Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα.. Περαστικα και αγυριστα σε οσους ειναι αρρωστοι.. Και εμεις ειμασταν... Τωρα ευτυχως καλυτερα, Ο αντρας μου ηταν χειροτερα απο ολους και ενω εβηχε αργησε να παει στον γιατρο και ηταν φουλ στα ακροαστικα 10 μερες αντιβιωση βαρια και εισπνεομενα και επανεξεταση και βλεπουμε. Προσεξτε με τον βηχα γιατι αυτες οι ιωσεις κανουν διαφορες επιπλοκες..

Μαγειρικα τωρα τις τελευταιες μερες εφτιαξα κορμο τερινα του Παρλιαρου, μπριζολες λεμονατες, μπιφτεκακια τα οποια τα καναμε σουβλάκια με τις πιτες για σουβλακια που εφτιαξα με συνταγη της ΕΒΙΡΙ και εγιναν πολυ ωραιες και λουκανικοπιτακια και τυροπιτακια με ζυμη που εφτιαξα εγω για τα παιδια...Σημερα λεω να φτιαξω φακες να κανουμε και λιγη αποτοξινωση... Ειμαι λιγο πεσμενη τελευταια, απο την κουραση πρεπει να ειναι, ελπιζω να συνερθω γρηγορα..


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα παιδακια τι κανετε;

Αχ βρε παιδια ποσο ταλαιπωρειστε με την παλιοιωση!!! περαστικα σε ολους!!

Φωτεινη μου αναρρωτικη/ασθενειας καπως ετσι δεν λεγεται΄δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις να συνελθει; Αυτες τις μερες που ειχα κ εγω γιαγια σπιτι παρολο που με βοηθησε με τις δουλειες αυτο το πραγμα να επεμβαινει στο θεμα παιδιου δεν παλευεται!!! χαρας το κουραγιο σου!

Ιωαννακι στην δουλεια (μαλλον καλυτερα πρωην δουλεια ) του συζυγου με το που εκαναν επισχεση πηγαν με το χαρτι της επισχεσης στον ΟΑΕΔ κ πηραν επιδομα επισχεσης για ενα χρονο αν δεν κανω λαθος. Ψαξτο λιγο.Γιατι να βγει καταχρηστικη αφου δεν πληρωνεσαι !

Ευχαριστω για τις ευχες ολους σας! κ εσεις να ειστε καλα κ να χαιρεστε τις οικογενειες σας!

Χτες μαγειρεψα γαι σημερα κ αυριο.Εκανα φακες κ αρακα λαδερο με πατατες κ καροτα.Οποτε σημερα το απογευωα δεν εχει μαγειρεμα.Εχω να αλλαξω κατι δωρα των παιδιων κ αν προλαβω εχω κ δυο πλυντηρια για σιδερωμα.

Τζενη πηγα στον οαεδ και δεν μου λενε ξεκαθαρα αν το παιρνω το επιδομα. Ο αντρας σου πριν ποσο καιρο το πηρε? Μας λενε οτι τιθεται θεμα εκκαθαριστικου κι αν ειναι πανω απο 10000 δεν το παιρνεις κι αν κριθει καταχρηστικη θα πρεπει εμεις να πληρωσουμε τον οαεδ

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννακι η δουλεια του εκλεισε περσυ το καλοκαιρι. Ο αντρας μου ηταν τυχερος κ βρηγκε αμεσως δουλεια κ δεν πηρε το επιδομα επισχεσης, αλλα οσοι απο τους συναδελφους του δεν βρηκαν ξ βρηκαν με μαυρα το πηραν.Αυτο για το εκκαθαριστικο δνε νομιζω να ισχυει γιατι το επαιρνε ατομο με 3000 μηνιαιο μισθο καθαρο,αρα το ετησιο βγαινει πολυυυ παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Καταχριστικη θα εβγαινε μονο σε περιπτωση που λεγατε που δεν λετε ψεματα , δηλαδη οτι σας χρωσταει πχ 10 μισθους ενω σας χρωσταει 1 ! επισης αν στο ενδιαμεσω τα βρειτε δηλαδη βρει λεφτα κ σας "ξεχρεωσει" η επισχυση σταματαει κ επιστρεφεις αν θες στην εργασια σου.Το ειχαμε ψαξει πολυ κοριτσι κ εμεις περσυ κ η αληθεια ειναι οτι δυσκολα βγαζεις ακρη ο καθενας λεει το κοντο του κ το μακρυ του ακομα κ μεσα απο τον ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε !!!

