Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Είδαμε έναμικρό άσπρο πλασματάκι που η καρδούλα του παλλόταν αλλά δεν Ακουγόταν μου είπε ότι μέχρι την Δευτέρα θα ακούγεται!! Την Τρίτη έχω ραντεβού για τη δουλεια και μου είπε να το ακούσω τότε…να μη βάλω άλλο ραντεβού!! Πωπω χάζεψα… ευτυχώς βρίσκεται σε πολύ καλή θέση σε σχέση με το ινομυωμα που έχω αλλά μεγάλωσε λίγο πάλι αυτό,μου είπε ότι θα μεγαλώσει και άλλο αλλά δεν θα επηρεάσει καθόλου εκεί που είναι!! Είναι μάλλον μεγαλύτερο απο 5&2 μάλλον είμαι 6 εβδομαδες πρέπει να έγινε η σύλληψη πιο νωρις…και επίσης είναι 2.5 χιλιοστά

Με το καλό κορίτσι μου τέλεια τα νέα σου!! 

πρίν από 58 λεπτά , Annie4 είπε:

Εγω ειχα δυο ζαλαδες ως τωρα αλλα κοριτσι μου συμπτωμα εγκυμοσυνης ειναι, εννοω πως ισως δε φταιει το ουτρο. Κουραγιο και οταν σηκωνεσαι να στεκεσαι λιγο πρωτα, μη βιαζεσαι. Ωραια τα νεα του γιατρου, να τον ακους!

 

Εγω κοριτσια πηγα κι εκανα χοριακη αν κ δε τη ζητησε ο γιατρος αλλα θα σκαγα! Γιατι ουτε στην αλλη εγκυμοσυνη ειχα κανει.

Καλά έκανες κορίτσι να ηρεμήσεις αμα το σκέφτεσαι!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια όσες παίρνετε utrogestan έχετε ζαλάδες; Εγώ έχω τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα γυρίζουν τα πάντα γύρω μου επίσης έχω πολλές ναυτίες ευτυχώς χωρίς εμετό ακόμα! Στο γιο μου δεν είχα κάτι τέτοιο. Πώς την παλεύετε;

Μίλησα και με γιατρό για τα καφέ μου είπε δεν ανησυχούμε ιδιαίτερα είναι κάτι συνηθισμένο σχεδόν στις περισσότερες εγκυμοσύνες. Εύχομαι να είναι αλήθεια. Αλλά να ξεκουράζομαι και Τετάρτη θα με δει ελπίζω να έχει μεγαλώσει και να ακούσουμε καρδούλα.

Εγώ παίρνω εδώ και δυο μέρες ένα κάθε βράδυ ενδοκολπικα. Δεν έχω παρατηρήσει ζαλάδες, αλλα κατά τα αλλα τα πονάκια μου συνεχίζουν 

ελπιζω να πάνε όλα καλά και την Τετάρτη να ακούσεις καρδιά :wub:

εγω έχω σήμερα το βράδυ τον πρώτο υπέρηχο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ παίρνω εδώ και δυο μέρες ένα κάθε βράδυ ενδοκολπικα. Δεν έχω παρατηρήσει ζαλάδες, αλλα κατά τα αλλα τα πονάκια μου συνεχίζουν 

ελπιζω να πάνε όλα καλά και την Τετάρτη να ακούσεις καρδιά :wub:

εγω έχω σήμερα το βράδυ τον πρώτο υπέρηχο

Να μας στειλεις τα νεα σου οταν γυρισεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμένα η καφέ βλέννα συνεχίζει δεν είναι μεγάλες ποσότητες αλλά αρκετή και φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω και πονάκια. Αύριο πήρα άδεια από τη δουλειά. Έλεγα κάνω δουλειά γραφείου αλλά εντάξει δεν πάει άλλο. Ίσως έκανα βλακεία που ήρθα χθες και σήμερα. Αύριο όμως πήρα άδεια και θα κάτσω το τετραήμερο. Φοβάμαι μήπως πάω την Τετάρτη για υπέρηχο και έχω αποβάλει:sad:

Μην φοβασαι.κ εγω ειχα την προηγουμενη εβδομαδα...η γιατρος μου ειπε δεν ειναι κατι ανησυχητικο! Μην τρελενεσαι χωρις λογο...

Link to comment
Share on other sites

@vivi24 και @Ολετ εδώ είμαστε!! Καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!! 

