Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;μπαίνω απο Κινητο και έχω στραβωθει...ο μικρός είναι χειρότερα με βήχας και μπόλικη μυξαβπου τρέχει όλο το 24ωρι ο άντρας μου είναι με πονολαιμο και εγω όλη μερα με τι μωρό να μην κολλησει...το τι χλωρινη και ντετολ έχω ρίξει αυτές τις μέρες δεν λέγετε...ευτυχώς η μπουμπου είναι ήσυχη (όταν την αφήνουν τα μικρά να κοιμηθεί)..την Παρασκευή έχουμε παιδ να δω μεγάλωσε η μικρή μου;;σήμερα είναι μερα κουοπουλου έκανα με το μισό κοτόπουλο κοτοσιυπα και με το άλλο μισό στο φούρνο με πατάτες


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κακόμοιρο εσύ υποφέρεις - κι εγώ γελάω ετσι που τα (περι)γράφεις ! Αγκαλίτσα !

αγκαλίτσα!

Ααααχ, έπρεπε να έχει την Σεμίνα που και θα της αντιμίλαγε (στάνταρ) και θα της θύμωνε !!!! α χα χα χα

Σεμίνα θεά πάρτους τα μυαλά!

οπως λεει και η Love4four θετικη σκεψη και δεν θελω ου :D:D:D

ταζούλα μπήκες στο κλίμα μας! πολύ χαίρομαι! όλα καλά να σας πάνε κορίτσι μου!

εβιρούλα μου, άουτς με όσα διάβασα! να είστε πάντα καλά κ να έχεις πάντα κουράγιο να προσφέρεις στην οικογένειά σου! πρότυπο!

Καλημέρα!!!

Χαθηκα αυτές τις μέρες αλλά είμαι μόνη στο γραφείο και έχω πάρα πολλή δουλειά...

Ξεκινήσαμε και φυσιοθεραπείες μετα του συζύγου και είναι πολύ περιορισμένος και στο σπίτι ο χρόνος μου.:confused:

καλά αποτελέσματα να έχετε! γιατί κάνετε φυσιοθεραπείες;

Εδώ είμαι καλέ!

ε μα μου λείπεις κυρία μου! κ στην στέρηση γκρινιάζω!

Ηλιαχτίδα ο τραχανάς δεν παθαίνει τίποτα στο ψυγείο στο τάπερ.

καλά κουράγια για σήμερα στον παιδίατρο!

έτσι είναι, τα ποτάκια θέλουν γερά στομάχια!!!!!!!:tongue:

μάκια σου!

Φωτεινούλα μου, θέλει υπομονή κ επιμονή η διατροφή των παιδιών.

κοκκινιστό με πουρέ κ ρυζάκι θα πρότεινα κ ένα εύκολο γλυκό! όποιο αγαπάτε.

πώς την λένε την κόρη κ γιορτάζει την κυριακή; από τώρα ν ατην χαίρεστε κ να την καμαρώνετε γερή κ ευτυχισμένη! κ με το καλό το μπεμπάκι!

κάντυ μου εγώ πάντως σέληνο θα το λέω εφεξής κ ας το ήξερα ριγκατόνι! μου αρέσει η ελληνική εκδοχή!

με όσα φαγιά έγραψες κ εγώ θέλω να βουτήσω ψωμάκι σαν την Σ!!!!!

κ μετά να πάρω πιάτο, μεγέθους σαλατιέρας!

αρνάκι, φρικασέ!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα κοριτσια!

Πολυ μαρεσει αυτο το θεμα! Χθες ειπα κι εγω παρολο που ειναι καθημερινη να φτιαξω κατι πιο σπεσιαλ βρηκα τη συνταγη στο γαστρονομο της κυριακης με τις μελιτζανες γεμιστες με κοκκινιστο κρεας και πραγματικα παθαμε πλακα! Αυριο θα εχω κοσμο και λεω να παραγγειλω ενα ρολο κοτοπουλο γεμιστο με μπεικον και τυρια που θα το βαλω κατευθειαν στο φουρνο. Μιας και ειναι καθημερινη, το πρωι θα παω στη δουλεια οποτε δεν θα εχω πολυ χρονο τι προτεινετε για συνοδευτικα-ορεκτικα?

