Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Χαρήνη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μού!Οί πόνοι τής μέσης καί πρός τά μπρός σάν ελαφροί πόνοι περιόδου εξακολουθούν νά παραμένουν!Ειδικά οί πόνοι τής μέσης είναι φούλ έντονοι!Πήγα χθές στόν γιατρό μού!Μέ βάλε στόν υπέρηχο καί στόν καρδιοτοκογράφο καί δόξα τόν Θεό είναι όλα καλά!Η λουλουδένια μάς ζυγίζει γύρω στά 3 κιλά!Έχει πάρει θέση καί πιέζει μέ τό κεφαλάκι τής πρός τά κάτω!Λόγω ενός θέματος υγείας πού έχω θά γεννήσω μέ προγραμματισμένη καισαρική στίς 26 Απριλίου!Τό μόνο πού μέ έχει προβληματίσει κορίτσια μού καί θά ήθελα νά τό μοιραστώ μαζί σάς είναι τό εξής!Δέ μέ εξέτασε γιά τυχόν διαστολή!Μήπως έχω κάνει διαστολή καί γιά αυτό έχω αυτά τά συμπτώματα τόσο έντονα; Θά γίνω πρώτη φορά μανούλα καί όλα μού είναι πρωτόγνωρα!🥹❤️

Γειά σου κορίτσι μου! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά και έτσι να συνεχίσουν. Εγώ είμαι 38+3 και δε μου έκανε κολπική εξέταση. Μου είπε στις 39 και σήμερα ρώτησα μια γνωστή μου που δουλεύει εκεί και μου είπε ότι έτσι συνηθίζει γιατί εάν σου κάνει κολπική εξέταση, υπάρχει ενδεχόμενο να σου προκαλέσει τοκετό τις επόμενες ημέρες. Πιθανότατα γι' αυτό. Αφού πας προγραμματισμένα να μη θέλει να το διακινδυνεύσει. Εκτιμώ ότι αν πίστευε ότι είχες διαστολή θα σε εξέταζε για να γνωρίζει.

Just now, GeoA είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά και έτσι να συνεχίσουν. Εγώ είμαι 38+3 και δε μου έκανε κολπική εξέταση. Μου είπε στις 39 και σήμερα ρώτησα μια γνωστή μου που δουλεύει εκεί και μου είπε ότι έτσι συνηθίζει γιατί εάν σου κάνει κολπική εξέταση, υπάρχει ενδεχόμενο να σου προκαλέσει τοκετό τις επόμενες ημέρες. Πιθανότατα γι' αυτό. Αφού πας προγραμματισμένα να μη θέλει να το διακινδυνεύσει. Εκτιμώ ότι αν πίστευε ότι είχες διαστολή θα σε εξέταζε για να γνωρίζει.

Εγώ από την άλλη κορίτσια ζω στην παράνοια. Κάθομαι και βλέπω βιντεάκια με εμπειρίες τοκετών και το ωραίο ότι καμία δε λέει και κάτι αισιόδοξο. Σκεφτείτε ότι ήδη έχω έστω μια εμπειρία και ήταν και αρκετά καλή. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, GeoA said:

Γειά σου κορίτσι μου! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά και έτσι να συνεχίσουν. Εγώ είμαι 38+3 και δε μου έκανε κολπική εξέταση. Μου είπε στις 39 και σήμερα ρώτησα μια γνωστή μου που δουλεύει εκεί και μου είπε ότι έτσι συνηθίζει γιατί εάν σου κάνει κολπική εξέταση, υπάρχει ενδεχόμενο να σου προκαλέσει τοκετό τις επόμενες ημέρες. Πιθανότατα γι' αυτό. Αφού πας προγραμματισμένα να μη θέλει να το διακινδυνεύσει. Εκτιμώ ότι αν πίστευε ότι είχες διαστολή θα σε εξέταζε για να γνωρίζει.

Εγώ από την άλλη κορίτσια ζω στην παράνοια. Κάθομαι και βλέπω βιντεάκια με εμπειρίες τοκετών και το ωραίο ότι καμία δε λέει και κάτι αισιόδοξο. Σκεφτείτε ότι ήδη έχω έστω μια εμπειρία και ήταν και αρκετά καλή. 

