Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Εδώ είμαστε kourkoumpini:tongue: δεν χανόμαστε! απλά ξεμυαλιζόμαστε...!!!:P

Ωραιότατο το τράιφλ... και ωραιότατο και το ποτήρι που το βάλες!!

Εγώ από φωτογραφίες δεν έχω τίποτα... βαριόμουν να βγάλω... χτες έκανα κοτόπουλο με βίδες και σήμερα θα κάνω μπριάμ... οπότε τί φώτο να βγάλω?

Σήμερα έχει πανσέληνο!! πού θα την απολαύσετε κορίτσια? εγώ σκέφτομαι να πω στον καλό μου να κατέβουμε Αθήνα σε κανένα αρχαιολογικό χώρο.... δεν έχουμε πάει ποτέ σε τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νινακι δεν ειμαι εξαφανισμε η καλε... απο προχθες θελω να γραψω και δεν προλαβαινω ανετα. σημερα να φανταστεις τωρα καθισα γενικα στον υπολογιστη.

καλα η πιτσα μας εβγαλε τα ματια εξω.....

την πανσεληνο την ειδαμε στο μπαλκονι μας... αλλα το προηγουμενο βραδυ ειχαμε παει βολτα στην κρηνη (που ηταν σχεδον πανσεληνος) και την ειδαμε και εκει πολυ καλα.

σας εχω μαζεμενες φωτογραφιες. χθες αφηνιασα στη μαγειρικη. εκανα μπριζολες στη χυτρα, κρεας χοιρινο με πατατες στο φουρνο λεμονατο ριγανατο, μπιφτεκια, και αλλα...

το χθεσινομεσημεριανο μας κοτοπουλο μουσταρδατο στη χυτρα με ρυζακι (κατσαρολας σπυρωτο) και σαλατα

uq3e.th.jpg

χθεσινοβραδινες κρεπουλες...εγιναν τελειες. χθες τις εκανα με τυρακι και λιγη μαγιονεζα. σημερα το πρωι τις εφαγαν με μερεντα

bq13.th.jpg

εκανα μια ευκολη λεμονοπιτα και τη στολισα με αμυγδαλο φιλε καβουρντισμενο. αλλα η βαση δεν εινια η μπισκοτενια κανονικη βαση. δεν ειχα βιταμ και ετσι εκανα μια γκανας και εριξα μεσα πτι μπερ αλεσμενο και εγινε θεικο. η κρεμα εινια γελοια με ζελε λεμονι και εβαπορε γαλα. εινια ελαφρυ γλυκο

πηγα και στη γειτονισσα...

ujp7.th.jpg

a0gm.th.jpg

παγωτο βανιλια με τριμμενα μπισκοτα

qwgc.th.jpg

πριν απορησετε εινια ετοιμο, του γιωτη που ριχνεις μονο γαλα. ε, το εκανα και ετριψα και μπισκοτα γεμιστα. πολυ καλο

qwgc.th.jpg

το κρεας με τις πατατες στο φπυρνο που εγινε λουκουμι

f50q.th.jpg

και τα μπιφτεκια, μαζεμενα απο το ταψι

cqhy.th.jpg

αυτα τα ολιγα:-D:grin::-D

οχι, οχι.. δεν ειμια ανεπροκοπη... αλλα εβαλα και στην καταψυξη πραμα;););)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!

Μπράβο kourkoumpini, είσαι τέλεια! γεια στα χέρια σου!! κρίμα που είσαι μακρυά, αλλιώς θα ερχόμουν για καμιά κρεπούλα:P και όχι μόνο...

Εγώ θα κάνω σήμερα σουτζουκάκια με ρυζάκι και παγωτό βανίλια και σοκολάτα, για να έχουμε κανένα πρόχειρο γλυκάκι:tongue:

Καλό Σαββατοκύριακο!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!

