Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα! Είμαστε περίπου στην ίδια εβδομάδα, 23+5 εγώ. Δοκίμασε να φας κάτι όπως είπαν και οι άλλοι και μετά χαλάρωσε  λίγο στον καναπέ ή στο κρεβάτι. Θα βοηθήσει να έχεις ησυχία και να μην βρίσκεσαι σε κίνηση. Δεν θέλω να σε ανησυχήσω, αλλά εγώ το νιώθω κάθε μέρα πολλές φορές μέσα στη μέρα. Ισως, παίζει ρόλο που είναι το δεύτερο μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 minutes ago, sunshine83 said:

Καλημέρα και από εμένα! Είμαστε περίπου στην ίδια εβδομάδα, 23+5 εγώ. Δοκίμασε να φας κάτι όπως είπαν και οι άλλοι και μετά χαλάρωσε  λίγο στον καναπέ ή στο κρεβάτι. Θα βοηθήσει να έχεις ησυχία και να μην βρίσκεσαι σε κίνηση. Δεν θέλω να σε ανησυχήσω, αλλά εγώ το νιώθω κάθε μέρα πολλές φορές μέσα στη μέρα. Ισως, παίζει ρόλο που είναι το δεύτερο μου.. 

Σιγουρα παίζει ρόλο που είναι το 2ο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια πως ειστε;; Ηθελα να σας ρωτησω νιωθετε τα μωρακια καθημερινα; Εγω εκει που την καταλαβα πρωτη φορα πριν 2βδ περιπου εχω τωρα 3-4 μερες που δεν την ενιωσα καθολου! Εχω προσθιο πλακουντα αλλα κ παλι ανησυχω πολυ ..

Καλημέρα Στέλλα ! Εγώ έχω οπίσθιο πλακούντα και από τη στιγμή που την κατάλαβα , πλέον την καταλαβαίνω κάθε μέρα όλη μέρα, κουνιέται συνέχεια ! Αλλά με άλλες μαμάδες που μιλάω μου λένε ότι δεν τα καταλάβαιναν μέχρι να φτάσουν πολύ αργά στην εγκυμοσύνη , όποτε φεν θεωρώ ότι είναι ανησυχητικό , μάλλον θα είναι πιο ήσυχο το δικό σου , η μπορεί να παίζει ρόλο και ο πρόσθιος πλακούντας σου , να λειτουργεί αντί κραδασμούς και μα μην τα καταλαβαίνεις 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλημέρα Στέλλα ! Εγώ έχω οπίσθιο πλακούντα και από τη στιγμή που την κατάλαβα , πλέον την καταλαβαίνω κάθε μέρα όλη μέρα, κουνιέται συνέχεια ! Αλλά με άλλες μαμάδες που μιλάω μου λένε ότι δεν τα καταλάβαιναν μέχρι να φτάσουν πολύ αργά στην εγκυμοσύνη , όποτε φεν θεωρώ ότι είναι ανησυχητικό , μάλλον θα είναι πιο ήσυχο το δικό σου , η μπορεί να παίζει ρόλο και ο πρόσθιος πλακούντας σου , να λειτουργεί αντί κραδασμούς και μα μην τα καταλαβαίνεις 

Οταν κουνιεται την καταλαβαινεις για λιγα δευτερα και μετα στοπ;η κραταει περισσοτερο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

Οταν κουνιεται την καταλαβαινεις για λιγα δευτερα και μετα στοπ;η κραταει περισσοτερο;

Δευτερόλεπτα την καταλαβαίνω , σταματάει και μετά ξανά , κάπως έτσι είναι 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Στελλα33 said:

Οταν κουνιεται την καταλαβαινεις για λιγα δευτερα και μετα στοπ;η κραταει περισσοτερο;

Πάντως θυμάμαι στις εβδομάδες που είσαι τώρα, όταν ήμουν (γιατί τώρα είμαι 25+2) υπήρξε κάποια φάση που για 1 ημέρα δεν άκουσα καθόλου τον μπέμπη. Πανικός, κλάμα εγώ και η 1 ημέρα έγιναν 2-3. Ε κάποια στιγμή βγήκα έξω για περπάτημα και όταν το βράδυ ξάπλωσα ο μικρός ξεσάλωσε. Οπότε, πραγματικά μην ανησυχεις.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Οταν κουνιεται την καταλαβαινεις για λιγα δευτερα και μετα στοπ;η κραταει περισσοτερο;

Και εγώ στην εβδομάδα σου δεν την ένιωθα κάθε μέρα σίγουρα .. δοκίμασε και αυτά που σου είπαν τα κορίτσια και επίσης εμένα μετά από μπάνιο που χαλαρώνω αν ξαπλώσω θα τη νιώσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Ε φυσιολογικό είναι αυτό. Πιο πριν την ένιωθες πιο έντονα; 

Εγώ είμαι στην 22 εβδομάδα και το τελευταίο δεκαήμερο ξεκίνησα και την καταλαβαίνω . Ναι υπάρχουν κ στιγμές που την νιώθω πιο έντονα , αλλά τις περισσότερες φορές την αισθάνομαι πιο απαλά και για λίγο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


33 minutes ago, ´Ισιδα said:

Εγώ είμαι στην 22 εβδομάδα και το τελευταίο δεκαήμερο ξεκίνησα και την καταλαβαίνω . Ναι υπάρχουν κ στιγμές που την νιώθω πιο έντονα , αλλά τις περισσότερες φορές την αισθάνομαι πιο απαλά και για λίγο 

Ok, νορμαλ μου ακούγονται αυτά :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Σε πιο σημειο τα καταλαβαινετε συνηθως;εγω οχι τοσο στον αφαλο κοντα, αλλα αρκετα χαμηλα θα ελεγα

Ναι ναι και εγώ την καταλαβαίνω αρκετά χαμηλά ακριβώς !

Link to comment
Share on other sites

Για όσες δεν θυμάστε ή για όσες ειστε καινούριες, στην β' επιπέδου είδα ένα θέμα με νεφρούς (δεν ήταν στο σωστό σημείο) οπότε μας παρέπεμψαν σε αμνιοπαρακέντηση υπό τον φόβο κάποιου συνδρόμου (καθότι είχαμε και μονήρη ομφαλική αρτηρία). Ήταν μια τραγική στιγμή ομολογώ γιατί ειπώθηκε η κουβέντα για διακοπή κύησης.

Τελικά, βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι όλα καλά!! 

Πάμε για shopping τώρα :) 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια κορίτσι μου πολύ όμορφα τα νέα σας!!! Με το καλό τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και καλά ψώνια!!!! 

Κορίτσια και εγώ ξεκίνησα να παίρνω συμπληρώματα από ψώνια μιας και εχω μερικά από τους γιους αλλά δεν είχα καθόλου κοριτσίστικα! Μου έδωσε βέβαια και η κουμπάρα μου και ξεκίνησα να πλένω!!! Λίγο νωρίς αλλά όταν έχω χρόνο προσπαθώ να τον εκμεταλλευομαι γιατί με άλλα δύο μικρά ποτέ ο χρόνος δεν είναι αρκετός και δε θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή!!! Φρεσκαρα και αυτά που είχα ήδη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...