Αρρωστιες πολλες διαβαζω και στεναχωριεμαι ... Φωτεινη μου περαστικα κ καλη αναρρωση σε ολους κοριτσακι.Προσεξε πολυ τα μικρα κ τον μπαμπα ειναι υπουλη η πνευμονια.

Νινακι μου αρεσει που παντα βρισκεις τροπο κ ανακυκλωνεις η αλαλζεις τα φαγητα στο πιτς φυτιλι !! Μπραβο για ολα !!! Χρυσοχερα μου εσυ!:tongue: σε ευχαριστώ, αλλά τι να κάνω? να το πετάξω δε λέει! Άλλοι δεν έχουν να φάνε...

Στο παρτυ περασαμε πολυυυ ωραια !! τα πιτσιρικια το καταευχαριστηθηκαν ! Ο κλοουν τα απασχολησε πολυ καλα με πολλα παιχνιδια ,χορο κλπ για 3 ωρες κ οι μεγαλοι δεν ενοχληθηκαν καθολου πραγμα που τους αρεσε πολυ γιατι βρηκαν την ευκαιρια για κουβεντουλα κλπ.Τα παιδια παιξανε στο παιδικο αφου ειχαμε βγαλει ολα τα πραγματα κ ειχε μεινει μονο η κουκετα ετσι ειχα πολυ χωρο.Θεωρω οτι τους αρεσαν κ τα φαγητα κ τα γλυκα γιατι απο τα περισσοτερα εμειναν μονο οι πιατελες κ απο κατι πιτοειδη μειναν ελαχιστα τα οποια καταναλωθηκαν χτες το μεσημερι κ επισης ολοι μου ελεγαν οτι ηταν ωραια.

Εγω δεν μπορω να πω οτι κουραστηκα τοοσο πολυ γιατι ειχα κ την μαμα εδω που μου ειχα κανε ενα φρεσκαρισμα στο σπιτι αλλα ειχα οργανωθει οπως σας ειχα πει κ εδω κ μερες κανω κ απο κατι οποτε δεν μου φανηκε.Επισης ειχα παρει ειδη σερβιρισματος μιας χρησης κ οτι αδειαζε εμπεινε κατευθειαν στην σκουπιδοσακουλα κ ετσι δεν με δυσκολεψε κ το μαζεμα μετα.

Η τουρτα εγινε τελεια κ εμφανισιακα κ γευστικα.Ισα που προλαβα κ κρατησα ενα κομματι για τον συζυγο ,στην κυριολεξια εμειναν 3 κομματια χωρις να τα κοβω μεγαλα.

Κ του χρονου να ειμαστε καλα να ξαναγιορτασουμε το παιδακι μας.Στον μικρο τωρα σε λιγο καιρο που το περιμενει φετος που μεγαλωσε κ αυτος.

Μπράβο Τζένη, πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα και κυρίως δεν κουράστηκες πάρα πολύ:D... αυτό με τα είδη μίας χρήσης, είναι φοβερό... το είχα κάνει στο πάρτυ του άντρα μου και ξεμπέρδεψα άμεσα! Άντε, σειρά έχει ο μικρός.

Καλησπέρα κούκλες

Εγώ σήμερα δεν είμαι καλύτερα...τρομερός πονοκέφαλος, έντονος βήχας...και πολλές ζαλάδες....περιμένω να παραδώσω βιβλίο και δεν έχω προλάβει να ξεκουραστώ αλλά αν όλα πάνε καλά και σήμερα τελειώσω θα ξεκουραστώ από αύριο.

ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ μου περαστικά σας :( Τώρα διάβασα όλο αυτό που περνάς...μέσα από την καρδιά μου καλό κουράγιο βρε κούκλα...είναι άτιμος καιρός και ταλαιπωρείτε όλος ο κόσμος....υπομονή και περαστικά σε όλους!

Τζένη πολύ χάρηκα που περάσατε καλά!!! Τι όμορφο πρέπει να ήταν το πάρτυ!!! Μπράβο!!! Και του χρόνου :-D

Ιωάννα και σε σας περαστικά!!!!

Που να ναι η ΕΒΙΡΙ μας; δεν την είδα μέσα εδώ και μέρες. Μαγειροστρατηγέεεεε μουυυυυυυυ!!!!!Μας λείπεις!!!!!!!!!!!

