Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλησπέρα από εμένα ! 

Γεννησα χτες στις 38 εβδομάδες ! Είχα πάει για απλό nst αλλά λόγω στρες του μικρού, μπήκαμε χτες για πρόκληση. Μετά από ώρες όμως χωρίς πρόοδο προχωρήσαμε με καισαρική και ήρθε ο μπέμπης μας, 3.220gr ! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Margr είπε:

Το βράδυ πριν από την καισαρική πρέπει να μην φάμε; Ή να φάμε πολύ ελαφριά;

Εμένα ο γιατρός μου είπε 6 ώρες πριν νηστική και από φαγητό και από νερό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλησπέρα από εμένα ! 

Γεννησα χτες στις 38 εβδομάδες ! Είχα πάει για απλό nst αλλά λόγω στρες του μικρού, μπήκαμε χτες για πρόκληση. Μετά από ώρες όμως χωρίς πρόοδο προχωρήσαμε με καισαρική και ήρθε ο μπέμπης μας, 3.220gr ! 

Να σου ζήσει ο μικρός. Να είσαι γερή να το καμαρώνεις κορίτσι μου. Πόσο ήσουν ακριβώς; Είχες κλείσει τις 38 εβδομάδες; Και μετά από πόσες ώρες αποφασίσατε να προβείτε στην καισαρική;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Σε λιγες μερες live!!! εμενα τον εβγαζε ο υπερηχος 3 μερες πριν 3.300 και γεννηθηκε 2.980

Το βραδυ πριν την καισαρικη τρως κανονικα μεχρι τις 9 το βραδυ. Μεχρι τις 12 το βραδυ νερο και μετα τιποτα!

Στο νοσοκομειο που γεννησα εγω επιτρεπονταν δυο συνοδοι οχι ταυτοχρονα με rapid test. Εγω μπηκα με pcr. Μπορουσες να εχεις συνεχεια συνοδο και το βραδυ. Και στην ιδιωτικη κλινικη ειχα ρωτησει για το ενδεχομενο να γεννησω εκει και ισχυαν τα ιδια. Παντως στο δημοσιο τελικα περνουσε συνεχεια security και τσεκαρε τους συνοδους και τα rapid τους. Τα rapid ανα 24 ωρο των συνοδων, Κι εγω ηθελα να δω τα παιδακια μου αλλα δυστυχως δεν γινοταν μονο με viber. Επισης, στη γεννα ηταν μονο ο αντρας μου. Θεωρητικα θα μπορουσαν στα χειρουργεια να ειναι κι αλλα ατομα απεξω αλλα δεν ειχε και πολυ νοημα αφου ουτως η αλλως μετα στη κλινικη δεν αφηναν. Η μαμα μου ηρθε το βραδυ μετα τη γεννα.

Σε ποιο γέννησες; Αναρωτιέμαι και εγώ για το αν μπορώ να έχω 2 ή και 3 συνοδούς εναλλάξ...

3 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλησπέρα από εμένα ! 

Γεννησα χτες στις 38 εβδομάδες ! Είχα πάει για απλό nst αλλά λόγω στρες του μικρού, μπήκαμε χτες για πρόκληση. Μετά από ώρες όμως χωρίς πρόοδο προχωρήσαμε με καισαρική και ήρθε ο μπέμπης μας, 3.220gr ! 

Να σου ζήσει! 

Αχ κορίτσια πόσο φοβάμαι την καισαρική... Και τον πόνο που θα έχω μετεγχειρητικά... Μπαίνω την Τρίτη το πρωί! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Margr είπε:

Σε ποιο γέννησες; Αναρωτιέμαι και εγώ για το αν μπορώ να έχω 2 ή και 3 συνοδούς εναλλάξ...

Να σου ζήσει! 

Αχ κορίτσια πόσο φοβάμαι την καισαρική... Και τον πόνο που θα έχω μετεγχειρητικά... Μπαίνω την Τρίτη το πρωί! 

Καλημερα!!!! Ρωτησα χτες εγω. Αρχικα θελει φαι μεχρι τις 22:00 την προηγουμενη και νερο μεχρι τις 00:00. (Θα μπω για καισαρικη το πρωι)

Επισκεψεις μου ειπε η γιατρος αν θελει να ερθουν γονεις η τα αδερφια... μπορουν. Εμβολιασμενοι με rapid. Αλλα οχι ολοι μαζι. Ενας ενας (θα βγαινει δηλαδη ο αντρας μου για να μπει καποιος αλλος)

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλησπέρα από εμένα ! 

