Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

αχ κορίτσια σας ευχαριστώ για το κουράγιο! 

σε νοσοκομείο θα γεννήσω αλλά είμαι εξωτερικό οπότε είναι σαν ιδιωτικό.. θα έχουμε και δικό μας δωμάτιο με τον άντρα μου...

προσπαθώ να ηρεμήσω ετοιμάζω τα τελευταία πράγματα...ελπίζω να αντέξω τους πόνους και να είναι καλά η μπέμπα...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Jiji είπε:

αχ κορίτσια σας ευχαριστώ για το κουράγιο! 

σε νοσοκομείο θα γεννήσω αλλά είμαι εξωτερικό οπότε είναι σαν ιδιωτικό.. θα έχουμε και δικό μας δωμάτιο με τον άντρα μου...

προσπαθώ να ηρεμήσω ετοιμάζω τα τελευταία πράγματα...ελπίζω να αντέξω τους πόνους και να είναι καλά η μπέμπα...

Παρόλο που είμαστε τόσο μακριά η μία με την άλλη κορίτσια μου, είμαστε συνάμα και τόσο κοντά....

Για αυτό είμαστε εδώ να εμψυχώνει η μία την άλλη όπως μπορεί. 

Όλα θα πάνε καλά!!! Ανυπομονώ να μάθω νέα σου όταν μπορέσεις....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Jiji said:

κι εγώ λίγο αμνιακο έχω όμως παρόλα αυτά θα μου κάνουν πρόκληση λαι όχι καισαρική εκτός αν προκύψει στην πορεία...η αλήθεια είναι φοβάμαι κ αναρωτιέμαι μήπως θα έπρεπε να μου κάνουν απευθείας καισαρική...φοβάμαι πάρα πολύ κορίτσια δεν μπορώ δεν ξέρω τι θα κάνω...νιώθω ότι παθαίνω κρίση πανικού...

Αρχικα ψυχραιμια..σου ηρθε ξαφνικο ολο αυτο γιατι δεν το περιμενες αλλα αν ετσι ειναι καλο να γινει για σενα κ το μωρακι σου καλως να γινει..ολα θα πανε καλα σιγουρα!! Ολες θα μπουμε σε αυτο τον χορο συντομα!! Καλη επιτυχια θα σου πω! Αυριο περιμενουμε νεα σου!! 
 

 

9 hours ago, SpiridoulaK said:

Γλυκούλα μουυυυ με το καλό!!!!! Μην αγχώνεσαι έτσι πρέπει να γίνει.... Τώρα θα σας γράψω κι εγώ τα δικά μου. Κορίτσια είμαι πολύ συγκινημένη για όλες μας. Μια μια κρατάμε αγκαλιά τα παιδιά μας. Δε το χωράει ο νους μου<3

 

Με το καλό και πάλι να κρατήσεις τη μπέμπα σου αγκαλιά.....

 

 

 

 

 

Αγαπημένες μου καλησπέρα σε όλες σας!!!

 

Δε ξέρω αν θυμάστε τι σας έγραψα χθες σχετικά με την επίσκεψη μου στον γιατρό και τι μου είπε για καισαρική τομή.

 

Λοιπόν χθες ήμουν πάρα πολύ ανήσυχη οπότε σήμερα αποφάσισα να τον πάρω τηλέφωνο να τον ρωτήσω γιατί επιμένει για καισαρική τομή περισσότερο.

 

Στις τρεις τελευταίες επισκέψεις περίπου μου είχε πει ότι η κοιλιά μου γενικότερα είναι όλο μωρό. Από τη μέση περίπου του 8ου το αμνιακό υγρό έχει μειωθεί. Είναι στα κατώτατα φυσιολογικά όρια. Δεν έχω μεγάλη κοιλιά. Δηλαδή αν με δει κάποιος δεν θα πιστέψει ότι είμαι 9 μηνών έγκυος. 36η εβδομάδα σήμερα επισήμως!!! Φαίνομαι περίπου 7-8 μηνών. Η μπεμπα όπως με έχει διαβεβαιώσει κι εκείνος αλλά και όλες οι εξετάσεις είναι υγιέστατη και με φυσιολογικό βάρος. 2600γρ χθές. Θα γεννηθεί τουλάχιστον 3.100 μου είπε λογικά. 

