Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Απουσία Ωορηξίας με Συμπτώματα Περιόδου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Εδώ και λίγους μήνες κάνουμε προσπάθειες με τον σύντροφο για παιδάκι. Αυτόν το μήνα είπαμε να το δούμε λίγο σοβαρότερα και έτσι αγόρασα τεστ ωορηξίας Clear blue. Με κύκλο 29-31 ημέρες για να είμαι σίγουρη ότι θα βρω τη μέρα ωορηξίας ξεκίνησα τα τεστ από την 8η μέρα του κύκλου. Σήμερα, είμαι στην 21η και δεν έχω δει θετικό τεστ. Παρ'όλα αυτά, εδώ και 2 μερες το στήθος μου έχει μεγαλώσει ακραία πολύ και πονάει, έχω μερικές κράμπες και νιώθω πρήξιμο στην κοιλιά.

Τα συμπτώματα αυτά τα έχω στην περίοδο μου αλλά δε θυμάμαι ποτέ να τα έχω τόσο νωρίς...!

Έχει τύχει σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Μπορεί να είχα ωορηξία και να μην την έδειξε το τεστ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Καλησπέρα σας,

Εδώ και λίγους μήνες κάνουμε προσπάθειες με τον σύντροφο για παιδάκι. Αυτόν το μήνα είπαμε να το δούμε λίγο σοβαρότερα και έτσι αγόρασα τεστ ωορηξίας Clear blue. Με κύκλο 29-31 ημέρες για να είμαι σίγουρη ότι θα βρω τη μέρα ωορηξίας ξεκίνησα τα τεστ από την 8η μέρα του κύκλου. Σήμερα, είμαι στην 21η και δεν έχω δει θετικό τεστ. Παρ'όλα αυτά, εδώ και 2 μερες το στήθος μου έχει μεγαλώσει ακραία πολύ και πονάει, έχω μερικές κράμπες και νιώθω πρήξιμο στην κοιλιά.

Τα συμπτώματα αυτά τα έχω στην περίοδο μου αλλά δε θυμάμαι ποτέ να τα έχω τόσο νωρίς...!

Έχει τύχει σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Μπορεί να είχα ωορηξία και να μην την έδειξε το τεστ?

Καλησπέρα κορίτσι μ αφού κάνετε προσπάθειες και τα τεστ οωριξιας βγενουν αρνητικά μήπως βγαινουν αρνητικα επιδη εισαι εγγυος...εγώ περίπου καμία δεκαριά μέρες πριν την περίοδο μου είχα συπτωματα περιοδου πόνο στο στήθος πρησμένη κοιλιά  και πόνοι περιοδου πρησμένο και πολύ έντονο πόνο στο στήθος η μόνη διαφορά ήταν στο στήθος π με πόναγε σε όλο το στήθος και όχι σε συγκεκριμένο σημείο  όπως στην περίοδο ήμουνα σίγουρη ότι θα αδιαθετησω πήγαινα συνέχεια στο μπάνιο γτ νόμιζα ότι θα μ έρθει  περιοδος και τελικά στην 3 ημέρα μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε θετικο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Καλησπέρα σας,

Εδώ και λίγους μήνες κάνουμε προσπάθειες με τον σύντροφο για παιδάκι. Αυτόν το μήνα είπαμε να το δούμε λίγο σοβαρότερα και έτσι αγόρασα τεστ ωορηξίας Clear blue. Με κύκλο 29-31 ημέρες για να είμαι σίγουρη ότι θα βρω τη μέρα ωορηξίας ξεκίνησα τα τεστ από την 8η μέρα του κύκλου. Σήμερα, είμαι στην 21η και δεν έχω δει θετικό τεστ. Παρ'όλα αυτά, εδώ και 2 μερες το στήθος μου έχει μεγαλώσει ακραία πολύ και πονάει, έχω μερικές κράμπες και νιώθω πρήξιμο στην κοιλιά.

Τα συμπτώματα αυτά τα έχω στην περίοδο μου αλλά δε θυμάμαι ποτέ να τα έχω τόσο νωρίς...!

Έχει τύχει σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Έχετε ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Μπορεί να είχα ωορηξία και να μην την έδειξε το τεστ?

Θα σου πω και εγώ είχα πάρει το clear blue το έκανα από την 9η μέρα και κάθε μέρα μου έβγαζε αρνητικό και επειδή το κυνηγούσα γιατί ήθελα να μείνω έγκυος είχα δει κάποια μέρα υγρά σαν της ωορρηξίας τελικά πήγα στο γιατρό μου είπε ότι είναι γόνιμες μέρες και τελικά τώρα έκλεισα τον 3ο μήνα με αρνητικό τέστ! Και άλλη φορά δεν θα ξαναπάρω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Lovelove ευχαριστώ πολύ για την απάντησή!! Μακάρι να ναι έτσι γιατί τυπικά θα αδιαθετήσω σε 10 μέρες και είμαι να σκάσω απτα πρηξίματα. Πήρα και τα αποτελέσματα ορμονικές σήμερα Προγεστερόνη:70 και Προλακτινη: 10 τα οποία δεν έχω ιδέα τι σημαίνουν και θα μάθω αύριο το μεσημέρι που θα μιλήσω με τον γιατρό μου.

