Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Penny__ είπε:

Είχαμε βρει ανεπάρκεια τραχήλου στην αυχενική αλλά μου δώσανε προγεστερονη για να διορθωθεί... Το πρόβλημα είναι ότι σε ένα μήνα ο τράχηλος άνοιξε κι άλλο και η προγεστερονη δεν έκανε δουλειά .... Υπάρχουν 2 λύσεις.... Μια να κάτσω τελείως ακίνητη 5 μήνες μέχρι να γεννήσω κ ο Θεός βοηθός και η δεύτερη να κάνω περιδεση κ αυτή έχει τα ρίσκα της... 

Οπότε μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Το μωρό είναι μια χαρά 17η βδομάδα αγοράκι και όλα φυσιολογικά αμνιακό υγρό κλπ... Το πρόβλημα μας το κάνει ο τράχηλος... Όπου στα προηγούμενα παιδιά δεν είχα κανένα πρόβλημα... Είνσι απλά της εγκυμοσύνης... 

Θα κάνουμε ότι μπορούμε κ ότι θέλει ο Θεός κορίτσια.... Ευτυχώς έχω τις κόρες μου που τις βλέπω κ παρηγορουμαι... Τωρα διαβάζω τη μικρή γλώσσα... Το βράδυ θα κάνω εισαγωγή κ βλέπουμε... Θα σας ενημερώσω φιλιά πολλά 

Για να σου δώσω θάρρος θα σου πω ότι ξέρω περιπτώσεις που με τράχηλο 10 mm τα κατάφεραν. Το να μείνεις ακίνητη στο κρεβάτι σίγουρα βοηθάει, στο λέω γιατί και εγώ στα δίδυμα έμεινα στο κρεβάτι από την 9η εβδομάδα έως την 35η που γέννησα προγραμματισμένα. Σηκωνομουν μόνο για τουαλέτα, μπάνιο και όποτε πήγαινα στο γιατρό. Για την περιδεση ότι αποφασίσει ο γιατρός σου. Επίσης, εμένα με βοηθούσε να βάζω μικρούς στόχους, έλεγα στην αρχή να φτάσω 24 εβδ, μετά 26, μετά 28 και όταν έπιασα τις 30 έκανα πάρτυ. Ρώτησε επίσης αν πρέπει  να κάνεις καλλιέργεια κολπικού υγρού. Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Penny__ said:

Είχαμε βρει ανεπάρκεια τραχήλου στην αυχενική αλλά μου δώσανε προγεστερονη για να διορθωθεί... Το πρόβλημα είναι ότι σε ένα μήνα ο τράχηλος άνοιξε κι άλλο και η προγεστερονη δεν έκανε δουλειά .... Υπάρχουν 2 λύσεις.... Μια να κάτσω τελείως ακίνητη 5 μήνες μέχρι να γεννήσω κ ο Θεός βοηθός και η δεύτερη να κάνω περιδεση κ αυτή έχει τα ρίσκα της... 

Οπότε μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Το μωρό είναι μια χαρά 17η βδομάδα αγοράκι και όλα φυσιολογικά αμνιακό υγρό κλπ... Το πρόβλημα μας το κάνει ο τράχηλος... Όπου στα προηγούμενα παιδιά δεν είχα κανένα πρόβλημα... Είνσι απλά της εγκυμοσύνης... 

Θα κάνουμε ότι μπορούμε κ ότι θέλει ο Θεός κορίτσια.... Ευτυχώς έχω τις κόρες μου που τις βλέπω κ παρηγορουμαι... Τωρα διαβάζω τη μικρή γλώσσα... Το βράδυ θα κάνω εισαγωγή κ βλέπουμε... Θα σας ενημερώσω φιλιά πολλά 

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι μηπως να σου κανει περιδεση κ μετα να μεινεις στο κρεβατι; Ξερω θα ειναι πολυ δυσκολο αλλα τι να κανεις για το ψυχουλακι τα κανουμε ολα! Να σου πω πως η ξαδερφη μου ειχε το ιδιο προβλημα με σενα κ εμεινε στο κρεβατι κ ολα πηγαν καλα!! Κ εγω εχω χαλαρο, βεβαια στον προηγ υπερηχο μου ειπε οτι ηταν καλος μεχρι στιγμης κ τωρα περιμενω να δω αν συνεχιζει καλα! Υπομονη κ ολα θα πανε καλα!!! Περιμενουμε νεα σου! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Είχαμε βρει ανεπάρκεια τραχήλου στην αυχενική αλλά μου δώσανε προγεστερονη για να διορθωθεί... Το πρόβλημα είναι ότι σε ένα μήνα ο τράχηλος άνοιξε κι άλλο και η προγεστερονη δεν έκανε δουλειά .... Υπάρχουν 2 λύσεις.... Μια να κάτσω τελείως ακίνητη 5 μήνες μέχρι να γεννήσω κ ο Θεός βοηθός και η δεύτερη να κάνω περιδεση κ αυτή έχει τα ρίσκα της... 

Οπότε μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Το μωρό είναι μια χαρά 17η βδομάδα αγοράκι και όλα φυσιολογικά αμνιακό υγρό κλπ... Το πρόβλημα μας το κάνει ο τράχηλος... Όπου στα προηγούμενα παιδιά δεν είχα κανένα πρόβλημα... Είνσι απλά της εγκυμοσύνης... 

Θα κάνουμε ότι μπορούμε κ ότι θέλει ο Θεός κορίτσια.... Ευτυχώς έχω τις κόρες μου που τις βλέπω κ παρηγορουμαι... Τωρα διαβάζω τη μικρή γλώσσα... Το βράδυ θα κάνω εισαγωγή κ βλέπουμε... Θα σας ενημερώσω φιλιά πολλά 

Καλή επιτυχία!!!Θα πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Κορίτσια πως πάτε από κλωτσιτσες?? :ph34r: Ξεκίνησαν τα μωράκια σας?? 

