Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑΝΤΖΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ .ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΣΕ ΓΛΥΚΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΑΡΕΣΕΙ ΓΛΥΚΕΡΟ :tongue:ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΟΥΤΕ ΠΡΙΝ ΕΤΡΩΓΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΗ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ 10 ΜΕ 6 ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΤΑΣΙΚΗ ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ ,ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΛΑΤΤΩΣΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΕΙΔΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΩ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΑΤΣΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ Κ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ . ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΠΗΓΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΒΡΟΧΗ ΕΜΕΙΣ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τρίτεκνες γιαννιώτισσες εδώ?

Έχετε ενημερωθεί για την προσπάθεια 2 μητέρων να δημιουργήσουν σύλλογο τριτέκνων στην πόλη μας? Μάλιστα χθες είχαν και συνάντηση στο Πανηπειρωτικό στάδιο, δυστυχώς δεν πήγα. Υπάρχει καμμία μαμα που πήγε σε αυτήν την συνάντηση?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΙΝΩ ΤΡΙΤΕΚΝΗ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΑΙΟΥ.

ΚΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ .

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΥΡΣΙΝΕΛΑ ΕΝΑΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΡΙΤΕΚΝΩΝ ΟΜΩΣ

http://hellastriteknoi.blogspot.com/2009_03_01_archive.html


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας σύλλογος αλλά είναι ανενεργός.

Κορίτσια, για όποιον ενδιαφέρεται ο σύζυγος πουλάει το αυτοκίνητο kia sportage jeep 4χ4 έτους 2007, μαύρο χρώμα, με 10.000 χλμ σε άριστη κατάσταση και παρκαρισμένο σε κλειστό χώρο στάθμευσης.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εδώ είμαι πάλι. Που είστε βρε κορίτσια.

Σήμερα άκουσα στην τηλεοραση ότι όσες μητέρες γέννησαν τρίτο παιδί μέσα στο 2009 και είναι από την πόλη των ιωαννίνων μπορούν να πάρουν ένα επίδομα μέσω της μητρόπολης. Έχει κάποιες προυποθέσεις αλλά όσες ενδιαφέρονται ας απευθύνονται στην Μητρόπολη στην κα Ντάρα, δεν γνωρίζω τηλέφωνο.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμπατριώτισσες! Εισβάλλω σε μία παρέα μαμάδω απ' ο, τι κατάλβα διαβάζοντας τα τελευταία μηνύματα κι αυτό είναι καλό γιατί ίσως να ξέρετε αυτό που θέλω να ρωτήσω. Εγώ δυστυχώς είμαι ακόμα χωρίς παιδάκια αν και προσπαθώ καιρό. Μού έτυχαν αρκετα δυσάρεστα ως τώρα ( δεν είναι όμως της παρούσης να τα πω). Εκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφία στον ακτινολόγο Κατσουράκη. Τον έχει καμιά σας ακουστα; Είναι καλός; Μου τον σύστησε η γιατρός μου. Αν ξέρετε, θα το εκτιμούσα πολύ να μου πείτε τη γνώμη σας. Να είστε καλά και να προσέχετε τα αγγελουδάκια σας.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MARGI Κ ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ . ΣΕ ΟΤΙ ΑΛΟ ΘΕΣ Κ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ.


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ thena για την ανταπόκριση. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι τόσο αβοήθητη από όλους κι από όλα! Πώς θα' θελα να ξυπνήσω μία μέρα και να ανακαλύψω ότι είμαι έγκυος και να πάνε όλα καλά! Μού φαίνεται τόσο μακρινο αυτό!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

margi αν ενοείς το κ. Κατσαράκη εκεί έκανα κι εγώ σαλπιγγογραφία πριν από 3 χρόνια. Είναι πολύ καλός μη φοβάσε καθόλου. Τότε είχε μια βοηθό πολυ καλή. Δεν ξέρω τι άλλο θες να μάθεις ρώτα με. Τότε είχα κι εγώ διάφορα θέματα αλλα ευτυχώς κατάφερα να τα ξεπεράσω και τώρα έχω δύο μωράκια 22 μηνών. Μέσα από την καρδία μου σου εύχομαι το καλύτερο και μη δυστάζεις να με ρωτήσεις ότι θες,


line_feet_beg_xbliz42_time_1210651200_text_cf20c3e9fef1e3eff220eae1e920e720d7f1e9f3f4dfede120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ didimaki!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Εγώ δυστυχώς είμαι με μία σάλπιγγα αφού την άλλη την έχω χάσει λόγω εξωμητρίου. Οπως καταλαβαίνεις το άγχος μου είναι πολύ μεγάλο, γιατί την Παρασκευή θα ξέρω αν μπορώ να συλλάβω φυσιολογικά ή όχι. Εσύ τα παιδάκια σου τα έκανες φυσιολογικά ή με εξωσωματική; Τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφίας τα παίρνουμε αμέσως ή αργούν; Πόσα σου είχε πάρει τότε; Εμένα μού ζήτησε 200ευρώ.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

margi τα παιδάκια μου τα έκανα με εξωσωματική στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο ιωαννίνων.

