Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

rozoulini μια χαρά πηγαν τα πράγματα με τα πεθερικά σου χτες. Νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα τελικά. Ασε που θα τρώει φαγητό που δεν τρώει μαζί σας και θα τρίβεις τα μάτια σου. Αυτό τουλάχιστον κάνει ο δικός μου όταν είναι με τους γονείς μου. Τώρα σχετικά με την τουαλέτα θεωρείς ότι η πεθερά σου δεν την καθαρίζει καλά ή εσένα σου φαίνεται κάπως? 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

να σου ζήσει το κοριτσάκι σου κοπέλα μου

όχι δεν θα πάει φέτος παιδικό του χρόνου..

ολες γυρνατε απο διακοπές ε; εμείς θα πάμε 28/10

πρίν από 7 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

rozoulini μια χαρά πηγαν τα πράγματα με τα πεθερικά σου χτες. Νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα τελικά. Ασε που θα τρώει φαγητό που δεν τρώει μαζί σας και θα τρίβεις τα μάτια σου. Αυτό τουλάχιστον κάνει ο δικός μου όταν είναι με τους γονείς μου. Τώρα σχετικά με την τουαλέτα θεωρείς ότι η πεθερά σου δεν την καθαρίζει καλά ή εσένα σου φαίνεται κάπως? 

η πεθέρα μου καλά τι κάνει αλλά ο πεθερός μου δεν προσέχει και μένει και ο γιος τους εκεί πολλά τα άτομα, επίσης επειδή είχε κάποια θέματα ο πεθερός μου υγείας φοβάμαι μην κολλήσει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πήγαινε και το γιογιό του και εξήγησε κατ΄ιδίαν στην πεθερά σου τον λόγο. Ή ζήτα από τον άντρα σου να της εξηγήσει. Πιστεύω ότι θα καταλάβει.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την πρώτη φορά που είχα πάει το μικρό και ήθελε τουαλέτα μου λέει θα κάνει μέσα στη δικιά μας ; είμαστε πολλά άτομα ...και της είπα θα του φέρω το γιογιό ..άλλωστε και σε μας δεν κάθεται κανονικά πρέπει να το κρατάω ψηλά γιατί φοβάται οπότε ίσως πω και αυτό..και καλά έχει και τη μέση της η πεθερά μου άρα το κανω και για το καλό της..

τα τσίσα τώρα αν ο μικρός επιμένει να πάει στη δικιά τους μπορεί να το βάζει όρθιο ..έτσι είναι πιο άφοβο να πάρει κάτι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Στο Jumbo μπορείς να βρεις και σκαλοπατάκι που μπορεί να το βάζει μπροστά στην λεκάνη για να ανεβαίνει και να μην ακουμπάει καθόλου την λεκάνη ή να έχει μία σχετική απόσταση όταν κάνει τα τσίσα του. 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Ωραία δροσιά έπιασε σήμερα, μετά ειδικά από την χθεσινή μπόρα... ότι πρέπει για εξωτερικές δουλειές, αλλά όχι για αυτούς που είναι διακοπές ακόμα.

Σήμερα έχουμε μουσακά και χτες έκανα αρακά με πιλάφι.

On 21/8/2017 at 9:23 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Επιστροφή εντός των τειχών μετά από ένα Σαββατοκύριακο στα Γιάννενα. Ευτυχώς δρόσισε λιγάκι.

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα όπως σας είχα πει. Για σήμερα έβγαλα από την κατάψυξη κοτοπουλάκι που είχα ψήσει στον φούρνο και θα φάμε με σαλατούλα.

Νινάκι χαίρομαι που περάσατε καλά! Από ότι διάβασα σε περιμένει μία γεμάτη και δημιουργική εβδομάδα. Πραγματικά σε χαίρομαι που καταπιάνεσαι με τόσα πράγματα και τα καταφέρνεις περίφημα!

rozoulini η αφαγία στα μικρά το καλοκαίρι δεν είναι ασυνήθιστη. Τα πιάνει η ζέστη και δεν θέλουν να τρώνε. Θα ξαναβρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά.

