Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

manoulina εύκολα και νόστιμα φαγάκια φτιάχνεις!

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ! 

Κοιτάω να μην είναι πολύ μπελαλίδικα.  Αυτές τις μέρες υπάρχει μια βαρεμάρα. ... τα μακαρόνια βέβαια είναι επιθυμία των σπόρων. .


bV53p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Χαχαχαχα βαρεμάρα δεν λες τίποτα. Από εβδομάδα όμως που επιστρέφει η κόρη μου πρέπει να οργανωθώ και να γεμίσω κανένα ντουλάπι αλλά και το ψυγείο. Και φυσικά να αρχίζω να μαγειρεύω συχνότερα!!!! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πωπω κορίτσια για να δείτε τι παιδί είναι..οταν θέλει τσίσα ή παει μόνος του στο γιογιο ή ορθιος στη δικιά μας τουαλέτα τώρα επειδη μαγείρευα τσιγαριζα κρεμμυδι και δεν μπορούσα να φύγω θέλω λεεί τσισα του λεω πήγαινε μου λεει θελω στη δικια σας του λεω πήγαινε το βοήθησα να κατεβάσει τα ρούχα του να δει ότι δινω σημασια όχι λεει θέλω να κατσω απλα για να παω εγώ να το σηκωσω και όταν τελείωσε μπήκα στη κουζίνα και κοπάντησε τη πόρτα του διαδρόμου  και μετά κανει και ένα προσποιητό ηλίθιο κλάμα μου έρχεται να κλαίω από τα νεύρα . και να πεις βαριόταν πήγαμε βόλτα και μόλις γύρισε επαιζε μέχρι πριν από λίγο με το γειτονα του οποίου έκανε και τη ζωή μαύρη γιατί αν δεν έκανε αυτό που ηθελε εκλαιγε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια σημερα φαγαμε στη μαμα μου κοτόπουλο με κριθαράκι χτες φαγαμε πρόχειρα τυροπιτακια κ αυγα μιας κ την μικρη την ειχε η μαμα μου 

Νινα ευχαριστω του χρονου παλι θαλασσα..χαχα καλα εκανες κ δεν μαγειρεψες ξεκουραση..εμας ειχε πρωινο κ μεσημεριανο οποτε ολα ηταν ετοιμα..κ φυσικα περασανε γρηγορα οι μερες

Φωτεινη μ ναι το μερος που πηγαμε ειναι για οικογενειες μεναμε κ απεναντι απο τη θάλασσα πρωι απόγευμα πηγαιναμε ειχε κ παιδικη χαρα κ παιδότοπο για την μικρη περασε τέλεια..κανελονια με κιμα καιρο εχω να κανω..μου δωσες ιδεα 

Αγγελική ξεκουράσου απο μαγειρικη μεχρι να ερθει η κορη

Ροζουλινι ετσι ειναι τα μικρα κ εμενα η δικη μου βαριεται ευκολα κ ολο κ κάτι καινουριο θέλει κ τις περισσότερες φορες κ εμενα μαζι..καλα αν ειναι με τον αντρα μου χαμο κάνουν πολυ παιχνιδι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω ο ένας θέλει το ένα ο άλλος το άλλο υπηρετικό προσωπικό και το ευχαριστώ του γιου μου ε αν πω σε.κατι όχι είσαι κακία μαμά δεν σε αγαπώ πια 

Χαίρομαι που περάσατε τέλεια .εγώ ψάχνω εισητήρια για Αθήνα χριστούγεννα αλλά είναι πολύ ακριβά .έλεος και το καλοκαίρι για Κύπρο ήταν πολύ ακριβά αυτή η χρονιά είναι χάλια στα εισητήρια

Εγώ αύριο θα κάνω κουνελάκι αλλά δεν αποφάσισα ακόμα το πώς κοκκινιστό;στιφάδο η λεμονάτο 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Τελικά χτες αυτοσχεδιάσα με δύο μπουτάκια κοτόπουλο ψητά που είχα. Τα πέρασα στην κατσαρόλα με λεμονάκι, μουστάρδα και κρασάκι, τα άφησα λίγο να δέσει η σαλτσούλα τους κι έγιναν μούρλια! ¨Εφτιαξα και πιλάφι σε 30 λεπτά είχα έτοιμο φαγάκι.

rozoulini τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία ζητάνε όλη μας την προσοχή 24 ώρες το 24ωρο. Μεγαλώνοντας θα αλλάξει αυτό. Και όταν θα πάει σχολείο θα βρει φίλους και θα ανεξαρτητοποιηθεί ακόμη πιο πολύ.

Λιάνα από Δευτέρα το κοριτσάκι  μου θα είναι εδώ και από την επόμενη Δευτέρα και ο μικρός μου. Πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι προγράμματα φαγητού και να βγω από το summer mode που λειτουργούσα τους τελευταίους 2 μήνες.

Γιά σήμερα δεν μαγείρεψα τίποτα καθώς φεύγουμε μετά την δουλειά για Γιάννενα.

Εύχομαι σε όλο το μαγειροπαρεάκι καλό Σαββατόκυριακο!

 

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι μου κάνετε; βλεπω επιστρέψατε, καλο φθινόπωρο να εχουμε ολοι. Σε λίγο ξεκινανε και τα ζουζουνια σχολείο ωχ αμαν. 

