Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα παρεούλα!!!

Έχω την αίσθηση ότι σήμερα είναι Δευτέρα....και όχι μόνο εγώ...όλοι στο γραφείο έχουμε μπερδευτεί.

Καλημερα....Να μαι παλι....ουαουυυ δυο μερες συνεχομενα!!!Χεχεχεχε

Καλη εβδομαδα!!!!

Φωτεινη μου οριστε η συνταγη...μιαμ...μιαμ...http://www.eimaimama.gr/2014/02/pentanostima-soutzoukakia-revithion.html

Οντως το κακομοιρακι ζοριστηκε πολυ....και εμεις μαζι του!!!Καποια βραδια ηταν ...απαπαπαπα!!!!Καλως τους δεχτηκες τους Αθηναιους...και μιαμ μιαμ ωραια φαγακια τους ετοιμασες!!!

Σμουρφιτακι μου μικρο!Περιμενω την ποινη μου!!!Χαχαχα!!!!Ζορικα τα δοντια...η Μελενια σου ετοιμαζεται???

Χρονια πολλα στους Δημητρηδες και Δημητρουλες σας!!!Να τους χαιρεστε!

Το Σ/κ ειχαμε κοτοπουλο στο φουρνο με κολοκυθα,κολοκυθακια και πατατουλες!Εκανα μια πιτουλα με κολοκυθακια χωρις φυλλο,μελιτζανοσαλατα,γλυκια κολοκυθοπιτα και ψωμακι!!!

Για σημερα....δεν αποφασισα ακομα...αλλα βραζω φασολακια και λεω να τα κανω τζατζικακι(χεχεχε...τι να κανω απεχω ακομα απο γαλακτοκομικα και ανακαλυψα μια συνταγουλα που λεω να δοκιμασω)

Καλημερα και παλι..ισως κανω την εκπληξη και τα πουμε και αργοτερα.

Πολλα φιλια σε ολες!!!

Ρικολάκι που είσαι σήμερα;;;; Την κράτησα κι εγώ τη συνταγή. Θα την κάνω σκέφτομαι το Σάββατο. Ετοιμάζεται και η μικρούλα μου σιγά σιγά.... το έχει καταλάβει και εκείνη και εμείς... την πιάνει ένα παράπονο, μια γκρινίτσα άλλο πράγμα :cry: Καλέ τι σ'έπιασε με τα κολοκύθια; Πολύ νόστιμα πάντως όλα!

Καλημέρα κορίτσια.

Καλή βδομάδα και πάλι χρόνια πολλά σε όλους τους χθεσινούς εορτάζοντες:P

ricola μας κακομαθαίνεις:).. 2 μέρες συνέχεια! φιλάκια πολλά στον ομορφούλη σου που βγάζει όλα μαζί τα δοντάκια!

smurfita πολλά φαγητάκια και ωραία έκανες το Σ/Κ... η μικρή ζορίστηκε όμως,ε? το δυσκολότερο πάντως που έχω δει είναι αυτή η νευρικότητα που έχουν τα παιδάκια, όταν είναι μέσα σε πολύ κόσμο και έρχεται μετά η ώρα του ύπνου.

Εμείς δυστυχώς έχουμε κάνει γύρους τα νοσοκομεία με τον μπαμπά... το κακό ή καλό, είναι ότι δεν του βρίσκουν τίποτα.... κακό από την μία γιατί βάζει διάφορα με το νου του, πχ. ότι κάτι σοβαρό έχει και δεν του το λέμε... και καλό γιατί φυσικά δεν έχει τίποτα... σήμερα έχει άλλη μία εξέταση και την Παρασκευή άλλη μία... μετά από αυτές, αν δεν βρεθεί κάτι, πάμε για ψυχολόγο... δεν γίνεται αλλιώς!...και η καημένη η μαμά τα τραβάει όλα... ούτε να κοιμηθεί δεν την αφήνει!

Αρκετά σας ζάλισα.. θα τα ξαναπούμε σύντομα.

Νίνα τι έγινε τελικά; Δύσκολα τα πράγματα με τους μεγάλουτς ανθρώπους. Το ψυχολογικό είναι το χειρότερο κι εκεί είναι που μπορεί να τρελάνουν και εσένα μαζί γιατί δεν σε πιστεύουν. Εύχομαι να μην έχει τίποτα ο μπαμπάς σου κι εσείς οπλιστείτε με υπομονή για να αντέξετε.

Κορίτσια μου γεια σας.

Χρόνια πολλά για το Δημήτρη και τη Δήμητρα να χαίρεστε όσους γιόρταζαν χτες.

Τζένη μου να χαίρεσαι το μεγάλο σου παλλικαράκι. Στρουμφίτα μου να χαίρεσαι το μπαμπά σου.

Σήμερα δεν έφτιαξα τίποτα γιατί βγήκαμε για φαγητό έξω. Ήρθε ένα ζευγάρι ξαδέρφια μου από την Κρήτη και τους πήραμε για φαγητό έξω κοντά στη δουλειά του Έβιρου.

Την Κυριακή φάγαμε μοσχαράκι γιουβέτσι και την Παρασκευή γίγαντες στη γάστρα. Το Σάββατο βγήκαμε για εκδρομή κοντά στο Ούλμ (ανατολικά της Στουτγκάρδης).

Σ'ευχαριστώ Έβιρι!!!Καλώς τους δέχτηκες τους συγγενείς! Νοστιμότατα τα φαγάκια σου!!! Πώς περάσατε στην εκδρομή σας;

Καλημέρα! Πως μου ειστε; Πως τα περασατε χτες;

Νινα μου κουραγιο σε αυτο που περνατε με τον μπαμπα σου. Ειναι ενθαρρυντικο που δεν του βρισκουν τιποτα παθολογικο αλλα καμμια φορα τα ψυχολογικα ειναι χειροτερα κυριως αν δεν συνεργαζεται και ο παθων. Ελπιζω να συνεργαστει ευκολα και να λυθει γρηγορα το θεμα για ολους σας. Μηπως συνεβη κατι τωρα τελευταια και τον ταραξε πολύ;

Εβιρι καλώς δεχτηκες τους συγγενεις σου! Ακουσα κι εγω για τις φθινοπωρινες διακοπες και μετα σκεφτηκα οτι ζητουν απο εμας να καταργηθουν οι αργιες μας.

