Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ/ΠΕΘΕΡΙΚΑ


jimmy271

Recommended Posts

Jimmy καλησπερα.

Συμφωνω με το μελος roubi.

Επιπλεον πιστευω πως η θεση της συντροφου σου-οσον αφορα την συμπεριφορα των γονιων σου στην βαπτιση- δεν ειναι καθολου μα καθολου περιεργη,δεδομενου οτι εχει να τους δει για τοσο καιρο και η τελευταιες αναμνησεις που εχει σαφως και ειναι οι κακιστες.Η αποψη της θεωρω ειναι πολυ απλη και λογικη,"το παιδι σας εχει την οικογενεια του και απαιτω αυτο να το σεβαστειτε,αν συμβει το αντιθετο ειμαι διαθετημενη να υπερασπιστω την οικογενεια μου".Ειδικα μια τετοια ιδιαιτερη ημερα όπως η βαπτιση του εγγονιου τους.Υπερασπιζεται την οικογενεια της,δεν «δαγκωνει» χωρις λογο δεξια και αριστερα.Που το παραλογο?Παραλογο θα ηταν αν δεν της ειχαν δοθει αφορμες και απλα τα υπεθετε.Απο ολα αυτα που εχουν συμβει και εχεις μοιραστει μαζι μας,καθε αλλο παρα τα εχει υποθεσει η συζυγος σου.Το γεγονος οτι οι καταστασεις εχουν ξεφυγει του "λογικου" δεν σημαινει πως πρεπει ολοι να σκεφτονται παραλογα.Εσενα οκ ειναι οικογενεια σου,αλλα πρεπει,επιβαλλεται,να σεβαστουν και τον δικο σου νεο πυρηνα.Εχεις γινει γονιος,θα επρεπε να θεωρουν ευλογια να δουν το παιδι του παιδιου τους,να γεννιεται,να βαπτιζεται!!!Και να σου πω και το άλλο που σκεφτομαι.Πιστευω η συζυγος σου δεν τους εχει καμμια εμπιστοσυνη στο ποσο θα κρατησουν εστω τα προσχηματα μπροστα σε τοσο κοσμο.Και φυσικα για να μην θελουν και εκεινοι να ερθουν πιστευω πως η εκτιμηση της συζυγου σου δεν είναι λανθασμενη,γιατι τα πρσοχηματα δεν θα τα κρατησουν.Και ισως τελικα είναι καλυτερα να μην ερθουν αν οι καταστασεις είναι να ξεφυγουν μια τοσο ιδιαιτερη ημερα.Το επικεντρο πρεπει να είναι το παιδι και όχι οι διαφορες γονιων με νυφη,

Από την άλλη το γεγονος και μονο ότι είναι καλεσμενοι στο βαπτιση θα επρεπε να τους κανει να αφησουν τα παντα στο παρελθον(ειδικα γιατι ότι συνεβει είναι με δικη τους υπαιτιοτητα) και να κανουν μια νεα αρχη.Να «ζεστανουν» την καρδια τους για εσενα,το παιδι τους πανω από όλα.Ειναι πολύ εγωιστικη η συμπεριφορα τους.Για εμενα θα επρεπε να εχει ληξει ολο το θεμα με το που τους εδωσες το προσκλητηριο στα χερια.Τελος.

Σε παλαιοτερη μου αναρτηση θυμαμαι σου ειχα προτεινει να αλλαξετε στην τελικη ακομα και την ημερομηνια της βαπτισης,δεν είναι μια γεννα να μην αναβαλλεται.Το ειχα προτεινει με την λογικη ανασυγκροτησης σχεσεων.Τωρα πλεον καταλαβαινω πως ηταν μια λανθασμενη εκτιμηση γιατι οι ανθρωποι δεν εχουν σκοπο να αναθερμανουν για κανενα και για τιποτα τις σχεσεις σας.Πρωτα από όλα με εσενα.Ξεχνα την συζυγο σου.Ουτε με εσενα δεν θελουν να αναθερμανουν τις σχεσεις.Γιατι μη μου πεις ότι δε μπορουν,μπορουν και παραμπορουν,απλα δεν θελουν.Γιατι ενας γονιος όλα τα μπορει για το παιδι του.Ειναι απλα η αρνηση στο να παραδεχτουν τα λαθη τους,γιατι ξερουν πολύ καλα πως είναι λαθος και μονο στην ιδεα πως θα ανοιχτει μια κουβεντα από τα παλια εως τωρα ,δεν τους συμφερει.Κριμα πολύ κριμα...Στενοχωρημενοι να νιωθουν,αντε το καταλαβαινω,αφου και οι δυο πλευρες είναι στενοχωρημενες από τετοιες καταστασεις.Αδικημενοι όμως και θυματα από πού και ως που???Πλεον η δηλωση τους ότι δε νιωθουν τιποτα για την συζυγο σου μα ουτε και για το παιδι σας(!!!!)αυτό και αν είναι αρνηση ως προς το δικο τους παιδι.Αντε και πες ότι καταλαβαινω να μην θελουν τον συντροφο επιλογης σου,αλλα να αρνουνται και το παιδι του παιδιου τους???Ταπεινη μου γνωμη,πολύ εγωιστικο.Ακομα και την χειροτερη γυναικα του κοσμου να ειχες επιλεξει,ενας γονιος εχει την γλυκυτητα να «μαλακωσει» καταστασεις.Εχεις την ευλογια να χαιρεσαι την πατροτητα.Σκεψου ποσο πολύ μπορεις να γλυκανεις για το παιδι σου ακομα και στο πιο δυσκολο συμβαν.

Τελος,εννοειται πολύ σωστα πως δεν πρεπει να τους δικαιολογησεις στην πιθανη απουσια τους από το βαπτιση.Μεγαλοι ανθρωποι είναι και υπευθυνοι για τις πραξεις τους.Ας πανε να τους ρωτησουν οι ιδιοι οι συγγενεις τους λογους πιθανης απουσιας τους.

Θα κλεισω με ευχες….Ευχομαι με το καλο η βαπτιση του μωρου σας,να είναι παντα υγιες και καλοτυχο και οση χαρα μπορει να σας ελειψε ολο αυτό το διαστημα να την παρετε μαζεμενη από αυτό το γλυκο πλασματακι!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 422
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jimmy271

    jimmy271 81 δημοσιεύσεις

  • mama@2

    mama@2 57 δημοσιεύσεις

  • roubi

    roubi 44 δημοσιεύσεις

  • peper

    peper 30 δημοσιεύσεις

Κορίτσια, δεν δικαιολογώ κανέναν και τίποτα.Νομίζω το είπα όσο πιο κομψά μπορούσα. Θα κάνω τη βάπτιση του γιου μου όπως θέλω εγώ και η γυναίκα μου και όσοι πιστοί ας προσέλθουν. Ειλικρινά τους δέχομαι όλους. Ομως αυτο που είπα είναι ότι δεν πρόκειται να συγχωρήσω κανένα που θα πάει να εκμεταλλευτεί αυτή τη μέρα για να βγάλει άλλα πράγματα στη μέση είτε γονείς είτε γυναίκα. Εγώ ξέρετε τι είπα στους δικούς μου? Χαρά μου είναι να έρθετε ως γονείς μου να είστε εκεί μαζί με όλους. Αν όμως για τους Χ.Ψ λόγους δεν το θέλετε ειλικρινά δεν έχω να σας πω κάτι. όμως δεν θα δεχτώ να γίνουν φασαρίες, να ειπωθούν μπηχτές κλπ. από κανέναν και το εννοώ.

Προσέξτε κάτι άλλο., Δεν είπα ότι αδικώ τη γυναίκα μου γιατί ξέρω και αυτή ότι τα ίδια σκέφτεται. Απλά δεν μου αρέσει ο τρόπος της. Είανι πολύ άσχημος. Αυτό είπα. Δεν μπορείς να μιλάς έτσι στον σύζυγο σου γιατί εμμέσως είναι σαν να μου λέει τι να πάω να πω στους δικους μου..με καθοδηγεί δηλ.

Εννοείται ότι η μέρα είναι αφιερωμένη στο μωράκι και σε κανένα άλλο και εγώ προσωπικά θα κάνω στην άκρη όλες τις έριδες για εκείνη τη μέρα σαν να μην είχε συμβεί τίποτα. Και αυτό απαιτώ από όλους. Εχω άδικο??

Παρόλα αυτά η ουσία είναι ότι εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω χαρεί πραγματικά τίποτα από το γάμο μου, ούτε τη γέννηση, ούτε τη βάπτιση του μωρού ούτε τίποτα άλλο. Ολα ήρθαν με τον πιο ανάποδο τρόπο. Αλλιώς τα είχα ονειρευτεί και αλλιώς είναι. Sorry, δεν ήταν επιλογή μου και το ξέρουν όλοι. Και κανείς δεν κάνει κάτι για αυτό. αλλά δεν βαριέστε θα βρεθεί η άκρη αργά η γρήγορα..τι άλλο μπορώ να κάνω?