 

@Xrisaaaaaa γιατί μας βγήκανε έτσι μούφα δε μπορώ να καταλάβω. Μήπως κάνουμε κάτι λάθος. Εγώ πχ εκανα το τεστ πρωί καο κάπου διάβασα ότι δεν κάνει με τα πρωινά ούρα. Πάντως να πω την αλήθεια θα δοκιμάσω και στον επόμενο κύκλο, αν συνεχίσει τα ίδια θα τα σταματήσω η θα πάρω τα πιο οικονομικά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Γρήγορα να έχουμε ευχάριστα νέα!! 

Συγχωρέστε με που απάντησα έτσι...δεν το έχω βρει ακόμη πως λειτουργεί το forum...! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Irini85 είπε:

@Lovelove ευχαριστώ πολύ για την απάντησή!! Μακάρι να ναι έτσι γιατί τυπικά θα αδιαθετήσω σε 10 μέρες και είμαι να σκάσω απτα πρηξίματα. Πήρα και τα αποτελέσματα ορμονικές σήμερα Προγεστερόνη:70 και Προλακτινη: 10 τα οποία δεν έχω ιδέα τι σημαίνουν και θα μάθω αύριο το μεσημέρι που θα μιλήσω με τον γιατρό μου.

 

@Xrisaaaaaa γιατί μας βγήκανε έτσι μούφα δε μπορώ να καταλάβω. Μήπως κάνουμε κάτι λάθος. Εγώ πχ εκανα το τεστ πρωί καο κάπου διάβασα ότι δεν κάνει με τα πρωινά ούρα. Πάντως να πω την αλήθεια θα δοκιμάσω και στον επόμενο κύκλο, αν συνεχίσει τα ίδια θα τα σταματήσω η θα πάρω τα πιο οικονομικά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Γρήγορα να έχουμε ευχάριστα νέα!! 

Συγχωρέστε με που απάντησα έτσι...δεν το έχω βρει ακόμη πως λειτουργεί το forum...! 

Αααα μάλλον δεν το έγραψα καλά και δεν το κατάλαβες. Εγώ πάντως κάποιες μέρες έκανα και 2 την ημέρα γιατί και εγώ το έκανα το πρωί και κάποια κορίτσια έλεγαν μετά τις 12 το πρωί! Με αρνητικό τέστ ωορρηξίας τώρα είμαι έγκυος και έκλεισα τον 3ο μήνα! Οπότε μην χάνεις τις ελπίδες σου γιατί και εγώ ούτε που το περίμενα αυτή την φορά!!! Ότι ναναι είναι και τα τεστ μου φαίνεται!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Irini85 είπε:

Ποποο αλήθεια?!?! Μα πόσο ευχάριστο!!! Ακούγοντας τόσο ευχάριστες ιστορίες γίνομαι κι εγω πιο αισιόδοξη!!!

Ενοητε να είσαι πάντα αισιόδοξη  και να σκέφτεσε θετικά όσο μπορείς..

εγώ τώρα αυτές τις μέρες ξανα προσπαθω με τον άντρα μ μετά την ατυχία π είχαμε....εύχομαι να τα καταφέρουμε είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών μετά από αποβολή .....η αλήθεια είναι πως δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τεστ οωρρηξιας το καταλαβαίνω συνήθως από τα συμπτώματα π έχω και βλέπω και την εφαρμογή ο πέφτει μέσα 

 

Αν δεν αδιαθετησεις να κάνεις ένα τεστακι  εγγυμοσινης 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να μείνεις εγκυούλα και γρήγορα σου εύχομαι. Για τα τεστ ωορηξιας έχω ακούσει πολύ θετικά σχόλια και έχουν βοηθήσει πολλές κοπέλες να αποκτήσουν μωράκι. Θεωρώ πως εγω έκανα λάθος γιατί το έκανα πρωί. 

Εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα με νέο μωράκι! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Με το καλό να μείνεις εγκυούλα και γρήγορα σου εύχομαι. Για τα τεστ ωορηξιας έχω ακούσει πολύ θετικά σχόλια και έχουν βοηθήσει πολλές κοπέλες να αποκτήσουν μωράκι. Θεωρώ πως εγω έκανα λάθος γιατί το έκανα πρωί. 

Εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα με νέο μωράκι! 

Αχχχ Ειρήνη σίγουρα έκανες λάθος..

Στις οδηγίες των τεστ ωορρηξίας το τονίζει..όχι με τα πρωινά ούρα ,καλύτερα από τις 12 μέχρι τις 8..δεν είναι σαν τα τεστ εγκυμοσύνης..

Είναι αυτά τα άτιμα ψιλά γράμματα που πρέπει να διαβάζουμε-_-

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Irini85 είπε:

@LoveToBeMommy κάθε αρχή και δύσκολη! Ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!! Από την επόμενη φορά θα το κάνω σωστά! Έχω καημο να δω τη φατσούλα! 