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

 

Να είσαι καλά Αγγελική μου... να έχουμε την υγεία μας να κάνουμε όλοι ότι μπορούμε και μας ευχαριστεί!

2 ώρες πρίν, Liana1984 είπε:

Καλημέρα κοριτσια ηρθα κ εγω...τα κεφάλια μεσα τώρα..γυρισαμε απο διακοπες περασαμε τελεια ευτυχώς εκανε καλο καιρο χτες που ερχομασταν εβρεχε για εμας το εκανε χαχα να μαζευτουμε..η μικρη πέρασε τελεια το ευχαριστηθηκε

Αυτες τις μερες φυσικα δεν μαγειρεψα τρωγαμε στο ξενοδοχείο εξω..ξεκουραση λιγο κ σημερα εφτιαξα μπιφτεκακια με πατατες κ κολοκυθια στο φουρνο

Κορίτσια γυρισατε κ εσεις απο διακοπες ε;ολες εδω;

Ροζουλινι καλως ηρθες να σου ζησει το παιδακι σου εχω κ εγω ενα κοριτσακι 2 μιση χρονων..αυτο με την αφαγια το περναμε που κ που..ειναι μερες που τρωει αλλες λιγο αναλογα..στη θαλασσα εφαγε παντως..τωρα θα την στειλω παιδικο θα μαθει να τρωει απ ολα μαζι με τ αλλα παιδακια..εσυ δεν το στελνεις;εμενα πρωτη χρονιά ψαχνω κ για δουλεια γιατι εκανα ιδιαίτερα αλλα μειώθηκαν πολυ ο κόσμος δεν βαζει..παντως με τους παπουδες περνανε μια χαρα κ εγω οταν την πηγαινω στους δικους μ απ ολα θα φαει τι να πω

Και του χρόνου, να είσαστε καλά! Φυσικά και δεν μαγείρεψες στις διακοπές, αλλιώς τι σόι διακοπές θα ήταν;! Εμένα μία μέρα μου λέει ο σύζυγος, να κάνουμε μακαρονάδα στο δωμάτιο, αφού είχε και κουζίνα, αλλά αρνήθηκα.... χιχιχι δεν ήθελα να ασχοληθώ καθόλου!:-D

On 20/8/2017 at 11:23 ΜΜ, rozoulini είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου 

Εγώ μένω Κρήτη ημουν φοιτήτρια εδώ και τώρα παντρεμένη.ο.μικρουλης είναι τρία τα έκλεισε τέλη του Ιουλίου

Όταν τελείωσα τις σπουδές ήταν δύσκολο καθώς ξεκίνησε η κρίση να βρω δουλειά οπότε ασχολήθηκα με τα ιδιαίτερα και με εγκυμοσύνη και μετά το μικρό το ίδιο γιατί δεν είχα κανένα να το προσέχει .τώρα μετακομισαμε εκτός πόλεως και ελπίζω ότι θα μου φέρει τύχη να βρω περισσότερους μάθητες

Είμαι από Κύπρο αυτά:) 

Σε ποιο μέρος της Κρήτης είσαι; έχω καταγωγή από ένα χωριό του Ηρακλείου και ο αδερφός μου έμενε 15 χρόνια στα Χανιά... εγώ έχω έρωτα με το νησί και επειδή είναι και του συζύγου μου η μητέρα από εκεί, του αρέσει και του ίδιου.... μη σου πω ότι σκεφτόμαστε σοβαρά μετακόμιση εκεί!

Κορίτσια σήμερα με έχει  πιάσει πάλι η μέση μου.... ίσως και η υγρασία να παίζει ρόλο... αμάν πια, την βαρέθηκα όλη την ώρα.... άντε να αρχίσω γυμναστική πάλι, να στρώσει.

