Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Και εμείς στην ετοιμασία είμαστε ακόμα ..το βάψαμε προχτές και τώρα περιμένω την κούνια της ..τη συρταριέρα την έχω πάρει .. η τσάντα για το μαιευτήριο και εμένα σχεδόν έτοιμη .. τα έγγραφα πρέπει να εκτυπώσω και κάτι μικροπράγματα .. κοχύλια εγώ πήρα της chicco ..

 

Το σημαντικό είναι το μωράκι σου που ευτυχώς είναι καλά ! Περαστικά σου! 

Αχ ευτυχως που ειπες για τα εγγραφα,τα ειχα ξεχασει! Κι εγω της chicco παρηγγειλα σημερα και απο σερβιετες θα παρω τις everyday για μεγαλη ροη γτ μου ειπαν οτι αυτες που εχει το ιασω ειναι τεραστιες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κι απο μενα κοριτσια!

Ισιδα κι εγω αυτο σκεφτομουν τωρα...Εγω δεν τα εχω πλυνει, τα εχω συγκεντρωσει, αλλα σκεφτομαι οτι ακομα ειναι νωρις, απο την αλλη πως θα τα εχω ετοιμα και δεν θα εχω το αγχος τελευταια στιγμη κι ειμαι αναποφασιστη...4-5 κορμακια κοντομανικα θελω ακομα και θα ειμαι κομπλε...

Απο εγγραφα τι χρειαζεται? Δεν θυμαμαι καθολου..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2023 at 10:55 ΠΜ, Στελλα33 είπε:

Εγω θα πω πως το τριτο τριμηνο ειναι το αγαπημενο μου! Οκ κουραζομαι ευκολα αλλα δε βαριεσαι! Εχω καποια θεματακια με το στομαχι μου , δεν μπορω να φαω πολυ(βασικα μπορω και αυτο κανω) αλλα δεν πρεπει γιατι δεν χωνευω ευκολα! Κατα τ αλλα ουτε νευρα, ουτε δυσπνοια ουτε δυσφορια εχω! Και εγω εχω παρει 8κιλα μεχρι τωρα αλλα τα εχω απολαυσει και τα 8! Τριτη παω για ντομπλερ κ ανυπομονω

Εγώ που είμαι 32+4 είμαι στον 8ο???τρίτο παιδί κ ποτέ δεν κατάλαβα πως πάνε οι μήνες σε σχέση με τις εβδομαδες

23 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Πάνω που χάρηκα που βγήκα σε άδεια, έπεσα και χτύπησα. Ευτυχώς όχι στην κοιλιά, αλλά πλάγια, στο μπράτσο.Ετσι από χθες έχω πόνο και μειωμένη κινητικότητα στο ένα χέρι...Είχα άγιο που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα και το μωράκι μου είναι καλά...

Ωχ ωχ,τα καλά τα δικά μου έχεις εσύ,στο δεύτερο έπεσα,δεν χτύπησα κοιλιά αλλά πρόσωπο κ πόδια ήταν κομμάτια,σα θύμα τροχαίου,37+2 κ με έβαλαν να γεννήσω ,φοβήθηκαν αποκόλληση,πήρες τον γιατρό σου?

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Kοριστικά εσείς έχετε πλύνει ήδη τα βρεφικά είδη ; 

Εγω σημερα εβαλα το τελευταιο πλυντηριο,μενει μονο να τα σιδερωσω τωρα!

πρίν από 18 λεπτά , Stellaskv είπε:

Εγώ που είμαι 32+4 είμαι στον 8ο???τρίτο παιδί κ ποτέ δεν κατάλαβα πως πάνε οι μήνες σε σχέση με τις εβδομαδες

Ωχ ωχ,τα καλά τα δικά μου έχεις εσύ,στο δεύτερο έπεσα,δεν χτύπησα κοιλιά αλλά πρόσωπο κ πόδια ήταν κομμάτια,σα θύμα τροχαίου,37+2 κ με έβαλαν να γεννήσω ,φοβήθηκαν αποκόλληση,πήρες τον γιατρό σου?

32+4 ναι εισαι στον 8ο!

17 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπερα κι απο μενα κοριτσια!

