Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Έχω ξεχάσει να σας περιγράψω ένα περιστατικό που συνέβη τις προάλλες μέσα στο τραμ. Πηγαίναμε που λέτε εγώ με την Εβιρίνα στον οδοντίατρο με το τραμ. Διαγώνια από τα δικά μας καθίσματα και αντικριστά κάθονταν δυο κοπελίτσες κάπου 15 - 16 ετών. Ήταν βαμμένες έντονα, φορούσαν μπλούζες με αρκετά βαθύ ντεκολτέ που κόντευε να τους τα βγάλει όλα έξω και όλη την ώρα κοιτούσαν κάτι στα κινητά τους και μιλούσαν και χασκογελούσαν μεταξύ τους.

Κάποια στιγμή ήρθε απέναντί τους στα αντικριστά καθίσματα ένας νεαρός 25άρης. Έβγαλε κάτι χαρτιά από την τσάντα του και τα διάβαζε. Η δική μου η Εβιρίνα πρόσεξε μετά από λίγο ότι ο νεαρός κρατούσε το κινητό του ακουμπησμένο πάνω στα χαρτιά του που τα είχε βάλει πάνω στα πόδια του (ήταν και ψηλός και αυτά στέκονταν αρκετά ψηλά) και το είχε ανοιχτό βιντεοσκοπώντας τις κοπέλες. Μάλιστα φρόντιζε να κεντράρει πολύ καλά πρόσωπο και ντεκολτέ στην εικόνα.

Αυτό το διαπίστωσα προσωπικά όταν με ειδοποίησε η μικρή και γύρισα και το κοίταξα. Δεν ήθελα να το αφήσω να περάσει έτσι αλλά φοβήθηκα κιόλας να μιλήσω δυνατά επειδή δεν ήξερα τι πιθανότητες είχα να με ακολούθήσει αυτός και να κάνει κακό στο παιδί μου ή σε μένα ή να κάνει μεγάλη σκηνή στο τραμ και να μας χτυπήσει.

Έτσι λοιπόν, έκανα με τα μάτια μου και τα φρύδια μου νόημα στη μία κοπέλα που έτυχε να με κοιτάξει και της έδειχνα μία το κινητό του και μία την ίδια σαν να της λέω ότι κάτι τρέχει μ' αυτό που τις αφορά. Στην αρχή αυτή δε με κατάλαβε, έτσι λοιπόν της έκανα με τα χείλη μου τη λέξη VIDEO και τότε κατάλαβε. Το είπε στη διπλανή της κρυφά και αμέσως κοιτάξανε και οι δυο το κινητό που είχε πολύ καλή γωνία ώστε να δικιολογεί αυτό που τους είπα και σηκώθηκαν κι έφυγαν. Ούτε του μίλησαν ούτε τίποτα.

Αυτός κατέβηκε στην ίδια στάση με τις κοπέλες. Καθώς έφευγε το τραμ τον είδα ότι κοντοστάθηκε στο κεφαλόσκαλο έξω και κοιτούσε το κινητό του. Εεεε καλά σίγουρα το ανέβσε αμέσως στο γιουτιούμπ ή δεν ξέρω κι εγώ πού.

Τελικά δεν ξέρω ειλικρινά από πού να πρωτοφυλαχτούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κι απο μενα. Τι μου κανετε;

Εβιρι τωρα με τα κινητα και την τεχνολογια γενικα δεν ξερεις απο που να φυλαχτεις. Τα εχουμε ξαναπει αυτα. Τωρα τι ευχαριστηση αντλουσε νεο παιδι στο να τραβαει βιντεο και να το ξαναβλεπει απο το να γνωρισει μια κοπελα προσωπικα ειναι κατι που δεν μπορω να καταλάβω. Μου φαινεται οτι ζουν ορισμενοι ανθρωποι σε μια εικονικη πραγματικοτητα.

Τζενακι δεν θα σου επιτρεψω αλλη φορα χαλαρωση το ΣΚ!!! Μονο τοσα λιγα εκανες;;;; (πλακα κανω - μονο που σε διαβασα κουραστηκα). Ειναι δυσκολο για τις εργαζομενες γυναικες και δη μητερες να τα προλαβαινουν ολα. Κι αν δειτε για τι πραγματα παραπονιεται εδω στην επαρχια ο κοσμος που πιστεψτε με η διαχειριση του χρονου ειναι πολύυυυ καλύτερη απ'οτι στην πρωτευουσα.