1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Εγω ειχα δυο ζαλαδες ως τωρα αλλα κοριτσι μου συμπτωμα εγκυμοσυνης ειναι, εννοω πως ισως δε φταιει το ουτρο. Κουραγιο και οταν σηκωνεσαι να στεκεσαι λιγο πρωτα, μη βιαζεσαι. Ωραια τα νεα του γιατρου, να τον ακους!

 

Εγω κοριτσια πηγα κι εκανα χοριακη αν κ δε τη ζητησε ο γιατρος αλλα θα σκαγα! Γιατι ουτε στην αλλη εγκυμοσυνη ειχα κανει.

Καλά έκανες για να ξε αγχωθείς ! Κ εμένα μ είπε να κάνω μόνο μια και έσκασα χθες κ έκανα ένα τεστ για να δω αν γίνεται πιο έντονη η γραμμουλα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα ! Καλώς εχόντων των πραγμάτων και το δικό μου μωράκι θα είναι του Δεκέμβρη 22

Τελευταία περίοδος 28/03 , κύκλος 29 ημερών , οπότε σήμερα θορυβήθηκα ευχάριστα με την καθυστέρηση και έκανα ένα τεστακι όπου βγήκε θετικό. 

Πήγα για χοριακη και προγεστερόνη περιμένω τα αποτελέσματα από στιγμή σε στιγμή (απογευματάκι είπαν, από τις 4:00 και μετά κοιτάζω κάθε δευτερόλεπτο το κινητό )

Νιώθω κομμένη, εξαντλημένη και έχω φοβερή υπνηλία. Βασικά όπου με αφήσεις κοιμάμαι. Είμαι σε άδεια προς το παρόν από τρίτη επιστρέφω στοά καθηκοντα 

Είμαι ευχάριστα σοκαρισμένη ,δεν περίμενα ότι θα έρθει και μάλιστα μόνο του, λίγο η περασμένη ηλικία λίγο τα πολλά χρόνια προσπάθειας , είχαμε βάλει με τον σύζυγό ένα deadline, μέχρι τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο θα ξεκινούσαμε ξεσκονισμα μέσω εξετάσεων υστεροσκοπηση, σπερματεγχυση ή ο,τι άλλο θα ήταν απαραίτητο 

Ήδη είχα κλείσει ραντεβού σε μια φημισμένη ενδοκρινολόγο για θέματα υπογονιμότητας 

 

Και να σου οι δύο γραμμουλες σήμερα <3

Τώρα είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου ει δυνατόν προς τα νότια προάστια αν έχετε κάποιον υποψην. 

Είχα εξαιρετικά άσχημες εμπειρίες στο παρελθόν , μην σας μαυρίσω την καρδιά , θα μπορούσα να είμαι πολύτεκνη αυτή την στιγμή και δεν είμαι από ιατρικο λάθος. 

Τα τελευταία χρόνια πήγαινα διεκπεραίωτικα σε γιατρούς η διαγνωστικά κέντρα να κάνω απλά το Παπ μου , γιατρό δεν έχω και γιατρό πρέπει να βρω πλέον 

7 ώρες πρίν, Stacy123 είπε:

Γεια σας κορίτσια .. Με το καλό όλες να έχουμε τα μωράκια  μας στην αγκαλιά μας σε λίγο καιρό … 

Δυστυχώς εγώ δεν έχω καλό προαίσθημα έχω παρά πολύ αίμα σαν περίοδο … και τα χάπια  προγεστερονης δεν μου έκαναν τίποτα .. Θα παρω σε λίγο τηλ τη γιατρό μου να επισπεύσουμε το ραντεβού γιατί υποτίθεται θα με ξαναεβλεπε την άλλη Παρασκευή …

Σε αντίστοιχη περίπτωση στο παρελθόν μου είχαν συστήσει ένεση lentogest και το αίμα κόπηκε μαχαίρι. Μου έπεφτε η προγεστερόνη σε μένα τότε. Έκτοτε κάθε φορά που 4η Τρίτη που άλλαζα τον μήνα έκανα μια ένεση. Μου έλεγε ο γιατρός ότι εφόσον δεν πονάω δεν έχω λόγο να φοβαμαι, έμεινα για ένα μικρό διάστημα στο κρεβάτι και μετά όλα πήγαν κατευχην.

Μην φοβάσαι ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Μην φοβασαι.κ εγω ειχα την προηγουμενη εβδομαδα...η γιατρος μου ειπε δεν ειναι κατι ανησυχητικο! Μην τρελενεσαι χωρις λογο...

