Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα! Πως τα περνάτε; Εδω εχει ψυχρανει αρκετα ο καιρος.

Λιανα μου καλή αρχή στο καμάρι σου! Μια χαρα θα τα παει μην ανησυχεις καθολου. Να τη χαιρεσαι!

Τζενη οντως εχουν πλάκα τα παιδια. Η δικια μου είναι αναλογα με τις ώρες, αν ειναι κουρασμενη τη βολευει να τα κανω καλύτερα αν δεν ειναι θυμαται τι εφτιαχνε στα νιατα της. Αυτο που την ενοχλει ειναι οτι τα παιδια περιμενουν εμενα για να πουν οτιδηποτε, πως ηταν η μερα τους, αν χτυπησαν καπου π.χ. και δεν τα λένε και σε εκεινη. 

Νινα αν συνεχισει έτσι ο καιρος η κοτοσουπα ειναι πολύ ωραια ιδέα. Το ζυμωμα ειναι το ευκολο της υποθεσης, το να καθεσαι πανω απο τις κατσαρολες θεωρω οτι μας παιρνει περισσοτερο χρόνο. 

Αγγελικη οργανώθηκες βλέπω. Καλώς όρισε και το ζουζουνι σου! Μαζευτηκατε ολοι μαζι ξανα. 

Χτες μας προεκυψαν τελευταια στιγμή καλεσμένοι κατι γνωστοι μας απο Ιταλια. Ετσι φτιαξαμε για ευκολία κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες. Εχει περισσέψει λιγο και για σημερα και με μια μακαροναδα για τα παιδια ξεμπερδεψαμε. Εγω θα τσιμπησω κατι νωρις στη δουλεια γιατι μετα έχω να παω σε παρτυ.

Φιλια σε ολο το παρεακι

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα έμεινε κριθαράκι με κρεατάκι από χτες και έχει και  μία μερίδα γεμιστά, οπότε δεν μαγείρεψα.

Φωτεινούλα μου ήρθε το αγοράκι μου και μπήκα στο σπίτι χτες και βρήκα σκόρπια στο σαλόνι παιχνίδια. Σήμα κατατεθέν του ταλιμπάν μου! Και αφού μου είπε τα νέα του, είδε για λίγο κάποιο παιδικό στην τηλεόραση και στην συνέχεις άρχισε να λέει ότι βαριέται. Εμ πως να μην βαριέται που ήταν όλη την μέρα με το ποδήλατο στους δρόμους? Να τον δω τι θα κάνει τώρα που θα είναι όλη μέρα στο σπίτι! 

Οι ξένοι σας ήρθαν μόνο για χτες ή τους φιλοξενείτε? 

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μου το σκεφτονται οτι σιγα σιγα θα κλειστουνε και παρα το γεγονος οτι το βραδυ εχει κρυο μπορεις να πεις επιμενουν να πηγαινουμε βολτα. Οι ξενοι μας μονο χτες ειχαν έρθει. Περασαμε ωραια γιατι είχαμε να τους δουμε απο κοντα 28 χρονια! 


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια υπέροχα!

Πάει καιρόοοοος που εξαφανίστηκα αλλά τρέχω με ένα σωρό βιβλία και πράγματα και πραγματικά δεν προλαβαίνω να πάρω ανάσα! Κάποια από τα κορίτσια μας τα έχω κοντά στο facebook οπότε μαθαίνω τα νέα τους απ εκεί.

Μόλις μπήκα και είδα πως έχουν γίνει αλλαγές εδώ! Μου αρέσει το νέο look του forum αλλά με μπερδεύει λίγο! Θα το συνηθήσω!

Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Εβίρι μαγειροστρατηγέ μου, Τζένη, Ιωάννα, όλα τα παιδιά (την Αγγελική μας, την φωτεινή, την Νίνα τiς βλέπω στο fb) θα σας "ψαχουλέψω" τώρα μέσα στο forum για να μάθω τα νέα σας! 

 

Πολλά φιλιά!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Νίκο μας! 

