούνια θα μας τα φέρουν γύρω στις 8 Αυγούστου λέμε, αφού πάμε για καισαρική 18 με 22 Αυγούστου τελευταία ημερομηνία όπως είναι τα πράγματα τώρα. Τα έχουμε παραγγείλει και είναι φυλαγμένα, απλά προτιμώ να τα στήσουμε στο δωμάτιο σε λίγες εβδομάδες. 

Για το σύζυγό, τι να πω... με βοηθάει σε πολλά πράγματα, χτες μέχρι που πήγε και μου πήρε φρέσκο γαβρο και μου τηγανησε, που δε μαγειρεύει αλλά το έκανε μια χαρά. Γενικά συμμετέχει σε πολλά πράγματα,για να μην αναφέρω την ψυχολογική υποστήριξη τόσους μήνες... και το σημαντικό είναι ότι θέλει και μετά με τη μικρή να ασχοληθεί κι αυτός, φοβάται βέβαια στην αρχή που θα είναι πολύ βρεφάκι αλλά πιστεύω ότι μετά τους 2 μήνες θα έχει ενεργό συμμετοχή και το χαίρομαι πολύ αυτό γιατί θεωρώ ότι είναι σημαντικό να δένεται πατέρας και παιδί από τη βρεφική ηλικία. 

Κυρίως γιατί το παιδί είναι ΚΑΙ δικό του!! Δεν είναι δική σου υποχρέωση η γονεικοτητα..είναι κοινή υποχρέωση ως προς το παιδί που από κοινού αποφασίσατε να φέρετε στον κόσμο.. δηλαδή μας κάνουν εντύπωση και τα αυτονόητα πια..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Κυρίως γιατί το παιδί είναι ΚΑΙ δικό του!! Δεν είναι δική σου υποχρέωση η γονεικοτητα..είναι κοινή υποχρέωση ως προς το παιδί που από κοινού αποφασίσατε να φέρετε στον κόσμο.. δηλαδή μας κάνουν εντύπωση και τα αυτονόητα πια..

Πες τα βρε κορίτσι μου. Χθες με ένα φιλικό ζευγάρι είχαμε αντίστοιχη κουβέντα και είπα πως μόλις νιώσω έτοιμη θα ξεκινήσω γυμναστική μετά την γέννα και πως θα προσέχει τον μικρό ο άντρας μου κ η αντίδραση τους μου θύμισε άλλες εποχές. Φυσικά τους είπα πως το παιδί συνεπάγεται υποχρεώσεις και απο τους δύο κ πως το γεγονός οτι τον πρώτο καιρό δε θα δουλεύω δε σημαίνει πως μόνο εγώ θα ασχολούμαι. Φαντάζεσαι πως με κοίταξαν.....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Konisn είπε:

Πες τα βρε κορίτσι μου. Χθες με ένα φιλικό ζευγάρι είχαμε αντίστοιχη κουβέντα και είπα πως μόλις νιώσω έτοιμη θα ξεκινήσω γυμναστική μετά την γέννα και πως θα προσέχει τον μικρό ο άντρας μου κ η αντίδραση τους μου θύμισε άλλες εποχές. Φυσικά τους είπα πως το παιδί συνεπάγεται υποχρεώσεις και απο τους δύο κ πως το γεγονός οτι τον πρώτο καιρό δε θα δουλεύω δε σημαίνει πως μόνο εγώ θα ασχολούμαι. Φαντάζεσαι πως με κοίταξαν.....

Εσύ μια χαρά τα λες αλλά αν πέσεις σε άντρα που δε θέλει να ασχοληθεί καθόλου,τι μπορείς να κανεις;να αφήσεις το παιδί αταιστο ή αμπανιστο ξέρω γω;Σ αυτήν την περίπτωση ανήκει η κουνιάδα μου που 3 παιδιά έκανε και ο άντρας δεν έχει ιδέα πως να αλλάξει ένα μωρό η να δώσει ένα μπιμπερό.Τωρα μεγάλωσαν βέβαια αλλά και πάλι δεν κάνει τίποτα. 