Κορίτσια πραγματικά δεν ξέρω πόσα ντεπόν, ασπιρίνες και άλλα τέτοια κατασκευάσματα έχω καταναλώσει τις τελευταίες μέρες + τα φάρμακα για τον ίλιγγο και πάει λέγοντας...στο τέλος θα πάθω ανοσία. Τουλάχιστον έφυγε το καρούμπαλο από το χτύπημα στο καλοριφέρ :mrgreen:

Βρε Νίκο, δύσκολη περίοδος για σένα... ευχάριστη μεν λόγω βιβλίου, αλλά... πάρε καμία βιταμίνη και να τρως καλά, μη σε πειράξουν στο στομάχι τα πολλά ντεπόν!

Καλημερα σε ολους!

Ηρθα για δουλεια αλλα δεν νιωθω πολυ καλα, εχω πολυ ατονια, ζαλαδα λιγη και ποναει το σωμα μου. Ο μικρος εχτες εκανε παλι πυρετο και τον πηγαμε στο γιατρο και εχει γριπη τυπου Α και υγρο στο αυτι.

Φωτεινη πως εισαστε?

Τζενη και του χρονου. Φανταζομαι τι ωραια θα τα ειχες κανει

Νικο βαλε σε προτεραιοτητα την υγεια σου!

Νινα, Αγγελικη, Εβιρι τι κανετε?

Εχω δυσαρεστα στο κομματι επισχεσης. Δεν μπορει να γινει για την ωρα, η εργοδοτρια μας τα εχει μελετησει ολα τα σεναρια και δεν μπορουμε να ξεφυγουμε ευκολα. Ο εργατολογος λεει για αρχη να κανουμε καταγγελια στην επιθεωρηση και μετα θα μας πει. Ο οαεδ δεν μου ξεκαθαρισε οτι μπαινουμε στο ταμειο ανεργιας, θα εξαρτηθει απο το εισοδημα και δεν απαντανε αν δεν εχουμε επισχεση στο χερι, κοντεψα να πλακωθω εκει μεσα. Αν τυχον βγει καταχρηστικη που μπορει να το κανει γιατι εχει αποδεικτικα το ποσο που θα επαιρνα απο τον οαεδ θα πρεπει να το δωσω πισω εγω, ειναι τοσο μπερδεμενα ολα.

Σημερα θα φαμε γιουβετσι!

Ελπίζω να βρεις άκρη με την δουλειά... η Τζένη είναι ότι πρέπει, καθώς έχουν την περσινή εμπειρία... Από υγεία, μάλλον δεν σου έχει περάσει η ίωση και είσαι έτσι... δεν μπορείς να μείνεις σπίτι λίγο?

Καλημέρα.

Αχ πολλες αρρωστιες διαβαζω! Περαστικά σε ολους βρε παιδια! Αντε να σταματησουν κι αυτες οι βροχες που δε λεει να στεγνωσει ο τοπος.

Τζενακι να χαιρεσαι το γιοκα σου! Και του χρονου με υγεια! Ειμαι σιγουρη οτι ολα ηταν τελεια βρε χρυσοχερα!

Ιωαννα περαστικα σε σενα και στον μικρο! Κριμα για τα νεα για την επισχεση. Σιγουρα η αφεντικινα σου δε θα εκανε κινησεις που δεν τις ειχε μελετησει. Φαινεται απο τη συμπεριφορα της γενικα.

Νικοοοο προσεχε την υγεια σου! Η υπερκοπωση δεν περνα σε μια εβδομαδα! Βαλε τη δουλεια σε ωραριο για να μπορεσεις να συνελθεις.

Σε εμας η ιωση καλά κρατει. Ο μικρος παιδευεται ακομα με πυρετο παρα την αντιβιωση. Ο βηχας σε ολους μας ειναι απαισιος και νομιζω οτι εγω ειμαι πλεον χειροτερα απ'ολους. Παρολα αυτα ηρθα απο χτες για δουλεια για να μη φαω όλες τις αδειες μου. Η μικρη δοκιμασε δυο συνεχομενες μερες σουπα(!!!!!!!) μετα απο καβγαδες που ειχα με τη γιαγια να μην της φτιαξει ιδιαιτερο φαγητο. Η εβδομαδα που περασε ηταν πολύ δυσκολη για εμενα και σε ψυχολογικό επίπεδο με αποτελεσμα να θελω να πάω Αθηνα και χτες ακομα αν γινοταν. Δεν ξερω παντως τι θα κανω αν δεν ευοδωθεί η μεταθεση φετος.