Χαιρόμαστε για τα επιτευγματά σου και ας σε έχουμε χάσει από το παρεάκι μας! Δεν μας είπες, πως τα πας με την κουζίνα? Προλαβαίνεις να μαγειρέψεις καθόλου? 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα...σουτζουκακια με ρυζι σημερα κ χτες φασολάκια που θα φαμε κ αύριο εχω εξωτερικες δουλειές να μην εχω κ μαγειρεμα

Γεια σου Νικο

Νινα πιστευω ειναι ανάλογα η πατατα εγω οταν φτιάχνω τουρλού γινεται πολυ γρηγορα..σκορδαλιά με ψωμι φτιαχνω...κ με πατατα μ αρεσει

Αγγελικη ηρθε το αγορι σου;ηρθε κ ο χαμος στο.σπιτι;χαχα μια χαρα

Αχ η μικρή μου δεν καθεται στον παιδικό πολυ κλαμα..Την πρωτη μερα στην αρχη καλα μετα που δεν μας εβλεπε χαμος..κ χτες κ σημερα μπηκα λιγο μολις βγήκα κλαμα..σταμάτησε βέβαια λιγο αλλα δεν εκατσε..στεναχωριεμαι αγχωνομαι βλεπω αλλα που δεν τους νοιαζει κ λεω ποτε θα κατσει...ουφ για να δουμε αυριο

Link to comment
Share on other sites

Λιάνα όλα τα παιδιά περνάνε αυτήν την φάση. Αλλά είναι φάση στην οποία πρέπει να δείχνεις αποφασιστικότητα και σταθερότητα. Κάθε φορά που την παίρνεις απο το σχολείο να μιλάτε για αυτά που της άρεσαν εκεί και να της τα θυμίζεις και σε άσχετες στιγμές. Τα αρνητικά να τα αφήνεις ασχολίαστα ή να τα λέτε εκείνη την ώρα και μετά να τα ξεχνάς. Και όταν την ρωτάς για το σχολείο θα την ρωτάς με θετικές ερωτήσεις του τύπου " Τι ωραία τραγουδάκια είπατε στο σχολείο?" ή " Πες μου ποιό παιχνίδι σου αρέσει εκεί?" . Μην την ρωτήσεις όμως αν πέρασε ωραία στο σχολείο γιατί έτσι της δίνεις την ευκαιρία να σου απαντήσει " Όχι " και θα μπείτε σε διαδικασία αρνητικής κουβέντας.... Τα έχω περάσει πρόσφατα με τον μικρό και δεν ήταν εύκολο αλλά τελικά τα καταφέραμε. όπως όλα τα παιδιά άλλωστε.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Άσε Αγγελική! Είχα καιρόοοοοο να μπω στην κουζίνα γιατί έτρεχα με αποτέλεσμα να μπω για πρώτη φορά πριν λίγους μήνες ξανά. Τα έκαψα όλα, τα έκανα όλα μαντάρα και γενικότερα στενοχώρηθηκα πολύ. Αλλά η μαγειρική όπως φαίνεται δεν ξεχνιέται -ιδιαίτερα αν την αγαπάς- με οδηγό τους θησαυρούς της Εβίρι μας και μπόλικη προσπάθεια ξανάρχισα να μαγειρεύω. Δεν είναι τόσο η μαγειρική (συνταγές κτλ) που είχα ξεχάσει, όσο η "φασαρία" της κουζίνας. Ο νεροχύτης, τα πιάτα κτλ. Αυτό είναι που είχα ξεσυνηθήσει πιο πολύ.

Σήμερα δεν μαγείρεψα, όμως για αύριο ετοιμάζω..."αδειανά".

Τι είναι τα αδειανά;

Τα παιδιά δεν έτρωγαν ποτέ, μα ποτέ, τα γεμιστά. Βρε τι με το καλό, τι με την γκρίνια, δεν τα άγγιζαν. Πήγαν τα πουλάκια μου στον παππού και την γιαγιά να κάμουν τις διακοπές τους, και ένα μεσημέρι το τραπέζι είχε γεμιστά. "Μα εμείς δεν τα τρώμε τα γεμιστά" είπαν με μια φωνή τα πονηρά, αλλά ο παππούς τους είχε απάντηση..."βρε παιδιά δεν είναι γεμιστά! είναι...αδειανά".

Και τα έφαγαν! Και τους άρεσαν πολύ!

Αύριο λοιπόν θα δοκιμάσω και εγώ την συνταγή του παππού και θα μας κάνω...αδειανά!

Ελπίζω να πιάσει και πάλι!

Λιάνα γεια σου και σένα!