Η αλήθεια είναι πως δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι για γονείς. Υπάρχουν πολλοί άντρες που στην καλύτερη θα τα παίξουν και θα τα πάνε καμία βόλτα και από υποχρεώσεις και ευθύνες δεν έχουν ιδέα.Κλαιει το μωρό,έλα πάρτο να το ησυχάσεις!Χεστηκε το μωρό, έλα άλλαξε το.Πειναει το μωρό,δωστου γαλα και πάει λέγοντας.

Αν δεν υπάρχει κατανόηση,τι να συζητήσουμε τώρα...

 

Link to comment
Share on other sites

@Mairiv δε μου είχαν πει κάτι για περιορισμό σε διατροφή κλπ, απλά με είχε προειδοποίησει ο διαβητολογος ότι τις ημέρες εκείνες θα ανέβαιναν οι τιμές του διαβήτη. Οι ενέσεις δεν πονεσαν, σαν απλες ενέσεις ενδομυϊκά μου τις έκανε η μαία μου. Και μου είπε ότι για εκείνες τις ημέρες η μικρή ίσως να μην είναι τόσο ζωηρή και όντως ήταν πιο μαζεμένη στις κινήσεις της αλλά μετά τις 2 ημέρες επανήρθαμε στις κλωτσιές κλπ δυναμικά.

 

@Lena3 και @Konisn τα παιδιά δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, και φυσικά η φροντίδα είναι ευθύνη και των δύο γονέων απλά δυστυχώς δεν είναι αυτονόητο αυτό για κάποιους άντρες ή και γυναίκες αντίστοιχα γιατί έχω δει και ζευγάρι που η μανούλα ήταν στην κοσμάρα της και ο μπαμπάς τα έκανε όλα. Είναι κάποια πράγματα που από τη φύση δεν μπορούν να τα κάνουν οι άντρες αλλά στα υπόλοιπα μια χαρά μπορούν και επιβάλλεται να συμμετέχουν και πλέον αυτό είναι τιμή και καμάρι τους κι όχι ντροπή όπως το έβλεπαν παλιότερα και το υποτιμούσαν. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angela123 said:

Εσύ μια χαρά τα λες αλλά αν πέσεις σε άντρα που δε θέλει να ασχοληθεί καθόλου,τι μπορείς να κανεις;να αφήσεις το παιδί αταιστο ή αμπανιστο ξέρω γω;Σ αυτήν την περίπτωση ανήκει η κουνιάδα μου που 3 παιδιά έκανε και ο άντρας δεν έχει ιδέα πως να αλλάξει ένα μωρό η να δώσει ένα μπιμπερό.Τωρα μεγάλωσαν βέβαια αλλά και πάλι δεν κάνει τίποτα. 

Η αλήθεια είναι πως δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι για γονείς. Υπάρχουν πολλοί άντρες που στην καλύτερη θα τα παίξουν και θα τα πάνε καμία βόλτα και από υποχρεώσεις και ευθύνες δεν έχουν ιδέα.Κλαιει το μωρό,έλα πάρτο να το ησυχάσεις!Χεστηκε το μωρό, έλα άλλαξε το.Πειναει το μωρό,δωστου γαλα και πάει λέγοντας.

Αν δεν υπάρχει κατανόηση,τι να συζητήσουμε τώρα...

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μην κάνεις παιδί με έναν τέτοιο άντρα :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angela123 είπε:

Εσύ μια χαρά τα λες αλλά αν πέσεις σε άντρα που δε θέλει να ασχοληθεί καθόλου,τι μπορείς να κανεις;να αφήσεις το παιδί αταιστο ή αμπανιστο ξέρω γω;Σ αυτήν την περίπτωση ανήκει η κουνιάδα μου που 3 παιδιά έκανε και ο άντρας δεν έχει ιδέα πως να αλλάξει ένα μωρό η να δώσει ένα μπιμπερό.Τωρα μεγάλωσαν βέβαια αλλά και πάλι δεν κάνει τίποτα. 

