Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

δεν ειδα χθες τη σιλα...

ειχε αγωνα:?

οποτε ειδα στο πισι το σουπερνατουραλ

βασικα ξεχασα και να την δω, θα μπορουσα να την δω στη μεσα τηλεοραση

πως και πηγατε γερμανια?

εκει βρηκε δουλεια ο εβιρος?γι'αυτο?

ειναι οντως απαισια γλωσσα τα γερμανικα

εκανα 3 χρονια και τπυτ δεν εμαθα:rolleyes:

αυτο που ειπα στη μαμα μου τοτε: μαμα αδικα πληρωνεις δεν μου αρεσουν!

όντως απαίσια γλώσσα!

ααα τώρα κατάλαβα!!!! τέλειο!!!! για την ακρίβεια θα κάνω μία προσπάθεια στα υπάρχοντα, να δω πως θα μου βγει!! θα βάλω καμιά μερέντα η μαρμελαδίτσα, θα το τρελάνω το μικράκι, φοβερή ιδέα!

Κάπου πήρε το μάτι μου γιουβαρλάκια... μμμμ, τα πεθύμησα! στην επόμενη βροχή το βάζω στο πλάνο ως φαγητό! (γιατί το θέλει και το κρυαδάκι του)

Συγχαρητήρια στις 3τεκνες! respect!

ρησπέκτ στις τρίτεκνες κ στις δίτεκνες έχω να πω!

πεντανόστιμη η ιδέα σου καλλιοπάκι για μαρμελάδα, μερέντα!

η ρύπα τραγουδάει τη διαφήμιση μερεντέμ, καραμέλ, φουντουκέν, τεμρεμ!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Προσπαθω φεφη μου όσο μπορω ευτυχώς με βοηθάει ο τ πολυ.....πάντως η μπουμπου έχει καθιερώσει το βράδυ και κοιμάται 22:30-02:00 και έτσι πεφτω και εγω κατα της 23:30 και ξεραινομαι

Άντρας μάλαμα λέμε !

Φεφη μη μιλάς για σίδερο σιδερωσα άλλο ένα σήμερα και έχω να πλύνω αλλα 3. Και όσο σκέφτομαι ότι σε λίγες μέρες θα πρέπει να κατεβασω χειμωνιάτικα και να μαζεψω καλοκαιρινά με πιάνει πανικός

ααααχ κι εγώ τα τρία :rolleyes: (πλυντήρια)... έχω να σιδερώσω !!! Σήμερα ΠΡΕΠΕΙ δεν παίρνει άλλη αναβολή και Άννια μου γλυκειά ξέρεις πόοοσο σε συμπαθώ, πόσοοοοο σε αγαπάω αλλά, προς Θεού, μην ξαναμιλήσεις για χειμωνιάτικα-καλοκαιρινά.... :cool::cool::cool::cool::cool: με σφάζεις !!!

:evil::evil::evil: 2 φορές τον χρόνο αρρωσταίνω λέμε...

Σήμερα θα φάμε κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι-αυγολέμονο.

πω πω τί είπες τώρα ?????? :confused::confused::confused: πολλά Like !

τελικα με ρυζι θα το φαμε το λεμονατο!ευτυχως! γιατι παρολο που ειμαι μακαρονου αυτος ο συνδυασμος ... τι να πω? μονο μια φορα σχολιασα οτι "μονο σε εσας εχω φαει λεμονατο με μακαρονια" και γυρισε και μου ειπε "γιατι? το κοκκινιστο πως το τρωμε με μακαρονια" τωρα τι να απαντησω?? οπως ειπες στις πεθερες λεμε ναι! τς τς τς αντί να σου πει χωρίς ενδοιασμό "Θες κοριτσάκι μου να τηγανήσω καμία πατάτα ?" αμέσως να ... ανταποδώσει !!!! Αλλά κι εσύ ... ναι μεν με το σεις και με το σας την πεθερούλα ... τί το 'θελες το σχόλιον :confused: !!!

Μαριαπαπ,

Κατάλαβες τώρα γιατί έχουμε "επιλέξει" πρόεδρο την Εβίρι ??? εκεί που ο κοινός νους σκέφτεται 5 εκείνη θα δώσει άλλες 10 εναλλακτικές !!!! Άξιαααααα ! (κλαπ-κλαπ χειροκρότημα) !!!

