Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..

Σημερα φαγαμε φασολάκια χτες μπριζόλες με πατατες κ Παρασκευή κ Σάββατο γεμιστα..για το βραδυ εχω παπουτσακια απ τη μαμα

Αγγελικη καλως την δεχτηκες την κορη

Φωτεινη ναι θα παμε παιδικο πηραμε κ τσαντουλα περιμενει πως κ πως στη θεωρια καλα ειναι να δω κ στην πραξη...αμυγδαλοπιτα;δωσε πληροφοριες χα χα ωραιο ακουγεται

Ροζουλινι μην αγχωνεσαι θα τα καταφερεις..

Αχ κοριτσια ψάχνω για δουλεια εδω κ καιρο κ τιποτα..ας ελπισω να μπει ο Σεπτέμβρης κ να γινει κατι δεν μπορω αλλο..βρηκα μια αγγελία σε φούρνο κ χαρηκα ωραια λεω..οταν μιλησα μου λεει θελω πωλήτρια μεχρι εκει καλα κ για πισω ταυτόχρονα κ μου πεταει ξερεις να ανοιγεις επαγγελματικο φυλλο;πλακα μου κανει;πωλητρια ή φουρναρη θελει;μαλλον κοπελα για ολες τις δουλειες θελει..αχ θα τρελαθώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μακαρονάκια με τυράκι έχει το μενού μας σήμερα. Δεν ήμουν και στα καλύτερά μου χτες και δεν είχα όρεξη για να μαγειρέψω κάτι άλλο.

Λιάνα μου εσύ όσο μπορείς να ενισχύεις τον ενθουσιασμό του παιδιού για τον παιδικό. Και βλέποντας και κάνοντας.... Απλά εσύ και ο μπαμπάς να είστε σταθεροί στο θέμα παιδικός και αν έχετε αναστολές και δεύτερες σκέψεις να μην τις δείχνετε γιατί οι κεραίες τους πιάνουν τα πάντα!!!! Ελπίζω να καταφέρεις να βρεις μία δουλειά τελικά.

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγγελική καλώς δέχτηκες την κόρη και καλή αρχή στο φετινό σας μαραθώνιο! Να σου στειλω την κορη μου που ζητησε ακομα μια φορα μακαρονια;

Ροζουλινι κι εγω μαγειρευω το πρηγουμενο βραδυ και το ΣΚ. Δεν θα ξέρεις εγκαιρως ποιες μερες θα είναι οι δυσκολες στο θεμα του ωραριου;

Λιανα μια χαρα θα τα παει μην φοβασαι. Οπως είπε κι η Αγγελική σταθεροτητα κι αποφασιστικότητα χρειάζεται απο εσας. Ευχομαι να βρεις σύντομα δουλεια αν και παντου πλέον ζητανε ατομο να κάνει τα παντα.

Συνταγή για αμυγδαλόπιτα:

10 αυγά

9 κουταλιες σουπας ζάχαρη

9 κουταλιες σουπας φρυγανια τριμμένη

9 κουταλιες σουπας αμυγδαλοψιχα τριμμένη στο μουλτι

1/2 ποτηρι κρασιου κονιακ

1 φακελάκι baking powder

Βανιλιες

Για το σιρόπι

7 φλυτζανια τσαγιου νερο

3 φλιτζανια ζαχαρη

κανέλα, φλουδες λεμόνι

Χτυπαμε τους κροκους με τη ζάχαρη. Στη συνέχεια προσθετουμε τα ασπραδια χτυπημενα μαρεγκα, το κονιακ, τη φρυγανια, τις βανιλιες, to baking powder και ανακατευουμε. Στο τελος προσθετουμε τα αμυγδαλα κι ανακατευουμε. Ριχνουμε στο ταψι και ψήνουμε στους 180-200 βαθμούς (αναλογα το φουρνο) για 45'. Περιχυνουμε το γλυκο αφού κρυώσει με το ζεστο σιρόπι.

Την ιδια συνταγη κάνω και για καρυδοπιτα.

Για σημερα εχουμε παστιτσιο απο την καταψυξη. Ζητουσε η μικρη μακαρονια και συμβιβαστηκαμε στο παστιτσιο που το ειχαμε ετοιμο. Χτες το βραδυ έφτιαξα κρεπες. Το Σαββατο το βραδυ προτειναν στην κορη να της παρουν κρεπα απ'έξω κι αρνηθηκε γιατι δεν είναι σαν τη δική μου!!!!!! 

