Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα.. 38 εβδομάδες ακριβώς σήμερα! Πήγα το πρωί να με δουν γιατί είχα συσπάσεις όλο το βράδυ και τελικά είχα δίκιο που ανησυχούσα. Τυλίχτηκε ο λωρος γύρω από το λαιμο και το σώμα και έκανε βραδυκαρδια το μικρακι. Την πήραν εσπευσμένα. Ο άντρας μου έτρεχε να προλάβει καθότι εγώ πήγα κυρία το πρωί μόνη μου και τους ενημέρωσα 3 ώρες μετά που μου έδωσαν κινητό με το ζόρι.. Η μικρή είναι ζουμερή 3700 και η καισαρική ήταν οκ αν εξαιρέσεις ότι κράτησε πολύ ώρα λόγω λώρου κλπ. Ξεκίνησε να θηλάζει πρόγαλα από την ανάνηψη 💕
Ευχομαι σε όλες με το καλό και γερά παιδάκια!!

Καλα συγκινηθηκα που ξεκίνησαν τα γεννητούρια💗 συγχαρητηριαααα🥰 με το καλό το πρώτο μωρακι στις μανούλες Μαΐου!! Είσαι καλα από την καισαρική; Πονάς;

Από τις συσπάσεις αγχωθηκες ή σε πονούσε και κάτι άλλο και τελικά οφειλόταν στον λώρο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα.. 38 εβδομάδες ακριβώς σήμερα! Πήγα το πρωί να με δουν γιατί είχα συσπάσεις όλο το βράδυ και τελικά είχα δίκιο που ανησυχούσα. Τυλίχτηκε ο λωρος γύρω από το λαιμο και το σώμα και έκανε βραδυκαρδια το μικρακι. Την πήραν εσπευσμένα. Ο άντρας μου έτρεχε να προλάβει καθότι εγώ πήγα κυρία το πρωί μόνη μου και τους ενημέρωσα 3 ώρες μετά που μου έδωσαν κινητό με το ζόρι.. Η μικρή είναι ζουμερή 3700 και η καισαρική ήταν οκ αν εξαιρέσεις ότι κράτησε πολύ ώρα λόγω λώρου κλπ. Ξεκίνησε να θηλάζει πρόγαλα από την ανάνηψη 💕
Ευχομαι σε όλες με το καλό και γερά παιδάκια!!

Να σου ζήσει!! Γερή και καλότυχη η μπεμπουλα!! Αααχ να ετοιμάζομαι κι εγώ μέχρι στιγμής μαζί πηγαίναμε χαχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλα συγκινηθηκα που ξεκίνησαν τα γεννητούρια💗 συγχαρητηριαααα🥰 με το καλό το πρώτο μωρακι στις μανούλες Μαΐου!! Είσαι καλα από την καισαρική; Πονάς;

Από τις συσπάσεις αγχωθηκες ή σε πονούσε και κάτι άλλο και τελικά οφειλόταν στον λώρο; 

Άσε ούτε εγώ το πίστευα, έπαθα σοκ! Είχα πάει μόνη μου κ δεν προλάβαινα να ηρεμησω. Έπαθα μια κρίση πανικού και έβαλα τα κλάμματα. Με άφησαν να πάρω το κινητό και να ενημερωσω τον άντρα μου που έφτασε ένα δευτερολεπτο πριν με βάλουν μέσα. Δεν πονάω καθόλου από την καισαρικη , είναι λίγο ψυχοφθόρο που μιλάνε και ακούς τα πάντα αλλά με το που ακούσεις το κλάμα ξεχνάς τα πάντα!! 
Απο τις συσπάσεις αγχώθηκα πολύ , έφταναν στο 100 κ κρατούσαν ώρα μέχρι που έγινε πολύ τακτικό κ μου είπαν δεν έχει νόημα να φύγεις.. πονούσε έντονα το στομάχι/συκωτι μου κ δεν μπορούσα να φαω τπτ, είχα κολικό και ταυτόχρονα έντονες συσπάσεις. Πέτρωμα ενοχλητικό κ έντονο αλλά δεν πονούσε τόσο απλά είχα δυσφορία και μετρούσα ανάποδα!! 

πρίν από 14 λεπτά , Spring_girl είπε:

Να σου ζήσει!! Γερή και καλότυχη η μπεμπουλα!! Αααχ να ετοιμάζομαι κι εγώ μέχρι στιγμής μαζί πηγαίναμε χαχα! 

Ευχαριστω , παίρνεις σειρά κ εσυ τώρα!!!με το καλό, όλα θα πάνε τέλεια !!!  Μην φοβασαι τπτ..

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα.. 38 εβδομάδες ακριβώς σήμερα! Πήγα το πρωί να με δουν γιατί είχα συσπάσεις όλο το βράδυ και τελικά είχα δίκιο που ανησυχούσα. Τυλίχτηκε ο λωρος γύρω από το λαιμο και το σώμα και έκανε βραδυκαρδια το μικρακι. Την πήραν εσπευσμένα. Ο άντρας μου έτρεχε να προλάβει καθότι εγώ πήγα κυρία το πρωί μόνη μου και τους ενημέρωσα 3 ώρες μετά που μου έδωσαν κινητό με το ζόρι.. Η μικρή είναι ζουμερή 3700 και η καισαρική ήταν οκ αν εξαιρέσεις ότι κράτησε πολύ ώρα λόγω λώρου κλπ. Ξεκίνησε να θηλάζει πρόγαλα από την ανάνηψη 💕
Ευχομαι σε όλες με το καλό και γερά παιδάκια!!