Γεννησα χτες στις 38 εβδομάδες ! Είχα πάει για απλό nst αλλά λόγω στρες του μικρού, μπήκαμε χτες για πρόκληση. Μετά από ώρες όμως χωρίς πρόοδο προχωρήσαμε με καισαρική και ήρθε ο μπέμπης μας, 3.220gr ! 

Να σου ζησει ο μικρουλης!

11 ώρες πρίν, Margr είπε:

Σε ποιο γέννησες; Αναρωτιέμαι και εγώ για το αν μπορώ να έχω 2 ή και 3 συνοδούς εναλλάξ...

Να σου ζήσει! 

Αχ κορίτσια πόσο φοβάμαι την καισαρική... Και τον πόνο που θα έχω μετεγχειρητικά... Μπαίνω την Τρίτη το πρωί! 

Στα Χανια γεννησα στο νοσοκομειο. Δε νομιζω οτι γενικα επιτρεπουν 3 συνοδους. Δυο επιτρεπουν και οχι ταυτοχρονα σε οσες κλινικες και νοσοκομεια εχω ακουσει.

Εμενα ηταν ο αντρας μου μονο στη γεννα και τον εβαλαν και μεσα στην ανανηψη γιατι εγινε κατι απροοπτο και ειχα παθει κριση πανικου να με ηρεμησει. 

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!!! Ρωτησα χτες εγω. Αρχικα θελει φαι μεχρι τις 22:00 την προηγουμενη και νερο μεχρι τις 00:00. (Θα μπω για καισαρικη το πρωι)

Επισκεψεις μου ειπε η γιατρος αν θελει να ερθουν γονεις η τα αδερφια... μπορουν. Εμβολιασμενοι με rapid. Αλλα οχι ολοι μαζι. Ενας ενας (θα βγαινει δηλαδη ο αντρας μου για να μπει καποιος αλλος)

 

Α καλο αυτο. Εδω δεν επιτρεπονται επισκεψεις καθολου ουτε στο δημοσιο ουτε στα ιδιωτικα. Να πω την αληθεια καθολου δε με χαλασε αυτο. Στις προηγουμενες γεννες μου γινοταν ο χαμος. Προτιμω μετα στο σπιτι με ησυχια. Ηταν πολυ ηρεμα αυτη τη φορα και ειχα και το χρονο της αναρρωσης

11 ώρες πρίν, Margr είπε:

Σε ποιο γέννησες; Αναρωτιέμαι και εγώ για το αν μπορώ να έχω 2 ή και 3 συνοδούς εναλλάξ...

Να σου ζήσει! 

Αχ κορίτσια πόσο φοβάμαι την καισαρική... Και τον πόνο που θα έχω μετεγχειρητικά... Μπαίνω την Τρίτη το πρωί! 

Να μη φοβασαι! Ολα θα πανε καλα! Η αναρρωση δεν θα ειναι δυσκολη θα το δεις. Την πρωτη μερα ειναι οι ενοτονοι πονοι που με τα καταλληλα παυσιπονα αντιμετωπιζονται αμεσως. Δεν θα περιμενεις γενικα να πονεσεις θα ζητας παυσιπονη νσ μην εξαντλεισαι. Την αλλη μερα θα εχεις σηκωθει, θα σου εχουν βγαλει καθετηρα κλπ και θα νιωθεις πολυ καλυτερα. Εμενα νομιζω η τριτη καισαρικη απο αποψη αναρρωσης ηταν καλυτερη απο τις αλλες δυο. Γεννησα Κυριακη και βγηκα Τεταρτη. Την Πεμπτη πηρα το μωρο το πρωι και πηγα τα μικρα σχολειο με τα ποδια και το απογευμα τη μικρη μπαλετο παλι με το μωρο. Οποτε καταλαβαινεις οτι ενιωθα πολυ καλα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!!! Ρωτησα χτες εγω. Αρχικα θελει φαι μεχρι τις 22:00 την προηγουμενη και νερο μεχρι τις 00:00. (Θα μπω για καισαρικη το πρωι)

Επισκεψεις μου ειπε η γιατρος αν θελει να ερθουν γονεις η τα αδερφια... μπορουν. Εμβολιασμενοι με rapid. Αλλα οχι ολοι μαζι. Ενας ενας (θα βγαινει δηλαδη ο αντρας μου για να μπει καποιος αλλος)

 

Ευχαριστώ Βάσω! Εμένα ο γιατρός πάντως μου είπε με δυσκολία να έρθουν οι παππούδες την πρώτη ημέρα... Βλέποντας και κάνοντας. Μακάρι να ισχύει! Θέλω να δουν την μπέμπα! 

