Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γειά σου Τζενάκι! Μας έλλειψες!

Νίκο το είδα το σημείο που στο ράδιο αρβύλα έδειξαν το βιβλίο που εικονογράφησες! Και το όνομά σου φαινόταν μιά χαρά! ¨Ομως το έδειξαν στο τρίτο μέρος της εκπομπής όπου συνήθως εγώ δεν αντέχω να δω γιατί με παίρνει ο ύπνος!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κ εμενα μου λειψατε Αγγελικη μου !! Αυριο εχω κ το παρτυ οποτε καταλαβαινεις τι γινετε!!

Νικο εγω δεν βλεπω καθολου τηλεοραση επειδη δεν προλαβαινω, αν μας το ειχες πει ομως οτι θα βγαζανε το βιβλιο σου θα το εβλεπα!!( αν δεν ηταν πολυ αργα κ κοιμομουν γιατι τελευταια απο την κουραση κοιμαμαι με τις κοτες).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεακι!

Δεν σας εχω διαβασει γιατι εδω εχουμε γινει νοσοκομειο. Ο πυρετος καλά κρατει στους 4 από τους 5. Η μικρη εκανε τελικά βρογχοπνευμονια και πρεπει να ειμαστε σε επιφυλακη μηπως χρειαστει νοσηλεια. Ο μικρος λογω ηλικιας μπορει κι αυτος να χρειαστει. Μου ειπαν επισης να μην την ξαναστειλω σχολειο μεχρι να περασει αυτος ο απαισιος καιρος και η ιωση αυτη. Καταλαβαινετε λοιπον που ειναι το μυαλο μου αυτες τις μερες. Το κακο ειναι οτι κολλησε ο παππους κι εχει ξεκινησει νεα θεραπεια για το θεμα του ενω την επομενη εβδομαα θα ανεβει Αθηνα για κατι εξετασεις.

Φιλια και καλό ΣΚ σε ολους


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα.

Τι αρρώστια και ίωση έχει πέσει βρε παιδιά?:oΦωτεινή πραγματικά κουράγιο! τι ήταν αυτό το ομαδικό? και δεν είναι τόσο απλό... ανησύχησα ιδιαίτερα με την βρογχοπνευμονία της μικρής σου και με τον παππού.... τι να πω? γρήγορα περαστικά και ανώδυνα εύχομαι!

Τζένη έχεις το πάρτυ σήμερα του μικρού σου και θα τρέχεις! ευχάριστα όμως:D.. να περάσετε υπέροχα σου εύχομαι!

Νίκοοοο περαστικά! το παράκανες τελικά μου φαίνεται αυτή τη φορά! για πρόσεχε λίγο παραπάνω, γιατί έχεις και μία οικογένεια πίσω:) 1-2 μέρες δεν νομίζω ότι θα σου φτάσουν να ξεκουραστείς, χρειάζεται παραπάνω.

Ιωάννα πώς είστε? ο μικρός σου? τελικά αναρωτιέμαι αν ο γαύρος εκείνος που έλεγες, πέτυχε:o.. για πες!

Αγγελική ο καιρός δίνει ρέστα! σκωτσέζικο ντους έχει καταντήσει;)... και δεν στεγνώνουν τα ρούχα με τίποτα... ο καθένας με τον πόνο του:wink:

Σήμερα θα μπει μακαρονάδα με κυμά στο πιάτο και το βράδυ θα έρθουν φίλοι για να ψήσουμε.... τώρα πώς θα το κάνουμε με τη βροχή που αναμένεται, ένας Θεός ξέρει!

Την καλημέρα μου στη Σμουρφίτα και Κρινάκι:P

Φιλιά σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινή τι να πω.. περαστικα κι ελπιζω να μην χρειαστει να πατε στο νοσοκομείο.

Νικο μαλλον πρεπει να χαλαρωσεις λιγο και να σκεφτεις την υγεια σου. Κατσε να ξεκουραστεις οι δουλειές ας περιμένουν.

Τζένη να χαιρεσαι το παιδακι σου και να περασετε πολυ ομορφα

Νινα ο γαυρος εγινε πολύ καλός, τον φάγαμε και παμε για τον επομενο.

Εμεις ειμαστε λιγο χάλια αφου με κολλησε ο μικρος και απο χτες εχω κι εγω πυρετο και βήχα και τη βγαζω στο κρεβάτι

Σημερα θα φάμε οτι φτιαξει ο αντρας μου αν και δεν εχω καμμια ορεξη για φαΐ

Την καλημερα μου σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Που να ξεκουραστούμε βρε κορίτσια που ΜΑΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ ο πυρετός! Σήμερα πάλι όλοι με πυρετό! Ρε σεις κορίτσια τι είναι αυτό γαμώτο πια!!!!!!! Όλος ο κόσμος είναι συνεχώς άρρωστός...τι να πω...