Ρικολα την κρατησα τη συνταγη! Ευχαριστω.

Σμουρφιτα τελικα τα καταφερες ολα ε; Μπραβο και με τοσο μικρο μωρακι! Ξεμπουριστηκε (ετσι το λενε εδω στο νησι) η μικρη με τοσο κοσμο φυσικο ηταν. Δεν πειραζει για μια φορα αλλα οταν εισαι κουρασμενη δεν αντεχεται.

Εμεις παρελασαμε χτες εδω κι η μικρη ηταν ξετρελαμενη. Ευτυχως δεν εβρεχε εκεινη την ωρα και δεν τους τα χαλασε ο καιρος. Μαγειρικα χτες φαγαμε παστιτσιο κι εμεινε και για σημερα και φτιαξαμε και φακες και φασολαδα για τις προμηθειες του συζυγου ο οποιος εφυγε χτες το απογευμα.

Φιλια

Καλημέρα Φωτεινή!!! Πέρασε καλά η μικρή χθες ε; Κι εγώ όταν ήμουν μικρούλα ξετρελαινόμουν με την παρέλαση κι αργότερα όταν συμμετείχα κιόλας ήμουν κατενθουσιασμένη!!! Ελπίζω ο σύζυγος να είχε καλό ταξίδι και σύντομα να ξαναβρεθείτε!

Χτες κοιμήθηκα μετά από πολύ καιρό αρκετά. Η μικρή ξύπνησε κάποια στιγμή τα ξημερώματα, την έφερε ο καλός μου στο κρεβάτι και κοιμήθηκαν αγκαλίτσα για πρώτη φορά! Όποτε τη φέρναμε γυρνούσε προς εμένα, χθες όμως ήταν γατζωμένη επάνω του! Το ίδιο και στον απογευματινό της ύπνο. Οπότε ο καλός μου ο αντρούλης ήταν κατασυγκινημένος και ξετρελαμένος χθες όοοοοολη μέρα!

Μαγειρικά τώρα...μου είχε δώσει η μαμά μου αρνάκι που είχε περισσέψει από τη γιορτή του μπαμπά, το ξεκοκάλισα κι έφτιαξα το μισό με σάλτσα για μακαρόνια και το άλλο μισό το ήθελε ο σύζυγος ομελέτα με πατάτες. Συνεπώς σήμερα έχει περισσέψει μακαρονάδα με σάλτσα.

Πάω να συνεχίσω τη δουλειά και θα τα ξαναπούμε! Φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα στους εορταζοντες!

Νινα πως ειστε? αχ αυτα τα ψυχολογικα πολυ δυσκολα ξεπερνιουνται και μετα σου γινονται και βιωμα

Στρουμφιτα ετσι τα καημενα αναστατωνονται απο τον κοσμο και αντε να τα ηρεμησεις μετα

Ρικολα χαρηκα που σε διαβασα, οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου

Φωτεινη περασατε ωραια? πως ειναι οι γονεις σου?

Εβιρι ειχες κι εσυ επισκεψεις ε? καλως τους δεχτηκες

Ως συνηθως γραφω στα γρηγορα γιατι ειμαι στη δουλεια, στο σπιτι τον βγαλαμε τον υπολογιστη γιατι ο μικρος ειχε κολλησει.

Για σημερα το μενου λεει φασολαδα και για αυριο δεν ξερω. Εχω ξεπαγωσει κοτοπουλο οποτε δεκτες ολες οι ευκολες προτασεις για το πως να το κανω.

Ειχαμε ενα θεμα με το σταθμο κι εκανα παραπονα ελπιζω να μην την πληρωσει το παιδι.

Αγγελικουλα που εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες στην μαγειροπαρέα μας!

Πέρασα ένα τετραήμερο γεμάτο συγκινήσεις από την κόρη μου!

Καταρχήν την Δευτέρα πήγα στο σχολείο μαζί με τον άντρα μου για να παρακολούθησουμε την βράβευση της ζουζούνας μου για τις επιδόσεις της στο σχολείο αλλά και την παραλαβή της σημαίας από εκείνη και την σημαιοφόρο καθώς και τους υπόλοιπους παραστάτες! Και ναι, κράτησα χαρακτήρα και δεν με πήραν τα ζουμιά!!!!

Χτες το καμάρωσα το κοριτσάκι μου στην παρέλαση, να παρελαύνει δίπλα στην σημεία και ψήλωσα ίσαμε 10 πόντους!!! Εκεί με ψιλοπήραν λίγο τα ζουμιά!

Στα μαγειρικά μας τώρα το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε γαύρο τηγανιτό με χόρτα και το βράδυ παραγγείλαμε πίτσα κατόπιν αιτήματος του μικρούλη μου!!!

Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες τηγανιτές΄.

Την Δευτέρα φάγαμε περισεύματα των προηγούμενων ημερών και χτες που είχαν έρθει οι γονείς και ο αδερφός μου και φάγαμε παρεούλα μετά την παρέλαση, έφτιαξα μπριζολίτσες στον φούρνο με πατάτες με μουσταρδολέμονο, σουφλέ πατάτας, λάχανο σαλάτα και κορμό για επιδόρπιο.

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα του Σαββατοκύριακου.

ΔΕν έχω διαβάσει τα δικά σας νέα, ευελπιστώ να το κάνω σε λιγάκι!

Επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες στην μαγειροπαρέα μας!

Πέρασα ένα τετραήμερο γεμάτο συγκινήσεις από την κόρη μου!

Καταρχήν την Δευτέρα πήγα στο σχολείο μαζί με τον άντρα μου για να παρακολούθησουμε την βράβευση της ζουζούνας μου για τις επιδόσεις της στο σχολείο αλλά και την παραλαβή της σημαίας από εκείνη και την σημαιοφόρο καθώς και τους υπόλοιπους παραστάτες! Και ναι, κράτησα χαρακτήρα και δεν με πήραν τα ζουμιά!!!!

