Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω τίποτα...πέρα από πόνους στη μέση κ αυτό κυρίως απ τα κιλά που έχω πάρει δεν έχω κάτι άλλο...κ με όλα αυτά που λέτε έχω αρχίσει να ανησυχώ που δεν έχω τίποτα! Λέτε κάτι να μην πηγαίνει καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ευχομαι να σας περάσουν οι αναγούλες όσο πιο σύντομα γίνεται!!! Jiji ούτε εγω έχω κάτι  από αναγούλες η πονοκεφαλους δεν είσαι η μόνη.Όσο για ερωτική επιθυμία που αναφέρατε είμαι τρελαμένη κ όλο ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό αν επιτρέπεται γιατί στην αρχή μου το είχε απαγορεύσει λόγο του ιστορικού.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Jiji μην ανησυχείς ούτε εγώ έχω συμπτώματα ούτε εμετούς ούτε ζαλαδες ούτε πονοκεφάλους και ούτε στα άλλα μου παιδιά είχα τίποτα . Έχω μόνο υπνηλια γιατί μου το προκαλεί η προγεστερονη που περνω και συχνοουρια λόγω ότι η μήτρα μεγαλώνει κ πιέζει τη κύστη. Να χαίρεσαι είμαστε από τις τυχερές... Θυμάμαι η αδελφή μου 12 φορές εμετό την ημέρα μέχρι τον 6ο... Είχα χάσει ένα σωρό κιλά... Μαρτύριο 

 

Όσο Γιια ερωτική επιθυμία κορίτσια ούτε καν.... Πρώτον φοβάμαι κ δεύτερο δεν υπάρχει καμία διάθεση.... Ευτυχώς κ ο συζηγος κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες για 9 μήνες δεν μου ζήτησε τίποτα... Γιατί ακούω κ από άλλες φίλες μου που είχαν κανονικά ερωτικές επαφές... Με τίποτα.. ;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Βρε κορίτσια, πονοκεφάλους έχετε;Εμένα την τελευταία βδομάδα σχεδόν καθημερινά..Κατά τις έντεκα δώδεκα το πρωί αρχίζει.Ελεος!

Κάθε μέρα....και επιδεινώνονται το απόγευμα που είμαι στη δουλειά 

11 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω τίποτα...πέρα από πόνους στη μέση κ αυτό κυρίως απ τα κιλά που έχω πάρει δεν έχω κάτι άλλο...κ με όλα αυτά που λέτε έχω αρχίσει να ανησυχώ που δεν έχω τίποτα! Λέτε κάτι να μην πηγαίνει καλά?

Δεν έχει να λέει αυτό...η καθεμία είναι διαφορετική... εννοείται ότι όλα είναι καλά με το μωράκι σου 

4 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Κορίτσια ευχομαι να σας περάσουν οι αναγούλες όσο πιο σύντομα γίνεται!!! Jiji ούτε εγω έχω κάτι  από αναγούλες η πονοκεφαλους δεν είσαι η μόνη.Όσο για ερωτική επιθυμία που αναφέρατε είμαι τρελαμένη κ όλο ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό αν επιτρέπεται γιατί στην αρχή μου το είχε απαγορεύσει λόγο του ιστορικού.

Αλήθεια; Έχεις όρεξη;; Πολύ εντύπωση μου κάνει χαχαχα τυχερός ο άντρας σου

3 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@Jiji μην ανησυχείς ούτε εγώ έχω συμπτώματα ούτε εμετούς ούτε ζαλαδες ούτε πονοκεφάλους και ούτε στα άλλα μου παιδιά είχα τίποτα . Έχω μόνο υπνηλια γιατί μου το προκαλεί η προγεστερονη που περνω και συχνοουρια λόγω ότι η μήτρα μεγαλώνει κ πιέζει τη κύστη. Να χαίρεσαι είμαστε από τις τυχερές... Θυμάμαι η αδελφή μου 12 φορές εμετό την ημέρα μέχρι τον 6ο... Είχα χάσει ένα σωρό κιλά... Μαρτύριο 

 

Όσο Γιια ερωτική επιθυμία κορίτσια ούτε καν.... Πρώτον φοβάμαι κ δεύτερο δεν υπάρχει καμία διάθεση.... Ευτυχώς κ ο συζηγος κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες για 9 μήνες δεν μου ζήτησε τίποτα... Γιατί ακούω κ από άλλες φίλες μου που είχαν κανονικά ερωτικές επαφές... Με τίποτα.. ;)

εγώ έχω όλα τα καλά...και συχνουρία και πονοκεφάλους καθημερινά και εμετούς....