Και θα κλείσω με μια σοφή κουβέντα. Οταν είχαν ξεκινήσει όλα αυτά είχα πιιάσει τη γυναίκα μου, τους δικους μου και τους δικούς της και τους είπα μια κουβέντα: "Για το καλό όλων μας θα πρέπει να λυθεί η παρεξήγηση το συντομότερο γιατί αλλιώς το κλαδάκι θα γίνει δέντρο και το τούβλο θα γίνει τοίχος απροσπέλαστος". Αλλά κανείς δεν άκουγε τότε..ολοι με τον εγωισμό μπροστά. Και να τώρα που υψώθηκαν τείχη τεράστια μπροστά μας..για όλους.

Ξέρετε κάτι? Ας μην απορεί κανείς γιατί τα πράγματα έφτασαν εδώ που έφτασαν..Κανείς ποτέ δεν υποχώρησε - μόνο εγώ. επομένως γιατί να στενοχωριέμαι? Απλά αφήνω τη ζωή να επιλέξει το δρόμο της και να μου δείξει αυτή το μονοπάτι εφόσον με το να πιέζεις και να καταπιέζεις ανθρώπους και καταστάσεις δεν οδηγείσαι πουθενά. το πιστεύω.

Τώρα θέλετε φταίει ο ένας φταίει ο άλλος, λίγη σημασία έχει. Επί της ουσίας κανείς δεν κάνει κάτι προς μια βελτίωση.

Και κάτι τελευταίο: είπατε για τους γονείς μου αυτά που είπατε. Επειδή τους ξέρω πολύ καλά, το μεγαλύτερο παράπονο τους ξέρετε ποιο είναι? οτι εδώ και 2.5 χρονια που έχουν συμβεί αυτά δεν έχουν βρει ποτέ τον τρόπο να προσεγγίσουν με κάποιο τρόπο την γυναίκα μου και να βάλουν τέλος στην παρεξήγηση. Και εδώ ρίχνω σε αυτή κάποια ευθύνη. Λόγω του οξύθυμου χαρακτήρα της αποτρέπει τον ουσιαστικό διάλογο και οδηγεί τις καταστάσεις στα άκρα. Οι γονείς μου έκαναν προσπάθειες. Αλλά αυτή είναι ασυγκράτηση! Και σε αυτό δεν δέχομαι καμία αμφισβήτηση. Την ξέρω πολύ καλά - και πώς αντιδρά σε διάφορα ερεθίσματα και πόσο σοβαρά παίρνει κάποια πράγματα. Αυτό τους στενοχωρεί. Οτι και να είχε γίνει ρε κορίτσια αν υπήρχε η θέληση θα είχε λυθεί. Οταν δεν υπάρχει όμως θέληση 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: α) υπέρμετρος εγωισμός β) φόβος γ) κάτι άλλο επιδιώκεται στο παρασκήνιο.

Και φυσικά και θα τους ξαναμιλήσω και θα τους μιλαω πάντα και θα τους αγαπώ γιατί είναι γονείς μου. Αυτό δεν σημαίνει ότι εγκρίνω τη συμπεριφορά τους ή την επικροτώ όμως αν πρόκειται για μια γυναίκα να μην μιλιέμαι με γονείς και αδέρφια έ όχι ρε κορίτσια πάει πολυ. Και η γυναίκα μου δεν τους πάει αλλά την αγαπώ και την δέχομαι ως είναι. Το ίδιο και αυτούς..Σε αυτό δεν συμφωνώ καθόλου μαζί σου roubi, sorry.

Και να σου πω και κάτι ειλικρινά? Δεκάρα δεν δίνω για το αν θα δουν το παιδί ή όχι πια.Υπό αυτές τις προυποθέσεις τι νόημα έχει? Τα πράγματα είναι ωραία όταν γίνονται αβίαστα. Ετσι με το ζόρι τι αξία έχει?? Ας κάνουν οι δικοί μου ότι νομίζουν και ας κάνει και η γυναίκα μου ότι νομίζει - δεν δίνω δεκάρα τσακιστή πια.Εχω ξενερώσει. Γιατί νομίζετε ότι αν τώρα μετά από 13 μήνες πάω το παιδί στους δικούς μου θα χαρούν? Δεν υπάρχει δεσμός. Δεν το ξέρουν καν. Δεν το έχουν ακουμπήσει. Και έστω και γινόταν έτσι. Τι για μια φορά? τι νόημα έχει? Η που θα υπάρχουν σχέσεις ή που δεν θα υπάρχουν. Δεν υπάρχει μέση εδώ.

Sorry για το ύφος μου αλλά ειλικρινά μου έχει φύγει η διάθεση και δεν με νοιάζει τίποτα. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν πιέζω ποτέ πια κανέναν κορίτσια

jiimy

Link to comment
Share on other sites

Jimmy, όπως μπορείς να καταλάβεις, ούτε εσένα ξέρω προσωπικά ούτε την γυναικα σου, ότι γνώμη σχηματίζω, το κάνω καθαρά από τα δικά σου γραφόμενα!

Συγγνώμη αν σε στεναχωρώ ή αν έρχεσαι σε αντίθεση με αυτά που γράφω. Ισως γι΄αυτό να αναρωτιεμαι αν πρέπει να συνεχίζω να παραθέτω τις σκέψεις μου.

Εζησα παρόμοιο έργο όπως σου έχω ξαναπεί, με την ξαδέλφη μου και ξέρω πως στο τέλος δεν βγαίνει σε καλό για κανέναν. Αν δεν διαλέξεις μεριά, το μέλλον δεν θα είναι καλό.

Λες ότι το μεγαλύτερο παράπονο των δικών σου είναι ότι δεν μπορούν να την προσεγγίσουν. Για πες μου, όταν έριχναν καταριλίκια στα τηλέφωνα, είναι είδος προσέγγισης? Γιατί για μένα, και πιστεύω για τον περισσότερο κόσμο, αν φταις (που το έχουμε ξεκαθαρίσει ότι φταίνε οι δικοί σου) τότε η προσέγγιση ξεκινά με ΣΥΓΓΝΩΜΗ!! Και όχι με κατάρες! Αλήθεια, πόσες συγγνώμες άκουσε η γυναίκα σου?

Αλλη προσέγγιση πάλι, είναι να έρθουν στην βάπτιση. Αλλά και πάλι, ΣΟΥ γυρνάνε την πλάτη. Γιατί σε εσένα την γυρνάνε. Ελπίζω αυτό να το καταλαβαίνεις τουλάχιστον. Δε νομίζω ότι η γυναίκα σου θα σκάσει, μάλλον θα ανακουφιστει θα έλεγα! εσένα όμως που θα στεναχωρηθείς, τους νοιάζει?

Όσο γι αυτό που είπες, ότι για μία γυναίκα δεν πρόκειται να μη μιλάς με γονείς και αδέλφια, τι να πω? Να πω ότι δεν είναι μία γυναίκα αλλά η γυναίκα σου και η μάνα του παιδιού σου? Και αν φέρονται άσχημα στην γυναικα σου, τότε δεν σέβονται εσένα? Εσένα πότε ακριβώς σε υπολογίσανε? Οταν σου μαυρίζουν την ψυχή? ΑΛΛΑ σου είπα να μην τους ξαναμιλήσεις, όχι για την γυναίκα σου αλλά επειδή απαξίωσαν την βάπτιση! Αλλο σου είπα άλλο κατάλαβες! εσένα σνομπάρουν, το παιδί τους. Εχουν μία καταπληκτική ευκαιρία να κάνουν ένα βήμα, αλλά την πέταξαν στα σκουπίδια!

Αλλά δεν βλέπεις το πιο σημαντικό. Οτι εξαιτίας των γονιών σου, κινδυνεύεις να χάσεις την οικογένεια σου.

Και αυτό στο λέω, γιατί αν νομίζεις πως μόνο εσύ έχεις παράπονα απο την γυναίκα σου, τότε αυταπατάσαι! Είναι λογικό να έχει παράπονα από εσένα, που τσακώνεστε για τους δικούς σου που την βρίζουν, που βλέπει πως μέσα σου τις ρίχνεις ευθυνες, που δεν μπορεί να χαρεί την οικογένεια της, επειδή οι δικοί σου έκαναν ότι έκαναν και εσύ εκβιαστικά απομάκρυνες και τους δικούς της. Κάποια μέρα θα θέλει να απαλλαγεί από όλα και να ψάξει να βρει την ευτυχία. Μη νομίζεις ότι είσαι μόνο εσύ πληγωμένος. Είναι και αυτή! δε πιστεύω ότι πάντα ονειρευόταν να την καταριούνται! Ούτε να μην πατάνε σπίτι της οι δικοί της! Ξέρεις τι κρύβει μέσα στην ψυχή της? Για να βγάζει ψυχοσωματικά, μάλλον κρύβει πολλά! Και κάποια στιγμή θα σκάσει και θα σας πάρει όλους η μπάλα!

