Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι και καλή εβδομάδα!

Καλό φθινόπωρο και επισήμως μια και την Παρασκευή είχαμε την Φθινοπωρινή ισημερία. Μικραίνει η μέρα και με έχει πιάσει κατάθλιψη απο τώρα....

Μελιτζάνες στον φούρνο με πατατούλες και φέτα έχει το μενού μας σήμερα. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε προσφυγάκια τηγανιτά και το βράδυ άνοιξε η ψησταριά μας και ψήσαμε σουβλάκια χοιρινά και κοτόπουλου και κεμπάπ με διάφορα συνοδευτικά. Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες κι έβρασα και λίγο ρυζάκι για συνοδευτικό.

Παρεάκι θα τα πούμε πιο μετά έπεσε δουλίτσα.....

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσια! εχω να γραψω πολυ καιρο, αλλα σας διαβαζω!

εβιρι μου καλως ηρθες!

καλη σχολικη χρονια σε ολους κ καλη προσαρμογη στα μικρουλια που ξεκινησαν παιδικο!!!

εγω πριν τις διακοπες μας ξεκινησα γενικη του σπιτιου, κ ολοκληρωθηκε μετα τις διακοπες. το σαββατο 16/9 ειχαμε το παρτυ της μεγαλης μου (πρωτακι φετος!) ειχαμε αρκετο κοσμο αλλα δεν μαγειρεψα, τα πηρα ολα ετοιμα εκτος απο την πιτσα, τις σαλατες κ τις πατατες φουρνου.

το σαββατο φαγαμε γιγαντες, την κυριακη κοτοπουλο στον φουρνο με πατατες τηγανιτες κ εφτιαξα εχτες φασολακια κ ιμαμ μπαιλντι για να ειμαι πιο χαλαρη λιγο, αφου εχουμε κ διαβασμα! καπου ενδιαμεσα θα φτιαξω φακες κ μακαροναδα κ νομιζω οτι θα ειμαστε οκ για την εβδομαδα.

σας φιλω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι πάλι...

Νινάκι συνήλθες τελικά ή σε ενοχλεί κάτι στην δουλειά? Όσο για τον κήπο σου τι να πω.... άξια!!!! Καλή συγκομιδή στα νεά φυτώρια!

Φωτεινή να την χαίρεσαι την κορούλα σου! Μεγάλωσε μωρέ κι αυτή και πηγαίνει και σινεμά!

Ιωαννάκι είσαι ακόμη Γιάννενα? Πες μου εντυπώσεις...

Γειά σου Γιώτα! Πρωτάκι η κορούλα σου ε? Καλό ξεκίνημα! 

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..σημερα εχει ωραια μερα..σε σχεση με χτες που εβρεχε...Η μικρη μου καλύτερα καθεται στον παιδικό χτες εφαγε κιολας...σημερα όχι αλλα που θα παει θα μαθει..

Λοιπον το Σάββατο λουκάνικα με μακαρόνια φάγαμε στη.μαμα μου,την Κυριακή στην πεθερα μ κοτόπουλο.με μπαμιες κ πατατες στο φουρνο εγώ τις μπαμιες δεν τις τρωω κ.εφτιαξα κ κολοκυθοκεφτεδες,Δευτέρα μπριαμ κ.σημερα κεφτεδακια με πατάτες

Αγγελική μικραινει η μερα κ κλεινομαστε μεσα.εμενα μ αρεσει κ ο χειμωνας..θα κανω μια χαζη ερώτηση τι ειναι τα προσφυγακια;

Γιωτα να χαιρεσαι τη μικρη σου πολυχρονη 

Φωτεινη να την χαιρεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα !

Βροχες χτες κ σημερα,χαμος !!! 

Σημερα εχω αγχωθει τοσο πολυ στην δουλεια που με εχει πιασει πονοκέφαλος ...

Κ αυτη την βδομαδα ακολουθησα την λογικη της προηγουμενης κ κατεληξα πως βολευει καλυτερα απο ολες τις αποψεις.

Νινακι δεν βαζω το φαγητο στην καταξυξη, το φαγητο της Κυριακης το τρωμε κ την Τριτη ( δεν χαλαει σε δυο μερες) κ κανω ακομη ενα την Κυριακη για την Δευτερα. Επισης κανω κ προετοιμασια για μια μερα μεσοβδομαδα (συνηθως το μαγειρευω τεταρτη) το οποιο ειναι του στυλ ζυμωνω μπιφτεκια η γιουβαρλακια η βραζω το μοσχαρι/κοτοπουλο. Δεν ειναι μαγειρεμενο το φαγητο να μπαγιατεψει.

