Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

8 hours ago, ´Ισιδα said:

Αχ και εγώ εκεί στα 9-10 κιλά είμαι ήδη , δεν είσαι μόνη :) και επίσης πολύ φοβάμαι την συνέχεια του τελευταίου τριμήνου … βέβαια στο Ίντερνετ διαβάζω ότι στο δεύτερο τρίμηνο μπαίνουν τα πολλά κιλά , και μετά μπαίνουν πάλι αλλά με πιο αργό ρυθμό .. αυτό μου δίνει κουράγιο :) 

Αλήθεια;; Πρώτον χαίρομαι που δεν είμαι μόνη! Δεύτερον ο γιατρός μου είπε ότι στο τρίτο τρίμηνο μπαίνουν τα πολλά και τρόμαξα. Λέω ποσά ακόμα;; Αλλά τώρα κάπως έτσι μου έδωσες μια ελπίδα ότι όλα καλά 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Αλήθεια;; Πρώτον χαίρομαι που δεν είμαι μόνη! Δεύτερον ο γιατρός μου είπε ότι στο τρίτο τρίμηνο μπαίνουν τα πολλά και τρόμαξα. Λέω ποσά ακόμα;; Αλλά τώρα κάπως έτσι μου έδωσες μια ελπίδα ότι όλα καλά 😁

Χαχα ναι ας έχουμε αυτή την Ελπιδα :) 

Κορίτσια βλέπω ρουχαλάκια στο pat pat πολύ όμορφα . Έχει ψωνίσει καμμια από εκεί ; Είναι καλής ποιότητας ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2023 at 11:14 ΠΜ, ´Ισιδα είπε:

Χαχα ναι ας έχουμε αυτή την Ελπιδα :) 

Κορίτσια βλέπω ρουχαλάκια στο pat pat πολύ όμορφα . Έχει ψωνίσει καμμια από εκεί ; Είναι καλής ποιότητας ;

Όχι δεν έχω πάρει ποτέ.. αν κάνεις πάντως  παραγγελία δοκιμής να μας πεις γνώμη ! 
εγώ παρήγγειλα κάποια εγκυμοσυνης από shein και εκτός του ότι ήρθαν σε λιγότερο από εβδομάδα έχουν βγει πολύ καλά  και βολικά .. πολύ τα έχω ευχαριστηθεί .. και σκέφτομαι να πάρω και για την μπεμπα μας κάποια από εκεί για τις έξαλλες εξόδους της και τους γάμους που έχουμε το επερχόμενο  καλοκαίρι 😉😝 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Όχι δεν έχω πάρει ποτέ.. αν κάνεις πάντως  παραγγελία δοκιμής να μας πεις γνώμη ! 
εγώ παρήγγειλα κάποια εγκυμοσυνης από shein και εκτός του ότι ήρθαν σε λιγότερο από εβδομάδα έχουν βγει πολύ καλά  και βολικά .. πολύ τα έχω ευχαριστηθεί .. και σκέφτομαι να πάρω και για την μπεμπα μας κάποια από εκεί για τις έξαλλες εξόδους της και τους γάμους που έχουμε το επερχόμενο  καλοκαίρι 😉😝 

 

Απο shein κι εγω εχω παρει ρουχα εγκυμοσυνης και ειναι παρα πολυ καλα! Αλλα βεβαια διαβασα και τις κριτικες πριν επιλεξω,δε βασιστηκα μονο σε περιγραφη και φωτογραφιες! 
Αν παρεις για τη μπεμπα σου πες μας γνωμη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ όλα τα ρούχα εγκυμοσυνης από SHEIN τα πήρα , ναι παρηγγειλα 1 φορμάκι και 2 σαν φορεματακια /σάλοπετες από το pat pat όποτε θα σας πω  γνώμη όταν τα λάβω ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δείτε και το  sinsay. Εγώ ό,τι έχω πάρει από εκεί (για εμένα) αλλά και η αδελφή μου για τα δικά της μωρά, έχουν βγει πολύ καλά. Ποιότητα καλύτερη από αλυσίδες τύπου h&m. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αρχικά να σας πω για την καμπύλη ζαχαρου πήγα να την κάνω την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν τα κατάφερα έφτυσα μια μικρή ποσότητα και η μικροβιολογος δεν μ άφησε να συνεχίσω την διαδικασία. είπα να ξανά πάω σήμερα και να το πάρω απόφαση μια ψυχή που είναι να βγει να βγει αλλά....με πρόλαβε ένας υπέροχος κολικος ο οποίος έκανε την εμφάνισή του δειλά δειλά από το Σάββατο το απόγευμα με μορφή στομαχοπονου.Υπέθεσα ότι κάτι με πείραξε πήρα ντεπον και ηρεμησε την επόμενη μέρα ήταν απλά τσιμπήματα όπως και εχθές το πρωί μέχρι που νύχτωσε και έγινε πολύ έντονος πόνος ψηλά στο στομάχι που χτυπούσε στην πλάτη. Εφυγα κατευθείαν για επείγοντα. Ολα καλά ευτυχώς με το μωράκι αλλά η διάγνωση είναι χολολιθιαση και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η διατροφή που μου έδωσαν κι υπομονή μέχρι να γεννησω...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια αρχικά να σας πω για την καμπύλη ζαχαρου πήγα να την κάνω την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν τα κατάφερα έφτυσα μια μικρή ποσότητα και η μικροβιολογος δεν μ άφησε να συνεχίσω την διαδικασία. είπα να ξανά πάω σήμερα και να το πάρω απόφαση μια ψυχή που είναι να βγει να βγει αλλά....με πρόλαβε ένας υπέροχος κολικος ο οποίος έκανε την εμφάνισή του δειλά δειλά από το Σάββατο το απόγευμα με μορφή στομαχοπονου.Υπέθεσα ότι κάτι με πείραξε πήρα ντεπον και ηρεμησε την επόμενη μέρα ήταν απλά τσιμπήματα όπως και εχθές το πρωί μέχρι που νύχτωσε και έγινε πολύ έντονος πόνος ψηλά στο στομάχι που χτυπούσε στην πλάτη. Εφυγα κατευθείαν για επείγοντα. Ολα καλά ευτυχώς με το μωράκι αλλά η διάγνωση είναι χολολιθιαση και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η διατροφή που μου έδωσαν κι υπομονή μέχρι να γεννησω...

