Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

2 hours ago, ´Ισιδα said:

Εγώ κορίτσια χθες από orchestra πήρα το inglesina electa , 928€ περίπου αλλά στου δίνουν και επιστροφή περίπου 200€ , όποτε βγαίνει πολύ καλή τιμή ! Στην ουσία εγώ το λίκνο το πήρα δωρεάν από την επιστροφή χρημάτων . Επίσης έχουν και το Balios σε προσφορά σε ένα συγκεκριμένο χρώμα , όμορφο μια χαρά ! Πήγαινε orchestra να δεις 

@Stellaskv

Όταν λες επιστροφή; Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Είναι ναι,στο πρώτο μωράκι μου ήταν ένας κολλημενος σύζυγος που όταν ερχόταν η γιατρός μου να με εξετάσει γιατί είχα ποοολλλλλσααααα ράμματα μέχρι την ουρήθρα,δεν έβγαινε έξω,γύριζε πλάτη αλλά έξω δεν έβγαινε,κ στην άλλη κοπέλα το ίδιο σκηνικό μέχρι που τον προσέβαλαν οι προϊστάμενοι,πάρε τη γυναίκα σου βγες έξω κ άσε τους γιατρούς να μας ξεβρακωνουν εμάς τις δύο, έλεος δηλαδή.ουφ στο δεύτερο δεν είχαν τρίκλινο κ μου έδωσαν δυκλινο κ ήμουν εντελώς μόνη,σούπερ περασα

Εγώ είχα πάρει 10 σαλιαρες,5 σελτεδακια,κ 10 πανάκια για τις γουλιτσες,στο τρίτο μόνο καρότσι θα αγοράσω,έχετε να μου προτείνετε κάποιο?δεν θέλω να δώσω μια περιουσία 

Και εγω για το inglesina electa πηγαινα αλλα εφυγα τελικα με το inglesina aptika! 800€ το πηρα ηταν σε προσφορα 3 σε 1 ομως! Τωρα για κατι πιο οικονομικο δεν γνωριζω! Εμεις ημασταν αναμεσα σε inglesina και cybex

3 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Κ εμένα το τρίτο μου θα είναι την ίδια Πητ έχουμε αλλά στις 37w + κάτι πάω με πρόκληση κ φτ λόγω αντιπηκτικων,σε δημόσιο γέννας πρώτα ο Θεός ?

Και εγω κανω αντιπηκτικες αλλα ο γιατρος ειπε παμε φυσιολογικα μεχρι τελος! Ειπε πως θα τις σταματησω η 30η εβδ η 32η δεν θυμαμαι ακριβως!εσυ γιατι πας 37η και δεν σε αφηνει μεχρι τελος;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Στελλα33 είπε:

Και εγω για το inglesina electa πηγαινα αλλα εφυγα τελικα με το inglesina aptika! 800€ το πηρα ηταν σε προσφορα 3 σε 1 ομως! Τωρα για κατι πιο οικονομικο δεν γνωριζω! Εμεις ημασταν αναμεσα σε inglesina και cybex

Και εγω κανω αντιπηκτικες αλλα ο γιατρος ειπε παμε φυσιολογικα μεχρι τελος! Ειπε πως θα τις σταματησω η 30η εβδ η 32η δεν θυμαμαι ακριβως!εσυ γιατι πας 37η και δεν σε αφηνει μεχρι τελος;

Εμένα μου τις σταματάει πιο αργά,36w αν θυμάμαι καλά,έχω πολύ σοβαρό θέμα,έχω αφαιρέσει την κυρία φλέβα στο αριστερό μου πόδι κ τα μικρά μου χάλασαν ότι βρήκαν,είναι όλο μελάνι χρώμα,στο πρώτο 37+5 είχα διαστολή κ μπήκαμε για τοκετό,στο δεύτερο 37+2 έπεσα κ είχα κανει κ ένεση το πρωί ,κάνω 2 την ημέρα) κ την επόμενη με πρόκληση γεννησα γιατί φοβόντουσαν για αποκόλληση,όποτε μου είπε τώρα στο τρίτο που είμαι κ ξάπλα με κοντό τράχηλο (ευτυχώς με χάπια μεγάλωσε λίγο)πάλι κάπου εκεί θα γεννησω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Stellaskv είπε:

Εμένα μου τις σταματάει πιο αργά,36w αν θυμάμαι καλά,έχω πολύ σοβαρό θέμα,έχω αφαιρέσει την κυρία φλέβα στο αριστερό μου πόδι κ τα μικρά μου χάλασαν ότι βρήκαν,είναι όλο μελάνι χρώμα,στο πρώτο 37+5 είχα διαστολή κ μπήκαμε για τοκετό,στο δεύτερο 37+2 έπεσα κ είχα κανει κ ένεση το πρωί ,κάνω 2 την ημέρα) κ την επόμενη με πρόκληση γεννησα γιατί φοβόντουσαν για αποκόλληση,όποτε μου είπε τώρα στο τρίτο που είμαι κ ξάπλα με κοντό τράχηλο (ευτυχώς με χάπια μεγάλωσε λίγο)πάλι κάπου εκεί θα γεννησω

Εγώ κορίτσια ξεκινάω τις αντιπηκτικές προληπτικά σε μια εβδομάδα αλλά μου είπαν ότι θα τις κάνω μέχρι τέλους … :( 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκινάω τις αντιπηκτικές προληπτικά σε μια εβδομάδα αλλά μου είπαν ότι θα τις κάνω μέχρι τέλους … :( 

Κουραγιο! Εγω τις κανω απο τοτε που εμεινα εγκυος και θα τις συνεχισω και για καποιο διαστημα αφου γεννησω… Εμενα με βοηθαει λιγο βουτυρακι στο σημειο πριν την κανω,μια κοπελα μου το ειχε πει εδω και την ευγνωμονω γι αυτο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Hope86 είπε:

Κουραγιο! Εγω τις κανω απο τοτε που εμεινα εγκυος και θα τις συνεχισω και για καποιο διαστημα αφου γεννησω… Εμενα με βοηθαει λιγο βουτυρακι στο σημειο πριν την κανω,μια κοπελα μου το ειχε πει εδω και την ευγνωμονω γι αυτο!

Σευχαριστω θα το δοκιμάσω και εγώ έτσι με βούτυρο που λες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκινάω τις αντιπηκτικές προληπτικά σε μια εβδομάδα αλλά μου είπαν ότι θα τις κάνω μέχρι τέλους … :( 

Μην φοβάσαι, δεν είναι τπτ. Σιγά σιγά θα τις συνηθίσεις.

Αυτό με του βουτυράκι πρώτη φορά το ακούω. Απλώνεις λίγο οινόπνευμα με βαμβάκι στο σημείο κανονικά και την κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Μην φοβάσαι, δεν είναι τπτ. Σιγά σιγά θα τις συνηθίσεις.

Αυτό με του βουτυράκι πρώτη φορά το ακούω. Απλώνεις λίγο οινόπνευμα με βαμβάκι στο σημείο κανονικά και την κάνεις..

Καλημερα! Εγω δε μπορουσα να τρυπιεμαι,με πονουσε και ετσι κατεληξα στο βουτυρο. Ειναι και αναλογα τον ανθρωπο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλες εμεις που περιμενουμε κοριτσακια , τι ρουχο εξοδου θα παρουμε για τις μικρες;; Εχω δει κατι φορεματακια αλλα μηπως ειναι υπερβολη για τοσο μικρουλια;

Μακρυ-κοντο μανικι;τα μπουτακια να τα καλυψουμε καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Μανουλες εμεις που περιμενουμε κοριτσακια , τι ρουχο εξοδου θα παρουμε για τις μικρες;; Εχω δει κατι φορεματακια αλλα μηπως ειναι υπερβολη για τοσο μικρουλια;

Μακρυ-κοντο μανικι;τα μπουτακια να τα καλυψουμε καλυτερα;

