Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Κοίτα,έκανα αντιπηκτικες από την αρχή όποτε συνέχεια έκανα εξετάσεις,στο πρώτο είχα λίγους εμετούς κ μετά όλα μια χαρά αλλά είχα τραγική εμπειρία τοκετού,37+2 είχα διαστολή κ με πρόκληση κ φυσιολογικό τοκετό μετά από 13 ώρες γεννήθηκε ο Παναγιώτης μου στις 37+5,είχε μπλεχτεί το χέρι του κ έβγαινε με τον αγκώνα λυγισμένο,γύρισε κ είχα ράμματα μέχρι την ουρήθρα άστα ,έκλαιγα,είχαν ξεχάσει να μου κάνουν κ τη δόση της επισκληριδιου κ έκλαιγα,στο δεύτερο είχα πάλι λίγους εμετούς στην αρχή μετά έστρωσε το στομάχι μου,37+2 έπεσα όμως στην αυλή μου κ φοβήθηκαν μην τυχόν έχω πάθει αποκόλληση κ με πρόκληση γεννήθηκε την επόμενη ημέρα φτ πάλι,με 6 σπρωξίματα βγήκε,σούπερ τοκετός,τώρα στη μπέμπα έχω διαλυθεί σωματικά κ ψυχολογικά.

Ωχ ρε συ τράβηξες πολλά και στα πρώτα, εμένα ευτυχώς και εγκυμοσύνη και γέννα πήγαν τέλεια, 7 ώρες στον Παναγιώτη μου( ίδιο όνομα και τα μεγάλα μας) και 3ωρες και 45 λεπτά στον Βασίλη μου! Και στους δύο είχα από δύο ραματα οπότε ταχεία ανάρρωση... Ίσως για αυτό να έχω αγχωθει τόσο μην πάει σε καισαρική... Γερά μωρά να είναι και ας ελπίσουμε ότι όλα καλά θα πάνε και στα τρίτα μας!!!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πως είστε σωματικά τώρα στον 8ο; Εγώ νιώθω τρομερή δυσφορία 🫠έχω δύσπνοια και ενώ δεν έχω πάρει κιλά νιώθω πολύ βαρυά και δυσκίνητη .. ας μην αναφέρω τα νεύρα που έχω συνέχεια 😅  

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Κορίτσια πως είστε σωματικά τώρα στον 8ο; Εγώ νιώθω τρομερή δυσφορία 🫠έχω δύσπνοια και ενώ δεν έχω πάρει κιλά νιώθω πολύ βαρυά και δυσκίνητη .. ας μην αναφέρω τα νεύρα που έχω συνέχεια 😅  

Καλημέρα!!! Από νεύρα άλλο τίποτα... Οι ορμόνες κάνουν πάρτι... Δυσφορία μπορώ να πω δεν νιώθω ιδιαίτερα, κάποιες φορές όταν κουράζομαι πολύ μόνο και λαχανιαζω κιόλας, βέβαια δεν μπορώ να πω ότι κάθομαι, άρχισα να νιώθω και εγώ αρκετά βαριά, ενώ το πρωί που ξυπνάω είμαι καλύτερα, εγώ έχω πάρει 9 κιλά μέχρι στιγμής, τόσα ήθελα να πάρω σε όλη την διάρκεια αλλά τα παγωτακια τα τσακίζω .... Καούρες έχω ανάλογα με το που με πιέζει η μικρή και το βράδυ αϋπνίες, ενώ το μεσημέρι με πιάνει μια νυστα....

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Ωχ ρε συ τράβηξες πολλά και στα πρώτα, εμένα ευτυχώς και εγκυμοσύνη και γέννα πήγαν τέλεια, 7 ώρες στον Παναγιώτη μου( ίδιο όνομα και τα μεγάλα μας) και 3ωρες και 45 λεπτά στον Βασίλη μου! Και στους δύο είχα από δύο ραματα οπότε ταχεία ανάρρωση... Ίσως για αυτό να έχω αγχωθει τόσο μην πάει σε καισαρική... Γερά μωρά να είναι και ας ελπίσουμε ότι όλα καλά θα πάνε και στα τρίτα μας!!!