Πάντως, από τον τρόπο που γράφεις, φαίνεται ότι είσαι πολύ "μαλακός" με τους γονείς σου και πολύ "σκληρός" με την γυναίκα σου. Ετσι φαίνεται. Δεν ξέρω αν τα εννοείς έτσι, αλλά μας δίνεις αυτή την εντύπωση.

Εγώ θα ευχηθώ μία όμορφη ζωή για την ζωή του παιδιού σας, μιας και βαπτίζεται!

Επίσης εύχομαι να περάσεις όμορφα στην βάπτιση, να απολαύσεις αυτές τις στιγμές του παιδιου μαζί με τους ανθρώπους που το αγαπάνε!

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που βλεπω οτι εχεις ακομα την καλη διαθεση να μην καταστρεψεις τον γαμο σου αλλος στην θεση θα ειχε φυγει και θα τα ειχε παρατησει ολα.

λαθη εχουν γινει απο ολες τις πλευρες! εσυ που δεν εβαλες απο τν πρωτη φορα ορια στην μητερα σου και η μητερα που μπλεχτηκε στην ζωη σας και εβαζε λαδι σιγα σιγα στην φωτια , η γυναικα σου που δεν λεει να σταματησει να ηρεμισει λιγο εστω για την βαφτιση. Εγω βλεπω εσενα που εχεις την θεληση να το πας απο την αρχη ομορφα και ωραια για χαρη του παιδιου σου (και μπραβο σου!) και την γυναικα σου οχι που ολη μερα τα σκεφτεται δεν ηρεμει και βαζει κι αλλο λαδι στην φωτια και μαλιστα στην βαφτιση σου λεει οτι θα ειναι προ των πυλων! δηλαδη ενα κοιταγμα και μπουμ ! :rolleyes: εσυ τι θα κανεις? σε ολη την βαφτιση θα εισαι συνεχεια τσιτα δεν θα το απολαυσεις γιατι αν νομιζεις οτι θα την χαρεις ακομα και αν δεν γινει τιποτα εισαι λαθος.πρεπει να βαλεις κατω για αρχη την γυναικα σου και με ηρεμο τροπο να προσπαθησεις να της εξηγησεις οτι ετσι δν γινετε τιποτα και οχι γιατι δεν θα εχει καλες σχεσεις με τα πεθερικα αλλα με τον αντρα της γιατι και εσυ ποσο θα αντεξεις ολη αυτη την κατασταση??? θα χωρισετε και μετα θα πεσει και το παιδι δλδ ααα το παιδι πρεπει να ειναι με την μανα του και οχι με εσενα γιατι οι γονεις σου δεν το αγαπανε κλπ. θελει συζητηση και θεληση απο τους δυο αν δεν βλεπεις θεληση ομως θα ειναι δυσκολο να λυθει....

ευχομαι να το ξεπερασετε! και ειστε αγαπημενοι οι τρεις σας!


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου jimmy271 δεν διάβασα ακόμα όλα τα σχόλια παρά μόνο το αρχικό το δικό σου. Κατ'αρχήν μην στεναχωριέσαι, έχεις ήδη κάνει πολύ κακό στον εαυτό σου! Έχεις δοκιμάσει την τακτική των υποχωρήσεων και είδες ότι δεν απέδωσε και δεν βελτίωσε την κατάσταση. Μήπως να αλλάξεις τακτική? Μήπως να πατήσεις λίγο πόδι και να επιβάλλεις κι εσύ τα θέλω σου?

Από αυτά που γράφεις στο 1ο μήνυμα δεν αποδεικνύεται ότι η μητέρα σου έκανε ή είπε κάτι πραγματικά προσβλητικό στη γυναίκα σου. Μήπως υπήρχε αρνητική διάθεση από πλευράς της γυναίκας σου εξ'αρχής? Μήπως τα δραματοποιούσε? Λες πως ήσουν μπροστά σε έναν καυγά που έγινε μετά από λίγο καιρό, ε εκεί φαντάζομαι θα κατάλαβες ποιος είχε προκαλέσει ποιον...??

Εντάξει μπορεί η μητέρα σου να μην φέρθηκε τέλεια ή με αγάπη προς τη νύφη της όπως θα ήταν το ιδανικό. Αλλά η γυναίκα σου θα μπορούσε να έχει αντιδράσει απλά κρατώντας αποστάσεις. Δέχτηκε κάποια σημαντική προσβολή που να δικαιολογεί τόση οργή απέναντι στη μάνα σου?

Αν σ'αγαπούσε θα το τραβούσε τόσο?

Θα μου πεις, ότι έγινε έγινε και έτσι είναι. Τους γονείς και των 2 πλευρών πάντως εγώ τους καταλαβαίνω περισσότερο γιατί είναι μεγαλύτεροι και περιμένουν κάποιο σεβασμό. Οι αντιδράσεις όμως της γυναίκας σου μου φαίνονται παιδιάστικες και πολύ εγωιστικές, τι πάει να πει δεν τους αφήνω να δουν το παιδι? ΟΚ σωστό που περίμενε η πεθερά της να ενδιαφερθεί γι αυτήν και όσο ήταν έγκυος, όμως αφού η ίδια είχε χαλάσει τη σχέση τους από πριν..

Τι να πω, εδώ χωρισμένοι γονείς που έχει κάνει τα μύρια όσα ο ένας στον άλλον και πάλι συγκρατούνται και δείχνουν σεβασμό στο δικαίωμα του παιδιού τους να έχει επαφή και με τον άλλο γονιό και την οικογένειά του...

Για πάτα λίγο πόδι, όχι με τα λόγια πρόσεχε, για να μην προκαλέσεις άλλες εντάσεις. Αλλά με τις πράξεις για κάνε μερικές κινήσεις να φέρεις το παιδί πιο κοντά στους γονείς σου. Και άσε και τη γυναίκα σου να το πηγαίνει το παιδί όσο συχνά θέλει στους γονείς της.

Όσο για τη βάφτιση εγώ θα την ανέβαλλα, δεν είναι συνθήκες αυτές κι είναι κρίμα να μην έχετε καλές αναμνήσεις από τη βάφτιση του παιδιού σας.

Σόρυ αν έγραψα κάτι που δεν ισχύει, βασίστηκα μόνο σ'αυτά που είπες στο 1ο μήνυμα. καλή επιτυχία!


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

laura36 νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να διάβαζες όλα τα ποστ, γιατί μέσα σε αυτές τις σελίδες, έχουν ειπωθεί κάποια πράγματα πολύ σημαντικά.

Το ότι οι γονείς του ξεκίνησαν, κλπ τα έχει πει και ο ίδιος πιο παλια.

Link to comment
Share on other sites

roubi, σεβαστά τα όσα γράφεις στο μήνυμα σου όμως θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Για να φτάσουν 2 γονείς στο σημείο να πούνε ότι τη νύφη μας και το παιδί δεν θέλουμε να την ξέρουμε-τι ακριβώς πιστεύεις ότι νιώθουν? Πιστέυεις είναι ότι θέμα απλά μιας συγνώμης? και τέρμα μετά όλα καλά? Σε τι έχει τις ρίζες του αυτό άραγε?

Για να το πεις αυτό roubi πάει να πει ότι έχεις περάσει στενοχώρια, αγανάκτηση, ταπείνωση και στο τέλος αφού βλέπεις ότι δεν βγαίνει με τίποτα άκρη με έναν άνθρωπο - λες ότι τέρμα έχεις τελειώσει για μένα. Είπες για τις κατάρες. Οχι σε καμία περίπτωση αυτό δεν είναι τρόπος και η μάνα μου τα άκουσε για τα καλά από μένα. Κάνεις λάθος που λες ότι είμαι μαλακός με τους γονείς μου γιατί δεν είμαι. Τους τα έχω πει όλα και ξέρουν και αυτοί τα λάθη τους.

Ομως βρε roubi οι γονείς μου έχουν προσπαθήσει να κάνουν κάτι με τον τρόπο τους. Και για φαγητό μας καλούσαν και τηλ. την έπαιρνε ο πατέρας μου.