Αγγελικη πιστευω οτι με την αντιβιωση θα δεις βελτιωση. Περαστικα σου ξανα!

Ιωαννα μου εσυ γιατι χαλαρωσες το ΣΚ; Πηρες την αδεια μας;;; Αν με ρωτησεις καλά εκανες!!!

Νινα μου περαστικα στον μπαμπα σου! Απο εδω και περα θα θελει την προσοχη του αλλα ειναι κατι που σχετικα θεωρειται αντιμετωπισιμο. Σου εστειλα πμ

Τι κανει η υπολοιπη παρεουλα;

Εμεις χτες ειχαμε λαχανοντολμαδες κι εχουν περισσεψει και για σημερα. Φτιαξαμε και λιγα κεφτεδακια για το βραδυ και για σημερα για το σχολειο της μικρης και καναμε και λιγα σουτζουκακια (γιατι οι δικοι μου δεν μπορουν αλλιως) για αυριο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Βρε Εβιρι που χαθηκες και ανησυχησα? Σ ευχαριστω για τις ευχες σου! Αυτος εμενα για ανωμαλος μου φαινεται. Μα ειναι δυνατον σε τετοια ηλικια αντι να εχει καποια κοπελιτσα καθεται και παιρνει ματι?

Φωτεινη τι κανετε? ωραια φαγακια εχετε

Νινα ξερεις τι σκεφτομουνα? Πως ειναι δυνατον ολοι οι γιατροι να του λενε οτι δεν εχει τιποτα και ξαφνικα θελει βηματοδοτη?

Αγγελικη εισαι σημερα καλυτερα?

Εχω ενα σιδερο που ξεκιναει απο το πατο της ντουλαπας και φτανει μεχρι πανω τη ραγα που κρεμαμε ρουχα. Αχ τι το επαιξα χαλαρη το σ/κ?

Θα φαμε μακαρονια με κιμα σημερα.

Την καλημερα μου σε ολους.

Χασαμε παλι ρικολα και στρουμφιτα

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Τελικά δεν θα κάνω βάρδια σήμερα, άλλξα με έναν συνάδελφο και θα κάνω την Πέμπτη. Θα σχολάσω 2,30 σήμερα.

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα των προηγούμενων ημερών. Το απόγευμα θα φτιάξω φασολάκια γι΄αύριο.

Εβιράκι έτσι όπως μου περιέγραψες τα κορίτσια δεν μου φανήκαν και τα καλύτερα και ηθικά παιδιά! Και φυσικά δεν θα μιλήσω για οτυς γονείς τους οι οποίοι τους επιτρέπουν να κυκλοφορούν έτσι! Αλλά βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί και την πράξη του νεαρού. Όμως είμαι της απόψης ότι όταν δεν προκαλείς ο άλλος δεν έχει λόγο να σε βιντεοσκοπήσει.

Ουπς κάτι με θέλουν τα λέμε σε λίγο....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα

τι κανετε κοριτσακια;

Νινακι μου μην απογοητευεστε ολα καλα θα πανε με τον μπαμπα.Οντως ομως δεν βγαζεις ακρη με τους γιατρους ..πας σε 2-3 για να εχεις γνωμη κ κανενος η γνωμη δεν συμφωνει συνυθως με του αλλου ...

Για τα ψαρια που λες κ εγω εχω το ιδιο θεμα.Ειναι ενιαια η κουζιν αμε το σαλονι κ καθε Σαββατο που φτιαχνω ψαρια, παρολο που εχω καθαρισει καλα καλα το σπιτι βρωμαει ψαριλα.Αν εχω βρασει κ κανα μπροκολο-κουνουπιδι εκει να δεις.

Εβιρακι μου σε χασαμε!!! Βρε τι φρουτα κυκλοφορουν εκει στα εξωτερικα!!! εχει γινει της μοδας μεταξυ αγοριων τραβανε βιντεακια κ μετα μαζευονται τα βλεπουν κ γελανε.Ασε που οι περισσοτεροι τα ανεβαζουν κ στο γιουτιουμπ μετα.

Φωτεινη τι ωραιο φαγητο οι λαχανοντολμαδες!! μμμμ

Αγγελικη μου πως εισαι σημερα; να ειναι καλα η πεθερουλα που στελνει που κ που κ κανα ταπερακι κ σε ξεκουραζει.