δεν τον πρόλαβε ο φέφος την κυριακή κ θα ξανακυκλοφορήσει την πέμπτη.

η κάντυ μας κάλυψε!!!!!

καλώς ήρθες! με το καλό το νινάκι σου κ να χαίρεστε τα παιδάκια σας! τα σέβη μου!!!!!!!

Καλημερα κοριτσια!!

Εβιρι σε καταλαβαινω αυτες οι αποστασεις δεν παλευονται εγω Αγγλια ειχα κανει πλουσιους τους ταξιτζηδες.

Θυμαμαι παλιοτερα για να πηγαινω στη δουλεια εκανα 20' με τα ποδια, πηγαινα στη σταση, περιμενα το λεωφορειο, επαιρνα το λεωφορειο, εφτανα κεντρο κατεβαινα, εκανα αλλα 10' με τα ποδια, επαιρνα δευτερο λεωφορειο και τοοοτε εφτανα..για να μαι 9 παρα στη δουλεια ξυπνημα απο τις 6 και τεταρτο...:?

πω πω γολγοθάς!!!!!

φιλάκια!

Καλημέρα! Γράφω στα γρήγορα:

Fefi περαστικά! Οι μπριζολίτσες έγιναν στο φούρνο κλασσικά και από επάνω περιχύθηκαν με μουστάρδα-λεμόνι-λάδι χτυπημένα μαζί, σαν ρευστή κρέμα.

Για μαρινάριμα, οταν ψήνει ο άντρας τις βάζω σε κρασί, κρεμμύδι, θυμάρι, ντομάτα για κανά 2ωρο, αλλά όσο περισσότερο, τόσο το καλύτερο..

Απο τη μια βιάζομαι να μεγαλώσουν, από την άλλη τις θέλω πάντα μικρούλες....

Ταζ φιλάκι. Εύχομαι να σε βρουν τόσα καλά στο μέλλον που να λές δεν πειράζει, περάσαμε ότι περάσαμε για να φτάσουμε εδώ, σε αυτή την ευτυχία....

Καλημέρα σε όλες! Δεν πρόλαβα όλα τα νέα σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Τώρα σας φιλώ, αλλά θα επανέλθω για να γράψω τη συνταγή με τη λεμονόκρεμα και έχω και κάτι ερωτήσεις για το πως ξεχωρίζουμε τα φρέσκα κρέατα....

από το χρώμα.

εγώ χθες αυτοσχεδίασα. τις έβαλα στη γάστρα με ρακί, κρεμμύδια, λεμόνια, αλάτι, πιπέρι (μαύρο κ άσπρο), ρίγανη κ 3 πιπεριές κατσίκια. κ μουστάρδα.

είχα κάνει κ κρεμούλα της μικρής που ήθελε! κ άραξα!

καλημερα!!!!

σημερα μαλλον δεν θα μαγειρεψω, γιατι μαλλον θα φαμε στις πεθερας

δεν ξερω τι? μαλλον λεμονατο κρεας με μακαρονια (αυτον τον συνδυασμο λεμονατο με μακαρονια μονο στις πεθερας μου τον εχω φαει:rolleyes:)

παω για σχολιασμους τωρα:P:

φεφικο πως παει το κρυωμα?

μαρια καλως ηρθες κι εγω νεα ειμαι εδω και με καλοδεχτηκαν τα κοριτσια!

αυτός ο συνδυασμός μου ακούγεται παράξενος! αλλά στις πεθερές λέμε ναι!

χάλια το κρύωμα. με βλέπω για αντιβίωση παρασκευή.

Με πρόλαβε η συνονόματη!!!! Καντυ μου ριγκατόνι τα λέμε κι εμείς!

