Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Marla@ είπε:

Αυθόρμητα μου ήρθε το Ευβιαν ή Εβιαν .

Μου θυμίζει ένα νερό που έχουμε εδώ στο Βερολίνο δεν ξέρω αν υπάρχει κ Ελλάδα εβιαν λέγεται  :')  αχ δεν ξέρω τι να κανω.. εγώ σκέφτηκα Ευηλία αλλά στον άντρα μου δεν αρέσει!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια έχω την πεθερά μου έναν όροφο πάνω και μου μαγειρεύει κάθε μέρα και για τις κόρες μου... Λόγω ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη αρκετές ώρες... Αν δεν την είχα δε ξέρω κ εγώ τι θα έκανα γιατί τη μάνα μου την εχασα πριν 8 μήνες.. 

Αν βγει αγόρι θα βγάλω το όνομα του αδελφού του άντρα μου που έφυγε νωρίς... Το έχω υποσχεθεί στην πεθερά μου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Jiji είπε:

Μου θυμίζει ένα νερό που έχουμε εδώ στο Βερολίνο δεν ξέρω αν υπάρχει κ Ελλάδα εβιαν λέγεται  :')  αχ δεν ξέρω τι να κανω.. εγώ σκέφτηκα Ευηλία αλλά στον άντρα μου δεν αρέσει!

Το έχουμε!!! 

Ωραίο το Ευηλια!!! Σαν νεράιδα 

πρίν από 42 λεπτά , Penny__ είπε:

Εγώ κορίτσια έχω την πεθερά μου έναν όροφο πάνω και μου μαγειρεύει κάθε μέρα και για τις κόρες μου... Λόγω ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη αρκετές ώρες... Αν δεν την είχα δε ξέρω κ εγώ τι θα έκανα γιατί τη μάνα μου την εχασα πριν 8 μήνες.. 

Αν βγει αγόρι θα βγάλω το όνομα του αδελφού του άντρα μου που έφυγε νωρίς... Το έχω υποσχεθεί στην πεθερά μου

Λυπάμαι για την απώλεια σου....δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι..... δύσκολες καταστάσεις βρε κορίτσια....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Το έχουμε!!! 

Ωραίο το Ευηλια!!! Σαν νεράιδα 

Λυπάμαι για την απώλεια σου....δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι..... δύσκολες καταστάσεις βρε κορίτσια....

Αυτό λέω κι εγώ αλλά ο άντρας μου λέει ακούγεται σαν αρρώστια αχχαχαχαχα

1 hour ago, Penny__ είπε:

Εγώ κορίτσια έχω την πεθερά μου έναν όροφο πάνω και μου μαγειρεύει κάθε μέρα και για τις κόρες μου... Λόγω ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη αρκετές ώρες... Αν δεν την είχα δε ξέρω κ εγώ τι θα έκανα γιατί τη μάνα μου την εχασα πριν 8 μήνες.. 

Αν βγει αγόρι θα βγάλω το όνομα του αδελφού του άντρα μου που έφυγε νωρίς... Το έχω υποσχεθεί στην πεθερά μου

Πόσο δύσκολο πράγμα όταν φεύγουν νέοι άνθρωποι Λυπάμαι και μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολο θα ήταν γιατί το περάσαμε κι εμείς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, LouloudakiK said:

Χαχαχα το έχω αυτό το μπούκωμα 2 μήνες σερί τώρα....οι ορμόνες μας το προκαλούν...το έχω περισσότερο από το ένα ρουθούνι... πολλές γνωστές μου το είχαν αυτό το σύμπτωμα όταν ήταν έγκυος....

Ρε κορίτσια.... είμαι και επισήμως στην αρχή του 5ου μήνα αφού σήμερα μπήκα στη 18η εβδομάδα....δεν έχω κοιλιά εγκύου 5 μηνών.....δεν φαίνεται ιδιαίτερα ότι είμαι έγκυος....και δεν είμαι αδύνατη. Είμαι κανονική σε βάρος. Ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο λίπος στη κοιλιά μου. Ήταν σχεδόν πλάκα χωρίς να είμαι γυμνασμενη γενικότερα.... είναι φυσιολογικό αυτό; Βλέπω άλλες που είναι 3 μηνών και ήδη φαίνονται έγκυος....εσείς έχετε κοιλιά;; Η μπέμπα ήταν 200γρ πριν μια βδομάδα που πήγαμε...σε φυσιολογικό βάρος από ότι είπε η γιατρός βάση της εβδομάδας που ήμουν....

Εγω αυριο παω στον γιατρο υποθετω θα μου πει..νομιζω η κοιλια ειναι κ θεμα σωματοτυπου..εγω θεωρω πως εχω μεγαλη κοιλια κ στομαχι, γιατι κ αυτο πεταχτηκε για πρωτη βδομαδα του 5ου μηνα. Παντως αν ειναι καλα το μωρο μη σε νοιαζει!