Μπράβο kourkoumpini, είσαι τέλεια! γεια στα χέρια σου!! κρίμα που είσαι μακρυά, αλλιώς θα ερχόμουν για καμιά κρεπούλα:P και όχι μόνο...

Εγώ θα κάνω σήμερα σουτζουκάκια με ρυζάκι και παγωτό βανίλια και σοκολάτα, για να έχουμε κανένα πρόχειρο γλυκάκι:tongue:

Καλό Σαββατοκύριακο!!:tongue:

βεβαιως κυρια μου, καλως να ορισεις;););););)

αχ τελεια τα σουτζουκακια....

εχω σαλτουλα κοκκινη ετοιμη, εχω μπιφτεκακια και ρυζακι ετοιμο επισης. μαντεψε τι θα φαμε και εμεις αυριο;);)

ευχαριστω για την ιδεα.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

τι κάνετε;;

επιστρέψαμε για λίγο...:wink:

αύριο θα κάνω το τελευταίο χωριάτικο κοτόπουλο που έχω με μακαρόνια!και γραβιέρα εννοείται!:P

έχω αρχίσει και έχω χωρο για κατάψυξη!οπότε ένα παγωτακι θα το κάνω!και τίποτα ζυμάρια!

με το ζυμάρι της πίτσας πώς κάνετε τα τυροπιτακια;

Νίνα,τους προσέχω όσο μπορώ!:wink:

Κουρκουμπίνι,τι νέα έχεις;

τι τράιφλ πώς το έκανες;πες πάλι

καλαμαρακι,που είσαι καλέ;ε ρε διακοπάρες!:P

που δυστυχώς θα συνεχίσουν....:evil:


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!!

τι κάνετε καλέ;που είστε;πίσσα μαύρες φέτος από τα μπάνια!:tongue::D:D:D

σήμερα θα κάνω κοτοκεφτέδες με το βραστό κοτόπουλο που περίσσεψε χτες!:wink:

μου περίσσεψαν όμως και μακαρόνια και λέω να τα φάμε κι αυτα!οπότε θα κάνω και μια σαλτούλα με κρέμα γάλακτος μουστάρδα κάρυ κρασάκι :wink:

στο πρόγραμμα έχω και παγωτό γιαούρτι και μουστοκούλουρα!έτρεξε το παιδάκι μου χτες στον παιδότοπο και γύρισε με ένα μουστοκούλουρο!άγνωστο αν του εδόθη ή εκλάπη!:tongue::D:mad:


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

τι κάνετε;;

επιστρέψαμε για λίγο...:wink:

αύριο θα κάνω το τελευταίο χωριάτικο κοτόπουλο που έχω με μακαρόνια!και γραβιέρα εννοείται!:P

έχω αρχίσει και έχω χωρο για κατάψυξη!οπότε ένα παγωτακι θα το κάνω!και τίποτα ζυμάρια!

με το ζυμάρι της πίτσας πώς κάνετε τα τυροπιτακια;

Νίνα,τους προσέχω όσο μπορώ!:wink:

Κουρκουμπίνι,τι νέα έχεις;

τι τράιφλ πώς το έκανες;πες πάλι

καλαμαρακι,που είσαι καλέ;ε ρε διακοπάρες!:P

που δυστυχώς θα συνεχίσουν....:evil:

ντεμακι δεν χαθηκα βρε. δεν προλαβαινω λεμε.... κλα αφηστε που με εχεις πιασει μια υπνηλια, αλλο πραγμα. πεφτω 10:30 με τα παιδια και δεν ξυπναω μετα....

με το ζυμαρι της πιτσας εγω

1) ειτε κανω ενα στρογγυλο και βαζω μεσα τυρι και τα βαζω στο ταψι κανονικα και τα ψηνω στο φουρνο

2) ειτε κανω τα τυροψαμακια τα οπιοα εσχατως ενεπνευσθην (αλλα ηταν επιτυχης η εμπνευση)

τα τυροψωμακια τα κανω ως εξης:

α) κανω το στρογγυλο και βαζω μεσα τυρι και τα τηγανιζω στο αντικολλητικο σκετα η με ελαχιστο (μια "πρεζα") βιταμ

β) τριβω στο ζυμαρι οπως το ζυμωνω τυρι και μετα κανω μπαλακια και τα τηγανιζω με τον ανωθι τροπο....

