Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ύψος και βάρους μωρού 1ετους


Recommended Posts

Κορίτσια δεν ήξερα σε ποιο θέμα να το ανοίξω οπότε το έβαλα εδώ έχω ανοίξει πόσα θέματα διαφορετικά 

Αν θέλετε να μου πείτε 

Τι ύψος και βάρος είχαν τα μωράκια σας 1 ετους 

Ο δικός μου είναι 9,800 και 75,5 πόντοι 

Βλέπω όλα τα παιδάκια στην ηλικία του είναι πιο ψηλά και σχεδόν 80 πόντους 

Είναι λίγο μικρωκαμενος και αρχίζω και ανησυχώ λίγο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσια δεν ήξερα σε ποιο θέμα να το ανοίξω οπότε το έβαλα εδώ έχω ανοίξει πόσα θέματα διαφορετικά 

Αν θέλετε να μου πείτε 

Τι ύψος και βάρος είχαν τα μωράκια σας 1 ετους 

Ο δικός μου είναι 9,800 και 75,5 πόντοι 

Βλέπω όλα τα παιδάκια στην ηλικία του είναι πιο ψηλά και σχεδόν 80 πόντους 

Είναι λίγο μικρωκαμενος και αρχίζω και ανησυχώ λίγο 

Στην καμπύλη που βρίσκετε?? Είναι σταθερός στην ίδια καμπύλη? Αυτό έχει σημασία .τώρα στον χρόνο πρέπει να κάνετε Κ εξετάσεις κάνατε? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

Στην καμπύλη που βρίσκετε?? Είναι σταθερός στην ίδια καμπύλη? Αυτό έχει σημασία .τώρα στον χρόνο πρέπει να κάνετε Κ εξετάσεις κάνατε? 

Είναι στην 56η θέση το ύψος

Εξετάσεις σε λίγες μέρες θα κάνουμε 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Kon90 είπε:

Είναι στην 56η θέση το ύψος

Εξετάσεις σε λίγες μέρες θα κάνουμε 

 

Ε μια χαρά είναι στην μεσαία καμπύλη γιατί ανησυχείς ? 

Μην συγκρίνεις με άλλα παιδιά δεν είναι βαση σύγκρισης το κάθε παιδί έχει τα γονίδια του . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Ε μια χαρά είναι στην μεσαία καμπύλη γιατί ανησυχείς ? 

Μην συγκρίνεις με άλλα παιδιά δεν είναι βαση σύγκρισης το κάθε παιδί έχει τα γονίδια του . 

Έχεις δίκιο και εμείς δεν έχουμε και πρώτο ύψος με τον άντρα μου

1,62 εγώ 1,71 ο άντρας μου οπότε δεν πιστεύω να γίνει και πολύ ψηλός 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχας μη μπεις στο τρυπακι της συγκρισης με αλλα παιδακια. Η συγκριση πρεπει να γινεται στο ιδιο το παιδι και να ακολουθει τις καμπυλες του με φυσιολογικες αυξομειωσεις. 

Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο και εχει τον χρονο του, την κληρονομικοτητα του και τον δικο του ρυθμο σε ολα. Και αναπτυξιακα, και σωματικα και συναισθηματικα και ολα.

Η δικια μου θα γινει αυριο 9 μηνων και ειναι 11 κιλα και 74εκ. Ειναι εκτος καμπυλης αλλα κ παλι δεν ανησυχουμε. Μετα τα 2 ετη κοιταμε αναπτυξιακα θεματα μου ειπε ο γιατρος (ως απαντηση σε κατι ηλιθιοτητες για διαιτες κτλ στα μωρα).

Να τον χαιρεσαι! ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Elle12 είπε:

Καταρχας μη μπεις στο τρυπακι της συγκρισης με αλλα παιδακια. Η συγκριση πρεπει να γινεται στο ιδιο το παιδι και να ακολουθει τις καμπυλες του με φυσιολογικες αυξομειωσεις. 

Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο και εχει τον χρονο του, την κληρονομικοτητα του και τον δικο του ρυθμο σε ολα. Και αναπτυξιακα, και σωματικα και συναισθηματικα και ολα.

Η δικια μου θα γινει αυριο 9 μηνων και ειναι 11 κιλα και 74εκ. Ειναι εκτος καμπυλης αλλα κ παλι δεν ανησυχουμε. Μετα τα 2 ετη κοιταμε αναπτυξιακα θεματα μου ειπε ο γιατρος (ως απαντηση σε κατι ηλιθιοτητες για διαιτες κτλ στα μωρα).

Να τον χαιρεσαι! ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ

Συμφωνώ απόλυτα δεν πρέπει να συγκρίνω 

Αλλά ειλικρινά είναι το μόνο παιδάκι στην ηλικία του που βλέπω αυτούς τους πόντους 

Όσα παιδάκια ξέρω και  όσα έχω διαβάσει όλα είναι πιο ψηλά 

Και σκέφτομαι που λένε μετά τον χρόνο αρχίζει και παίρνει πιο λίγους πόντους κάθε μήνα 

Βέβαια γεννήθηκε 47 ποντους

Ευχαριστώ πολύ και εσείς να χαίρεστε την δική σας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ

Συμφωνώ απόλυτα δεν πρέπει να συγκρίνω 

Αλλά ειλικρινά είναι το μόνο παιδάκι στην ηλικία του που βλέπω αυτούς τους πόντους 

Όσα παιδάκια ξέρω και  όσα έχω διαβάσει όλα είναι πιο ψηλά 

Και σκέφτομαι που λένε μετά τον χρόνο αρχίζει και παίρνει πιο λίγους πόντους κάθε μήνα 

Βέβαια γεννήθηκε 47 ποντους

Ευχαριστώ πολύ και εσείς να χαίρεστε την δική σας ❤️

Οπως ειπες εσυ εισαι 1.62 και ο αντρας σου 1.71. 

Το παιδι δε νομιζω να γινει 1.90 ουτως ή αλλως  δλδ μη τρελαινεσαι. Μια χαρα ειναι το παιδακι σου. Ασε που τα αγορακια που ειναι κοντα στην αρχη της ζωης τους πετανε αποτομα μποι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

οπως λεει κ η λινα.φυσικα θα ειναι αναλογα το δικο σας υψος.κ εχει σημασια ποσο γεννηθηκε,κ να ακολουθει την καμπυλη του

θα δειτε κ τις εξετασεις

εχω δυο παιδια.τα γονιδια ιδια.τοσο διαφορετικα αναπτυξιακα,απο γεννησιμιου ως κ τωρα

εγω 1,60 ο μπαμπας 1,90.η κορη γεννηθηκε 50εκ 3,5κ.ενος ετους ηταν 79εκ 9,5κ .τωρα ειναι 9,5χρ πανω απο 1,40 κ 40κ

ο γιος γεννηθηκε 2,900 κ υψος 47,5 εκ.1ετους ηταν 75 εκ κ 8,5κ.τωρα ειναι 7,5 χρ λιγο πανω απο 1,20 κ 21κ περιπου

ειναι υγιεστατος.παντα ηταν.κ στον χρονο μια ελλειψη σιδηρου ειχαμε βρει.παιρνει τοσο οσο απαιτειται.δ εχουμε ψαξει πολλα πραγματα,η γιατρος θεωρει οτι ειναι οκ.μεχρι 1,5χρ δ ετρωγε σχεδον καθολου.πλεον συνηθως ειμαι ικανοποιημενη.γενικα με το μεσημεριανο δ εχω θεμα.αλλα στο κολατσιο πχ προτιμα να παιξει

ο αντρας μου που ειπαμε ειναι ψηλος,η μαμα του 1,5μετρο,ο μπαμπας του πανω απο 1,80.πηρε υψος στο γυμνασιο.πιο πριν νομιζαν πηρε απο την πεθερα μου

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...