Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλησπέρα από Σύρο κορίτσια!

Σοφάκι-ΣΙσάκι, άρχισες τα ανοιξιάτικα ξεσηκώματα ε?μπράβο βρε κορίτσι μου κ με 2 πιτσιρίκια...εγώ ακόμα ούτε χαλιά δεν βγάζω, άσε που έχουμε το ταξίδι για τη βάφτιση κ θα λείπουμε 20 μέρες οπότε μάλλον θα τα αφήσω για μετά, τέλος Μαίου θα μας πάρει....

Ελενίτσα, κ εδώ έχει τρελό βοριά, μας πήρε κ μας σήκωσε, ανάψαμε πάλι καλοριφέρ!μοναχούλες θα τη βγάλετε στο σπίτι σήμερα?ε, κάτι θα βρείτε να ασχοληθείτε , εμείς σε τέτοιες περιπτωσεις σωζόμαστε με την περπατούρα πάντως!κουράζεται κ πολύ και πέφτει ξερός για ύπνο!

όσο για τις κρέμες, πήρα εχθές μιλούπα που είπες και ξετρελάθηκε ο μικρός!!!

δεν προλάβαινα τις κουταλιές!!!άντε, κ εγώ τα έχω πάρει με τα βιολογικά, τώρα σκέφτομαι να αλλάξουμε κ γάλα, να του πάρω αλμυρόν...να τελειώνουμε με τα φαρμακεία..

Κορίτσια, σχετικά με τα νυχτερινά ξυπνήματα, θα προτείνω κάτι, αν έχετε κουράγιο, κάντε το, εγώ έτσι σώθηκα...

όταν ξυπνήσει και αρχίζει να κλαψουρίζει ελαφρώς, μη πηγαίνετε αμέσως, περιμένετε αν μπορείται 5 λεπτά...αν δεν σταματήσει τότε πηγαίνετε στο δωμάτιο...το πιθανότερο είναι να ξανακοιμηθηθεί πριν τα 5 λεπτά...δεν το προτείνω βέβαια για την περίπτωση που ξυπνήσει με κλάμα κανονικό, εννοείται τότε πηγαίνουμε να δούμε τι συμβαίνει...αν μπορε'ίται δοκιμάστε το, ακούγεται τρομακτικό, αλλά όντως στην πλειοψηφία των περιπτώσεων ξανακοιμάται μόνο του το μικράκι...

Λιάκι, κι εκεί φυσάει,ε; Άσε φρίκη και εδώ.... Χμμ.. Εμείς περπατούρα δεν έχουμε, μόνο το πάρκο βοηθάει μερικές φορές, αυτές τις μέρες όμως μια η ίωση και μια τα δόντια κάθεται ελάχιστα και εκεί.... :confused: Μόνο όσο κοιμάται ξενοιάζω... Ευτυχώς συνήθως με τον ύπνο τα έχει καλά, κοιμάται και μέσα στη μέρα αρκετά...

Γάλα γιατί λες να αλλάξεις; Το Hipp δεν το βρίσκεις εύκολα; Εσείς μετά το χρόνο τι θα πίνετε; Φρέσκο; Απο γάλατα των σούπερ μάρκετ και για το s26 gold, κάπως έτσι λέγεται, έχω ακούσει καλά λόγια. Το οποίο νομίζω το έχουν και στα φαρμακεία, δεν ξέρω τι γίνεται, το έχω δει όμως σίγουρα και στα σούπερ μάρκετ...

Αυτό το κόλπο που λες για το βράδυ, έχεις δίκιο, κάποιες φορές που ακούγεται λίγο και δεν τρέχω αμέσως, λέω κάτσε να δούμε μήπως το ξεχάσει, όντως ξανακοιμάται. Τις περισσότερες φορές βέβαια πηγαίνω αμέσως γιατί φοβάμαι μην μου ξυπνήσει τελείως και αργήσει μετά να ξανακοιμηθεί! :shock: Εσενα δεν σου έχει τύχει αυτό; Θα το δοκιμάσω όμως!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Καλα οντως σημερα τι αερας κ κρυο που ειχε? Απ' την αποτομη αλλαγη του καιρου μ' εχει πιασει το κεφαλι μου:?

Σοφουλα ειστε οι Κρητικοπουλες χρυσοχερες κ με τρελες αντοχες, το εχουμε πει αυτο!! Κ εσυ κ η Κατερινιω 2παιδακια κοντα-κοντα το σπιτι απο δουλειες κ διαφορες μαγειρικες-παρασκευες, μην σας ακουσει κανας αντρας μου κ μου την πει με το δικιο του, "να τα κοριτσια πως τα καταφερνουν ολα κ εσυ εισαι ολο δεν προφταινεις",αχαχα:tongue:! Βασικα κ εγω τις μοκετες δεν θα τις βγαλω πριν τα τελη Μαιου να δουμε θα καταφερει να περπατησει μονη της η Αναστω μεχρι τοτε, γιατι φοβαμαι οτι θα πεφτει αρκετα συχνα να μην φαει το κεφαλι της στα πλακακια!

Ελενη ειναι πολυ ωραια τα ρουχα κ τα παπουτσακια εκει στο μαγαζι κ ειναι κ τεραστιο! Τωρα ανοιξε νομιζω τον προηγουμενο μηνα ειναι κατω (στο ισογειο) απο τα τζαμπο. Εμεις δυστυχως ειχαμε ηδη παρει ανοιξιατικα παπουτσακια μουγιερ που τα πληρωσαμε 60ευρω:evil:, Νο 19 εμεις.

Η Αθανασια σου ειναι πολυ καλυτερα απο την κοιλιτσα της ευτυχως!!:D. Αλλα ζοριζεστε κ εσεις με ξυπνηματα απανωτα, μια απ' τα ιδια κ εμεις, να δουμε ποτε θα τελειωσουμε:rolleyes::confused:!

Κατριν, τι εγινε με τον Γωγω, ειναι δοντια τα συμπτωματα που εχει ή σου κρυωσε? καλα ο καιρος δεν το συζητω ειναι οτι πιο καταλληλο για ιωσεις κ κρυωματα:?!Αλγκοφρεν λοιπον, ειδες εσυ εμπειροτερη μας λες για αντιβιωση που εγω ουτε καν εχω ακουσει;), θα το εχω κ αυτο υποψη μου.

Ολυμπος φρεσκο θα ξεκινησετε κ εσεις τον αλλο μηνα, για να δουμε πως θα τα δεχτουν τα μαγιοπουλα μας, κ εμεις κατσικισιο μαλλον Ολυμπος θα παρουμε (εχει σχεδον παντα ο Βασιλοπουλος).

Αντζελικ κ εσεις πατε για επομενο δοντι εε, υπομονη, κοριτσια τι να κανουμε, θα περασει η μεγαλη ταλαιπωρια κ θα μπαινουμε π.χ. του χρονου κ θα διαβαζουμε τι ειχαμε τραβηξει κ θα γελαμε:tongue:;)! Η Μαιρα γοητευσε με τα κολπα της κ τον γιατρο:tongue:;)! Για πες μας δοκιμασατε πατημενο φαγητο? Πως το δεχτηκε? Γιατι η δικια μου δεν το πηρε καλα, εβγαζε τα κομματακια προς τα εξω με την γλωσσα, ασε που καναμε 30λεπτα να φαμε μερικες κουταλιτσες με αποτελεσμα να βαρεθει κ στο καρεκλακι κ να θελει να σηκωθει χωρις να εχει φαει ουτε το 1/4 σε ποσοτητα απο αυτο που τρωει αλεσμενο. Οποτε το αφησα για αργοτερα να εχει βγαλει κ κανα δοντι να την ενδιαφερει να δαγκωνει την τροφη.