Σέλινο πρώτη φορά ακούω. Αλλά όπως και να τα λένε εγώ τα τρώωωωω!!!!:tongue::tongue::tongue:

Είμαι μακαρονού,τι να κάνουμε;;;:P;)

σαν να τα έγραψα εγώ! φιλιά!

αυτό με τα καπκέηκς ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!

Αχ σευχαριστω παααααρα πολυ! Το καναμε το τολμημα!!!! :oops::oops::oops:

Δεν το χουμε πει σε κανεναν μονο εγω κι ο αντρας μου το ξερουμε! Ουτε το γιατρο δεν εχω παρει τηλ γιατι ντρεπομαι θα παω για επαναληπτικη χοριακη την παρασκευη και μετα θα τον παρω!

Καλε ποια ειναι η αλλη τολμηρη εδω?

Κι εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας εχετε κανει ομορφη παρειτσα εδω σας διαβαζω που και που ε και ειπα να τρυπωσω κι εγω!

πολύ καλά έκανες κ τρύπωσες!

καλά αποτελέσματα την παρασκευή!

κόρες είμαι χειρότερα από χθες. αναρρωτική δεν υπάρχει στο δικό μου επάγγελμα!

η κόρη έχει κ δεν έχει μύξες, ακούγεται αλλοιωμένη η φωνή της!

σίδερο χθες δεν έβαλα, αλλά σήμερα έχει μαζευτεί κ 2ο, οπότε δεν το αποφεύγω!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω φεφη μου όσο μπορω ευτυχώς με βοηθάει ο τ πολυ...χτες που δεν δούλευε έπιασε και έκανε γενική όσο εγω είχα την μπεμπα στο τσιτσι όλη μερα.!!υπομονή οι πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι..πάντως η μπουμπου έχει καθιερώσει το βράδυ και κοιμάται 22:30-02:00 και έτσι πεφτω και εγω κατα της 23:30 και ξεραινομαι


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια καλώς ήρθες και απο μένα και μετο καλο το μωρακι σου!!!!

Φεφη μη μιλάς για σίδερο σιδερωσα άλλο ένα σήμερα και έχω να πλύνω αλλα 3. Και όσο σκέφτομαι ότι σε λίγες μέρες θα πρέπει να κατεβασω χειμωνιάτικα και να μαζεψω καλοκαιρινά με πιάνει πανικός


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι-αυγολέμονο.

Κ

Ξεκινήσαμε και φυσιοθεραπείες μετα του συζύγου και είναι πολύ περιορισμένος και στο σπίτι ο χρόνος μου.:confused:

Εύχομαι γρήγορα να δει καλό ο άνθρωπος.

Ο μικρός κοιμήθηκε στις 23:30 και ο άντρας μου είχε όρεξη για... σίδερο να το πω? ποτάκι να το πω?

Ποτό μετά σιδερώματος. :-D:grin::-D:grin:

Απο υψος εμεις δεν ειμαστε ντερεκια σαν τα αγορακια σας! 90 εκ. περιπου ειμαστε. Και λαλιστατες!

Μια χαρά είναι από ύψος κι αφού μιλάει αρκετά ακόμη πιο μεγάλη χαρά.

Την Κυριακη γιορταζει η μπουμπου μου. Για πειτε καμια ιδεα για οικογενειακο φαγητο - λιγο κλασσικο γιατι οι παππουδες δεν τα πανε καλά με τους νεωτερισμους.

Κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες,

Κοτόπουλο πιλάφι άσπρο ή κόκκινο,

Κοτόπουλο με χυλοπίτες,

Κόκορα μακαρονάδα,

Χοιρινό στο φούρνο με πατάτες,

Μπριζόλες στο φούρνο ή στην κατσαρόλα με συνοδεία (πατάτες, ρύζι, ζυμαρικά ξεχωριστά),

Σνίτσελ,

Μοσχαράκι γιουβέτσι,

Μοσχαράκι στιφάδο,

Μπιφτέκια στο φούρνο ή στα κάρβουνα,

Κεφτεδάκια,

Ρολό κιμά γεμιστό με αυγό ή καρότο ή σκέτο,

Γιουβαρλάκια,

Σουτζουκάκια με ρύζι κίτρινο,

Μουσακά,

Παστίτσιο,

Αρνάκι η κατσικάκι στη λαδόκολλα,

Αρνίσιες μπριζόλες στη γάστρα (με κρεμμύδι, κρασί, λαδορίγανη, αλατοπίπερο),

Αρνάκι ή κατσικάκι στο φούρνο με πατάτες,

Σουφλέ με ζυμαρικά,

Ντολμαδάκια με κλιματόφυλλα ή λαχανοντολμάδες,

Σίγουρα έχω ξεχάσει πολλά ακόμη φαγητά, όταν θυμηθώ κάτι ακόμη θα κάνω έντιτ.

Ευχομαι ο,τι καλύτερο για τη μορφωση της κορουλας σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου.

Εβίρι μου έχω μείνει άφωνη με όλη σας την περιπέτεια..... παίζει και να 'θελα διακοπές για να συνέλθω !!!!!

Κι εγώ το ίδιο θέλω, πες μου ότι τα χριστούγεννα είναι το πολύ σε μια βδομάδα.

Κάτι άλλο που μου έχει κάνει εντύπωση: δλδ δεν υπάρχει περίπτωση να βρείτε έναν δάσκαλο να κάνετε ιδιωτικά μαθήματα κάπου (πιο) κοντά ? θα πρέπει ούτως ή άλλως να πηγαίνετε στην άλλη άκρη της πόλης ???? :cool:

Τα μαθήματα πιάνου ή κιθάρας είναι ούτως ή άλλως ακριβά, φαντάσου ότι στα ωδεία οι τιμές που βρήκα είναι στο ένα 85 ευρώ τα 30' εκμάθησης, στο άλλο 72 ευρώ τα 45' και σε έναν Έλληνα δάσκαλο που είναι πιο μακριά απ' όλους (ο πρώτος που πήγα τη Δευτέρα) χρεώνει 45 ευρώ τα 20'. Στο ωδείο με τα 85 ευρώ θα πάω σήμερα το μεσημέρι να συζητήσουμε.

Έτσι λοιπόν, αν έρθει δάσκαλος στο σπίτι αφενός θα χρεώσει το μάθημα πολύ πιο ακριβά (δεν ξέρω πόσο), αφετέρου δεν έχουμε πιάνο στο σπίτι, παρά μόνο ένα keyboard σχετικά μικρό (δεν έχει τις πλήρεις οκτάβες), γι' αυτό δε θα είναι εύκολο να μάθει στο σπίτι η κόρη μου.

Άρα, μας βλέπω να χτυπιόμαστε στο μίξερ φέτος.

το απογευμα εχουμε το ραντεβου με τον εργοθεραπευτη για την αξιολογηση και τα περαιτερω

Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν όπως το επιθυμείτε.

Καλημερα κοριτσια!

Καλή σου μέρα Μαρίαπαπ και καλωσόρισες στο μαγειροκαφέ, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να αποκτήσεις και το τρίτο.

Αυριο θα εχω κοσμο και λεω να παραγγειλω ενα ρολο κοτοπουλο γεμιστο με μπεικον και τυρια που θα το βαλω κατευθειαν στο φουρνο. Μιας και ειναι καθημερινη, το πρωι θα παω στη δουλεια οποτε δεν θα εχω πολυ χρονο τι προτεινετε για συνοδευτικα-ορεκτικα?