Λοιπόν μοιάζουμε πολύ τελικά τελικά χαχαχα,γερά μωρά να έχουμε κ υγεία κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Κορίτσια πως είστε σωματικά τώρα στον 8ο; Εγώ νιώθω τρομερή δυσφορία 🫠έχω δύσπνοια και ενώ δεν έχω πάρει κιλά νιώθω πολύ βαρυά και δυσκίνητη .. ας μην αναφέρω τα νεύρα που έχω συνέχεια 😅  

Εγω θα πω πως το τριτο τριμηνο ειναι το αγαπημενο μου! Οκ κουραζομαι ευκολα αλλα δε βαριεσαι! Εχω καποια θεματακια με το στομαχι μου , δεν μπορω να φαω πολυ(βασικα μπορω και αυτο κανω) αλλα δεν πρεπει γιατι δεν χωνευω ευκολα! Κατα τ αλλα ουτε νευρα, ουτε δυσπνοια ουτε δυσφορια εχω! Και εγω εχω παρει 8κιλα μεχρι τωρα αλλα τα εχω απολαυσει και τα 8! Τριτη παω για ντομπλερ κ ανυπομονω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Κορίτσια πως είστε σωματικά τώρα στον 8ο; Εγώ νιώθω τρομερή δυσφορία 🫠έχω δύσπνοια και ενώ δεν έχω πάρει κιλά νιώθω πολύ βαρυά και δυσκίνητη .. ας μην αναφέρω τα νεύρα που έχω συνέχεια 😅  

Τα ιδια κι εγω συν καουρες…

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Hope86 είπε:

Τα ιδια κι εγω συν καουρες…

εσύ έχεις και δύο !
Είμαι σε αυτό το σημείο που θέλω να μπω στο μήνα μου να γεννήσω γιατί κουράστηκα με όλα αυτά αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι κιόλας να πάω ..

Παράνοια

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

εσύ έχεις και δύο !
Είμαι σε αυτό το σημείο που θέλω να μπω στο μήνα μου να γεννήσω γιατί κουράστηκα με όλα αυτά αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι κιόλας να πάω ..

Παράνοια

Εχω θελω να γεννησω τωρα 😂 Δεν ξερω πως θα αντεξω αλλες 4 εβδομαδες… Με βλεπω να τη βγαζω στο κρεβατι ανημπορη να κανω οτιδηποτε… και οσο παει! 🥴

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope86 είπε:

Εχω θελω να γεννησω τωρα 😂 Δεν ξερω πως θα αντεξω αλλες 4 εβδομαδες… Με βλεπω να τη βγαζω στο κρεβατι ανημπορη να κανω οτιδηποτε… και οσο παει! 🥴

Συμπάσχω και συμπαραστέκομαι! 
Έχεις ετοιμάσει πράγματα; δωμάτιο και τσάντα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Συμπάσχω και συμπαραστέκομαι! 
Έχεις ετοιμάσει πράγματα; δωμάτιο και τσάντα; 

🙂

Το δωματιο το ετοιμαζουμε ακομα. Τα πραγματα για το μαιευτηριο τα εχω ολα (εκτος απο τα κοχυλια που θα παραγγειλω τωρα και τις σερβιετες) και μενει απλα να τα βαλω στην τσαντα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρόνια πολλά κορίτσια και με το καλό τα μωράκια μας σήμερα καταλαβα οτι μπαίνουμε τελική ευθεία 😝...είχαμε ραντεβού στον γιατρο το πρωί. Αύριο μπαίνω 34 εβδομάδες η μικρούλα είναι 2.300 και μέχρι στιγμής είναι σε ιδανική θέση τοκετού (φτου φτου) το επόμενο ραντεβού σε δυο εβδομάδες από τώρα και ο πρώτος καρδιοτοκογραφος, ένα μικρό σοκ το έπαθα 🤣 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Πάνω που χάρηκα που βγήκα σε άδεια, έπεσα και χτύπησα. Ευτυχώς όχι στην κοιλιά, αλλά πλάγια, στο μπράτσο.Ετσι από χθες έχω πόνο και μειωμένη κινητικότητα στο ένα χέρι...Είχα άγιο που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα και το μωράκι μου είναι καλά...