Υπομονή κορίτσι μου, αφού σου είπε ο γιατρός οτι είναι όλα καλά με το μωράκι μπορείς να ηρεμήσεις. Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη ζαχάρου αλλά μάλλον θα επιλέξω κάποιο διαγνωστικό που δίνει τη γλυκόζη με γεύσεις. Τώρα θα επαναλάβεις από την αρχή την εξέταση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Υπομονή κορίτσι μου, αφού σου είπε ο γιατρός οτι είναι όλα καλά με το μωράκι μπορείς να ηρεμήσεις. Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη ζαχάρου αλλά μάλλον θα επιλέξω κάποιο διαγνωστικό που δίνει τη γλυκόζη με γεύσεις. Τώρα θα επαναλάβεις από την αρχή την εξέταση?

ναι θα την επαναλαβω μόλις ηρεμήσει ο κολικος. και εμένα με γεύση ήταν πορτοκαλι αλλά δεν μου ήταν πολύ ευχάριστο γενικά δεν τα πάω καλά με τα γλυκά πόσο μάλλον με τόσο γλυκό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αθανασια2345 said:

κορίτσια αρχικά να σας πω για την καμπύλη ζαχαρου πήγα να την κάνω την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν τα κατάφερα έφτυσα μια μικρή ποσότητα και η μικροβιολογος δεν μ άφησε να συνεχίσω την διαδικασία. είπα να ξανά πάω σήμερα και να το πάρω απόφαση μια ψυχή που είναι να βγει να βγει αλλά....με πρόλαβε ένας υπέροχος κολικος ο οποίος έκανε την εμφάνισή του δειλά δειλά από το Σάββατο το απόγευμα με μορφή στομαχοπονου.Υπέθεσα ότι κάτι με πείραξε πήρα ντεπον και ηρεμησε την επόμενη μέρα ήταν απλά τσιμπήματα όπως και εχθές το πρωί μέχρι που νύχτωσε και έγινε πολύ έντονος πόνος ψηλά στο στομάχι που χτυπούσε στην πλάτη. Εφυγα κατευθείαν για επείγοντα. Ολα καλά ευτυχώς με το μωράκι αλλά η διάγνωση είναι χολολιθιαση και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η διατροφή που μου έδωσαν κι υπομονή μέχρι να γεννησω...

Τι λες τώρα.. Περαστικά...! Εγώ θυμάμαι είχα πάθει κολικό εντέρου όταν ήμουν 3 μηνών και νόμιζα θα πεθάνω... 

1 hour ago, Αθανασια2345 said:

ναι θα την επαναλαβω μόλις ηρεμήσει ο κολικος. και εμένα με γεύση ήταν πορτοκαλι αλλά δεν μου ήταν πολύ ευχάριστο γενικά δεν τα πάω καλά με τα γλυκά πόσο μάλλον με τόσο γλυκό 

Εγώ που είμαι γλυκατζού και αγαπώ τα γλυκά, όταν έκανα καμπύλη πριν την εγκυμοσύνη, ούσα νυστική, κατάπια με την μία το κυπελάκι και η νοσοκόμα είχε πάθει πλάκα. Με ρώτησε αν ζαλίζομαι.. Τι να ζαλιζόμουν.. Είχα πάρει τόση ενέργεια που μπορούσα να τρέξω μαραθώνιο! :P 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια αρχικά να σας πω για την καμπύλη ζαχαρου πήγα να την κάνω την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν τα κατάφερα έφτυσα μια μικρή ποσότητα και η μικροβιολογος δεν μ άφησε να συνεχίσω την διαδικασία. είπα να ξανά πάω σήμερα και να το πάρω απόφαση μια ψυχή που είναι να βγει να βγει αλλά....με πρόλαβε ένας υπέροχος κολικος ο οποίος έκανε την εμφάνισή του δειλά δειλά από το Σάββατο το απόγευμα με μορφή στομαχοπονου.Υπέθεσα ότι κάτι με πείραξε πήρα ντεπον και ηρεμησε την επόμενη μέρα ήταν απλά τσιμπήματα όπως και εχθές το πρωί μέχρι που νύχτωσε και έγινε πολύ έντονος πόνος ψηλά στο στομάχι που χτυπούσε στην πλάτη. Εφυγα κατευθείαν για επείγοντα. Ολα καλά ευτυχώς με το μωράκι αλλά η διάγνωση είναι χολολιθιαση και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η διατροφή που μου έδωσαν κι υπομονή μέχρι να γεννησω...