Ιωαννακι στρωσου με το σιδερο γιατι οσο το αφηνεις εσυ θα κουραστεις περισσοτερο μετα.Αδικια δεν ειναι αυτο; μια μερα λεμε να ξεκουραστουμε κ μας βγαινει ξινι μετα.

Νινακι δυστυχως βοηθεις δεν υπαρχει μιας κ δεν υπαρχει κανενας..Εγω κ ο συζυγος ειμαστε μονοι μας κ αυτος εχει αναλαβει τα ψωνια εξω το Σαββατο λαικη,σουπερ μαρκες,ψαρια,κρετα κλπ συν το γηπεδο του μεγαλου που τα παιρνει κ τα δυο μαζι κ περνανε κει τουλαχιστον 2-3 ωρες... Μακαρι να βγαιναμε οικονομικα να επαιρνα μια γυναικα να με βοηθαει μια φορα στις 15 ...

Απο φαγητο σημερα τρωμε φασολακια.Χτες εφτιαξα για απογευμα/βραδυ ρυζογαλο , πεντανοστιμο βγηκε πολυ το πετυχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελικη μου πως εισαι σημερα; να ειναι καλα η πεθερουλα που στελνει που κ που κ κανα ταπερακι κ σε ξεκουραζει.

Καλά είμαι σήμερα! Το ταπεράκι μου το έδωσε η μανούλα μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα

τι κανετε κοριτσακια;

Νινακι μου μην απογοητευεστε ολα καλα θα πανε με τον μπαμπα.Οντως ομως δεν βγαζεις ακρη με τους γιατρους ..πας σε 2-3 για να εχεις γνωμη κ κανενος η γνωμη δεν συμφωνει συνυθως με του αλλου ...

Για τα ψαρια που λες κ εγω εχω το ιδιο θεμα.Ειναι ενιαια η κουζιν αμε το σαλονι κ καθε Σαββατο που φτιαχνω ψαρια, παρολο που εχω καθαρισει καλα καλα το σπιτι βρωμαει ψαριλα.Αν εχω βρασει κ κανα μπροκολο-κουνουπιδι εκει να δεις.

Εβιρακι μου σε χασαμε!!! Βρε τι φρουτα κυκλοφορουν εκει στα εξωτερικα!!! εχει γινει της μοδας μεταξυ αγοριων τραβανε βιντεακια κ μετα μαζευονται τα βλεπουν κ γελανε.Ασε που οι περισσοτεροι τα ανεβαζουν κ στο γιουτιουμπ μετα.

Φωτεινη τι ωραιο φαγητο οι λαχανοντολμαδες!! μμμμ

Αγγελικη μου πως εισαι σημερα; να ειναι καλα η πεθερουλα που στελνει που κ που κ κανα ταπερακι κ σε ξεκουραζει.

Ιωαννακι στρωσου με το σιδερο γιατι οσο το αφηνεις εσυ θα κουραστεις περισσοτερο μετα.Αδικια δεν ειναι αυτο; μια μερα λεμε να ξεκουραστουμε κ μας βγαινει ξινι μετα.

Νινακι δυστυχως βοηθεις δεν υπαρχει μιας κ δεν υπαρχει κανενας..Εγω κ ο συζυγος ειμαστε μονοι μας κ αυτος εχει αναλαβει τα ψωνια εξω το Σαββατο λαικη,σουπερ μαρκες,ψαρια,κρετα κλπ συν το γηπεδο του μεγαλου που τα παιρνει κ τα δυο μαζι κ περνανε κει τουλαχιστον 2-3 ωρες... Μακαρι να βγαιναμε οικονομικα να επαιρνα μια γυναικα να με βοηθαει μια φορα στις 15 ...

Απο φαγητο σημερα τρωμε φασολακια.Χτες εφτιαξα για απογευμα/βραδυ ρυζογαλο , πεντανοστιμο βγηκε πολυ το πετυχα.

κι εγω το ιδιο προβλημα εχω, ενιαιο σαλονι κουζινα και μυρωδια, μακαρι να ηταν ξεχωριστα. Οσο για τις δουλειες αστα να πανε. Οσο κραταγαν οι γονεις μου το μικρο κανανε και καμμια δουλεια, τωρα που παει σταθμο ολα μονοι μας

Link to comment
Share on other sites

Παρεούλα καλημέρα και από εμένα!

