Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Αααα ειναι πολυ κοντα τα μωρακια μας σε βαρος!εσυ ποσα εχεις παρει μεχρι τωρα; Ο γιατρος μου χθες ειπε πως απο δω κ περα το μωρακι θα παιρνει βαρος πιο γρηγορα! Και εμενα προς τα κατω ηταν!

Αχ άσε έχω βάλει ήδη 14 κιλά :) αλλά τα έχω πάρει ομοιόμορφα μάλλον και δεν φαίνεται άσχημο . Είμαι βέβαια και ψηλή 1,76 , εσυ ποσά κιλά έβαλες μέχρι στιγμής ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Αχ άσε έχω βάλει ήδη 14 κιλά :) αλλά τα έχω πάρει ομοιόμορφα μάλλον και δεν φαίνεται άσχημο . Είμαι βέβαια και ψηλή 1,76 , εσυ ποσά κιλά έβαλες μέχρι στιγμής ; 

Εγω εβαλα 7 αλλα ειμαι 165! Καλα παω, γιατι και σε εμενα δεν φαινεται!και ουτε η κοιλια μου ειναι τεραστια! Ειδικα αν βαλω φορμες και φουτερ ισα ισα φαινομαι για εγκυος

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κορίτσια ! Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες και μπαίνουμε σε μια σειρά ! Και εμείς έχουμε την άλλη εβδομάδα ντοπλερ ! Ανυπομονώ να πάω να τη δω ! Έχει γίνει και πολύ δραστήρια τελευταία.. μου ρίχνει κάποιες πολύ γερές κλωτσιές και όλο γυρνάει νιώθω .. 😅 όσο μεγαλώνει δυναμώνουν και οι κλωτσιές της! 😂

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Εγω εχω doppler στις 26/4. 

Ειχα γεννησει Ιανουαριο και παρολο που ειχε παρα πολλη ζεστη στο μαιευτηριο φορουσαν στα μωρα φανελακι και απο πανω ενα φορμακι μακο και μια λεπτη κουβερτουλα. 

Κι εγω τα περισσοτερα πραγματα τα παραγγελνω γιατι κουραζομαι πολυ να πηγαινω για ψωνια ειναι η αληθεια...Η βαρηκοϊα απο τι προκληθηκε?

Σ'ευχαριστω πολυ για τη συσταση για τις σερβιετες. Παρολο που με τις always εχω καποια αλλεργια (με πιανει φαγουρα ) θα παρω ενα πακετο να τις δοκομασω. 

Εγω δεν εχω θεμα με αιματοκριτη, εχω 38,5, ουτε και με θυροειδη. Γενικα οι τελευταιες εξετασεις μου ηταν σουπερ. Τωρα θα δουμε τι θα μου πει η καρδιολογος. Ο γυναικολογος μου ειπε οτι καποιες φορες η εγκυμοσυνη μπορει να κανει καλοηθη αρρυθμια, που δεν ειναι ανησυχητικη. Θα σας ενημερωσω οταν θα ξερω..

Για αυτό κ εγώ δεν τις βάζω σαν σερβιέτες καθόλου , Πχι απλά φαγούρα φουλ ερεθισμός. Αλλά οι πάνες δεν μου δημιούργησαν απολύτως τίποτα και ήταν πολύ βοηθητικές για τα λοχεια και τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο. Μου τις είχαν συστήσει κ είχα τον ίδιο ενδοιασμό λόγω μάρκας αλλά βγήκαν πολύ καλές (μόνο οι πάνες). Ίσως αν δεν σου κάνει σαν μπραντ να δοκιμάσεις κάποιο άλλο, αλλά πραγματικά η πάνα είναι για μένα η μόνη κατάλληλη σε τέτοια περίπτωση. Δε σκύβεις να φτιάξεις εσώρουχα, δεν λερώνεσαι, δε φεύγει, τη βάζεις εύκολα, την πετάς και είσαι πεντακάθαρη μετά από ένα πλύσιμο. Συν του ότι δεν πιέζουν καθόλου την τομή. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς το κάναμε το ντοπλερ! Ολα καλά ευτυχώς. Τα νεφρά ακόμη έκτοπα (μέσα στην λεκάνη) αλλά απολύτως λειτουργικά. 31 εβδομάδες και ο μπέμπης ήδη 1,8 kg. 
 