Το Σαββατο τηγανισα γαυρο κ κολοκυθακια κ εβρασα μπροκολο κ αμπελοφασουλα,με εφαγε το τηγανι.

Την Κυριακη γεμιστα κ κοτοπουλο γιουβτετσι κ σημερα παω να κανω φασολακια( πχ τα φασολακια τα καθαρισα την Κυριακη )

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι μαγειροπαρεάκι..... μάλλον απόγευμα θα έλεγα!

Σήμερα τρώμε ότι υπάρχει στο ψυγείο καθώς έχουν μείνει κάμποσα από το Σαββατοκύριακο. Ούτε για αύριο θα μαγειρέψω.

Λιάνα χαίρομαι που η μικρούλα προσαρμόζεται στον σταθμό! Τα προσφυγάκια είναι μικρά μπακαλιαράκια.

 

Τζενάκι μαζί γράφαμε... μια χαρά σου βγαίνει το πρόγραμμα! Σε γενικές γραμμές κάπως έτσι λειτουργώ κι εγώ. Βρέχει και σήμερα? Εδώ κάτω που είμαι δεν καταλαβαίνω τίποτα. Σχολάω και στις 6,30 οπότε....

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι! Εβρεξε και σε εμάς φυσικά αλλά σημερα δείχνει να ανοίγει. Η θερμοκρασια έχει πέσει αισθητά όμως κυρίως πρωί και βράδυ. 

Γιωτα να χαίρεσαι την κορουλα σου! Πολύχρονη! Και καλή αρχή στο δημοτικό!

Τζενη πως εισαι σήμερα; Οντως δειχνει καλό αυτο το προγραμμα που έχεις. 

Αγγελική αρχίσατε το ψήσιμο; Παλι θα μας κανεις να ζηλευουμε. Σινεμα θα ειχα παει τη μικρη νωρίτερα (εμένα μου αρεσει πολύ) αν ήταν πιο βολικά τα πραγματα εδώ. 

Λιανα τι ωραια νέα αυτα για το κοριτσακι σου. Να δεις που ολα θα πανε καλά.

Ευχαριστω για τις ευχές σας κορίτσια. Γερα να είναι ολα τα παιδακια του κοσμου! 

Στο θεμα μας τωρα χτες ειχαμε μακαρονια και σήμερα φακές. Ειχαμε προχτες το απόγευμα συνάντηση στο νηπιαγωγείο και μου ειπαν οι δασκάλες οτι ο μικρος εχει προσαρμοστει κι έχει αρχισει να έχει τις παρεες του οπότε παει κι αυτο το θεμα. 

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Βροχή, ,και πάλι βροχή... από την Δευτέρα έχουμε μουλιάσει. Δεν πειράζει όμως, γιατί αλλιώς πώς θα το έλεγαν φθινόπωρο; Ποτίζει και τα κηπευτικά μου και δεν χρειάζεται να ασχολούμαι.. χιχι!

Φωτεινή μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Πώς την φάνηκε το σινεμά; Φαντάζομαι ξετρελάθηκε.

Τζένη αυτή την εβδομάδα νομίζω ότι τα κατάφερα και εγώ να οργανωθώ καλύτερα. Νόμιζα ότι τα έβαζες στην κατάψυξη, για αυτό σε ρώτησα.. αλλά έχεις δίκιο, για 2 μέρες δεν παθαίνουν τίποτα. Στην δουλειά δεν έχουν πάρει τελικά άλλο κόσμο να βοηθήσει την κατάσταση; Είστε στην ίδια κατάσταση;

Liana μίκρυνε πολύ η μέρα... μου θυμίζει κανονικό χειμώνα, ειδικά με τον τελευταίο καιρό που κάνει. Και πρέπει να αρχίσουμε να βγάζουμε κανένα ζεστό ρουχαλάκι, γιατί ψιλοκάνει κρύο κιόλας!