Η αλήθεια είναι πως δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι για γονείς. Υπάρχουν πολλοί άντρες που στην καλύτερη θα τα παίξουν και θα τα πάνε καμία βόλτα και από υποχρεώσεις και ευθύνες δεν έχουν ιδέα.Κλαιει το μωρό,έλα πάρτο να το ησυχάσεις!Χεστηκε το μωρό, έλα άλλαξε το.Πειναει το μωρό,δωστου γαλα και πάει λέγοντας.

Αν δεν υπάρχει κατανόηση,τι να συζητήσουμε τώρα...

 

Θεωρώ αυτονόητο οτι θα ασχολείται ο μπαμπάς και το απαιτώ. Έτσι κάνουμε τόσα χρόνια με το σπίτι κ τον σκυλάκο μας. Είναι κοινή απόφαση και δε χωρά διαπραγμάτευση κατά την άποψή μου.

 

πρίν από 14 λεπτά , Sonasia είπε:

@Mairiv δε μου είχαν πει κάτι για περιορισμό σε διατροφή κλπ, απλά με είχε προειδοποίησει ο διαβητολογος ότι τις ημέρες εκείνες θα ανέβαιναν οι τιμές του διαβήτη. Οι ενέσεις δεν πονεσαν, σαν απλες ενέσεις ενδομυϊκά μου τις έκανε η μαία μου. Και μου είπε ότι για εκείνες τις ημέρες η μικρή ίσως να μην είναι τόσο ζωηρή και όντως ήταν πιο μαζεμένη στις κινήσεις της αλλά μετά τις 2 ημέρες επανήρθαμε στις κλωτσιές κλπ δυναμικά.

 

@Lena3 και @Konisn τα παιδιά δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, και φυσικά η φροντίδα είναι ευθύνη και των δύο γονέων απλά δυστυχώς δεν είναι αυτονόητο αυτό για κάποιους άντρες ή και γυναίκες αντίστοιχα γιατί έχω δει και ζευγάρι που η μανούλα ήταν στην κοσμάρα της και ο μπαμπάς τα έκανε όλα. Είναι κάποια πράγματα που από τη φύση δεν μπορούν να τα κάνουν οι άντρες αλλά στα υπόλοιπα μια χαρά μπορούν και επιβάλλεται να συμμετέχουν και πλέον αυτό είναι τιμή και καμάρι τους κι όχι ντροπή όπως το έβλεπαν παλιότερα και το υποτιμούσαν. 

Φυσικά και επιβάλλεται να συμμετέχουν και όχι μόνο να καμαρώνουν για το παιδί τους.

πρίν από 10 λεπτά , Lena3 είπε:

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μην κάνεις παιδί με έναν τέτοιο άντρα :)

Συμφωνώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει και εμένα βοηθάει αλλά έτσι όπως τα κάνει είναι σαν να μην έχει κάνει τίποτα μην πω ότι τα έχει κάνει και χειρότερα. Εν τω μεταξύ σήμερα έφερα και τον μπαμπά μου και επειδή έχουμε πολύ μεγάλο κήπο με φοίνικες και δέντρα έκοψε ο μπαμπάς μου πόσα  κλαδιά και κατέβασα την τέντα την έπλυναν και από την ντροπή του τα έκανε ο άντρας μου οπότε έτσι όταν το χώνεις τα κάνει όλα αλλιώς πρέπει να γκρινιάξω λίγο αλλά τα κάνει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Lena3 είπε:

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μην κάνεις παιδί με έναν τέτοιο άντρα :)