Τζατζίκι,

Μελιτζανοσαλάτα,

Ντοματοκεφτέδες,

Κολοκυθοκεφτέδες,

Τυροκαυτερή,

Χόμους,

Πατατοκροκέτες,

Τυρί σαγανάκι,

Φέτα τηγανητή μέσα σε φύλλο κρούστας,

Τηγανητά κολοκυθάκια-μελιτζάνες (αν θες μετά το τηγάνισμα τυλίγεις κομμάτια τυριού μέσα τους σε ρολό ή κομμάτια κοκκινιστού κρέατος),

Τυροπιτάκια μικρά ή τυρόπιτα μεγάλη,

Πουγκάκια με φέτα και ντομάτα ψητά στο φούρνο,

Πιπεριές κέρατο τηγανητές ή ψητές στο φούρνο, (γεμιστές με τυρί ή σκέτες μόλις τις βγάλεις τις σκέτες μπορείς να ρίξεις από πάνω λαδόξιδο χτυπημένο με λίγες ψιλές φετούλες σκόρδου),

Συνοδευτικά:

Ογκρατέν ζυμαρικά,

Ογκρατέν πατάτες,

Πολύ ωραίες ιδέες και συνταγές έγραψε και η Love4four.

Εβιρι σε καταλαβαινω αυτες οι αποστασεις δεν παλευονται εγω Αγγλια ειχα κανει πλουσιους τους ταξιτζηδες.

Σ' εμάς εδώ είναι ακριβά τα ταξί (χωρίς να γνωρίζω πόσο στοιχίζουν οι αποστάσεις) και δεύτερον η κάρτα των μέσω συγκοινωνίας που χρησιμοποιούμε είναι πληρωμένη για ένα έτος, γι' αυτό δε συμφέρει να πληρώνουμε ταυτόχρονα και άλλα μέσα μετακίνησης.

Θυμαμαι παλιοτερα για να πηγαινω στη δουλεια εκανα 20' με τα ποδια, πηγαινα στη σταση, περιμενα το λεωφορειο, επαιρνα το λεωφορειο, εφτανα κεντρο κατεβαινα, εκανα αλλα 10' με τα ποδια, επαιρνα δευτερο λεωφορειο και τοοοτε εφτανα..για να μαι 9 παρα στη δουλεια ξυπνημα απο τις 6 και τεταρτο...:?

Πωρε ξεπάτωμα.

Καλε εχετε και προεδρο? Ειστε φοβερες!

χαχαχαχαχαχα ένα αστείο είναι που το λέμε μεταξύ μας.

Έβιρι νόμιζα στα μέρη σας δεν συνέβαιναν τέτοια....

Δε λέω ακριβώς ότι περνάω άσχημα εδώ, απλά λίγο πιο κουραστικά από την Ελλάδα. Αλλά Καλλιοπάκι μου, μέρη μας δε θα γίνουν ποτέ. Το μοναδικό μέρος μας είναι η Ελλάδα.

Αλήθεια πως και δεν μιλάς γερμανικά?

Προσπαθώ να τα μάθω τα ρημάδια, αλλά είναι δύσκολη γλώσσα (ίσως κάπου υποσυνείδητα έχω κάποια άρνηση δεν ξέρω) και δεν καταβάλλω κι εγώ προσπάθεια, αφού δε διαβάζω καθημερινά και όταν διαβάζω μαθαίνω μόνο λέξεις η γραμματική τους μου φαίνεται βουνό.

Νόμιζα ζεις μόνιμα εκεί, πήγατε πρόσφατα?

΄Οχι δεν ήρθαμε για μόνιμα. Θα μείνουμε 6 χρόνια περίπου. Είμαστε ένα χρόνο τώρα εδώ.

Τι ωραία που έχεις μεγάλη κόρη!

Ναι πραγματικά είναι πολύ ωραία.

Απο τη μια βιάζομαι να μεγαλώσουν, από την άλλη τις θέλω πάντα μικρούλες....

Η συμβουλή μου είναι να χαρείς το κάθε δευτερόλεπτο από τη μικρή ηλικία των παιδιών, γιατί στο μέλλον πραγματικά θα σου λείψει.