Αυτή τι έκανε? Να σου πω τι λέει? Οτι έχει σε όλα δίκιο, ότι δεν φταίει σε τίποτα και ότι είναι μια κυρια. Ωραία μπράβο συμφωνώ. Ομως αφού ρε καλή μου κοπέλα υπάρχει ένα θέμα χοντρό μάλιστα βγες μπροστά και εξηγήσου. Πες σαν 35 χρονών γυναίκα που είσαι ότι κοιτάξτε να δείτε έγινε αυτό και αυτό-πείτε μου μια συγνώμη ή κάντε αυτό και εκείνο και όλα θα βρουν τον ρυθμό τους πάλι. Εξηγήσου - πες κάτι εσύ αν ενδιαφέρεσαι για τον γάμο σου πραγματικά. Εγώ δεν είπα ότι να μας γίνουν τσιμπούρι οι γονείς ούτε τίποτα. Απλά να υπάρχει μια τυπική έστω σχέση.Οϋτε αυτό δεν μπορεί να αντέξει δηλ.?

Αντ'αυτού να τι έκανε: ξέκοψε με όλους τους δικους μου, με ξέκοψε και μένα από τα αδέρφια μου κλπ και όλη την οικογένεια, αλλάξαμε σπίτι υποτίθεται για να βρει την ηρεμία της και να μην την ενοχλεί κανείς και μετά πήρε και το παιδί κτήμα της και δεν το δίνει σε κανέναν. Και μετά μου λετε να της πω και μπράβο. Κλασική τακτική του "Διαίρει και βασίλευε".

Εγώ ένα πράγμα θέλω να ρωτήσω όλες σας και μόνο: Εσείς υπήρχε ποτέ περίπτωση να τραβήξετε τόσο πολύ το σχοινί που ούτε το εγγόνι να μην βλεπουν οι παππούδες? οτι και να σας είχαν κάνει. Ρωτήστε λίγο τους εαυτούς σας.Γιατί είμαι σίγουρος ότι καμία από εσας, ότι και να σας έιχαν κάνει οι πεθερές και οι πεθεροί σας, δεν θα φτάνατε σε αυτό το άκρο.

Τώρα όταν κάποιος φτάνει στο σημείο να πιστεύει ότι θα εφαρμόσει μια τέτοια στρατηγική, δηλ. να ξεκόψει εμένα και το παιδί από τους ΠΑΝΤΕΣ, και δεν θα έχει και τις ανάλογες αντιδράσεις πρέπει να είναι πολύ μα πολύ βαριά νοιχτωμένος. Δηλ. ξεκινάς πόλεμο και έχεις και την απαίτηση οι άλλοι να καθίσουν με σταυρωμένα τα χέρια και να σου πουν και μπράβο. Ε δεν πάει έτσι ρε κορίτσια. Αυτό είναι που λέω ότι δεν κάνει και αυτή καμία υποχώρηση.

Βλέπει οτι οι γονείς μου ούτε της ζητάνε τόσο καιρό το παιδί ούτε τίποτα. Λίγο τόσο δα καρδιά και φιλότιμο να είχε ξέρετε τι θα έλεγε? Πάρτο ρε συ θα μου έλεγε και εσύ 1 ώρα να τους το πας να ηρεμήσουν λίγο και να νιώσεις και εσύ καλύτερα αν αυτό θες. Αυτό σημαίνει καλή διάθεση. Ε κόβω το λαιμό μου ότι αν το έκανε αυτό και οι γονείς μου θα είχαν μαλακώσει και τα πράγματα θα ήταν καλύτερα.

Τώρα τράβηξε τα απόλυτα άκρα και φωνάζει που είναι όλοι εναντίον της. Γιατί απορεί άραγε? Και να πω και κάτι? Οτι δίκια και να είχε για μένα η γυναίκα μου τα έχει χάσει προ πολλού. Η laura36 είπε μια σωστή κουβέντα. Παιδιάστικη συμπεριφορά. Αυτό τα λέει όλα. Μόνο ένα παιδί συμπεριφέρεται με αυτό τον τρόπο.

Η ερώτηση είναι ποιος θα κλείσει τώρα τους ασκούς του Αιόλου? Εγώ δεν μπορώ προφανώς. 2.5 χρόνια προσπαθώ με όλους τους τρόπους και δεν μπορώ.Δεν καταλαβαίνει από λόγια. Δοκίμασα και το καλό και το κακό. Με σκληρό και με ήρεμο τρόπο. Μην τα ξαναλέω.

Αλλάξαμε σπίτι, δεν βλέπουμε κανέναν και πάλι ικανοποιημένη δεν είναι.

Και οι γονείς μου ρωτάνε: μα αυτή η γυναίκα τι θέλει πια? την κεφαλή μας επί πίνακι? Γιατί με την ακραία συμπεριφορά της αυτό και μόνο δείχνει.

Ο γάμος βρε κορίτσια στηρίζεται στην αμοιβαία κατανόηση και στην υποχώρηση. Εγώ υποχώρησα τόσες φορές. Δέχτηκα τόσα πράγματα, τσαλακώθηκα σαν άνθρωπος. Αυτή σε τι ακριβώς υποχώρησε 1 φορά?

Μου λέτε ότι θα καταφέρω να διαλύσω τον γάμο μου στο τέλος. Εγώ θα τον διαλύσω?

Εγώ στη δουλειά μου πάω και έρχομαι, φροντίζω το σπίτι μου, την έχω και στο σπίτι βασίλισσα ούτε να δουλεύει ούτε τίποτα και δεν τα εκτιμά αυτά. Μια φορά το χατίρι δεν μου έκανε. Εγώ τόσα χατίρια έκανα. Και λέτε ότι εγώ θα τον διαλύσω? Αυτή δηλ. δεν συμμετέχει σε όλο αυτό? Δεν το καταλαβαίνω αυτό καθόλου. Ας πάρει και αυτή θέση αντί να λέει δεν θέλω κανέναν, όλοι έξω και τα γνωστά. Ας δεχτεί και αυτή ότι αν θέλει εμένα για σύζυγό της θα πρέπει να αποδεχτεί και το περιβάλλον μου. Δεν μπορεί να με ξεκόβει από όλους.

Να παντρευτούμε είπαμε ρε κορίτσια όχι να ξεκόψουμε από τους πάντες όμως επειδή παντρευτήκαμε. Αυτό είναι φυλακή δεν είναι γάμος.

Και κάτι άλλο. Η γυναίκα μου τώρα έχει φτάσει στο σημείο και πηγαίνει 3 και 4 φορές την εβδομάδα στη μάνα της. Και λέω τώρα εγώ: Σπίτι άλλαξε, την ησυχία της την έχει, δεν δουλεύει,τον άντρα της το παιδί της το έχει, οι γονείς και τα αδέρφια της βλέπουν και το μωρό μια χαρά 3-4 φορές την εβδομάδα. Πιστεύετε ειλικρινά ότι αυτή η γυναίκα ήθελε ποτέ κάτι άλλο? Αυτό ακριβώς ήθελε να κάνει. Και για αυτό την άφησα ελεύθερη και δεν είπα τίποτα για να δω που το πάει. Και να που βγήκα αληθινός.

Δηλ. τα έχουμε όλα με το μέρος μας, το παιδί να ξέρει μόνον τους δε και όλοι οι άλλοι στο ΠΥΡ το ΕΞΩΤΕΡΟΝ. Ο άντρας μια χαρά τα κουβαλάει σπίτι - πρόβλημα κανένα.

Η απάντηση μου: κούνια που την κούναγε.

Αν νομίζει ότι αυτό λέγεται γάμος απατάται οικτρά. ΠΟυ είναι η κατανόηση του άντρα, ποια θέλω μου άραγε ικανοποιεί? Σε τι με καταλαβαίνει και τι κάνει για αυτό?

Μα καλά δεν σας κάνει εντύπωση ρε κορίτσια που δεν θέλει από την πλευρά μου κανένα? Εντάξει η μάνα μου της έκανε λέει αυτά και αυτά? Μετά και ο πατέρας μου? ΟΚ. Τα αδέρφια μου? Η μικρή μου αδερφή που είναι 16 χρονών και κλαίει κάθε φορά που με βλέπει γιατί δεν έχει δει το μωρο?

Μετά απορείτε για τις κατάρες? Τι να πω..

Εγώ θα αφήσω το δρόμο να με πάει μόνος του και είμαι σίγουρος ότι θα με οδηγήσει σωστά. Ούτε θα ξαναχαλαστώ με τίποτα ούτε θα της ξαναπω τίποτα. Δεν παίρνει από λόγια η γυναίκα ούτε καταλαβαίνει πώς νιώθει ο άλλος. Πιο πολύ νοιάζεται για την ίδια και τους δικούς της παρά για οποιονδήποτε άλλο. Ας είναι καλά δεν πειράζει.

