Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Και εγώ κορίτσια μια χαρά βρίσκω τα μωρά σας ! Εμένα 24 και 6 ημερών ήταν 840 γραμμάρια. Όποτε μια χαρά , δεν είναι μεγάλα 

πρίν από 28 λεπτά , Stellaskv είπε:

25+6 εμείς ήταν 967 τώρα που είμαι 28 λογικά έχει περάσει το κιλό,δεν έχουμε δει καθόλου το μωράκι λόγω των νεφρών απλώς το ακούμε με καρδιοτοκογραφο κ φορητά υπερηχογράφηματα,λογικά θα με δει γιατί μάλλον πάω για σωληνάκι στο νεφρό (ελαφρύ χειρουργείο με νάρκωση,δεν μπορώ να αδειάζω την κύστη μου,κάτι φράζει κ δεν μπορώ να ουρησω κ πρήζεται το νεφρο μου)

Μια χαρά είναι τα μωράκια σας κορίτσια, αντιπηκτικά έκανα κ στα δύο προηγούμενα κ τώρα κ γεννήθηκαν 37+5 3010kg. Κ 37+2 3020 με φτ κ τα δυο,οι ενέσεις θα σας βοηθήσουν πολυ

Α σου είπαν ότι θα χρειαστεις τελικά το μικρό χειρουργείο ε; Ας είναι , το σημαντικό είναι να είστε καλά και να μην ταλαιπώρησε κάι σύ άλλο κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι και εγώ συμφωνω μικρό χειρουργείο για να μην σε ταλαιπωρήσει άλλο ! Αφού υπάρχει λύση .. αλλιως θα μπαινοβγαίνεις στο νοσοκομείο … 

εμενα κορίτσια 29+4 είναι 1380 🥹

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια την πίεση σας την μετράτε ; Εγώ σήμερα όλη μέρα είμαι χάλια , σέρνομαι . Μέτρησα την πίεση και είναι 8 και 4,2 

Χμμμ χαμηλα εισαι! Μηπως απο κουραση και κακο υπνο; Εχεις βγαλει το αλατι απ την διατροφη σου;εγω δεν μετριεμαι αλλα παντα χαμηλα ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Χμμμ χαμηλα εισαι! Μηπως απο κουραση και κακο υπνο; Εχεις βγαλει το αλατι απ την διατροφη σου;εγω δεν μετριεμαι αλλα παντα χαμηλα ειμαι!

Εμένα μου είπε ο γιατρός να αρχίσω να μετράω πίεση , κυρίως για να μην ανεβεί πάνω από 14 . Γενικά πάντα ήμουν υποτασικη αλλα τώρα στην εγκυμοσύνη νομίζω παράγινε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια ξεκινησα να ψαχνω για την προικα του μωρου κ εχω καταμπερδευει με τα σελτεδακια-τις πανες αγκαλιας-τα πετσετακια! Διαβαζω κ ακρη δεν βγαζω! Πετσετακια καο οι πανες κανουν την ιδια δουλεια! Αλλα πρεπει να παρουμε κ απ τα δυο! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Ρε κοριτσια ξεκινησα να ψαχνω για την προικα του μωρου κ εχω καταμπερδευει με τα σελτεδακια-τις πανες αγκαλιας-τα πετσετακια! Διαβαζω κ ακρη δεν βγαζω! Πετσετακια καο οι πανες κανουν την ιδια δουλεια! Αλλα πρεπει να παρουμε κ απ τα δυο! 

Τα πετσετάκια είναι αυτά που βάζουμε στα μωρά αντί σαλιάρα, δλδ είναι μικρά σε μέγεθος και σίγουρα πιο βολικά από σαλιάρες. Τα σελτεδάκια τα βάζουμε πάνω στην αλλαξιέρα και είναι αδιάβροχα. Οι πάνες αγκαλιάς είναι ότι όταν στρώνεις κάπου πριν ακουμπήσεις το μωρό ή πριν το πάρεις αγκαλιά για να μην έρθει σε επαφή με μικρόβια από τα ρούχα σου ή τον καναπέ κτλ.. 

