Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Εγω Πεμπτη εχω προγραμματισει θα ειμαι 38+1

Προσπαθω να ξεκουραζομαι αλλα οσο να ναι με τον μικρο δεν ειναι παντα ευκολο. Ελπιζω να πανε ολα καλα. Εγω φοβαμαι την παλια τομη.. μην ανοιξει απο την πιεση.. αν και εχουν περασει σχεδον 3μιση χρονια απο την 1η και διαβαζω οτι ειναι πολυ σπανιο μα συμβει κατι.. (πχ ρηξη μητρας)

 

Θα κλεισεις 1κλινο,; μπορει καπου να ανταμωσουμε..

Όχι σε τρίκλινο θα ειμαι! Στο γένεσις θα είσαι και εσυ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Όχι σε τρίκλινο θα ειμαι! Στο γένεσις θα είσαι και εσυ??

 Μπερδευτηκα με την αλλη κοπελα που γενναμε μαζι στο Ελενα. Συγγνωμη.

Με το καλο ολα τα μωρακια :x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω από το απόγευμα που αισθάνομαι κάτι πονακια. Και με πονάει το ηβικό οστό. Πώς θα καταλάβω ότι γεννάω; Ότι είναι συσπάσεις; Αγχωθηκα γιατί έχω καισαρική την Τρίτη και μένω μακριά...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια έχω από το απόγευμα που αισθάνομαι κάτι πονακια. Και με πονάει το ηβικό οστό. Πώς θα καταλάβω ότι γεννάω; Ότι είναι συσπάσεις; Αγχωθηκα γιατί έχω καισαρική την Τρίτη και μένω μακριά...

Καλημέρα,

να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Λογικά πιέζει το μωρό αλλά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αφού είσαι μακριά να τον καλέσεις για να μην αγχώνεσαι. 

Έρχονται τα μπαμπάκια μας :wub:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα,

να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Λογικά πιέζει το μωρό αλλά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αφού είσαι μακριά να τον καλέσεις για να μην αγχώνεσαι. 

Έρχονται τα μπαμπάκια μας :wub:

Αχ ναι έρχονται... Δεν το πιστεύω. Τελικά ξάπλωσα χθες και ηρεμησα και δεν ένιωθα τίποτα... Πιο πολύ στο σήκω-κάτσε τελικά αισθάνομαι ενόχληση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Simona είπε:

Εγω γεννησα πρόσφατα εκει.Αν θες να ρωτησεις κατι ρωτα με οτι θέλεις.

Και εγώ το πρώτο μου παιδάκι εκεί το έκανα αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι και πολλά! Είναι ακόμα τόσο αυστηρό το επισκεπτήριο? Θυμάμαι μόνο μισή ώρα αφήνουν το σύζυγο τις επόμενες 2 μέρες και τη δεύτερη με ραπιντ? Εγώ που θέλω να δω και το παιδάκι μου το άλλο δεν θα μπορέσω? :cry: Από χαρτιά και τέτοια τι χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Margr είπε:

Αχ ναι έρχονται... Δεν το πιστεύω. Τελικά ξάπλωσα χθες και ηρεμησα και δεν ένιωθα τίποτα... Πιο πολύ στο σήκω-κάτσε τελικά αισθάνομαι ενόχληση...

Αχ κι εγω. Οσο καθομαι ολα καλα... αμα παω να σηκωθω δραμα.. το ιδιο και οταν ειμαι ξαπλα..

Παντα οταν παω να σηκωθω βασανιζομαι και φυσικα παω αμεσως τουαλετα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Και εγώ το πρώτο μου παιδάκι εκεί το έκανα αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι και πολλά! Είναι ακόμα τόσο αυστηρό το επισκεπτήριο? Θυμάμαι μόνο μισή ώρα αφήνουν το σύζυγο τις επόμενες 2 μέρες και τη δεύτερη με ραπιντ? Εγώ που θέλω να δω και το παιδάκι μου το άλλο δεν θα μπορέσω? :cry: Από χαρτιά και τέτοια τι χρειάζεται?

@Ρια new mumEpiskiptirio exei 2 fores tin imera kai afinoun parapano apo misi ora alla mono mia fora mporei na erthei o sizigos oxi kai to proi kai to apogeuma..Nai mpenei mono me rapid.Distixos den tha afisoun to paidaki na mpei mesa.Egw ekana kaiseriki kai ekatsa 3 24-ora.Tin imera pou einai na mpeis prepei na exeis moriako kai esu kai o sizigos,emis ta eixame kanei tin proigoumeni mera na min perimenoume ekei giati kanoun kai ekei.Egw eimai para poli euxaristimeni itan ola teleia oli absogi einai...oti zitiseis sto fernoun amesos.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ κι εγω. Οσο καθομαι ολα καλα... αμα παω να σηκωθω δραμα.. το ιδιο και οταν ειμαι ξαπλα..

Παντα οταν παω να σηκωθω βασανιζομαι και φυσικα παω αμεσως τουαλετα

Έλα και τελειώνει αυτή η φάση! Λίγη υπομονή ακόμη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Σημερα την ειδα τη μπεμπα τελευταια φορα απο τον υπερηχο. 

3100gr :x

Σε λιγες μερες live!!! εμενα τον εβγαζε ο υπερηχος 3 μερες πριν 3.300 και γεννηθηκε 2.980

2 ώρες πρίν, Margr είπε:

Το βράδυ πριν από την καισαρική πρέπει να μην φάμε; Ή να φάμε πολύ ελαφριά;

Το βραδυ πριν την καισαρικη τρως κανονικα μεχρι τις 9 το βραδυ. Μεχρι τις 12 το βραδυ νερο και μετα τιποτα!

Στο νοσοκομειο που γεννησα εγω επιτρεπονταν δυο συνοδοι οχι ταυτοχρονα με rapid test. Εγω μπηκα με pcr. Μπορουσες να εχεις συνεχεια συνοδο και το βραδυ. Και στην ιδιωτικη κλινικη ειχα ρωτησει για το ενδεχομενο να γεννησω εκει και ισχυαν τα ιδια. Παντως στο δημοσιο τελικα περνουσε συνεχεια security και τσεκαρε τους συνοδους και τα rapid τους. Τα rapid ανα 24 ωρο των συνοδων, Κι εγω ηθελα να δω τα παιδακια μου αλλα δυστυχως δεν γινοταν μονο με viber. Επισης, στη γεννα ηταν μονο ο αντρας μου. Θεωρητικα θα μπορουσαν στα χειρουργεια να ειναι κι αλλα ατομα απεξω αλλα δεν ειχε και πολυ νοημα αφου ουτως η αλλως μετα στη κλινικη δεν αφηναν. Η μαμα μου ηρθε το βραδυ μετα τη γεννα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...