Είμαι βέβαιη πως θα το κάνεις σωστά κ θα έχεις υπέροχα αποτελεσματα!

Αν δε τα έχεις ήδη βέβαια;)

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τελικά μπορεί να μην είδα τη φατσούλα στο τεστ ωορηξία αλλά είδα τις 2 γραμμές στο τεστ εγκυμοσύνης!!

Είμαι 7 εβδομάδων έγκυος και πολύ ευτυχισμένη!!!

@LoveToBeMom είχες δίκιο!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια τελικά μπορεί να μην είδα τη φατσούλα στο τεστ ωορηξία αλλά είδα τις 2 γραμμές στο τεστ εγκυμοσύνης!!

Είμαι 7 εβδομάδων έγκυος και πολύ ευτυχισμένη!!!

@LoveToBeMom είχες δίκιο!!!! 

Ιιιιιιιιι πόσο μα πόσο χάρηκα κοριτσάρα μου!!!? Μπράβο ρε Ειρήνη μου, εύχομαι μια υπέροχη,ήρεμη κ τελειωμηνη εγκυμοσύνη ❤️

Πηγές στον γιατρό?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LoveToBeMom said:

Ιιιιιιιιι πόσο μα πόσο χάρηκα κοριτσάρα μου!!!? Μπράβο ρε Ειρήνη μου, εύχομαι μια υπέροχη,ήρεμη κ τελειωμηνη εγκυμοσύνη ❤️

Πηγές στον γιατρό?

Πήγα ναι, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο εδώ και 1 εβδομάδα. Το έμβρυο είναι σωστά τοποθετημένο. Θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να ακούσουμε την καρδούλα!!

Δεν το πιστευωωω!!!!

Τελικά, τα συμπτώματα από τη δική μου εμπειρία ουσιαστικά ξεκίνησαν από τις γόνιμες και δεν ξεπρήστηκα ποτέ. Έτσι, έκανα τεστ που δείχνει εγκυμοσύνη 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε φουλ θετικό απτο πρώτο δευτερόλεπτο...δεν περίμενα ούτε τα 3 λεπτά των οδηγιών.

Εύχομαι από καρδιάς όσες κοπέλες προσπαθούν να πιάσουν γρήγορα παιδάκι.

Και πάντα υπάρχουν κόλπα για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. Εγώ έκανα κάποια τον τελευταίο μήνα και οπως φαίνεται πιάσανε!! 

7 minutes ago, Irini85 said:

Πήγα ναι, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο εδώ και 1 εβδομάδα. Το έμβρυο είναι σωστά τοποθετημένο. Θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να ακούσουμε την καρδούλα!!

Δεν το πιστευωωω!!!!

Τελικά, τα συμπτώματα από τη δική μου εμπειρία ουσιαστικά ξεκίνησαν από τις γόνιμες και δεν ξεπρήστηκα ποτέ. Έτσι, έκανα τεστ που δείχνει εγκυμοσύνη 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε φουλ θετικό απτο πρώτο δευτερόλεπτο...δεν περίμενα ούτε τα 3 λεπτά των οδηγιών.

Εύχομαι από καρδιάς όσες κοπέλες προσπαθούν να πιάσουν γρήγορα παιδάκι.

Και πάντα υπάρχουν κόλπα (δεν κάνουμε μπάνιο μετά την επαφή ούτε νερό, ούτε σαπούνι, ούτε μωρομάντηλα, μένουμε ξαπλωμένες για 10 λεπτα τουλάχιστον και φυσικά με τεστ ωορηξιας βρίσκουμε τις γόνιμες μέρες και εκεί για τις επόμενες 2 μέρες κάνουμε σεξ κάθε μερα από 1 φορά!!) για να αυξήσουμε τις πιθανότητες.

Εγώ έκανα κάποια τον τελευταίο μήνα και οπως φαίνεται πιάσανε!! 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Πήγα ναι, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο εδώ και 1 εβδομάδα. Το έμβρυο είναι σωστά τοποθετημένο. Θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να ακούσουμε την καρδούλα!!

Δεν το πιστευωωω!!!!

Τελικά, τα συμπτώματα από τη δική μου εμπειρία ουσιαστικά ξεκίνησαν από τις γόνιμες και δεν ξεπρήστηκα ποτέ. Έτσι, έκανα τεστ που δείχνει εγκυμοσύνη 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε φουλ θετικό απτο πρώτο δευτερόλεπτο...δεν περίμενα ούτε τα 3 λεπτά των οδηγιών.

Εύχομαι από καρδιάς όσες κοπέλες προσπαθούν να πιάσουν γρήγορα παιδάκι.

Και πάντα υπάρχουν κόλπα για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. Εγώ έκανα κάποια τον τελευταίο μήνα και οπως φαίνεται πιάσανε!! 

 

Καλημέρα κ Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Τι κόλπα έκανες πες κ σε εμας βρε ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...