 

Εδώ στην ομάδα εγώ εσύ και ποια άλλη έμεινε να γεννήσει;; Λογικά εγώ με βλέπω τελευταία χαχαχ μέχρι να κλείσω 41βδ στις 30 του μήνα γιατί μετά θα πάμε για καισαρική (μπρρ ούτε να το συζηταω δε θέλω). Εσύ γιατί έχεις αγχωθει τόσο ενώ έχεις ζήσει ξανά την εμπειρία; 

Και εμένα νομίζω μου είπε στο επόμενο ραντεβού θα κάνουμε κολπική εξέταση που θα είμαι 38,5 Μ. Πέμπτη. Τουλάχιστον αν είναι να γεννήσω πριν ή μετά το Πάσχα να φάμε κανένα κατσικάκι πρώτα έστω και φούρνου μιας και μετακινήσεις για χωριό, δεν φέτος 😄

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Εδώ στην ομάδα εγώ εσύ και ποια άλλη έμεινε να γεννήσει;; Λογικά εγώ με βλέπω τελευταία χαχαχ μέχρι να κλείσω 41βδ στις 30 του μήνα γιατί μετά θα πάμε για καισαρική (μπρρ ούτε να το συζηταω δε θέλω). Εσύ γιατί έχεις αγχωθει τόσο ενώ έχεις ζήσει ξανά την εμπειρία; 

Και εμένα νομίζω μου είπε στο επόμενο ραντεβού θα κάνουμε κολπική εξέταση που θα είμαι 38,5 Μ. Πέμπτη. Τουλάχιστον αν είναι να γεννήσω πριν ή μετά το Πάσχα να φάμε κανένα κατσικάκι πρώτα έστω και φούρνου μιας και μετακινήσεις για χωριό, δεν φέτος 😄

Πραγματικά δεν έχω ιδέα! Ίσως επειδή ξέρω ότι έχω ακόμα ένα πίσω κι αν οτιδήποτε... τρελό μυαλό. Νομίζω είναι αυτό της αναμονής. Εμένα πάλι ο γιατρός μου μου είπε ότι προτιμάει να έρθει Πάσχα για να γλιτώσει το τραπέζι χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κορίτσια εν τω μεταξύ έκανα την  εξέταση για στρεπτόκοκκο και ενώ είναι οκ που είναι και το βασικό μας θέμα μου βρήκε σταφυλόκοκκο που λέει σε κολπικές εκκρίσεις αν και δεν είναι σημαντικό θα πρέπει να πάρω αντιβίωση είτε τώρα είτε ενδοφλέβια όταν μπω να γεννήσω.. έχει τύχει σε καμία;

Τι τεστ είναι αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Τι τεστ είναι αυτό ;

Παίρνουν δείγμα από τον κόλπο και γίνεται καλλιέργεια για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο κυρίως που είναι το πιο επικίνδυνο γιατί σε φυσιολογικό τοκετό υπάρχει περίπτωση να μολυνθεί το μωρό με αρκετά σοβαρές επιπτώσεις.. Για καισαρική δε γίνεται η εξέταση νομίζω γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα περάσει από τον κόλπο το μωρό οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης.. 

Σε μένα βρέθηκε κάτι ακίνδυνο μεν αλλά πρέπει να πάρω αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι 100%.. Θα μου τα πει και τη Δευτέρα που έχω ραντεβού πιο αναλυτικά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Πραγματικά δεν έχω ιδέα! Ίσως επειδή ξέρω ότι έχω ακόμα ένα πίσω κι αν οτιδήποτε... τρελό μυαλό. Νομίζω είναι αυτό της αναμονής. Εμένα πάλι ο γιατρός μου μου είπε ότι προτιμάει να έρθει Πάσχα για να γλιτώσει το τραπέζι χαχαχαχαχα

Και εγώ το ίδιο στρες έχω.. το λέω στον άντρα μου κ με κοροϊδεύει 🥺

1 ώρα πρίν, Spring_girl είπε:

Παίρνουν δείγμα από τον κόλπο και γίνεται καλλιέργεια για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο κυρίως που είναι το πιο επικίνδυνο γιατί σε φυσιολογικό τοκετό υπάρχει περίπτωση να μολυνθεί το μωρό με αρκετά σοβαρές επιπτώσεις.. Για καισαρική δε γίνεται η εξέταση νομίζω γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα περάσει από τον κόλπο το μωρό οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης.. 