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Πάνω που χάρηκα που βγήκα σε άδεια, έπεσα και χτύπησα. Ευτυχώς όχι στην κοιλιά, αλλά πλάγια, στο μπράτσο.Ετσι από χθες έχω πόνο και μειωμένη κινητικότητα στο ένα χέρι...Είχα άγιο που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα και το μωράκι μου είναι καλά...

Πω πω έλα ρε σύ … πως έπεσες ; Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι αυτό είναι το σημαντικό 

On 20/4/2023 at 6:30 ΜΜ, Hope86 είπε:

Εχω θελω να γεννησω τωρα 😂 Δεν ξερω πως θα αντεξω αλλες 4 εβδομαδες… Με βλεπω να τη βγαζω στο κρεβατι ανημπορη να κανω οτιδηποτε… και οσο παει! 🥴

Αχ και εγώ κορίτσια έχω αρχίσει και κουράζομαι καια υποκινώ να τελειώνει ! Παρόλο που είμαι πιο πίσω από τις περισσότερες από εσάς , μπήκα τώρα 31 εβδομάδα , έχω αρχίσει κ κουράζομαι και δυσανασχετώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Πάνω που χάρηκα που βγήκα σε άδεια, έπεσα και χτύπησα. Ευτυχώς όχι στην κοιλιά, αλλά πλάγια, στο μπράτσο.Ετσι από χθες έχω πόνο και μειωμένη κινητικότητα στο ένα χέρι...Είχα άγιο που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα και το μωράκι μου είναι καλά...

Παλι καλα που γλιτωσες τα χειροτερα… Το μωρακι ειναι δυνατο,προσεχε ομως και συ μανουλα! 🥰

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Πω πω έλα ρε σύ … πως έπεσες ; Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι αυτό είναι το σημαντικό 

Αχ και εγώ κορίτσια έχω αρχίσει και κουράζομαι καια υποκινώ να τελειώνει ! Παρόλο που είμαι πιο πίσω από τις περισσότερες από εσάς , μπήκα τώρα 31 εβδομάδα , έχω αρχίσει κ κουράζομαι και δυσανασχετώ 

Πλεον και το να παω στο γιατρο μου φαινεται δυσκολο… Εγω αυτα τα ειχα διαβασει για τον 9ο μηνα,αλλα μαλλον ειναι και αναλογα τον ανθρωπο. Βεβαια παιζει ρολο κι οτι εχω διδυμα αλλα μαλλον δεν ειμαι μονη αφου τα νιωθεις κι εσυ… Κουραγιο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Hope86 είπε:

🙂

Το δωματιο το ετοιμαζουμε ακομα. Τα πραγματα για το μαιευτηριο τα εχω ολα (εκτος απο τα κοχυλια που θα παραγγειλω τωρα και τις σερβιετες) και μενει απλα να τα βαλω στην τσαντα!

 

Και εμείς στην ετοιμασία είμαστε ακόμα ..το βάψαμε προχτές και τώρα περιμένω την κούνια της ..τη συρταριέρα την έχω πάρει .. η τσάντα για το μαιευτήριο και εμένα σχεδόν έτοιμη .. τα έγγραφα πρέπει να εκτυπώσω και κάτι μικροπράγματα .. κοχύλια εγώ πήρα της chicco ..

 

5 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Πάνω που χάρηκα που βγήκα σε άδεια, έπεσα και χτύπησα. Ευτυχώς όχι στην κοιλιά, αλλά πλάγια, στο μπράτσο.Ετσι από χθες έχω πόνο και μειωμένη κινητικότητα στο ένα χέρι...Είχα άγιο που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα και το μωράκι μου είναι καλά...

Το σημαντικό είναι το μωράκι σου που ευτυχώς είναι καλά ! Περαστικά σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...