Γενικά πρόσεχε μην κάνεις υπερβολές γιατί εγώ είχα πάρει πολλές πάνες αγκαλιάς και δεν χρειάστηκαν τόσα..Ειδικά τώρα που γεννάμε καλοκαίρι ευτυχώς θα στεγνώνουν γρήγορα  τα πλυντήρια.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , sunshine83 είπε:

Τα πετσετάκια είναι αυτά που βάζουμε στα μωρά αντί σαλιάρα, δλδ είναι μικρά σε μέγεθος και σίγουρα πιο βολικά από σαλιάρες. Τα σελτεδάκια τα βάζουμε πάνω στην αλλαξιέρα και είναι αδιάβροχα. Οι πάνες αγκαλιάς είναι ότι όταν στρώνεις κάπου πριν ακουμπήσεις το μωρό ή πριν το πάρεις αγκαλιά για να μην έρθει σε επαφή με μικρόβια από τα ρούχα σου ή τον καναπέ κτλ.. 

Γενικά πρόσεχε μην κάνεις υπερβολές γιατί εγώ είχα πάρει πολλές πάνες αγκαλιάς και δεν χρειάστηκαν τόσα..Ειδικά τώρα που γεννάμε καλοκαίρι ευτυχώς θα στεγνώνουν γρήγορα  τα πλυντήρια.. 

Τι ποσοτητες θα μου προτινες στο καθενα;; 

Link to comment
Share on other sites

Πετσετάκια πάρε πολλά καμιά δεκαριά, γιατί αν βγάζει το μωράκι γουλίτσες θα τα αλλάζεις συνέχεια, σελτεδάκια θεωρώ ότι 4-5 είναι υπεραρκετά και πάνες αγκαλιάς 3. 

Επίσης, μην τα πάρεις από τα γνωστά μαγαζιά π.χ. mothercare γιατί τα έχουν αρκετά πιο ακριβά. Υπάρχουν πιο φθηνά, τύπου motherbaby που τα έχουν πολύ πιο φθηνά. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, sunshine83 είπε:

Πετσετάκια πάρε πολλά καμιά δεκαριά, γιατί αν βγάζει το μωράκι γουλίτσες θα τα αλλάζεις συνέχεια, σελτεδάκια θεωρώ ότι 4-5 είναι υπεραρκετά και πάνες αγκαλιάς 3. 

Επίσης, μην τα πάρεις από τα γνωστά μαγαζιά π.χ. mothercare γιατί τα έχουν αρκετά πιο ακριβά. Υπάρχουν πιο φθηνά, τύπου motherbaby που τα έχουν πολύ πιο φθηνά. 

 

Α τέλειες πληροφορίες ! Εγώ νομίζω τα πετσετακια με τις λαβέτες κάνουν την ίδια δουλειά .. Πήγα και εγώ στο mother baby και μου έδωσαν ένα λεξικό με όλη τη μωρουδίστικη ορολογία 😝

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ´Ισιδα said:

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά ! Έχω ξεκινήσει και έχω πόνους στη μέση … έχει πάρει κάποια από εσάς υποστηρικτική ζώνη εγκυμοσυνης να μου προτείνει ;

Κι εμένα το ίδιο. Βλέπεις 29+6 και ο μπέμπης είναι 1300+. 
Το έχω σκεφτεί για ζώνη αλλά από την άλλη θα ήθελα μόνο του το σώμα να δυναμώσει. Όποτε κάνω περπάτημα πολύ (που ούτως η άλλως επιβάλλεται λόγω του διαβήτη που έχω τελικά) και ασκησούλες στο σπιτι. Σε 2 εβδομάδες που θα βγω σε άδεια εγκυμοσύνης θα πάω να γραφτώ πιλάτες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά ! Έχω ξεκινήσει και έχω πόνους στη μέση … έχει πάρει κάποια από εσάς υποστηρικτική ζώνη εγκυμοσυνης να μου προτείνει ;

Χρονια πολλα! Εγω δεν εχω παρει αλλα τη χρειαζομαι… αν παρεις ενημερωσε μας σχετικα με τις εντυπωσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ´Ισιδα said:

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά ! Έχω ξεκινήσει και έχω πόνους στη μέση … έχει πάρει κάποια από εσάς υποστηρικτική ζώνη εγκυμοσυνης να μου προτείνει ;

Κι εμένα το ίδιο. Βλέπεις 29+6 και ο μπέμπης είναι 1300+. 
Το έχω σκεφτεί για ζώνη αλλά από την άλλη θα ήθελα μόνο του το σώμα να δυναμώσει. Όποτε κάνω περπάτημα πολύ (που ούτως η άλλως επιβάλλεται λόγω του διαβήτη που έχω τελικά) και ασκησούλες στο σπιτι. Σε 2 εβδομάδες που θα βγω σε άδεια εγκυμοσύνης θα πάω να γραφτώ πιλάτες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...