Χτες το καμάρωσα το κοριτσάκι μου στην παρέλαση, να παρελαύνει δίπλα στην σημεία και ψήλωσα ίσαμε 10 πόντους!!! Εκεί με ψιλοπήραν λίγο τα ζουμιά!

Στα μαγειρικά μας τώρα το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε γαύρο τηγανιτό με χόρτα και το βράδυ παραγγείλαμε πίτσα κατόπιν αιτήματος του μικρούλη μου!!!

Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες τηγανιτές΄.

Την Δευτέρα φάγαμε περισεύματα των προηγούμενων ημερών και χτες που είχαν έρθει οι γονείς και ο αδερφός μου και φάγαμε παρεούλα μετά την παρέλαση, έφτιαξα μπριζολίτσες στον φούρνο με πατάτες με μουσταρδολέμονο, σουφλέ πατάτας, λάχανο σαλάτα και κορμό για επιδόρπιο.

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα του Σαββατοκύριακου.

ΔΕν έχω διαβάσει τα δικά σας νέα, ευελπιστώ να το κάνω σε λιγάκι!

Επανέρχομαι...

Συγχαρητηρια και παλι συγχαρητηρια! Παντα τετοιες χαρες να εχετε! Απορω πως κρατησες χαρακτηρα εγω εβλεπα ξενα παιδια και δακρυζα που να εβλεπα το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάνει καλό κρύο... εδώ τα τζάκια έχουν αρχίσει να δουλεύουν και μυρίζει έξω καμένο ξύλο:D

Και σε μας στον Πειραιά έχει δύο μέρες τώρα που τα βράδυα μυρίζει καμένο ξύλο.

Καλησπέρα τι κάνετε? απίστευτη η χθεσινή βροχη, δεν περίμενα οτι θα έκανε τόσες καταστροφές.

Απίστευτη δεν λες τίποτα! Οι δρόμοι ήταν μπλοκαρισμένοι και κάναμε με τον άντρα μου να φτάσουμε σπίτι 1,30 ώρα για μία διαδρομή που υπό κανονικές συνθήκες την διανύουμε σε 15 λεπτα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου εχετε λειψει πολυ!!!!Σας κουτσοδιαβαζω τα βραδια απο το κινητο...σας κλεβω και ιδεες για φαγητο...χεχεχε!!

Δικαιολογήσαι με τον μικρούλη σου! Όλες πέρνουμε ιδέες για το καθημερινό φαγητό από το καφενεδάκι μας!

Ο μικρος ειναι μια χαρα..ολο κατορθωματα και ολο δοντια....εβγαλε και πεμπτο και παμε για το εκτο!!6 δοντια μαζι....ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟ ΖΟΟΟΡΡΡΙΙΙΙ!!!Το καημενακι μου!!!

Ωχ τον κακομοιρούλη μωρέ! Γκρινιάζει κιόλας ή αντέχει?

Επισης εχει αυξηθει πολυ η δουλεια του αντρα μου(καλο αυτο απο τη μια)και ετσι ο μικρος και ολα τα αλλα ειναι πανω μου!!!(Μου εχει μεινει και πισω η μεταφραση,,πππφφφφ)

Κάτω απο άλλες συνθήκες ίσως η γκρίνια να ήταν περισσότερη αλλά τώρα κάνουμε τον σταυρό μας που υπάρχει δουλειά!

Αγγελικη πως τα περασατε;

Για μένα ήταν ένα τετραήμερο χωρίς δουλειά μεν αλλά με πρωινό ξύπνημα δε λόγω μικρού που πήγε σχολείο κανονικά την Δευτέρα. Αλλά έκανα δουλίτσες που είχα αφήσει στην άκρη λόγω περιορισμένου χρόνου!

Η μικρή ζορίστηκε αρκετά με τον κόσμο και μετά το βράδυ δεν μπορούσε πάλι να κοιμηθεί. Είχε νευρικότητα και δεν ησύχαζε οπότε την πήραμε στο κρεβάτι μπας και κοιμηθούμε καθώς σήμερα ίχα πρωινό ξύπνημα. Ευτυχώς αύριο δεν δουλεύουμε κι ελπίζω να καταφέρω να κοινηθώ!

Πολλά παιδιά δεν θέλουν καθόλου την πολυκοσμία και την βαβούρα! Έτσι είναι και ο μικρός μου! Όπου βλέπει πολύ σαματά μαζεύεται και πολλές φορές του βγαίνει σε γκρίνια.

Καλημερα....Να μαι παλι....ουαουυυ δυο μερες συνεχομενα!!!Χεχεχεχε

Έσπασες όλα τα ρεκόρ! Θέτεις υποψηφιότητα για ρεκόρ γκίνες! :tongue:

Εμείς δυστυχώς έχουμε κάνει γύρους τα νοσοκομεία με τον μπαμπά... το κακό ή καλό, είναι ότι δεν του βρίσκουν τίποτα.... κακό από την μία γιατί βάζει διάφορα με το νου του, πχ. ότι κάτι σοβαρό έχει και δεν του το λέμε... και καλό γιατί φυσικά δεν έχει τίποτα... σήμερα έχει άλλη μία εξέταση και την Παρασκευή άλλη μία... μετά από αυτές, αν δεν βρεθεί κάτι, πάμε για ψυχολόγο... δεν γίνεται αλλιώς!...και η καημένη η μαμά τα τραβάει όλα... ούτε να κοιμηθεί δεν την αφήνει!

Αρκετά σας ζάλισα.. θα τα ξαναπούμε σύντομα.

Ζόρικη η κατάσταση! Λες να είναι όλα ψυχολογικά? Μακάρι από το να έχει κάτι άλλο πιό σοβαρό!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έφτιαξα τίποτα γιατί βγήκαμε για φαγητό έξω. Ήρθε ένα ζευγάρι ξαδέρφια μου από την Κρήτη και τους πήραμε για φαγητό έξω κοντά στη δουλειά του Έβιρου.

Α τι καλά!

Καλά κουφάθηκα με αυτό που έγραψες για την εμπόρισα κολοκυθιών! Μήπως δεν τα πούλαγε?