Αντε μαμαδες σας καληνυχτιζω για σημερα, ελπιζω να εχουμε ολες ησυχο βραδυ,φιλια!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλεναδες,

ευτυχως ειμαστε μια χαρα στην υγεια μας,τελικα ηταν απο τα δοντια η ανησυχια και οι μυξουλες,κρατησε δυο μερες και τωρα που εσκασε το τεταρτο δοντακι ηρεμησε το παιδακι μου...γενικα δεν εχει γκρινια απλα θελει συνεχως την προσοχη,οταν παω να πω μια κουβεντα με το βασιλη,κλαιει,βηχει,γελαει γενικα κανει οτι μπορει να τραβηξει την προσοχη...η γιατρος ειπε να μην διακοπτω τη συζυτηση οταν τα κανει αυτα για να το κοψει:rolleyes:...της εχω ενα καλαθακι με διαφορα μικρα ζωακια πλαστικα ε αφου παιξει παει και τα ξαναβαζει στο καλαθακι και τα χτυπαει με τοση δυναμη που τρομαζει εχει τοσο γελιο:D:D:D...και το αλλο σημερα εβαλα μια ανοιξιατικη πυτζαμα που εχει πανω μια αγελαδα,ε με το που με βλεπει με δειχνει με το δαχτυλο και κανει μουυυυυυυυυυυυυυυυ,συνεχει και παλι και παλι...ετσι μου ερχεται να την αποσυρω αχαχαχα!!!

εδω ο καιρος καλος ειναι,πηγαμε τη βολτουλα μας! οι δουλειες ειναι σε καλο δρομο λεπτομερειες μου εχουν μεινει και να ρθει ο μαστορας για τα πλακακια στην κουζινα!αντε να τελειωσουμε γιατι εχουμε και γενεθλια λεμε.......

σοφακι φο ποτε θα πατε παιδικο γιατι μπερδευτικα νομιζα οτι ηδη αρχισατε:rolleyes:λαθοσ καταλαβα:confused:!!! με το φαγητο την πρωτη μερα εβαζε το χερι μεσα στο στομα ταυτοχρονα με το φαι,μετα επαιρνε το χερι και χαιδευε τα μαλλια της απλωνοντας ολο το φαι σε μουτρακια και μαλλια:shock::oops:....δεν αντεξα,το εβαλα στο μπλεντερ και φαγαμε σαν ανθρωποι...την επομενη μερα της πατησα μονο την πατατα και το καροτο και τα εφαγε μια χαρα..ωσπου σημερα εφαγε φακες απο εμας χωρις να τις αλεσω καθολου και της αρεσαν πολυ...εσεις που δεν εχετε και δοντακια ειναι δυσκολο...της δινεις στο χερι να τρωει μπισκοτα η ψωμακι?

σοφια σισακι γενικη στο σπιτι ε?ρουχα κλπ....οπως ειπε και η σοφια μπραβο που με δυο παιδια καταφερνεις τοσα πολλα και χωρις βοηθεια!!!ευχομαι καποτε να σου μοιασω:tongue::tongue::tongue:...περπατησε η καλλια μας???

λιακι χαιρομαι πολυ που ο δημητρακης εστρωσε στον υπνο!!!!ειναι και καλυτερα απο βηχα κλπ???δεν μας ειπες!με γεια και το 6 δοντακι!!!να του δωσεις μεγαλο κομματι αρνακι!!!

κατερινακι πως ειναι ο γιωργος μας?ελπιζω να ηταν απο τα δοντια και να ειστε περδικια...οποτε μπορεσεις να μου πεις για το γιαουρτι μαλλον το ξεχασες και η παγωτομηχανη καθεται σε αναμενα καρβουνα:tongue::tongue::tongue:το κοριτσι μου θα το πουμε μαρια και θα τη φωναζουμε μαλλον Μάιρα!!!

ελενιτσα μου,παλι το γυριζετε σε hipp, ε αμα δεν βρισκεται τι να κανεις!η παιδιατρος μας ειπε οτι απο το χρονο και μετα να πινουμε καλυτερα φρεσκο,αλλα δεν μπηκαμε σε λεπτομερειες γιατι θα μας τα πει αναλυτικα την επομενη φορα,εγω τελειωνω ενα ακομη γαλα νο2 που εχω και παω στο νο3 και μετα φρεσκο...για τα γυαλια μας ειπε οχι γενικα για φετος ,απο του χρονου λεει ειναι καλυτερα που θα καταλαβαινει και θα προσεχει,μπορει να τα τραβηξει να τα βαλει στα ματια μπορει το οτιδηποτε να συμβει:rolleyes:...η αθανασια μας ειναι μια χαρα με την κοιλιτσα ε?σκεφτομουν που επαθε γαστρεντεριτιδα και ειχε κανει και το εμβολιο(ξεχασα το ονομα) η δεν εχει σχεση???αυτο που σου ξυπνουσε καθε μια ωρα το εκανε και η μπεμπα δυο μερες και μετα τσουπ εσκασε το δοντακι...απο αυτο θα ειναι...ελπιζω σημερα να κοιμηθει σαν πουλακι...ασχετο,ειδα που βαλατε στο μπαλκονι καλαμωτες,δεν ειναι επικινδυνες να παει η μικρη να τα τραβηξει κλπ, σε ρωταω γιατι σκεφτομαι και εγω τι να βαλω στο μπαλκονι,μαλλον θα παρω το κλασσικο πλαστικο προστατευτικο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μαρακι που εισαι?

καληνυχτα σε ολες φιλακια


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!!!

...λοιπον ξεκινώ από την Αγγελική, να σας πάρω με την σειρά προς τα πίσω, για να μην ξεχάσω καμία...σήμερα...που αν δεν ξυπνήσει κανένας τωρα, νομίζω ότι έχω περισσότερο χρόνο....

χεχεχε...ετοιμαστείτε..."σεντόνι" χαχαχα!!!

Αγγελική, μπράβο που η Μάιρα (αχ, ναι μωρέ...μάιρα.είναι λίγο ασυνήθιστο..γι αυτό το ξέχασα...sorry)... είναι μια χαρά.... Βλέπω και στην αντίληψη...μεγάλη πρόοδο...καταλαβαίνει την αγελαδίτσα ε, χαχα...βρε την τσουπρίτσα!!! Η παιδίατρος καλά σας είπε...μην σταματάτε, με τον Βασίλη όταν μιλάτε, γιατί μετά θα σας το κάνει συνέχεια.. δεν θα μπορείται να μιλήσετε...επίσης πολύ σωστό....αυτό με τα γυαλιά..με έβαλες σε σκέψεις τώρα... λές να περιοριστούμε κι εμείς στο καπελάκι? Θα δω, αν σε λίγο καιρό που θα καταλαβαίνει περισσότερο, και θα περπατάει...αν δεν κάνει "επίθεση" στα γυαλιά του Χρήστου..μπορεί να το αφήσω για του χρόνου...αν όμως πλακώνονται...θα πρεπει να του πάρω...θα δούμε...