εβιρι τι ηταν αυτο που τραβηξατε με τα τραμ και τα τρενα:shock:

σημερα ξεκουραση και ποδολουτρα και για τις 2 σας!

Σαν αυτό που έκανε χτες ο Μποράν στη Σιλά; Ωραία θα ήταν.

θα παω για επαναληπτικη χοριακη την παρασκευη και μετα θα τον παρω!

Γιατί θα κάνεις επαναληπτική;

σας διαβαζω που και που ε και ειπα να τρυπωσω κι εγω!

Και πολύ καλά έκανες φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο μαρινάρισμα που ταιριάζει με χοιρινό (είναι ελαιόλαδο, σκόρδο, χυμός από λεμόνια και πορτοκάλια) αν το κάνετε ιδίως στην γάστρα έπειτα τού πάει τρελά ! Γενικά όμως ότι και να προσθέσετε, μην το φοβάστε και κρασί μπορεί να μπει, μπαχάρια, αρωματικά όπως δάφνη κλπ κλπ... :cool:

μμμμ πορτοκαλι!! ωραιο ακουγεται!!!!

να πω κι εγω μαριναρισμα για χοιρινο:2-3 ωρες η παραπανω με αλατι πιπερι ριγανη θυμαρι κοκκινο κρασι λαδι 2-3 σκελιδες σκορδο ολα αυτα μαζι με το κρεας στο σκευος που θα τα ψησεις(πχ πηρεξ) μετα το βαζεις στο φουρνο με λιγο νερακι και δαμασκηνα και βερικοκα αποξηραμενα . that's it!!

Αυτό με το ντεκόρ το έχει φωτο γμτ αλλά δεν μπορώ να σας το δείξω : είναι πολύ ωραίο κι εύκολο. Θα κόψεις λίγο την κεφαλή των καπκέηκς να γίνουν ίσια, όχι φουσκωτά όπως βγαίνουν από τον φούρνο την οποία κόβεις στην μέση (άρα έχεις 2κομματάκια ζύμης σαν ημικύκλια περίσσευμα).

Στο τεμαχισμένο και ίσιο κεκάκι βάζεις την λεμονόκρεμα και από πάνω σαν φτερά πεταλούδας τα κομματάκια σου -πλάτη με πλάτη, ημικύκλιο με ημικύκλιο η ίσια τους πλευρά να κοιτάει απ΄εξω σαν να είναι θυμωμένα !!!- αν ρίξεις και άχνη πράγματι φαίνεται σαν πεταλούδα !!:confused::confused::confused:

η θεια μου απο αυστραλια τα κανει πεταλουδιτσες και καταλαβα αμεσως πως τα κανεις

αλλα κι εγω δεν ξερω να περναω φωτος...

μονο που η θεια μου δεν βαζει λεμονοκρεμα βαζει κρεμα ζαχαροπλαστικης και σαντιγυ απο πανω τα φτερα κι απο πανω αχνη

τα ειχα σκεφτει και αυτα για τη βαπτιση του μωρου μου αλλα αν ειναι καλοκαιρι η σαντιγυ θα γινει γαλα...:rolleyes:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool::cool::cool::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: ΟΚ παραιτούμαι !!!! δεν ξανα-αναφέρω ποτέ το ρημαδιασμένο το σέλινο !!!

καλε καλα τα λες σελινο στην ελλαδα σελινο τα λενε στην ιταλια τα λενε ριγκατονι:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια καλώς ήρθες και απο μένα και μετο καλο το μωρακι σου!!!!

αννια σευχαριστω! Να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου! Νομιζω οτι οπως εισαι τωρα θα ειμαι σε 8 μηνες τα παιδια μου τις ιδιες διαφορες ηλικιας θα εχουν!

Eviri εισαι χειμαρρος!!!! ΠΟλλες ισεες ευχαριστω! Επαναληπτικη χοριακη θα κανω γιατι την προηγουμενη την εκανα 4 μερες πριν την καθυστεριση και ηταν 26!