Εβίρι μου,

Πάντως φωτιά και λαύρα μου φάνηκαν οι τιμές τους... τί να πω ! Θα τα βρω μπροστά μου σε λίγα χρόνια οϊμέ !

Άννια ,

Περαστικά σας βρε κορίτσι ! Κουράγιο ! Να προσέχεις το κούτσκο !

Link to comment
Share on other sites

η θεια μου απο αυστραλια τα κανει πεταλουδιτσες και καταλαβα αμεσως πως τα κανεις

αλλα κι εγω δεν ξερω να περναω φωτος...

μονο που η θεια μου δεν βαζει λεμονοκρεμα βαζει κρεμα ζαχαροπλαστικης και σαντιγυ απο πανω τα φτερα κι απο πανω αχνη

τα ειχα σκεφτει και αυτα για τη βαπτιση του μωρου μου αλλα αν ειναι καλοκαιρι η σαντιγυ θα γινει γαλα...:rolleyes:

Ντιντι μου,

Εύχομαι ειλικρινά στην βάπτιση του μωρού σου να έχεις και το σθένος, και την όρεξη και τον χρόνο εν τέλει να φτιάξεις μόνη σου τα κάπκεηκς ! ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ?????????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες μου

Σήμερα μπήκα το πρωί,διάβασα τα ποστ σας,αλλά το περιστερόπουλο είχε άλλη άποψη...Και μου κλεισε το πισι,δια του πισινοκαθίσματος στο πληκτρολόγιο

Το εχει κάνει κι άλλες φορές,μυστήριο πώς το καταφέρνει...

Θα σχολιάσω ό,τι θυμάμαι...

Καταρχάς να καλωσορίσω τη νέα φίλη του καφέ μας mariapap82,με το καλό το τρίτο σας μωράκι!

Annia μου περαστικά στην ομορφοοικογένεια και χίλια μπράβο!!!!Για τα τόσα που καταφερνεις και προλαβαίνεις να κάνεις και που θηλάζεις κιόλας,μπράβο άξια μικρομανούλα!

Αλλα δεν θυμάμαι...

Εχω κι ενα κεφάλι καζάνι από την γκρίνια του μικρού...Λόγω εμβολίου...

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ μου μου αρεσει η συνταγή μακαρονοσαλάτας.Την αποθήκευσα ήδη

Κάτι για μια λεμονόκρεμα διάβασα και μου τρεχουν τα σάλια...Καλλιοπάκι!!!!!

Η λεμονόκρεμα κάνει και για λέμον πάη;Λιποθυμώ...

Η Αγγελική που είναι;Μίλησε καμιά σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσαρες μου.

Οπως καταλαβατε...(Χμμμ η οχι.....) λειπαμε!!!!

(Προτοτυπο ε; :tongue:)...ημασταν στην μανουλινα μου.

Γυρισαμε μεσημερακι......τακτοποιησα.....και τωρα μπηκα να γραψω.

Δεν διαβασα τπτ οπως ειναι λογικο.

Σημερα φαγαμε φακες στην μανουλα.

Σας φιλω,παω να ξυπνησω το μονακριβο μου.....που δεν λεει να χορτασει υπνο.....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φωνάζεις μανίτσα μου ??? και το σέλινο το ίδιο είναι απλά οι άκρες του είναι διαγώνια κομμένες νομίζω ήταν της μ.σκο... ;)

Καλε αναφωνησα απο τη χαρα μου που το αναγνωρισα!!!:P Κι επειδη μ αρεσει να το τρωω!:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Τζα σας έλειψα μόλις έκανα μπάνιο την μικρη και τώρα θηλαζει,έφτιαξα και λίγο τραχανα να φάω μιάμ μιάμ...εγω κορίτσια αυτά τα κεκακια μου φαίνονται πολυ δύσκολα..ντιντι στη βάφτιση του γιου μου είχα φτιάξει Μονή μου το γλυκό συγκεκριμένα γλυκο κουταλιού καροτο απο τότε όταν βλέπω καροτα μου σηκωνετε η τρίχα..είχα φτιάξει 20κιλα γλυκο


:-D

Link to comment
Share on other sites

Eviri εισαι χειμαρρος!!!! ΠΟλλες ισεες ευχαριστω!

Αλίμονο, δεν έκανα κάτι σημαντικό.

Επαναληπτικη χοριακη θα κανω γιατι την προηγουμενη την εκανα 4 μερες πριν την καθυστεριση και ηταν 26!