Εμεις παρελασαμε χτες εδω κι η μικρη ηταν ξετρελαμενη.

Ξετρελαμένος ήταν και ο μικρός μου! Είχε καθίσει στο πεζοδρόμιο και χάζευε τα παιδιά που περνούσαν! Και φυσικά όταν πέρασε η αδερφή του το καταχάρηκε! Αφού δεν πήγε να την πιάσει από το χέρι και να παρελάσει μαζί της πάλι καλά!

Φιλια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι σήμερα είναι Δευτέρα....και όχι μόνο εγώ...όλοι στο γραφείο έχουμε μπερδευτεί.

Δεν είσαι η μόνη! Κι εγώ την ίδια αίσθηση είχα!

Χτες κοιμήθηκα μετά από πολύ καιρό αρκετά. Η μικρή ξύπνησε κάποια στιγμή τα ξημερώματα, την έφερε ο καλός μου στο κρεβάτι και κοιμήθηκαν αγκαλίτσα για πρώτη φορά! Όποτε τη φέρναμε γυρνούσε προς εμένα, χθες όμως ήταν γατζωμένη επάνω του! Το ίδιο και στον απογευματινό της ύπνο. Οπότε ο καλός μου ο αντρούλης ήταν κατασυγκινημένος και ξετρελαμένος χθες όοοοοολη μέρα!

Πόσες πάνες του άλλαξες??? :tongue:

Πάω να συνεχίσω τη δουλειά και θα τα ξαναπούμε! Φιλιά πολλά!!!

Φιλάκια και σε σένα!

Ως συνηθως γραφω στα γρηγορα γιατι ειμαι στη δουλεια, στο σπιτι τον βγαλαμε τον υπολογιστη γιατι ο μικρος ειχε κολλησει.

Εμείς τον έχουμε ανεβάσει σε ένα δωμάτιο πάνω από το σπίτι μας όπου και διαβάζει και η κόρη μου τα τελευταία χρόνια!

Για σημερα το μενου λεει φασολαδα και για αυριο δεν ξερω. Εχω ξεπαγωσει κοτοπουλο οποτε δεκτες ολες οι ευκολες προτασεις για το πως να το κανω.

Λεμονάτο, κοκκινιστό, στο φούρνο με πατάτες?

Ειχαμε ενα θεμα με το σταθμο κι εκανα παραπονα ελπιζω να μην την πληρωσει το παιδι.

Θα είναι κάφροι αν τα παράπονά σου έχουν αντίχτυπο στον μικρούλη σου!

Αγγελικουλα που εισαι?

Παρούσα!!!!!

Συγχαρητηρια και παλι συγχαρητηρια! Παντα τετοιες χαρες να εχετε! Απορω πως κρατησες χαρακτηρα εγω εβλεπα ξενα παιδια και δακρυζα που να εβλεπα το δικο μου

Κι εγώ απορώ είναι η αλήθεια! Αφού στην τσάντα μου είχα ένα πακέτο χαρτομάντηλα αλλά και ένα χαρτομάντηλο στην τσέπη!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φιλάκια και σε σένα!

Παρούσα!!!!!

Κι εγώ απορώ είναι η αλήθεια! Αφού στην τσάντα μου είχα ένα πακέτο χαρτομάντηλα αλλά και ένα χαρτομάντηλο στην τσέπη!

ειχα παει με μια φιλη μου στην παρελαση με το παιδακι της που εχουν ιδια ηλικια με τον δικο μου και με το που ξεκινησε στο δευτερολεπτο ειχαν αρχισει τα ζουμια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα κολοκυθάκια με πατάτες στο φούρνο και μια γαλατόπιτα τώρα το βράδυ.

Εβιρι καλώς δεχτηκες τους συγγενεις σου! Ακουσα κι εγω για τις φθινοπωρινες διακοπες και μετα σκεφτηκα οτι ζητουν απο εμας να καταργηθουν οι αργιες μας.

Όχι Φωτεινή, είναι άλλη περίπτωση. Αυτοί οι συγγενείς ήρθαν στο Φράιμπουργκ (Freiburg) εδώ και ενάμιση μήνα επειδή το παιδί τους έπρεπε να κάνει μια σοβαρότατη εγχείρηση. Το Φράιμπουργκ απέχει από μας 2.30 ώρες από μας.

Στη Στουτγκάρδη ήρθαν για λίγες ώρες μόνο και μόνο για να πάρουν κάποιες υπογραφές στα χαρτιά τους από το Ελληνικό Προξενείο.

Εγώ εντωμεταξύ δεν τους γνώριζα από πριν. Μου μίλησε ο πατέρας μου τηλεφωνικά για εκείνους και μου εξήγησε τη συγγένειά μας. Πρόκειται για τρίτο ξάδερφό μου, με τον οποίο και τη γυναίκα τους συστηθήκαμε εδώ προχτές.

Επειδή βρίσκονταν στο κέντρο με ειδοποίησε ο Έβιρος να πάω κι εγώ να τους γνωρίσουμε μαζί και να φάμε λίγο έξω. Μετά ο Έβιρος γύρισε στη δουλειά κι εγώ τους ξενάγησα με τα πόδια στο κέντρο της πόλης στα πιο σημαντικά αξιοθέατα. Αμέσως μετά έφυγαν από τη Στουτγκάρδη.

Έχω την αίσθηση ότι σήμερα είναι Δευτέρα....και όχι μόνο εγώ...όλοι στο γραφείο έχουμε μπερδευτεί.

Εμένα αυτό μου συμβαίνει κάθε φορά που ο Έβιρος είναι στο σπίτι λόγω αργίας.

Ετοιμάζεται και η μικρούλα μου σιγά σιγά.... το έχει καταλάβει και εκείνη και εμείς... την πιάνει ένα παράπονο, μια γκρινίτσα άλλο πράγμα :cry:

Ήρθε και η δική της ηλικία για δοντάκια εεε!!!!!

Σ'ευχαριστώ Έβιρι!!!Καλώς τους δέχτηκες τους συγγενείς!