Πού είσαστε οι υπόλοιπες; Τζένη γύρισες; Ιωάννα πώς πάει με τη δουλειά; Εβίρι έχεις φύγει για χωριό; η μικρή μας εγκυμονούσα; Φιλιά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

από ρέθυμνο είμαι

κι εσύ με τη ,μεση σου ε; κι εγώ τεράστιο πρόβλημα και τώρα πρέπει να δημιουργήθηκε κι άλλο ,,νομιζω απλά το συνήθισα εγώ

όσο πάντως πήγαινα γυμναστήριο πολύ καλα ήταν και η εγκυμοσύνη τέλια τώρα που δεν μπορώ να κάνω συχνα απλα ποναω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα έχει μακαρόνια που έμειναν από χτες και μία μερίδα κοτόπουλο ψητό που είχα στην κατάψυξη. Θα βολευτούμε εγώ κι ο άντρας μου. 

Νινάκι δρόσισε όντως και το βράδυ κοιμόμαστε τέλεια! Αλλά άκουσα ανεβαίνει ξανά η θερμοκρασία. ¨Οσο για την μέση μάλλον ο καιρός είναι. Και ο άντρας μου έχει κάτι ενοχλήσεις τις τελευταίες μέρες.

rozoulini στο Ρέθυμνο μέναμε όταν είχαμε έρθει Κρήτη για διακοπές πριν 15 χρόνια. Όμορφο μέρος! Μαζί με τα Χανιά έχουν από τα πιο γραφικά λιμάνια που έχω δει!

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες μου εμείς φακές σήμερα

Είναι το άτιμο το Ρέθυμνο Αγγελική μου όμορφο πολύ.πιο παλιά προτιμούσα τα Χανιά αλλά όταν έτυχα εκεί βαρύ χειμώνα καταλαβα ότι το Ρέθυμνο είναι πιο ζωντανό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι το ξέρω κι εγώ εδώ σπούδασα

και τα Χανιά έχουν πανεπιστημίο αλλά εκεί οι φοιτητές είναι συγκεντρωμένοι μέσα στη πόλη και έτσι αν κατέβεις λιμάνι δεν έχει τίποτα το χειμώνα , ενώ εδώ το Ρέθυμνο όπως είναι απλώνονται παντού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Rozoulini ολα καλά λοιπον με τα πεθερικά. 

Νινα περαστικά! Μπορει να φταιει κι η αλλαγη του καιρου τι να πω... Έχει δροσισει αρκετα πάντως.

Αγγελική με το καλό να τα δεχτεις τα παιδακια σου! 

Λιανα καλή συνέχεια! Καλά εκανες και δεν μαγειρεψες - εννοείται χρειάζεται ξεκουραση (εγω βεβαια δεν το έχω γλιτώσει αλλά ειναι το τελευταίο που με ένοιαζε αυτην την περιοδο). Χαιρομαι που περάσατε ωραια, ειναι ωραιο μερος για οικογενειες εκει.

Χτες είχαμε τσιπουρες με χορτα και πατατες τηγανητες. Για σημερα κανελονια με κιμα. Χτες ομως το απογευμα μαγειρεψα διάφορα για να παρει ο άντρας μου μαζι του την Κυριακή (δυστυχως τελειώνει η άδειά του και για εμένα σημαινει την έλευση του φθινοπωρινο-χειμωνιάτικου mood).

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα δεν ξέρω τι θα φάμε με τον άντρα μου. Μόλις γυρίσω απο την δουλειά, γιατί σχολάω νωρίς, θα ανοίξω ντουλάπια και ψυγείο και θα αυτοσχεδιάσω. Χτες είχα μία γενικότερη άρνηση να σχοληθώ με την κουζίνα!!!

Φωτεινούλα τελειώνει η αδειούλα του αντρούλη σου ε? Έχεις δίκιο να αισθάνεσαι έτσι. Δεν είδες κανένα φως με το θέμα μετάθεση προφανώς....

rozoulini όντως το κέντρο του Ρεθύμνου δεν είναι μακριά από το λιμάνι, όσο το θυμάμαι τουλάχιστον. Και αν θυμάμαι καλά, στο λιμάνι έχει περισσότερες καφετέριες και μπαράκια από ότι στα Χανιά.

manoulina εύκολα και νόστιμα φαγάκια φτιάχνεις!

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...