Λογικό μου φαίνεται....με όλες αυτές τις συναισθηματικές και σωματικές αλλαγές που να έχουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια μεχρι τους 3,5 μηνες ειχα αρκετη ορεξη, αφου εβλεπα κ πολλα ονειρα…αλλα εμας ο γιατρος δεν μας επιτρεπει τις επαφες, δεν ξερω γιατι, επειδη ειμαι απο εξωσωματικη;; Τωρα τον τελευταιο μηνα τιποτα απολυτως εφυγε καθε ορεξη..

Παντως απο συμπτωματα εγω νομιζω τα εχω ολα οσα μπορει να υπαρχουν!! Να σας ρωτησω εσεις εχετε μπουκωμα στην μυτη; Εγω συνεχεια κ μου ειπε ο γιατρος οτι το δημιουργει η εγκυμοσυνη αυτο πολλες φορες, να μην αναφερω ποσες φορες την ημερα φτερνιζομαι κ αλλες ποσες εχω λοξυγγα!! Τα εχει αυτα καμια;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , N.Angel είπε:

Εγω κοριτσια μεχρι τους 3,5 μηνες ειχα αρκετη ορεξη, αφου εβλεπα κ πολλα ονειρα…αλλα εμας ο γιατρος δεν μας επιτρεπει τις επαφες, δεν ξερω γιατι, επειδη ειμαι απο εξωσωματικη;; Τωρα τον τελευταιο μηνα τιποτα απολυτως εφυγε καθε ορεξη..

Παντως απο συμπτωματα εγω νομιζω τα εχω ολα οσα μπορει να υπαρχουν!! Να σας ρωτησω εσεις εχετε μπουκωμα στην μυτη; Εγω συνεχεια κ μου ειπε ο γιατρος οτι το δημιουργει η εγκυμοσυνη αυτο πολλες φορες, να μην αναφερω ποσες φορες την ημερα φτερνιζομαι κ αλλες ποσες εχω λοξυγγα!! Τα εχει αυτα καμια;;

Μπούκωμα άλλο καλό!!!Από την αρχή!Και νομίζω ότι χειροτερεύει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , N.Angel είπε:

Εγω κοριτσια μεχρι τους 3,5 μηνες ειχα αρκετη ορεξη, αφου εβλεπα κ πολλα ονειρα…αλλα εμας ο γιατρος δεν μας επιτρεπει τις επαφες, δεν ξερω γιατι, επειδη ειμαι απο εξωσωματικη;; Τωρα τον τελευταιο μηνα τιποτα απολυτως εφυγε καθε ορεξη..

Παντως απο συμπτωματα εγω νομιζω τα εχω ολα οσα μπορει να υπαρχουν!! Να σας ρωτησω εσεις εχετε μπουκωμα στην μυτη; Εγω συνεχεια κ μου ειπε ο γιατρος οτι το δημιουργει η εγκυμοσυνη αυτο πολλες φορες, να μην αναφερω ποσες φορες την ημερα φτερνιζομαι κ αλλες ποσες εχω λοξυγγα!! Τα εχει αυτα καμια;;

Ναι μπούκωμα έχω κι εγώ!  Με σώζει κάπως το θαλασσινό νερό! Μπορείς να πάρεις απ το φαρμακειο κ να το χρησιμοποιείς άφοβα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Marla@ said:

Μπούκωμα άλλο καλό!!!Από την αρχή!Και νομίζω ότι χειροτερεύει...

Κ εμενα!! Τα βραδια δεν μπορω να κοιμηθω κ βαζω παιδικο οτριβιν, τι να κανω;!;!

11 minutes ago, Jiji said:

Ναι μπούκωμα έχω κι εγώ!  Με σώζει κάπως το θαλασσινό νερό! Μπορείς να πάρεις απ το φαρμακειο κ να το χρησιμοποιείς άφοβα!

Εμενα δεν μου κανει τπτ δεν ξεβουλωνει η μυτη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Εγω κοριτσια μεχρι τους 3,5 μηνες ειχα αρκετη ορεξη, αφου εβλεπα κ πολλα ονειρα…αλλα εμας ο γιατρος δεν μας επιτρεπει τις επαφες, δεν ξερω γιατι, επειδη ειμαι απο εξωσωματικη;; Τωρα τον τελευταιο μηνα τιποτα απολυτως εφυγε καθε ορεξη..