από ότι διαβάζω όλοι έχουμε ψιλοαρπάξει γρίπη πάλι...

περαστικά παιδιά...πάω να πιω κανά ντεπόν γιατί πραγματικά νιώθω τόσο κουρασμένος πλέον....δεν αντέχεται τούτη η κατάσταση...

α και καλό μήνα βρε κούκλες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ο καιρός μας έχει τρελλάνει! Σήμερα ξύπνησα με πονοκέφαλο και δεμ με βλέπω να γλυτώνω το παυσίπονο. Δουλευω και μέχρι τις 7...

Περαστικά σε όλη την Φωτεινοοικογένεια! Ελπίζω να μην χρειαστεί νοσηλεία η μικρούλα σου και ο παππούς να το ξεπεράσει ανώδυνα!

Νίκο περαστικά και σε σας! Ειδικά εσύ να πίνεις βιταμίνες γιατί ο οργανισμός σου είναι εξασθενημένος!

Νίνα ψήσατε? Γιατί τελικά δεν έβρεξε.

Ιωάννα περαστικά και σε σένα! Κατέληξες με το θέμα του δικηγόρου?

Στα μαγειρικά μας τώρα...

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε προσφυγάκια τηγανιτά με λαχανοσαλάτα. Το βράδυ έψησε ο άντρας μου σουβλάκια, κεμπάπ και πιτούλες. Εγώ έφτιαξα μία σως με γιαούρτι και τηγάνισα πατατούλες.

Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην μαμά μου. Είχε φτιάξει μοσχαράκι κοκκινιστό με τηγανιτές πατατούλες και ένα σαν παστίτσιο με τα μεγάλα φύλλα ζυμαρικών αντί για μακαρόνια. Ωραίο ήταν!

Για σήμερα έχει περισσεύματα των προηγούμενων ημερών και για άυριο μάλλον θα μαγειρέψω αρακά.

Πολλά φιλιά σε όλες! Τα ξαναλέμε αργότερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε!

Τι κρύο είναι αυτό σήμερα πάλι? Λέτε να χιονίσει πάλι? αυτό μας έλειπε...

Σήμερα δεν μου κατέβαινε καμία ιδέα για φαί, οπότε έβγαλα ζύμη από την κατάψυξη και θα κάνω πίτσα... χτες έκανα πατάτες με λουκάνικα στο φούρνο,τα οποία προέκυψαν περίεργα: το Σάββατο που είχαμε τραπέζι, έφτιαξα πατατοσαλάτα, αλλά την ξέχασα να την βγάλω... οπότε σκέφτηκα να την βάλω στο φούρνο με λουκάνικα, αφού δεν θέλει και πολύ ψήσιμο και βγήκε μούρλια:D... το Σάββατο τελικά μας έκανε την χάρη και δεν έβρεξε, οπότε ψήσαμε και εκτός από σαλάτα, έβαλα γεμιστά μανιτάρια στο φούρνο, που άρεσαν πολύ στην παρέα... για γλυκό έκανα μπουγάτσα εύκολη από την Πετρετζίκη και γλύφαμε και τα δάκτυλα μας!:P

Φωτεινή τι να πω.. περαστικα κι ελπιζω να μην χρειαστει να πατε στο νοσοκομείο.

Νικο μαλλον πρεπει να χαλαρωσεις λιγο και να σκεφτεις την υγεια σου. Κατσε να ξεκουραστεις οι δουλειές ας περιμένουν.

Τζένη να χαιρεσαι το παιδακι σου και να περασετε πολυ ομορφα

Νινα ο γαυρος εγινε πολύ καλός, τον φάγαμε και παμε για τον επομενο.

Εμεις ειμαστε λιγο χάλια αφου με κολλησε ο μικρος και απο χτες εχω κι εγω πυρετο και βήχα και τη βγαζω στο κρεβάτι ωχ περαστικά κοπέλα μου!! δεν την γλύτωσες τελικά..:(

Σημερα θα φάμε οτι φτιαξει ο αντρας μου αν και δεν εχω καμμια ορεξη για φαΐ πρέπει να τρως όμως, για να δυναμώσεις! τι καλό σας έκανε?

Την καλημερα μου σε ολες

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε !!!

Αρρωστιες πολλες διαβαζω και στεναχωριεμαι ... Φωτεινη μου περαστικα κ καλη αναρρωση σε ολους κοριτσακι.Προσεξε πολυ τα μικρα κ τον μπαμπα ειναι υπουλη η πνευμονια.

Ιωαννακι μου περαστικα κ σε σενα.