Παρόλο που δεν τους δέχτηκα κάπου σ' ευχαριστώ.

Νοστιμότατα τα φαγάκια σου!!! Πώς περάσατε στην εκδρομή σας;

Ήταν ωραία αλλά κουραστήκαμε (εγώ κυρίως) πολύ. Μπήκαμε να δούμε τη σπηλιά της περιοχής η οποία είναι κάθετη και το τι σκαλοπάτια κατεβήκαμε δε λέγεται και καλά το κατέβασμα.

Το δράμα μου ήταν μετά, στο ανέβασμα. Την άλλη μέρα ήμουν πιασμένη. Όμως περάσαμε ευχάριστα το Σάββατό μας.

Καλημέρα Φωτεινή!!! Πέρασε καλά η μικρή χθες ε; Κι εγώ όταν ήμουν μικρούλα ξετρελαινόμουν με την παρέλαση κι αργότερα όταν συμμετείχα κιόλας ήμουν κατενθουσιασμένη!!!

Ακριβώς αυτό αισθανόμουν κι εγώ. Μακάρι να ξαναέκανα παρέλαση. Έστω μακάρι να ξανάβλεπα τα παιδιά μου να κάνουν.

Η πλάκα είναι ότι η μεγάλη Εβιρίνα τώρα που έχει πλέον τελειώσει το σχολείο εξακολουθεί να συμμετέχει σε παρελάσεις με τον Κρητικό Σύλλογο. Ενώ η μικρή Εβιρίνα που είναι σε ηλικία σχολική δεν μπορεί να συμμετέχει λόγω της χώρας.

Εβιρι ειχες κι εσυ επισκεψεις ε? καλως τους δεχτηκες

Ιωάννα μου κι εσένα σ' ευχαριστώ αλλά ελπίζω την επόμενη φορά που θα έρθουν στη Γερμανία να τους ξαναδώ και στη Στουτγκάρδη γιατί πάλι θα πάνε στο Φράιμπουργκ.

Εχω ξεπαγωσει κοτοπουλο οποτε δεκτες ολες οι ευκολες προτασεις για το πως να το κανω.

Κοκκινιστό με αρακά ή με πουρέ ή με μακαρόνια ή με ρύζι ή με μπάμιες ή με πατάτες τηγανητές ή γιουβέτσι

Λεμονάτο στην κατσαρόλα με πατάτες ή με μανιτάρια

Ψητό με πατάτες στο φούρνο ή στο γκριλ ή στη γκριλιέρα ή στη λαδόκολλα ή στη λαμαρίνα κομμένο στη μέση κατά μήκος

Τηγανητό απλό ή πανέ

Πέρασα ένα τετραήμερο γεμάτο συγκινήσεις από την κόρη μου!

Καταρχήν την Δευτέρα πήγα στο σχολείο μαζί με τον άντρα μου για να παρακολούθησουμε την βράβευση της ζουζούνας μου για τις επιδόσεις της στο σχολείο αλλά και την παραλαβή της σημαίας από εκείνη και την σημαιοφόρο καθώς και τους υπόλοιπους παραστάτες! Και ναι, κράτησα χαρακτήρα και δεν με πήραν τα ζουμιά!!!!

Αγγελική μου σ' αυτές τις περιπτώσεις άστα να κυλήσουν.

Χτες το καμάρωσα το κοριτσάκι μου στην παρέλαση, να παρελαύνει δίπλα στην σημεία και ψήλωσα ίσαμε 10 πόντους!!! Εκεί με ψιλοπήραν λίγο τα ζουμιά!

Μα είναι να μην καμαρώνεις!!!!!!!!! Με τέτοιους βαθμούς που βγάζει το αστέρι είναι για καμάρι και ζουμιά. Να τη χαίρεστε πάντα και να ζήσετε τα ίδια και με το μικρό το αστεράκι.

Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες τηγανιτές΄.

Την Δευτέρα φάγαμε περισεύματα των προηγούμενων ημερών και χτες που είχαν έρθει οι γονείς και ο αδερφός μου και φάγαμε παρεούλα μετά την παρέλαση, έφτιαξα μπριζολίτσες στον φούρνο με πατάτες με μουσταρδολέμονο, σουφλέ πατάτας, λάχανο σαλάτα και κορμό για επιδόρπιο.

Είχες τέλεια φαγητά. Τώρα που το βλέπω κι εγώ ζήλεψα τον κορμό. Ίσως να φτιάξω τις επόμενες μέρες πριν αρχίσει η νηστεία.

Απίστευτη δεν λες τίποτα! Οι δρόμοι ήταν μπλοκαρισμένοι και κάναμε με τον άντρα μου να φτάσουμε σπίτι 1,30 ώρα για μία διαδρομή που υπό κανονικές συνθήκες την διανύουμε σε 15 λεπτα!

Πωωωω που να το ξέρατε να πάρετε στην πλάτη το αυτοκίνητο και να φύγετε με τα πόδια. Πιο γρήγορα θα φτάνατε.

Καλά κουφάθηκα με αυτό που έγραψες για την εμπόρισα κολοκυθιών! Μήπως δεν τα πούλαγε?

Εγώ κουφάθηκα μόλις την έχασα από το οπτικό μου πεδίο. Τα πούλαγε κανονικότατα γιατί λίγα δευτερόλεπτα πριν στεκόταν μπροστά από τον πάγκο της. Μετά αυτή κάτι κοιτούσε και ίσως κάτι να σκεφτόταν. Ούτε καν που με κοίταξε ότι πλησίαζα. Δεν αποκλείεται να την ειδοποίησε κάποιος δικός της για κάτι σοβαρό. Ποιος ξέρει άγνωσται αι βουλαί των Γερμανών πωλητών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Τι μου κανει η παρεουλα;

Εβιρι μου δεν ειχα καταλάβει καλά. Μακάρι να πανε ολα καλά στο παιδάκι τους και να σταματησει η ταλαιπωρια τους συντομα. Παντως ηταν καλό που τους γνώρισες και πιστευω οτι και για αυτους ηταν πολύ καλό λογω των συνθηκών που ζουσαν.

