Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Sisii είπε:

Συγχαρητήρια! Είσαι του 98;
Κι εγώ προσπαθούσα 2 μήνες και μετά το αφήσαμε για λίγο και έμεινα έγκυος με μια ελεύθερη επαφή τον Απρίλιο και δεν μπορούσα και εγώ να το πιστέψω!  
Σου είπε στην αυχενική φύλο; 

Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα τα καλύτερα εύχομαι. Με το καλό το μωράκι σου. Ναι είμαι του '98. Εσύ; Δυστυχώς όχι, δεν είχε καλή θέση το μωρό. Στον επόμενο υπέρηχο 21/6, σίγουρα θα το μάθουμε. Δεν ανυπομονώ ιδιαίτερα. Υγιής θέλω να είναι μόνο κι ότι είναι. Εσύ έχεις κάνει αυχενική; Τι ΠΗΤ έχεις;

πρίν από 7 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου. Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Σου έδωσε καμμία εκτίμηση για το φύλο στην αυχενική;

Σ'ευχαριστώ πολύ. Με το καλό και σε σένα. Καλώς σας βρήκα. Δυστυχώς όχι, δε μάθαμε φύλο την επόμενη φορά σίγουρα. Δεν είχε καλή θέση το μωρό. Εσύ έχεις κάνει αυχενική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα τα καλύτερα εύχομαι. Με το καλό το μωράκι σου. Ναι είμαι του '98. Εσύ; Δυστυχώς όχι, δεν είχε καλή θέση το μωρό. Στον επόμενο υπέρηχο 21/6, σίγουρα θα το μάθουμε. Δεν ανυπομονώ ιδιαίτερα. Υγιής θέλω να είναι μόνο κι ότι είναι. Εσύ έχεις κάνει αυχενική; Τι ΠΗΤ έχεις;

Σ'ευχαριστώ πολύ. Με το καλό και σε σένα. Καλώς σας βρήκα. Δυστυχώς όχι, δε μάθαμε φύλο την επόμενη φορά σίγουρα. Δεν είχε καλή θέση το μωρό. Εσύ έχεις κάνει αυχενική;

Εγώ έχω 8/6 αυχενική. Και μένα ήρθε μετά από μια επαφή μόνο και μάλιστα μετά από ένα παιδάκι που έχω απο εξωσωματικη οπότε αυτή η κύηση είναι πολύτιμη. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εγώ έχω 8/6 αυχενική. Και μένα ήρθε μετά από μια επαφή μόνο και μάλιστα μετά από ένα παιδάκι που έχω απο εξωσωματικη οπότε αυτή η κύηση είναι πολύτιμη. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ' τη καρδιά μου. Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ χαχα. Είχα τρομερό άγχος μέχρι να κάνω την αυχενική, πλέον έχω ηρεμήσει. Έχουμε κληρονομικότητα στο σόι μας με σύνδρομο down. Βέβαια ότι κι αν ήταν το αποτέλεσμα της αυνεχικης ειχαμε αποφασίσει ότι θα το κρατούσα το μωρό. Για κάθε γυναίκα είναι πολύτιμη η οποιαδήποτε κύηση. Γι αυτό να είσαι χαλαρή και το μωράκι σου θα σε περιμένει να το γνωρίσεις. Θετική σκέψη μόνο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Κορίτσια στείλτε κ οι υπόλοιπες αν ξέρετε να το συμπληρώσουμε 

Εγώ έχω αυχενική 6.6!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις σας βρήκα. Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω κι εγώ μανούλα τον Δεκέμβρη. Είμαι 13+1 εβδ. σήμερα. Έχω κάνει αυχενική διαφάνεια 31/5 και όλα προχωράνε καλά. ΠΗΤ έχω 10/12 σύμφωνα με την αυχενική. Μέχρι στιγμής είναι σα να μην είμαι έγκυος. Κανένα σύμπτωμα απολύτως. Μόνο λίγες ανακατωσουρες αλλά πολύ σπάνια, και μόνο αν φάω γρήγορα το παθαίνω. Να πω ότι τον Νοέμβριο του '20 είχα μια αποβολή. Έκτοτε είπαμε να το αφήσουμε γιατί δεν ήμουν έτοιμη τελικά, με έριξε πολύ ψυχολογικά. Τώρα πραγματικά έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω. Με μια φορά επαφή τον Μάρτιο και τσουπ το μωρακι. Απίστευτο! Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.

Καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωρακι σου, τα απρόοπτα έχουν άλλη γλύκααα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωρακι σου, τα απρόοπτα έχουν άλλη γλύκααα! 

Καλώς σας βρήκα. Σιγουραααα. Όπως και να χει με το καλό σε όλες μας. Χαίρομαι που θα τα λέμε εδώ, μακρύς ο δρόμος μέχρι τον Δεκέμβρη. Έχεις συμπτώματα; Ας μας πουν και οι υπόλοιπες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Freedom1998 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα τα καλύτερα εύχομαι. Με το καλό το μωράκι σου. Ναι είμαι του '98. Εσύ; Δυστυχώς όχι, δεν είχε καλή θέση το μωρό. Στον επόμενο υπέρηχο 21/6, σίγουρα θα το μάθουμε. Δεν ανυπομονώ ιδιαίτερα. Υγιής θέλω να είναι μόνο κι ότι είναι. Εσύ έχεις κάνει αυχενική; Τι ΠΗΤ έχεις;

Σ'ευχαριστώ πολύ. Με το καλό και σε σένα. Καλώς σας βρήκα. Δυστυχώς όχι, δε μάθαμε φύλο την επόμενη φορά σίγουρα. Δεν είχε καλή θέση το μωρό. Εσύ έχεις κάνει αυχενική;

Εγώ είμαι του 97 ❤️ Έχω ΠΗΤ 26/12 και αυχενική έχουμε κλείσει για 17/06, αλλά εγώ είμαι φουλ ανυπόμονη να μάθω το φύλο, όποιο και αν είναι αυτό. Ελπίζω να κάθεται καλά και να φαίνεται :lol: (εννοείται να είναι καλά και ας μην φαίνεται το φύλο) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ είμαι του 97 ❤️ Έχω ΠΗΤ 26/12 και αυχενική έχουμε κλείσει για 17/06, αλλά εγώ είμαι φουλ ανυπόμονη να μάθω το φύλο, όποιο και αν είναι αυτό. Ελπίζω να κάθεται καλά και να φαίνεται :lol: 

Ααα μάλλον είμαι η μικρότερη της παρέας εγώ. Χριστουγεννιάτικο το μωράκι σου. Με το καλό εύχομαι. Ελπίζω να κάθεται ήσυχο το δικό σου να δείτε το φύλο. Εμάς έκανε συνέχεια κωλοτουμπες και μετά πήγε και έκατσε στον ποπό του και δεν ξανά γύρισε. Πείσμα χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλώς σας βρήκα. Σιγουραααα. Όπως και να χει με το καλό σε όλες μας. Χαίρομαι που θα τα λέμε εδώ, μακρύς ο δρόμος μέχρι τον Δεκέμβρη. Έχεις συμπτώματα; Ας μας πουν και οι υπόλοιπες. 

Από 4 εποχές θα περάσουν τα μωρά μας μέσα στην κοιλιά μας: πρώτα άνοιξη, τώρα καλοκαίρι, μετά φθινόπωρο και μετά χειμώνα που γεννάμε 

πρίν από 3 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Ααα μάλλον είμαι η μικρότερη της παρέας εγώ. Χριστουγεννιάτικο το μωράκι σου. Με το καλό εύχομαι. Ελπίζω να κάθεται ήσυχο το δικό σου να δείτε το φύλο. Εμάς έκανε συνέχεια κωλοτουμπες και μετά πήγε και έκατσε στον ποπό του και δεν ξανά γύρισε. Πείσμα χαχαχ

Χαχαχα γλυκουλι. Στον υπέρηχο τις προάλλες το δικό μου κούναγε το χεράκι του μόνο και ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω. Ας κάνει ότι θέλει του δίνω το ελεύθερο. Είμαι κουλ μαμά ήδη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Sisii είπε:

Από 4 εποχές θα περάσουν τα μωρά μας μέσα στην κοιλιά μας: πρώτα άνοιξη, τώρα καλοκαίρι, μετά φθινόπωρο και μετά χειμώνα που γεννάμε 

Χαχαχ δεν έχεις κι άδικο. Το χειρότερο είναι το καλοκαίρι. Δεν την αντέχω την ζέστη. Δεν μπορώ να βγω απ' το σπίτι. Περπατάω εκτός 5 λεπτά και λαχανιαζω και φυσικά μούσκεμα. Τον Αύγουστο δεν ξέρω τι θα κάνουμε -_-

