Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Blue Velvet said:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

καλαμαράκι,όλα πολύ ωραία!!!και του χρόνου ναστε καλά!και πάντα χαρούμενα γενέθλια!!!!:P

άντε να πας στη μανούλα να βυζάξεις κι εσύ λίγο!;) η κορούλα και το συζυγάτο;

σήμερα φάγαμε μπριαμ από προχτές!το βράδι θα βγάλω κουνελακι!πώς λέτε να το κάνω;

κάναμε και κρύο τσάι χτες δεν έβαλα όμως ούτε ζάχαρη ούτε λεμόνι!εσεις πως το κάνετε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλαμαρακι και παλι πολυχρονη ακι αν τη χαιρεστε. ολα τελεια, καλα η τουρτα καταπληκτικη. βεβαια εισαι και επαγγελματιας καλλιτεχνικη φυση.... καλες δικοπες και καλη ξεκουραση. ελπιζω να εχεις υπολογιστη μαζι και ιντερνετ.

ντεμακι καλωσορισατε.... αντε γιατι μας ειχαν λειψει οι φωτο...

νινα καλες διακοπες... καλα να περασετε και καλη επανοδο. τινο εχω παει αρκετες φορες. ειχα παει στα κιονια για μπανιο, δεν ενθουσιαστηκα, αλλα εχει πολλα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

ntemiiiiii προτείνω το κλασσικό στιφάδο για το κουνελάκι σου... η πεθερά μου το είχε κάνει τηγανιτό μία φορά.. ήταν ωραίο, αλλά συρρικνώνεται πολύ;) και μοιάζει πιο πολύ για μεζές, παρά για φαί.

kourkoumpini ευχαριστώ πολύ:P Σάββατο φεύγουμε, οπότε θα σας χάσω για λίγες μέρες... έχω ακούσει για καλό ψαράκι στην Τήνο:) ελπίζω να το ευχαριστηθούμε.

Σήμερα έχουμε λίγο χθεσινό και λίγο προχθεσινό φαγάκι... δηλαδή φασολάκια με πατάτες και κοτόπουλο με πλιγούρι... ο σύζυξ έκανε παράπονα όταν το έμαθε και είπε: η μαμά μου δεν μου έκανε μπαγιάτικο φαγητό:mad: και η απάντηση ήρθε κατευθείαν: ας έμενες στην μαμά σου τότε...;) όχι θα του την χάριζα!! χα χα!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλαμαράκι,όλα πολύ ωραία!!!και του χρόνου ναστε καλά!και πάντα χαρούμενα γενέθλια!!!!:P

άντε να πας στη μανούλα να βυζάξεις κι εσύ λίγο!;) η κορούλα και το συζυγάτο;

σήμερα φάγαμε μπριαμ από προχτές!το βράδι θα βγάλω κουνελακι!πώς λέτε να το κάνω;

κάναμε και κρύο τσάι χτες δεν έβαλα όμως ούτε ζάχαρη ούτε λεμόνι!εσεις πως το κάνετε;

Ευχαριστώ ευχαριστώ, κ εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Η κορούλα έφυγε για χαλκιδική προχθές γιατί εγώ περιμένω μια εγκύκλιο κ κόλλησα εδώ κ ο χαζμπαντ έφυγε αθήνα χτες που γεννάει η κουνιάδα μου σε λίγες μέρες.

Κρύο τσάι....χμ...το αγοράζω χε χε χε

καλαμαρακι και παλι πολυχρονη ακι αν τη χαιρεστε. ολα τελεια, καλα η τουρτα καταπληκτικη. βεβαια εισαι και επαγγελματιας καλλιτεχνικη φυση.... καλες δικοπες και καλη ξεκουραση. ελπιζω να εχεις υπολογιστη μαζι και ιντερνετ.