4 hours ago, LouloudakiK said:

Εμένα μου απαγορεύσαι μόνο τα ωμά, καπνιστά κτλ. Αυτό μόνο που λογικά όλοι οι γυναικολόγοι συμφωνούν με αυτό για τυχόν λιστερια και τοξοπλάσμωση...

Εμένα μου είπε ότι μπορώ να κάνω σεξ αν το θέλω ...αφού ούτε καμία αιμορραγία είχα ούτε μικρόβιο ούτε κύστες τίποτα ευτυχώς ως τώρα...αλλά όρεξη δεν υπάρχει... είμαστε σε φάση μετακόμισης, δουλεύουμε κιόλας οπότε με τι δύναμη....εσείς κορίτσια δουλεύετε; Εγώ ήμουν έτοιμη να σταματήσω τη δουλειά Ιούλιο Αύγουστο...δεν άντεχα...ήμουν στα όρια μου....ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά.. ερχόμουν κάθε μέρα στη δουλειά και έκλαιγα κρυφά στο back office της ρεσεψιόν.... παράνοια...

Δεν δουλευω κ εγω, εχω παρει επαπειλουμενη γιατι ειμαι εκπαιδευτικος σε σχολειο ειδικης αγωγης κ θεωρω πως υπαρχει μεγαλος κινδυνος, μα με σπρωξει, χτυπησει καποιο παιδακι κ δεν ρισκαρω με τπτ!! Ακομα ομως δεν εχω κατσει ιδιαιτερα, εχω τις ετοιμασιες του γαμου κ ολο κατι προκυπτει γενικα..

3 hours ago, Jiji said:

Κι εγώ δε δουλεύω κ είμαι κ χωρίς συμπτώματα,εσείς που το κάνετε είστε ηρωίδες ! Εγώ μαγειρευω αλλά όχι όσο πριν..οπότε μπορεί μας μαγειρεύει η μαμά μου αλλιώς ντελιβερακι χαχαχχα

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εντελώς άσχετο :') θα ήθελα αν όντως έχω κοριτσάκι να βγάλω 2 ονόματα από τις μαμαδες μας...αλλά είναι κ τα δύο μεγάλα ονόματα και θα ήθελα ιδανικά να βρω κάποιο υποκοριστικό που να ταιριάζει κ στα δύο...μια κ είμαστε πολλές εδώ μέσα πείτε κι εσείς καμία ιδέα...τα ονόματα είναι ευαγγελια-παρασκευη..Εύα ή Εύη δε θα ήθελα.. 

Εγω γενικα δεν ειμαι φαν των δυο ονοματων, εκτος αν ας πουμε την μια την ελεγαν Αννα κ Μαρια κ το εκανες Ανναμαρια η Μαρια κ Ζωη κ το εκανες Μαριζα;; Λεμε τωρα..τα αλλα τι νοημα εχει να το βαφτιζεις με δυο αφου ενα θα ακουγεται, βεβαια ειναι αποψη μου..

Τωρα για την δικη σου περιπτωση δεν μπορω να φανταστω πως θα τα συνδυασεις..Παντως το Ευα μου αρεσει! 

Πολυ στεναχωρο να χανει κανεις δικο του ανθρωπο..κ με αυτο τον τροπο! Λογικο να θελει καποιος να τιμησει με το ονομα! Ολα τα ονοματα καλα ειναι κοριτσια, να χουμε υγεια κ εμεις κ τα μωρακια μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Εγω αυριο παω στον γιατρο υποθετω θα μου πει..νομιζω η κοιλια ειναι κ θεμα σωματοτυπου..εγω θεωρω πως εχω μεγαλη κοιλια κ στομαχι, γιατι κ αυτο πεταχτηκε για πρωτη βδομαδα του 5ου μηνα. Παντως αν ειναι καλα το μωρο μη σε νοιαζει!

Δεν δουλευω κ εγω, εχω παρει επαπειλουμενη γιατι ειμαι εκπαιδευτικος σε σχολειο ειδικης αγωγης κ θεωρω πως υπαρχει μεγαλος κινδυνος, μα με σπρωξει, χτυπησει καποιο παιδακι κ δεν ρισκαρω με τπτ!! Ακομα ομως δεν εχω κατσει ιδιαιτερα, εχω τις ετοιμασιες του γαμου κ ολο κατι προκυπτει γενικα..

Εγω γενικα δεν ειμαι φαν των δυο ονοματων, εκτος αν ας πουμε την μια την ελεγαν Αννα κ Μαρια κ το εκανες Ανναμαρια η Μαρια κ Ζωη κ το εκανες Μαριζα;; Λεμε τωρα..τα αλλα τι νοημα εχει να το βαφτιζεις με δυο αφου ενα θα ακουγεται, βεβαια ειναι αποψη μου..