Παντως απο συμπτωματα εγω νομιζω τα εχω ολα οσα μπορει να υπαρχουν!! Να σας ρωτησω εσεις εχετε μπουκωμα στην μυτη; Εγω συνεχεια κ μου ειπε ο γιατρος οτι το δημιουργει η εγκυμοσυνη αυτο πολλες φορες, να μην αναφερω ποσες φορες την ημερα φτερνιζομαι κ αλλες ποσες εχω λοξυγγα!! Τα εχει αυτα καμια;;

Χαχαχα το έχω αυτό το μπούκωμα 2 μήνες σερί τώρα....οι ορμόνες μας το προκαλούν...το έχω περισσότερο από το ένα ρουθούνι... πολλές γνωστές μου το είχαν αυτό το σύμπτωμα όταν ήταν έγκυος....

Ρε κορίτσια.... είμαι και επισήμως στην αρχή του 5ου μήνα αφού σήμερα μπήκα στη 18η εβδομάδα....δεν έχω κοιλιά εγκύου 5 μηνών.....δεν φαίνεται ιδιαίτερα ότι είμαι έγκυος....και δεν είμαι αδύνατη. Είμαι κανονική σε βάρος. Ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο λίπος στη κοιλιά μου. Ήταν σχεδόν πλάκα χωρίς να είμαι γυμνασμενη γενικότερα.... είναι φυσιολογικό αυτό; Βλέπω άλλες που είναι 3 μηνών και ήδη φαίνονται έγκυος....εσείς έχετε κοιλιά;; Η μπέμπα ήταν 200γρ πριν μια βδομάδα που πήγαμε...σε φυσιολογικό βάρος από ότι είπε η γιατρός βάση της εβδομάδας που ήμουν....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Χαχαχα το έχω αυτό το μπούκωμα 2 μήνες σερί τώρα....οι ορμόνες μας το προκαλούν...το έχω περισσότερο από το ένα ρουθούνι... πολλές γνωστές μου το είχαν αυτό το σύμπτωμα όταν ήταν έγκυος....

Ρε κορίτσια.... είμαι και επισήμως στην αρχή του 5ου μήνα αφού σήμερα μπήκα στη 18η εβδομάδα....δεν έχω κοιλιά εγκύου 5 μηνών.....δεν φαίνεται ιδιαίτερα ότι είμαι έγκυος....και δεν είμαι αδύνατη. Είμαι κανονική σε βάρος. Ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο λίπος στη κοιλιά μου. Ήταν σχεδόν πλάκα χωρίς να είμαι γυμνασμενη γενικότερα.... είναι φυσιολογικό αυτό; Βλέπω άλλες που είναι 3 μηνών και ήδη φαίνονται έγκυος....εσείς έχετε κοιλιά;; Η μπέμπα ήταν 200γρ πριν μια βδομάδα που πήγαμε...σε φυσιολογικό βάρος από ότι είπε η γιατρός βάση της εβδομάδας που ήμουν....

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς...αφού το μωρακι μεγαλώνει κανονικά...πολλές γυναίκες δεν έχουν μεγάλη κοιλίτσα.. εγώ πάλι φαίνομαι σαν 7 μηνών χαχαχχα αλλά είχα πάντα κοιλίτσα οπότε φαντάζομαι παίζει ρόλο.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς...αφού το μωρακι μεγαλώνει κανονικά...πολλές γυναίκες δεν έχουν μεγάλη κοιλίτσα.. εγώ πάλι φαίνομαι σαν 7 μηνών χαχαχχα αλλά είχα πάντα κοιλίτσα οπότε φαντάζομαι παίζει ρόλο.. 

Εγώ φαίνομαι σαν τριών μηνών χαχαχα...μου κάνει εντύπωση...θα τη ρωτήσω σε δύο βδομάδες που θα πάω πάλι...λογικά διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα και είναι φυσιολογικό αυτό...εγώ θέλω να είναι σωστό το βάρος του εμβρύου...αν συνεχιστεί σωστά η ανάπτυξη του βάρους του τότε δε με νοιάζει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Χαχαχα το έχω αυτό το μπούκωμα 2 μήνες σερί τώρα....οι ορμόνες μας το προκαλούν...το έχω περισσότερο από το ένα ρουθούνι... πολλές γνωστές μου το είχαν αυτό το σύμπτωμα όταν ήταν έγκυος....