Ισιδα κι εγω αυτο σκεφτομουν τωρα...Εγω δεν τα εχω πλυνει, τα εχω συγκεντρωσει, αλλα σκεφτομαι οτι ακομα ειναι νωρις, απο την αλλη πως θα τα εχω ετοιμα και δεν θα εχω το αγχος τελευταια στιγμη κι ειμαι αναποφασιστη...4-5 κορμακια κοντομανικα θελω ακομα και θα ειμαι κομπλε...

Απο εγγραφα τι χρειαζεται? Δεν θυμαμαι καθολου..

Αυτα γραφει στο σαιτ του Ιασω,φανταζομαι τα ιδια θα ισχυουν παντου

Τα έγγραφα που θα χρειαστεί να έχετε μαζί σας είναι:

 

  1. ΑΜΚΑ (σε περίπτωση που δεν είστε άμεσα ασφαλισμένοι στον ΕΟΠΥΥ, είναι απαραίτητο να γνωρίζετε και τον ΑΜΚΑ του άμεσα ασφαλισμένου)
  2. Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας και των δύο γονέων και δύο φωτοτυπίες αυτών
  3. Πρωτότυπη και πρόσφατη Ληξιαρχική Πράξη Γάµου µε ηµεροµηνία έκδοσής της εντός έξι (6) µηνών, την οποία παραλαµβάνετε από το Ληξιαρχείο που έχει δηλωθεί ο γάµος, ή με αίτηση στα ΚΕΠ και φωτοτυπία αυτής. Επίσης, το ΑΜΚΑ, το ΑΦΜ και των 2 γονέων, καθώς και λογαριασμό τραπέζης (IBAN) της μητέρας

Μετα εχει ιδιαιτερες περιπτωσεις οπως συμφωνο συμβιωσης,διαζυγιο κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλουν λ.πραξη γάμου?όχι οικογενειακή κατάσταση?

Από κιλά πως πάτε κορίτσια?κ τα μωράκια πόσο είναι?εγώ 32+4 έχω πάρει 6 κιλά κ το κοριτσάκι τελευταία φορά 30+6 ήταν 1700.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα χτες 35η εβδομάδα και τα έχω πλύνει και σιδερώσει .. μπορώ να πω τις τελευταίες εβδομάδες δυσκολεύομαι πολύ με τις δουλειές οπότε λεω ευτυχώς τα έκανα νωρίτερα και τελείωσα γιατί τώρα θα έπρεπε να καταβάλω μεγάλη προσπάθεια και κόπο ! Θα σας πρότεινα να τα κάνετε όσο πιο νωρίς για δίκη σας σωματική ευκολία ! Εκτός βέβαια και αν έχετε κάποια βοήθεια και σας βοηθήσει και κάποιος άλλος ( στο σιδέρωμα πχ το χειρότερο μου 😝) ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Θέλουν λ.πραξη γάμου?όχι οικογενειακή κατάσταση?

Από κιλά πως πάτε κορίτσια?κ τα μωράκια πόσο είναι?εγώ 32+4 έχω πάρει 6 κιλά κ το κοριτσάκι τελευταία φορά 30+6 ήταν 1700.

Εγώ κορίτσια 30,4 και ήδη 16 κιλά επάνω :) θα αγχωθώ αργότερα και έχω Ελπιδα ότι θα χαθούν γρήγορα τα κιλά μετά ! Έφαγα να σας πω την αλήθεια αλλά όχι τόσο πολύ για να έχω βάλει 16 κιλά , δηλαδή πρόσεχα αρκετές φορές .

εγω λέω αυτή την εβδομάδα να ξεκινήσω πλυντήρια για τα Πράγματα του μωρού και να ετοιμάσω την βαλίτσα για το μαιευτήριο σιγά σιγά 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Θέλουν λ.πραξη γάμου?όχι οικογενειακή κατάσταση?

Από κιλά πως πάτε κορίτσια?κ τα μωράκια πόσο είναι?εγώ 32+4 έχω πάρει 6 κιλά κ το κοριτσάκι τελευταία φορά 30+6 ήταν 1700.