 

Οπότε μου λέει το να μην έχει εμπεδωθεί το μωρό για τοκετό και το να έχεις λιγότερο αμνιακό υγρό από ότι θα έπρεπε είναι ενδείξεις καισαρικής.

 

Η μπέμπα είναι πολύ κινητική να σας πω γενικότερα και χθες στο no stress έδωσε ρεσιτάλ. 

 

Διάβασα ότι όντως το λίγο αμνιακό υγρό είναι λόγος καισαρικής τομής γιατί το μωρό θα δυσκολευτεί πολύ να ανταπεξέλθει σε φυσιολογικό τοκετό.

 

Θα δούμε την Τετάρτη τι θα αποφασίσουμε....

Τουλαχιστον σου εξηγησε τον λογο..τωρα μαλιστα..αν θεωρει πιο σωστο αυτο για σενα κ το μωρο ας ειναι..γιατροι ειναι εχουν εμπειρια οπως κ να το κανουμε..παντα βεβαια μπορεις να παρεις κ μια δευτερη γνωμη..

@Mar.Theo

συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Να χαιρεστε τις μπαμπουλινες σας, γερες κ καλοτυχες να ειναι παντα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Amalia! είπε:

Κορίτσια τι κανετε?? Πως τα πάτε από συσπάσεις? Οι κινήσεις των μωρών σας πως είναι??

Εγώ δε κάνω συσπάσεις.....το είδαμε και χθές στον καρδιοτοκογραφο... Η μπέμπα είναι πολύ δραστήρια....εσύ πως είσαι;;;

πρίν από 5 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Εγώ δε κάνω συσπάσεις.....το είδαμε και χθές στον καρδιοτοκογραφο... Η μπέμπα είναι πολύ δραστήρια....εσύ πως είσαι;;;

Επίσης σταμάτησα το μαγνήσιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Εγώ δε κάνω συσπάσεις.....το είδαμε και χθές στον καρδιοτοκογραφο... Η μπέμπα είναι πολύ δραστήρια....εσύ πως είσαι;;;

Επίσης σταμάτησα το μαγνήσιο.

Καθόλου?? Καμία?? Εγώ κάνω κάποιες, άλλες μέρες πιο πολλές άλλες μέρες ελάχιστες.. Μαγνήσιο συνεχίζω να πίνω, θα δω τι θα μου πει από την επόμενη εβδομάδα που θα πάω γιατρό. Ανυπομονώ να πάω ξανά κι εγώ για κρτγ να ακούσω για ώρα το μωράκι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια τι κανετε?? Πως τα πάτε από συσπάσεις? Οι κινήσεις των μωρών σας πως είναι??

Καθόλου συσπάσεις κι εγώ...ούτε νιώθω τίποτα, ούτε δείχνει συσπάσεις ο καρδιοτοκογράφος μέχρι στιγμής...! Οι κινήσεις του μωρού πλέον σταθερές και αργές αλλάζοντας όλο το σχήμα της κοιλιάς! Τις έχω συνηθίσει κάπως! Δεν μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα σε καρέκλα, νιώθω πως το πιέζω πολύ..θέλω να έχω μια κλίση προς τα πίσω πάντα...σαν να του δίνω χώρο να κινηθεί! 😊 Την Δευτέρα έχω πάλι γιατρό και θα σας πω νεότερα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ εγω δεν νομίζω ότι κάνω συσπάσεις αν κ σκληραίνει η κοιλιά μ κάνα δυο τρεις φορές μες τη μέρα δεν ξέρω αν είναι το μωρό η σύσπαση.Κ η μπεμπα κινείται ικανοποιητικά.Το μαγνήσιο θ το σταματήσω στις 37 βδομαδες.Την Τρίτη έχω γιατρό πάλι που θ κάνουμε κ καρδιοτογραφο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efaki είπε:

Καλημέρα κ εγω δεν νομίζω ότι κάνω συσπάσεις αν κ σκληραίνει η κοιλιά μ κάνα δυο τρεις φορές μες τη μέρα δεν ξέρω αν είναι το μωρό η σύσπαση.Κ η μπεμπα κινείται ικανοποιητικά.Το μαγνήσιο θ το σταματήσω στις 37 βδομαδες.Την Τρίτη έχω γιατρό πάλι που θ κάνουμε κ καρδιοτογραφο.