Αχ αυτο μαριναρισμενο χοιρινο πολυ ωραιο ακουγεται! Εχω φτιαξει ψαρονεφρι γεμιστο με βερικοκα αλλα με χοιρινο δεν το χω δοκιμασει! Νομιζω οτι η εγκυμοσυνη μου εχει ανοιξει την ορεξη χεχεχε


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;μπαίνω απο Κινητο και έχω στραβωθει...ο μικρός είναι χειρότερα με βήχας και μπόλικη μυξαβπου τρέχει όλο το 24ωρι ο άντρας μου είναι με πονολαιμο και εγω όλη μερα με τι μωρό να μην κολλησει...το τι χλωρινη και ντετολ έχω ρίξει αυτές τις μέρες δεν λέγετε...ευτυχώς η μπουμπου είναι ήσυχη (όταν την αφήνουν τα μικρά να κοιμηθεί)..την Παρασκευή έχουμε παιδ να δω μεγάλωσε η μικρή μου;;σήμερα είναι μερα κουοπουλου έκανα με το μισό κοτόπουλο κοτοσιυπα και με το άλλο μισό στο φούρνο με πατάτες

αννια μου περαστικα σας710098v8hjzr6z6r.gif

να προσεχεις την μικρουλα σου!

αν και εχω ακουσει οτι τα νεογεννητα οσο θηλαζουν δεν εχουν φοβο με τις ιωσεις (απο την ξαδερφη μου το εμαθα που εχει 3 παιδια και περσι ηταν αρωωστα τα 2 αγορακια της και ειχε νεογεννητο το 3ο της -κοριτσακι)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο συνδυασμός μου ακούγεται παράξενος! αλλά στις πεθερές λέμε ναι!

χάλια το κρύωμα. με βλέπω για αντιβίωση παρασκευή.

κόρες είμαι χειρότερα από χθες. αναρρωτική δεν υπάρχει στο δικό μου επάγγελμα!

η κόρη έχει κ δεν έχει μύξες, ακούγεται αλλοιωμένη η φωνή της!

σίδερο χθες δεν έβαλα, αλλά σήμερα έχει μαζευτεί κ 2ο, οπότε δεν το αποφεύγω!

φιλούρες!

τελικα με ρυζι θα το φαμε το λεμονατο!ευτυχως! γιατι παρολο που ειμαι μακαρονου αυτος ο συνδυασμος ... τι να πω? μονο μια φορα σχολιασα οτι "μονο σε εσας εχω φαει λεμονατο με μακαρονια" και γυρισε και μου ειπε "γιατι? το κοκκινιστο πως το τρωμε με μακαρονια" τωρα τι να απαντησω?? οπως ειπες στις πεθερες λεμε ναι!

να επισημανω οτι ο ντεξτερ δεν τρωει κοκκινιστο οποτε μαλλον γι'αυτο αυτη η εμπνευση της πεθερας μου:rolleyes:

ακομη χαλια ε? περαστικα... ειναι αυτος ο καιρος , αστα!αν επιτρεπεται τι επαγγελμα δεν επιτρεπει την αναρρωτικη?:oops:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω φεφη μου όσο μπορω ευτυχώς με βοηθάει ο τ πολυ...χτες που δεν δούλευε έπιασε και έκανε γενική όσο εγω είχα την μπεμπα στο τσιτσι όλη μερα.!!υπομονή οι πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι..πάντως η μπουμπου έχει καθιερώσει το βράδυ και κοιμάται 22:30-02:00 και έτσι πεφτω και εγω κατα της 23:30 και ξεραινομαι

μπράβο στον ομορφούλη σου!

κ μπράβο σου για το θηλασμό κ το ήσυχο μικρό σου κοριτσάκι!

Φεφη μη μιλάς για σίδερο σιδερωσα άλλο ένα σήμερα και έχω να πλύνω αλλα 3. Και όσο σκέφτομαι ότι σε λίγες μέρες θα πρέπει να κατεβασω χειμωνιάτικα και να μαζεψω καλοκαιρινά με πιάνει πανικός

δηλαδή η πεθερά σου δεν μπορεί να βοηθήσει;:mad:

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι-αυγολέμονο.