ελπιζω να μην σε ξανά ενοχλήσει μέχρι να γεννήσεις ! Με τη διατροφή περιορίζεται τουλαχιστον  ο πόνος ;; 
ήταν αραιωμένη  τουλαχιστον η γλυκόζη που σου έδωσαν ;

Εγώ ειχα πιει με γεύση λεμόνι ..
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια αρχικά να σας πω για την καμπύλη ζαχαρου πήγα να την κάνω την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν τα κατάφερα έφτυσα μια μικρή ποσότητα και η μικροβιολογος δεν μ άφησε να συνεχίσω την διαδικασία. είπα να ξανά πάω σήμερα και να το πάρω απόφαση μια ψυχή που είναι να βγει να βγει αλλά....με πρόλαβε ένας υπέροχος κολικος ο οποίος έκανε την εμφάνισή του δειλά δειλά από το Σάββατο το απόγευμα με μορφή στομαχοπονου.Υπέθεσα ότι κάτι με πείραξε πήρα ντεπον και ηρεμησε την επόμενη μέρα ήταν απλά τσιμπήματα όπως και εχθές το πρωί μέχρι που νύχτωσε και έγινε πολύ έντονος πόνος ψηλά στο στομάχι που χτυπούσε στην πλάτη. Εφυγα κατευθείαν για επείγοντα. Ολα καλά ευτυχώς με το μωράκι αλλά η διάγνωση είναι χολολιθιαση και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η διατροφή που μου έδωσαν κι υπομονή μέχρι να γεννησω...

Περαστικά και υπομονή.Το πιο σημαντικό είναι ότι το μωράκι είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια αρχικά να σας πω για την καμπύλη ζαχαρου πήγα να την κάνω την Παρασκευή που μας πέρασε και δεν τα κατάφερα έφτυσα μια μικρή ποσότητα και η μικροβιολογος δεν μ άφησε να συνεχίσω την διαδικασία. είπα να ξανά πάω σήμερα και να το πάρω απόφαση μια ψυχή που είναι να βγει να βγει αλλά....με πρόλαβε ένας υπέροχος κολικος ο οποίος έκανε την εμφάνισή του δειλά δειλά από το Σάββατο το απόγευμα με μορφή στομαχοπονου.Υπέθεσα ότι κάτι με πείραξε πήρα ντεπον και ηρεμησε την επόμενη μέρα ήταν απλά τσιμπήματα όπως και εχθές το πρωί μέχρι που νύχτωσε και έγινε πολύ έντονος πόνος ψηλά στο στομάχι που χτυπούσε στην πλάτη. Εφυγα κατευθείαν για επείγοντα. Ολα καλά ευτυχώς με το μωράκι αλλά η διάγνωση είναι χολολιθιαση και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η διατροφή που μου έδωσαν κι υπομονή μέχρι να γεννησω...

Ωχ έλα ρε σύ , τι πέρασες :( περαστικά σου κορίτσι , το χαρούμενο είναι ότι το μωρό είναι μια χαρά ! Πρόσεχε λίγο την διατροφή σου και όλα θα πάνε καλά !

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

Κοριτσιααααα μολις εγιναν τα πρωτα ψωνια για την μπεμπα! Καροτσι-καρεκλακι-καλαθουνα! 😊

Ωωωω μεγια μεγια !! Για πες τι ψώνισες και ποσο τα βρήκες αν θέλεις ! Εγώ ακόμη δεν ξεκίνησα τα μεγάλα ψώνια ! 
Το μόνο που πήρα μεγάλο είναι η ντουλάπα για την Μπέμπα που τελικά δεν χωράει και θα πρέπει να την επιστρέψω και να πάρω άλλη . Και αγχώνομαι για τον θα την πάρουν πίσω … βέβαια είναι μέσα στην συσκευασία της ούτε καν ανοίχτηκε ! Αλλά στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να τελειώνω με αυτό και να προχωρήσω στα προικιά της ζουζουνας 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Στελλα33 είπε:

Κοριτσιααααα μολις εγιναν τα πρωτα ψωνια για την μπεμπα! Καροτσι-καρεκλακι-καλαθουνα! 😊

Καλοριζικα 🥳 εμείς δεν έχουμε καταλήξει σε καρότσι ακόμα .. έχουμε πάρει λίκνο και καρεκλάκι αυτοκινήτου .. κοιτάζω και για κουνια αλλά δεν ξέρω αν θα την πάρουμε ακόμα ή θα την αφήσουμε για πιο μετά …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...