Ευχαριστω Κουρκουμπίνι μου να σαι καλά! Καλέ δεν διάβαζες ποιο πάνω?? Η δική μου έλιωσε διαλύθηκε στο ψυγείο γμτ μου....αυτή όντως είναι επαγγελματική αγοραστή χε χε χε

Υπολογιστή δεν θα έχω αλλά θα έχω την κινητούμπα μου που κάνει το ίδιο πράγμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχουμε λίγο χθεσινό και λίγο προχθεσινό φαγάκι... δηλαδή φασολάκια με πατάτες και κοτόπουλο με πλιγούρι... ο σύζυξ έκανε παράπονα όταν το έμαθε και είπε: η μαμά μου δεν μου έκανε μπαγιάτικο φαγητό:mad: και η απάντηση ήρθε κατευθείαν: ας έμενες στην μαμά σου τότε...;) όχι θα του την χάριζα!! χα χα!!:)

Kαι καλά του είπες.....:rolleyes::cool:

Εμένα είχε ένα τροπάρι κάποια στιγμή ότι το φαγητό που κάνω από βραδύς δεν είναι φρέσκο το επόμενο μεσημέρι που το τρώμε.....{ε ναι μαγειρεύω έτσι γιατί απλά το πρωί δεν προλαβαίνω πριν φύγω για τη δουλειά}

Άστραψαν τα μάτια μου την τελευταία φορά που το είπε...γυρνάω τον κοιτάω κ του λέω

"Αν δε σου αρέσει να οι κατσαρόλες κάτσε να μαγειρέψεις αφού είσαι σπίτι....αλλιώς στη μαμά σου για "φρέσκο" φαγητό"

εεεεε οχιιιιι θα μου την πεις κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλαμαράκι,την ίδια εγκύκλιο περιμένουμε καμάρι μου!;) τα χαρτιά τα είχα πάρει μαζί μου εγώ αλλά τζίφος!τώρα όποτε βγουν δε με απασχολεί!κάθε χράνο τα ίδια!:evil:

όσο για το τσάι,γιατι καλέ;τόσο δύσκολο ειναι;ένα βράσιμο κάναμε το αφήσαμε κρύωσε σε γυάλινα μπουκάλια και μπήκε ψυγείο!για να βάλω κιόλας ένα ποτήρι!;)

όσο για το φαγητό,αν μας δείτε θα καταλαβετε πως δεν έχουμε θέματα!κανείς από τους 3!:D:D:D

οσο για την πεθερά για μένα μαγειρεύει τέλεια για το γιο της τα ίδια και τα ίδια ταχει βαρεθεί λέει!:shock:

τέλος πάντων δεν πρέπει να τα βάζουμε με τις αγορομάνες!:tongue::D:D:D:D

βρε Νίνα μου, μην είναι λίγο βαρύ για το μικιό;τηγανητό μαρέσει κι εμένα αν και το αποφεύγω!να το κάνω γιουβετσάκι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!! Και καλό μας μήνα!!!:P

Ntemiii έχεις ένα δίκιο για το μικιό... δεν το σκέφτηκα;) τί είναι το σαλμί?

kalamaraki έμπαινε! με τσαμπουκά!! έχει και παράπονο! άλλες δεν μαγειρεύουν καν... όλο σουβλάκια και πίτσες είναι... και εσύ που κάθεσαι και κάνεις και τόσα καλούδια με δουλειά, με παιδιά και μιλάει?!:evil:

Σήμερα θα κάνω δύσκολο φαγητό:P: πατατούλες τηγανιτές με λουκάνικα και χωριάτικη σαλάτα... χα χα χα πολύ θα κοπιάσω!:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ευχαριστώ, κ εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Η κορούλα έφυγε για χαλκιδική προχθές γιατί εγώ περιμένω μια εγκύκλιο κ κόλλησα εδώ κ ο χαζμπαντ έφυγε αθήνα χτες που γεννάει η κουνιάδα μου σε λίγες μέρες.

Κρύο τσάι....χμ...το αγοράζω χε χε χε

Ευχαριστω Κουρκουμπίνι μου να σαι καλά! Καλέ δεν διάβαζες ποιο πάνω?? Η δική μου έλιωσε διαλύθηκε στο ψυγείο γμτ μου....αυτή όντως είναι επαγγελματική αγοραστή χε χε χε

Υπολογιστή δεν θα έχω αλλά θα έχω την κινητούμπα μου που κάνει το ίδιο πράγμα ;)

οχι καλε δεν το προσεξα:oops::oops::oops::oops::oops: οτι η διικη σου χαλασε... ε δεν πειραζει. το κακο εινια οτι χρυσοπληρωσες μετα την ετοιμη.

