Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ/ΠΕΘΕΡΙΚΑ


jimmy271

Recommended Posts

Τζιμυ, δεν έχεις αποκρυσταλλώσει τις απόψεις σου - δυστυχώς! Διαβάζοντας το μήνυμά σου αρχικά ανακουφίστηκα γιατί έγραφες τόσο ωραία πράγματα!

Είπες πως συζητήσατε για την βάφτιση, πως αποφασισατε για το ονοματάκι, πως αποφασίσατε να τους καλέσετε όλους κι όσοι θέλουν ας έρθουν! Πολύ ωραία όλα αυτά! Μπράβο σας και μπράβο στη γυναίκα σου που θέλει να τους καλέσει!

Από κει και πέρα γιατί δηλητηριάζεις την ψυχή σου; Γιατί πάλι το γυρίζεις και την κατηγορείς; Αφού βρήκατε κάποια κοινά σημεία μεταξύ σας, γιατί πάλι εσένα το μυαλό σου στο τι έπρεπε να κάνει για να είναι αρεστή σε άνθρώπους που δεν την ενδιαφέρει να είναι αρεστή; Γιατί έχεις κολήσει τόσο πολυ με τους γονείς της και προσπαθείς να την εκδικηθείς με το να μην την αφήνεις να πάει ή να έρθουν; Γιατί θες τόσο πολύ να την φέρεις σε επαφή με την μάνα σου αφού ξέρεις ότι δεν μπορούν να τα βρουν! Αφησε τες, παλικάρι μου, σε απόσταση για να είστε όλοι καλά!

Εγώ θα σου δώσω την εξής συμβουλή κι αν θες ακουσέ την: από την βάφτιση θα καταλάβεις πολλά! Πρωτον θα δεις αν θα έρθουν οι γονείς σου! Αν δεν έρθουν, λυπάμαι που θα στο πω, αλλά θα φταίνε αποκλειστικά οι ίδιοι κι όχι η γυναίκα σου! Οπότε τα βήματα που λες πως δεν κάνει η γυναίκα σου, πρέπει να αρχίσεις να λες πως δεν τα κάνουν οι γονείς σου!

Αν έρθουν κι είναι οι άνθρωποι αξιοπρεπείς και καλοπροαίρετοι, πιστεύω θα το εκτιμήσει και η γυναίκα σου και από εκεί και πέρα στην καταλληλη στιγμη, θα της πεις πως θες να πας το παιδάκι σου στους γονείς σου! Πιστεύω πως κι εκείνη αν τους δει στην βάφτιση κι αν της φερθούν καλά, θα ηρεμήσει..........

Μεχρι τότε μην χαλάτε τη ζαχαρένια σας! Ετοιμάστε την βάπτιση, αγαπηθείτε, θυμηθείτε τις παλιές σας στιγμές, χαλαρώστε!

margi συμφωνώ και εγώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 422
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jimmy271

    jimmy271 81 δημοσιεύσεις

  • mama@2

    mama@2 57 δημοσιεύσεις

  • roubi

    roubi 44 δημοσιεύσεις

  • peper

    peper 30 δημοσιεύσεις

jimmy, η γυναίκα σου έκανε το βήμα πίσω που περίμενες και έδωσε την συγκατάθεσή της για να έρθουν στην βάπτιση οι γονείς και τα αδέλφια σου.

Αν δεν έρθουν (με την συμπεριφορά που πρέπει και αρμόζει στην περίπτωση-κταλαβαίνεις πια εννοώ), λυπάμαι που θα το πω, αλλά θα έχουν χάσει την μοναδική ευκαιρία που τους δίνεται και είναι άξιοι για ότι τραβάνε και δεν αξίζει να ασχοληθείς περαιτερω.

Ευχομαι όλα να γίνουν όπως πρέπει και επιτέλους να βρείτε τη ηρεμία που αξίζετε σαν νέο ζευγάρι με ένα υπέροχο πλάσμα που περιμένει από εσας να το στηρίξετε

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας όλες. Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω σε ότι αφορά το προηγουμενο μήνυμα μου ότι ούτε την ψυχή μου δηλητηριάζω ούτε τίποτα. Είπα και το εννοώ ότι θα κάνω μια πολύ καλή προσπάθεια να έρθουμε πιο κοντά με την γυναίκα μου, να την καταλάβω καλύτερα, να δεθούμε λίγο περισσότερο και να αντιμετωπίσουμε τα προβλήματα με μεγαλύτερη σύνεση. Εξάλλου με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα, αυτό το αναγνωρίζω. Ούτε ονειροβατώ, ούτε πιστεύω ότι θα τα βρουν αύριο το πρωί και θα είμαστε μέλι γάλα. Και ειλικρινά δεν θέλω σε βάθος χρόνου τιποτα άλλο από τυπικές σχέσεις, όχι τόσο για εμένα, όσο για το παιδί.