Αγγελική καλή αρχή με τα ψησίματα σας! Εκεί που είσαι δεν είναι μόνο ότι δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται έξω, αλλά έχετε και άλλο καιρό, τουλάχιστον σε σχέση με εμάς. Εγώ μιλάω με τον σύζυγο στην διάρκεια της μέρας και ενώ εδώ βρέχει, εκεί που είναι ο ίδιος, πχ. κέντρο Αθήνα, είναι χαρά Θεού! Αλλος κόσμος!

Με το μενού της βδομάδας έκανα τα εξής: έψησα την Κυριακή κοτόπουλο, γεμιστά και έβρασα φασόλια... τα γεμιστά τα φάγαμε την Δευτέρα, σήμερα το κοτόπουλο με ρύζι και χτες ολοκλήρωσα και φάγαμε την φασολάδα...για αύριο μακαρονάδα και για Παρασκευή ίσως αρακά. Έφτιαξα και λίγους κολοκυθο-μελιτζανοκεφτέδες από τα κολοκύθια και τις μελιτζάνες των γεμιστών. 

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Σήμερα έφτιαξα φάβα και παντζάρια. Τώρα μαγειρεύω κοτόπουλο με μπάμιες για αύριο. Από τότε που ήρθα στην Ελλάδα μαγειρεύω τις περισσότερες φορές βράδυ για να παίρνει το φαγητό την επόμενη το πρωί η μεγάλη μου η κόρη στη δουλειά της. Συνήθως το φτιάχνω έτσι αργά για να είναι όσο το δυνατόν πιο φρέσκο.

Κατά τα άλλα έχω αρκετή κούραση αλλά μπαίνουν όλα στο ρυθμό τους σιγά σιγά. Θα έλεγα να κανονίσουμε εκείνο το καφεδάκι για να βρεθούμε. Τι θα λέγατε να προτεινουμε μέρες; Προσωπικά θα έλεγα ότι είμαι διαθέσιμη όλες τις μέρες. Έχουμε βέβαια καθηγήτριες που κάνουν ιδιαίτερα στη μικρή αλλά μπορώ να κανονίσω με κάποια μικρή ευελιξία.

 

On 19.9.2017 at 6:58 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εβιρι τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Καλώς ήρθες κι επισήμως στα πάτρια εδάφη! Καλά να περάσετε εδω και καλή αρχη στη μικρη σου Εβιρινα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου Φωτεινή μου.

 

On 19.9.2017 at 10:09 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Εβιράκι πάρε τον χρόνο σου με την τακτοποίηση του σπιτιού. Εμείς θα τα πούμε από κοντά όποτε είσαι έτοιμη. Άλλωστε εδώ θα είσαι....

Και βέβαια, εξάλλου τώρα μπορούμε και πιο συχνά να βλεπόμαστε, γιατί αν με βλέπετε μία φορά το χρόνο θα καταλαβαίνετε αμέσως το πόσο γερνάω.

 

On 19.9.2017 at 0:37 ΜΜ, ggeny είπε:

Φετος λεω να εφαρμοσω αλλο συστημα μαγειρεματος.Το δοκιμασα αυτη την βδομαδα πρωτη φορα κ νομιζω ειναι πιο ευκολο κ πιο ξεκουραστο για μενα.

Απο το φαγητο της Κυριακης να τρωμε κ την Τριτη ,να κανω ενα λαδερο ( που γινονται ολα μπαμ μπαμ) για την Δευτερα κ μια προετοιμασια κ καταψυξη για το φαγητο της Πεμπτης κ εφυγε κ εβδομαδα. Στην ουσια θα μαγειρευω Τριτη κ Πεμπτη μετα κ την Τεταρτη μονο ψησιμο η συμπληρωμα τι λετε.Ας πουμε αυτη την βδομαδα εχω βαλει ετοιμα σουτζουκακια με σαλτσα κ θα βρασω μονο το ρυζι ( τιποτα δηλαδη).Αλλη φορα μπορω να εχω ζυμωμενα μπιφτεκια η βρασμενο μοσχαρι. Ουτε το φαγητο να μπαγιατευει αλλα ουτε κ εγω να πεδευομαι ολη την Κυριακη στην κουζινα .

Τζένη μου βρίσκω πολύ καλή την ιδέα αυτή.