για την εγκυκλιο στην τελικη πας και ερχεσαι. ποτε αναμενεται; η πας πολυγυρο και τα κανεις τα χαρτια....

Kαι καλά του είπες.....:rolleyes::cool:

Εμένα είχε ένα τροπάρι κάποια στιγμή ότι το φαγητό που κάνω από βραδύς δεν είναι φρέσκο το επόμενο μεσημέρι που το τρώμε.....{ε ναι μαγειρεύω έτσι γιατί απλά το πρωί δεν προλαβαίνω πριν φύγω για τη δουλειά}

Άστραψαν τα μάτια μου την τελευταία φορά που το είπε...γυρνάω τον κοιτάω κ του λέω

"Αν δε σου αρέσει να οι κατσαρόλες κάτσε να μαγειρέψεις αφού είσαι σπίτι....αλλιώς στη μαμά σου για "φρέσκο" φαγητό"

εεεεε οχιιιιι θα μου την πεις κιόλας!!!

νινα και καλαμαρακι συμφωνο και επαυξανω.... ναι εχει δικιο η νινα, καθομαστε και κανουμε τα παντα, προσπαθουμε να αποφυγουμε τα ετοιματζιδικα για πολλους λογους, σκοτωνομαστε να τα πλενουμε να τα καθαριζουμε και να τα ετοιμαζουμε.....

εμενα ολο λεει "μην κανεις τοσα και μην κανεις τοσα και κουραζεσαι" και ειδικα να μην κανω γλυκα. ε δεν κανω και εγω και ψαχνονται:P:p:p:p:p:p

μια φορα στην αθηνα ειχα τσατιστει και δεν ειχα μαγειρεψει 3 μερες..... και απο τοτε δεν ξαναμιλησε.....

εμενα εχει το προβλημα να μην τρωει συνεχομενα το ιδιο φαγητο:evil::evil::evil: δηλαδη δεν τρωει μεσημερι βραδυ ουτε την αλλη μερα το ιδιο, θα το φαει την παραλλη. ε δεν μπορω να μαγειρευω καθε μερα 2 και 3 μεριδες... ελεος. και η καταψυξη μας εσωσε εννοειται... ευτυχως τη θελει την καταψυξη και επισης δεν εχει θεμα με το βραδινο μαγειρεμενο.... αυτο ελειπε.

ο καημενος μου ζητησε να μαθει τη χυτρα για να βοηθαει το χειμωνα που θα ξεκινησω σχολειο.

εμενα αλλο με καιει, μην δεν βγουν εγκαιρως οι αποσπασεις και αναγκαστω να παω σαντορινη για μερες:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νίνα,αυτή εδώ είναι η συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintages/kouneli-salmi.html

θα μου άρεσε λιγό πιο πικάντικο αλλά καλύτερα να τρώει και το μικιό

κουρκουμπίνι,πότε θα βγουν οι αποσπάσεις;;;πω πω ρε παιδί μου!τραβάμε κι εμείς οι αναπληρωτές αλλά κι εσείς οι μόνιμοι!χειρότερα μου φαίνεται!τι θα κάνεις με τα μικρά αν δεν πάρεις απόσπαση;:evil: έλεος!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Επιτέλους Παρασκευή... σήμερα έχω σηκωθεί με ένα χαμόγελο στα χείλη:tongue:... αύριο τέτοια ώρα θα είμαι στο νησί και έχω "φύγει" ήδη.... υπολογιστή δεν θα έχω ούτε το κινητό θα ασχοληθεί με ίντερνετ, οπότε θα τα πούμε όταν γυρίσω.:P

Φιλιά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Επιτέλους Παρασκευή... σήμερα έχω σηκωθεί με ένα χαμόγελο στα χείλη:tongue:... αύριο τέτοια ώρα θα είμαι στο νησί και έχω "φύγει" ήδη.... υπολογιστή δεν θα έχω ούτε το κινητό θα ασχοληθεί με ίντερνετ, οπότε θα τα πούμε όταν γυρίσω.:P

Φιλιά σε όλες!!