Με το φαγητό εσείς, μια χαρά τα πάτε στο μη αλεσμενο...εγώ δεν του δίνω ψωμί και μπισκοτάκια, γιατί τα κόβει πολύ γρήγορα, και τον φοβαμαι...και επίσης μόλις τα κόψει, ακόμα και με τα ψιχουλάκια αρκετές φορές μου κάνει εμετό...ίσως επειδή δεν έχουμε κανένα δόντι...και τον πνίγουν. Βρε τις φακές που τις έδωσες ολόκληρες να τις προσέχεις...δεν είναι πάντα ευκολο-μάσητες...γιατί έχουν, τον φλοιο...την φλοιδούλα, που κάποιες φορές δεν λιώνει...το νιώθεις όταν το τρώς...

Ο Γιωργάκης έχει συνδυασμό...δόντια & ελαφριά ίσωση, γιατί βήχει αρκετά ..αλλά όχι πολύ όπως άλλες φορές που χρειάστηκε να πάρει κορτιζόνη...έκανε και λίγο πυρετούλη...μιά νύχτα...μετά την επόμενη μέρα ήμουν όλη μέρα με ένα θερμόμετρο στο χέρι, γιατί γενικά ήταν πολύ ζεστός...(η θερμοκρασία του είναι από 35,8 - 36,2) είχε στην καλύτερη 36,8:rolleyes: ανέβαινε...37,7:confused: 38:confused:, περίμενα να πάει 38,5:confused: για ντεπόν...αλλά τίποτα...λες και έπαιζε με τα νέυρα μου...ανέβαινε...κατέβαινε...τελικά πήγε μέχρι 38,2για μια στιγμή...και μετά 36,8.... οπότε ντεπόν δεν ξαναπήραμε:D... σήμερα ήταν σταθερά απύρετος...ούτε δέκατα ..τίποτα...τα δοντάκια μεγαλώνουν...ξετρύπησαν καλά...φαίνονται πια..εδικά το ένα...Έχουμε όμως αρκετές μυξούλες, που τον πνίγουν στην αναπνοή και τον ενοχλούν...του έβαλα σπρέυ otrisalin, για καθαρισμό και ενυδάτωση, ελάχιστο βιξ (δεν κάνει πολύ) για να δροσίζεται λίγο η αναπνοή του... όλη μέρα βάζαμε ορούς..και ρουφούσαμε τις μύξες με το "ρουφηχτήρη"!!!!:rolleyes::rolleyes: Όσο για το αλγκοφρέν (φουτράκι) δεν είναι αντιβίωση...είναι αντιπυρετικό απλώς... γενικά όταν τα μωρά έχουν πυρετό, τους δίνεις ντεπόν κανονικά κάθε 8ώρες...αλλά επειδή το ντεπόν τα πιάνει για κανένα 4ωρο δεν κάνει να τους ξαναδώσεις τόσο σύντομα ντεπόν (στις 4 ώρες). Γι αυτό οι περισσότεροι παιδίατροι προτείνουν ανα 4ωρο εναλλάξ ντεπόν - πονστάν. Το πονστάν όμως είναι μια πολύ πικρή ιστορία...ο Χρήστος δεν το έπινε με τίποτα...οπότε αφού το συζήτησα με την παιδίατρο μου πρότεινε εναλλάξ ντεπόν - αλγκοφρέν...(το οποίο είναι εξίσου δυνατό σαν το πονστάν..) Βέβαια πάντα με ντεπόν ξεκινώ... αλλά όταν τυχαίνει πυρετός δυνατός, κατά τις 10 - 12 το βράδυ του δίνω το αλγκοφρέν...οπότε τον κρατάει ένα 6ωρο συνήθως και μπορούμε και κοιμόμαστε μέχρι το πρωι ...και μετά πολλές φορές δεν ξανακάνει, άρα ηρεμούμε πιο σύντομα. Ενώ με το ντεπόν σίγουρα μπορεί να ξανακάνει κάτα τις 2 - 4 κι επειδή φοβάμαι μην τυχόν και με πάρει ο ύπνος (από την ταλαιπωρία που τραβώ) και δεν τον ακούσω αν κλαουρίζει...του δίνω το αλ.. και κοιμάμαι ήσυχη.

Τώρα για την παγωτομηχανή, όντως..."κάθεται" και στολίζει πανέμορφα ένα μου ντουλάπι... Θα σας πω... δοκίμασα να κάνω γιαούρτι με τον κλασσικό τρόπο εκεί και δεν έπηζε...μετά έψαξα συνταγές και αυτές που βρήκα, ήθελαν ζάχαρη.. και κρέμες γάλακτος..(και άν είναι κάτι που δεν συμπαθώ στην μαγειρική, είναι η κρέμα γάλακτος...όχι ότι δεν την τρωω ...αλλά την απογεύγω...) εν τω μεταξύ δεν το έχω ψάξει και πολύ, δεν έχω χρόνο...μήπως καμιά φίλη - γνωστή...έχει κάτι ενδιαφέρον χωρίς κρέμα γάλακτος...΄τελος πάντων...είδωμεν!!!

Και ακόμη να σου απαντήσω στο τελευταίο σου θεματάκι με το προστατευτικό στο μπαλκόνι... κλασσικά όπως κι εσύ λες...πέρυσι βάλαμε πλαστικό πλέγμα στο μπαλκόνι...το τοποθετήσαμε πολύ ωραία...βάλαμε και ωραία λεπτά ανοξείδωτα σωληνάκια ανα 1,5 μέτρο για να μην κάνει κοιλιά και ήταν μια χαρά τοποθετημένο...ΑΛΛΑ...1ον δεν μπορούσα με τίποτα να βλέπω έξω μέσα από αυτό..παρόλο που ήταν άσπρο...ένιωθα το μπαλκόνι σαν κλουβί...και κατά 2ον και σπουδαιότερον πριν να τελειώσει το καλοκαίρι, το είχε κάψει ο ήλιος...με αποτέλεσμα λίγο να ακουμπάς και να σπάει...συμπέρασμα ήταν πιο επικύνδινο (καλύτερα να μην υπήρχε καθόλου...) μπορεί το παιδί να ανέβει σε μιά καρέκλα, να ακουμπήσει πάνω και να φύγει όλοκληρο κομμάτι και να πέσει...θεός φυλάξει.. οπότε φέτος πήραμε γαλβανιζέ (δεν σκουριάζει ) κοτετσόσυρμα (τρυπούλες όσο ένα ευρώ...) το βάλαμε στα στηρίγματα όπως σου είπα ανά 1,5 μέτρο, το τεντώσαμε και έιναι πολύ καλή λύση..ανθεκτική για όσα χρόνια το αφήσουμε, και στο μάτι δεν σε ενοχλεί...σαν να μην υπάρχει...(δες τα βιντεάκια μας στο μπαλκόνι, στο φεισμπουκ...πρέπει όλο και να φαίνεται...)

Φουτράκι, μην αγχώνεσαι με την ανάστω και τις τούμπες που θα τρώνε...έχουν πλάκα...στην αρχή πεύτουν κάτω σαν το ξύλο, με το κεφάλι όντως..όπως τους έρθει ...μετά ...μαθαίνουν να πεύτουν....γυρνάνε πωπώ..και πέυτουν κάτω με τρόπο!!! θυμάμαι τον Χρήστο και είχε πολύ πλάκα...!!!

Σοφάκι με το γάλα που λες, ρώτησε στον ΑΒ, γιατί εγώ την τελευταία φορά που πήγα ΑΒ εδώ...τέλος μάρτη έψαχνα να βρω το κατσικίσιο που αρέσει στον άντρα μου και δεν το έβρισκα... ενώ όλα τα άλλα του όλυμπος ήταν μπροστά μου αυτό πουθενά... και ρώτησα, και μου έιπαν πως το συγκεκριμένο δεν θα το ξαναφέρουν ...μόνο Δελτα κατσικίσιο. Δεν ξέρω όμως αν αυτό έχει να κάνει μόνο με το δικό μας συγκεκριμένο κατάστημα...