Και εγώ πρωί θα μπω για καισαρικη αν και θα είμαι μεσα από σήμερα το βράδυ γιατί έρχομαι από μακριά...λέω να φάω πολύ ελαφριά κατά τις 8. 

1 ώρα πρίν, eva141722 είπε:

 

Να μη φοβασαι! Ολα θα πανε καλα! Η αναρρωση δεν θα ειναι δυσκολη θα το δεις. Την πρωτη μερα ειναι οι ενοτονοι πονοι που με τα καταλληλα παυσιπονα αντιμετωπιζονται αμεσως. Δεν θα περιμενεις γενικα να πονεσεις θα ζητας παυσιπονη νσ μην εξαντλεισαι. Την αλλη μερα θα εχεις σηκωθει, θα σου εχουν βγαλει καθετηρα κλπ και θα νιωθεις πολυ καλυτερα. Εμενα νομιζω η τριτη καισαρικη απο αποψη αναρρωσης ηταν καλυτερη απο τις αλλες δυο. Γεννησα Κυριακη και βγηκα Τεταρτη. Την Πεμπτη πηρα το μωρο το πρωι και πηγα τα μικρα σχολειο με τα ποδια και το απογευμα τη μικρη μπαλετο παλι με το μωρο. Οποτε καταλαβαινεις οτι ενιωθα πολυ καλα.

Με ενθαρρύνεις πολύ! Θα προσπαθήσω κι εγώ να σταθώ στα πόδια μου όσο το δυνατόν γρηγορότερα.... Νομίζω ότι όντως οι όροι και οι καθετήρες μας ρίχνουν περισσοτερο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Margr είπε:

Ευχαριστώ Βάσω! Εμένα ο γιατρός πάντως μου είπε με δυσκολία να έρθουν οι παππούδες την πρώτη ημέρα... Βλέποντας και κάνοντας. Μακάρι να ισχύει! Θέλω να δουν την μπέμπα! 

Και εγώ πρωί θα μπω για καισαρικη αν και θα είμαι μεσα από σήμερα το βράδυ γιατί έρχομαι από μακριά...λέω να φάω πολύ ελαφριά κατά τις 8. 

Με ενθαρρύνεις πολύ! Θα προσπαθήσω κι εγώ να σταθώ στα πόδια μου όσο το δυνατόν γρηγορότερα.... Νομίζω ότι όντως οι όροι και οι καθετήρες μας ρίχνουν περισσοτερο. 

Κι εγω στην πρωτη μου καισαρικη.. μολις σηκωθηκα τη δευτερη μερα η αναρρωση μετα ηταν γρηγορη. Η Τριτη θα ειναι η δυσκολη μερα.. αλλα θα εχεις το μωρακι σου εκει (θα κλεισεις μονοκλινο;) και θα φυγει η μερα πριν το καταλαβεις...

Αν ειμαστε ιδιο οροφο ισως συναντηθουμε καπου


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εγω στην πρωτη μου καισαρικη.. μολις σηκωθηκα τη δευτερη μερα η αναρρωση μετα ηταν γρηγορη. Η Τριτη θα ειναι η δυσκολη μερα.. αλλα θα εχεις το μωρακι σου εκει (θα κλεισεις μονοκλινο;) και θα φυγει η μερα πριν το καταλαβεις...