Ααα, κατάλαβα. Εε τώρα θα είναι πολύ ανεβασμένη.

θέλω από το φαγητό σου! πληζ!

Να φτιάξω μία κατσαρόλα για πάρτη σου να πιούμε κι ένα κρασάκι άσπρο να καεί το πελεκούδι.

πως και πηγατε γερμανια?

εκει βρηκε δουλεια ο εβιρος?γι'αυτο?

Είναι με μετάθεση εδώ από τη δουλειά του.

ειναι οντως απαισια γλωσσα τα γερμανικα

εκανα 3 χρονια και τπυτ δεν εμαθα:rolleyes:

Ξέρεις τι μου τη σπάει απίστευτα; Ότι πρέπει να θυμάμαι χίλια πράγματα πριν ανοίξω το στόμα να σχηματίσω μία πρόταση. Τη θέση του ρήματος, να ταιριάξει η κλίση, ο αριθμός και το γένος του επιθέτου με το ουσιαστικό, όταν έχουμε το weil το ρήμα πάει στο τέλος, όταν ρωτάμε με το wo έχουμε δοτική, ενώ με το wohin έχουμε αιτιατική, το mit συντάσσεται με δοτική, ενώ το für με αιτιατική, κάποια από τα ρήματα με δοτική και τα υπόλοιπα όχι, όταν έχουμε κίνηση βάζουμε το sein, όταν έχουμε στάση βάζουμε haben, κι ένα σωρό άλλα, χώρια η ορθογραφία που είναι οπτική κι όχι με κανόνες. Πρέπει να θυμάμαι εγώ αν στη λέξη υπάρχει h που δεν προφέρεται, αν τα φωνήεντα είναι απλά ή είναι ουμλάουτ, άσε που δε μπορώ να συνηθίσω με τίποτα να γράφω τα ουσιαστικά με κεφαλαίο.....................βρε δε μας παρατάνε.

Eviri μάλιστα, έτσι εξηγείται... τότε μάλλον δεν χρειάζεται να τα μάθεις.

Ο λόγος που πρέπει να τα μάθω είναι κυρίως για να βοηθάω το παιδί στο σχολείο και λιγότερο για να μπορώ να συνεννοηθώ.

Αλλά αγάπησε το μέρος για αυτά που σου δίνει...

Ναι αυτό που κάνω εγώ είναι να γνωρίσω όλα όσα μου προσφέρονται εδώ κυρίως με τη μορφή θεάματος. Τοπία, εκδηλώσεις, κλπ.

η ρύπα τραγουδάει τη διαφήμιση μερεντέμ, καραμέλ, φουντουκέν, τεμρεμ!!!!;)

χαχαχαχαχαχα

ααααχ κι εγώ τα τρία :rolleyes: (πλυντήρια)... έχω να σιδερώσω !!!

χορταίνεις σιδέρωμα. Πώς έλεγε ο Μαμαλάκης, χορταίνεις γεύση; Αυτό.

Άξιαααααα ! (κλαπ-κλαπ χειροκρότημα) !!!

Έκανα υπόκλιση.

Εβίρι μου,

Πάντως φωτιά και λαύρα μου φάνηκαν οι τιμές τους... τί να πω ! Θα τα βρω μπροστά μου σε λίγα χρόνια οϊμέ !

Είναι ακριβά όντως.

Γεια σας κοριτσαρες μου.

Τι νέα έχεις από την αδερφή σου;

ντιντι στη βάφτιση του γιου μου είχα φτιάξει Μονή μου το γλυκό συγκεκριμένα γλυκο κουταλιού καροτο απο τότε όταν βλέπω καροτα μου σηκωνετε η τρίχα..είχα φτιάξει 20κιλα γλυκο

Μωρέ μπράβοοοοοοοο, σου αξίζουν χίλια μπράβο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειά σας....

Επανήλθα, αλλά βλέπω το τόπικ κρατάει γερα....

Για σήμερα εγώ η νοικοκυρά έφτιαξα φακές..ο πάστας τις έφαγε το μεσημέρι, αλλά τώρα άναψε την σχάρα την ηλεκτρική και πέταξε κάτι χωριάτικα λουκάνικα για βράδυ...ωωωχ από τώρα με πονάει το στομάχι μου...αλλά η φτώχεια θέλει καλοπέραση πατριώτεεεεεες:eek::-o:-o


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγαμε στην παιδίατρο, μας βρήκε 10,100kg και 77cm. Πολύ χάρηκα με την ανάπτυξη του. Πήρε 700γραμμάρια, αλλά και 3 πόντους. Δεν είχαμε εμβόλιο σήμερα.