Καλησπέρα! Είχες πολλές μέρες; Και σε ποια εβδομάδα; Εγώ έχω από χθες λίγα και που και που πάω τουαλέτα και βγάζω πολλά καφέ υγρά.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από τον υπέρηχο κορίτσια και είμαι κάπως μπερδεμένη… Ο γιατρός μου είπε ότι όλα καλά αλλά εγώ είμαι αγχώδης και γενικά 

Ειδαμε σάκο ενδομήτριο όλα καλά και ένα σαν στεφανακι μέσα στο οποίο μου είπε ότι θα αρχίσει να σχηματίζεται το έμβρυο αλλά είναι τόσο μικρό ακόμα που δεν μετριέται… Είμαι 5 και 3… δεν θα έπρεπε να δούμε και περισσότερα; Αυτός μου είπε όχι και μου είπε ότι ενδεχομένως να έχει και κάποια απόκλιση στις μέρες το έμβρυο λόγω ΣΠΩ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα! Είχες πολλές μέρες; Και σε ποια εβδομάδα; Εγώ έχω από χθες λίγα και που και που πάω τουαλέτα και βγάζω πολλά καφέ υγρά.

Στην 6η εβδομαδα εβγαλα για μιση μερα ροζ..κ μετα για κανα 2 μερες καφε...κ αυτη την εβδομαδα κουραστηκα λιγο κ ειχα λιγα καφε κ παλι....δεν ειναι κατι μην ανησυχεις...απλα να προσεχεις να μην κουραζεσαι..γτ μποδει να σπαει κανα αγγειακι κτλ...δεν τιθεται θεμα αποκολησης..να το βγαλεις απο το μυαλο σου αυτο...

 

9 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια όσες παίρνετε utrogestan έχετε ζαλάδες; Εγώ έχω τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα γυρίζουν τα πάντα γύρω μου επίσης έχω πολλές ναυτίες ευτυχώς χωρίς εμετό ακόμα! Στο γιο μου δεν είχα κάτι τέτοιο. Πώς την παλεύετε;

Μίλησα και με γιατρό για τα καφέ μου είπε δεν ανησυχούμε ιδιαίτερα είναι κάτι συνηθισμένο σχεδόν στις περισσότερες εγκυμοσύνες. Εύχομαι να είναι αλήθεια. Αλλά να ξεκουράζομαι και Τετάρτη θα με δει ελπίζω να έχει μεγαλώσει και να ακούσουμε καρδούλα.

Οσο για τα ultrogestan εγω τα παιρνω κολπικα κ ουτε ζαλαδες ουτε τπτ.κ εχουν και καλυτερη απορρόφηση...ρωτα τον γιατρο σου μηπως σου πει να τα βαζεις κολπικα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα ! Καλώς εχόντων των πραγμάτων και το δικό μου μωράκι θα είναι του Δεκέμβρη 22

Τελευταία περίοδος 28/03 , κύκλος 29 ημερών , οπότε σήμερα θορυβήθηκα ευχάριστα με την καθυστέρηση και έκανα ένα τεστακι όπου βγήκε θετικό. 

Πήγα για χοριακη και προγεστερόνη περιμένω τα αποτελέσματα από στιγμή σε στιγμή (απογευματάκι είπαν, από τις 4:00 και μετά κοιτάζω κάθε δευτερόλεπτο το κινητό )

Νιώθω κομμένη, εξαντλημένη και έχω φοβερή υπνηλία. Βασικά όπου με αφήσεις κοιμάμαι. Είμαι σε άδεια προς το παρόν από τρίτη επιστρέφω στοά καθηκοντα 

Είμαι ευχάριστα σοκαρισμένη ,δεν περίμενα ότι θα έρθει και μάλιστα μόνο του, λίγο η περασμένη ηλικία λίγο τα πολλά χρόνια προσπάθειας , είχαμε βάλει με τον σύζυγό ένα deadline, μέχρι τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο θα ξεκινούσαμε ξεσκονισμα μέσω εξετάσεων υστεροσκοπηση, σπερματεγχυση ή ο,τι άλλο θα ήταν απαραίτητο 

Ήδη είχα κλείσει ραντεβού σε μια φημισμένη ενδοκρινολόγο για θέματα υπογονιμότητας 

 

Και να σου οι δύο γραμμουλες σήμερα <3

Τώρα είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου ει δυνατόν προς τα νότια προάστια αν έχετε κάποιον υποψην. 