Λιάκι, περπατούρα κι εσείς ε....κι εμείς που πάει σύννεφο...μόλις γκρινιάζει από δω κι από εκεί...τον καθίζω στην περπατούρα...και "ανακαλύπτει τον κόσμο.." χαχαχα.. Την πάει σφαίρα....ξέρει που να βρει παιχνιδάκια και όλο προς τα εκεί πάει...παίρνει και τα αυτοκινητάκια και τα βολτάρει με το χεράκι του σαν τον Χρήστο...τρελλαίνομαι όταν τον βλέπω τον σκατούλη!!! Για τις κρέμες που λες, πρόσεξε μόνο μην τον μάθεις στις γλυκιές γεύσεις...γιατί μετά θα έχει θέμα...το έκανε η γυναίκα του αδερφού μου στην κόρη τους και τώρα δεν τρώει τίποτα...μόνο γλυκά... κάνένα γάλα, αν δεν έχει μέσα μπίσκοτόκρεμα και άλλα τέτοια...πρόσεσε μην την πατήσεις..και ψάχνεσαι μετά...επειδή το βλέπω τώρα στην ανιψιά μου...

ωχχχχχχχχχχ, ξυπνήσαμε....με γκρίνια...

μάλλον με ψάχνει...

Συμπεθέρα, και συσάκι, αυριο με εσάς...δεν σας ξέχασα...αλλά κάνει κουμάντο ο Γιώργος........

Φιλιά


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξυπνήσατεεεεε;;; ;)

Φουτράκι, είμαστε καλά πλέον, στους κανονικούς μας ρυθμούς απο κακάκια κλπ, πέρασε το κακό!! Όσο για τον ύπνο, σήμερα καλύτερα, μου ζήτησε λιγότερες φορές πιπίλα... Ακόμη δοντάκι βέβαια δεν έσκασε, νομίζω μας δουλεύουν κανονικά! :evil: Κι εμείς το 19 πήραμε σε πεδιλάκι. Το 20 ήταν μεγάλο αρκετά...

Αγγελική μου, μπράβο που τελειώνεις επιτέλους τις δουλειές! Εμ, βέβαια, έχουμε γενέθλια, πρέπει το σπίτι να είναι έτοιμο! ;) Έχεις ακόμη μέρες, μην ανησυχείς, όλα θα είναι κομπλέ έως τότε! Γάλα κι εσείς φρέσκο,ε; Για να δούμε εμάς τι θα μας πει... :rolleyes: Καλή σκέψη να πάρουμε του χρόνου γυαλιά, φέτος ας μείνουμε στο καπελάκι καλύτερα. Όσο να'ναι κόβει και αυτό ήλιο αρκετό, βάλε και το σκίαστρο του καροτσιού και την ομπρέλα του καροτσιού, πιστεύω να είμαστε καλά. Άλλωστε ακόμη φέτος θα τη βγάλουμε περισσότερο στο καρότσι, δεν νομίζω να περπατάνε και να πάμε έτσι βόλτες χύμα.... Του χρόνου αυτά.... :rolleyes: Το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας, όντως το έχουμε κάνει, καλά θυμάσαι, πριν αρκετούς μήνες βέβαια. Το οτι το κάνεις όμως δεν σημαίνει οτι δεν κολλάς, απλά την περνάς πιο εύκολα και όντως την πέρασε εύκολα η ζουζούνα μας.... Δύο φορές εμετό και 3 ευκοίλια. Και αυτά με αρκετές ώρες ανάμεσα, δεν τη θέρισε δηλαδή με συνεχόμενους εμετούς-ευκοίλιες... Δόξα το Θεό!! Επίσης το εμβόλιο αυτό είναι για μία συγκεκριμένη μορφή ιού γαστρεντερίτιδας τον ροταιό (rotarix λέγεται) και δεν ξέρω αν κολλήσαμε αυτό.... :rolleyes: Είναι αυτό που κολλάμε συνήθως βέβαια, η πιο κοινή μορφή. Οι καλαμωτές είναι καλή περίπτωση γιατί δεν λυγίζουν όπως τα απλά πλαστικά σε άσπρο ή πράσινο χρώμα με τα κουτάκια που επίσης βάζουν στα κάγκελα για αυτή τη δουλειά. Είναι σταθερές και δεν έχουν θέμα αν πάει το μωρό και τραβήξει καλάμια. Είναι σφιχτά δεμένα και ακόμη και να ξηλώσει ένα δεν παθαίνει κάτι. Βέβαια θέλει προσοχή να μην βγάλει κανένα μάτι με αυτό, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι υπό επιτήρηση στο μπαλκόνι όσο είναι μικρά και δεν καταλαβαίνουν. Δεν βγαίνουν πάντως εύκολα τα καλάμια. Είχε και ο αδερφός μου, δεν είχανε κάποιο πρόβλημα και επίσης βλέπω σε πάρα πολλά μπαλκόνια να υπάρχουν... Τέλος είναι το πιο όμορφο μέτρο προστασίας που μπορείς να βάλεις. Τι να σου πω, άλλο μπαλκόνι γίνεται! ;) Αυτό το κλασικό πλαστικό έχε το νου σου γιατί έμαθα πως κάνει "κοιλιά", λυγίζει και μπορεί να πατήσει το μωρό στο περβάζι σχετικά εύκολα. Μου το έχουν πει άτομα που το είχαν βάλει και τελικά άλλαξαν, δεν τους βόλεψε. Σου το λέω γιατί κι εμείς το ψάξαμε πριν καταλήξουμε. Ναι, είναι πιο οικονομικό, αλλά όχι βολικό... Μπράβο σας και για την πρόοδο στα μη αλεσμένα! Εγώ φοβάμαι, νομίζω πως δεν είναι έτοιμη ακόμη. Μου πνίγεται και μου έχει κάνει και εμετό απο τυροπιτάκι επειδή ξεροπνίγηκε. Βέβαια σιγα σιγα πρεπει να το προσπαθησουμε, να μην πάμε 2 ετών και αλέθουμε! :shock: Ας πάμε στη γιατρό αρχές Μαίου να δω τι θα μου πει και για αυτό... Ως τότε λίγα της δίνουμε σε κομματάκια... Μα ρε συ, δεν θα φάει και την ποσότητα που πρέπει έτσι! Τι να κάνω, μισό δικό της και λίγο δικό μας;

Συμπεθέρα μου, χαίρομαι που είστε καλύτερα και ο πυρετός δεν ανέβηκε πολύ! Η παγωτομηχανή σας κάθεται,ε; Κρίμα μωρέ, ψάξε το μπας και βρεις καμιά συνταγή όπως τη θες... Με γεια τα δοντάκια! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!

Τι κανουν τα μαγιοπαιδα??? Πολλα νεα διαβαζω!!!

Κατερινιω ευτυχως το γλιτωσατε το ντεπον!!! Φαινεται το δοντακι σας?? εμας εχει σκασει και ψιλοφαινεται και απο οτι βλεπω ειναι ετοιμο και το διπλανο.... αντε να δουμε, τρομερη φαγουρα ο καημενουλης....