Ομως στο τέλος πάντα έρχεται το τέρας που λέγεται ΝΕΜΕΣΙΣ και τα ξεκαθαρίζει όλα. ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ. Οπως συμβαίνει πάντα. Και τότε ο καθένας θα αναλάβει τις ευθύνες του. Εγώ ανέλαβα τις δικες μου. Αυτή άραγε? Θα εξακολουθεί να γκρεμίζεται το σύμπαν γύρω της και αυτή θα λέει εγώ είμαι σωστή, τα έκανα όλα σωστά δεν φταίω σε τίποτα, είμαι καλός άνθρωπος και τα σχετικά...

Sorry και πάλι για το ύφος μου αλλά έτσι νιώθω και έτσι τα λεώ.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα jimmy.

Τι να πω...Ειναι μια αεναη κατασταση...

Σαφως και εχεις τα δικια σου και η συζυγος τα δικα της.Το θεμα δεν είναι ποιος εχει δικιο και ποιος όχι,ποιος περισσοτερο και ποιος λιγοτερο,αλλα πως θα βρεθει μια λυση.

Εμεις απο εδω μια εκτιμηση κανουμε επι των συμβαντων.Εσεις ως ζευγαρι γνωριζετε απολυτα τις παραμετρους της σχεσης και του γαμου σας.Ειναι εκ του ασφαλους να μιλαμε αν ηταν καποιος στην θεση σου η στην θεση της συζυγου σου πως θα επραττε....Ακομα και αν καποια από εμας εχει βρεθει σε αναλογες καταστασεις ποτε τα δεδομενα (προσωπα,συμπεριφορες κλπ)δε μπορουν να είναι τα ιδια,απλα θα μοιαζουν.

Το θετικο-μεσα σε όλα τα αρνητικα που συμβαινουν -είναι πως εχεις ξεκαθαρες τις θεσεις των εμπλεκομενων προσωπων.Γιατι για παραδειγμα θα μπορουσαν άλλη συμπεριφορα να ειχαν μπροστα σου,άλλη πισω από την πλατη σου και τοτε αντε να βγαλεις ακρη.Μη νομιζεις,σε τετοια περιπτωση θα ηταν ακομα πιο μπερδεμενες οι καταστασεις γιατι θα επρεπε να υποθετεις.Ενω τωρα τουλαχιστον είναι ξεκαθαρες οι συμπεριφορες και ξερεις με τι εχεις να «παλεψεις».

Εν κατακλειδι,αφου εχετε δοκιμασει ολες τις μεθοδους,λογικες(συζητησεις),επιστημονικες(ψυχολογο) και απέβησαν ακαρπες,γιατι δεν προσπαθειτε από κοινου με την συζυγο να πατε σε έναν πνευματικο να μιλησετε?

Θεωρω πως το παραπονο θα βγει και από τους δυο σας και μακροπροθεσμα και η συγχωρεση.

Δεν ξερω …Μια απλη σκεψη εκανα…Καμμια φορα η λυση είναι σε απλα πραγματα και εμεις ψαχνουμε-ψαχνουμε σε συνθετη επιλυση των καταστασεων και ακρη δεν βρισκουμε.

Καλη δυναμη


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Aγανακτηση και παλι αγανακτηση εισαι ετοιμος να σκασεις...

να σου πω κατι το παιδι δεν το εκανε μονη της το εκανε μαζι σου, παρτο και εσυ απο μονος σου και πηγαινε το να το δουν οι γονεις σου και τα αδελφια σου

δε καταλαβα ποιος θα στο απαγορευσει? ή εχει συναργεμο το παιδι και θα χτυπησει αν το πιασεις? το παιδι ειναι και ΔΙΚΟ ΣΟΥ!!! και διαζυγιο να παρετε 2 φορες την βδομαδα εχεις δικαιωμα να το παιρνεις!

εκεινη δεν θελει να τους βλεπει οκ σεβαστο το ξεπερναμε το παιδι??? στο παιδι εχουν κανει κατι?? ή το παιδι αν μεγαλωσει πιστευεις δεν θα ξερει ποια πραγματικα ειναι η μανα του ? θα πιστεψει οτι του πουν οι αλλοι?? εξαλλου μπορεις να βαλεις ανετα τα ορια σου και να πεις μπροστα στο παιδι δεν θα μιλαει κανεις για την μητερα του ασχημα και τελος.

παιδιαριζει η γυναικα σου , δεν μπορει να τα εχει ολα κανεις δεν τα εχει, και γω μπορει να μην γουσταρω να δω καποιους ανθρωπους απο το σοι του αντρα μου απο την παρεα του ή μπορει εκεινη την ημερα να εχω στραβωσει για κατι και να μην θελω να δω ανθρωπο αλλα θα του πω πηγαινε μονος σου να τους δεις ή θα το καταπιω και θα παω να τους δω και γω. ακριβως το ιδιο θα κανει και ο αντρας μου. εσυ δηλαδη γιατι δεν απαγορευεις στην γυναικα σου να παει στους δικους της με το παιδι γιατι λενε ασχημα για τους γονεις σου??? ε?

εγω οπως ειπα και πιο πανω επειδη ειστε μεγαλοι ανθρωποι συζητηστε στο βαλτην κατω και πες της εισαι λαθος οι επιλογες αυτες εγω μεχρι εκει μπορω να παω δεν θα αντεξω παραπανω και εξαλλου πες της και διαζυγιο να παρουμε απο τν νομο και μονο θα μπορω να παρω 2 μερες το παιδι και να το κανω οτι θελω, δεν μπορει κατι θα την επηρεασει, εσυ τι θα ζεις την αρρωστη κατασταση και η γυναικα σου δεν τρεχει καστανο??? βαλτην μπροστα στις ευθυνες της γιατι ετσι οπως το λες της εχουν ερθει ολα ευκολα δεν δουλευει ολα ετοιμα τα εχει και δεν τα εκτιμα. απο την αλλη εσυ εισαι σωστος και ουτε και εσενα σε εκτιμα γιατι ποσες θα ειχαν τετοιο αντρα να τους τα εχει ολα ετοιμα και σε υλικο επιπεδο αλλα και σε συναισθηματικο επιπεδο?? :confused:


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites

Jimmy, φυσικά και θα κατανοήσω τον θυμό σου ή και την αγανάκτηση σου. Αλλά επειδή ρώτησες, τι θα έκανα εγώ στη θέση της γυναίκας σου, θα σου πω! Οταν ο δικός μου ο πεθερός, έκανε τα νούμερα του, ο άντρας μου με προστάτεψε, πήγε μόνος του και χτύπησε το χέρι στο τραπέζι και τους τόνισε ότι με την συμπεριφορά του δεν χτυπάνε εμένα αλλά εκείνον, και να μας ξεγράψουν. Για πολύ καιρό δεν μιλάγαμε, όσες προσπάθειες και αν έκανε η πεθερά μου, που στο κάτω κάτω δεν είχε κάνει τίποτα. Μετά ακούσαμε πολλές συγγνώμες! Οχι ότι της πίστεψα, αλλά ξέρω ότι δεν θα μας ξανά ανακατέψουν! Οπότε δεν μπορώ να σου πω ακριβώς τι θα έκανα, γιατί ο άντρας μου είναι διαφορετικός. Το βράδυ του καβγά, με πήρε αγκαλιά και μου ζήτησε χίλια συγγνώμη για την οικογένεια του και όλο έλεγε πόσο ντρέπεται για αυτούς. Και καλά έκανε δηλαδή, από την στιγμή που ο καλός του πατέρας φερόταν σαν τον διάολο!

Αν τα πράγματα είχαν εξελιχθεί αλλιώς? Τι να σου πω, δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά μάλλον θα είχα φύγει.

Στη φάση που είσαι τώρα, δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι τι έγινε στο παρελθον, δλδ κάνεις αυτό που κάνει η γυναίκα σου.

Παραχώρηση της γυναίκας σου δεν είναι που τους καλέσατε στην βάπτιση? Αυτό δεν λέγαμε και την προηγούμενη φορά?

Μήπως τα προβλήματα συνεχίζονται επειδή οι δικοί σου αρνούνται να έρθουν? Δλδ jimmy, τι ακριβώς προτείνεις? Στο σήμερα μιλάω. Να πάρει η γυναικα σου και να ζητήσει συγγνώμη? Ωραία, ότι έγινε, έγινε. Σε λίγες ημέρες είναι η βάπτιση. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ? Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ? ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΣΟΥ? Αφού η 16χρονη αδελφή σου κλαιει που δεν έχει δει το παιδί, γιατί δεν έρχεται?

Δεν είναι λογικό να λες ξανά τα ίδια και τα ίδια. Θες να πούμε ότι φταίει και η γυναίκα σου? Ωραία, θα πάω πάσο. Στη βάπτιση υποχώρησε, οι δικοί σου γιατί δεν υποχωρούν? Γιατί?