Βγήκα και σε άδεια και θα αρχίσουν οι ετοιμασίες τώρα. 😊

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εγω εβαλα 7 αλλα ειμαι 165! Καλα παω, γιατι και σε εμενα δεν φαινεται!και ουτε η κοιλια μου ειναι τεραστια! Ειδικα αν βαλω φορμες και φουτερ ισα ισα φαινομαι για εγκυος

Ναι και εγώ έτσι ακριβώς !δεν με καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος :) 

πρίν από 10 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Κορίτσια εμείς το κάναμε το ντοπλερ! Ολα καλά ευτυχώς. Τα νεφρά ακόμη έκτοπα (μέσα στην λεκάνη) αλλά απολύτως λειτουργικά. 31 εβδομάδες και ο μπέμπης ήδη 1,8 kg. 
 

Βγήκα και σε άδεια και θα αρχίσουν οι ετοιμασίες τώρα. 😊

Αχ τι ωραία ρε κορίτσια ! Πολύ χαίρομαι προχωράμε και όλα πάνε καλά ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ´Ισιδα said:

Ναι και εγώ έτσι ακριβώς !δεν με καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος :) 

Αχ τι ωραία ρε κορίτσια ! Πολύ χαίρομαι προχωράμε και όλα πάνε καλά ! 

Εγώ από την άλλη έχω μια κοιλιά τούρλα! Όχι απλά φαίνεται, αλλά μου δίνουν προτεραιότητα όπου κι αν πάω 😝

Εχω βάλει πάνω από 11-12 κιλά, όλα στα μπούτια, κωλο, κοιλιά… 😔

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Εγώ από την άλλη έχω μια κοιλιά τούρλα! Όχι απλά φαίνεται, αλλά μου δίνουν προτεραιότητα όπου κι αν πάω 😝

Εχω βάλει πάνω από 11-12 κιλά, όλα στα μπούτια, κωλο, κοιλιά… 😔

Τόση ταλαιπωρία να παίρνεις με χαρά την προτεραιότητα σου ! Την αξίζουμε 😝

 

4 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Κορίτσια εμείς το κάναμε το ντοπλερ! Ολα καλά ευτυχώς. Τα νεφρά ακόμη έκτοπα (μέσα στην λεκάνη) αλλά απολύτως λειτουργικά. 31 εβδομάδες και ο μπέμπης ήδη 1,8 kg. 
 

Βγήκα και σε άδεια και θα αρχίσουν οι ετοιμασίες τώρα. 😊

Σου είπαν ποσο θα γεννηθει περίπου ; Νομίζω τώρα το λένε στο ντοπλερ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Arriel_83 είπε:

Εγώ από την άλλη έχω μια κοιλιά τούρλα! Όχι απλά φαίνεται, αλλά μου δίνουν προτεραιότητα όπου κι αν πάω 😝

Εχω βάλει πάνω από 11-12 κιλά, όλα στα μπούτια, κωλο, κοιλιά… 😔

Ακριβως τα ιδια κι εγω! 🤣

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Τόση ταλαιπωρία να παίρνεις με χαρά την προτεραιότητα σου ! Την αξίζουμε 😝

 

Σου είπαν ποσο θα γεννηθει περίπου ; Νομίζω τώρα το λένε στο ντοπλερ 

Εμένα κορίτσια μου το είπαν ήδη πριν το ντομπλερ , λένε ότι περιμενουμε να γεννηθεί περιπου 3700 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Ναι και εγώ έτσι ακριβώς !δεν με καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος :) 

Αχ τι ωραία ρε κορίτσια ! Πολύ χαίρομαι προχωράμε και όλα πάνε καλά ! 