Τι κάνει το υπολοιπο παρεακι; Επιστρεψατε;

Φιλια

 


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε; Επεστεψα κ εγω απο τις διακοπες,αυτο ήταν τα Χριστουγεννα παλι να ειμαστε καλα !

Καλα περασαμε ησυχα,στο χωριο , ευχαριστηθηκα τα παιδακια μου. Κουραστηκα βεβαια λιγο με τα του σπιτιου, λογω της καταστασης της μαμας μου φετος επεσε μεγαλυτερο βαρος σε εμενα αλλα δεν πειραζει τι να κανουμε,περαστικα να ειναι κ ολα θα γινουν. 

Χτες ολο το απογευμα τακτοποιουσα πραγματα που εφερα κ εκανα παλι κ ενα καθαρισμα στο σπιτι γιατι την προηγουμενη εβδομαδα που ηταν ο συζυγος μονος του τα ειχα ολα ανοιχτα συνεχως κ ειχαμε γεμισει σκονη.

Την Παρασκευη θα παμε παλι να παρουμε τα παιδια,ετσι απο την Κυριακη θα ειμαστε ξανα ολοι μαζι σπιτι μας. Ετσι απο Δευτερα ξανα στα γνωστα.

Πρεπει να παω κ σουπερ μαρκετ να ψωνισω γιατι με τα πηγαινε ελα ολο το καλοκαιρι δεν εχω σχεδον τιποτα. 

Σημερα μαγειρεψα φασολακια λαδερα κ για αυριο θα ψησω κοτοπουλο.

Στο γραφειο γινεται ο κακος χαμος ως συνηθως !! 

Ελπιζω να περασατε ολες καλα να γεμισατε μπαταριες για να την βγαλουμε κ φετος καθαρη !!

Φιλια πολλα σε ολες !

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Τζενάκι!

Αυτά τα πήγαινε έλα τα γνωρίζω πολύ καλά! Κι εμείς τον μικρό το Σαββατοκύριακο θα τον φέρουμε Αθήνα, πρώτα ο Θεός.

Τώρα που είπες σούπερ μάρκετ κλείνω και παίρνω χαρτί και στυλό να φτιάξω και την δική μου λίστα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, rozoulini είπε:

Που μένεις κοπελα μου;σε ποια περιοχή ψάχνεις δουλειά;

υπομονη θωμαις μου κάτι θα βρεθεί και εγώ καιρό έψαχνα μέχρι που εκανα το μικρό και σταμάτησα για λίγο καιρό. αυτή η εποχιακή τ'ωρα ηρθε τυχαία

4 ώρες πρίν, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα!

Αγγελική καλώς δέχτηκες την κόρη και καλή αρχή στο φετινό σας μαραθώνιο! Να σου στειλω την κορη μου που ζητησε ακομα μια φορα μακαρονια;

Ροζουλινι κι εγω μαγειρευω το πρηγουμενο βραδυ και το ΣΚ. Δεν θα ξέρεις εγκαιρως ποιες μερες θα είναι οι δυσκολες στο θεμα του ωραριου;

Λιανα μια χαρα θα τα παει μην φοβασαι. Οπως είπε κι η Αγγελική σταθεροτητα κι αποφασιστικότητα χρειάζεται απο εσας. Ευχομαι να βρεις σύντομα δουλεια αν και παντου πλέον ζητανε ατομο να κάνει τα παντα.

Συνταγή για αμυγδαλόπιτα:

10 αυγά

9 κουταλιες σουπας ζάχαρη

9 κουταλιες σουπας φρυγανια τριμμένη

9 κουταλιες σουπας αμυγδαλοψιχα τριμμένη στο μουλτι

1/2 ποτηρι κρασιου κονιακ

1 φακελάκι baking powder

Βανιλιες

Για το σιρόπι

7 φλυτζανια τσαγιου νερο

3 φλιτζανια ζαχαρη

κανέλα, φλουδες λεμόνι

Χτυπαμε τους κροκους με τη ζάχαρη. Στη συνέχεια προσθετουμε τα ασπραδια χτυπημενα μαρεγκα, το κονιακ, τη φρυγανια, τις βανιλιες, to baking powder και ανακατευουμε. Στο τελος προσθετουμε τα αμυγδαλα κι ανακατευουμε. Ριχνουμε στο ταψι και ψήνουμε στους 180-200 βαθμούς (αναλογα το φουρνο) για 45'. Περιχυνουμε το γλυκο αφού κρυώσει με το ζεστο σιρόπι.

Την ιδια συνταγη κάνω και για καρυδοπιτα.