Απλα αυτό που είπα είναι ότι αν εγώ δείξω όλη την καλή μου διάθεση, και κάνω βήματα πίσω, και κάνω υπομονή κλπ κλπ. και από την πλευρά της γυναίκας μου δω να μην κάνει βήμα πίσω, εκεί θα πρέπει να αλλάξω πάλι στρατηγική. Δεν πρέπει να σκεφτώ όλα τα ενδεχόμενα? Δεν είπα ότι αυτό θα γίνει, ούτε το επιδιώκω όμως.

Κάτι τελευταίο: Σε αυτή τη φάση της ζωής μου έχω παραμερίσει λίγο τα δικά μου θέλω και ανάγκες και έχω βάλει την οικογενειακή ηρεμία και το παιδί σε πρώτη προτεραιότητα. Κάθισα και σκέφτηκα πολύ και είδα ότι κάθε μονομερής, εγωιστική κλπ. λύση (π.χ. χωρισμός) θα επηρεάσει την ευτυχία του παιδιού, και αυτό δεν το θέλω. Νιώθω πολυ υπεύθυνος απέναντι σε αυτό το παιδάκι και δεν πρόκειται να κάνω τίποτα που θα μετανιώσω αργότερα.

Αυτά προς το παρόν από μένα και θα επανέλθω, ελπίζω με πολύ θετικά νέα, το συντομότερο.

Να είστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να επανέλθεις ευτυχισμένος, Τζιμυ! Πιστευω θα την βρειτε την ακρη! Εσυ θα δεις και θα κρινεις καλύτερα απο μας όλες τις παραμέτρους! Να βρεθεί η καλύτερη λύση!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που θα τους καλεσετε κ ευελπιστω να ερθουν, απο εκει κ περα, ολα θα ειναι πιο ευκολα, θα εχει ανοιξει ο δρομος για τυπικες σχεσεις.

Και η γυναικα σου, οταν τους δει πιο χαλαρους , οταν δει κ εσενα χαρουμενο, θα ειναι μετα ολα πιο απλα.

Και οι επισκεψεις θα ερθουν, ολα θελουν το χρονο τους, χωρις πιεσεις ολα θα γινουν....

Ως την βαπτιση, να ειστε ηρεμοι, χαλαροι, αγαπημενοι, κ ολα θα πανε καλα.

Ανυπομονω για ακομη καλυτερα νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ολες. Παραθέτω κάποια νεότερα σε ότι αφορά το θέμα μου.

Την Παρασκευή αποφάσισα να μιλήσω πάλι με την Οικογενειακή Σύμβουλο-Ψυχολόγο που είχαμε δει και με τη γυναίκα μου. Της εξήγησα πώς νιώθω, τι εξελίξεις είχαμε τους τελευταίους μήνες, ποια είναι η στάση της γυναίκας των γονιών μου κλπ. Η γνώμη της ήταν να μην προσπαθώ να θυμίζω συνεχώς στη γυναίκα μου για το θέμα του παιδιού και ότι δεν τον βλέπουν οι δικοί μου γιατί μάλλον κακό κάνω παρά καλό. Μου είπε ότι η γυναίκα μου προφανώς δεν έβγαλε από το μυαλό της όλα αυτά που της συνέβησαν, ούτε ήταν στην φαντασία της, και το ότι δεν αφήνει το παιδί να το δουν υποδηλώνει ότι ακριβώς μου λέει ευθέως και η ίδια η γυναίκα μου, ότι δηλ. το παιδί δεν είναι μόνο του και αν θέλουν να το βλέπουν θα πρέπει να έχουν καλές σχέσεις και με την μητέρα του. Φυσικά μου είπε θα ήταν πολύ βολικό για όλους να σε αφήνει και εσένα να παίρνεις το παιδί κάποιες φορές μόνος σου, αλλά και πάλι αυτό μόνο βραχυπρόθεσμα θα λειτουργούσε. Οχι μακροπρόθεσμα.

Μου είπε επίσης ότι η γυναίκα μου ξέρει πώς νιώθω απλά και αυτή ενδεχομένως να έχει αρχίζει να επεξεργάζεται το σενάριο μιας συνάντησης από την άλλη όμως νιώθει μουδιασμένη και φοβάται να έρθει σε επαφή με την οικογένεια μου. Για αυτό πρέπει να γίνει σιγά σιγά και διπλωματικά.