Για μένα, και ίσως ακούγομαι σκληρή, η στάση τους απέναντι σου σε αυτή την φάση είναι αδιανόητη και απαράδεκτη. Πιστεύω οτι πρέπει να έρθουν μπας και ανοίξει ένας δρόμος επιτέλους. Το βήμα η γυναίκα σου το έκανε και οι δικοί σου πατάνε γκάζι στο πρόβλημα! Και εγώ προσωπικά δεν συγκινούμε, ούτε με το γεγονός ότι είναι μεγαλύτεροι και τέτοια. Ο σεβασμος κερδίζετε και δεν αποκτάτε με τα χρόνια! Να έδειχναν ανωτερότητα και να ερθουν στην βάπτιση. Αυτό είναι σεβασμός!

Δεν είμαι σπίτι σας,μια γνώμη λέω, σύμφωνα με αυτά που λες, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι στο σήμερα οι δικοί σου κάνουν λάθος που είναι ανυποχώρητοι. Τουλάχιστον ας έρθουν τα αδέλφια σου. Ενα βήμα την φορά! Παρακάλεσε τα αδέλφια σου να έρθουν. Αν σε αγαπάνε, δεν πρέπει να σου χαλάσουν χατήρι!

Λυπάμαι αν σε στεναχωρώ ή ακόμα και εκνευρίζω, τα λέω με όλη μου την καλή διάθεση, να ακούσεις κάτι διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κ από μένα!!!!!

jimmy διαβάζω το θέμα σου εδώ κ πολύ καιρό κ πήρα το θάρρος να έκθέσω την άποψη μου....ελπίζω να μην παρεξηγήσεις κ να μην την πάρεις στραβά....

εχω λοιπόν διαβάσει όλα έχουμε γραφτεί κ τις απαντήσεις που έχεις δώσει εσυ....μου δίνεις τη εντύπωση ενός ατόμου που είναι προσκολλημενο ακόμα στην γονεικη του οικογένεια κ δεν έχει συνηδειτοποιησει πως έχει δημιουργήσει μια νέα,εντελώς δίκη του οικογένεια...δεν θα αναφερθώ στη σύζυγό σου που έχει τα δικιά της κ αυτή αλλά σε σένα....εσυ δεν πας στην οικογένεια σου;;δεν τους βλέπεις;;άρα λοιπόν δεν σε έχει αποκόψει από ΚΑΝΈΝΑΝ...πας,τους βλέπεις κ όλα καλά...όταν βρίσκεσαι με τους δικούς σου γιατί το μόνο θέμα συζήτησής να είναι η σύζυγος σου κ το πόσο λάθος είναι;;;;δεν έχεις κάτι άλλο να πεις με τους γονείς σου;;;;άρα αυτό κ μόνο δεν πιστεύεις ότι σε επηρεάζει;;;;αν λοιπόν κάθε φορά που πας στο πατρικό σου γυρίζεις σπίτι στην τσίτα κ μέσα στα μούτρα γιατί η σύζυγος σου να θέλει να σου δώσει κ το παιδί μαζί σου;;;;;μπορεί να μην καταλαβαίνει αλλά αισθάνεται....γιατί να βιώσει όλη αυτή την αρνητική ενέργεια;;;;;

από την άλλη πλευρά πιστεύεις πως ενώ η σύζυγος σου(μετά τις κατάρες κ τα βρισιδια που εσυ ξεχνάς)ιξεχνάς)έκανε το βήμα να καλέσει τους δικούς στη βαφτηση (μόνο κ μόνο για να ευχαριστήσει εσένα,δεν την πήρε ο πόνος να τους δει)αυτοί γιατί αρνούνται;;;;;;γιατί θέλουν να σε αφήσουν μόνο μια τέτοια στιγμή;;;;γιατί να σε ρεζιλεψουνσε τόσο κόσμο;;;;;μήπως γιατί είναι το τελευταίο τους χαρτί για χειραγώγηση;;;;;;γιατί με όλα αυτα που σου λένε εμένα αυτό μου δείχνουν....που είναι η αγάπη των παππούδων που είναι αγνή κ αλτρουιστικη;;;;;κ μη μου πεις ότι δεν το ξέρουν κ δεν υπάρχει το δέσιμο γιατί κ με σένα που έχουν δέσιμο φαίνονται όπως προανέφερα......απλά είδαν ότι τόσο καιρό δεν έγινε το δικό τους δηλαδή να κάνουν κουμάντο στην σύζυγό σου μέσω εσένα φυσικά γιατί άμεσα δεν τους έπαιρνε κ είπαν τώρα να τα "παίξουν όλα για όλα"....φυσικά βάζοντας πάλι εσένα μπροστά.....θέλω πολλά να σου γράψω αλλά δεν θέλω να σε κουρασω.....καυτα τα λίγα ίσως σου κακοποιούν αλλά πίστεψε με τα λέω σαν τρίτος κ πάλι μόνο διαβάζοντας τη δίκη σου πλευρά......

εύχομαι πάντως να καλυτερεύουν τα πράγματα πρώτιστος για το καλό του παιδιού κ ύστερα για το καλό της οικογένειας σου.... της καινούριας εννοω.....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίμυ χτες με ξενύχτησες!!! Μέχρι τις 3 διάβαζα τα σχόλια, έφτασα ως τη σελίδα 4!!!

(Έγραψα πολλά, αν βαρεθείτε παιδιά δείτε μόνο την τελευταία παράγραφο..σορρυ παρασύρθηκα!)

Σε έχω εκτιμήσει πολύ από πράγματα που έχεις γράψει δείχνεις άτομο με ποιότητα συναίσθημα και βάθος, είχες όνειρα για μια ενωμένη οικογένεια κι αυτό είναι προς τιμήν σου. Όπως και μπράβο σε όλα τα παιδιά που σχολίασαν γιατί πραγματικά επιδεικνύουν ήθος και περιεχόμενο και πιάνουν πολύ λεπτές αποχρώσεις του προβλήματος!

Αλλά συνολικά Τζίμυ νομίζω πως έχει χαθεί η μπάλα!!! Χάνετε το δάσος, εντελώς όμως! Κι οι υπόλοιποι εμείς εδώ στο τόπικ! Λοιπόν είμαι λίγο μεγαλύτερή σου και νιώθω την ανάγκη να σου βάλω τις φωνές να σε ξυπνήσω, σαν να τα έλεγα στον αδερφό μου!

Αν το δεις σφαιρικά, μέσα σε 2 χρόνια γάμου ξεκινήσατε ζευγάρι νέο αγαπημένο μορφωμένο, χωρίς οικονομικό πρόβλημα, σας ευλόγησε ο Θεός με ένα γιο, ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΑΪΡΙΑ ΣΑΣ??? ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?? Η ΧΩΡΑ ΣΑΣ ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ, ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΒΕΒΑΙΟ, ΤΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ, ΑΠΟΛΥΟΝΤΑΙ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΟΛΟ ΚΙ ΟΛΟ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΙΝΗΣ ΖΩΗΣ??? ΝΑ ΣΤΗΣΕΤΕ ΜΙΑ ΦΤΗΝΗ ΒΕΝΤΕΤΑ ΝΥΦΗΣ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΑΣ, ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΤΕ ΤΟΣ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΚΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΝΕΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΣΤΗΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ? ΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΑΝΕ? ΤΗΣ ΑΣΚΗΣΑΝ ΒΙΑ? ΤΗΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ? ΤΗΣ ΦΑΓΑΝΕ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ? ΕΘΕΣΑΝ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ? ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ? ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΦΥΛΑΚΗ? ΕΠΕΙΔΗ ΤΗ ΣΤΡΑΒΟΚΟΙΤΑΞΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΩΡΕΣ??? ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΝΑ ΦΕΡΕΤΑΙ ΕΤΣΙ!!! ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΠΟΝΤΕΣ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΧΤΗΚΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΕΙΞΗ "ΔΥΝΑΜΗΣ" ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΟΥ, ΤΙΣ ΣΠΟΝΤΕΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, Η ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΤΟ ΜΕΤΡΟ, Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΕ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?? ΔΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΗΣ, ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ? ΜΕ ΥΠΟΚΟΣΜΙΑΚΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ ΑΥΤΗ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΗ! ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕ ΣΟΥ ΕΙΠΕ? ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ? ΓΙΑ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΛΙΓΑΚΙ!!!

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΣΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΟΥ ΖΩΗ, ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΟΥ, Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ, Η ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ? ΟΛΟ ΜΕ ΤΗ ΒΕΝΤΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ?

ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΟΛΟ ΑΠΕΙΛΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ, ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ!!

ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΑΝΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΥΓΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΘΕΙΟΥΣ ΤΟΥ! ΥΠΟΧΩΡΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΤΑΕΙ? ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΕΒΕΣΑΙ, ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΔΟΠΑΤΗΣΕΙ, ΟΧΙ ΑΥΤΗ, ΕΣΥ!! ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΑΝΑΔΟΥΝ! ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΦΕΡΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΣΗ ΜΙΚΡΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΣΑ ΓΥΝΑΙΚΑ! ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΥ ΤΑ ΙΔΙΑ, ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΑΣ! ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ! ΛΙΓΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΖΙΜΥ! ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ!

ΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΗΜΑ, ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ ΒΑΣΙΚΑ, ΕΓΩ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΡΙΕΤΑΙ ΚΛΠ.

ΟΝΤΩΣ ΣΕ ΠΡΙΖΩΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ?? ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΠΟΛΥ ΓΕΡΑ, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ?? ΠΑΡΑΝΟΜΑ?? ΑΥΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΡΑ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ? ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΕΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΝΑΝΕ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ. ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ. ΔΕΙΞΕ ΤΗΣ ΤΗ ΝΟΜΟΛΟΓΙΑ, ΟΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΦΕΥΡΕΙ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΝΟΜΟΥΣ? ΤΟΣΟ ΘΡΑΣΟΣ?

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Η ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΑΜΕΣΑ!!! ΠΟΙΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΜΟΥ ΛΕΣ, ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ?? ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΑΘΗΝΑΙ?? ΑΡΚΕΙΣΑΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΤΕΙΛ ΠΑΡΤΥ! ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΔΙΑΛΥΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ, ΕΣΥ ΘΑ ΚΛΑΤΑΡΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΑΣ!

Η ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΚ@... ΜΟΝΟ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ!! ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ, ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΙ ΑΥΤΗ! ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ ΜΑΝΤΑΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΕΙ 40 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!! ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ. ΑΝΩΡΙΜΟΙ.

ΛΟΙΠΟΝ, ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΣΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΕΤΕ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΒΡΕΣ ΜΙΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ, ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟ ΠΙΣΩ, ΞΑΝΑΒΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ, ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ, ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΩΡΑ, ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ! ΟΙ ΥΣΤΕΡΙΕΣ ΟΙ ΕΜΜΟΝΕΣ, Ο ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ, ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ ΔΕ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΖΗΜΙΑ.

ΚΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΚΟΠΙΑ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙΣ Μ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΤΕΙΣ? ΘΕΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ, ΘΕΣ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗΣΑΝ ΟΛΟΙ, ΘΕΣ ΤΗ ΒΡΙΣΑΝΕ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Η ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΩ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΣΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΕΕΤΕ, ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΣΟΥ, ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΛΙΓΗ ΛΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ, ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΚΕΨΗ Η ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕΙ, ΟΛΟ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΥΣ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΕΠΙΣΗΣ, ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΤΟΥΣ. ΓΙΑ ΚΕΙΝΗ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΛΕΣ, ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗ!! ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!

ΜΗΝ ΤΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ, ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ. ΣΩΖΕΙ!! ΣΕ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΟΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΤΗ ΧΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΣ ΓΙΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΔΕΝΙΣΕ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΒRΕΑΚ, TIME OUT ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ! ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ! ΓΙΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΙΣΗ, ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ, ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ, ΝΕΟΙ ΣΤΟΧΟΙ, ΚΑΤΙ! ΑΝΤΕ ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΛΙΓΟ!!!

ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ, ΓΕΝΕΘΛΙΑ, ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΑΠΠΟΥΔΩΝ ΚΛΠ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΕΜΕΝΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, ΕΧΕΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΕΚΕΙ.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΑΜΕΣΑ! ΖΗΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠ'ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΣ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΤΟΥΣ? ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ? ΖΗΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΩΡΑ. ΚΙ ΟΤΑΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΘΕΙ, ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΑΞΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ, ΝΑ ΦΕΡΘΕΙ ΟΠΩΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΜΥΑΛΟ ΜΕ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ, ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ, ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΝΩΘΕΙΤΕ…


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Τζίμμυ καλησπέρα! Διαβάζω τα μνμ σου πολύ καιρό τώρα και αλήθεια σου λέω πονάει η ψυχή μου! Για σένα, για τους γονείς σου και για αυτό το μικρό πλασματάκι που μεγαλώνει σε ένα τέτοιο περιβάλλον! Δε θέλησα να γράψω τόσο καιρό γιατί το θέμα είναι πολύ λεπτό, οι ισορροπίες διαταραγμένες, υπάρχει γάμος και παιδί και είναι ένα μυστήριο που δεν πρέπει για μένα με τίποτα να διαλυθεί και για αυτό δε θα ήθελα σε περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο να έχω την παραμικρή ευθύνη! Θα συμφωνήσω με μια κοπέλα που είπε να δείτε πνευματικό! Κατάλαβα βέβαια πως δεν έχεις και πολύ σχέση με την Εκκλησία και ίσως να μην έχεις σε εκτίμηση και τους παπάδες αλλά ένας σωστός πνευματικός έχει φώτιση Θεού και θα σε οδηγήσει σωστά! Μάλιστα αν τυχόν είσαι από Θεσσαλονίκη έχω τον άνθρωπο σου! Τεσπα! Μια ερώτηση μόνο θέλω να σου κάνω! Θέλεις να μας πεις ότι δεκατρείς μήνες τώρα δεν έχεις βγεί ούτε μία βόλτα μόνος σου με το γιο σου; Για ψώνια, στο πάρκο, με ένα φίλο, οπουδήποτε; Γιατί έπρεπε δηλαδή να πάρεις την άδεια της για να πας στους γονείς σου; Τι φοβήθηκες; Πόσο χειρότερα θα γίνονταν τα πράγματα δηλαδή; Και έχω μία ακόμη για τη γυναίκα σου! Το μωρό κάποια στιγμή θα αρχίσει να αντιλαμβάνεται ότι ο παππούς και η γιαγιά είναι οι γονείς της μαμάς και δεν έχει δει ποτέ τους δικούς σου γονείς! Όταν λοιπόν ρωτήσει εσένα ή τη γυναίκα σου πού είναι οι δικοί σου γονείς τι θα του πείτε; ή καλύτερα τι θα του πει η γυναίκα σου; Ότι πέθαναν; Ότι είναι κακοί άνθρωποι; ότι δεν τον αφήνει να πάει γιατί δε θέλουν εκείνη; Πάντως εγώ καταλαβαίνω τους γονείς σου απόλυτα! Θα έδινα δίκιο στη γυναίκα σου απόλυτο εάν σου έλεγε "είναι γονείς σου σέβομαι να τους αγαπάς να θες να τους βλέπεις να τους φροντίζεις γιατί σε γέννησαν σε μεγάλωσαν και σε έκαναν τον άνθρωπο που γνώρισα και αγάπησα αλλά σε εμένα έχουν φερθεί απαράδεκτα και για αυτό δε θέλω καμία σχέση μαζί τους! Εσύ μπορείς να πηγαίνεις με το παιδί να το βλέπουν αλλά εάν αντιληφθώ ότι λένε το παραμικρό μπροστά του άσχημο για εμένα δε θα το ξαναδούν ποτέ! Και φυσικά όχι τώρα που είναι μικρό! Κάποια στιγμή όμως θα μιλάει και αν τότε μου πει κάτι που είπαν ή έκαναν και θεωρήσω ότι έθιξαν εμένα προσωπικά θα αντιδράσω και δε θα το δουν ποτέ!"