εγώ θα της βάλω ολόσωμο κορμάκι με ποδαράκια κ μανίκι,τόσο μικρά θέλουν μακρύ μανίκι τον πρώτο καιρό,αν έχει πάνω από 30 βαθμούς κοντομανικα κ σεντονακι για σκέπασμα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Μανουλες εμεις που περιμενουμε κοριτσακια , τι ρουχο εξοδου θα παρουμε για τις μικρες;; Εχω δει κατι φορεματακια αλλα μηπως ειναι υπερβολη για τοσο μικρουλια;

Μακρυ-κοντο μανικι;τα μπουτακια να τα καλυψουμε καλυτερα;

Ναι και εγώ κάτι τέτοιο που είπε και η @Stellaskv σκεφτόμουν .. 

ολόσωμο με ποδαράκια ..

εντωμεταξυ νιώθω πως μου λείπουν πολλά πράγματα 😅 προσωπικά είδη φροντίδας του μωρού δεν έχω πάρει πχ.. ούτε έχουν έρθει τα επιπλάκια της να τα στήσουμε .. ευτυχώς έχω τη συρταριερα ήδη και ότι πλένω το σιδερώνω και το τακτοποιώ απευθείας ..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Ναι και εγώ κάτι τέτοιο που είπε και η @Stellaskv σκεφτόμουν .. 

ολόσωμο με ποδαράκια ..

εντωμεταξυ νιώθω πως μου λείπουν πολλά πράγματα 😅 προσωπικά είδη φροντίδας του μωρού δεν έχω πάρει πχ.. ούτε έχουν έρθει τα επιπλάκια της να τα στήσουμε .. ευτυχώς έχω τη συρταριερα ήδη και ότι πλένω το σιδερώνω και το τακτοποιώ απευθείας ..

 

Βαλε καφε να στα πω! Ελα στο σπιτι μας να δεις τι γινεται! Κανουμε μονωση στο δωματιο της μπεμπας( δεν θες να δεις τη σκονη και πως με αφηνουν καθε μερα οι μαστορες)θα ρθει μαραγκος να μας κανει την ντουλαπα της και τη συρταριερα της, μετα θα ρθει ο μπογιατζης να το βαψει, μετα θα ρθει καποιος αλλος να μας κανει σχεδια στο δωματιο..αλλα ειμαι κουλ! Και εγω αυτα δεν τα ψωνισα ακομη γιατι δεν θελω να τα πεταω απο δω κ απο κει! Ας γινουν οι μεγαλες δουλειες και μετα! Ολα θα γινουν! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Βαλε καφε να στα πω! Ελα στο σπιτι μας να δεις τι γινεται! Κανουμε μονωση στο δωματιο της μπεμπας( δεν θες να δεις τη σκονη και πως με αφηνουν καθε μερα οι μαστορες)θα ρθει μαραγκος να μας κανει την ντουλαπα της και τη συρταριερα της, μετα θα ρθει ο μπογιατζης να το βαψει, μετα θα ρθει καποιος αλλος να μας κανει σχεδια στο δωματιο..αλλα ειμαι κουλ! Και εγω αυτα δεν τα ψωνισα ακομη γιατι δεν θελω να τα πεταω απο δω κ απο κει! Ας γινουν οι μεγαλες δουλειες και μετα! Ολα θα γινουν! 

Άνοιξες κι άλλες δουλειές εσυ ! Καλή υπομονη ! Θα ειχα πεθάνει απο το άγχος … μπραβο σου αλήθεια ! Με το ζόρι κάνω τις δουλειές στο σπίτι να ειχα και κάθε μέρα μάστορες τώρα που τα νεύρα μου είναι οριακά 😅😅😅😅 

εμεις θα το βάψουμε μόνοι μας να σου πω .. θα κανουμε ένα σχέδιο - τεχνική που έχω δει πιντερεστ και είναι απλό .. και το προηγούμενο σπίτι μας μόνοι μας το είχαμε κάνει οπότε το έχουμε πάρει το κολάι 😝 

δε θελουμε να κανουμε πολλά πολλά γιατί νοικιάζουμε και δεν είναι δικό μας το σπίτι .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...