Δεν μαγειρευω καθολου αυτες τις μερες. Μαλλον ψαρια θα φαμε σημερα.

Φιλια

Αχ Φωτεινούλα! Κουράγιο! Μακάρι να πάει καλά η μετάθεση σου:D

Γεια σας και απο μενα.. Περαστικα και αγυριστα σε οσους ειναι αρρωστοι.. Και εμεις ειμασταν... Τωρα ευτυχως καλυτερα, Ο αντρας μου ηταν χειροτερα απο ολους και ενω εβηχε αργησε να παει στον γιατρο και ηταν φουλ στα ακροαστικα 10 μερες αντιβιωση βαρια και εισπνεομενα και επανεξεταση και βλεπουμε. Προσεξτε με τον βηχα γιατι αυτες οι ιωσεις κανουν διαφορες επιπλοκες..

Μαγειρικα τωρα τις τελευταιες μερες εφτιαξα κορμο τερινα του Παρλιαρου, μπριζολες λεμονατες, μπιφτεκακια τα οποια τα καναμε σουβλάκια με τις πιτες για σουβλακια που εφτιαξα με συνταγη της ΕΒΙΡΙ και εγιναν πολυ ωραιες και λουκανικοπιτακια και τυροπιτακια με ζυμη που εφτιαξα εγω για τα παιδια...Σημερα λεω να φτιαξω φακες να κανουμε και λιγη αποτοξινωση... Ειμαι λιγο πεσμενη τελευταια, απο την κουραση πρεπει να ειναι, ελπιζω να συνερθω γρηγορα..

Τελικά κανείς δεν την έχει γλυτώσει φέτος:(

Σήμερα θα φτιάξω σπαλομπριζόλες στο αντικολλητικό και έχω βράσει ρύζι για συνοδεία... την μπριζόλα πρώτη φορά την φτιάχνω έτσι... μία που έκανα δοκιμή, βγήκε λίγο σκληρή... ελπίζω να πετύχω τις υπόλοιπες.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ιιιιιιι κορίτσια σήμερα είδα την εφημερίδα και είχε τα 18 νέα βιβλία που ξεχώρισαν τον Χειμώνα και τα 2 ήσαν δικά μου! Χάρηκα πολύ και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας φιλενάδες!!! Πω πω χάρηκα και θα πάω να κάνω γλυκό! Μεταξύ μας έχω καιρό να μπω στην κουζίνα και λέω σήμερα να το κάνω. Μου φτιάχνει πολύ την ψυχολογία και θα με βοηθήσει πολύ. Γενικά το πάω πιο....λαου λαου τώρα λόγω ιλίγγων οπότε μπαίνω πιο συχνά και σας διαβάζω.

Νινα και μεις μπριζόλες σήμερα. Στον φούρνο με λεμονάκι και πατατούλες!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ βρε κούκλα...ελπίζω να έχει αίσιο τέλος το θέμα της μετάθεσης!!!Τώρα από βήχα μια από τα ίδια....

Μου δίνει ο γιατρός ένα εισπνεόμενο που βέβαια δεν κάνει και τίποτα...μπούρδες...αυτό με τον βήχα το έχω απ΄τον στρατό που είχα περάσει μια λοίμωξη και κάθε χρόνο τέτοια εποχή παθαίνω παροξυσμό βήχα.

Ιωαννα περαστικα σας και σε σένα και στο παιδί! Όλο αυτό για την επίσχεση...πολύ κρίμα...