Αγγελικούλα παντα ετσι περηφανη να εισαι για την κορουλα σου και μακάρι να ζησεις τετοιες στιγμες και απο το μικρο σου το καμάρι. Σε τετοιες περιπτωσεις τα ζουμια επιτρεπονται. Φανταζομαι τον μικρο να παρελαυνει με την αδελφη του - θα ηταν ολα τα λεφτα.

Εδω στην επαρχια παρελασε (σιγα τη μεγαλη αποσταση για να ειμαστε ειλικρινεις) και το νηπιαγωγειο γιαυτο η μικρη μου ηταν τοσο ενθουσιασμενη. Παντως εγω δεν εκλαψα που μεγαλωσε το κοριτσακι μου -γενικα ειμαι πολυ συγκρατημενη και δεν ειμαι φαν των παρελασεων απο τα νιατα μου. Τωρα απ'οτι καταλαβα ξεκινησαν οι προετοιμασιες για τη Χριστουγεννιατικη γιορτη αν κρινω απο τα χθεσινα τραγουδια που ακουγονταν στο σπιτι.

Σμουρφιτα ετοιμαζεστε κι εσεις για δοντακια; Πωπω εχετε να ριξετε τσιμπουσια μετα κι οι τρεις σας με τις νοστιμιες σου! Φανταζομαι τη συγκινηση του μπαμπα σας για την αγκαλια της κορης-αυτες θεωρω ειναι οι ωραιοτερες στιγμες!

Ιωαννα μου κολλησε ο μικρος με τον υπολογιστη ε; Χτες ανοιξα κι εγω στο σπιτι το λαπτοπ που εχω για να στειλω φωτογραφιες και βιντεακια στους συγγενεις κι ο μικρος μου ζητουσε επιτακτικα να σηκωθω απο την καρεκλα για να κατσει εκεινος! Φυσικά και δεν του εκανα το χατηρι! Ο πατερας μου ειναι καλά, η μητερα μου εχει βελτιωθει αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν μας λεει και την αλήθεια...

Νινα πως ειναι τα πραγματα;

Χτες εφτιαξα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες μπας και φαει κι η μικρη στο σχολειο.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Σήμερα η μέρα φαίνεται να μην έχει βροχή στο πρόγραμμα... επιτέλους, να στεγνώσουμε λίγο:)

Αγγελικούλα να χαίρεσαι την κορούλα σου και να σου δίνει πάντα τέτοιες όμορφες συγκινήσεις!:P... σε φαντάζομαι πόσο πολύ θα είχες συγκινηθεί και εντελώς δικαιολογημένα... και εγώ χαίρομαι πολύ να βλέπω τις παρελάσεις από μικρή... η μητέρα μου με πήγαινε συχνά στην στρατιωτική παρέλαση... αλλά όμως οι παιδικές παρελάσεις είναι άλλο πράγμα!

Φωτεινή μου έκανε και η μικρούλα σου παρέλαση? άχου! και αρχίσαν κιόλας τις χριστουγεννιάτικες δοκιμές? μπράβο! πώς πάτε με τον καιρό εκεί? άκουσα χτες ότι περιμένουν κακοκαιρία μεγάλη στο Ιόνιο!

Ιωάννα καλά κάνατε με το κομπιούτερ και τον μικρό... άμα αρχίσει από τώρα να κολλάει εκεί, μετά θα είναι πολύ αργά!... έχεις σκεφτεί να τον πας σε καμία αθλητική δραστηριότητα να βγάζει την ενέργεια του εκεί? όσο για προτάσεις του κοτόπουλου, η Εβίρι νομίζω τα κάλυψε όλα!

Εβίρι μακάρι να πάει καλά το παιδάκι... εγώ έχω πρώτα ξαδέρφια που δεν έχω γνωρίσει....είναι στην Αμερική και κάποια δεν έχουν έρθει ξανά Ελλάδα, από τότε που έφυγαν οι γονείς τους.... και οι γονείς μου έχουν από 6 αδέρφια η μητέρα μου και 7 ο πατέρας μου! καταλαβαίνεις τί γίνεται από ξαδέρφια!

Smurfita άρχισαν οι αδυναμίες στον μπαμπά μου φαίνεται! χα χα χα...

Ricola πού είσαι? όλα καλά?

Ο μπαμπάς από ότι φαίνεται έχει πρόβλημα στην καρδιά... κάνουμε κάποιες εξετάσεις ακόμα και θα δούμε πώς θα κινηθούμε... εντωμεταξύ τον έχει ρίξει πολύ, γιατί μέχρι τώρα δεν έπαιρνε ούτε ασπιρίνη και ξαφνικά του έπεσαν πολλά. Από φαγητό την Δευτέρα έκανα μπριζόλες στο φούρνο με τηγανιτές πατάτες και πουρέ κολοκύθας... χτες ρεβύθια και σήμερα έβγαλα κοτόπουλο, που δεν έχω αποφασίσει τι θα το κάνω... ίσως δεν έχει ξεπαγώσει ακόμα, οπότε να πάει για αύριο... χτες στρώσαμε επιτέλους και τα χαλιά...πόσο γέμισε και ζεστάθηκε το σπίτι! τέλειωσα και με τα χειμωνιάτικα και άφησα λίγα καλοκαιρινά ακόμα έξω, καθώς τα φοράει ακόμα ο σύζυγος.

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

Χαθηκα αυτες τις μερες μιας κ ειχα αδεια κ μετα οταν επεστρεψα κλασικα επηξα στο γραφειο ...

Ευψχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον γιο μου κ εσεις να χαιρεστε τους αγαπημενους σας κ οτι καλυτερο για την καθεμια σας ευχομαι.

Αγγελικη μου συγχαρητηρια για το αστερι σου! παντα χαρες !!! Οσο για τα φαγητα αυτες τις μπριζολιτσες πολυ τις λιμπιστηκα!

Νινακι μου ευχομαι να ειναι περαστικα με τον μπαμπα σου.Καντε υπομονη κ δωστε του κουραγιο.Ειναι δυσκολο που απο την μια στιγμη στην αλλη εκει που δεν ειχε τιποτα απεκτησε αλλ α πρεπει να μαθει να ζει με αυτο οσο το δυνατον καλυτερα.

