Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Δεύτερη γέννα σε δημόσιο. Απορίες+ συστάσεις


mirka_nikol

Recommended Posts

Γεια σε ολ@

Είμαι ήδη μαμά ενός δίχρονου και θέλουμε σιγά σιγά να ξεκινήσουμε για το δεύτερο μωράκι μας. Η μεγάλη μας γεννήθηκε με ιδιώτη γιατρό στο Ιασώ. Η εμπειρία ήταν κάκιστη. Κλαιω τα πολλά λεφτά που δώσαμε και στο μαιευτήριο και στον γιατρό και στην μαία του. Θελω το δεύτερο να το γεννήσω σε δημόσιο. Ωστόσο βρίσκω πολύ δύσκολο να βρω πληροφορίες για γυναικολόγους και δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς δουλεύει το σύστημα. 

Αν καταλαβαίνω σωστά σε βλέπουν στα απογευματινά ραντεβού κάθε φορά διαφορετικός γιατρός ανάλογα με το ποιος έχει ιατρείο κάθε μέρα; Ή κλείνεις αρχικά ραντεβού με κάποιον κι ανεπίσημα σε παρακολουθεί αυτός; 

Υπάρχει η δυνατότητα να με παρακολουθεί ιδιώτης μέχρι τη γέννα και όταν έρθει η ώρα να γεννήσω απλά βάρδια ή πρέπει για να γεννήσω πχ στο Έλενα να με έχουν δει σε ραντεβού εκεί; Αυτό το σκέφτομαι γιατί μένω Λυκόβρυση και με τη μικρή θα είναι δύσκολα να πηγαίνω μια φορά το μήνα κέντρο για εξετάσεις. Θα προτιμούσα να τα κάνω εδώ κοντά αυτά. Παρόλα αυτά αν βρούμε καλό γιατρό δεν έχω θέμα να το κάνουμε και να πηγαίνουμε στο Έλενα. 

Τέλος έχετε συστάσεις γιατρών; Ως τώρα μου έχουν πει μόνο για έναν Σούλο. Από την κοπέλα που τον σύστησε άκουσα τα καλύτερα. Ότι είχε χιούμορ και ότι ήταν ευχάριστος στα ραντεβού, ότι και τις δύο γέννες της τις έκανε φυσιολογικά χωρίς παρεμβάσεις. Ωστόσο εδώ που έψαξα διάβασα και αρκετές άσχημες κριτικές. Ξέρω πως είναι πολύ υποκειμενικό βέβαια το θέμα και η χημεία με τους γιατρούς. 

 

Σε κάθε περίπτωση αν έχετε πληροφορίες ή συστάσεις θα το εκτιμούσα πολύ! Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά πρέπει να κάνω το ΠΑΠ μου και θα ήταν καλή ευκαιρία να γνωρίσουμε κάποιον πιθανό μαιευτήρα αφού θέλουμε να συλλάβουμε μέσα στους επόμενους μήνες. 

Σαε ευχαριστώ! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε δημόσιο νοσοκομείο μπορείς να ακολουθήσεις δύο οδούς. Είτε να κλείνεις ραντεβού στα πρωινά εξωτερικά ιατρεία κ σε βλέπει οποιαδήποτε γιατρός αλλά σου ανοίγουν φάκελο οπότε όταν είναι να γεννήσεις πηγαίνεις εκεί κ σε ξεγενναει ο εφημερεύον γιατρός. Η αλλιώς κλείνεις  απογευματινό ραντεβού με όποιον γιατρό θες εσύ που μπορεί να σε αναλάβει μέχρι το τέλος κ να κανονίσετε να σε ξεγεννησει κιόλας με ένα ποσό που το κανονίζετε μεταξύ σας. Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που εφόσον είναι καθηγητές δουλεύουν κ στο νοσοκομείο αλλά έχουν κ έξω ιατρείο ή συνεργάζονται κ με κλινικές. Μπορείς να επιλέξεις έναν τέτοιο ώστε τα ραντεβού σας να γίνονται στο ιατρείο του αλλά να σου ανοίξει κ φάκελο στο νοσοκομείο ώστε να πας να γεννήσεις εκεί με αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

σωστα οσα λεει η μαμα,απλα καλο ειναι οπως σκεφτηκες να πας κ για παπ να γνωρισεις υποψηφιους.αλλα κ γενικα να αρχισεις την παρακολουθηση απο πολυ αρχη στο δημοσιο,ωστε να ερθει κ στην γεννα

γενικα για το ελενα ακουγονται πολυ καλα λογια.κ για τον σουλο

υπαρχουν γιατροι που δ ζητανε κ λεφτα,που κανονικα κιολας δ επιτρεπεται

αν ειδικα δ εχεις θεμα να ειναι στην γεννα,θα πας με οποιον τυχει στην εφημερια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...