Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κοπέλα μου 

Εγώ μένω Κρήτη ημουν φοιτήτρια εδώ και τώρα παντρεμένη.ο.μικρουλης είναι τρία τα έκλεισε τέλη του Ιουλίου

Όταν τελείωσα τις σπουδές ήταν δύσκολο καθώς ξεκίνησε η κρίση να βρω δουλειά οπότε ασχολήθηκα με τα ιδιαίτερα και με εγκυμοσύνη και μετά το μικρό το ίδιο γιατί δεν είχα κανένα να το προσέχει .τώρα μετακομισαμε εκτός πόλεως και ελπίζω ότι θα μου φέρει τύχη να βρω περισσότερους μάθητες

Είμαι από Κύπρο αυτά:) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Επιστροφή εντός των τειχών μετά από ένα Σαββατοκύριακο στα Γιάννενα. Ευτυχώς δρόσισε λιγάκι.

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα όπως σας είχα πει. Για σήμερα έβγαλα από την κατάψυξη κοτοπουλάκι που είχα ψήσει στον φούρνο και θα φάμε με σαλατούλα.

Νινάκι χαίρομαι που περάσατε καλά! Από ότι διάβασα σε περιμένει μία γεμάτη και δημιουργική εβδομάδα. Πραγματικά σε χαίρομαι που καταπιάνεσαι με τόσα πράγματα και τα καταφέρνεις περίφημα!

rozoulini η αφαγία στα μικρά το καλοκαίρι δεν είναι ασυνήθιστη. Τα πιάνει η ζέστη και δεν θέλουν να τρώνε. Θα ξαναβρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά.

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

 

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου

Ο μικρός ξεκίνησε αφαγια από το Μάιο αλλά μιλάμε τίποτα με κάποιες διακοπές.

Τώρα ξεκίνησε να τρώει μόνο βλακείες κι εγώ αντιστέκομαι 

Αχ πόσο.αγχωνομαο τώρα που θα είναι με το παμπα και τη γιαγιά δεν θα ακούει όχι και θα τρώει όλο βλακείες και τίποτα φαγητό

Σήμερα θα κάνω αφελοα και αύριο πήρα να κάνω σουβλάκια 

Link to comment
Share on other sites

rozoulini ο μικρός θα είναι στο σπίτι σας ή στο σπίτι της γιαγιάς? Αν είναι σπίτι σας μήπως να εξαφανίσεις τις βλακειούλες για να μην μπορύν να του δώσουν? Αλλά και μία κουβέντα για το τι είναι πραγματικά καλό για το παιδί δεν θα έβλαπτε. Ελπίζω να σε ακούσουν και να μην κάνουν τα δικά τους.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

σπίτι τους θα είναι δυστυχώς γιατί θα ταλαιπωρηθούμε και πολύ με το πήγαινε έλα..

κοίτα τώρα επειδή το βλέπουν μια φορά στο τόσο δεν με ακούνε πρέπει να μουρμουρίζω και πάλι όλο και κάτι θα του δώσουν αλλά ο άντρας μου μου είπε ότι στο καθημερινό είναι αλλιώς όταν είχε λέει το άλλο εγγονάκι δεν έδιναν ..τι να πω μακάρι αλλιώς ένα μήνας είναι πόσο κακό να μπορέσουν να του κανουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι το ξέρω ότι θα αποκτήσει συνήθεια απλά μέσα στο μήνα που βασικά είκοσι μέρες θα είναι πόσο να αλλάξει;και στην ουσία είκοσι μέρες εργασιμες είναι και οι μισές θα είναι με το παμπά ώρες που είμαι κι εγώ χαλαρή..

ήδη ο ίδιος δε θέλει πχ αν φάει μπισκότο να φάει και κάτι άλλο

με το χυμό έχουμε τεράστιο πρόβλημα εκεί δεν σταματά

πφ τι θα κάνω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθήστε να του φτιάχνετε έσεις χυμό. Τώρα το καλοκαίρι έχει ένα σωρό φρούτα. Το πολύ πολύ για να τον ξεγελάτε κρατήστε την συσκευασία από έναν χυμό και να του τον δίνετε εκεί. 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

μόνο πορτοκάλι θέλει στυμένο τα άλλα φρούτα δεν του αρέσουν μέχρι και σμούθις δοκίμασα.

ευτυχώς η πεθερά μου τέτοιο τοθ δίνει της έχω δείξει και πόσο και τώρα δεν του δίνει περισσότερο.

