Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Χαχαχα άσε και εγώ τη Μπέμπα συνέχεια την νιώθω , κουνιέται συνέχεια όλη μέρα :)

Δεν ξέρω τι γίνεται μέσα στην κοιλιά κ είναι έτσι μακάρι να είναι ήσυχες όταν γεννηθούν με το καλό 😅😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Μπραβο κοριτσι μου, εισαι ηρωιδα με δυο παιδια ακομα, ειδικα το μικρο που ακομα θελει πολλη προσοχη! Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου, εφοσον εχεις βοηθεια ξεκουρασου οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα!

Εχεις ξανακανει doppler ? Αν το μωρο δεν αναπτυσσεται οσο πρεπει μηπως κατι συμβαινει με τις μητριαιες αρτηριες..αντιπηκτικες κανεις?

 

Κοριτσια οσες δεν εχετε ζαχαρο,χαρειτε το φαγητο, μην πιεζεστε, φατε και για μας που εχουμε διαβητη! Εγω που κανω ινσουλινη απο το 2ο μηνα, θα σας πω οτι με προσοχη αντιμετωπιζεται, αλλα ειναι αρκετα ψυχοφθορο...ειχα και στο γιο μου, αλλα ινσουλινη χρειατηκε να κανω μετα τον 7ο μηνα. Μεχρι τοτε εκανα διατροφη. Δυστυχως τωρα απο νωρις ξεφευγε το πρωινο ζαχαρο νηστειας... Αλλα τι να κανουμε? Υπομονη, και ευχομαι να ειναι καλα το μωρακι μου και ολα τα μωρακια δλδ..

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας,νιώθω τόσο μόνη μου που αρχίζω κ παθαίνω κατάθλιψη,κ η γιατρός μου κ ο υπερηχογραφος-εμβρυολογος αν το λέω σωστά δεν αγχώθηκα,κάνω από το πρώτο μου παιδί 2 ενέσεις την ημέρα λόγω θρομβοφιλιας,για αυτό μου τα έπαιρναν κ 37 εβδομάδων,δεν ήθελαν να σπάσουν νερά κ να ξεκινήσει τοκετός κ να έχω κάνει ένεση εγώ,μου είπαν ότι πρέπει να οιρστω πολύ να φάω,μεγάλωνε σφαίρα μέχρι τη β επιπέδου,κάπου εκεί εμένα οι εμετοί μου έφταναν τους 20 την ημέρα,εντελώς άδειο το στομάχι όλη την ημερα

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fraoulitsa1 said:

Ταυτίζομαι και με την απότομη αύξηση όταν τα έκοψα όλα (γυμναστήριο ,δραστηριότητες) και με την όρεξη του βοδιού 😂 όλα καλά κορίτσια ας είμαστε χαλαρές τωρα και μετά ξανά ξεκινάμε διατροφές κλπ ☺️😂

Χαίρομαι που δεν είμαι μόνη δεν φαντάζεσαι! Το μετά δεν με απασχολεί.. θα τα χάσω. Το τώρα με νοιάζει για να μην προκαλέσω ζημιά στο μπεμπέ.. 

10 hours ago, Stellaskv said:

Δε μπορώ να φάω πολλά πράγματα,μαγειρευτά τώρα δοκίμασα μετά από τόσους μήνες,και φαντάσου ποσότητα,φακές πχ μια κουτάλα μόνο  χωρίς ψωμί ,φέτα,κλπ,σκέτες,μακαρόνια στο πιατακι το μικρό,άστα μόνο αυγά τρώω ευχάριστα κ τοστακια

Κάτι είναι κι αυτό.. δοκίμασε κοτόπουλο στήθος νοσοκομειακό (χωρίς αλάτια) αλλά με λεμόνι.. αυτή η πρωτεΐνη εκτός ότι θα σε βοηθήσει θα ανοίξει και το στομάχι σου σιγά σιγά.