Εγώ κορίτσια είμαι 1,70 κ ξεκίνησα 66 κιλά(δεν είχα προλάβει τα χάσω 6 του προηγούμενου μωρού)κ έχω πάρει 5...σήμερα είμαι 30+4

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι 1,70 κ ξεκίνησα 66 κιλά(δεν είχα προλάβει τα χάσω 6 του προηγούμενου μωρού)κ έχω πάρει 5...σήμερα είμαι 30+4

Μια χαρά μου ακούγεται ! Από ότι ξέρω ανάλογα με το ύψος και το ΔΜΣ  σου λέει ο γιατρός πόσα κιλά ενδύκνειται  να πάρεις στα φυσιολογικά όρια .. εμένα τουλαχιστον  αυτό μου είπε την πρώτη φορά που με ζύγισε ! 
 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Fraoulitsa1 said:

Τόση ταλαιπωρία να παίρνεις με χαρά την προτεραιότητα σου ! Την αξίζουμε 😝

 

Σου είπαν ποσο θα γεννηθει περίπου ; Νομίζω τώρα το λένε στο ντοπλερ 

Χαχαχαχ! Νιώθω άσχημα να πω την αλήθεια. Ντρέπομαι ☺️ Αλλά έχεις δίκιο!

Κι εγώ ήξερα ότι στο ντοπλερ σου λένε ημερομηνία. Εμάς δεν μας είπε. Παρα ρωτήσαμε αν ισχύει η ημερομηνία της αυχενικής (4/6) και μας είπαν ότι ναι ισχύει. Αυτό..

18 hours ago, Hope86 said:

Ακριβως τα ιδια κι εγω! 🤣

Ποσό χαίρομαι που δεν είμαι μόνη δεν φαντάζεσαι! Γιατί όπως έχω ξαναπεί έχω κάνει διαβήτη κύησης και κάνω διατροφή πλέον και νιώθω άσχημα που τα σκατωσα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Μια χαρά μου ακούγεται ! Από ότι ξέρω ανάλογα με το ύψος και το ΔΜΣ  σου λέει ο γιατρός πόσα κιλά ενδύκνειται  να πάρεις στα φυσιολογικά όρια .. εμένα τουλαχιστον  αυτό μου είπε την πρώτη φορά που με ζύγισε ! 
 

Θέλει οπωσδήποτε να πάρω βάρος,λόγω υπερεμεσης κύησης δεν έβαζα γραμμάριο 5 μήνες.αν με δεις πλάτη δε φαίνομαι καθόλου μόνο κοιλιά έχω,κ αυτά τα 5 δεν είναι δικά μου κιλά 28w το μικρό ήταν 1470g,τουλάχιστον δεν θα έχω κ τα κιλά στο μυαλό μου,η νονά του δεύτερου μωρού μου είναι η καλύτερη μου φίλη κ διαιτολόγος μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα την άποψη σας για κάτι.

Στον υπέρηχο των 30 εβδομάδων ακριβώς ο μπέμπης ζύγιζε 1780 γραμμάρια και γενικά οι μετρήσεις του έδειξαν ότι αναπτύσσεται πολύ καλά, για την ακρίβεια τον βγάζουν 32 εβδομάδων και 4 ημερών. Ο γιατρός μας είπε όμως οτί έχει μεγάλο κεφάλι και ότι πιθανότατα το πήρε από κάποιο μέλος της οικογένειας. Μου είπε να μην ανησυχώ και πως είναι απολύτως φυσιολογικό, αλλά εγω δεν μπορώ να το βγάλω απ το μυαλό μου. Επίσης να σας πω οτί είναι τόσο σίγουρος οτι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται τέλεια που δεν βρίσκει το λόγο να με στείλει για DOPPLER. 

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία?? Πιστεύετε πως πρέπει να το ψάξω και άλλο? Σας ευχαριστώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...