Καλημέρα κι από μένα!!Εμένα σκληραίνει η κοιλιά μου δυο τρεις φορές την ημέρα ίσως και παραπάνω χωρίς να πονάω όμως.Σημερα κλείνω τις 35 βδομάδες και μπαίνω στον μήνα μου!! Απίστευτο μου φαίνεται!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καθόλου?? Καμία?? Εγώ κάνω κάποιες, άλλες μέρες πιο πολλές άλλες μέρες ελάχιστες.. Μαγνήσιο συνεχίζω να πίνω, θα δω τι θα μου πει από την επόμενη εβδομάδα που θα πάω γιατρό. Ανυπομονώ να πάω ξανά κι εγώ για κρτγ να ακούσω για ώρα το μωράκι μου!

Από ότι φάνηκε καμία δε κάνω.... Τώρα τι να πω μπορεί να κάνω και να μην το καταλαβαίνω και να μην έκανα τη στιγμή του καρδιοτοκογραφου για αυτό να μην καταγράφηκε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια,εγώ συσπάσεις δεν ένιωσα πότε μέχρι στιγμής...η μπέμπα είναι αρκετά δραστήρια...σήμερα είναι η μεγάλη μέρα,το έχω αποδεχτεί κάπως κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. τώρα ετοιμάζω τα τελευταία και φεύγουμε για νοσοκομείο...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω συσπάσεις. Τις τελευταίες δυο μέρες έχουν αυξηθεί και τις νιώθω πιο έντονα τα βράδια, ευτυχώς είναι ακανόνιστες. Την Κυριακή κλείνω τις 35 εβδομάδες και ελπίζω να αντέξω άλλες δύο. Αύριο έχω γιατρό..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εγώ συσπάσεις δεν ένιωσα πότε μέχρι στιγμής...η μπέμπα είναι αρκετά δραστήρια...σήμερα είναι η μεγάλη μέρα,το έχω αποδεχτεί κάπως κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. τώρα ετοιμάζω τα τελευταία και φεύγουμε για νοσοκομείο...

Κορίτσι μου γλυκό,με το καλό να υποδεχτείτε τη μπεμπούλα σας.....

Όλα θα πάνε μία χαρά! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και την αγάπη μου από τη Κέρκυρα.... ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εγώ συσπάσεις δεν ένιωσα πότε μέχρι στιγμής...η μπέμπα είναι αρκετά δραστήρια...σήμερα είναι η μεγάλη μέρα,το έχω αποδεχτεί κάπως κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. τώρα ετοιμάζω τα τελευταία και φεύγουμε για νοσοκομείο...

Με το καλό!!!!Θα περιμένουμε νέα σου!

@Mar.Theo πως είναι οι πρώτες μέρες;;

Κορίτσια εγω την Δευτέρα εχω γιατρό και κδτγ. Πρωτη φορά θα κάνω. Ευχομαι να πανε ολα καλά.. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια,εγώ συσπάσεις δεν ένιωσα πότε μέχρι στιγμής...η μπέμπα είναι αρκετά δραστήρια...σήμερα είναι η μεγάλη μέρα,το έχω αποδεχτεί κάπως κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη.. τώρα ετοιμάζω τα τελευταία και φεύγουμε για νοσοκομείο...

Με το καλό κοπέλα μου!!! Να σκέφτεσαι ότι σήμερα θα γνωρίσεις το μπεμπακι σου!!! Το 3ο μπεμπακι της ομάδας έρχεται!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...