 

On 20.9.2017 at 0:38 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Γεια σας..πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες...Είμαι κ μπουκωμενη σήμερα συνερχομαι λιγο..η μικρη καθεται στον παιδικό απο τις 9 παρα ως 12μιση με κλαμα βέβαια σταματάει λιγο ξανα..τι θα κάνω δεν ξέρω..Σήμερα λιγο καλυτερα ουτε τρωει στο σχολείο ουτε καν δοκιμάζει..ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα 

Ελπίζω να έχεις ήδη συνέλθει. Περαστικά σου. Αχ αυτά τα μικρούλια. !!!!!  Πού θα πάει θα συνηθίσει κι εκείνη σιγά σιγά.

 

On 22.9.2017 at 9:47 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Χτες είμουνα στο νοσοκομείο όλο το πρωί γιατί είχα τον καθιερωμένο ετήσιο επανέλεγχο για να τσεκάρουν την εξέλιξη της ανοσοθεραπείας μου. Τα αποτελέσματα θα τα πάρω σε 2 μήνες περίπου. Πάντως από τις πρώτες ενδείξεις ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος!Ό
Όλα καλά λοιπόν. Χαίρομαι που είσαι σε καλό δρόμο και κοντεύεις να εξαλείψεις την αλλεργία.

 

On 22.9.2017 at 5:15 ΜΜ, Nina-Tom είπε:

 

Χτες ξεκίνησα και το χειμωνιάτικο μπαξέ... φύτεψα καρότα, ρόκα, σπανάκι και 2 μουριές στον δρόμο, από κουκούτσια που είχα βάλει σε γλάστρες μου και βγήκαν. Μένει να ξηλώσω τις ντοματιές, που έχουν αρχίσει να ξεραίνονται, για να φυτέψω και τα υπόλοιπα. Το δε βράδυ έπεσα ξερή από την κούραση από τις 10!

Έφτιαξες τόσο ωραία πράματα τόσο εντός όσο κι εκτός κουζίνας που χαλάλι η κούραση, μπράβο βρε Νίνα.!!!!

Εβίρι μου λογικό είναι να γίνεται χαμός προς το παρόν.. ίσως και για λίγο ακόμα, φαντάζομαι.... είναι σαν να ξεκινάς πάλι από την αρχή! Ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που μετακομίζετε! Καλή δύναμη και να προσέχεις.

Νίνα μου είναι άγνωστο αν είναι η τελευταία φορά που μετακομίζουμε αλλά το χειρότερο είναι ότι προσπαθώ να χωρέσω το νοικοκυριό δύο σπιτιών (σχεδόν) μέσα σε ένα σπίτι. Και λέω δύο σχεδόν γιατί τα πράγματα της Τζέντας ήταν πολύ λιγότερα και υπάρχουν ακόμη μέσα στα κουτιά τους που πρέπει κάποια στιγμή να δω τι θα κάνω με αυτά. Εν τω μεταξύ κάποια απ' αυτά μας είχαν έρθει κατά λάθος στη Γερμανία και τώρα που ξαναήρθαν στην Αθήνα τα βρίσκω πάλι μπροστά μου.

 Σκέφτομαι μήπως δεν τα καταψύχω σωστά. Το μόνο που κάνω είναι μόλις κρυώσουν, τα βάζω στα ταπεράκια και κατάψυξη... και για να τα ξεπαγώσω, τα αφήνω στην συντήρηση τουλάχιστον μία μέρα... είναι σωστό λέτε;

Έτσι είναι το σωστό μια χαρά τα λες.

 

On 23.9.2017 at 8:03 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε? Εκατσα να πιω το καφεδάκι μου και να σας γραψω. Το βραδυ εξω απο το σπίτι μου έγινε ενα τροχαιο και βγηκαμε ολοι εξω καλεσα ασθενοφορο χαμος εγινε. Ευτυχως για λιγα εκατοστα δεν μου εριξαν την μαντρα. 

Αμάααν !!!! Φαντάζομαι το σοκ και την τρομάρα σας.

Εβιρι μολις τελειωσεις θα πιούμε καφε. Αν δεν κανω λαθος στην Γλυφάδα δεν εισαι. Αν ναι θα ειμαστε κοντα. 

Σωστά στη Γλυφάδα είμαι. Όποτε έχεις χρόνο ρίξε ένα τηλ. να βρεθούμε. Θα σου στείλω το δικό μου με π.μ.