Είχα εξαιρετικά άσχημες εμπειρίες στο παρελθόν , μην σας μαυρίσω την καρδιά , θα μπορούσα να είμαι πολύτεκνη αυτή την στιγμή και δεν είμαι από ιατρικο λάθος. 

Τα τελευταία χρόνια πήγαινα διεκπεραίωτικα σε γιατρούς η διαγνωστικά κέντρα να κάνω απλά το Παπ μου , γιατρό δεν έχω και γιατρό πρέπει να βρω πλέον 

Σε αντίστοιχη περίπτωση στο παρελθόν μου είχαν συστήσει ένεση lentogest και το αίμα κόπηκε μαχαίρι. Μου έπεφτε η προγεστερόνη σε μένα τότε. Έκτοτε κάθε φορά που 4η Τρίτη που άλλαζα τον μήνα έκανα μια ένεση. Μου έλεγε ο γιατρός ότι εφόσον δεν πονάω δεν έχω λόγο να φοβαμαι, έμεινα για ένα μικρό διάστημα στο κρεβάτι και μετά όλα πήγαν κατευχην.

Μην φοβάσαι ❤️

Γεια σου κοπελα μου, καλως ορισες!!! Με το καλο να σου πανε ολα, υπεροχη εκπληξη!!! Βγηκε η χοριακη σου; Γυναικολογο εχω εγω στους Αμπελοκηπους ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και τοοοσο ζεστο ανθρωπο!!! Τσιρωνης Βασιλης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια  εγώ είμαι από μανούλες   Ιανουαρίου  2021  έγκυος 6+4 εβδομάδων χοριακη 268 η πρώτη και  την Παρασκευή  ραντεβού  με τον γιατρό!είναι το 3ο παιδάκι ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σου κοπελα μου, καλως ορισες!!! Με το καλο να σου πανε ολα, υπεροχη εκπληξη!!! Βγηκε η χοριακη σου; Γυναικολογο εχω εγω στους Αμπελοκηπους ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και τοοοσο ζεστο ανθρωπο!!! Τσιρωνης Βασιλης

Βγήκε! 330 η χοριακη και 17.5 η προγεστερόνη στις 4εβδομαδες και 3 μέρες.

Θα πάω το Σάββατο για την επαναληπτικη. Ευχαριστώ πολύ για την σύσταση του γιατρού 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γύρισα από τον υπέρηχο κορίτσια και είμαι κάπως μπερδεμένη… Ο γιατρός μου είπε ότι όλα καλά αλλά εγώ είμαι αγχώδης και γενικά 

Ειδαμε σάκο ενδομήτριο όλα καλά και ένα σαν στεφανακι μέσα στο οποίο μου είπε ότι θα αρχίσει να σχηματίζεται το έμβρυο αλλά είναι τόσο μικρό ακόμα που δεν μετριέται… Είμαι 5 και 3… δεν θα έπρεπε να δούμε και περισσότερα; Αυτός μου είπε όχι και μου είπε ότι ενδεχομένως να έχει και κάποια απόκλιση στις μέρες το έμβρυο λόγω ΣΠΩ. 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μια χαρά ειναη αυτά που είδατε!!! Ποτέ θα ξανά πας τώρα;; 

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;; 
 

Έχετε κ εσείς εξάψεις το βράδυ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

@vivi24 και @Ολετ εδώ είμαστε!! Καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!! 

Καλά έκανες για να ξε αγχωθείς ! Κ εμένα μ είπε να κάνω μόνο μια και έσκασα χθες κ έκανα ένα τεστ για να δω αν γίνεται πιο έντονη η γραμμουλα!! 

Α, υπάρχουν κι άλλες με την ιδια τρέλα να μη νιώθω μοναξιά. Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Βγήκε! 330 η χοριακη και 17.5 η προγεστερόνη στις 4εβδομαδες και 3 μέρες.

Θα πάω το Σάββατο για την επαναληπτικη. Ευχαριστώ πολύ για την σύσταση του γιατρού 

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου. Εγώ έχω τον Βαμβακάρη στο Παλαιό Φάληρο. Έχει πολύ καθυστέρηση στα ραντεβού αλλά δεν τον αλλάζω. Με βοήθησε να αποκτήσω το πρώτο παιδάκι που δυσκολεύτηκα πάρα πολύ λόγω προβλημάτων και με βοήθησε και στην πρώτη εγκυμοσύνη όπου μου έσωσε το μωράκι σε μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...