8 hours ago, ´Ισιδα said:

Χαχαχα άσε και εγώ τη Μπέμπα συνέχεια την νιώθω , κουνιέται συνέχεια όλη μέρα :) 

@Arriel_83 πήρα τηλ στη  φαιναρετη και άφησε μνμ . Αμέσως με πήραν πίσω παρά πολύ εξυπηρετικές και ευγενικές ! Είναι δωρεάν γιατί είναι μκο . Και έχει ένα πακέτο σεμιναρίων που μπορείς να κανείς είτε διαδικτυακά είτε για ζώσης . Πχ πρώτες βοήθεια στα βρέφη , θηλασμός , περιποίηση βρέφους και μαθήματα ανώδυνου τοκετού . Δηλώσατε συμμετοχή για εμένα κ τον σύντροφο μου και θα ξεκινήσω να μπω στο τμήμα απτό γη επόμενη εβδομάδα , έχει και πρωινά και απογευματινά τμήματα και είναι δωρεάν κορίτσια 

Τέλεια!! Ευχαριστώ! 
Μεχρι στιγμής έχω κάνει κάποια δωρεάν από το My New Baby Center αλλά τα καλά (πχ πρώτες βοήθειες) τα έχει επι πληρωμή. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Χαίρομαι που δεν είμαι μόνη δεν φαντάζεσαι! Το μετά δεν με απασχολεί.. θα τα χάσω. Το τώρα με νοιάζει για να μην προκαλέσω ζημιά στο μπεμπέ.. 

Κάτι είναι κι αυτό.. δοκίμασε κοτόπουλο στήθος νοσοκομειακό (χωρίς αλάτια) αλλά με λεμόνι.. αυτή η πρωτεΐνη εκτός ότι θα σε βοηθήσει θα ανοίξει και το στομάχι σου σιγά σιγά.

Τέλεια!! Ευχαριστώ! 
Μεχρι στιγμής έχω κάνει κάποια δωρεάν από το My New Baby Center αλλά τα καλά (πχ πρώτες βοήθειες) τα έχει επι πληρωμή. 

Τέλεια,ευχαριστωπολυ ωραία ιδεα

Κάποιο κορ,κ ξέρω ίτσι με ρώτησε πιο πάνω αν ρώτησα πώς μπορεί να πήρα μικρόβιο,νομίζω ότι ξέρω αλλά δεν μου το επιβαιβεωσε ,όταν πήγα την πρώτη φορά να δούμε αν είναι ζωντανό έμβρυο κλπ μου έκανε τεστ Παπ (Οκτώβριος ήταν,εγώ μέχρι Σεπτέμβρη έκανα μπάνιο στη θάλασσα)ήταν η πρώτη φορά που στεγνώνει το μαγιό πάνω μου,ο άντρας μου ναυτικός όποτε μόνη με 2 μικρά στη θάλασσα κ το μωρό 18 μηνών τότε,μέχρι να έρθουμε σπίτι να τα πλύνω κλπ ήμουν με το μαγιο κ έκανα κ το εξής λάθος,όταν ήμουν αδιαθετη δεν άλλαζα κατευθείαν ταμπον(πρώτη φορά στα χρονικά)τότε μου βρήκε ουρεοπλασμα κ έκανα θεραπεία,πριν 2 εβδομάδες που κάναμε καλλιέργεια στο Ρέα μου βρήκαν μυκοπλασμα- δε γνωρίζω αν συνδέονται άλλα που στο καλό το βρήκα αυτό?λογικά ουρεοπλασμα δεν έπρεπε να βρουν?είναι λέει λίγο ανθεκτικό μικρόβιο.

Κορίτσια συγνώμη που γράφω ετσι πατάω ότι να ναι ,χοροπηδάει δίπλα μου το μωρό *επιβεβαίωσε....κάποιο κορίτσι πιο πάνω με ρώτησε.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stellaskv said:

Τέλεια,ευχαριστωπολυ ωραία ιδεα

Κάποιο κορ,κ ξέρω ίτσι με ρώτησε πιο πάνω αν ρώτησα πώς μπορεί να πήρα μικρόβιο,νομίζω ότι ξέρω αλλά δεν μου το επιβαιβεωσε ,όταν πήγα την πρώτη φορά να δούμε αν είναι ζωντανό έμβρυο κλπ μου έκανε τεστ Παπ (Οκτώβριος ήταν,εγώ μέχρι Σεπτέμβρη έκανα μπάνιο στη θάλασσα)ήταν η πρώτη φορά που στεγνώνει το μαγιό πάνω μου,ο άντρας μου ναυτικός όποτε μόνη με 2 μικρά στη θάλασσα κ το μωρό 18 μηνών τότε,μέχρι να έρθουμε σπίτι να τα πλύνω κλπ ήμουν με το μαγιο κ έκανα κ το εξής λάθος,όταν ήμουν αδιαθετη δεν άλλαζα κατευθείαν ταμπον(πρώτη φορά στα χρονικά)τότε μου βρήκε ουρεοπλασμα κ έκανα θεραπεία,πριν 2 εβδομάδες που κάναμε καλλιέργεια στο Ρέα μου βρήκαν μυκοπλασμα- δε γνωρίζω αν συνδέονται άλλα που στο καλό το βρήκα αυτό?λογικά ουρεοπλασμα δεν έπρεπε να βρουν?είναι λέει λίγο ανθεκτικό μικρόβιο.