Εγω εχω πηξει στη δουλειά υπάρχουν μερες που δεν προλαβαινω να πιω ουτε νερο καλα για φαγητο ουτε λογος στη δουλειά. Λεω αντε να φθινοπωριασει να μαζευτούμε λιγο γιατι κουράστηκα πολυ. 

Εμεις δεν έχουμε παει πουθενα αλλα κανονισα για τελος Σεπτεμβρίου να παμε μια βδομαδα Γιάννενα με μια φιλη μου και το παιδι της. Ακομα δεν θα εχουν αρχισει τα σχολεία και θα την κανουμε.

Τωρα που είμαστε ολες εδω λετε να καταφέρουμε να πιουμε καφέ; 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περνάτε; Μαζευτηκε ο κοσμος στις πόλεις; Χτες έφυγαν πολλοι από εδω και σε λίγο θα μεινουμε εμεις κι εμεις. Βεβαια ο τουρισμος θα συνεχισει αλλά θα ειναι μεγαλύτερης ηλικίας.

Ιωαννα καλά θα κάνετε και θα λείψετε μια εβδομάδα. Τα Γιαννενα ειναι πολύ ωραια και ειμαι σίγουρη οτι θα το ευχαριστηθείτε. 

Αγγελική πρέπει να οργανωθείτε ξανά ε; Πάντως είναι ωραίο το summer mode. Εμεις το καλοκαιρι είμαστε στο αντίθετο mode αφου έρχεται κοσμος στο σπιτι και πληθαινουν οι αναγκες.

Ροζουλίνι ωραιο το κουνελάκι. 

Λιανα με το καλό να πατε και του χρόνου διακοπουλες! Θα ξεκινησει φέτος η μικρουλα παιδικό σταθμό;

Στο θέμα μας: Παρασκευή σουτζουκάκια με ρυζι αφού μας ήρθαν εκτάκτως επισκέψεις και αμυγδαλόπιτα για γλυκό, Σαββατο είχαμε παει εκτός του χωριου για μπανιο και το συνδυάσαμε με έξοδο για φαγητό όπου φαγαμε θαλασσινά και Κυριακή αρνάκι στο φούρνο με πατατες. Για σημερα έχουμε γεμιστά τα οποία ετοιμάσαμε από χτες για να παρει μαζι του κι ο άντρας μου. Γενικά την εβδομάδα θα τη βγαλουμε με έτοιμα φαγητά καθώς ετοιμάζοντας για τον σύζυγο κρατήσαμε κι εμεις. Αντε να ξεκουραστούμε λιγακι απο το βραχνά.

Ασχετο: διαβαζω για τα διατροφικά σκάνδαλα στην Ευρώπη κι αναρωτιέμαι πόσο έχουμε ξεφύγει...

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας και για αύριο μία μακαρονάδα με κόκκινη σαλτσούλα. Θα φτιάξω σήμερα και λίστα για το σούπερ μάρκετ για να μπω σε πρόγραμμα.

Επιστρέψαμε χτες με την κόρη μου από Γιάννενα. Και απο ότι είδαμε είχε και κάμποση επιστροφή. Το διαπιστώσαμε και το πρωί ερχόμενοι στην δουλειά. 

Μαγειροπαρεάκι έχω δουλίτσα. Θα τα πούμε και πιο μετά....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

εμάς εδώ ακόμη έχει πολύ τουρισμό και ειδικά από Αθήνα ,πιστεύω αυτή η βδομάδα θα είναι η τελευταία

κοτόσουπα θα κάνουμε εμείς σήμερα

βρε κορίτσια λίγη βοήθεια πως οργανώνεστε εσείς που δουλεύετε με το φαγητό;

θα φεύγω το πριώι 7 και θα γυρίζω 4 μαζί με τους άντρες μιυ και όταν είμαι απόγευμα θα φεύγω 1230-1 και θα γυρίζω 930 . ο μικρός το μεσημέρι τρώει στις 2-230 αλλιώς αρχίζει τις βλακείες οπότε κάθε μέρα θα πρέπει να πέρνω φαγητό στη πεθερά μου και όταν είμαι απόγευμα και στον άντρα μου

Link to comment
Share on other sites

rozoulini εγώ μαγειρεύω από την προηγούμενη. Κάθε Σάββατο βγάζω κι ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού και κάνω τα ανάλογα ψώνια. Σε πολλές περιπτώσεις όμως μαγειρεύω από το Σαββατοκύριακο τα περισσότερα φαγητά της εβδομάδας κι έτσι μεσοβδόμαδα κάνω συμπληρώματα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αυτό έλεγα να κάνω αλλά αν τη προηγούμενη έρθω 930 σπίτι και μέχρι να κοιμίσω το μικρό πάει έντεκα και φύγω την επόμενη εφτά πότε θα γίνουν...άσε που ψάχνω ιδέες γιατί δεν τρώνε πάντα της προηγούμενης μέρας..μακάρι όταν τλχ είμαι απόγευμα να μαγειρεύει η πεθερά μου...ο μικρός τρώει ούτε μισό πιατάκι για το μεσημέρι αυτό θα πέρνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...