Είχα πάρα πολύ δουλειά αυτές τις μέρες. Από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή ζήτημα αν κοιμήθηκα 4 ώρες συνολικά.... Επιτέλους όμως χθες παραδόθηκε η 1η μελέτη και τώρα πάμε για την επόμενη. Ευτυχώς όταν γύρισα σπίτι έπεσα για ύπνο το απόγευμα και αν δεν με ξυπνούσε ο άντρας μου να κάνουμε μπάνιο τη μικρή παίζει να ξυπνούσα μια και καλή σήμερα το πρωί.

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω, αλλά ευελπιστώ ότι θα το κάνω το απογευματάκι.

Μαγειρικά δεν έκανα και πολλά πράγματα. Το Σάββατο φάγαμε χυλοπίτες και την Κυριακή έφτιαξα τα σουτζουκάκια της Ρίκολα και ήταν πεντανόστιμα!!! Ο δε άντρας μου τα λάτρεψε! Τα συνοδέψαμε με ρυζάκι και σαλατούλα και μας έμειναν και για χθες. Σήμερα τρώμε αρακά.

Πάω να συνεχίσω λίγο ακόμα δουλειά και να πάω σπιτάκι μου. Τα λέμε αργότερα!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου.

Σήμερα έφτιαξα νιόκι από πατάτα με κρέμα γάλακτος που έφτιαξα μόνη μου, αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη ούτε από το ένα ούτε από το άλλο. Κάποια άλλη φορά θα τα ξαναπροσπαθήσω και τα δύο.

Εβιρι τωρα με τα κινητα και την τεχνολογια γενικα δεν ξερεις απο που να φυλαχτεις. Τα εχουμε ξαναπει αυτα. Τωρα τι ευχαριστηση αντλουσε νεο παιδι στο να τραβαει βιντεο και να το ξαναβλεπει απο το να γνωρισει μια κοπελα προσωπικα ειναι κατι που δεν μπορω να καταλάβω. Μου φαινεται οτι ζουν ορισμενοι ανθρωποι σε μια εικονικη πραγματικοτητα.

Ανωμαλία παιδί μου τι να πεις.

Ιωαννα μου εσυ γιατι χαλαρωσες το ΣΚ; Πηρες την αδεια μας;;; Αν με ρωτησεις καλά εκανες!!!

χαχαχα έλα να πέφτουν οι υπογραφές

Βρε Εβιρι που χαθηκες και ανησυχησα?

Εδώ τριγύρω είμαι κι εγώ, αλλά σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Αυτος εμενα για ανωμαλος μου φαινεται. Μα ειναι δυνατον σε τετοια ηλικια αντι να εχει καποια κοπελιτσα καθεται και παιρνει ματι?

Πολύ σωστά τα λες.

Νινα ξερεις τι σκεφτομουνα? Πως ειναι δυνατον ολοι οι γιατροι να του λενε οτι δεν εχει τιποτα και ξαφνικα θελει βηματοδοτη?

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό. Μα είναι δυνατόν τη μια μέρα να μη βρίσκουν τίποτα στον άνθρωπο και να του λένε ότι έχει ψυχολογικά και την επόμενη να του βρίσκουν επείγον πρόβλημα καρδιάς; Είναι απορίας άξιον.

Τελικά δεν θα κάνω βάρδια σήμερα, άλλξα με έναν συνάδελφο και θα κάνω την Πέμπτη. Θα σχολάσω 2,30 σήμερα.

Ακόμα καλύτερα, γιατί εδώ που τα λέμε τώρα που είσαι πιο αδύναμη στην υγεία δεν πρέπει να σε επιβαρύνουν και με τόσες ώρες δουλειάς. Πώς θα αναρρώσεις αλλιώς;

Εβιράκι έτσι όπως μου περιέγραψες τα κορίτσια δεν μου φανήκαν και τα καλύτερα και ηθικά παιδιά!

Την ίδια γνώμη έχω κι εγώ και μάλιστα τις έδειχνα ως παράδειγμα προς αποφυγή στην Εβιρίνα γιατί ήταν κοπέλες σε μικρή ηλικία.

Και φυσικά δεν θα μιλήσω για οτυς γονείς τους οι οποίοι τους επιτρέπουν να κυκλοφορούν έτσι!

Καλά εδώ μην ψάχνεις να βρεις βάση και θεμέλια στις οικογένειες. Όπως καταλαβαίνω σκορποχώρι είναι όλοι.

Αλλά βέβαια αυτό δεν δικαιολογεί και την πράξη του νεαρού. Όμως είμαι της απόψης ότι όταν δεν προκαλείς ο άλλος δεν έχει λόγο να σε βιντεοσκοπήσει.

