Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Εύχομαι να πάνε ολα κατ’ευχήν ! Μη φοβάσαι αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα σου το έλεγε η γυναικολόγος σου .. αν έχεις ακόμη άγχος πάρε τη τηλ αύριο και ρώτησε ακριβώς τι μπορεί να είναι με πιθανότητες και πες της ακριβώς τι φοβάσαι … θα σου εξηγήσει και θα σε καθυσηχασει και θα σε προσανατολίσει στο το περίπου να περιμένεις από τις εξετάσεις… όλα θα πάνε καλά ..

Σε εμένα 🫠 από την αρχή το πάθαινα .. όσο περνούσε η μερα φούσκωνα περισσότερο  .. επίσης όταν κουραζόμουν πρηζόμουν … 

εμενα κορίτσια τώρα έχουν πρηστεί τα δάχτυλα στα χέρια μου νομίζω .. σήμερα έβγαλα τη βέρα μου γιατί νιώθω πως με κόβει 😅

Μη φοβάσαι μου είπε,ήδη με το που βγήκα από το Ρέα είχε πάρει η ίδια τηλ κ με περίμενε φαρμακείο με κουτάκια αντιβίοσης,δε νομίζω να έδινε αντιβιοτικά έτσι στα τυφλά,ημεινσι πολύ καλή γιατρός κ πάντα μιλάει με τις κύριες κ λύνει όλες τις απορίες.οσο όμως βλέπω τα ούρα κόκκινα φιβαμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι ; Ενώ το πρωί ξυπνάω με μια μέτρια κοιλιά από το απόγευμα και μετά ορίζεται η κοιλιά μου παρά πολύ , συμβαίνει σε καμμια άλλη αυτό ;

Κι εγω το παθαινω εδω και καιρο αυτο! Ξυπναω με μεγαλουτσικη κοιλια και οσο περναει η μερα γινεται πιο μεγαλη! Εχω και τα διδυμα εγω…ωρες ωρες αναρωτιεμαι ποσο θα φτασει! Ηδη μοιαζω σαν 8 μηνων! 🤣

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων έχει 3 +++ ύπαρξη αίματος στα ούρα αλλά κανένα μικρόβιο,δεν είναι λοίμωξη,βέβαια ήμουν σε θεραπεία με dalacin για το μυκοπλασμα,μου έγραψε ένα κατεβατο εξετάσεις αίματος κ συλλογή ούρων 24ωρου,κάντε μια προσευχή την τρίτη θα πάω στο Ρέα να με δει εντατικολογοες-παθολογος,κάτι ξεκινάει να γίνει στα νεφρά μου,κάντε μια προσευχή για εμένα κ το μωράκι μου.

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Stellaskv είπε:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων έχει 3 +++ ύπαρξη αίματος στα ούρα αλλά κανένα μικρόβιο,δεν είναι λοίμωξη,βέβαια ήμουν σε θεραπεία με dalacin για το μυκοπλασμα,μου έγραψε ένα κατεβατο εξετάσεις αίματος κ συλλογή ούρων 24ωρου,κάντε μια προσευχή την τρίτη θα πάω στο Ρέα να με δει εντατικολογοες-παθολογος,κάτι ξεκινάει να γίνει στα νεφρά μου,κάντε μια προσευχή για εμένα κ το μωράκι μου.

Κορίτσι μου σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και είμαι σίγουρη ότι θα πάνε ολα καλα !

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων έχει 3 +++ ύπαρξη αίματος στα ούρα αλλά κανένα μικρόβιο,δεν είναι λοίμωξη,βέβαια ήμουν σε θεραπεία με dalacin για το μυκοπλασμα,μου έγραψε ένα κατεβατο εξετάσεις αίματος κ συλλογή ούρων 24ωρου,κάντε μια προσευχή την τρίτη θα πάω στο Ρέα να με δει εντατικολογοες-παθολογος,κάτι ξεκινάει να γίνει στα νεφρά μου,κάντε μια προσευχή για εμένα κ το μωράκι μου.

1 ώρα πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων έχει 3 +++ ύπαρξη αίματος στα ούρα αλλά κανένα μικρόβιο,δεν είναι λοίμωξη,βέβαια ήμουν σε θεραπεία με dalacin για το μυκοπλασμα,μου έγραψε ένα κατεβατο εξετάσεις αίματος κ συλλογή ούρων 24ωρου,κάντε μια προσευχή την τρίτη θα πάω στο Ρέα να με δει εντατικολογοες-παθολογος,κάτι ξεκινάει να γίνει στα νεφρά μου,κάντε μια προσευχή για εμένα κ το μωράκι μου.

Και εγώ εύχομαι ότι  καλύτερο ! Πραγματικά ότι και να είναι να είναι στην αρχή του και αντιμετωπίσιμο ! Καλή επιτυχια !   