να περάσετε τέλεια!!!

μαγειροκόριτσα!κι εγώ πάω εξοχικό!δεν έχω ιντερνετ!εξάλλου θα μαγειρεύει η γιαγιά!;):P

φιλάκια πολλά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νίνα,αυτή εδώ είναι η συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintages/kouneli-salmi.html

θα μου άρεσε λιγό πιο πικάντικο αλλά καλύτερα να τρώει και το μικιό

κουρκουμπίνι,πότε θα βγουν οι αποσπάσεις;;;πω πω ρε παιδί μου!τραβάμε κι εμείς οι αναπληρωτές αλλά κι εσείς οι μόνιμοι!χειρότερα μου φαίνεται!τι θα κάνεις με τα μικρά αν δεν πάρεις απόσπαση;:evil: έλεος!

αχ ντεμακι δεν ξερω καθολου..... απο το υπουργςειο εδωσαν παραταση στα γραφεια να στειλουν τα χαρτια μας μεχρι 7 αυγουστου. τα δικα μπυ τα εστειλαν ηδη απο συρο. με κουρασε πλεον το νησι παρα πολυ.

καλα να περασετε στο εξοχικο...

Κορίτσια καλημέρα!!

Επιτέλους Παρασκευή... σήμερα έχω σηκωθεί με ένα χαμόγελο στα χείλη:tongue:... αύριο τέτοια ώρα θα είμαι στο νησί και έχω "φύγει" ήδη.... υπολογιστή δεν θα έχω ούτε το κινητό θα ασχοληθεί με ίντερνετ, οπότε θα τα πούμε όταν γυρίσω.:P

Φιλιά σε όλες!!

νινακι καλα να περασετε και εσεις. καλη ξεκουραση και καλες βουτιες;)

εγω εχω κοκκινιστο μοσχαρακι με ρυζακι, ελπιζω να βγαλω φωτο. ακι εχω και γεμιστα για τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Επιτέλους Παρασκευή... σήμερα έχω σηκωθεί με ένα χαμόγελο στα χείλη:tongue:... αύριο τέτοια ώρα θα είμαι στο νησί και έχω "φύγει" ήδη.... υπολογιστή δεν θα έχω ούτε το κινητό θα ασχοληθεί με ίντερνετ, οπότε θα τα πούμε όταν γυρίσω.:P

Φιλιά σε όλες!!

να περάσετε τέλεια!!!

μαγειροκόριτσα!κι εγώ πάω εξοχικό!δεν έχω ιντερνετ!εξάλλου θα μαγειρεύει η γιαγιά!;):P

φιλάκια πολλά!

Καλά να τα περάσετε τσούπρες κ να γεμίσετε μπαταρίες για τον χειμώνα ;)

αχ ντεμακι δεν ξερω καθολου..... απο το υπουργςειο εδωσαν παραταση στα γραφεια να στειλουν τα χαρτια μας μεχρι 7 αυγουστου. τα δικα μπυ τα εστειλαν ηδη απο συρο. με κουρασε πλεον το νησι παρα πολυ.

.

κουρκουμπίνι,πότε θα βγουν οι αποσπάσεις;;;πω πω ρε παιδί μου!τραβάμε κι εμείς οι αναπληρωτές αλλά κι εσείς οι μόνιμοι!χειρότερα μου φαίνεται!τι θα κάνεις με τα μικρά αν δεν πάρεις απόσπαση;:evil: έλεος!

Ασε ρε παιδι μου.....τι χάλι είναι αυτό το φετινό....δηλαδή ελεος, συν ότι αλλάζουν τις ώρες μας στα γυμνάσια κ λύκεια...κ αυτό ειναι ντόμινο...

Ουφφφφφ το χειρότερο μου καλοκαίρι εβερ από άποψη δουλειάς...:cry::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...