αχ ντεμακι κανενα νεο. παιρνω ξαναπαιρνω στο υπουργειο και μου λενε οτι δεν εχουν ενημερωση για το ποτε θα βγουν οι αποσπασεις..... και δευτερα παρουσιαζομαστε....

το τραιφλ το εκανα ως εξης:

εβαλα σαβαγιαρ, τα σιροπιασα ελαφρως και εριξα μαρμελαδα. μετα εβαλα μορφατ χτυπημενο και τελος σιροπι σοκολατας.. πανευκολο και ελαφρυ. η μαρμελαδα μου ηταν σχετικα ξινουτσικη αλλα επαιρνε γλυκα ολο το γλυκο απο το σιροπι των σαβαγιαρ.

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!!

τι κάνετε καλέ;που είστε;πίσσα μαύρες φέτος από τα μπάνια!:tongue::D:D:D

σήμερα θα κάνω κοτοκεφτέδες με το βραστό κοτόπουλο που περίσσεψε χτες!:wink:

μου περίσσεψαν όμως και μακαρόνια και λέω να τα φάμε κι αυτα!οπότε θα κάνω και μια σαλτούλα με κρέμα γάλακτος μουστάρδα κάρυ κρασάκι :wink:

στο πρόγραμμα έχω και παγωτό γιαούρτι και μουστοκούλουρα!έτρεξε το παιδάκι μου χτες στον παιδότοπο και γύρισε με ένα μουστοκούλουρο!άγνωστο αν του εδόθη ή εκλάπη!:tongue::D:mad:

τελεια η μεταμορφωση των περισσευματων.

εγω χθες εκανα τελικα τα μπιφτεκια με τη σαλτσουλα και το ρυζακι το συνοδευτικο. σημερα εχουμε μπιζολες με πατατες φουρνου...

πιστευω θα βγαλω και φωτο. απο τα μπιφτεκια εβγαλα.

εκανα και ενα γιαουρτοζελε πανευκολο ελαφρυ και δροσερο...

Link to comment
Share on other sites

κουρκουμπίνι,τέλεια τα καλούδια σου!!!έκανα σήμερα τα χαρτιά για τα ειδικά σχολεία!και τα τμήματα ένταξης!άντε να δούμε!δε μου λες,γιατί αργούν τόσο οι αποσπάσεις;ΔΕυτερα πας σαντορίνη;:twisted:

Νίνα,επίσης!

κοριτσάρες οι υπόλοιπες που είστε;;;οεο;:tongue::D

λοιπόν σήμερα εκανα φασολάκια με πατάτες γιαχνί

μόλις ξεφούρνισα μουστοκούλουρα σπέσιαλ κι αναμένω άλλο ένα ταψι!σύνολο 50 κομμάτια!:tongue::D θα πάω το απόγευμα στη γειτόνισα για τον καφέ!γιατί δε ξέρω αν σας τοπα!έχουμε βροχές σημερα!ίσα ίσα προλαβαμε το πρωι παιδότοπο!οπότε καφέδες κατ'οίκον!:tongue::D

και έχω και παγωτό γιαούρτι στην κατάψυξη και ανά μια ώρα ανακατεύω!άντε να το δούμε κι αυτο!σε κανένα δίωρο θαναι ετοιμο!

φώτος ελπίζω αργότερα!