Εγω 32+2 ειμαι συν 8 κιλα! Την τριτη εχουμε ντομπλερ πιστευω να ειναι πανω απο 2κιλα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Εγώ κορίτσια 30,4 και ήδη 16 κιλά επάνω :) θα αγχωθώ αργότερα και έχω Ελπιδα ότι θα χαθούν γρήγορα τα κιλά μετά ! Έφαγα να σας πω την αλήθεια αλλά όχι τόσο πολύ για να έχω βάλει 16 κιλά , δηλαδή πρόσεχα αρκετές φορές .

εγω λέω αυτή την εβδομάδα να ξεκινήσω πλυντήρια για τα Πράγματα του μωρού και να ετοιμάσω την βαλίτσα για το μαιευτήριο σιγά σιγά 

Κι εγω 31+6 κι εχω βαλει σχεδον 16 κιλα. Δεν ξερω πως πηρα τοοοοσα πολλα,εφαγα αλλα ποσο να εφαγα;;; 🤷‍♀️Και δε μου φαινεται κιολας,ολοι λενε μονο κοιλια εχω!

 

7 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Εγώ μπήκα χτες 35η εβδομάδα και τα έχω πλύνει και σιδερώσει .. μπορώ να πω τις τελευταίες εβδομάδες δυσκολεύομαι πολύ με τις δουλειές οπότε λεω ευτυχώς τα έκανα νωρίτερα και τελείωσα γιατί τώρα θα έπρεπε να καταβάλω μεγάλη προσπάθεια και κόπο ! Θα σας πρότεινα να τα κάνετε όσο πιο νωρίς για δίκη σας σωματική ευκολία ! Εκτός βέβαια και αν έχετε κάποια βοήθεια και σας βοηθήσει και κάποιος άλλος ( στο σιδέρωμα πχ το χειρότερο μου 😝) ! 

Μονο το σιδερο μου εχει μεινει που εμενα μου αρεσει! Βεβαια δεν εχω σιδερωσει ξανα σε αυτη την κατασταση… δεν ξερω πως θα βγει! Αλλα αν ζοριστω θα με βοηθησει η πεθερα μου οποτε δεν αγχωνομαι (η μαμα μου ειναι κρητη,θα ερθει λιγο πριν γεννησω)

 

Αυτο το πραγμα με τη δυσπνοια πια βρε κοριτσια,πως θα το αντεξω;;; Αν φαω λιγο παει,νιωθω σαν αεροστατο που μου πιεζει το διαφραγμα και μου κοβει την ανασα… απαπα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Hope86 είπε:

Κι εγω 31+6 κι εχω βαλει σχεδον 16 κιλα. Δεν ξερω πως πηρα τοοοοσα πολλα,εφαγα αλλα ποσο να εφαγα;;; 🤷‍♀️Και δε μου φαινεται κιολας,ολοι λενε μονο κοιλια εχω!

 

Μονο το σιδερο μου εχει μεινει που εμενα μου αρεσει! Βεβαια δεν εχω σιδερωσει ξανα σε αυτη την κατασταση… δεν ξερω πως θα βγει! Αλλα αν ζοριστω θα με βοηθησει η πεθερα μου οποτε δεν αγχωνομαι (η μαμα μου ειναι κρητη,θα ερθει λιγο πριν γεννησω)

 

Αυτο το πραγμα με τη δυσπνοια πια βρε κοριτσια,πως θα το αντεξω;;; Αν φαω λιγο παει,νιωθω σαν αεροστατο που μου πιεζει το διαφραγμα και μου κοβει την ανασα… απαπα

Άσε και εμένα όλοι αυτό λένε ότι δεν φαίνεται ότι έβαλα κιλά ! Χαχα τι να πω !

εσυ τουλάχιστον έχεις δίδυμα είναι αναμενόμενο να έβαλες κιλά και μου φαίνονται και λίγα για δίδυμα , δυο φίλες μου σε αυτή την εβδομάδα είχαν ήδη βάλει 20 κιλά με δίδυμα 

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2023 at 12:06 ΠΜ, ´Ισιδα είπε:

Kοριστικά εσείς έχετε πλύνει ήδη τα βρεφικά είδη ; 