Και τα δύο τελευταία που αναφέρεις είναι πολύ σωστά και συμφωνώ κι εγώ.

Εβιρακι μου σε χασαμε!!! Βρε τι φρουτα κυκλοφορουν εκει στα εξωτερικα!!! εχει γινει της μοδας μεταξυ αγοριων τραβανε βιντεακια κ μετα μαζευονται τα βλεπουν κ γελανε.Ασε που οι περισσοτεροι τα ανεβαζουν κ στο γιουτιουμπ μετα.

Έτσι ακριβώς Τζένη και φρούτα πολλά έχει εδώ, όλο το μανάβικο στους δρόμους είναι και τα με τα βιντεάκια υπάρχει νέα μόδα.

Χτες εφτιαξα για απογευμα/βραδυ ρυζογαλο , πεντανοστιμο βγηκε πολυ το πετυχα.

Τζένη μου αυτό έτσι κι αλλιώς είναι βέβαιο.

Είχα πάρα πολύ δουλειά αυτές τις μέρες. Από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή ζήτημα αν κοιμήθηκα 4 ώρες συνολικά....

Παιδί μου τι λες; Θα πέσεις κάτω. Έχεις και μωρό παιδί. Χρειάζεσαι λίγη ξεκούραση μετά απ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεακι!

Σμουρφιτα μου απορω πως αντεξες και με μωρο παιδι. Να προσεχεις. Ψηνομαι κι εγω για τα σουτζουκακια της Ρικολα αλλά σκεφτομαι τις αντιδρασεις που θα εχω.

Αγγελικη παλι καλά που σε αντικατεστησε συναδελφος και θα αναρρωσεις καλυτερα. Ειναι πολυ σημαντικο αυτο. Πως πας;

Τζενακι για το ρυζογαλο ημουν σιγουρη. Για τις δουλειες του σπιτιου εγω εχω καταλαβει οτι δεν τελειωνουν ποτέ. Υγεια να υπαρχει...

Ιωαννα μου το σιδερο και τα πιατα δυστυχως μαζευονται παντα ευκολα! Επιτηδες το κανουν;

Εγω επιτηδες δεν ηθελα ενιαια κουζινα με σαλονι οχι τοσο για τις μυρωδιες αλλα κυριως για την εμφανιση (ολα πρεπει να ειναι μαζεμενα κλπ) Τελικα βοηθα και στις μυρωδιες ασχετο αν η κουζινα μου ειναι πολυ μικρη.

Νινα τι νεα; Οταν μπορεσεις ενημερωσε μας.

Υπαρχει περιπτωση να μην βρηκαν το προβλημα απο την αρχη γιατι καποιες απλες εξετασεις για την καρδια δεν δειχνουν ολα τα προβληματα. Για μερικες περιπτωσεις χρειαζονται πιο εξειδικευμενες.

Εβιρι τι θησαυρος εισαι εσυ; Προσπαθησες να φτιαξεις και κρεμα γαλακτος μονη σου; Μπραβο!

Χτες δεν ειχα μαγειρεμα αλλα εφτιαξα τυροψωμα για κολατσιο (κατα τη γνωμη μου βγηκαν ετσι κι ετσι αλλά τρωγονται). Νυσταζωωω. Ξυπνα καθε βραδυ ο μικρος γιατι πειναει μαλλον και δεν καλοξεκουραζομαι.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα παρουλα τι μου κανετε?

Σημερα θα φαμε οτι μαγειρεψει η πεθερα μου. Το σιδερο δεν το τελειωσα γιατι ο μικρος ηθελε να παιξουμε.

Φωτεινη αυτα τα νυχτερινα ξυπνηματα ειναι απελπισια. Εμεις ειμαστε αισιως στην 8η μερα χωρις πιπιλα και χωρις γκρινια.

Που ειστε ολες καλε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Νίνα πώς είσαι; Διάβασα για τον μπαμπά σου οτι χρειάζεται ηματοδότη. Μήπως να πηγαίνατε και σε άλλον ένα γιατρό να το επιβεβαιώσετε; Από εκεί και πέρα πριν από χρόνια (8 αν θυμάμαι καλά) είχε βάλει η γιαγιά μου (είχε χρόνιες αρρυθμίες) και ήταν υπόθεση ρουτίνας. Ούτε ταλαιπωρήθηκε ούτε τίποτα.