Σε μένα βρέθηκε κάτι ακίνδυνο μεν αλλά πρέπει να πάρω αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι 100%.. Θα μου τα πει και τη Δευτέρα που έχω ραντεβού πιο αναλυτικά.. 

Καισαρική δεν γίνεται για αυτό απόρησα. Αρα με αντιβίωση θ είσαι μια χαρά. Έχεις μέρες ακόμα και θα είσαι περδίκι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Τελικά και την πρόκληση αποφύγαμε και γεννήθηκε ο μπέμπης μας! Εχθές είχαμε ραντεβού στις 8 στο ιατρείο του για να ελέγξουμε πως πάει και είχα 3 εκατοστά διαστολή χωρίς πόνο. Μόνο σύμπτωμα οι συσπάσεις που κρατούσαν σχεδόν 90 δευτερόλεπτα. Με εξέτασε και μου είπε να περπατήσω μιση ώρα και και φύγω για Ιασώ. Φτάσαμε 10 παρά τέταρτο και στις 2 είχα γεννήσει! Όλα καλά! Ο μπέμπης τέλειος!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Παίρνουν δείγμα από τον κόλπο και γίνεται καλλιέργεια για αιμολυτικό στρεπτόκοκκο κυρίως που είναι το πιο επικίνδυνο γιατί σε φυσιολογικό τοκετό υπάρχει περίπτωση να μολυνθεί το μωρό με αρκετά σοβαρές επιπτώσεις.. Για καισαρική δε γίνεται η εξέταση νομίζω γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα περάσει από τον κόλπο το μωρό οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης.. 

Σε μένα βρέθηκε κάτι ακίνδυνο μεν αλλά πρέπει να πάρω αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι 100%.. Θα μου τα πει και τη Δευτέρα που έχω ραντεβού πιο αναλυτικά.. 

Εμένα στην πρώτη δεν το είχε κάνει. Έχουμε κάποια συμπτώματα και μας το κάνουν ή έπρεπε να ήταν κανονικά ρουτίνας; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Και εγώ το ίδιο στρες έχω.. το λέω στον άντρα μου κ με κοροϊδεύει 🥺

Καισαρική δεν γίνεται για αυτό απόρησα. Αρα με αντιβίωση θ είσαι μια χαρά. Έχεις μέρες ακόμα και θα είσαι περδίκι!!

Αχ αυτοί οι άνδρες μας που το παίζουν κουλ και άνετοι! Λες και είναι αυτοί που μπαίνουν στη διαδικασία και στους πόνους. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ElenGD είπε:

Γεια σας!! Τελικά και την πρόκληση αποφύγαμε και γεννήθηκε ο μπέμπης μας! Εχθές είχαμε ραντεβού στις 8 στο ιατρείο του για να ελέγξουμε πως πάει και είχα 3 εκατοστά διαστολή χωρίς πόνο. Μόνο σύμπτωμα οι συσπάσεις που κρατούσαν σχεδόν 90 δευτερόλεπτα. Με εξέτασε και μου είπε να περπατήσω μιση ώρα και και φύγω για Ιασώ. Φτάσαμε 10 παρά τέταρτο και στις 2 είχα γεννήσει! Όλα καλά! Ο μπέμπης τέλειος!

Μπράβο κορίτσι μου! Να σας ζήσει. Καλότυχος και υγιής να είναι πάντα!!! Αχ κάπως έτσι το ονειρεύομαι. Να πάω για εξέταση και να μου πει δεν το κατάλαβες γεννάμε :))) βασικά κάπως έτσι ήταν ο 2ος τοκετός της αδερφής μου. Αντε και στα δικά μας οι παχουλούδες.