;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραααααααααααα

Γεια σας κορίτσια!! Βλέπω ωραία πράγματα εεεε σλουρππππππππππ

Εγώ στις διακοπές μας μαγείρεψα ελάχιστα μια δυο φορές να ναι καλά η μανούλα μου αλλά στην γιορτή της της έφτιαξα το Μιλφειγ του Κωνσταντινίδη

photo-2013-08-29-12-50-04-693_zpsc4abbb6e.jpg

Και σήμερα έφτιαξα Κανελόνια με σπανάκι κ ρικότα

photo-2013-08-29-13-30-25-550_zpsc0b973df.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα

Γεια σας κορίτσια!! Βλέπω ωραία πράγματα εεεε σλουρππππππππππ

Εγώ στις διακοπές μας μαγείρεψα ελάχιστα μια δυο φορές να ναι καλά η μανούλα μου αλλά στην γιορτή της της έφτιαξα το Μιλφειγ του Κωνσταντινίδη

photo-2013-08-29-12-50-04-693_zpsc4abbb6e.jpg

Και σήμερα έφτιαξα Κανελόνια με σπανάκι κ ρικότα

photo-2013-08-29-13-30-25-550_zpsc0b973df.jpg

πώς τα πέρασες εις τας εξοχάς;;;;:D

τέλεια τα καλούδια σου!τα κανελόνια τα γεμίζεις και τα ψήνεις ωμά ή τα έχεις προβράσει;

έκανες τα χαρτιά σου εσυ;πως τα βλέπεις φέτος;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πώς τα πέρασες εις τας εξοχάς;;;;:D

τέλεια τα καλούδια σου!τα κανελόνια τα γεμίζεις και τα ψήνεις ωμά ή τα έχεις προβράσει;

έκανες τα χαρτιά σου εσυ;πως τα βλέπεις φέτος;

Καλώς το Ντεμάκι!

Όχι Ντεμάκι δεν τα βράζω, όλα πια τα κανελόνια δεν προαπαιτούν βράσιμο μπορείς έτσι να τα βάλεις με τα απαιτούμενα υγρά {νερό σάλτσα κρέμα γάλακτος αναλόγως τη συνταγή} για να βράσουν στο ταψάκι ουσιαστικά.

Τα έκανα τα χαρτιά μου τους άτιμους 12 Αυγούστου....εν μέσω μπάνιων πήγα αυθημερόν θεσσ κ τα κατέθεσα αλλά δεν βλέπω να βγαίνουν πριν το τέλος Σεπτέμβρη.... νομίζω πως φέτος δεν θα έχω καλή τοποθέτηση....θα δούμε.

Δεν σας είπα, πήγα κ πήρα σήμερα από το Λιντλ τον αρτοπαρασκευαστή του κ είμαι σουυυυυυυυυυυπερ ενθουσιασμένη χε χε το απόγευμα θα τον δοκιμάσω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το Ντεμάκι!

Όχι Ντεμάκι δεν τα βράζω, όλα πια τα κανελόνια δεν προαπαιτούν βράσιμο μπορείς έτσι να τα βάλεις με τα απαιτούμενα υγρά {νερό σάλτσα κρέμα γάλακτος αναλόγως τη συνταγή} για να βράσουν στο ταψάκι ουσιαστικά.

Τα έκανα τα χαρτιά μου τους άτιμους 12 Αυγούστου....εν μέσω μπάνιων πήγα αυθημερόν θεσσ κ τα κατέθεσα αλλά δεν βλέπω να βγαίνουν πριν το τέλος Σεπτέμβρη.... νομίζω πως φέτος δεν θα έχω καλή τοποθέτηση....θα δούμε.

Δεν σας είπα, πήγα κ πήρα σήμερα από το Λιντλ τον αρτοπαρασκευαστή του κ είμαι σουυυυυυυυυυυπερ ενθουσιασμένη χε χε το απόγευμα θα τον δοκιμάσω!!

έχω ακριβώς τον ίδιο!πέρυσι τον πήρα!τώρα νομίζω τον ειχε σε άσπρο;

κι εγώ νομίζω πως φέτος θαναι χειρότερα τα πράγματα!που ήσουνα φέτος εσυ;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...