Τωρα για την δικη σου περιπτωση δεν μπορω να φανταστω πως θα τα συνδυασεις..Παντως το Ευα μου αρεσει! 

Πολυ στεναχωρο να χανει κανεις δικο του ανθρωπο..κ με αυτο τον τροπο! Λογικο να θελει καποιος να τιμησει με το ονομα! Ολα τα ονοματα καλα ειναι κοριτσια, να χουμε υγεια κ εμεις κ τα μωρακια μας!!

Ναι ναι το μωρό μια χαρά είναι....από ότι μου είπε. Μπορεί να πετάξω απότομα αυτόν τον μήνα με το καλό....ποιος ξέρει

Πολύ καλά έκανες και σταμάτησες εσύ ειδικά με την δουλειά που κάνεις....

Έχεις δίκιο ας έχουμε όλοι την υγεία μας και τα άλλα βρίσκονται....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.... Μόλις γύρισα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα, έχω πολλές πιθανότητες να αποβάλλω... Το μωρό είναι μια χαρά, αλλά ο τράχηλος ανοιχτός με διαστολή... Το βράδυ αργά μπαίνω εισαγωγή στο Μητέρα και σε 1 μέρα θα κάνω  περιδεση κ πάλι έχω λίγες πιθανότητες γιατί μπορεί να μη γίνει λόγο ότι είναι ανοιχτός πολύ ο τράχηλος 1.4mm... Ευχηθείτε μου το έχω ανάγκη... ! Να προσέχετε τον εαυτό σας κ τα μπεμπακια σας.. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... Μόλις γύρισα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα, έχω πολλές πιθανότητες να αποβάλλω... Το μωρό είναι μια χαρά, αλλά ο τράχηλος ανοιχτός με διαστολή... Το βράδυ αργά μπαίνω εισαγωγή στο Μητέρα και σε 1 μέρα θα κάνω  περιδεση κ πάλι έχω λίγες πιθανότητες γιατί μπορεί να μη γίνει λόγο ότι είναι ανοιχτός πολύ ο τράχηλος 1.4mm... Ευχηθείτε μου το έχω ανάγκη... ! Να προσέχετε τον εαυτό σας κ τα μπεμπακια σας.. 

Κορίτσι μου σου εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!! Να γίνει η περιδεση και να γυρίσεις σπίτι σου σίγουρη για το μπεμπάκι σου! Μπορεί οι πιθανότητες να είναι λίγες αλλά υπάρχουν και οι γιατροί θα κάνουν το καλύτερο που μπορούν! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! Να έχεις πιστη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... Μόλις γύρισα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα, έχω πολλές πιθανότητες να αποβάλλω... Το μωρό είναι μια χαρά, αλλά ο τράχηλος ανοιχτός με διαστολή... Το βράδυ αργά μπαίνω εισαγωγή στο Μητέρα και σε 1 μέρα θα κάνω  περιδεση κ πάλι έχω λίγες πιθανότητες γιατί μπορεί να μη γίνει λόγο ότι είναι ανοιχτός πολύ ο τράχηλος 1.4mm... Ευχηθείτε μου το έχω ανάγκη... ! Να προσέχετε τον εαυτό σας κ τα μπεμπακια σας.. 

Τι λες ρε συ;;;;; Ο Χριστός και η Παναγία!!! Όλα καλά θα πάνε....τι κουβέντες είναι αυτές.... εύχομαι να πάνε όλα καλά.......να είσαι δυνατή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... Μόλις γύρισα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα, έχω πολλές πιθανότητες να αποβάλλω... Το μωρό είναι μια χαρά, αλλά ο τράχηλος ανοιχτός με διαστολή... Το βράδυ αργά μπαίνω εισαγωγή στο Μητέρα και σε 1 μέρα θα κάνω  περιδεση κ πάλι έχω λίγες πιθανότητες γιατί μπορεί να μη γίνει λόγο ότι είναι ανοιχτός πολύ ο τράχηλος 1.4mm... Ευχηθείτε μου το έχω ανάγκη... ! Να προσέχετε τον εαυτό σας κ τα μπεμπακια σας.. 

Κορίτσι μου μην απογοητευεσαι!!!  Φανταζομαι πως νοιωθεις ομως να σκεφτεσαι θετικα! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά σου στέλνουμε όλη τη θετική μας σκέψη!!! <3  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Penny__ said:

Κορίτσια καλημέρα.... Μόλις γύρισα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα, έχω πολλές πιθανότητες να αποβάλλω... Το μωρό είναι μια χαρά, αλλά ο τράχηλος ανοιχτός με διαστολή... Το βράδυ αργά μπαίνω εισαγωγή στο Μητέρα και σε 1 μέρα θα κάνω  περιδεση κ πάλι έχω λίγες πιθανότητες γιατί μπορεί να μη γίνει λόγο ότι είναι ανοιχτός πολύ ο τράχηλος 1.4mm... Ευχηθείτε μου το έχω ανάγκη... ! Να προσέχετε τον εαυτό σας κ τα μπεμπακια σας.. 