Κορίτσια συγνώμη που γράφω ετσι πατάω ότι να ναι ,χοροπηδάει δίπλα μου το μωρό *επιβεβαίωσε....κάποιο κορίτσι πιο πάνω με ρώτησε.

Ε ναι αν κολλήσεις μύκητα (που αγαπάει την υγρασία) δύσκολα τον ξεφορτώνεσαι.

Κουράγιο βρε κορίτσι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βοήθεια πήγα να ουρησω κ τα ούρα ήταν σα να έχω φάει παντζάρια,βρήκα κ μια σταλιά αίμα στο εσώρουχο,πήρα τη γιατρό μου,να πίνω νερό είπε μήπως είναι ουρολοίμωξη κ αύριο θα με δει στο μαιευτήριο το πρωί,δεν ξέρω αν το αίμα είναι μέσα στο ουρά η από τον κόλπο,στο σκούπισμα δεν βρήκα κατι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια βοήθεια πήγα να ουρησω κ τα ούρα ήταν σα να έχω φάει παντζάρια,βρήκα κ μια σταλιά αίμα στο εσώρουχο,πήρα τη γιατρό μου,να πίνω νερό είπε μήπως είναι ουρολοίμωξη κ αύριο θα με δει στο μαιευτήριο το πρωί,δεν ξέρω αν το αίμα είναι μέσα στο ουρά η από τον κόλπο,στο σκούπισμα δεν βρήκα κατι

Ουρολοίμωξη θα πρεπει να είναι σοβαρή ενόχληση για να βγάλεις ποσότητα αίμα.. θυμάμαι όταν είχα πάθει στο γιο Μ ουρολοίμωξη έβγαζα αίμα στο τέλος όταν σκουπιζομουν αρκετή κοιληδα  και όχι απ' την αρχή .. θα έπρεπε να σε δει άμεσα απ' ότι το κόβω και όχι αύριο!! Ίσως είναι κάτι με το θέμα που έχεις!! Γνώμη μου!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , sofi29 είπε:

Ουρολοίμωξη θα πρεπει να είναι σοβαρή ενόχληση για να βγάλεις ποσότητα αίμα.. θυμάμαι όταν είχα πάθει στο γιο Μ ουρολοίμωξη έβγαζα αίμα στο τέλος όταν σκουπιζομουν αρκετή κοιληδα  και όχι απ' την αρχή .. θα έπρεπε να σε δει άμεσα απ' ότι το κόβω και όχι αύριο!! Ίσως είναι κάτι με το θέμα που έχεις!! Γνώμη μου!! 

Έρχομαι από το Ρέα,ο τράχηλος είναι εντάξει έμεινε στάσιμος,συσπάσεις καθόλου,έδωσα ουρά κ έπεσε ένα κομματάκι πηγμένο αίμα μέσα κ το έδειξα στη γιατρό μου,κατευθείαν αντιβίωση κ καλλιεργεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Stellaskv είπε:

Έρχομαι από το Ρέα,ο τράχηλος είναι εντάξει έμεινε στάσιμος,συσπάσεις καθόλου,έδωσα ουρά κ έπεσε ένα κομματάκι πηγμένο αίμα μέσα κ το έδειξα στη γιατρό μου,κατευθείαν αντιβίωση κ καλλιεργεια

Ααα πήγες σήμερα?? Πάλι καλά !! Άρα ουρολοίμωξη είναι ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , sofi29 είπε:

Ααα πήγες σήμερα?? Πάλι καλά !! Άρα ουρολοίμωξη είναι ??