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω άγχος πολύ,βέβαια η καλλιέργεια κ η γενική ούρων έγινε εχθές κ σήμερα,εγώ ρε κορίτσια είχα 5 μέρες που έπινα 3 dalacin την ημέρα, αντιβιοτικά είναι,προσεύχομαι να είναι ψευδές αποτέλεσμα κ οι εξετάσεις αίματος που θα κάνω αύριο να μην δείξουν τίποτα,μέχρι κ για το συκώτι μου έγραψε αιματολογικη

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stellaskv said:

Κορίτσια βγήκε η γενική ούρων έχει 3 +++ ύπαρξη αίματος στα ούρα αλλά κανένα μικρόβιο,δεν είναι λοίμωξη,βέβαια ήμουν σε θεραπεία με dalacin για το μυκοπλασμα,μου έγραψε ένα κατεβατο εξετάσεις αίματος κ συλλογή ούρων 24ωρου,κάντε μια προσευχή την τρίτη θα πάω στο Ρέα να με δει εντατικολογοες-παθολογος,κάτι ξεκινάει να γίνει στα νεφρά μου,κάντε μια προσευχή για εμένα κ το μωράκι μου.

Περαστικά να είναι όλα!! Θετική σκέψη όσο μπορείς…

15 hours ago, ´Ισιδα said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι ; Ενώ το πρωί ξυπνάω με μια μέτρια κοιλιά από το απόγευμα και μετά ορίζεται η κοιλιά μου παρά πολύ , συμβαίνει σε καμμια άλλη αυτό ;

Same here. Το πρωί ξυπνάω πουλάκι και το απόγευμα γυρνάω από το γραφείο με ένα μπετό στην κοιλιά.. Το έχω εκλάβει ως κάτι φυσιολογικό. Άνθρωπος μεγαλώνει μέσα, έχει τους ρυθμούς του και αυτός 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Έχω άγχος πολύ,βέβαια η καλλιέργεια κ η γενική ούρων έγινε εχθές κ σήμερα,εγώ ρε κορίτσια είχα 5 μέρες που έπινα 3 dalacin την ημέρα, αντιβιοτικά είναι,προσεύχομαι να είναι ψευδές αποτέλεσμα κ οι εξετάσεις αίματος που θα κάνω αύριο να μην δείξουν τίποτα,μέχρι κ για το συκώτι μου έγραψε αιματολογικη

Ναι ρε σύ η αντιβίωση σίγουρα αλλοιώνει τα αποτελέσματα ! Όποτε  μπορεί να μην συμβαίνει τίποτα το ανησυχητικό , όσο μπορείς θετική σκέψη και ολα θα πάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites

Με έπιασε οξύς πόνος δεξιά,κατούρησα(συγνώμη για την περιγραφή)κομμάτια με αίμα ,κ βρίσκομαι στο Ρέα να με κοιτάνε γιατροί... Όταν μάθω θα σας πω κορίτσια,σταύρωστε τα δάχτυλα σας να μην είναι τιποτα

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Με έπιασε οξύς πόνος δεξιά,κατούρησα(συγνώμη για την περιγραφή)κομμάτια με αίμα ,κ βρίσκομαι στο Ρέα να με κοιτάνε γιατροί... Όταν μάθω θα σας πω κορίτσια,σταύρωστε τα δάχτυλα σας να μην είναι τιποτα

Καλημέρα! Σου εύχομαι να μην είναι τπτ σημαντικό. Όλα καλά να πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Με έπιασε οξύς πόνος δεξιά,κατούρησα(συγνώμη για την περιγραφή)κομμάτια με αίμα ,κ βρίσκομαι στο Ρέα να με κοιτάνε γιατροί... Όταν μάθω θα σας πω κορίτσια,σταύρωστε τα δάχτυλα σας να μην είναι τιποτα

Η Παναγία κ ο Αγιος Εφραιμ να είναι μαζι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stellaskv είπε:

Φοβάμαι μην έχω ζημιά στο νεφρό μου,δεν έχει καμία σχέση με την εγκυμοσύνη μου ειπαν

Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου ! Ενημέρωσε μας όταν μάθεις , η σκέψη μου μαζί σου 

Link to comment
Share on other sites

Οι αιματολογικες ήταν καθαρές,το υπερηχογράφημα έδειξε αρκετά φουσκωμένο νεφρό σα να μην μπορεί να διώξει τα ούρα,ακόμα δε μου έχουν πει τίποτα,το μωράκι ακούνε συχνά,αυτά μέχρι στιγμής κορίτσια νερό νερό νερό,η εγκυμοσύνη σοκάρει τα νεφρά,με την πρώτη αλλαγή στα ούρα η στις συνήθειες της κύστης σας κατευθείαν στο γιατρο

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες για την παρέα σας,ακόμα στο Ρέα εγώ από εχθές λοιπον

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...