Για σημερα εχουμε παστιτσιο απο την καταψυξη. Ζητουσε η μικρη μακαρονια και συμβιβαστηκαμε στο παστιτσιο που το ειχαμε ετοιμο. Χτες το βραδυ έφτιαξα κρεπες. Το Σαββατο το βραδυ προτειναν στην κορη να της παρουν κρεπα απ'έξω κι αρνηθηκε γιατι δεν είναι σαν τη δική μου!!!!!! 

Τι κάνει το υπολοιπο παρεακι; Επιστρεψατε;

Φιλια

 

λογικά θα ξέρω τη προηγούμενη βδομάδα για την επόμενη

καλημέρα κορίτσια μου καλή νεα αρχή σε όσες γύρισαν..τα κεφάλια μεσα ελπίζω να δροσίσει ο καιρός να έχουμε όρεξη να κινηθούμε

εμενα ξύπνησε στις 4 σήμερα σηκώθηκε και άνοιξε τη τηλεόραση να δει λεει τη πεπα πφ

του είπα νωρις ειναι ακόμα να πάει πίσω στο κρεβάτι πήγε πρέπει να κοιμήθηκε στις πέντε στις 6 ζήτησε νερο πρεπει να πέρασε πάλι μια ωρα μέχρι να παει για υπνο και ξύπνσε 830

τώρα εγώ οταν τελειώσω τη δουλειά θα μετράω μερες για τισ δικες μας διακοπές :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Τζενάκι καλώς ήρθες! Χαιρομαι που περασες καλά κι αλλαξες παραστασεις. Πως παει η μαμα σου; 

Ροζουλινι τα εχουν αυτα τα παιδακια σε αυτες τις ηλικίες. Και τα δικά μου έχουν ξεφυγει στις ωρες υπνου και να δω πως θα τα μαντρωσω λόγω σχολειου αλλά έλα που βολευονται τα πρωινά κι οι παππουδες...

Εμεις σημερα τυροπιτακια και μπιφτεκάκια. Απλά πραγματα για να ξεκουραστουμε λιγακι. Μου βγαινει ολη η κουραση των διακοπων καθως όπου και να ήμουν είχε κοσμο και μαγειρεμα για πολλά άτομα (με μεγαλη μου χαρα βεβαια) και ξενυχτια. Θα χαλαρωσω λιγο και μετα τα κεφαλια μεσα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Αρακά έχει σήμερα το μενού  μας. 

Σήμερα το απόγευμα θα πάω κομμωτήριο να σουλουπώσω το μαλλί μου γιατί είμαι χάλια. Δεν έχω σκεφτεί ακόμη τι να φτιάξω για αύριο.

Φωτεινή αυτό το μάντρωμα σκέφτομαι κι εγώ με τον μικρό. Θα δείξει....

Πολλά φιλιά και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

χιχι αυτό το μάντρωμα μου λεει και η συντέκνισσα μου που δουλεύει και έχει τα παιδιά με τη γιαγια στο χωριο κανουν ότι θελουν χιχι

τον αρακά εγώ το σκέφτομαι να το κάνω αύριο βράδυ και να πάρω λίγο στο μικρό στη πεθερά τη παρασκευή που θα είμαι δουλειά και όταν γυρίσουμε θα τηγανίσω και για μας δυο μπριζολες θα βάλω όσο μείνει στη μεση και καλά θα είμαστε

σήμερα κάνω κουνέλι με ρυζι αυριο δεν έχω ιδέα.

το σαββατο θα φτιάξω λίγο κειμα και θα πω στην πεθερά να τους κάνει μακαρόνια μαζι ..

σήμερα θα παμε για το διαβατήριο και μετά απ εκει γιατί είναι δίπλα και ζήτησε ο μικρός να παει...μακάρι να μου πει οτι θ αμαγειρεύει αυτή ντρέπομαι να το πω απο μόνη μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαστε απαρτια πια. Ξεκινησε και η κινηση παλι δυστυχώς. Τωρα εκατσα να φαω και ειπα να διαβασω λιγο αλλα απο το κινητό δεν βολευομαι. Το μενου για σημερα λεει φασολαδα και γι αυριο μαλλον κοκκινιστό θα κανω. Εχω αποσυντονιστει με τη δουλειά και τα τρεχαματα. Εχετε δικιο, πως θα τα μαντρωσουμε; αύριο εχω κι εγω μεγάλη λιστα για σουπερ και χασαπη. 

Κοριτσια κανα νεο απο το αγορι της παρεας εχετε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...