Εστρωσες ε; κ εμενα καθε μερα αυτο μου λεει ο συζυγος πως πρεπει να στρωσουμε, αλλα εγω νομιζω εχουμε λιγο περιθωριο ακομα.Ασε που δεν εχω κανει ακομα κουρτινες κ αλλες χοντροδουλειες.

Φωτεινη μου εφυγαν οι Αθηναιοι ε; αντε με το καλο να ξαναβρεθειτε! τι κανουν τα παιδακια σου; Ωραια φαγητακια εφτιαξες ειδικα η κρεατοπιτα γιαμι γιαμι.

Ρικολακι σιδερενια τα δοντακια σας!! ελπιζω να σε ξαναδουμε συντομα ε; Της κολοκυθας εγινε σπιτι σας χαχαχα

Σμουρφιτακι να χαιρεσαι τον μπαμπα σου !!! Ωραια κ τα δικα σου καλουδια ολα ενα κ ενα!! Βγηκε απο το προγραμμα της η ζουζουνα κ την επιασε γκρινια.Λογικο μωρε δεν εχουν συνηθησει ακομα σε πολυκοσμια κ φασαρια!

Εβιρακι ολα καλα να πανε ευχομαι για το παιδακι!! Οσο για την πλανοδια μαναβισα τι να πω!! Βολτα τις εβγαλε τις κολοκυθες να παρουν τον αερα τους;αλλα οπως ειπες αβυσσος το μυαλο των Γερμανων.

Ιωαννακι ελπιζω να μην ειναι κατι σβαρο για τον σταθμο.Κ μην ανησυχεις για το παιδι αυτο ελειπε αν βλεπουμε κατι στραβο νομιζω πρεπει να το λεμε ετσι δεν ειναι; καλα κανεις κ δεν τον αφηνεις στον υπολογιστη.Ειναι μικρο ακομα να κολλησει με αυτα.

Στα μαγειρικα μας τωρα.Το Σαββατο φαγαμε γιουβαρλακια κ το βραδυ εφτιαξα μαζι με την μαμα σπανακοπιτα κ τυροπιτα για να μεινουν κ για το τραπεζι που καναμε την Κυριακη για τον γιο. Εφτιαξα κ γαλακτομπουρεκο , καρυδοπιτα κ ενα γλυκο με μπισκοτα κρεμα ζαχαροπλαστικης σοκολατενια κ σαντιγυ για τα μικρα, το γλειψανε ουτε κουταλια δεν εμεινε.

Την Κυριακη απο φαγητα εκανα κατσικακι με πατατες ,παστιτσιο, συκωταρια τηγανιτη, ρυζοτο με μανιταρια κ δυο σαλατες μια με ντακο κ μια με μαρουλι κοτοπουλο παρμεζανα κλπ.Φαγαμε του σκασμου με τα φιλαρακια μας.Το βραδυ δεν κατεβαινε μπουκια!!

Την Δευτερα φαγαμε κρεας με πατατες κ σαλατα που ειχε μεινει κ την Τριτη παστιτσιο παλι απο το τραπεζι της Κυριακης.Το απογευμα ηρθαν φιλαρακια σπιτι κ ο γιος μου ηθελε λουκουμαδες κ δεν μπορουσα να του χαλασω χατηρι.Εγιναν πεντανοστιμοι.

Χτες Τεταρτη φαγαμε μπροκολο σαλατα κ φακες κ για σημερα εχω φτιαξει αρακα με καροτα κ πατατες.Για σημερα το βραδυ και αυριο το μεσημερι θα φτιαξω πιτσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει φασολάδα με λουκάνικα μέσα. Την είχα φτιάξει και πέρισυ με φασόλια από την μαμά του κουμπάρου στην Εύβοια και άρεσε στον λαό!

Έχω αρκετή δουλειά και δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τα νέα σας. Ελπίζω να λασκάρω λιγάκι αργότερα και να μπω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα κολοκυθάκια με πατάτες στο φούρνο και μια γαλατόπιτα τώρα το βράδυ.

δεν ειχα καταλαβει οτι οι επισκεψεις σου ηταν για τετοιο σκοπο, ευχομαι να τους πανε ολα καλα και τουλαχιστον εστω και κατω απο τετοιες συνθηκες τους γνωρισες. Γι αυτους ειναι καλο να εχουν εναν ανθρωπο να πουν μια κουβεντα στη ξενιτια, το εχω περασει και δυστυχως ξερω πως ειναι.

Καλημέρα!

Τι μου κανει η παρεουλα;

Εδω στην επαρχια παρελασε (σιγα τη μεγαλη αποσταση για να ειμαστε ειλικρινεις) και το νηπιαγωγειο γιαυτο η μικρη μου ηταν τοσο ενθουσιασμενη. Παντως εγω δεν εκλαψα που μεγαλωσε το κοριτσακι μου -γενικα ειμαι πολυ συγκρατημενη και δεν ειμαι φαν των παρελασεων απο τα νιατα μου. Τωρα απ'οτι καταλαβα ξεκινησαν οι προετοιμασιες για τη Χριστουγεννιατικη γιορτη αν κρινω απο τα χθεσινα τραγουδια που ακουγονταν στο σπιτι.

Ιωαννα μου κολλησε ο μικρος με τον υπολογιστη ε; Χτες ανοιξα κι εγω στο σπιτι το λαπτοπ που εχω για να στειλω φωτογραφιες και βιντεακια στους συγγενεις κι ο μικρος μου ζητουσε επιτακτικα να σηκωθω απο την καρεκλα για να κατσει εκεινος! Φυσικά και δεν του εκανα το χατηρι! Ο πατερας μου ειναι καλά, η μητερα μου εχει βελτιωθει αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν μας λεει και την αλήθεια...

Χτες εφτιαξα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες μπας και φαει κι η μικρη στο σχολειο.

Φιλακια

Αφου μπορεις και συγκατησε ευγε τι να πω, εγω το εχω ευκολο το κλαμα

Ειναι ομως τοσο ομορφα τα ατιμα.