Ωχ κοριτσι μου τι ειναι αυτα που μας λες..
Ενιωσες κατι; Ο γιατρος δεν σε ειχε δει κ σου ειχε πει ολα καλα; Δεν μπορουσε να το προλαβει; Πραγματικα δεν το χωραει το μυαλο μου..σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια να πανε καλα τα πραγματα κ να μην συμβει αυτο το κακο! Εχε πιστη!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... Μόλις γύρισα από το γιατρό... Άσχημα τα νέα, έχω πολλές πιθανότητες να αποβάλλω... Το μωρό είναι μια χαρά, αλλά ο τράχηλος ανοιχτός με διαστολή... Το βράδυ αργά μπαίνω εισαγωγή στο Μητέρα και σε 1 μέρα θα κάνω  περιδεση κ πάλι έχω λίγες πιθανότητες γιατί μπορεί να μη γίνει λόγο ότι είναι ανοιχτός πολύ ο τράχηλος 1.4mm... Ευχηθείτε μου το έχω ανάγκη... ! Να προσέχετε τον εαυτό σας κ τα μπεμπακια σας.. 

Κορίτσι μου σου εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε βρει ανεπάρκεια τραχήλου στην αυχενική αλλά μου δώσανε προγεστερονη για να διορθωθεί... Το πρόβλημα είναι ότι σε ένα μήνα ο τράχηλος άνοιξε κι άλλο και η προγεστερονη δεν έκανε δουλειά .... Υπάρχουν 2 λύσεις.... Μια να κάτσω τελείως ακίνητη 5 μήνες μέχρι να γεννήσω κ ο Θεός βοηθός και η δεύτερη να κάνω περιδεση κ αυτή έχει τα ρίσκα της... 

Οπότε μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Το μωρό είναι μια χαρά 17η βδομάδα αγοράκι και όλα φυσιολογικά αμνιακό υγρό κλπ... Το πρόβλημα μας το κάνει ο τράχηλος... Όπου στα προηγούμενα παιδιά δεν είχα κανένα πρόβλημα... Είνσι απλά της εγκυμοσύνης... 

Θα κάνουμε ότι μπορούμε κ ότι θέλει ο Θεός κορίτσια.... Ευτυχώς έχω τις κόρες μου που τις βλέπω κ παρηγορουμαι... Τωρα διαβάζω τη μικρή γλώσσα... Το βράδυ θα κάνω εισαγωγή κ βλέπουμε... Θα σας ενημερώσω φιλιά πολλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Penny__ είπε:

Είχαμε βρει ανεπάρκεια τραχήλου στην αυχενική αλλά μου δώσανε προγεστερονη για να διορθωθεί... Το πρόβλημα είναι ότι σε ένα μήνα ο τράχηλος άνοιξε κι άλλο και η προγεστερονη δεν έκανε δουλειά .... Υπάρχουν 2 λύσεις.... Μια να κάτσω τελείως ακίνητη 5 μήνες μέχρι να γεννήσω κ ο Θεός βοηθός και η δεύτερη να κάνω περιδεση κ αυτή έχει τα ρίσκα της... 

Οπότε μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Το μωρό είναι μια χαρά 17η βδομάδα αγοράκι και όλα φυσιολογικά αμνιακό υγρό κλπ... Το πρόβλημα μας το κάνει ο τράχηλος... Όπου στα προηγούμενα παιδιά δεν είχα κανένα πρόβλημα... Είνσι απλά της εγκυμοσύνης... 

Θα κάνουμε ότι μπορούμε κ ότι θέλει ο Θεός κορίτσια.... Ευτυχώς έχω τις κόρες μου που τις βλέπω κ παρηγορουμαι... Τωρα διαβάζω τη μικρή γλώσσα... Το βράδυ θα κάνω εισαγωγή κ βλέπουμε... Θα σας ενημερώσω φιλιά πολλά 

Όλα καλά θα πάνε!!!! Δε ξέρω γιατί σε αγχωσε τόσο πολύ ο γιατρός... 

Από ότι ξέρω αν η περίδεση τραχήλου γίνει σωστά από τον γιατρό και η εγκυμονούσα ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες του γιατρού η περίδεση έχει απόλυτο αποτέλεσμα... 

Όλα καλά θα πάνε. Σου στέλνουμε τη δύναμή μας και να είσαι όσον το δυνατόν ήρεμη για τον μπέμπη σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...