Ρε κορίτσια.... είμαι και επισήμως στην αρχή του 5ου μήνα αφού σήμερα μπήκα στη 18η εβδομάδα....δεν έχω κοιλιά εγκύου 5 μηνών.....δεν φαίνεται ιδιαίτερα ότι είμαι έγκυος....και δεν είμαι αδύνατη. Είμαι κανονική σε βάρος. Ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο λίπος στη κοιλιά μου. Ήταν σχεδόν πλάκα χωρίς να είμαι γυμνασμενη γενικότερα.... είναι φυσιολογικό αυτό; Βλέπω άλλες που είναι 3 μηνών και ήδη φαίνονται έγκυος....εσείς έχετε κοιλιά;; Η μπέμπα ήταν 200γρ πριν μια βδομάδα που πήγαμε...σε φυσιολογικό βάρος από ότι είπε η γιατρός βάση της εβδομάδας που ήμουν....

Κι εγώ στην 18η έχω μπει, αλλά φαίνεται η κοιλίτσα.. πλέον δύσκολα την κρύβω.. δεν είναι ότι έχω και πολύ φαρδιές μπλούζες.. χθες έκανα την πρώτη μου επίσημη έξοδο ως έγκυος χαχαχχα... εννοώ με μπλουζάκι που φαινόταν ξεκάθαρα η κοιλιά μου. Επίσης έχει μεγαλώσει αρκετά, ώστε έχει ξεπεράσει το στάδιο που λες είναι έγκυος ή μήπως παραφαγε?? Χαχαχα δεν χωράει αμφιβολία.. αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, σημασία έχει το μωρό σου να έχει το σωστό βάρος..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@LouloudakiKφταιει κιόλας οτι βλέπω όνειρα στον ύπνο μου όποτε μένει να ρωτήσω το γιατρό τι επιτρέπεται από δω κ ύστερα:-D

Σημερα μπήκα στην 17ηβδομαδα η κοιλιτσα μου έχει κ μένα πεταχτεί για τα δικά μου ματια αρκετά…την χαίρομαι όμως κ το μόνο που ανυπομονώ κάθε φορά είναι το ραντεβού με το γιατρό για να βλέπω το μωράκι μου:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ στην 18η έχω μπει, αλλά φαίνεται η κοιλίτσα.. πλέον δύσκολα την κρύβω.. δεν είναι ότι έχω και πολύ φαρδιές μπλούζες.. χθες έκανα την πρώτη μου επίσημη έξοδο ως έγκυος χαχαχχα... εννοώ με μπλουζάκι που φαινόταν ξεκάθαρα η κοιλιά μου. Επίσης έχει μεγαλώσει αρκετά, ώστε έχει ξεπεράσει το στάδιο που λες είναι έγκυος ή μήπως παραφαγε?? Χαχαχα δεν χωράει αμφιβολία.. αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, σημασία έχει το μωρό σου να έχει το σωστό βάρος..

Αχ τι ωραία!!! Σε λίγο καιρό θα είμαι κι εγώ έτσι λογικά....εγώ είμαι στο στάδιο μήπως παραφαγε;; Η αλήθεια είναι ότι δεν εφαρμοστες μπλούζες. Φοράω άνετες αέρινες όλο το καλοκαίρι γιατί δουλεύω και δεν αντέχω τίποτα να κολλάει πάνω μου. Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω κάποια εφαρμοστή. Θα το δω!!!

Ακριβώς αρκεί να έχει σωστό βάρος το έμβρυο!!!

πρίν από 25 λεπτά , Efaki είπε:

@LouloudakiKφταιει κιόλας οτι βλέπω όνειρα στον ύπνο μου όποτε μένει να ρωτήσω το γιατρό τι επιτρέπεται από δω κ ύστερα:-D

Σημερα μπήκα στην 17ηβδομαδα η κοιλιτσα μου έχει κ μένα πεταχτεί για τα δικά μου ματια αρκετά…την χαίρομαι όμως κ το μόνο που ανυπομονώ κάθε φορά είναι το ραντεβού με το γιατρό για να βλέπω το μωράκι μου:wub:

Η δικιά μου πάλι λίγο.... για αρχές 5ου... Όλες αυτό ανυπομονούμε....το ραντεβού μας και το άκουσμα της καρδιάς του... φοβερό συναίσθημα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@N.Angel δε νομίζω να φταίει η εξωσωματική που σου απαγορεύει ο γιατρός τις επαφές.... Ο θείος μου για παράδειγμα είναι πολύ αυστηρός γιατρός... Και στις 3 εγκυμοσύνες που παλιότερα ήμουν κ νέα 29 χρόνων μου απαγόρευε παντελώς τα εξής : όχι αναψυκτικά, όχι καφέ, όχι διακοπές,, όχι θάλασσα, όχι σεξ , καθόλου βάψιμο τα μαλλιά ούτε φυτική.... Όχι μετακινήσεις, οχι δουλειά.... Και είχα κ τέλειες εγκυμοσύνες....

Οπότε καταλαβαίνεις :D

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...