θα της πάω πρόγραμμα και θα τη φοβίσω και λίγο ότι αν τρώει πολλές βλακείες και πίνει πολύ χυμό δεν τρώει φαγητό και ο γιατρός θα της πω μας είπε να τηρούμε αυτό το πρόγραμμα αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα .πιστεύω αυτό με το γιατρό θα πιάσει γιατί όταν πήγε αυτή δουλειά ο άντρας μου ήταν περίπου στην ίδια ηλικία με το μικρό μου και αρρώστηκε οπότε πιστεύω θα φοβηθεί χιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ε ναι αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που μέχρι τώρα ανάλβα πλήρως το μικρό και δε κοιταζα καθόλου για δουλειά.κι αυτή ηρθε τυχαία αλλιως θα περίμενα του χρόνου που θα πήγαινε σχολείο

πάντως το κυπριακό το φαγητό σήμερα το έφαγε και ειδικά πατάτες που δεν τρώει σχεδό ποτέ ..είναι κυπραίος το παιδί χιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Rozoulini καλώς μας ήρθες! Να χαιρεσαι το παιδακι σου! Μετα τα 2,5 τα παιδια τείνουν να παρουσιασουν προβλήματα στο φαγητο. Βασικό να μην πανικοβληθειτε και να συνεχισετε να έχετε ποικιλια στη διατροφή σας. Αν αρχισετε να του φτιαχνετε μονο τα αγαπημένα του και να μαγειρευετε ξεχωριστα για αυτο μπορει και να χαθει το παιχνιδι. Σου μιλάει μια καμμένη στο θεμα αυτο. Η κορη μου σταματησε να τρωει στα 2,5 και ξεκινησε να δοκιμαζει ξανά φαγητα (εκτος απο μακαρονια και πατατες τηγανητες που ψιλοέτρωγε) στα 7 της. Βεβαια μπορει να το έχει επηρεάσει η ζέστη γιατι φέτος έκανε αρκετή. Η αφελόα τι είναι; (καταλαβα οτι ειναι κυπριακο φαγητό)

Αγγελική τι κάνουν τα Γιαννενα; Πότε θα επιστρέψουν τα παιδια; 

Νινα χαιρομαι που πέρασες ωραια! Ειναι σημαντικό να γεμίζεις τις μπαταριες! Μπραβο και για ολα όσα καταπιανεσαι εγω δεν ξέρω αν θα ασχολιομουν με τοσα πολλά. 

Χτες είχαμε μακαρόνια για να κάνουμε ένα διαλειμμα από τα πιο περιπλοκα φαγητά. Για βραδινό έφτιαξα κρεπες. Για σημερα ρολο κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο αφου θα έχουμε κόσμο στο σπιτι. 

Φιλια σε όλο το παρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλο το μαγειροπαρεάκι!

Μακαρόνια με κιμά έχει σήμερα το μενού μας. 

Φωτεινή τα Γιάννενα καλά είναι! Η κόρη μου επιστρέφει αυτό το Σαββατοκύριακο. Τον μικρό θα τον φέρουμε πίσω το Σαββατοκύριακο πριν ξεκινήσουν τα σχολεία.

Αυτά τα ολίγα.... φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου

όχι δεν μαγειρεύω ξεχωριστά απλά αν δω και περνά εβδομάδα και δεν τρώει τότε κάνω για όλους κοτόσουπα ή μακαρόνια με κειμά που τρώει αν και όταν είναι σε τρελή αφαγία δεν τρώει ούτε αυτά

σήμερα θα κάνουμε σουβλάκια στο σπίτι..πάλι καινούργια επιλογή που είχε καιρό να ψήσω

τα αφέλια είναι κρέας χοιρινό σβησμένο με κρασί και πατάτες μέσα

κορίτσια μου ήθελα να μοιραστώ και μαζί σας για το θέμα του μικρού που θα το αφήσω στην πεθερά μου. χτες πήγαμε από εκεί και ψιλοηρέμησα λίγο, μετά που πήγαμε σκέφτηκα ότι έπρεπε να φεύγαμε κιόλας αλλά ήταν αργά και στην ώρα και στο ότι του είχαμε πει βόλτα με τη μαμα και το παμπα οπότε δεν το προετοίμασα και δεν είχαμε και κάπου να πάμε