Αυτό είναι και το πιο σωστό αλλά πρώτα έρχεται η σχεση/γαμος και μετά τα παιδιά.Θα μου πεις όταν συγκατοικείς με τον άλλον μπορείς να δεις κάποια πράγματα και να κρίνεις πως θα είναι αύριο με τα παιδιά αλλά και πάλι δε μπορώ να κατηγορήσω καμια γυναικα-θυμα.Τα θύματα ούτως ή άλλως ποτέ δε φταίνε.Καλα λένε ότι ένας σωστός γαμος είναι λαχειο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angela123 είπε:

Αυτό είναι και το πιο σωστό αλλά πρώτα έρχεται η σχεση/γαμος και μετά τα παιδιά.Θα μου πεις όταν συγκατοικείς με τον άλλον μπορείς να δεις κάποια πράγματα και να κρίνεις πως θα είναι αύριο με τα παιδιά αλλά και πάλι δε μπορώ να κατηγορήσω καμια γυναικα-θυμα.Τα θύματα ούτως ή άλλως ποτέ δε φταίνε.Καλα λένε ότι ένας σωστός γαμος είναι λαχειο

Στο ότι ένας σωστός γάμος είναι λαχείο, θα συμφωνήσω. Υπάρχουν ΤΟΣΑ που μπορούν να πάνε στραβά σε ένα γάμο, απρόοπτα και μη, και μακάρι να μπορούσαμε να τα δούμε όλα από την αρχή.

Το θέμα του σπιτιού, όμως, το βλέπεις. Ένας άντρας που δεν έχει μείνει ποτέ μόνος του, ή που σαν φοιτητής είχε μόνο τη μανούλα ή την καθαρίστρια να του καθαρίζει, είναι red flag ως προς αυτό. Όταν είστε οι δύο σας και οι δουλειές δε μοιράζονται, το ίδιο δυσοίωνο. Μετά το παιδί, που μεγεθύνονται τα προβλήματα και αυξάνονται οι ανάγκες, να χαλάσει μόνο μπορεί. Να φτιάξει, σχεδόν απίθανο.

Με τον πρώην άντρα μου δεν είχα τέτοιο θέμα. Ήταν επαρκής στο σπίτι και υπέρ του δέοντος εντάξει με το παιδί. Και πάλι χάλασε το γλυκό. Ίσως για αυτό έχω καταλήξει να το θεωρώ "εύκολο" αυτό το θέμα, μάλλον γιατί δεν είχα ποτέ σχέση που να μην είναι αυτά λυμένα από την αρχή. Με έναν μπαμπά που ήταν 50-50 με τη μαμά μου σε όλα, ίσως υποσυνείδητα να το έβαζα και ως προαπαιτούμενο, τι να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει και εμένα βοηθάει αλλά έτσι όπως τα κάνει είναι σαν να μην έχει κάνει τίποτα μην πω ότι τα έχει κάνει και χειρότερα. Εν τω μεταξύ σήμερα έφερα και τον μπαμπά μου και επειδή έχουμε πολύ μεγάλο κήπο με φοίνικες και δέντρα έκοψε ο μπαμπάς μου πόσα  κλαδιά και κατέβασα την τέντα την έπλυναν και από την ντροπή του τα έκανε ο άντρας μου οπότε έτσι όταν το χώνεις τα κάνει όλα αλλιώς πρέπει να γκρινιάξω λίγο αλλά τα κάνει....