Γυρίσαμε έφαγε λίγη μπανάνα και αμέσως έπεσε για ύπνο.

Όσο κοιμόταν, σιδέρωσα μερικά ρουχαλάκια ακόμη και μετά έφαγα κι εγώ. Τελικά, ο τραχανάς μια χαρά ήταν (είχες δίκιο fefi).

Γύρισε ο άντρας μου, έφαγε και μετά ξύπνησε και ο μικρός, του έδωσα το μεσημεριανό του (αρχίσαμε να τρώμε λιωμένα και όχι αλεσμένα), ετοιμάστηκα και έφυγα για μάθημα. Μόλις γύρισα ξαναφύγαμε για σουπερ μάρκετ, γυρίσαμε στις 21:00, ήπιε ο μικρός το γάλα του και κοιμήθηκε. Τώρα πάω να πέσω κι εγώ για ύπνο.

Καλήνύχτα!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, φτάσαμε στην εξακοσιοστή, εξηκοστή, έκτη σελίδα (666) στο μαγειροκαφέ. Κάτσε να λιβανίσω.

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::P:p:p:p

Κορυφαίο!!!

Pastakia welcome...

Πότε ερχεσαι,πότε χάνεσαι...Δεν σε προλαβαίνουμε...

Ελεν Αγγλία πού χάθηκες;

Δωράκι καλά το καταλαβα ότι κάπου απουσίαζες

Πάντα καλά να περνάτε

Ηλιαχτίδα μου,μια χαρα ο μικρούλης σου.Μεγαλώνει ταχύτατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα είμαι πρωινή όπως καταλάβατε.

Εχετε γράψει τόσα πολλά σας διάβασα αλλά δεν θυμάμαι να σχολιάσω πολλά.

Να καλοσωρίσω τη καινούρια κοπέλα να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το σποράκι σου.

Ντίντι ευχαριστώ που ήθελες να μου βάλεις τη συνταγή, χτες το είδα τελικά το έκανα κοκκινιστό.

Κάντυ είσαι ψυχούλα!!!

Εβιρυ πραγματικά κουράζομαι που διαβάζω για τις διαδρομές σας. Την αγένεια την αφήνω ασχολίαστη.

Ηλιαχτίδα μεγαλώσε το αγοράκι σου.

Σήμερα θα φάμε το κοκκινιστο που έμεινε απο την Τρίτη και με τη θα το συνοδεύσω θα σκεφτώ. Το έχετε κάνει με κολοκυθάκια; Καλό; Με μελιτζάνες είναι τέλειο αλλά δεν έχω απο αυτές.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα!!!

τι κανετε??τα παιδακια, τα σπορακια???εμεις καλα ειμαστε, την περασαμε απεξω απεξω την αρρωστια...εχουμε λιγο βηχα ακομη αλλα ελεγχομενο.σημερα τρωμε φασολακια και αν δεν τα φανε θα φτιαξω και μια πιτσα το βραδυ. περιμενουμε και μια φιλη με τα τεκνα το απογευμα, οποτε θα φαμε ολοι μαζι. χθες βραδυ δοκιμασα τα κεκακια της συμπεθερας. τελεια!!!βεβαια η πεταλουδα δεν πετυχε, οποτε το καλο το παλικαρι ξερει και αλλο μονοπατι-τα εκοψα , τα γεμισα με κρεμα, τα εκλεισα παλι, αχνη και τελος!!!

να καλοσορισω και εγω με την σειρα τα νεα μαγειροκοριτσα...

δεν θυμαμαι πολλα να σχολιασω.

αννια μπραβο σου , εισαι πολυ αξια, με δυο παιδια και ενα νεογεννητο, και να μαγειρευεις και να κανεις και δουλειες!!!μας αφηνεις αφωνες!!!

συμπεθερα πως τα πηγες με το σιδερωμα??εγω εκανα αρκετα αλλα και παλι μια στοιβα την εχω, δεν εχω παραπονο!!!!

φεφη μου καλη, πως εισαι σημερα???αρχισαν να κανουν την επιιδραση τους τα φαρμακα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...