Ιωάννα αν και καθυστερημένα να χαίρεσαι τον μπαμπά σου! Είναι άδικο αυτό που συμβαίνει με τη δουλειά σου...μα καλά δεν σκέφτονται τις ανάγκες και τις υποχρεώσεις που πρέπει να καλύψετε;

Αγγελική είσαι καλύτερα; Λογικά με την αντιβίωση θα σου περάσει πιο γρήγορα.

Τζένη το ζήλεψα το ρυζόγαλο κι έχω καιρό να κάνω. Μόλις μπορέσω θα το κάνω.

Έβιρι αυτή τη μόδα με τα κινητά και τα βιντεάκια ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω. Και όντως τι στο καλό βρίσκει νέο παλικάρι να παίρνει μάτι κατ'αυτόν τον τρόπο αντί να πάει και να βρει μια κοπελίτσα; Κρέμα γάλακτος και νιόκι;;;Μμμμμμμ!!!! Δεν πειράζει που δεν πέτυχαν, την άλλη φορά θα είναι σούπερ!

Φωτεινή ταλαιπωρία το βραδυνό ξύπνημα... είσαι σίγουρη ότι πεινάει; Μήπως βλέπει κάποιον εφιάλτη ή θέλει να σε αισθανθεί κοντά του;

Προσπαθώ να αναπληρώσω τις ώρες ύπνου τώρα 2 βράδυα και σήμερα αισθάνομαι κάπως καλύτερα. Πήγα το πρωί στο φούρνο και είχαν βγάλει κουραμπιέδες και μελομακάρονα! Χθες είπε ο άντρας μου ότι θα στολίσουμε φέτος μετά τις 17 του μήνα για να ευχαριστηθεί λέει η μικρή το δέντρο!:rolleyes: Δεν με χαλάει βέβαια καθόλου, λατρεύω τα Χριστούγεννα, την ατμόσφαιρα και τις μυρωδιές!

Μαγειρικά σήμερα έχει τυρόπιτα και το βράδυ μάλλον θα φτιάξω κοτόπουλο στο φούρνο για αύριο.

Λογικά θα ξαναμπώ αργότερα. Φιλιά σε όλους!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Νίνα πώς είσαι; Διάβασα για τον μπαμπά σου οτι χρειάζεται ηματοδότη. Μήπως να πηγαίνατε και σε άλλον ένα γιατρό να το επιβεβαιώσετε; Από εκεί και πέρα πριν από χρόνια (8 αν θυμάμαι καλά) είχε βάλει η γιαγιά μου (είχε χρόνιες αρρυθμίες) και ήταν υπόθεση ρουτίνας. Ούτε ταλαιπωρήθηκε ούτε τίποτα.

Ιωάννα αν και καθυστερημένα να χαίρεσαι τον μπαμπά σου! Είναι άδικο αυτό που συμβαίνει με τη δουλειά σου...μα καλά δεν σκέφτονται τις ανάγκες και τις υποχρεώσεις που πρέπει να καλύψετε;

Αγγελική είσαι καλύτερα; Λογικά με την αντιβίωση θα σου περάσει πιο γρήγορα.

Τζένη το ζήλεψα το ρυζόγαλο κι έχω καιρό να κάνω. Μόλις μπορέσω θα το κάνω.

Έβιρι αυτή τη μόδα με τα κινητά και τα βιντεάκια ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω. Και όντως τι στο καλό βρίσκει νέο παλικάρι να παίρνει μάτι κατ'αυτόν τον τρόπο αντί να πάει και να βρει μια κοπελίτσα; Κρέμα γάλακτος και νιόκι;;;Μμμμμμμ!!!! Δεν πειράζει που δεν πέτυχαν, την άλλη φορά θα είναι σούπερ!

Φωτεινή ταλαιπωρία το βραδυνό ξύπνημα... είσαι σίγουρη ότι πεινάει; Μήπως βλέπει κάποιον εφιάλτη ή θέλει να σε αισθανθεί κοντά του;

Προσπαθώ να αναπληρώσω τις ώρες ύπνου τώρα 2 βράδυα και σήμερα αισθάνομαι κάπως καλύτερα. Πήγα το πρωί στο φούρνο και είχαν βγάλει κουραμπιέδες και μελομακάρονα! Χθες είπε ο άντρας μου ότι θα στολίσουμε φέτος μετά τις 17 του μήνα για να ευχαριστηθεί λέει η μικρή το δέντρο!:rolleyes: Δεν με χαλάει βέβαια καθόλου, λατρεύω τα Χριστούγεννα, την ατμόσφαιρα και τις μυρωδιές!