είσαι δημαρχέσσα.τέλος!

θέλω από το φαγητό σου! πληζ!

Φεφη περαστικά και σε εσάς ελπιΖω να έχουμε έναν ήσυχο χειμώνα χωρίς πολλές ιωσεις

ευχαριστώ καρδούλα μου!

ο χειμώνας φέτος θα είναι βαρύς από όσα διάβασα.

αννια σευχαριστω! Να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου! Νομιζω οτι οπως εισαι τωρα θα ειμαι σε 8 μηνες τα παιδια μου τις ιδιες διαφορες ηλικιας θα εχουν!

Επαναληπτικη χοριακη θα κανω γιατι την προηγουμενη την εκανα 4 μερες πριν την καθυστεριση και ηταν 26!

Νομιζω οτι η εγκυμοσυνη μου εχει ανοιξει την ορεξη χεχεχε

εσύ πουλάκι μου το δικαιούσαι κιόλας. εμείς οι καλτάκες τί να πούμε που όλα μας μυρίζουν κ δεν είμαστε γκαστρούλες;:rolleyes::oops:

από χοριακή δεν έχω ιδέα.

είχα πάει στη γυναικολόγο μου στην 8η εβδομάδα κ μου το ανακοίνωσε.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι-αυγολέμονο.

δεν ειδα χθες τη σιλα...

ειχε αγωνα:?

οποτε ειδα στο πισι το σουπερνατουραλ

βασικα ξεχασα και να την δω, θα μπορουσα να την δω στη μεσα τηλεοραση

πως και πηγατε γερμανια?

εκει βρηκε δουλεια ο εβιρος?γι'αυτο?

ειναι οντως απαισια γλωσσα τα γερμανικα

εκανα 3 χρονια και τπυτ δεν εμαθα:rolleyes:

αυτο που ειπα στη μαμα μου τοτε: μαμα αδικα πληρωνεις δεν μου αρεσουν!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ντεκόρ το έχει φωτο γμτ αλλά δεν μπορώ να σας το δείξω : είναι πολύ ωραίο κι εύκολο. Θα κόψεις λίγο την κεφαλή των καπκέηκς να γίνουν ίσια, όχι φουσκωτά όπως βγαίνουν από τον φούρνο την οποία κόβεις στην μέση (άρα έχεις 2κομματάκια ζύμης σαν ημικύκλια περίσσευμα).

Στο τεμαχισμένο και ίσιο κεκάκι βάζεις την λεμονόκρεμα και από πάνω σαν φτερά πεταλούδας τα κομματάκια σου -πλάτη με πλάτη, ημικύκλιο με ημικύκλιο η ίσια τους πλευρά να κοιτάει απ΄εξω σαν να είναι θυμωμένα !!!- αν ρίξεις και άχνη πράγματι φαίνεται σαν πεταλούδα !!:confused::confused::confused:

ααα τώρα κατάλαβα!!!! τέλειο!!!! για την ακρίβεια θα κάνω μία προσπάθεια στα υπάρχοντα, να δω πως θα μου βγει!! θα βάλω καμιά μερέντα η μαρμελαδίτσα, θα το τρελάνω το μικράκι, φοβερή ιδέα!

Eviri μάλιστα, έτσι εξηγείται... τότε μάλλον δεν χρειάζεται να τα μάθεις. Αλλά αγάπησε το μέρος για αυτά που σου δίνει... Όπου γης και πατρίς που λέγανε και οι παλιοί...

Κάπου πήρε το μάτι μου γιουβαρλάκια... μμμμ, τα πεθύμησα! στην επόμενη βροχή το βάζω στο πλάνο ως φαγητό! (γιατί το θέλει και το κρυαδάκι του)

Συγχαρητήρια στις 3τεκνες! respect!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...