Αχ κορίτσια πρέπει να σχολιάσω κ κάτι άλλο...άσχετο σχετικό!!!!σε τρεις μέρες γεννάω.....έχω την Κλεισούρα μου ( κ ο άντρας μου μαζί λόγω του να μην κολλήσουμε) έχω τα άγχη κ την ανυπομονησία μου για το μωρό.....υποφέρω από την ζέστη.....κ ο άντρας μου μου σπαεθ τα νευραα.....θέλω να τον χτυπήσω.....θέλω να πάει να κοιμάται. Αλλού.... εντωμεταξυ είναι κ αυτός πολύ αντιδραστικός.....που με κάνει να εξοργίζομαι σε βαθμό εξωφρενικό......πείτε ότι είναι οι ορμόνες..... εντωμεταξυ πριν μια βδομάδα όλα οκ ήταν...πάντα είχε κ το ταλέντο να με εκνεύριζει βέβαια αλλά τώρα εκνευρίζομαι μόνο που τον βλέπω.....γκρινιάζει όλη μέρα που είναι κλεισμένος θελει να πιει κοκτέιλ λέει να πάει διακοπές.... εντωμεταξυ εγώ τι φάση του λέω;;;πέρασα τέλεια 9 μήνες χάνοντας την μισή κοινωνική ζωή μη πίνοντας μην καπνίζοντας μην βολευομενη έξω...κ μου λέει τι θες να κάνω να κυοφορησω εγώ και του λέω εγώ λέω να σκάσεις κ να κάνεις υπομονή........καλά άσε που σεξ.....9 μήνες ούτε να το συζητήσει κ έχει έρθει κάτι βράδια ( ποιος ξέρει τι όνειρα βλέπει) κ με ξυπνάει κ προσπαθεί τρίβεται κλπ ( κοιμώμενος γτ ξύπνιος βρίζει)+ μου έρχεται να τον σπάσω στο ξύλο που με ξυπνάει εγώ δεν κοιμάμαι καλά κ αυτό εκεί..... ή μου ζαλίζει γτ δεν θέλει αιρκοντίσιον το βράδυ δεν κάνει καλό.....κ εγώ νιώθω ότι πνίγομαι από την ζέστη....... πραγματικά αν αυτά τα συναισθήματα δεν φύγουν μετά την γέννα πάει καηκαμε....... ευελπιστώ να ηρεμήσω κ εγώ με το μωρό κ αυτό που το λαχταράει τόσο να χαλαρώσει.....να γυρίσει κ δουλειά να βρω τους ρυθμούς να περάσει κ αυτή η ζέστη που με κάνει έξαλλη..... συγγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν ξέρω που να τα πω κ να με καταλάβουν......οι φίλες μου που ήταν έγκυες δεν είχα τόσο δύσκολο χαρακτήρα άντρα.....ούτε ποτέ διαμαρτυρήθηκαν..... αφήστε μου όλοι μου λένε εεεεελα μωρέ ορμόνες.......ώρες ώρες μου έρχεται να τους βρίσω όλους....... αλήθεια είμαι ένα βήμα πριν τον ψυχολόγο....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Vlal με το καλό!!!

 

Κάνε λίγο υπομονή ακόμα, αυτή η ζέστη μας έχει φέρει στα όρια μας. Κι εγώ σκάω και ιδρώνω και δίπλα μου ο σύζυγος κοιμάται ατάραχος, βάζει και μια πικε κουβέρτα στη μέση του κι εγώ ιδρώνω περισσότερο που τον βλέπω και μόνο. Χτες το μεσημέρι δεν άντεξα, ξάπλωσα στον καναπέ με τον ανεμιστήρα από μακριά και κοιμήθηκα 2 ώρες και πραγματικά ξεκουράστηκα. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το μεσημέρι στον καπαμε με ανεμιστήρα είμαι κομπλέ και με παίρνει ο ύπνος!!!!σήμερα το πρωί όλα οκ.....το βράδυ δαιμονιζομαι όταν βλέπω ότι δεν έχει κάνει το παραμικρό που του έχω πει και όταν πάω εγώ να τα κάνω Μ λέει θα τα κάνω εγώ και φυσικά δεν τα κάνει ποτέ....κ τα κάνει σε δικό του χρόνο..τύπου θα τα κάνω όταν μπορώ.......σκέψου νεύρα εκεί....και το μότο του είναι ότι μπορείς να κάνεις αύριο μην το κάνεις σήμερα......άκου εδώ!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...