Αν ειμαστε ιδιο οροφο ισως συναντηθουμε καπου

Ναι σε μονοκλινο lux θα είμαι. Θα πάω από σήμερα το βράδυ γιατί δεν θέλω να ταξιδεύω από τις 4 τα ξημερώματα και να είμαι εντελώς άυπνη...ναι εννοείται, θα σου στείλω Παρασκευή πρωί που θα έχεις αρχίσει και εσύ να συνέρχεσαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα γιατρό με κοίταξε από κάτω με το χέρι πφφ πονάει πολύ αυτό  για να δει αν έχεις διαστολή κ τον τραχιλο  έχει κατέβει  αρκετά η μικρή  σε σχέση με τη προηγούμενη φορά έβγαλα αίμα  μετά την εξέταση και τρόμαξα αρκετά με έπιασε ανχος και φόβος πολύ έντονο αλλά Μ είπε ότι είναι φυσιολογικό μετά την εξέταση αυτη τώρα δνε έχω σταμάτησε τελιως έχει φύγει η τραχιλικη βλενη το είδα προχθές  στο μπάνιο σήμερα πήγα για δέκα λεπτά περπάτημα δεν άντεχα ενιοθα πολύ έντονη πίεση από κάτω στο κουτί και ποναγα όταν πήγα σπίτι και έκανα μπάνιο ηρέμησα και σταμάτησε αλλά σικονομαι από το καναπέ και δεν μπορώ με τίποτα με το ζόρι περπατάω Μ είπε ότι αν δεν Μ έρθουν πόνοι μέχρι σκ την Δευτέρα μπενουμε για προκλιση τοκετου αυτά τα νέα από εμένα κορίτσια ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα γιατρό με κοίταξε από κάτω με το χέρι πφφ πονάει πολύ αυτό  για να δει αν έχεις διαστολή κ τον τραχιλο  έχει κατέβει  αρκετά η μικρή  σε σχέση με τη προηγούμενη φορά έβγαλα αίμα  μετά την εξέταση και τρόμαξα αρκετά με έπιασε ανχος και φόβος πολύ έντονο αλλά Μ είπε ότι είναι φυσιολογικό μετά την εξέταση αυτη τώρα δνε έχω σταμάτησε τελιως έχει φύγει η τραχιλικη βλενη το είδα προχθές  στο μπάνιο σήμερα πήγα για δέκα λεπτά περπάτημα δεν άντεχα ενιοθα πολύ έντονη πίεση από κάτω στο κουτί και ποναγα όταν πήγα σπίτι και έκανα μπάνιο ηρέμησα και σταμάτησε αλλά σικονομαι από το καναπέ και δεν μπορώ με τίποτα με το ζόρι περπατάω Μ είπε ότι αν δεν Μ έρθουν πόνοι μέχρι σκ την Δευτέρα μπενουμε για προκλιση τοκετου αυτά τα νέα από εμένα κορίτσια ❤️

ΕΕ τυχερούλα! Αφού κατέβηκε η μικρή σου και έφυγε η τραχηλική βλέννη θα γεννήσεις φυσιολογικά μαλλον! Τώρα με πρόκληση ή όχι το σημαντικό είναι ότι θα  είναι φυσιολογικά! Εμένα πάλι δεν μου έκανε την χάρη και δεν κατέβηκε, σε λίγες ώρες μπαίνω για τη δεύτερη καισαρική μου..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

ΕΕ τυχερούλα! Αφού κατέβηκε η μικρή σου και έφυγε η τραχηλική βλέννη θα γεννήσεις φυσιολογικά μαλλον! Τώρα με πρόκληση ή όχι το σημαντικό είναι ότι θα  είναι φυσιολογικά! Εμένα πάλι δεν μου έκανε την χάρη και δεν κατέβηκε, σε λίγες ώρες μπαίνω για τη δεύτερη καισαρική μου..

Μακάρι να τα καταφέρω και να γενησω φυσιολογικά αλλά και να μην γενησω φυσιολογικά δνε πειράζει μόνο και μόνο π θα την έχω στην αγγαλια μου  αυτό έχει σημασία .......Με το καλό κορίτσι μ να γενησεις κ να πάρεις στα χέρια σ το θαύματακι σου ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε! Μπήκα χθες βράδυ για να κάνουμε καισαρική το πρωί, στις 3:30 σπάσανε τα νερά, άρχισε να κυλάει φυσιολογικός τοκετός και ευτυχώς προλάβαμε την καισαρική, γιατί το παιδί ήταν ισχιακό και κολλημενο στα τοιχώματα της μήτρας...

Η μπουμπου μας μας γέμισε χαρά! Και στα δικά σας οι υπόλοιπες!! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Margr είπε:

Γεννήσαμε! Μπήκα χθες βράδυ για να κάνουμε καισαρική το πρωί, στις 3:30 σπάσανε τα νερά, άρχισε να κυλάει φυσιολογικός τοκετός και ευτυχώς προλάβαμε την καισαρική, γιατί το παιδί ήταν ισχιακό και κολλημενο στα τοιχώματα της μήτρας...

Η μπουμπου μας μας γέμισε χαρά! Και στα δικά σας οι υπόλοιπες!! 

Αχ τι ωραια!!!! Να σας ζησει το κοριτσακι σας!!! Να ναι γερο!!!!!!! :x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Margr said:

Γεννήσαμε! Μπήκα χθες βράδυ για να κάνουμε καισαρική το πρωί, στις 3:30 σπάσανε τα νερά, άρχισε να κυλάει φυσιολογικός τοκετός και ευτυχώς προλάβαμε την καισαρική, γιατί το παιδί ήταν ισχιακό και κολλημενο στα τοιχώματα της μήτρας...

Η μπουμπου μας μας γέμισε χαρά! Και στα δικά σας οι υπόλοιπες!! 

Να σου ζησει να είναι πάντα γερό και δυνατό !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...