Κορίτσια χαίρομαι που αυτές τι μέρες επέστρεψα στο φόρουμ. Ένιωθα άσχημα που δεν μπορούσα να σας παρακολουθώ κάθε τόσο και έχανα εξελίξεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν κριθει καταχρηστικη θα πρεπει εμεις να πληρωσουμε τον ΟΑΕΔ και εκείνη έχει χαρτια με δικη μας υπογραφη οταν εκανε μειωση μισθου οτι εχουμε ενημερωθεί για το προβλημα της εταιριας, με αυτο λοιπον και τον αρνητικο ισολογισμο και τις προκαταβολες που δινει ειναι πληρως κατοχυρωμενη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κουκλες! βασικά καλημέρα

η ώρα ειναι 5 και μολις τελειωσα την δουλειά. Αυτή την στιγμή παλεύω με ενα κεικ σοκολάτας που εκαμα το μεσημέρι...διάολε δεν ειναι αυτη ώρα για κεικ αλλά έχει πάνω του λιωμένη σοκολάτα και γλυκό κεράσι...ίσως μια κουταλίτσαααα...μια κουταλιά δεν εβλαψε ποτε κανέναν ε; ελπιζω να μην ξυπνήσει η γυναίκα γιατί τοτε θα ζησουμε στιγμες τύπου "αγάπη μου δεν ειναι αυτό που νομίζεις θα σου εξηγήσω :D"

kappaepsiloniotakappa_zpssmxnbbf2.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα

Βρε τι βλεπουν τα ματια μου πρωι πρωι !!! Νικο κολαση!!!

Ιωαννακι μου αλλο συμφωνω γι αμειωση μισθου κ αλλο δεν πληρωνομαι καθολου.Η επισχεση γινεται οταν για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα οι εργαζομενοι δουλευουν χωρις να πληρωνονται.

Πως πανε οι τα αρρωστουλικα σημερα;

Εγω ξυπνησα με ενα ελαφρυ γαργαλητο στο λαιμο.Ελπιζω να μην με ριξει κατω.

Σημερα τρωμε τις φακες. Για αυριο λεω να κανω γιουβαρλακια.

Φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χτες δεν μπήκα καθόλου γιατί είχα άδεια. Πήγα στο σχολείο της κόρης μου όπου μας έκαναν μία ενημέρωση σχετικά με το υπάρχον εκπαιδευτικό σύστημα και τις αλλαγές που θα γίνουν στο Λύκειο και τις εξετάσεις. Αν ψηφιστούν όλα αυτά που λένε θα είναι καλύτερα τα πράγματα για τους μαθητές. Θα δείξει...

Σήμερα τρώμε διάφορα φαγάκια που έχουν μείνει από το Σαββατοκύριακο.

Φωτεινή δεν δικαιούσαι αναρρωτίκή άδεια? Γιατί χρεώνεσαι κανονική? Περαστικά πάντως!

Ιωάννα νομίζω ότι πρέπει να μιλήσεις στο τηλέφωνο με το Τζενάκι μας σχετικά με την επίσχεση, μιά και από φαίνεται τα έζησε από κοντά κι εκείνη και ίσως σε βοηθήσει. Περαστικά στο μικρούλη σου!

Νίκο τι κέικ είναι αυτό? Μου έτρεξαν τα σάλια πρωί πρωί! Σχετικά με τον βήχα σου μήπως να πας σε κάποιον αλλεργιολόγο γιατί έτσι όπως το περιγράφεις για αλλέργία μου ακούγεται? Δεν έχεις να χάσεις τίποτα...

Νινάκι όσες φορές έχω φτιάξει μπριζόλες στο τηγάνι δεν μου έχουν βγει και πολύ μαλακές γι΄αυτό και το απόφέυγω. Εσένα πως βγήκαν τελικά?

VGI περαστικά και σε σας! Είστε καλά τώρα?

Το Εβιράκι μας προφανώς έχει απορροφηθεί με το μπλογκ της! Πολλά φιλάκια αρχηγέ μας!!!

Πολλά φιλιά και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια της μαγειροπαρέας μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Αγγελικουλα !! μακαρι να αλλαξει το εκπαιδευτικο συστμα γιατι ειναι αστα να πανε!!

εννοειται πως οτι χρειαστει η Ιωαννα ειμαι εδω!! κ εμας τετοια τους ελεγαν κ τους απειλουσαν για να μην κανουν επισχεση κ τελικα παλι καλα 3-4 μερες πριν κλεισει το πηραν αποφαση κ εκαναν κ παλι καλα δηλαδη γιατι εστω κ αυτο το επιδομα κατι επαιρναν για ενα μεγαλο διαστημα. Εμας μεχρι την προηγουμενη πριν κλεισει τους κοροιδευε οτι πηρε ενα δανειο κ σωθηκαν κλπ βλακειες κ την αλλη μερα πηγαν κ βρηκαν λουκετο.