τέσπα εχτές δεν ήταν εκεί η εγγονή η άλλη και είχαν πολυ καλή και διαφορετική σχέση τα πεθερικά μου και ο μικρός. Από τη μια ο μικρός δεν είχε να ασχολείται με τη άλλη μικρή οπότε έπαιξε εκεί με ότι βρήκε έδειξε το πραγματικό ζωηρό του χαρακτήρα χιχι αλλά κυρίως ήταν συνέχεια με τη γιαγιά και το παππού λίγο ασχολείτουν μαζί μου

σε κάποια φάση ρώτησε ο πεθερός μου θα κάτσει ο μικρός όταν θα πας δουλειά ή θα κλαίει και λεει η πεθερά μου γιατί να μη κάτσει μια χαρά θα τα περάσουμε και αν κλαίει θα του παίξω θα το πάρω βόλτα θα ξεχαστεί.,και λεει ο μικρός γιαγια όταν θα πάει η μαμα δουλεία και ο παμπας θα έρχομαι εδώ να σου κάνω παρέα χιχ

μετά έλεγα στη πεθερά μου θα σας χαλάσει ΄'η το μισό ή όλο το σπίτι λέει σιγά το παιδί μόνο να είναι καλά και ότι θέλει ας κάνει της έλεγα μετά ότι όταν έτυχε να μείνει λίγο με τη δικιά μου μαμα ήταν πιο φρόνιμος αλλά και η μαμα πρέπει να του έπαιζε και λέει ε αυτό θα κάνω θα ασχολούμαι συνέχεια μαζί του

μετά όσο αφορά τη διατροφή . έφαγε εκεί σταφύλι, βανίλια και λίγο καρπούζι που οπως είπα δεν τρώει με τίποτα μαζί μας φρούτα αυτό ήταν ευχάριστο, βέβαια έφαγε και παγωτίνι αλλά όλοι τρώγαμε και άλλωστε παγωτό του δίνω και εγώ δεν με ένοιαξε

μετά πήγαν μαζί γιαγιά και μικρός στο σούπερ και του πήρε μπισκότα (του είπε η γιαγια χωρίς σοκολάτα γιατί η μαμα λεεί όχι) και του πήρε και χυμό και έκαναν συμφωνία θα τα φέρει στο σπίτι να τα φάει αύριο γιατί έφαγε παγωτό και δεν κάνει, όταν ήρθαν σπίτι μου ζήτησε χυμό και είπα όχι και το είπε στη γιαγιά και είπε και η γιαγιά όχι και την άκουσε ενω σε μενα γκρίνιαζε

φεύγοντας της ξαναείπα ότι δε θέλω να του δίνει πολλές βλακείες μη μάθει να τρώει τέτοια αντί φαγητό και μου εσυ θα μας πει πότε και τι επιτρέπεται, της είπα θα τα πάω γραπτώς.

αν πάει έτσι το πράγμα πιστεύω θα είμαστε σχετικά οκ. τώρα ελπίζω να μην χάρηκα άδικα

α κορίτσια και επειδή δε θέλω να κάνει στη δικιά τους τουαλετα είναι ντροπή να του πάρω το γιογιό του; στο σπίτι κάνει βέβαια στη δικιά μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια ηρθα κ εγω...τα κεφάλια μεσα τώρα..γυρισαμε απο διακοπες περασαμε τελεια ευτυχώς εκανε καλο καιρο χτες που ερχομασταν εβρεχε για εμας το εκανε χαχα να μαζευτουμε..η μικρη πέρασε τελεια το ευχαριστηθηκε

Αυτες τις μερες φυσικα δεν μαγειρεψα τρωγαμε στο ξενοδοχείο εξω..ξεκουραση λιγο κ σημερα εφτιαξα μπιφτεκακια με πατατες κ κολοκυθια στο φουρνο

Κορίτσια γυρισατε κ εσεις απο διακοπες ε;ολες εδω;

Ροζουλινι καλως ηρθες να σου ζησει το παιδακι σου εχω κ εγω ενα κοριτσακι 2 μιση χρονων..αυτο με την αφαγια το περναμε που κ που..ειναι μερες που τρωει αλλες λιγο αναλογα..στη θαλασσα εφαγε παντως..τωρα θα την στειλω παιδικο θα μαθει να τρωει απ ολα μαζι με τ αλλα παιδακια..εσυ δεν το στελνεις;εμενα πρωτη χρονιά ψαχνω κ για δουλεια γιατι εκανα ιδιαίτερα αλλα μειώθηκαν πολυ ο κόσμος δεν βαζει..παντως με τους παπουδες περνανε μια χαρα κ εγω οταν την πηγαινω στους δικους μ απ ολα θα φαει τι να πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...