Αγγελικη μου εσυ πως εισαι;συνηλθες λιγακί; κ εγω χτες ξυονησα με περιοεργο πονοκεφαλο αλλα μαλλον ηταν απο την κουραση κ την αυπνια γιατι χαπακωθηκα κ περασε.

Νικο εσυ πως εισαι; ελπιζω να ξεκουραστηκες κ να συνηλθες!!

Νινακι μου αρεσει που παντα βρισκεις τροπο κ ανακυκλωνεις η αλαλζεις τα φαγητα στο πιτς φυτιλι !! Μπραβο για ολα !!! Χρυσοχερα μου εσυ!

Στο παρτυ περασαμε πολυυυ ωραια !! τα πιτσιρικια το καταευχαριστηθηκαν ! Ο κλοουν τα απασχολησε πολυ καλα με πολλα παιχνιδια ,χορο κλπ για 3 ωρες κ οι μεγαλοι δεν ενοχληθηκαν καθολου πραγμα που τους αρεσε πολυ γιατι βρηκαν την ευκαιρια για κουβεντουλα κλπ.Τα παιδια παιξανε στο παιδικο αφου ειχαμε βγαλει ολα τα πραγματα κ ειχε μεινει μονο η κουκετα ετσι ειχα πολυ χωρο.Θεωρω οτι τους αρεσαν κ τα φαγητα κ τα γλυκα γιατι απο τα περισσοτερα εμειναν μονο οι πιατελες κ απο κατι πιτοειδη μειναν ελαχιστα τα οποια καταναλωθηκαν χτες το μεσημερι κ επισης ολοι μου ελεγαν οτι ηταν ωραια.

Εγω δεν μπορω να πω οτι κουραστηκα τοοσο πολυ γιατι ειχα κ την μαμα εδω που μου ειχα κανε ενα φρεσκαρισμα στο σπιτι αλλα ειχα οργανωθει οπως σας ειχα πει κ εδω κ μερες κανω κ απο κατι οποτε δεν μου φανηκε.Επισης ειχα παρει ειδη σερβιρισματος μιας χρησης κ οτι αδειαζε εμπεινε κατευθειαν στην σκουπιδοσακουλα κ ετσι δεν με δυσκολεψε κ το μαζεμα μετα.

Η τουρτα εγινε τελεια κ εμφανισιακα κ γευστικα.Ισα που προλαβα κ κρατησα ενα κομματι για τον συζυγο ,στην κυριολεξια εμειναν 3 κομματια χωρις να τα κοβω μεγαλα.

Κ του χρονου να ειμαστε καλα να ξαναγιορτασουμε το παιδακι μας.Στον μικρο τωρα σε λιγο καιρο που το περιμενει φετος που μεγαλωσε κ αυτος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κούκλες

Εγώ σήμερα δεν είμαι καλύτερα...τρομερός πονοκέφαλος, έντονος βήχας...και πολλές ζαλάδες....περιμένω να παραδώσω βιβλίο και δεν έχω προλάβει να ξεκουραστώ αλλά αν όλα πάνε καλά και σήμερα τελειώσω θα ξεκουραστώ από αύριο.

ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ μου περαστικά σας :( Τώρα διάβασα όλο αυτό που περνάς...μέσα από την καρδιά μου καλό κουράγιο βρε κούκλα...είναι άτιμος καιρός και ταλαιπωρείτε όλος ο κόσμος....υπομονή και περαστικά σε όλους!

Τζένη πολύ χάρηκα που περάσατε καλά!!! Τι όμορφο πρέπει να ήταν το πάρτυ!!! Μπράβο!!! Και του χρόνου :-D

Ιωάννα και σε σας περαστικά!!!!

Που να ναι η ΕΒΙΡΙ μας; δεν την είδα μέσα εδώ και μέρες. Μαγειροστρατηγέεεεε μουυυυυυυυ!!!!!Μας λείπεις!!!!!!!!!!!

Κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω πόσα ντεπόν, ασπιρίνες και άλλα τέτοια κατασκευάσματα έχω καταναλώσει τις τελευταίες μέρες + τα φάρμακα για τον ίλιγγο και πάει λέγοντας...στο τέλος θα πάθω ανοσία. Τουλάχιστον έφυγε το καρούμπαλο από το χτύπημα στο καλοριφέρ :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Ηρθα για δουλεια αλλα δεν νιωθω πολυ καλα, εχω πολυ ατονια, ζαλαδα λιγη και ποναει το σωμα μου. Ο μικρος εχτες εκανε παλι πυρετο και τον πηγαμε στο γιατρο και εχει γριπη τυπου Α και υγρο στο αυτι.

Φωτεινη πως εισαστε?