Πες μας πως πήγε γενικά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, GeoA είπε:

Εμένα στην πρώτη δεν το είχε κάνει. Έχουμε κάποια συμπτώματα και μας το κάνουν ή έπρεπε να ήταν κανονικά ρουτίνας; 

Είναι εξέταση ρουτίνας μόλις μπεις στο μήνα σου απ' ότι διάβασα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Γεια σας!! Τελικά και την πρόκληση αποφύγαμε και γεννήθηκε ο μπέμπης μας! Εχθές είχαμε ραντεβού στις 8 στο ιατρείο του για να ελέγξουμε πως πάει και είχα 3 εκατοστά διαστολή χωρίς πόνο. Μόνο σύμπτωμα οι συσπάσεις που κρατούσαν σχεδόν 90 δευτερόλεπτα. Με εξέτασε και μου είπε να περπατήσω μιση ώρα και και φύγω για Ιασώ. Φτάσαμε 10 παρά τέταρτο και στις 2 είχα γεννήσει! Όλα καλά! Ο μπέμπης τέλειος!

Γερος, τυχερός και πάντα ευτυχισμένος να είναι !! Να σου ζήσει και να τον καμαρώνεις !!! Ελπιζω να είχες καλή γεννα και να έχεις καλή ανάρρωση.. 

1 hour ago, GeoA είπε:

Αχ αυτοί οι άνδρες μας που το παίζουν κουλ και άνετοι! Λες και είναι αυτοί που μπαίνουν στη διαδικασία και στους πόνους. 

Καλά αυτό είναι το εξοργιστικότερο.. αλλά σκέψου ότι το προνόμιο αυτού του συναισθήματος όταν γεννας το έχουμε μόνο εμείς. Στην πρώτη καισαρική μου είχε πει και το κορυφαίο όταν πονούσα: μηπως είσαι λίγο υπερβολική ; Και του είπα ανετα φωνάζω την ασφάλεια, να σε πετάξει έξω και εγώ θα τρωω ποπ κορν. 
Ποσες μείναμε να γεννήσουμε ; Τελευταία με βλεπω..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Γεια σας!! Τελικά και την πρόκληση αποφύγαμε και γεννήθηκε ο μπέμπης μας! Εχθές είχαμε ραντεβού στις 8 στο ιατρείο του για να ελέγξουμε πως πάει και είχα 3 εκατοστά διαστολή χωρίς πόνο. Μόνο σύμπτωμα οι συσπάσεις που κρατούσαν σχεδόν 90 δευτερόλεπτα. Με εξέτασε και μου είπε να περπατήσω μιση ώρα και και φύγω για Ιασώ. Φτάσαμε 10 παρά τέταρτο και στις 2 είχα γεννήσει! Όλα καλά! Ο μπέμπης τέλειος!

Να σας ζήσει!!!! Γερό και δυνατό το μωράκι!!!!

 

Κορίτσια δεν έχω προλάβει να σας γράψω. Βγήκαμε την Πέμπτη μαζί με τον μπεμπη κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε κ με τον πρώτο μου γιο γιατί βγάζει ζήλεια. Κατα τ'αλλα δεν κοιμάμαι καθόλου!Με το καλό σε όσα κορίτσια εμειναν να γεννήσουν!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ElenGD είπε:

Γεια σας!! Τελικά και την πρόκληση αποφύγαμε και γεννήθηκε ο μπέμπης μας! Εχθές είχαμε ραντεβού στις 8 στο ιατρείο του για να ελέγξουμε πως πάει και είχα 3 εκατοστά διαστολή χωρίς πόνο. Μόνο σύμπτωμα οι συσπάσεις που κρατούσαν σχεδόν 90 δευτερόλεπτα. Με εξέτασε και μου είπε να περπατήσω μιση ώρα και και φύγω για Ιασώ. Φτάσαμε 10 παρά τέταρτο και στις 2 είχα γεννήσει! Όλα καλά! Ο μπέμπης τέλειος!