Ναι ,την ξαναπήραν τηλ κ της είπα ότι ο ουροσυλλεκτης μου έχει ροζ κατουρα μέσα κ μου είπε έλα τώρα να σε δω,δεν είναι σημάδι τοκετόυ,με έβαλαν σε καρδιοτοκογραφο,έκανε διακολπικο υπέρηχο όλα οκ,άρα κάτι γίνεται λέει με τα νεφρά,έστειλε τα ούρα για ανάλυση κ βλέπουμε,πίνω λίτρα νερό όμως εγώ,κορίτσια δεν υπάρχει αυτό που μου συμβαινει,έχω πάθει τα πάντα όμως.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Ναι ,την ξαναπήραν τηλ κ της είπα ότι ο ουροσυλλεκτης μου έχει ροζ κατουρα μέσα κ μου είπε έλα τώρα να σε δω,δεν είναι σημάδι τοκετόυ,με έβαλαν σε καρδιοτοκογραφο,έκανε διακολπικο υπέρηχο όλα οκ,άρα κάτι γίνεται λέει με τα νεφρά,έστειλε τα ούρα για ανάλυση κ βλέπουμε,πίνω λίτρα νερό όμως εγώ,κορίτσια δεν υπάρχει αυτό που μου συμβαινει,έχω πάθει τα πάντα όμως.

Πο ρε κορίτσι μου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα ! Ετυχες και μέσα στο σκ .. ευτυχώς η γιατρός σου ήταν σε εγρήγορση και πήγαν όλα γρήγορα με τις εξετάσεις! Σου είπε πότε θα βγουν ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Πο ρε κορίτσι μου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα ! Ετυχες και μέσα στο σκ .. ευτυχώς η γιατρός σου ήταν σε εγρήγορση και πήγαν όλα γρήγορα με τις εξετάσεις! Σου είπε πότε θα βγουν ; 

Όχι γιατί ζήτησε κ καλλιέργεια κ αντιβιωγραμμα,φοβάμαι όμως,όλη μέρα ροζ -κοκκινα ουρά κανω

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Όχι γιατί ζήτησε κ καλλιέργεια κ αντιβιωγραμμα,φοβάμαι όμως,όλη μέρα ροζ -κοκκινα ουρά κανω

Εύχομαι να πάνε ολα κατ’ευχήν ! Μη φοβάσαι αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα σου το έλεγε η γυναικολόγος σου .. αν έχεις ακόμη άγχος πάρε τη τηλ αύριο και ρώτησε ακριβώς τι μπορεί να είναι με πιθανότητες και πες της ακριβώς τι φοβάσαι … θα σου εξηγήσει και θα σε καθυσηχασει και θα σε προσανατολίσει στο το περίπου να περιμένεις από τις εξετάσεις… όλα θα πάνε καλά ..

πρίν από 27 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι ; Ενώ το πρωί ξυπνάω με μια μέτρια κοιλιά από το απόγευμα και μετά ορίζεται η κοιλιά μου παρά πολύ , συμβαίνει σε καμμια άλλη αυτό ;

Σε εμένα 🫠 από την αρχή το πάθαινα .. όσο περνούσε η μερα φούσκωνα περισσότερο  .. επίσης όταν κουραζόμουν πρηζόμουν … 

εμενα κορίτσια τώρα έχουν πρηστεί τα δάχτυλα στα χέρια μου νομίζω .. σήμερα έβγαλα τη βέρα μου γιατί νιώθω πως με κόβει 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fraoulitsa1 είπε:

Εύχομαι να πάνε ολα κατ’ευχήν ! Μη φοβάσαι αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα σου το έλεγε η γυναικολόγος σου .. αν έχεις ακόμη άγχος πάρε τη τηλ αύριο και ρώτησε ακριβώς τι μπορεί να είναι με πιθανότητες και πες της ακριβώς τι φοβάσαι … θα σου εξηγήσει και θα σε καθυσηχασει και θα σε προσανατολίσει στο το περίπου να περιμένεις από τις εξετάσεις… όλα θα πάνε καλά ..

Σε εμένα 🫠 από την αρχή το πάθαινα .. όσο περνούσε η μερα φούσκωνα περισσότερο  .. επίσης όταν κουραζόμουν πρηζόμουν … 

εμενα κορίτσια τώρα έχουν πρηστεί τα δάχτυλα στα χέρια μου νομίζω .. σήμερα έβγαλα τη βέρα μου γιατί νιώθω πως με κόβει 😅

Α όποτε είναι φυσιολογικό , συμβαίνει και σε σένα ! Ναι νομίζω πως πλέον είναι η ώρα βέρες και δαχτυλίδια να βγουν γιατί θα αρχίσει μάλλον το πρήξιμο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...