 

On 25.9.2017 at 7:56 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τι κάνετε; 

Νινα ήταν όντως δύσκολο να βρεθούμε αυτό το ΣΚ γιατι είχα έρθει για συγκεκριμένους λόγους Αθηνα -ευχαριστους ευτυχως- κι ημουν στο τρεξιμο. Ειχα παρει μονο την κορη μου μαζι γιατι γιορταζε κιολας το Σαββατο και σκεφτηκαμε οτι καλό θα ήταν να μην ειναι μονη της τετοια μέρα. Την πηγαμε και σινεμά (πρώτη φορα) και το κατευχαριστηθηκε. Καλή συγκομιδη στη χειμερινή σπορα!

Να είναι πάντα πολύχρονη και να τη χαίρεστε.

Εχω άδικο που θεωρω τον εαυτο μου καταπληκτικό αφου ακομα δεν έχω αρχισει τα ηρεμιστικά;;;

χαχαχαχχα

 

On 25.9.2017 at 11:18 ΠΜ, YOTOU είπε:

εβιρι μου καλως ηρθες!

Γιώτα μου σ' ευχαριστώ πολύ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας. 

Το φθινόπωρο έκανε αισθητή την παρουσία του και ναι μεν μου αρέσει που δρόσισε λιγάκι και δεν ψηνόμαστε αλλά δεν μου αρέσει που μικραίνει η μέρα.... 

Εβιράκι μου σιγά σιγά θα κάνεις ένα γερό ξεκαθάρισμα στα πράγματά σας. Βολική μέρα είναι η Παρασκευή για μένα καθώς δεν θα έχουμε διαβάσματα με τον μικρό για την επόμενη. Ας που και τα υπόλοιπα κορίτσια τι τις βολεύει.

Φωτεινή όλα καλά με τον μικρούλη σου στο νήπιο λοιπόν.... Μπράβο του!

Νινάκι βοηθάει ο καιρός στο πότισμα για να σε ξεκουράσει λιγάκι!!!

Μαγειροπαρεάκι μου έχω δουλίτσα, τα λέμε σε λίγο......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα παρεάκι! Πιστευω οτι σήμερα βρέχει σε ολες τις περιοχές, δεν έχουμε εμεις το αποκλειστικό προνόμιο.

Αγγελική ουτε κι εμένα μου αρεσει που έχει μικρύνει η μέρα. Το πρωι που φευγω για τη δουλεια ισα που χαραζει ειναι αρκετα σκοτεινά.

Νινα η βροχη εσενα σε ξεκουραζει. Αυτο με τον καιρο στην Αθηνα μου το έλεγαν κι εμενα. Αλλά η Αττική ειναι μεγαλη μην το ξεχναμε. Η μικρη ενθουσιαστηκε με το σινεμα (και το ποπ κορν). Κουραστηκε στο τελος λίγο γιατι ημαστε ολη την ημέρα στο τρεξιμο.

Εβιρι σε ευχαριστω για τις ευχες! Σε καταλαβαινω απολυτα με το θεμα της τακτοποιησης. Θα τα κανεις ομως ολα σιγα σιγα προσέχοντας πανω απ'ολα τη μεση σου.

Χτες και σημερα ιμαμ. Χτες το βραδυ κρεπες.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Καρμπονάρα έχει σήμερα το μενού μας. Ο μικρός μου το περιμένει πως και πως!

Φωτεινή εδώ ακόμη δεν έχει πιάσει βροχή αλλά ο καιρός είναι φορτωμένος. Αν είναι να κάνει ότι κάνει μέχρι τις 6 που θα σχολάσω. Με εκνευρίζει η βροχή στην πόλη κι εγώ να είμαι στους δρόμους!!!!

Καλό Σαββατοκύριακο στην υπόλοιπη παρεόυλα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Καφεδακι ετοιμάζετε τωρα που φευγω;

Αύριο ταξιδευουμε και γυρναμε Πέμπτη που εχω και συναντηση στο σχολειο. Μου φαίνεται περίεργο που παω διακοπες και τέτοια περίοδο κιολας. 

Μια χαρα τα πατε μς τα μαγειρικα σας εγω λεω ευτυχως που φθινοπωριασε να κατσω λιγο σπιτι. Πολλα τα χλμ πολλες οι ωρες που λειπω πολυ το τρεξιμο αλλα δοξα το θεο ειμαστε καλα. 