Χάρηκα που επέστρεψα. Από βδομάδα αρχίζω να γράφω πάλι οπότε θα εξαφανιστώ πάλι αλλά όσο μπορώ να μαθαίνω νέα σας το χαίρομαι πολύ. Μου λείπετε όλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νικο γεια σου και χαρα σου! Χαιρομαι που εισαι καλά και κυρίως χαιρομαι για τη δημιουργικοτατη δουλεια σου! Εμεις άλλωστε "βλεπομαστε" κι αλλου. Ωραιος ο παππους με τα αδειανα. Να ειστε ολοι σας καλά κι όποτε μπορεις λέγε μας τα νέα σου. Ο μεγαλος σου θα παει νήπιο ή πρώτη φέτος;

Λιανα μην αγχωνεσαι. Φαση είναι. Ο γιος μου δεν έκλαιγε αλλά καθοταν σε μια γωνια ολη την ωρα λέγοντας "θέλω τον παππου" (ο παππους τον πηγαινε) για καμια εβδομαδα. Μετα συνηθισε μια χαρα. Στην αρχη έπαιζε λιγο μονος του και μετα οταν μεγαλωσε έπαιξε και με τα αλλα παιδια. Αφου η δασκάλα δεν το πιστευε. Στην αρχη έλεγε οτι θα δυσκολευτει πολύ αλλά ξεπεραστηκαν ανέλπιστα τα προβλήματα. Ειναι που βλέπει κι αλλα παιδακια στην προσαρμογη τωρα και γενικα υπαρχει αναστατωση και στον παιδικο. Μετα που θα βρουν το ρυθμο τους θα γινουν ολα πιο ευκολα. 

Για σημερα γιουβαρλακια με ρυζι που θα φτιαξει η γιαγια ομως γιατι χτες γυρισαμε 10 παρα από το παρτυ. Τη Δευτερα πηρα άδεια να συνοδεψω τα παιδακια πρωτη μερα στο σχολειο. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.... και αγόρι σήμερα! Εμφανίστηκε ο άντρας της μαγειροπαρέας! 

Νίκο βλέπουμε τα κατορθώματα σου και χαιρόμαστε! Καλή επιτυχία στις νέες σου δουλειές! Όσο για την κουζίνα, είναι σαν το ποδήλατο.... δεν ξεχνιέται ποτέ!

Φωτεινή ωραία να βλέπεις αγαπημένους φίλους μετά από τόσα χρόνια... και το κοτοπουλάκι σώζει σε τέτοιες περιπτώσεις!

Αγγελική δεν θα προλάβει να βαρεθεί και πολύ ο μικρός.. πλησιάζει η έναρξη του σχολείου. Η πατάτα νομίζω και εγώ ότι φταίει στο φαί μου... αλλά δεν θα το ξαναρισκάρω άλλη φορά... θα δουλέψει χύτρα!

Σήμερα είχαμε στραπατσάδα, που την ξεκίνησα εγώ και την συνέχισε ο σύζυγος, καθώς έκοβα σαλάτα εγώ. Χτες κοφτό μακαρονάκι με κυμά κοτόπουλου. Για αύριο σκέφτομαι να κόψω λίγα βλήτα από τον κήπο και να τηγανίσω πατάτες. Τις προάλλες έφτιαξα σνακ για το γραφείο, γιατί δεν θέλω να τρώω απέξω, παστέλι, με συνταγή του Άκη και μερεντομπισκότα, από συνταγή στο φέις... έγιναν και τα δύο πολύ καλά και είναι εύκολα... νομίζω είναι καλή ιδέα το παστέλι και για τα παιδιά στο σχολείο... έχει κάνει καμία σας; Για την Κυριακή μάλλον θα πάμε μονοήμερη, οπότε θα φάμε έξω.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! και όλους!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας συννεφιά κ λιγη ψύχρα σημερα...γεμιστα ή αδειανα οπως ειπε κ ο Νίκος εχει το μενού που εμειναν κ για τη Δευτέρα

Παλι εκλαιγε στο σχολείο η μικρή μιση ωρα..να σταματησε κ 5 λεπτα;να δούμε τη Δευτέρα θα αρχισουν μαλλον κ δραστηριοτες..

Αγγελική αυτο κανω δεν ασχολειται με κατι αφου κλαιει..μονο την πρωτη μερα έπαιξε λιγο οταν κατάλαβε ο τι λείπαμε κ έκλαιγαν κ τ αλλα παιδακια ξεκίνησε

Αχ Φωτεινη ετσι ειναι..ξερω θα στρωσει ποτε ομως;φοβαμαι μην μας παρει καιρο .εσενα ποσο καιρο έκανε ο δικός σου να συνηθισει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μόλις σταμάτησα με την δουλειά και είπα να μπω μια να μάθω τα νέα σας.