εγώ είμαι 34 εβδομάδων και χθες έπλυνα τα πάντα περίμενα να μου έρθει και το απορυπαντικο της pharmasept που παρήγγειλα online (απίστευτο έχει μυρίσει όλο το σπίτι μωρουδιλα 😍) γενικά τα πράγμα της μπεμπας σχεδόν τα έχουμε ολοκληρώσει λίκνο καροτσι συρταριερα αλλαξιερα ρουχαλακια κουβερτουλες κλπ μέχρι και τα προϊόντα περιποίησης παρέλαβα χθες τα έχω τακτοποιησεί και τα καμαρωνω. Τα μόνα που μας έμειναν και θα πάμε να δούμε αυτήν την εβδομάδα είναι καρεκλακι αυτοκινήτου και μπανακι. Και φυσικά την δική μου βαλίτσα μαιευτηριου γιατί δεν έχω πάρει ούτε νυχτικο ακόμα και με βλέπω να γένναω με ξεχειλωμενες πυτζάμες με αρκουδάκια 🤣.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

εγώ είμαι 34 εβδομάδων και χθες έπλυνα τα πάντα περίμενα να μου έρθει και το απορυπαντικο της pharmasept που παρήγγειλα online (απίστευτο έχει μυρίσει όλο το σπίτι μωρουδιλα 😍) γενικά τα πράγμα της μπεμπας σχεδόν τα έχουμε ολοκληρώσει λίκνο καροτσι συρταριερα αλλαξιερα ρουχαλακια κουβερτουλες κλπ μέχρι και τα προϊόντα περιποίησης παρέλαβα χθες τα έχω τακτοποιησεί και τα καμαρωνω. Τα μόνα που μας έμειναν και θα πάμε να δούμε αυτήν την εβδομάδα είναι καρεκλακι αυτοκινήτου και μπανακι. Και φυσικά την δική μου βαλίτσα μαιευτηριου γιατί δεν έχω πάρει ούτε νυχτικο ακόμα και με βλέπω να γένναω με ξεχειλωμενες πυτζάμες με αρκουδάκια 🤣.

Αχ και εγώ έτσι κάνω πηγαίνω ανοίγω τη ντουλάπα με τα πράγματα της μπέμπας τα καμαρώνω , τα μυρίζω και ανυπομονώ :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αθανασια2345 είπε:

εγώ είμαι 34 εβδομάδων και χθες έπλυνα τα πάντα περίμενα να μου έρθει και το απορυπαντικο της pharmasept που παρήγγειλα online (απίστευτο έχει μυρίσει όλο το σπίτι μωρουδιλα 😍) γενικά τα πράγμα της μπεμπας σχεδόν τα έχουμε ολοκληρώσει λίκνο καροτσι συρταριερα αλλαξιερα ρουχαλακια κουβερτουλες κλπ μέχρι και τα προϊόντα περιποίησης παρέλαβα χθες τα έχω τακτοποιησεί και τα καμαρωνω. Τα μόνα που μας έμειναν και θα πάμε να δούμε αυτήν την εβδομάδα είναι καρεκλακι αυτοκινήτου και μπανακι. Και φυσικά την δική μου βαλίτσα μαιευτηριου γιατί δεν έχω πάρει ούτε νυχτικο ακόμα και με βλέπω να γένναω με ξεχειλωμενες πυτζάμες με αρκουδάκια 🤣.

Εχεις κανει ερευνα αγορας για νυχτικο να μας προτινεις site? Ειναι τα μονα λεφτα που κλαιω, και ακριβα οτι βρισκω και δεν με τρελαινουν κιολας! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

Εχεις κανει ερευνα αγορας για νυχτικο να μας προτινεις site? Ειναι τα μονα λεφτα που κλαιω, και ακριβα οτι βρισκω και δεν με τρελαινουν κιολας! 

εγώ από οικονομικα θα πάρω 1 νυχτικο από hm και μια πυτζαμα καλοκαιρινή σορτσάκι τιραντακι τα οποία θα τα λιώσω και όλο το υπόλοιπο καλοκαίρι , και ένα νυχτικο καθαρα εγκυμοσυνης θηλασμού από το easy mum μαζί με την ρομπα του είναι λίγο ποιο τσιμπημένο στην τιμή αλλά τρελάθηκα με το χρώμα του είναι ενα πολύ ωραίο βεραμαν και έχει και στήριξη στο στήθος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...