Σοφακι πηγατε στον παιδικο? να μας γραψεις εντυπωσεις.... για τον υπνο και τα γαλατα τα ειπαμε και στο fb

Σοφακι ξεκινησατε τις δουλειες!!!! αντε καλη ευκολια να εχουμε ολες... εμεις το ΣΚ αρχισαμε τον κηπο, φυτεψα λουλουδακια (εποχιακα) να μεγαλωσουν μεχρι το παρτυ μας ;) και ο αντρας μου αρχισε τα βαψιματα (καγκελα, γλαστρες, αποθηκη).... αχ αυτη την εποχη τρεχουμε ολοι και δεν φτανουμε.... εγω γενικη θα κανω οταν ερθει η μαμα μου να μου κραταει το παιδι και να με βοηθησει να τελειωνουμε πιο γρηγορα γιατι εχουμε να φυγουμε και στο χωριο για τη βαπτιση... Η Καλλια περπατησε τελικα?

Λιακι σας βολεψαν οι κρεμες? και εμεις milupa παιρνουμε και οταν ειμαστε εκτος σπιτιου τρωμε γιαουρτακι νουνου noulac..... και εμας μας εχει "σωσει" η περπατουρα....:D ο Δημητρακης καλυτερα ειναι?

Αγγελικουλα μπραβο στην κορακλα σας!!! πολυ μπροστα λεμε!!! χαχαχα;) και εμεις πριν μια βδομαδα που ειχαμε γιατρο μονο 150 γρ πηρε και 2 ποντους... ειμαστε 11250 και 80ποντους.... απο δω και περα μου ειπε ετσι θα ειναι ..... οσο για τα γυαλια και εμενα μου ειπε μονο καπελακι ειναι πολυ μικρα απο τωρα για γυαλια οποτε το αφηνω..... οι δουλειες τελειωνουν σιγα σιγα ε??? αντε ωραια να ειναι ολα στην εντελεια για το παρτυ σας;)

Ελενακι τι κανει η Αθανασουλα μας? ευτυχως την περασε πιο ηπια.... για το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας θυμαμαι ειχα ρωτησει και εγω το γιατρο τοτε και μου ειπε το κανουν συνηθως σε μωρακια που εχουν μεγαλυτερα αδερφια και κολλανε απο το σχολειο και με συμβουλεψε να μην το κανω.... εμεις παπουτσακια φοραμε νουμερο 20 αλλα τα βαπτιστικα που ειναι δερματινα τυπου all star τα πηρα 21.... πρεπει και εμεις να παμε να αγορασουμε τωρα που θα αρχισουν να περπατανε.... και εγω κατι σαν της Κατερινας σκεφτομαι.....

Βρε κοριτσια πολυ καλες ευκαιριες εχει το ιντερνετ αλλα δεν εχω αγορασει ποτε, φοβαμαι... χρειαζεται πιστωτικη? τα παπουτσακια που ειδα στην αγορα ειναι ολα γυρω στα 50-60 ευρω ενω στο ιντερνετ πιο οικονομικα βγαινουν. Βεβαια τα παπουτσια προτειμω πρωτα να τα δοκιμασω στο ποδι του παιδιου πριν τα παρω οποτε μαλλον θα τα σκασω τα 50-60 ευρωπουλακια... αλλα εχει ενα σωρο αλλες ευκαιριες για πειτε εσεις που τα παιζετε αυτα στα δαχτυλα.... hacker μου εσεις χεχεχεχε:tongue:


as1cMeZ0g410000MTYzZHwwMDA1MjRkfHRvIGFnZ2Vsb3VkaSBtYXMgZWluYWk.gif

Τα μεγαλυτερα ταξιδια τα κανεις οταν κοιτας το παιδι σου στα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, καλημέρα! Πού είσαι κοριτσάκι; Πνιγήκατε στις δουλειές,ε; Ουφ, υπομονή....τα έχει αυτά η άνοιξη... Θύμισέ μου, πότε περιμένεις τους γονείς σου; Θα έρθουν Θεσσαλονίκη και από εκεί θα πάτε όλοι μαζί στο χωριό για τη βάφτιση; Έχετε χώρο εκεί για να μείνετε τόσα άτομα; Πόσες μέρες θα κάτσετε; Άντε, όλα με το καλό!!! :P

Το εμβόλιο αυτό το ξέρω, δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί καθώς δεν ανήκει στα υποχρεωτικά. Εμάς, όπως και η γιατρός της φίλης μου εδώ Πειραιά, μας συνέστησε να το κάνουμε και όντως το κάναμε όταν ήμασταν 3 μηνών αν θυμάμαι καλά. Και όπως αποδείχτηκε ευτυχώς που το κάναμε γιατί να που την κόλλησα εγώ και δεν ταλαιπωρήθηκε ιδιαίτερα, ενώ έχω ακούσει γενικά πως είναι άτιμη η γαστρεντερίτιδα και αν κολλήσει μωρό έως 3-4 ετών ενδεχεται να το ζορίσει πολύ, κοινώς να ρέψει! :confused: Εδώ μεγάλοι είμαστε και μας τεντώνει αυτή η παλιοίωση, όχι τώρα τα μωράκια.... :? Και δεν είχαμε και καμία παρενέργεια όταν το κάναμε, της φίλης μου έχει 4 μέρες μετά πονάκια στην κοιλίτσα σαν κολικούς ξανά μανά, ενώ είχαν περάσει, αλλά η γιατρός της είπε πως ειναι απο το εμβόλιο και δεν θα κρατήσει πολύ...

Γιατί δεν βγάζεις κι εσύ κάρτα club orchestra να σωθείς; Μισή τιμή και ρουχάκια και παπούτσια και όλα ποιοτικά, όχι τσάντζαλα σαν του τζάμπο.... Οι αγορές από amazon θέλουν κάρτα visa ή mastercard ασχέτως αν είναι πιστωτική ή απλά χρεωστική. Τώρα από άλλα σαιτι δεν ξέρω αναλόγως το κάθε σαιτ. Το amazon πάντως ειναι ασφαλές, δεν υπάρχει περίπτωση να σου φάνε χρήματα από την κάρτα... Θα σου τα πει καλύτερα και η συμπεθεροκατερίνα που έχει ψωνίσει πράγματα και θάματα! Εμείς μόνο το καθισματάκι ποδηλάτου πήραμε μέχρι στιγμής και όλα καλά! Τώρα θα πάρουμε βάση ποδηλάτων για το αμαξι να μπορούμε να τα φορτώσουμε και να πάμε βόλτα μακριά ή και να τα φέρουμε Σαλόνικα! Τη βρίσκουμε 30 ευρω πιο κάτω απο ότι Ελλάδα. ;)


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα, βγάλαμε τρίτο δόντι!!! smileys-happy-783140.gif Μόλις γυρίσαμε από τη βόλτα μας και το είδαμε! Το πάνω μεσαίο το αριστερό! Σήμερα πρέπει να έσκασε ή μέσα στη νύχτα, ίσως και χθες δεν ξέρω, αν και δεν νομίζω γιατι κάθε μέρα την κοιτάω... Άντε επιτέλους, η γκρίνια μετριάστηκε, αλλά δεν πέρασε καθώς είναι και άλλα 1-2 στα σκαριά να βγουν... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aloha, κοριτσια παλι αερας σημερα, δεν ηταν για πουθενα, για να δουμε αυριο να βγουμε λιγο εξω γιατι βαρεθηκαμε μεσα!