Ευτυχως τωρα ο μικρος δεν το ζηταει, θελει καμμια φορα το ταμπλετ, του το δινω και του δειχνω στο ρολοι ποτε θα μου το δωσει κι ευτυχως το τηρει.

Το ιδιο φαγητο εχουμε

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Σήμερα η μέρα φαίνεται να μην έχει βροχή στο πρόγραμμα... επιτέλους, να στεγνώσουμε λίγο:)

Ιωάννα καλά κάνατε με το κομπιούτερ και τον μικρό... άμα αρχίσει από τώρα να κολλάει εκεί, μετά θα είναι πολύ αργά!... έχεις σκεφτεί να τον πας σε καμία αθλητική δραστηριότητα να βγάζει την ενέργεια του εκεί? όσο για προτάσεις του κοτόπουλου, η Εβίρι νομίζω τα κάλυψε όλα!

Ο μπαμπάς από ότι φαίνεται έχει πρόβλημα στην καρδιά... κάνουμε κάποιες εξετάσεις ακόμα και θα δούμε πώς θα κινηθούμε... εντωμεταξύ τον έχει ρίξει πολύ, γιατί μέχρι τώρα δεν έπαιρνε ούτε ασπιρίνη και ξαφνικά του έπεσαν πολλά. Από φαγητό την Δευτέρα έκανα μπριζόλες στο φούρνο με τηγανιτές πατάτες και πουρέ κολοκύθας... χτες ρεβύθια και σήμερα έβγαλα κοτόπουλο, που δεν έχω αποφασίσει τι θα το κάνω... ίσως δεν έχει ξεπαγώσει ακόμα, οπότε να πάει για αύριο... χτες στρώσαμε επιτέλους και τα χαλιά...πόσο γέμισε και ζεστάθηκε το σπίτι! τέλειωσα και με τα χειμωνιάτικα και άφησα λίγα καλοκαιρινά ακόμα έξω, καθώς τα φοράει ακόμα ο σύζυγος.

Φιλιά σε όλους!

Νινα εδω εχει αρχισει να εχει μαυριλα, μαλλον θα βρεξει.

Ειναι ακομα μικρος για να τον παω σε αθλητικη δραστηριοτητα ασε που το απογευμα δεν θελει να βγαινει ιδιως τωρα με το σταθμο που κουραζεται, βλεπει και τη νυχτα και δεν παει πουθενα.

Μακαρι να μην εχει κατι σοβαρο ο πατερας σου, ολα να πανε καλα

Εστρωσα κι εγω αν και νωρις μου φανηκε αλλα τελικα το ηθελα

καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

Χαθηκα αυτες τις μερες μιας κ ειχα αδεια κ μετα οταν επεστρεψα κλασικα επηξα στο γραφειο ...

Ευψχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον γιο μου κ εσεις να χαιρεστε τους αγαπημενους σας κ οτι καλυτερο για την καθεμια σας ευχομαι.

Ιωαννακι ελπιζω να μην ειναι κατι σβαρο για τον σταθμο.Κ μην ανησυχεις για το παιδι αυτο ελειπε αν βλεπουμε κατι στραβο νομιζω πρεπει να το λεμε ετσι δεν ειναι; καλα κανεις κ δεν τον αφηνεις στον υπολογιστη.Ειναι μικρο ακομα να κολλησει με αυτα.

Στα μαγειρικα μας τωρα.Το Σαββατο φαγαμε γιουβαρλακια κ το βραδυ εφτιαξα μαζι με την μαμα σπανακοπιτα κ τυροπιτα για να μεινουν κ για το τραπεζι που καναμε την Κυριακη για τον γιο. Εφτιαξα κ γαλακτομπουρεκο , καρυδοπιτα κ ενα γλυκο με μπισκοτα κρεμα ζαχαροπλαστικης σοκολατενια κ σαντιγυ για τα μικρα, το γλειψανε ουτε κουταλια δεν εμεινε.

Την Κυριακη απο φαγητα εκανα κατσικακι με πατατες ,παστιτσιο, συκωταρια τηγανιτη, ρυζοτο με μανιταρια κ δυο σαλατες μια με ντακο κ μια με μαρουλι κοτοπουλο παρμεζανα κλπ.Φαγαμε του σκασμου με τα φιλαρακια μας.Το βραδυ δεν κατεβαινε μπουκια!!

Την Δευτερα φαγαμε κρεας με πατατες κ σαλατα που ειχε μεινει κ την Τριτη παστιτσιο παλι απο το τραπεζι της Κυριακης.Το απογευμα ηρθαν φιλαρακια σπιτι κ ο γιος μου ηθελε λουκουμαδες κ δεν μπορουσα να του χαλασω χατηρι.Εγιναν πεντανοστιμοι.

Χτες Τεταρτη φαγαμε μπροκολο σαλατα κ φακες κ για σημερα εχω φτιαξει αρακα με καροτα κ πατατες.Για σημερα το βραδυ και αυριο το μεσημερι θα φτιαξω πιτσα.

Αμαν κοπελα μου, τι ειναι ολα αυτα που εκανες? κουραστηκα και μονο που τα διαβασα! ασε που μου ανοιξες την ορεξη!!!

Το θεμα του σταθμου ηταν σοβαρο κι ελπιζω να ληξει εδω το θεμα, τους ειπα καποια πραγματα και ο θεος βοηθος

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει φασολάδα με λουκάνικα μέσα. Την είχα φτιάξει και πέρισυ με φασόλια από την μαμά του κουμπάρου στην Εύβοια και άρεσε στον λαό!

Έχω αρκετή δουλειά και δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τα νέα σας. Ελπίζω να λασκάρω λιγάκι αργότερα και να μπω...

Εγω βαζω στους γιγαντες λουκανικο δεν το ειχα σκεφτει για τη φασολαδα, την επομενη φορα θα το κανω κι εγω.

Για σημερα θα σε συγχωρεσουμε που δεν μας μιλας πολυ, αυριο θα εχει τιμωρια!

Στρουμφιτα πως πατε?

Ρικολα ολα καλα κι εσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...