Να σου ζήσει!!! Γερή και καλότυχη να είναι η μπουμπού σου!! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!! 🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα.. 38 εβδομάδες ακριβώς σήμερα! Πήγα το πρωί να με δουν γιατί είχα συσπάσεις όλο το βράδυ και τελικά είχα δίκιο που ανησυχούσα. Τυλίχτηκε ο λωρος γύρω από το λαιμο και το σώμα και έκανε βραδυκαρδια το μικρακι. Την πήραν εσπευσμένα. Ο άντρας μου έτρεχε να προλάβει καθότι εγώ πήγα κυρία το πρωί μόνη μου και τους ενημέρωσα 3 ώρες μετά που μου έδωσαν κινητό με το ζόρι.. Η μικρή είναι ζουμερή 3700 και η καισαρική ήταν οκ αν εξαιρέσεις ότι κράτησε πολύ ώρα λόγω λώρου κλπ. Ξεκίνησε να θηλάζει πρόγαλα από την ανάνηψη 💕
Ευχομαι σε όλες με το καλό και γερά παιδάκια!!

Να σας ζήσει το θαύμα σας!?!!! Πολλά συγχαρητήρια!!!!! Άντε ρε κορίτσια με τη σειρά όλες :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχισαν να ερχονται τα μωρακια!!! Να σας ζησει!!!

Σημερα γενναει η κολλητη κ περιμενουμε πως και πως. Εγω παλι δε νιωθω καθολου ετοιμη ακομα.. ψυχολογικα..χαχαχα..

Σημερα θα παμε να αγορασουμε καινουριο αυγο και εχω πελαγωσει. Ειναι τοσα πολλα αυτα που πρεπει να προσεξουμε.. ουφ.. ειναι απιστευτο το ποσα νομιζουμε οτι ξερουμε, τελικα δεν ξερουμε και μπορει να ειναι ακρως επικινδυνα για το παιδι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ σήμερα το πρωί!! Με έπιασαν πόνοι τα ξημερώματα και έφτασα στην κλινική με 8 διαστολή ο γιατρός μου δε το πίστευε! Μέσα σε ένα 4ωρο βγήκε η μπουμπου 3500 κιλά ροδαλή ροδαλή! Αχ ακόμα δε το πιστεύω! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ σήμερα το πρωί!! Με έπιασαν πόνοι τα ξημερώματα και έφτασα στην κλινική με 8 διαστολή ο γιατρός μου δε το πίστευε! Μέσα σε ένα 4ωρο βγήκε η μπουμπου 3500 κιλά ροδαλή ροδαλή! Αχ ακόμα δε το πιστεύω! 

Απιστευτο! Να σου ζησει!

Προλαβες επισκληρηδιο? Πως γεννησες? Πως ηταν η εμπειρια? Οταν βρεις χρονο πες μας!!!

 

Να σου ζησει η μπεμπουλα ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spring_girl είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ σήμερα το πρωί!! Με έπιασαν πόνοι τα ξημερώματα και έφτασα στην κλινική με 8 διαστολή ο γιατρός μου δε το πίστευε! Μέσα σε ένα 4ωρο βγήκε η μπουμπου 3500 κιλά ροδαλή ροδαλή! Αχ ακόμα δε το πιστεύω! 

Να σου ζήσει η μπουμπού!! Συγχαρητήρια!!! Τι ωραία που ξεκίνησαν τα γεννητουρια!! ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου,οποία έχει πληρωθεί το επίδομα κυοφορίας του εφκα και μπορεί να μου απαντήσει, το έλαβα σήμερα και τα χρήματα είναι αρκετά παραπάνω από το μισθό μου.... υπάρχει περίπτωση να εχει μπει ολόκληρο, δηλαδή μαζί με της λοχείας? Εγώ αιτήθηκα για κυοφορίας μόνο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Κορίτσια μου,οποία έχει πληρωθεί το επίδομα κυοφορίας του εφκα και μπορεί να μου απαντήσει, το έλαβα σήμερα και τα χρήματα είναι αρκετά παραπάνω από το μισθό μου.... υπάρχει περίπτωση να εχει μπει ολόκληρο, δηλαδή μαζί με της λοχείας? Εγώ αιτήθηκα για κυοφορίας μόνο.

Κορίτσι μου κι εγώ το πληρώθηκα. Βγαίνει αναλογικά για τις 56 ημέρες, δεν είναι μηνιατικο δηλαδή. Εγώ που παίρνω τον βασικό πήρα γυρω στα 830€. Μόλις γεννήσεις ή στην Πητ σου θα μπεις να κάνεις την αίτηση για το λοχείας που θα σου μπουν τα χρήματα για τις 63 ημέρες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Annasdg είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ το πληρώθηκα. Βγαίνει αναλογικά για τις 56 ημέρες, δεν είναι μηνιατικο δηλαδή. Εγώ που παίρνω τον βασικό πήρα γυρω στα 830€. Μόλις γεννήσεις ή στην Πητ σου θα μπεις να κάνεις την αίτηση για το λοχείας που θα σου μπουν τα χρήματα για τις 63 ημέρες.

Και γω κάπου εκεί πήρα και ένα σοκ το έπαθα γιατί είχα την εντύπωση ότι είναι ο μίσος μισθός μόνο!! Οπότε τα τρώω ελεύθερα δεν έγινε λάθος 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinaaa είπε:

Και γω κάπου εκεί πήρα και ένα σοκ το έπαθα γιατί είχα την εντύπωση ότι είναι ο μίσος μισθός μόνο!! Οπότε τα τρώω ελεύθερα δεν έγινε λάθος 😄

Ε μισος ειναι ουσιαστικα αφου 830€ ειναι για 2 μηνες! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...