Αγγελικη, φαγατε φακες ακοπες? Κ εγω οπως λεει η Κατερινα θα φοβομουν τον φλοιο, καθεται μερικες φορες στο λαιμο!Ψωμακι της δινουμε της αρεσει παρα πολυ να μασουλαει ενα φετονι ολοκληρο. Μπισκοτακι οχι γιατι εχει γαλα μεσα κ εμεις δεν μπορουμε να φαμε, μια φορα της ειχα δωσει κατι οργανικα χωρις γαλα, τα εσπασε κ μου τα πεταγε στα μουτρα:shock:. Εε, υπεθεσα οτι μαλλον δεν της αρεσαν:tongue::rolleyes:! Οσο για τον παιδικο, ειχαμε πει να την πηγαινα χθες, αλλα εκανε παλιοκαιρο κ εγω ηθελα πρωτα να παιξει εξω στην αυλη που εχουν πολλες κουνιες κ ταπητα να νομιζει οτι ειναι στις κουνιες για να θελει να ξαναπαμε. Να καθομασταν γυρω στην 1ωρα μαζι, να εβλεπε κ την δασκαλα της:tongue:, κανονικα ομως θα πληρωσουμε για να παει απο Μαιο, να μην πανε χαμενα τα λεφτα του Απριλη. Εντωμεταξυ, απο 01/5-06/5 ειναι κλειστα λογω εορτων οποτε θα ηταν δωρον-αδωρο να κανουμε την προσαρμογη 22/4-24/4 γιατι θα το ξεχασει μεχρι να ξαναπαει κανονικα απο 07/5. Τωρα για τις μερες που υπολειπονται ελπιζω οτι θα την κρατησει η μητερα μου, τι να κανω θα την πηγαινοφερνω την αποσταση αλλα θα ειναι για λιγες μερες. Το θεμα μου ειναι αν θα καταφερει να ειναι Αθηνα κ να μην τρεχει Πατρα που σας εχω πει:|. Στην χειροτερη ειναι κ η αλλη γιαγια, αλλα δυστυχως τωρα για Πασχα εχουν πολυ περισσοτερη δουλεια, αν δεν μπορεσει η δικια μου αναγκαστικα θα στριμωχτει πολυ η κακομοιρα η πεθερα μου, θα την εχουν μαλλον μαζι με τον Τασο στη δουλεια, ειδωμεν! Αν δεν καθεται καθολου εκει (το απευχομαι) θα χρειαστει να παρω 3-4ρεπω χρωστουμε που μου ειχαν μεινει πριν παρω την αδεια κυησης, οποτε καπως θα τα βολεψουμε;)!

Κατερινα, τελεια τα παπουτσακια που παρηγγειλες, εγω φοβηθηκα ως πρωταρα μηπως δεν παρω το σωστο νουμερο, κ οντως εκει στα μουγιερ που δοκιμασαμε 2 ανοιξιατικα Νο 19, το ενα ειχε πιο μεγαλη φορμα στο coup de pied (γαλλιστι) ενω το αλλο δεν μας εκανε:oops::confused:! Για καλοκαιρινα πεδιλακια θα μας φερει ο νονος μαλλον οποτε θα του πω να παρει απο ιντερνετ Νο 20 (καλα δεν λεω?) κ δεν νομιζω οτι θα εχουμε προβλημα γιατι θα ειναι πιο ανοικτα.

Ααα, εγω κοριτσια καποια δωρα βαπτισης (γουνιτσες κ μπουφανακια που μου ειχαν φερει πολλα) τα αλλαξα με χειμερινα παπουτσακια Νο 23-24, δεν ηξερα εγω αλλα ειπα στις κοπελες στα μαγαζια ποσο θα ειναι η Αναστ. του χρονου τον χειμωνα κ μου ειπαν ειναι σχεδον στανταρ τα νουμερακια στα κοριτσια αναλογως με το ποσο μηνων ειναι, οποτε μου εδωσαν οι πωλητριες που ηξεραν.

Ελενη, με γειες το καινουριο δοντακι της πεταλουδιτας-Αθανασιας:D!

ΜΑρακι κ εσεις δουλειες με φουντες!! Αντε φτανουν οι μερες της "κολυμπηθροβουτας", κ τα γεννεθλια σας! Καλα τι υψη ειναι αυτα που εχουν τα Μαγιοπουλα, 80εκ, φτου-φτου στα αγορια μας:tongue::tongue:!

Σας αφηνω κοριτσια, καλο βραδυ!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Σοφάκι, τελικά δε πήγατε παιδικό σήμερα ε? καλά έκανες, αν κάνει κ σε σας την κακοκαιρία που κάνει κ εδώ..άστα...άλλη φορά...μπέρδεμα με την επιστροφή σου στη δουλειά ρε παιδί μου, είναι κ οι αργίες...κάπως θα τα βολέψετε, δεν είναι πολλές οι μέρες, ας ζοριστούν λίγο οι γιαγιάδες, είμαι σίγουρη πως με χαρά θα το κάνουν;););)ψωμί της δίνεις κανονική φέτα κ το τρώει όλο?εγώ προχθες του έδωσα πρώτη ΄φορά κόρα, και αφού τη μούλιασε, άνοιξε το στόμα και είχε όλα τα ψίχουλα στη γλώσσα, οπότε έβαλα το δάχτυλο κ του τα πήρα γιατί δεν τα κατάπινε:shock::shock::shock:

Ελένη, με γειά το και νούριο δοντάκι!!!!κ ετοιμάζετε κ άλλο ακούω???άντε με έναν πόνο εύχομαι!ελπίζω να είναι ανώδυνο το επόμενο!Με τον ύπνο τι έκανες ?το δοκίμασες? κοίτα παίρνεις το ρίσκο σου...εμένα χθες ξύπνησε στις 4 και τον άκουγα να χαζολογάει, λέω θα ξανακοιμηθεί, χορτάτος ήταν...πήγε 4μιση κ άρχισε να λέει μαμ-μαμ-μαμ....το παρασύνθημα δλδ...αναγκαστηκά στις 5παρά πλέον του έκανα γάλα και μέχρι να το πιει κ να ξανακοιμηθεί πήγε 5 κ κάτι κ εγώ στις 6 έπρεπε να "ξυπνήσω"για τη δουλειά :shock::shock::shock:οποτε σήμερα ουσιαστικά είμαι ξύπνια από τις 4 το πρωί!!!!

άλλες φορές πιάνει κ ξανακοιμάται σε λιγότερο από 5 λεπτά, πάω τον σκεπαζω κ ξανακομάμαι κ εγώ...

Για το γάλα που με ρώτησες, πάλι σκόνη θα του πάρω αλλά όχι βιολογικο, δε μπορώ κάθε φορά να ΄ψάχνω και να παραγγέλνω, μια χαρά είναι και τα άλλα γαλατάκια...

Μαράκι, καλέ ξέχασα, περιμένεις και τους γονείς σου από πάνω ε???αχ, τι ωραία, μπράβο, να σε βοηθήσει η μανούλα σου!!!εγώ παρακαλάω τη δικιά μου να έρθει μετά τη βάφτιση αλλά έχουν δουλειές με φούντες εκείνη τη περίοδο στα χωράφια κ δεν μπορεί...τι άλλο έχεις ετοιμάσει για τη βάφτιση? Η μιλούπα πολύ του άρεσε, βέβαια παραείναι γλυκιά, θα πάρω νουνού την επόμενη να δοκιμάσω, γιαουρτάκια παίρνω τα Δέλτα advance, του αρέσουν πάρα πολύ...