πρίν από 5 λεπτά , Sisii είπε:

Από 4 εποχές θα περάσουν τα μωρά μας μέσα στην κοιλιά μας: πρώτα άνοιξη, τώρα καλοκαίρι, μετά φθινόπωρο και μετά χειμώνα που γεννάμε 

Χαχαχα γλυκουλι. Στον υπέρηχο τις προάλλες το δικό μου κούναγε το χεράκι του μόνο και ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω. Ας κάνει ότι θέλει του δίνω το ελεύθερο. Είμαι κουλ μαμά ήδη 

Πολύ ζωηρά είναι γενικότερα. Ανυπομονώ να αρχίσουμε να τα νιώθουμε όταν μας κλωτσανε. Νομίζω δεν θα μας αφήσουν σε ησυχία! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Χαχαχ δεν έχεις κι άδικο. Το χειρότερο είναι το καλοκαίρι. Δεν την αντέχω την ζέστη. Δεν μπορώ να βγω απ' το σπίτι. Περπατάω εκτός 5 λεπτά και λαχανιαζω και φυσικά μούσκεμα. Τον Αύγουστο δεν ξέρω τι θα κάνουμε -_-

Υπομονή και ερκοντισιον νομίζω, αυτό θα κάνουμε. Και σε εσένα με το καλοοοο Και καλως ήρθες να τα λέμε εδώ ❤️

ΑΑΑΑΑΑ ξέχασα να σας πω εγώ πήγα και για μπάνιο στην θάλασσα το προηγούμενο σκ, έκανε το πρώτο του μπανάκι το μπεμπε. Του άρεσε, τώρα θέλει να πάει και Μύκονο ένα 3ημερο. Χατίρια δεν χαλάω 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sisii είπε:

Υπομονή και ερκοντισιον νομίζω, αυτό θα κάνουμε. 

ΑΑΑΑΑΑ ξέχασα να σας πω εγώ πήγα και για μπάνιο στην θάλασσα το προηγούμενο σκ, έκανε το πρώτο του μπανάκι το μπεμπε. Του άρεσε, τώρα θέλει να πάει και Μύκονο ένα 3ημερο. Χατίρια δεν χαλάω 

Ααα τέλεια σας βρίσκω. Καλές βουτιές λοιπόν. Εμεις δεν έχουμε πάει ακόμη. Θέλω βέβαια να ρωτήσω πρώτη την γιατρό μου να είμαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλώς σας βρήκα. Σιγουραααα. Όπως και να χει με το καλό σε όλες μας. Χαίρομαι που θα τα λέμε εδώ, μακρύς ο δρόμος μέχρι τον Δεκέμβρη. Έχεις συμπτώματα; Ας μας πουν και οι υπόλοιπες. 

Εγώ τώρα δεν έχω πολλά πράγματα. Πέρασα μια αποκόλληση 3εβδομαδες, εκλεισε τώρα. Πλέον βαρύ στήθος χωρίς όμως κάτι τρανταχτό και κάπως ανήσυχο στομάχι. Κατά τα άλλα δε νιώθω και πολύ έγκυος γτ πλέον δεν εχω ουτε τραβήγματα και πονάκια συχνά. Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Εγώ τώρα δεν έχω πολλά πράγματα. Πέρασα μια αποκόλληση 3εβδομαδες, εκλεισε τώρα. Πλέον βαρύ στήθος χωρίς όμως κάτι τρανταχτό και κάπως ανήσυχο στομάχι. Κατά τα άλλα δε νιώθω και πολύ έγκυος γτ πλέον δεν εχω ουτε τραβήγματα και πονάκια συχνά. Εσυ;

Ελπίζω να είναι όλα καλά τώρα και να είσαι ήρεμη. Φαντάζομαι λαχτάρα που πήρες. Εγώ δεν νιώθω τίποτα ειλικρινά. Κάτι ανακατωσουρες μόνο όταν τρώω γρήγορα. Πλέον τρώω πάρα πολύ αργά αλλιώς υπάρχει θέμα. Κάτι τραβήγματα είχα μόνο. Αυτά. Ούτε εμετού ούτε κάτι ανησυχητικό. Σαν να μην είμαι έγκυος. Το απόλυτο τίποτα. Καλό είναι αυτό τώρα; Αγχώνομαι καμία φορά.

Τι σας εχει δώσει ο/η γυναικολόγος σας μέχρι στιγμής από χάπια και συμπληρώματα γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...