Μαγειρικά σήμερα έχει τυρόπιτα και το βράδυ μάλλον θα φτιάξω κοτόπουλο στο φούρνο για αύριο.

Λογικά θα ξαναμπώ αργότερα. Φιλιά σε όλους!!!

.

Καλημερα στρουμφιτα. Εχει πεσει πολυ κουραση ε?

Ευχαριστω για τις ευχες σου οσο για τη δουλεια αστα ειναι ακομα χειροτερα απο αυτα που γραφω. 3 μερες τωρα οταν ερχομαι πρηζεται η κοιλια μου και ξεπρηζεται οταν παω σπιτι. Φετος κι εμεις λεμε να στολισουμε κατα το τελος του μηνα καλα να ειμαστε!

Κι εμας εβγαλε ο φουρνος μελομακαρονα και κουραμπιεδες αλλα λεω φετος μηπως φτιαξω εγω. Ειναι ωρα ν αρχισουμε να λεμε τις χριστουγεννιατικες συνταγες μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

Εβιρακι μετα το ζαχαρουχο εφτιαξες κ κρεμα γαλακτος; Βρε τι χρυσοχερα εισαι εσυ!! χαρας την υπομονη σου κ το κουραγιο σου!!

Φωτεινη μου κ εμενα ο μικρος χτες ολο το βραδυ ηταν πολυ ανησυχος κ νομιζω πως ηταν είτε επειδη δεν ειχε φαει χτες ειτε απο το εμβολιο. Παλι καλα σημερα σηκωθηκε ορεξατος αλλα η αυπνια δεν παλευεται.

Σμουρφιτακι πλακα πλακα κοντευουν κ τα Χριστουγεννα!! Κ εγω εκει τελος Νοεμβριου με αρχες Δεκεμβριου το αργοτερο στολιζω παντα γιατι χαιρονται τα παιδια.Εμεις φευγουμε κ τις μερες των γιορτων παμε στους δικους μας οποτε δεν εχουνε κ πολυ καιρο να καταλαβουν την γιορτινη διαθεση κ ατμοσφαιρα.

Πολυ ωραια η τυροπιτουλα μμμ

Ιωαννακι μια χαρα το ετοιμο φαγητο ειναι παντα καλοδεχουμενο! Δεν πειραζει που δεν τελειωσες ολα τα ρουχα πρωτεραιοτητα εχουν τα ζουζουνια μας.Δεν υτα βλεπουμε κ πολλες ωρες μεσα στην μερα κ τους λειπουμε εμας επισης !!

Φωτεινη εχω πιστευω πως μια χαρα ωραιοτατα εγιναν τα τηγανοψωμα!! Ωραια ιδεα καιρο εχω να κανω.

Χτες γυρισα σπιτι περασμενες 9.Αργησα στο γραφειο κ μετα πηγα κ βρηκα το συζυγο με τα παιδα που ειχαν παει παιδιατρο για εμβολια κ ειχε κοσμο κ καθυστερησαμε.Οταν επιστρεψαμε σπιτι ταισα τα παιδια δυο αυγα στον μεγαλο κ στο μικρο ειχε μεινει απο την πρωτη μερα κ παλι καλα που ειχα τα σουτζουκακια απο την Δευτερα εριξα μεσα χυλοπιτακι κ εγινε το φαγητο για σημερα μπαμ μπαμ.Μετα κοιμησα τα παιδια κ εκανα ενα μπανιο κ ξεραθηκα απο της 10.Ο αντρας μου ειχε παει να δει το ποδοσφαιρο ουτε τον καταλαβα ποτε ηρθε ..

Χτες οταν γυρισαμε σπιτι μεχρι να τηγανισω τα αυγα ο καημενουλης μου πειναγε κ εφαγε το τελευταιο μουστοκουλουρο κ μου λεει μαμα τελειωσαν τα κουλουρακια μου δεν πιστευω να με αφησεις ετσι ε; Οποτε ειμαι παλι για κουλουρακια.Αν προλαβω θα τα κανω σημερα γιατι το ΣΚ εχω ενα σωρο να κανω...

Την ωρα που ειμασταν στην παιδιατρο χτες εβγαλε κ το 3ο δοντι ο μεγαλος.Ειναι το πρωτο που εβγαλε απο πανω, τα δυο κατω εχουν ξαναβγει κ εχει πολυ πλακα γιατι ψευδιζει λιγο κ μπερδευεται οταν μιλαει.