Τα αποτελάσματα της σαλπιγγογραφίας τα παίρνεις αμέσως. Ουσιαστικά είναι μια ακτινογραφία που γίνεται με τη βοήθεια σκιαγραφικού για να μπορέσουν να φανούν οι σάλπιγγες. Τότε μου είχαν ζητήσει 150 ευρω. Μήν αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα λίγο ενόχληση θα νιώσεις όταν θα σου βάλουν το σκιαγραφικό. Αμέσως εκείνη τη στιγμή θα ξέρεις την κατάσταση που βρίσκεται η σάλπιγγά σου. Ποίον γυναικολόγο έχεις:


line_feet_beg_xbliz42_time_1210651200_text_cf20c3e9fef1e3eff220eae1e920e720d7f1e9f3f4dfede120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ didimaki!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Εγώ δυστυχώς είμαι με μία σάλπιγγα αφού την άλλη την έχω χάσει λόγω εξωμητρίου. Οπως καταλαβαίνεις το άγχος μου είναι πολύ μεγάλο, γιατί την Παρασκευή θα ξέρω αν μπορώ να συλλάβω φυσιολογικά ή όχι. Εσύ τα παιδάκια σου τα έκανες φυσιολογικά ή με εξωσωματική; Τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφίας τα παίρνουμε αμέσως ή αργούν; Πόσα σου είχε πάρει τότε; Εμένα μού ζήτησε 200ευρώ.

Καλώς ήρθες μάργκι,

να σου πω την δική μου περίπτωση να πάρεις κουράγιο.

Κι εγώ έκανα σαλπιγγεκτομή το 2005 λόγω υδροσάλπιγγας και έχω μείνει μόνο με την μια την αριστερή. Όταν άρχισα τις προσπάθειες για σύλληψη δεν πήγα σε κανέναν γιατρό. Μετά από 4 μήνες έμεινα φυσιολογικά έγκυος στο πρώτο μου μωρό το οποίο γεννήθηκε το 2008 3 χρόνια μετά την επέμβαση. Δεν έχω κάνει ποτέ τέτοιου είδους εξετάσεις αλλά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Didimakia, πηγαίνω στην Παπαδοπούλου. Καλή είναι, δεν λέω, αλλά την έχω συνδέσει με όλα αυτά τα άσχημα γεγονότα στη ζωή μου και θέλω να την αλλάξω ( κυρίως για ψυχολογικούς λόγους). Θα πάω από βδομάδα στον Μακρυδήμα. Εχω ακούσει ότι είναι καλός. Εσύ σε ποιον πηγαίνεις; Αν επιτρεπεται, σε ποιον γιατρό έκανες την εξωσωματική; Μελίτα να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Κι εμένα μού είχε πει ο γιατρός να μην κάνω τίποτα, αν δεν περάσουν πρώτα 6 μήνες. Πέρασαν οι άτιμοι κι εγώ δεν κατάφερα να μείνω έγκυος, οπότε....πρέπει να ελέγξω την σάλπιγγα γιατί έχω βεβαρημένο παρελθόν.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν margi εγω την εξωσωματική την έκανα σε έναν γιατρό που έχει φύγει τώρα από το νοσοκομείο και την πόλη μας αυτός με παρακολούθησε και στην εγκυμοσύνη μου. Ήμουν πολύ εύχαριστιμένη να φανταστείς γέννησα στις 36 εβδομάδες 2190 το ένα μωρό και 2280 το άλλο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ούτε στην εγκυμοσύνη ούτε στη γέννα. Απ ότι ξέρω τώρα στο πανεπιστημιακο εξωσωματικές κάνει μόνο ο Ζικόπουλος. Πότε θα κάνεις σαλπιγγογραφία;


line_feet_beg_xbliz42_time_1210651200_text_cf20c3e9fef1e3eff220eae1e920e720d7f1e9f3f4dfede120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...