Μπράβο κορίτσι μου! Να σας ζήσει. Καλότυχος και υγιής να είναι πάντα!!! Αχ κάπως έτσι το ονειρεύομαι. Να πάω για εξέταση και να μου πει δεν το κατάλαβες γεννάμε :))) βασικά κάπως έτσι ήταν ο 2ος τοκετός της αδερφής μου. Αντε και στα δικά μας οι παχουλούδες.

Πες μας πως πήγε γενικά!!!

2 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Γερος, τυχερός και πάντα ευτυχισμένος να είναι !! Να σου ζήσει και να τον καμαρώνεις !!! Ελπιζω να είχες καλή γεννα και να έχεις καλή ανάρρωση.. 

Καλά αυτό είναι το εξοργιστικότερο.. αλλά σκέψου ότι το προνόμιο αυτού του συναισθήματος όταν γεννας το έχουμε μόνο εμείς. Στην πρώτη καισαρική μου είχε πει και το κορυφαίο όταν πονούσα: μηπως είσαι λίγο υπερβολική ; Και του είπα ανετα φωνάζω την ασφάλεια, να σε πετάξει έξω και εγώ θα τρωω ποπ κορν. 
Ποσες μείναμε να γεννήσουμε ; Τελευταία με βλεπω..

 

Χαχαχαχαχαχαχα έμενα έλεγε "είχαμε έναν καλό τοκετό, μια χαρά ειναι"! Εγώ στο μεταξύ εκνευριζόμουν όσο δε γίνεται  γιατί το έλεγε με τόση άνεση ενώ είχα τραβήξει 6ωρο καλών πόνων.

Χθες το συζητούσαμε πάλι και όταν πήρε το θάρρος να μου πει πάλι "Ε εντάξει", τον απείλησα ότι θα τον χτυπάνε εκεί που κανείς άντρας δε θέλει κι αν πει ότι πόνεσε θα είναι υπερβολικός γιατί ο πόνος της γέννας είναι χειρότερος :)))

πρίν από 29 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Να σας ζήσει!!!! Γερό και δυνατό το μωράκι!!!!

 

Κορίτσια δεν έχω προλάβει να σας γράψω. Βγήκαμε την Πέμπτη μαζί με τον μπεμπη κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε κ με τον πρώτο μου γιο γιατί βγάζει ζήλεια. Κατα τ'αλλα δεν κοιμάμαι καθόλου!Με το καλό σε όσα κορίτσια εμειναν να γεννήσουν!!!

Δύναμη και υπομονή! Αχ αυτή η ζήλια και εμείς αναμένουμε ότι θα μας βρει.

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Να σας ζήσει. Καλότυχος και υγιής να είναι πάντα!!! Αχ κάπως έτσι το ονειρεύομαι. Να πάω για εξέταση και να μου πει δεν το κατάλαβες γεννάμε :))) βασικά κάπως έτσι ήταν ο 2ος τοκετός της αδερφής μου. Αντε και στα δικά μας οι παχουλούδες.

Πες μας πως πήγε γενικά!!!

Χαχαχαχαχαχαχα έμενα έλεγε "είχαμε έναν καλό τοκετό, μια χαρά ειναι"! Εγώ στο μεταξύ εκνευριζόμουν όσο δε γίνεται  γιατί το έλεγε με τόση άνεση ενώ είχα τραβήξει 6ωρο καλών πόνων.

Χθες το συζητούσαμε πάλι και όταν πήρε το θάρρος να μου πει πάλι "Ε εντάξει", τον απείλησα ότι θα τον χτυπάνε εκεί που κανείς άντρας δε θέλει κι αν πει ότι πόνεσε θα είναι υπερβολικός γιατί ο πόνος της γέννας είναι χειρότερος :)))

Δύναμη και υπομονή! Αχ αυτή η ζήλια και εμείς αναμένουμε ότι θα μας βρει.

Είναι 99% σίγουρο κορίτσι μου! Εύχομαι να μην σας τύχει αλλά θέλει προσοχή.

  • Ευχή 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...