Βρε κοριτσια ακουω πολλα για την ιλαρα κι εγω το επαναληπτικο δεν του το εκανα γιατί το φοβάμαι το εμβόλιο αυτο. Η παιδιατρος μου λεει να το κανω αλλα δεν θελω. Δεν ξερω τι να κανω

Κοριτσαρες καλο βραδυ χαρηκα που ειστε ολες καλα και κυριως οργανωμενες γιατί εγω πασχω απο αυτο. Φιλακια 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ο καιρος χαλασε φθινοπωριασε...Η μικρη με το παιδικο καπως καλυτερα θα γκρινιαξει βεβαια λιγο να φαει δεν τρωει αλλα.που θα παει σιγα σιγα..κανανε κ χειροτεχνια μωρε κ χαρηκε μου εδειξε τι εφτιαξε χαχα

@ioanna81 καλα να περασετε..το εμβολιο στη μικρη ειχαμε κανει την πρωτη δοση το 16 και η δεύτερη ηταν για το 20 κ ειπε ο γιατρος να το κανουμε τωρα...θα παω μεσα στην βδομαδα..Γιατί δεν θελεις;

@Eviri σ ευχαριστώ ειμαι καλα τωρα..η μικρη θα συνηθισει που θα παει..της αρέσει παντως μας λεει τραγουδακια κ τι κανουν..κανονίζετε καφε τι ωραια

@Nina-Tom  πρεπει να κατεβασουμε τα πιο ζεστα κρυώνει ο καιρος..ειχαμε κ βροχες αυτες τις μερες..μικραινει κ η μερα κ κλεινομαστε μεσα..

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 ευχαριστω για την ενημερωση για τα προσφυγακια τώρα που το ειπες καπου το εχω ξανακουσει..συμφωνω μαζι σου στο θεμα βροχη μ αρεσει να.ειμαι σπιτι οχι στο δρομο

Λοιπον μαγειρικα Τετάρτη φασολαδα είχαμε καιρο να φτιαξουμε κ η μικρη εφαγε κ το βραδυ της αρεσε πολυ,την Πέμπτη κριθαρακι,Παρασκευή φακες κ σημερα μοσχαρακι γιουβετσι για αυριο λεω κοτόπουλο στο φουρνο με πατάτες κ κολοκύθια..θα δω...καλο σκ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τελειώνει και ο Σεπτέμβριος σήμερα... άντε καλό μήνα για αύριο!

Εβίρι και εγώ βολεύομαι Παρασκευή για συνάντηση όπως η Αγγελική. Τι λέτε για το ίδιο μέρος όπως την άλλη φορά; Βλέπω ξεκίνησες και τα μαγειρέματα στους θησαυρούς. Πρότεινα το μπλογκ σου και στον αδερφό μου, που ψάχνεται για συνταγές.

Ιωάννα φθινοπωρινές διακοπές πώς προέκυψαν; Τώρα μπορούσες να πάρεις άδεια; Όμορφα τα Γιάννενα πάντως ε; στο νησί στην λίμνη πήγες;

Αγγελική καρμπονάρα και εγώ θα την περίμενα πως και πως! Την κλασσική κάνεις ή καμία παρόμοια; Εγώ είχα βρει μία συνταγή με γιαούρτι αντί κρέμα γάλακτος και ήταν πολύ καλή.

Σήμερα την πέρασα σπίτι όλη μέρα, αν εξαιρέσεις την ώρα που πήγα βόλτα το σκυλί... αλλά δεν με ένοιαξε γιατί έκανα χαλαρά τις δουλειές μου. Το σημερινό μενού είχε χάμπουργκερ που κάναμε μαζί με τον σύζυγο... εγώ από την μία να πλάθω τα μπιφτέκια, αυτός να τα ψήνει, σε άλλο τηγάνι τα κρεμμύδια, το μπέικον, τα μανιτάρια... έγινε χαμός στην κουζίνα! Αλλά είχε πλάκα! Και τα καταβροχθίσαμε μετά με μεγάλη ευχαρίστηση! Το απόγευμα έκανα ένα κέικ χωρίς βούτυρο, αυγά, γάλα... μυρίζει ωραία και θα σας πως από γεύση αύριο που θα το δοκιμάσω. Έκανα και 2 βαζάκια πιπερίτσες καυτερές τουρσί, έβρασα ρεβύθια για να έχω έτοιμα για την ερχόμενη βδομάδα και νομίζω ότι είμαι σε καλό δρόμο από πρόγραμμα. 

Καλή σας νύχτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...