Τζενη και του χρονου. Φανταζομαι τι ωραια θα τα ειχες κανει

Νικο βαλε σε προτεραιοτητα την υγεια σου!

Νινα, Αγγελικη, Εβιρι τι κανετε?

Εχω δυσαρεστα στο κομματι επισχεσης. Δεν μπορει να γινει για την ωρα, η εργοδοτρια μας τα εχει μελετησει ολα τα σεναρια και δεν μπορουμε να ξεφυγουμε ευκολα. Ο εργατολογος λεει για αρχη να κανουμε καταγγελια στην επιθεωρηση και μετα θα μας πει. Ο οαεδ δεν μου ξεκαθαρισε οτι μπαινουμε στο ταμειο ανεργιας, θα εξαρτηθει απο το εισοδημα και δεν απαντανε αν δεν εχουμε επισχεση στο χερι, κοντεψα να πλακωθω εκει μεσα. Αν τυχον βγει καταχρηστικη που μπορει να το κανει γιατι εχει αποδεικτικα το ποσο που θα επαιρνα απο τον οαεδ θα πρεπει να το δωσω πισω εγω, ειναι τοσο μπερδεμενα ολα.

Σημερα θα φαμε γιουβετσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αχ πολλες αρρωστιες διαβαζω! Περαστικά σε ολους βρε παιδια! Αντε να σταματησουν κι αυτες οι βροχες που δε λεει να στεγνωσει ο τοπος.

Τζενακι να χαιρεσαι το γιοκα σου! Και του χρονου με υγεια! Ειμαι σιγουρη οτι ολα ηταν τελεια βρε χρυσοχερα!

Ιωαννα περαστικα σε σενα και στον μικρο! Κριμα για τα νεα για την επισχεση. Σιγουρα η αφεντικινα σου δε θα εκανε κινησεις που δεν τις ειχε μελετησει. Φαινεται απο τη συμπεριφορα της γενικα.

Νικοοοο προσεχε την υγεια σου! Η υπερκοπωση δεν περνα σε μια εβδομαδα! Βαλε τη δουλεια σε ωραριο για να μπορεσεις να συνελθεις.

Σε εμας η ιωση καλά κρατει. Ο μικρος παιδευεται ακομα με πυρετο παρα την αντιβιωση. Ο βηχας σε ολους μας ειναι απαισιος και νομιζω οτι εγω ειμαι πλεον χειροτερα απ'ολους. Παρολα αυτα ηρθα απο χτες για δουλεια για να μη φαω όλες τις αδειες μου. Η μικρη δοκιμασε δυο συνεχομενες μερες σουπα(!!!!!!!) μετα απο καβγαδες που ειχα με τη γιαγια να μην της φτιαξει ιδιαιτερο φαγητο. Η εβδομαδα που περασε ηταν πολύ δυσκολη για εμενα και σε ψυχολογικό επίπεδο με αποτελεσμα να θελω να πάω Αθηνα και χτες ακομα αν γινοταν. Δεν ξερω παντως τι θα κανω αν δεν ευοδωθεί η μεταθεση φετος.

Δεν μαγειρευω καθολου αυτες τις μερες. Μαλλον ψαρια θα φαμε σημερα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδακια τι κανετε;

Αχ βρε παιδια ποσο ταλαιπωρειστε με την παλιοιωση!!! περαστικα σε ολους!!

Φωτεινη μου αναρρωτικη/ασθενειας καπως ετσι δεν λεγεται΄δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις να συνελθει; Αυτες τις μερες που ειχα κ εγω γιαγια σπιτι παρολο που με βοηθησε με τις δουλειες αυτο το πραγμα να επεμβαινει στο θεμα παιδιου δεν παλευεται!!! χαρας το κουραγιο σου!

Ιωαννακι στην δουλεια (μαλλον καλυτερα πρωην δουλεια ) του συζυγου με το που εκαναν επισχεση πηγαν με το χαρτι της επισχεσης στον ΟΑΕΔ κ πηραν επιδομα επισχεσης για ενα χρονο αν δεν κανω λαθος. Ψαξτο λιγο.Γιατι να βγει καταχρηστικη αφου δεν πληρωνεσαι !

Ευχαριστω για τις ευχες ολους σας! κ εσεις να ειστε καλα κ να χαιρεστε τις οικογενειες σας!

Χτες μαγειρεψα γαι σημερα κ αυριο.Εκανα φακες κ αρακα λαδερο με πατατες κ καροτα.Οποτε σημερα το απογευωα δεν εχει μαγειρεμα.Εχω να αλλαξω κατι δωρα των παιδιων κ αν προλαβω εχω κ δυο πλυντηρια για σιδερωμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...