Αμέ αμέ εμένα κάθε μέρα όλο κ κάτι κλωτσιές δινει! Είναι τέλεια! Βέβαια όχι δυνατές μη φανταστεις αλλά το καταλαβαίνω κ μερικές φορές το νοιώθω  κ με το χέρι μου!εσύ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! @Penny__ σε σκεφτόμαστε.. ελπίζουμε να έχεις καλά νέα σήμερα!

Ακόμα δεν έχει δώσει το παρόν το μπεμπακι μου, τουλάχιστον ξεκάθαρα.. καμια φορά έχω την αίσθηση ότι μπορεί να το νιώθω για λίγο αλλά είναι πολύ ήπιο και δεν είμαι σίγουρη. Ας του δώσω λίγο χρόνο ακόμα..16+5 είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Κ εγω δεν μπορω ακομα να πω οτι το νιωθω με σιγουρια σαν την @Arden κ ειμαι 18κ 3, χθες πηγα κ στον γιατρο κ μου ειπε ακομα δεν θα το νιωσεις, εκτος απο φτερουγισματα, παρα μονο στην 21-22 εβδομαδα..βαζω κ εγω το χερι μου @Jiji αλλα τιποτα!! Αφου ομως χθες ειδα οτι ειναι καλα ηρεμησα λιγουλακι!! Ειδαμε κ προσωπακι!! Ηταν φοβερο! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Αμέ αμέ εμένα κάθε μέρα όλο κ κάτι κλωτσιές δινει! Είναι τέλεια! Βέβαια όχι δυνατές μη φανταστεις αλλά το καταλαβαίνω κ μερικές φορές το νοιώθω  κ με το χέρι μου!εσύ?

Αντε μπράβο! Είδες που ανησυχούσες! Από δω κ στο εξής όλο κ πιο εντονες θα γίνονται! Κι εγώ μια από τα ίδια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Penny__ σε σκεφτόμαστε.. ελπίζουμε να έχεις καλά νέα σήμερα!

Ακόμα δεν έχει δώσει το παρόν το μπεμπακι μου, τουλάχιστον ξεκάθαρα.. καμια φορά έχω την αίσθηση ότι μπορεί να το νιώθω για λίγο αλλά είναι πολύ ήπιο και δεν είμαι σίγουρη. Ας του δώσω λίγο χρόνο ακόμα..16+5 είμαι. 

Είναι νωρίς ακόμα...εγώ την προηγούμενη βδομάδα που ήμουν σχεδόν 18η άρχισα να νοιώθω κ μη φανατστεις τίποτα πολύ έντονο...συνήθως όταν κάθομαι ανάσκελα στον καναπέ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ το νιώθω που και που . Όχι κάθε μέρα. Είμαι 18 εβδομάδων...η γιατρός λέει ότι από την 20η όλες σχεδόν μπορούμε να αντιληφθούμε τις κινήσεις τους γιατί σκληραίνουν τα κόκκαλα τους.... είναι φοβερό...ζούμε ένα θαύμα....εγώ νιώθω κατι περίεργο στη μήτρα όταν είμαι ανάσκελα ξαπλωμένη..σαν να κολυμπάει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ardenκορίτσια είμαι στο Μητέρα με αντιβίωση και φάρμακα για τις συσπάσεις. Αυριο θα μπω για περιδεση... Έχω πάθει σοκ για μια περιδεση 1400 χωρίς τον γιατρό... 

Τουλάχιστον να πάνε όλα καλά και χαλάλι του μπέμπη :grin::grin:

Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Penny__ είπε:

@Ardenκορίτσια είμαι στο Μητέρα με αντιβίωση και φάρμακα για τις συσπάσεις. Αυριο θα μπω για περιδεση... Έχω πάθει σοκ για μια περιδεση 1400 χωρίς τον γιατρό... 

Τουλάχιστον να πάνε όλα καλά και χαλάλι του μπέμπη :grin::grin:

Σας φιλώ 

Πω πω τι λες τώρα!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ ας είναι! Καλή επιτυχία! Να μας ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Penny__ είπε:

@Ardenκορίτσια είμαι στο Μητέρα με αντιβίωση και φάρμακα για τις συσπάσεις. Αυριο θα μπω για περιδεση... Έχω πάθει σοκ για μια περιδεση 1400 χωρίς τον γιατρό... 

Τουλάχιστον να πάνε όλα καλά και χαλάλι του μπέμπη :grin::grin:

Σας φιλώ 

 Καλησπέρα!!! Όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny__ είπε:

@Ardenκορίτσια είμαι στο Μητέρα με αντιβίωση και φάρμακα για τις συσπάσεις. Αυριο θα μπω για περιδεση... Έχω πάθει σοκ για μια περιδεση 1400 χωρίς τον γιατρό... 

Τουλάχιστον να πάνε όλα καλά και χαλάλι του μπέμπη :grin::grin:

Σας φιλώ 

Καλή επιτυχία! Όλα καλά θα πάνε!!!

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Είναι νωρίς ακόμα...εγώ την προηγούμενη βδομάδα που ήμουν σχεδόν 18η άρχισα να νοιώθω κ μη φανατστεις τίποτα πολύ έντονο...συνήθως όταν κάθομαι ανάσκελα στον καναπέ!

Το ξέρω ότι είναι νωρίς.. απλά ηλπιζα ότι επειδή είναι 3η εγκυμοσύνη να το νιώσω νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...