Κατερινάκι, ευτυχώς το Γιωργάκι είναι καλύτερα, πω, πω τους φοβάμαι και τους βραδυνούς πυρετους...η περπατούρα, όντως, είναι μεγάλη εφεύρεση!!!βέβαια τα έχουμε μαζέψει όλα γιατί ότι βρει το τραβάει...τρέχει κ σαν σίφουνας, αλλά το ευχαριστιέται!!!επίσης στο μπουσούλημα έχει γίνει εξπέρ πλέον δεν τον προλαβαίνεις και χώνεται παντου!!!Αυτο που είπες για τις γλυκές κρέμες με υποψίασε κ θα την αλλάξω τη μιλούπα...ελπίζω να μη μου κάνει τέτοια κόλπα με τις γεύσεις...

Αγγελικούλα, μου αρέσει πολύ η παιδίατρός σου!!!!σου λέει ωραίες συμβουλές ρε παιδί μου, την ρωτάς εσύ ή σου τα λέει από μόνη της?πολύ καλή μου φαίνεται!τώρα δηλ. η Μάιρα θα τρώει και δικά σας φαγητά?κανονικά, όχι αλεσμένα?εμείς έχουμε την ΄΄αλλη παρασκευή παιδίατρο κ αναρωτιέμαι τι θα μας πει για τη διατροφή...

Κορίτσια σας αφήνω, είμαι πτώμα κ έχω δύσκολη ημέρα άυριο...είμαι κ αδιάθετη πφφφ...καλό βράδυ!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και πάλι Μαγιομανούλες και μαγιοπάιδια ("κοιμόμενα" ελπίζω)!!! :tongue:

Εγώ μόλις έβαλα την μικρή μου πεταλούδα για νάνι, έπεσε ΞΕΡΗ, είχε να κοιμηθεί απο τις 3μιση το μεσημέρι γιατί το απόγευμα αργότερα που την έβαλα 2 φορές μπας και κοιμηθεί, έτσι όπως την ξάπλωσα, έτσι και τη σήκωσα μέσα σε 5 λεπτά... Ο μπαμπάς μας μάς άφησε και πήγε για δουλειά, οπότε εγώ τώρα κάθομαι και φωνάζω "κουκου-κουκου" σαν τον κούκο!! :tongue:

Σοφάκι μου, θα τα βολέψετε με την Ανάστω μια χαρά, δεν μπορείς να κάνεις και αλλιώς! χεχεχε Προηγείται το βλαστάρι σε κάθε περίπτωση, οπότε ή θα ζοριστεί η πεθερά και θα συμβιβαστεί η μικρή μας στο φούρνο, ή θα πάρεις τα χρωστούμενα ρεπουδάκια (αν δεν μπορέσει η μαμάκα σου και τρέχει στην Πάτρα). Καλέ γιατί να μην κάτσει στο φούρνο, δεν έχω καλύτερο εγώ πάντως! Άσε με εκεί να βλέπω, να μυρίζω, να βοηθάω και να δοκιμάζω και ξέχασέ με, έλα να με πάρεις μετά από κανένα 8ωρο!! χαχαχαχ Τυχαίνουν και οι αργίες στον παιδικό, σωστά... :confused: Τι να κάνεις! Πολύ καλά έκανες και άλλαξες δώρα που θα έβαζες 1 φορά έως καμία και πήρες χειμερινά παπουτσάκια! Πιστεύω το 23-24 νούμερο να σας είναι καλό...ελπίζω να μην έρθουν μεγάλα. Μέχρι Ιανουάριο θα θέλει 21-22 νομίζω, άρα αυτά μάλλον θα φορεθούν με τη νέα χρονιά. Εξαρτάται πάντα με το κάθε παιδί και πόσο γρήγορα μεγαλώνει το ποδαράκι, τη φόρμα του κάθε παπουτσιού και και και.... πάντως ο κανόνας λέει, από το λίγο που το έψαξα, ότι δεν μεγαλώνουν ιδιαίτερα γρήγορα τα πόδια τους.

Λία μου, ελπίζω απόψε να σε αφήσει ο μικρός να κοιμηθείς καλύτερα. Πείνασε νωρίς,ε; Κι εμένα μου το κάνει τελευταία. Εκεί γύρω στις 4-5 ζητάει γάλα. Σήμερα ζήτησε στις 7:30, πάλι καλά! :rolleyes: Αυτό το κόλπο δεν το έκανα ακόμη, η αλήθεια είναι πως από συνήθεια μόλις την ακούσω τρέχω για πιπίλα για να μην ξυπνήσει. Φοβάμαι λιγάκι να πάρω το ρίσκο και να μου ξυπνήσει, είναι που δεν έχουμε και μεγάλο πρόβλημα καθώς συνήθως με σηκώνει 2 φορές όλο το βράδυ το πολύ 3. Σπάνια ευτυχώς την πιάνει έντονη ανησυχία με αποτέλεσμα τα σηκώματα να είναι κάθε 1-1.5 ώρα.... Συγκεκριμένα το έκανε προχθές που σας είπα και σήμερα έσκασε δόντι.... Άλλα 1-2 ετοιμάζονται, αλλά δεν νομίζω να σκάσουν μύτη άμεσα. Θα μας πάρει μερικές μέρες έτσι που τα βλέπω... Τι καλά εσείς με τις περπατούρες! Τον φαντάζομαι να τρέχει σαν τη σβούρα!!! :P Τι γέλιο! Ο μικρός σίφουνας! χιχιχι :tongue: Πόση ώρα κάθεται; Δεν βαριέται γρήγορα κι εκεί; Εμάς μιξόκλαιγε όταν τη βάζαμε σε μια περπατούρα που είχε η πεθερά όταν ήμασταν πάνω. Δεν ήταν ζεστή να τσουλήσει δηλαδή, και όταν τη βάζαμε απλά στεκόταν, δεν τσουλούσε γιατί φοβόταν! Οπότε δεν την πήραμε μαζί, άσε που δεν είχαμε και καθόλου χώρο στο αμάξι, πού το πας αυτό! :? Καλά εννοείται οτι τα γάλατα τα μη βιολογικά είναι μια χαρά, απλά εγώ δεν θέλω να της τα αλλάζω πολύ και μου στουμπώσει. Απο frezylac σε hipp και τούμπαλιν το πήγαμε που είναι και τα δύο βιολογικά και αρκετά ίδια, όπως μου είπε και η φαρμακοποιός και η γιατρός. Γιαουρτάκια εγώ πλέον της δίνω το biyo του Όλυμπος. Παίρνω με γεύση βανίλια ή μπανάνα. Είναι βιολογικό και καλό φαντάζομαι. Γενικά τα Όλυμπος τα εμπιστεύομαι πιο πολύ από τα ΔΕΛΤΑ κλπ. Πολύ γλυκιά η miloupa,ε; Δεν την έχω δοκιμάσει. Η ΝΟΥΝΟΥ η φρουτόκρεμα που τρώμε είναι επίσης γλυκιά σχετικά, αλλά δεν μου έχει δείξει να ζητά μόνο γλυκά, να συνήθισε δηλαδή στις γλυκιές γεύσεις. Μια χαρά τρώει και το μεσημεριανό και το γάλα της και αλμυρά άλλα όπως τυρόπιτα και άλλα δικά μας που της δίνω. :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες,

εδω κοριτσια μου οπως ειπα και χτες εχει καλο καιρο,και οσο μπορουμε τον εκμεταλευομαστε...λοιπον το λουλουδι μου φοβαται τα λουλουδια,δεν θυμαμαι αν σας το εχω ξαναπει και σημερα την πηγαμε σε γρασιδι και εξοικιωθηκε λιγο,τι ωραια που ηταν δεν φοβομουν μηπως χτυπησει,την εβαλα και να μπουσουλησει αλλα περα βρεχει δεν ηθελε...