Ιωαννακι αυτο που λες με το πρηξιμο ειναι καθαρη ενδειξη αγχους!!!

Εχεις δικιο πρεπει ξνα αρχισουμε να λεμε τα περι Χριστουγεννων να αλλαξει λιγο κ η διαθεση μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

Εβιρακι μετα το ζαχαρουχο εφτιαξες κ κρεμα γαλακτος; Βρε τι χρυσοχερα εισαι εσυ!! χαρας την υπομονη σου κ το κουραγιο σου!!

Φωτεινη μου κ εμενα ο μικρος χτες ολο το βραδυ ηταν πολυ ανησυχος κ νομιζω πως ηταν είτε επειδη δεν ειχε φαει χτες ειτε απο το εμβολιο. Παλι καλα σημερα σηκωθηκε ορεξατος αλλα η αυπνια δεν παλευεται.

Σμουρφιτακι πλακα πλακα κοντευουν κ τα Χριστουγεννα!! Κ εγω εκει τελος Νοεμβριου με αρχες Δεκεμβριου το αργοτερο στολιζω παντα γιατι χαιρονται τα παιδια.Εμεις φευγουμε κ τις μερες των γιορτων παμε στους δικους μας οποτε δεν εχουνε κ πολυ καιρο να καταλαβουν την γιορτινη διαθεση κ ατμοσφαιρα.

Πολυ ωραια η τυροπιτουλα μμμ

Ιωαννακι μια χαρα το ετοιμο φαγητο ειναι παντα καλοδεχουμενο! Δεν πειραζει που δεν τελειωσες ολα τα ρουχα πρωτεραιοτητα εχουν τα ζουζουνια μας.Δεν υτα βλεπουμε κ πολλες ωρες μεσα στην μερα κ τους λειπουμε εμας επισης !!

Φωτεινη εχω πιστευω πως μια χαρα ωραιοτατα εγιναν τα τηγανοψωμα!! Ωραια ιδεα καιρο εχω να κανω.

Χτες γυρισα σπιτι περασμενες 9.Αργησα στο γραφειο κ μετα πηγα κ βρηκα το συζυγο με τα παιδα που ειχαν παει παιδιατρο για εμβολια κ ειχε κοσμο κ καθυστερησαμε.Οταν επιστρεψαμε σπιτι ταισα τα παιδια δυο αυγα στον μεγαλο κ στο μικρο ειχε μεινει απο την πρωτη μερα κ παλι καλα που ειχα τα σουτζουκακια απο την Δευτερα εριξα μεσα χυλοπιτακι κ εγινε το φαγητο για σημερα μπαμ μπαμ.Μετα κοιμησα τα παιδια κ εκανα ενα μπανιο κ ξεραθηκα απο της 10.Ο αντρας μου ειχε παει να δει το ποδοσφαιρο ουτε τον καταλαβα ποτε ηρθε ..

Χτες οταν γυρισαμε σπιτι μεχρι να τηγανισω τα αυγα ο καημενουλης μου πειναγε κ εφαγε το τελευταιο μουστοκουλουρο κ μου λεει μαμα τελειωσαν τα κουλουρακια μου δεν πιστευω να με αφησεις ετσι ε; Οποτε ειμαι παλι για κουλουρακια.Αν προλαβω θα τα κανω σημερα γιατι το ΣΚ εχω ενα σωρο να κανω...

Την ωρα που ειμασταν στην παιδιατρο χτες εβγαλε κ το 3ο δοντι ο μεγαλος.Ειναι το πρωτο που εβγαλε απο πανω, τα δυο κατω εχουν ξαναβγει κ εχει πολυ πλακα γιατι ψευδιζει λιγο κ μπερδευεται οταν μιλαει.

Ιωαννακι αυτο που λες με το πρηξιμο ειναι καθαρη ενδειξη αγχους!!!

Εχεις δικιο πρεπει ξνα αρχισουμε να λεμε τα περι Χριστουγεννων να αλλαξει λιγο κ η διαθεση μας.

Καλημερα Τζενη! Εχεις καμμια ευκολη και γρηγορη συνταγη για κουλουρια ή μπισκοτα? Πολυ τρεξιμο εχεις! Μπορει το παιδι να ενιωσε καποια μικρη αδιαθεσια απο το εμβολιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...