Φωτεινή μου πάμε πρώτη φέτος! Έχουμε αγχωθεί πολύ...οι μεγάλοι. Ο μικρός είναι μια χαρά χαλαρός!

Εγώ πάλι έχω πολύυυυυυυυυ άγχος για την Δευτέρα!

Τελικά τα αδειανά είχαν επιτυχία! Θα τα ξανακάνω την άλλη βδομάδα χεχεχεχε

Λιάνα μην αγχώνεσαι (εύκολο βέβαια να το λέω...δάσκαλε που δίδασκες λένε) θα δεις που όλα θα πάνε καλά!

Νίνα μου καλά να περάσετε την Κυριακή στην εκδρομή σας!

Αγγελική και μένα βαριούνται σήμερα όλη μέρα γκρίνιαζαν και έκαναν το σπίτι άνω κάτω αλλά πλησιάζειιι η Δευτέρα και τα τερατάκια μας θα ξεκινήσουν το σχολείοοο (γιούπιιι ανυπομονώ να σου πω την αλήθεια χεχε)!

Κορίτσια αν έχω γράψει κάτι παράξενο η αλόκοτο μην με παρεξηγήσετε γράφω όλη μέρα σήμερα και είμαι με ένα κεφάλι "κουρκούτι" που έλεγε και η γιαγιά μου!

Καλή Κυριακή εύχομαι σε όλους <3

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας! Ειπα με τον πρωινό καφέ να μαθω τα νεα σας. 

Νικο σε μελεταγαμε και τελικα μπηκες. Πολυ καλη ιδεα αυτη με τα αδειανα γελασα πολυ. Καλη συνεχεια να εχεις με τη δουλεια σου. 

Λιανα ξερω πως στεναχωριέσαι με το παιδι αλλα δυστυχώς ειναι μια φαση που την περνανε ολα τα παιδια. Εσυ να εισαι σταθερη, να της μιλας στο σπιτι και θα συνηθισει γρήγορα. 

Φωτεινή πως χαρηκα που διαβασα οτι τρωει η κόρη σου δεν φαντάζεσαι 

Νινα πραγματικα εσυ η τζενη και η εβιρι μας βαζετε τα γυαλια με την προκοπη σας

Εχτες ειχαμε παει Τήνο πολυ κοσμο βρε κορίτσια και ηταννκαι λιγο περιπετειωδη η μερα αλλα ολα καλα περάσαμε μια χαρα. 

Αγγελική στη δουλειά εχω υπολογιστή αλλα εχω τοση πολλη δουλειά που ουτε τουαλέτα δεν παω ποσο μαλλον να μπω ίντερνετ. Αυριο φερνουν κι αλλο ατομο το οποιο πρέπει να εκπαιδευσω αντε μπας και ανασανω. Δεν παραπονιέμαι γιατι η αλλη δουλειά έκλεισε τελικά και τωρα θα ήμουν ανεργη. Ειμαστε ακομα σε διαπραγματεύσεις που μαλλον θα περασει κι αλλος καιρος μεχρι να ξεκινησουμε αγωγη. 

Λοιπόν κοριτσια αγαπημενα καλη αρχή να εχουν αυριο τα παιδάκια μας, τα κεφαλια μεσα! 

Α ξεχασα να αναφερω οτι με την μαγειρικη τα εχω γράψει λιγο αλλα τωρα θα πρέπει να συγκεντρωθω. Σημερα θα φαμε μοσχαρισιες μπριζολες και αυριο θα κανω αρακα.

Πολλα πολλα φιλακια σε ολους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερημιές βλέπω, στο τρεξιμο ειμαστε όλοι ε;

Νικο μου θυμισες τη δικη μου γιαγια. Κι εκεινη "κουρκουτι" έλεγε. Καλή αρχή στο πρωτάκι σου και αυτο που συμβουλεύω εγω ειναι όχι άγχος από εμας γιατι το αντιλαμβανονται. 

Ιωαννα μου στην καλύτερη στιγμη ήρθε αυτή η δουλεια αφου τελικά η άλλη έκλεισε. Καλή αρχη και στο δικο σου παιδακι. Το ξέρω οτι χαιρεσαι για την κορη μου. Το τι προοδους έχουμε κάνει δεν φανταζεσαι. Το βλέπω και δεν το πιστευω. 