εμενα με απασχολει κατι αλλο και δεν ξερω αν το εχετε παθει,αδιαθετησα στις 29/03 και εδω και δυο μερες δηλ 15/04 εχω κατι ροζ υγρα και πονακια στην κοιλια...δεν ξερω τι ειναι..μηπως ωορηξια???μηπως απο βαρη και τον ποδαροδρομο που κανω ολη μερα?θα δω τι ειναι και αν συνεχιστει θα παρω τηλ το γυναικολογο:rolleyes:

κοριτσια τωρα που το σκεφτηκα καλα λετε απο τις φακες μπορει να πνιγει,απλα επειδη δεν μου εχει συμβει τιποτα μεχρι τωρα,φτου φτου,παιρνω θαρρος,αλλα σιγουρα θελει προσοχη:rolleyes:..παντως σε μπισκοτα κλπ,οταν παρει μεγαλο κομματι το βγαζει μονη της με το χερι η της λεω να το φτυσει και το βγαζει παλι με το χερακι...

λιακι αληθεια ειναι πολυ καλη η παιδιατρος και καλος και απλος ανθρωπος...μου αρεσει γιατι οταν την ρωταω για ενα πραγμα μου λεει χιλιες δυο λυσεις...τα περι φαγητου μου τα λεει μονη της τα υπολοιπα τη ρωταω και εγω,παω με ερωτηματολογιο καθε φορα...δεν τρωει κανονικα απο το φαγητο μας ακομη,μονο οταν εχουμε κοινο φαγητο στο μενου κανω και για την μπεμπα,δηλαδη οταν ειναι να φαει χορτοσουπα και εχω φακες της δινω φακες,αυριο θα κανω ντολμαδακια(στη θεση της μοσχαροσουπας) και θα φαει απο εμας κλπ...πω πω απο τις 4 ξυπνια:shock: πηγαινε γρηγορα για υπνο καλη ξεκουραση...

ελενιτσα μου μεγεια το νεο δοντακι...το ιδιο μας εσκασε και εμας...και μετα ηρεμησαμε,ευχομαι το ιδιο και για εσας;)...εχεις δικιο για την γαστρεντεριτιδα,εχω ακουσει οτι πολλα μικρουλια πανε και νοσοκομειο επειδη δεν τρωνε τιποτα κλπ,μακρυα απο εμας...οποτε η Αθανασια μας την περασε πολυ ηπια...για το φαγητο ναι εχεις δικιο δεν τρωμε σε καμια περιπτωση την ιδια ποσοτητα,και κουραζεται και χορταινει,οποτε τρωει πιο λιγο,αλλα μας το ειπε οτι θα συμβει αυτο...το φρουτο το αλεθω κανονικα...

κατερινακι κριμ για την παγωτομηχανη...αμα βρω και εγω καμια λυση-ιδεα θα σου πω...σχετικα με τις κρεμες που ειναι γλυκιες το σκεφτηκα και εγω γιατι ενω με τις βιολογικες τις ετρωγε με παιχνιδια τη νουνου την τζακισει,βεβαια της βαζω πολυ λιγη ποσοτητα μεσα στα φρουτα,το απογευμα δεν της δινω κρεμα:rolleyes: περαστικα στο γιωργακη μας...τελικα παλι με μπερδεψες με τα δοντια,πριν λιγες μερες δεν ειχαν βγει???τωρα παλι κρυφτηκαν??χε χε!!!

μαρια 80 ποντους ειναι ο γιαννακης μας!!!μπραβο και στο γιο και στη μαμα που με το γαλατακι της μεγαλωνει μεγαλωνει εναν παιδαρο!!!καλως να δεχτεις τη μανουλα σου και καλες δουλιτσες!!!πλησιαζουν οι μερες για τη βαφτιση,οποτε μην κουραζεσαι πολυ!!!να εισαι ξεκουραστη!!!για τις ιντερνετικες αγορες εγω εχω παρει κατι πανες και ενα φωτιστικο απο το αμαζον και πηγαν ολα καλα..παπουτσι δεν παιρνω γιατι οπως ειπα εχουμε κουτεπιε χοντρουλικο,μπορεις ομως να πας σε ενα μαγαζι με παπουτσια να δοκιμασεις και μετα αυτο που σου αρεσε να το ψαξεις στο ιντερνετ...εγω βεβαια δεν το βρισκω αυτο που μου αρεσε,εσυ μπορει να εισαι πιο τυχερη ομως;)

σοφακι καλα θα κανεις με τον παιδικο!πω πω ακομη νοσοκομειο ο θειος σου,ε?κριμα...παει καλυτερα τουλαχιστον?κατσικισιο ειδα σημερα στο σουπερ μαρκετ,ολυμπος,με καφετι χαρτι απεξω και μια κατσικουλα...

καληνυχτα κοπελιτσες μου και ονειρα γλυκα σε εσας και τα μωρακια σας...


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

ελενη και μεις αυτο το γιαουρτι τρωμε πλεον και εμεις και εγω τσακιζω τα μπαλακια που εχει απο πανω:tongue:...χα χα!η γευση βανιλια της αρεσει,τη μπανανα με το ζορι την τρωει,τις αλλες γευσεις δεν τις παιρνω...προσεξα οτι ενω με το δελτα μπορουσε να φαει δυο γιαουρτακια με αυτο αηνει δυο τρεις κουταλιες,και το δοκιμασα και ειναι πιο βαρυ σαν γιαουρτι,αλλα φαινεται αγνο και φρεσκοτατο...τωρα η ιδεα μου η αληθεια,θα σε γελασω:rolleyes:....

ελενιτσα για τα τυροπιτακια ρωτησες τη γιατρο?γιατι εμας μας ειπε να τρωει αναλατα ακομη,και γενικα εχω ακουσει οτι οσο πιο αργα φαει αλατι το παιδι τοσο καλυτερα για τα νεφρακια του...για κοιταξε το λιγο,μηπως δεν κανει...

φιλακια καλο βραδυ!και εμεις μια απο τα ιδια απο τις 3 ξυπνια και επεσε τουβλο στις 9:30,ελπιζω να μην ξυπνησει μονο..


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Αγγελική στέκομαι γρήγορα για να σε προλάβω σε ένα. Υπάρχει περιπτωση εγκυμοσυνης; Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη που παλινδρομησε είχα ροζ υγρά λίγες μέρες μετά την ωορρηξία. Ήταν απο την εμφύτεσυη. Ροζ υγρά λόγω ωορρηξίας, δεν νομίζω....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα, στην τυρόπιτα που της δίνω δεν έχω βάλει καθόλου αλάτι. Όσο είχε η φέτα. Και μη φανταστείς οτι της δίνω πολύ, λίγες μπουκίτσες, συνολικά να φάει το πολύ όσο ένα σπιρτόκουτο... :rolleyes: Δεν νομίζω να πάθει κάτι. Στα ντολμαδάκια αύριο (λαχανοντολμάδες εννοείς; ) δεν θα βάλεις αλάτι για να φάει και η μικρή; Εμείς το γιαουρτάκι το τσακίζουμε και θέλουμε κι άλλο! Είναι όντως πιο ωραία και γεμάτη γεύση από τα advance. Και η γεύση μπανάνα μας αρέσει και τα μπαλάκια από πάνω τα τρώει συνήθως ο μπαμπάς μας! :tongue:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...