Όμως Τζίμμυ συγγνώμη αλλά βρίσκω πολύ λάθος και εσένα! Προσπαθώντας να σώσεις το γάμο σου έχασες την μπάλα! ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ! Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις τώρα! Πιστεύω πως ίσως πρέπει να πας να τους πιάσεις και να τους ζητήσεις εσύ συγγνώμη και να τους πεις ότι καταλαβαίνεις πως τους πλήγωσες, πως δεν έπρεπε να μείνουν τόσο καιρό έξω από τη ζωή του εγγονού τους, πως όσα λάθη και αν έκανες δεν ήταν επειδή δεν τους αγαπάς ή δεν τους θέλεις στη ζωή σου αλλά γιατί ήθελες να σώσεις το γάμο σου κυρίως για το παιδί σου για να μη μεγαλώνει σε μία διαλυμένη οικογένεια! Μίλα τους ειλικρινά Τζίμμυ! Πές τους σε πιο σημείο έχεις φτάσει, πως έχεις ξεπεράσει τα όρια σου και πως αν δεν κάνουν κάτι σύντομα δεν ξέρεις πόσο θα αντέξεις! Πές τους για χάρη σου και μόνο να έρθουν στη βάπτιση αλλά πριν από αυτό πιστεύω πως πρέπει οπωσδήποτε να τους πας να δούνε το παιδί! ΔΕ γίνεται οι άνθρωποι να έρθουν στη βάπτιση του εγγονού τους και να είναι η πρώτη φορά που το βλέπουν! Όχι μην την αναβάλλεις! Ο γιος σου έπρεπε να έχει γίνει χριστιανός μήνες πριν! Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω! Πάλεψε για το γάμο σου αλλά μην πληγώνεις άλλο και τους γονείς σου! Η γυναίκα σου είναι αρκετά μεγάλη θα καταλάβαινα τη συμπεριφορά της μόνο αν ήταν από δεκαοχτώ έως είκοσι τώρα όχι! Είμαι πολύ θυμωμένη μαζί της! Δε θέλω να πω περισσότερα και ηδη είπα πολλα! Πάντως αν συνεχίσετε έτσι δε σας βλέπω να κρατάει ο γάμος σας πολύ! Για να μην πω ότι έχει ήδη τελειώσει αλλά δεν το ξέρετε! Ίσως τελικά η Λάουρα να έχει δίκιο και να σας χρειάζεται απόσταση για λίγο! Καλή δύναμη!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Θελω να προσθέσω ένα πράγμα για τις κοπέλες που είπαν πως αντιμετώπισαν άσχημη συμπεριφορά από την πεθερά τους και βρήκαν υποστήριξη από τον άντρα τους. Καλή μου roubies και οι άλλες κοπέλες, προσωπικά σας βγάζω το καπέλο και μπράβο σας για τη στάση σας και ειλικρινά πιστεύω ότι τιμάτε το γυναικείο φύλο για την περηφάνια και αξιοπρέπεια που δείξατε. Απλά νομίζω ότι μπερδεύετε τη δική σας πολύ σωστή στάση με αυτή της κοπέλας εδώ. Εσεις λετε "αν δεν με υποστήριζε ο άντρας μου, εγώ θα έφευγα, δεν θα ανεχόμουν τέτοια συμπεριφορά από εκείνον". Αυτό για μένα είναι αξιοπρεπής και αποφασιστική στάση γυναίκας που σέβεται τον εαυτό της και τα στάνταρντς που έχει θέσει. Ειδατε την κοπέλα αυτή να φεύγει ή έστω να απομακρύνεται μετά την προσβολή που της έγινε? Να τιμά η ίδια τον εαυτό της αφού τόσο ασυγχώρητο ήταν αυτό που της έκαναν? Αυτή όχι μόνο έμεινε αλλά έκανε και παιδί με αυτόν τον άντρα. Και δημιούργησε ένα απίστευτο σκηνικό καυγαδων πανικού βρισιών και κατινιάς. Διέλυσε ψυχολογικά τόσους ανθρώπους η στάση της κι ακόμα δε σταματάει. Η μήπως δεν κάνει κακό στη δική της την οικογένεια και στον εαυτό της? Λοιπόν μην την συγκρίνετε με σας γιατί νομίζω η κοπέλα έχει εγωισμό αλλά όχι αυτοσεβασμό. Και αυτό χρήζει θεραπείας.

Γενικά την περίπτωση είναι να την αναλάβει ή γιατρός ή δικηγόρος ή παπάς! Η και οι τρεις μαζί μήπως δουν βελτίωση οι άνθρωποι.


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Και στην αρχη όταν διάβασα το πόστ της Laura είπα, παει! Και εγ ανηθικη είμαι! Χαχα! Πλάκα κάνω μην παρεξηγηθώ!

Οπως είπα και στο πόστ μου επειδη δεν εχω προσωπική εμπειρία, δεν μπορω να ξέρω πως θα αντιδρουσα, πιθανολογω οτι θα έφευγα. Αλλα αν έφευγα, σύμφωνα σύμφωνα με τα δικά σου λεγόμενα, δεν θα ήμουν η τρελη που άφησε το σπίτι της για "δυο" κουβέντες;

Εγω αυτα που κατάλαβα τόσους μήνες, ειναι οτι η μαμα του θεματοθετη, τα έκανε μπάχαλο. Λες να καταλαβαίνουμε διαφορετικά πράγματα; Δεν πιστεύω οτι εχω χαμηλό iq και δεν ξέρω τι διαβάζω. Δεν "υπερασπιζομαι" μια κοπέλα επειδη είμαι γυναικα η επειδη και ο δικός μου ο πεθερος ειναι κακός!

Νομίζω οτι και ο ίδιος ο jimmy συμφωνεί οτι ολα ξεκίνησαν απο την μάνα του.

Και πραγματικά θέλω να σε ρωτήσω, γιατι ποτε σε κανένα πόστ σου δεν είπες τίποτα κακο για την μάνα του, αφού ανακατευτηκε με άσχημο τροπο, σαν πολιτισμένης άνθρωπος δεν έπρεπε να ζητήσει συγγνωμη; Επειδη δηλαδή ειναι πιο μεγάλη εχει το απυρόβλητο; Μια συγγνώμη βρε παιδιά! Στον δικό μου πολιτισμένο κόσμο, όταν κάνω λάθος το παραδέχομαι! Στον δικό σας;

Και μη μου πείτε οτι τους κάλεσε για φαγητό! Αλλο η συγγνώμη αλλο το κάλεσμα! Εμένα με πεντακοσιες συγγνώμες και ακόμα δεν εχω πατήσει το πόδι μου σπίτι τους. Πως κατηγορείται μια κοπέλα που την πλήγωσαν; Αφού και ο ίδιος ο jimmy, το παραδέχεται αυτο,

Εγω μεγάλωσα με τους γονείς μου σαν πρότυπο, που, δόξα τω Θεω, ειναι φοβεροι! Μένουμε σε μονοκατοικία πανω κατω με τους γονείς μου και εδώ και τρία χρονια, ποτε μα ποτε δεν μας ενόχλησαν. Δεν χτυπάνε κουδούνια, ο πατέρας μου δε, δεν έρχεται ποτε μην ενοχλήσει. Λέει, πανω είμαστε, οπότε θέλετε μας βλέπετε. Ακόμα και τωρα, που είμαι έγκυος, όταν έρχεται η μαμα μου να βοηθήσει, έρχεται πάντα όταν λείπει ο άντρας μου, για να μην τον ενοχλεί. Θα γυρίσει λέει κουρασμένος απο την δουλεια και θα είμαι εγω στα πόδια του;

Βάση αυτών διαμορφώνω γνώμη. Σε καμία περίπτωση δε λέω να κρεμασουμε τους γονείς του αλλα πιστεύω οτι απο την στιγμή που ξεπέρασαν τα όρια έπρεπε να αναγνωρίσουν το λάθος τους και να ζητήσουν συγγνώμη.

Αλλα ακόμα και αν δεν ήθελαν να ζητήσουν συγγνώμη, θα μπορούσαν να πανε στη βάπτιση μπας και γίνει μια αρχη. Αφού φταίνε και αυτοί, ας μην ειναι τοσο ανυποχώρητοι. Δεδομένου οτι, η ιστορία δεν αλλάζει.

Εγω που είχα αρκετές δυσκολίες στο να κάνω ενα παιδι, δε μπορω να φανταστώ οτι θα πληγωνω αυτο το παιδι έτσι. Γιατι με τα λόγια των γονιών του επηρεάζεται και στεναχωριεται και ο jimmy. Θα μου πεις, τα χρονια περνάνε και ξεχνάς! Δε θα διαφωνησω, αλλα ελπίζω να πρυτανευει η λογική και να παραβλέπω αρκετα αρκεί το παιδι μου να είμαι ευτυχισμένο.

Και για να πω κάτι ακόμα, επειδη λέτε οτι "τον απείλησε" οτι και καλα αν τολμήσουν να φερθουν άσχημα στην βάπτιση θα τα σπάσει. Ας μιλήσουμε ειλικρινά, κάπως έτσι δεν μιλάμε αν μας εχουν εκνευρισει; Δεν το δικαιολογώ, αλλα δεν έκανε και έγκλημα. Εγω πιστεύω οτι, επειδη πριν τρεις μήνες η πεθερά της έριξε κατάρες, φοβήθηκε μην της πει τίποτα άσχημο.

Αν σας κούρασα συγγνώμη! Και εννοείται πως δέχομαι και σέβομαι όλες τις γνώμες! (Εκτός απο του πεθερου μου! Χαχα! Πλακιτσα!)

Άλλωστε εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε τον jimmy!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...