Λιανα μου το ξέρω οτι επαναλμβανομαι αλλά πιστεψε το οτι ειναι μια φαση που θα περασει. Ειμαι σιγουρη οτι επηρεαζεται κι από το όλο κλιμα στο σταθμο αυτην την περιοδο. Μετα θα κάνει τις παρεουλες της, θα κανουν και τις γιορτουλες τους και θα της αρεσει. Στον δικο μου του πηρε μια εβδομαδα αλλά ήταν λιγα τα παιδακια στο σταθμο άρα και μικροτερη η αναστατωση. 

Νινα το παστελι ειναι πολύ καλή ιδεα αλλά εγω το φοβαμαι λογω θεματος που εχω με το ταχινι, συνεπεια του οποιου προσέχω και το πολύ σουσαμι. Τι ωραια που βολταρετε έστω και μονοήμερα.

Τη Δευτερα ειχα παρει κι εγω άδεια για τον αγιασμο. Ειχε έρθει κι ο αντρας μου και τα παιδια το ευχαριστηθηκαν. Ο μικρος δεν ηθελε με τιποτα να παει σχολειο (άλλαξε φετος σχολειο αφου τωρα ειναι προνηπιάκι και οι αλλαγες δεν ειναι το φορτε του). Στον αγιασμο έκατσε κύριος αλλά μετα στο σπιτι έκλαιγε γιατι όπως έλεγε πονουσε στην κοιλια. Να φανταστειτε οτι ελεγε οτι ποναει παρα το γεγονός οτι του έλεγα οτι θα παρει φαρμακο (κατι που απεχθανεται αλλά με αυτον τον τροπο έλεγχα αν ήταν ψευτικος ο πονος). Ειμαι σιγουρη χιλια τα εκατο οτι ηταν ψυχολογικό το αίτιο αλλά για καλό και για κακο τον πηγα στη γιατρο γιατι πονους στην κοιλια εγω τους φοβαμαι και μετα δεν θα μπορουσε κανενας να τον παει. Δεν ηταν κατι άλλο, πηγαμε μετα και βολτουλα και σιγα σιγα ηρεμησε. Το βραδυ φτιαξαμε την τσαντουλα του μαζι, ετοιμασαμε το κολατσιο του κι ολα καλά. Χτες που γυρισε μου ειπε οτι περασε κακά αλλά το έλεγε χαμογελώντας οπότε όλα καλά. Θα πηγαινει στο σχολειο και με εναν φιλο του παρεουλα και λύθηκε κι ένα άλλο θεμα που με απασχολουσε καθως δεν ειχα ποιος να τον πηγαινοφερνει.

Στο θεμα μας τωρα: Σαββατο ψαρακια με χορτα και πατατουλες, Κυριακή στιφαδο, Δευτερα μακαρονια με κιμά και χτες σουπιτσα. Ο μικρος τσακισε το στιφαδο! Για σημερα κοπανακια στο φουρνο με πατατες. Ευκολο φαγητακι.

Φιλακια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Ευτυχως αρχιζει κ καθεται σιγα σιγα η μικρη στο σχολείο 2 ωρες αυτην την βδομαδα..κλαιει στην αρχη μετα καλυτερα μπορει να ξανακλαψει παλι..συνήθως αν κλαίει κάποιο παιδακι η αν δει να ερχεται κάποιος γονιος..αλλα παει καλυτερα..

Φωτεινη αυτο με την κοιλια μου το λεει κ εμενα που ειναι κ πιο μικρη φαντασου το πρωι αγχώνεται..κ έχει δυο μερες δεν θελει να.πιει γαλα το πρωι..αλλα δεν την πιεζω φαση ειναι..κ ουτε πρωινο στο σχολείο τρωει..δεν το συνηθισε ακομα σιγα σιγα

Νικο αυτο μου λενε θα συνηθισει εμενα μου φαινεται βουνο βέβαια απο την προηγούμενη βδομαδα μεγαλη προοδος

Ιωαννα μιλαμε στο σπιτι ρης δινουμε να.καταλαβει ο τι θα παει σχολείο κ μολις τελειωσει θα παμε να την πάρουμε κ αλλα πολλα στην θεωρια καλη ειναι χαχα

Απο αύριο για μια βδομαδα εδω ξεκιναει η εμποροπανήγυρη ή αλλιως παζαρακια οπως τα λεμε..πολυ μ αρέσουν..βολτα...κοσμος

Λοιπον μαγειρικα..Κυριακή χοιρινο με πουρε Δευτέρα γεμιστα που εμειναν απο το Σάββατο Τρίτη κοτόπουλο με κοφτο μακαρονακι κ σημερα εψησε ο αντρας μ σουβλακια με πατατες πιτες τζατζικι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...