εμεις ειχαμε ρωτησει κ γνωστο φιλου μας που ασχολειται με τετοια θεματα κ μας ειχε πει πως οσο ειναι ενεργη η εταιρεια αν κινηθεις νωρις νομικα κατι μπορεις να παρεις αλλιως μετα αν πτωχευσει κλπ πολυυυ δυσκολα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!

Αγγελική με έβαλες σε σκέψεις και σήμερα το πρωί το έψαξα και....είναι αλλεργία...δεν το πιστεύω...για αυτό κάθε τέτοια εποχή ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΛΕΥΡΑ απο τον βήχα...τώρα πρέπει να πάρω αγωγή...παιδιά είναι απίστευτό γιατί ποτέ δεν μου χε περάσει από το μυαλό πάντα σκεφτόμουν ότι είναι απλά επίμονος βήχας απο κρύωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έτρεχα όλη μέρα κάθε μέρα. Ξυπνάω στις 5.30 και γυρνάω στο σπίτι κατά τις 6. Μέχρι να δω τη μικρή, να συμμαζέψω, να μαγειρέψω...πάει πέρασε η ώρα και με το που κοιμηθεί η μικρή κάνω νάνι κι εγώ.

Μαγειρικά το ΣΚ φάγαμε κοκκινιστό μοσχάρι με μακαρόνια, τυρόπιτα με σπιτικό φύλλο, Δευτέρα μπιφτέκια κοτόπουλου με μαρουλοσαλάτα, Τρίτη ήρθαν κάτι φίλοι το βράδυ από το σπίτι και έφτιαξα ποικιλία κρεατικών από τα περισσευούμενα μπιφτέκια-λουκάνικα Μυκόνου στο φούρνο-πανσετούλες στο τηγάνι, σαλάτα, τυριά, μελιτζανοσαλάτα. Για σήμερα το μενού έχει μπάμιες.

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα της παρέας! Ελπίζω να αναρρώνετε!!!

Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσια και το αγόρι που με κόλασε πρωί πρωί σήμερα με το κεικ!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Νίκο μίλα με αλλεργιολόγο κι εκείνος θα σε κατευθείνει για το τι να κάνεις. Εγώ τέλος του μήνα θα πάω να πάρω τις εξετάσεις αίματος που έχω κάνει και θα του τις πάω. Εκεί μαζί με τα τέστ που έχουν γίνει ήδη θα έχουμε μία συνολική εικόνα οπότε και θα προχωρήσουμε σε αγωγή.

Στρουμφιτούλα στο τρέξιμο είσαι κι εσύ βρε κορίτσι... Κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς για να μην πέσεις κάτω!

Τζενάκι οι εργοδότες είναι πάρα πολύ πονηρόι και σίγουρα ξέρουν τι κάνουν! Μακάρι το Ιωαννάκι μας να προλάβει να κάνει κάτι πριν το κλείσει το μαγαζί η αφεντικίνα τους, γιατί κάτι τέτοιο μυρίζομαι....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εμεις ευτυχως σημερα ειμαστε καλυτερα. Εχτες ηταν η χειροτερη μερη. Τετοια κοπωση δεν εχω ξανανιωσει, ουτε δυναμη ν αναπνευσω δεν ειχα.

Smurfita πως πανε οι ετοιμασιες σου?

Νικο τι κολασμενο κεικ ειναι αυτο καλε?

Δεν ειπε η εταιρια να μην κανουμε επισχεση. Απλα ο εργατολογος ειπε οτι υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο και εμεις καλουμαστε να αποφασισουμε. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυριο θα παμε να κανουμε μια καταγγελια να υπαρχει να ειμαστε κατοχυρωμενοι. Πτωχευση δεν κανει, εβαλα το δικηγορο μου να το ψαξει, δεν εχει κανει καμμια τετοια κινηση. Τωρα εφεραν νεο διευθυντη να μας βαλει σε ταξη

Φωτεινη παρε καμμια αναρρωτικη να ηρεμησεις και να συνελθεις

Τζενακι σ ευχαριστω για τις συμβουλες σου

Αγγελικη αντε να παρεις κι εσυ τα αποτελεσματα των εξετασεων να ξεκινησεις την αγωγη και να ηρεμησεις. Μακαρι ν αλλαξουν οπως λες τα πραγματα στα σχολεια αφου ειναι προς οφελος των παιδιων

Νινα, Εβιρι τι κανετε?

Σημερα τρωμε γιγαντες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...