Της είπα ακόμη για τις προσπάθειες του αδερφού και του θείου μου να γεφυρώσουν το χάσμα και μου είπε ότι συμφωνεί με μια τέτοια προοπτική γιατί η απεθυείας επαφή με τους δικούς μου δεν θα είναι εύκολη σε αυτό το στάδιο.

Μου είπε όμως ότι θα πρέπει να εξηγήσω στον αδερφό μου ακριβώς πώς νιώθει η γυναίκα μου ώστε αν και εφόσον γίνει κάποια συνάντηση να προσπαθήσει και αυτός να καταλάβει το σκεπτικό της, να μπει στη θέση της και να αποφύγει την όποια διένεξη γιατί αυτό ίσως πειριπλέξει τα πράγματα ακόμη περισσότερο.

ΜΟυ είπε ακόμη ότι από ότι φαίνεται στο γάμο μας δεν έχουν το παραμικρό άλλο πρόβλημα παρά μόνο αυτό το οποίο οφείλεται σε συμπεριφορές τρίτων, επομένως καλό είναι να ενδυναμώσουμε λίγο την μεταξύ μας σχέση.

Εγώ της ειπα ότι τα κατανοώ όλα αυτά απολύτως και κάνω ήδη προσπάθειες προς την παραπάνω κατεύθυνση, απλά ο καιρός έχει ήδη περάσει και όσο δεν γίνεται κάτι το πράγμα κυλάει εναντίον μας και κυρίως ενάντια στη γυναίκα μου αφού σιγά σιγά θα χάνει όλα τα δίκια της.

Δηλ. ΟΚ της είπαν, της έκαναν όλα αυτά εντάξει, δεν είπα να τα ξεχάσουμε όλα σαν να μην συνέβησαν, αλλά έχει περάσει ήδη ένας χρόνος που δεν έχει δει κανείς το παιδί και αν περάσει και άλλος, τότε πολύ φοβάμαι ότι θα κατηγορήσουν περισσότερο τη γυναίκα μου για την ακραία και αδιάλλακτη στάση που τηρεί και θα εξανεμιστούν τα όποια δίκια της. Για αυτό επιμένω ότι θα πρέπει να γίνει καποια κίνηση από κάποια πλευρά. Της είπα επίσης ότι το μπαλάκι δεν πρέπει να είναι σε εμένα πια, αλλά σε έναν από τους 2. Η στους γονείς ή στη γυναίκα μου. Η οι μεν ας ζητήσουν συγνώμη και ας εξηγηθουν απέναντι της ή αυτή θα πρέπει να τους δεχτεί όπως έιναι και να ρίξει νερό στο κρασί της. Εγώ τι ρόλο έχω σε όλα αυτά δεν έχω καταλάβει. Αφου ότι και να λέω στους γονείς για τη γυναίκα μου είναι αρνητικοί και ότι λέω στη γυναίκα μου για τους γονείς μου ομοίως μία από τα ίδια.

Αυτό που φοβάμαι πιο πολύ είναι την έκρηξη της μάνας μου να σας πω την αλήθεια. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσο ακόμη μπορεί να αντέξει έτσι. Ηδη σήμερα με πήρε τηλ και ήταν έξαλλη και κατηγορούσε τη γυναίκα μου ότι είναι τέρας παραλογισμού και ότι αυτό δεν έχει ξαναγίνει στα χρονικά. Αυτό προσπαθώ να πω στη γυναίκα μου και δεν το καταλαβαίνει. Λίγο να με είχε διευκολύνει και αυτή στο θέμα του παιδιού θα μπορουσα να ελέγξω την μάνα μου καλύτερα. Τώρα έχει και λέει - της ρίχνει λαδι στη φωτιά. Και αν εκραγεί η μάνα μου ξέρω ότι είναι οδοστρωτήρας. Εκεί θα γίνουν όντως άσχημα τα πράγματα με απρόβλεπτες συνέπειες. Θα μου πείτε για άλλη μια φορά ΟΚ να προστατεύσω την οικογένεια μου. Φυσικά και θα το κάνω. Απλά το θέμα είναι ότι θα επιδεινωθεί ραγδαία το κλίμα ή θα ισοπεδωθουν οι σχέσεις με τους δικούς μου.

Σκέφτομαι να πιάσω ήρεμα την γυναίκα μου μια από αυτές τις ημέρες και να της ζητήσω πολύ ευγενικά να μου αφήσει το παιδακι για 1-2 ώρες να το πάω στους δικούς μου ώστε να μαλακώσει λίγο και η μητέρα μου μπας και δούμε κάποια βελτίωση. Αν την δω και αντιδράει όμως δεν θα το προχωρήσω περαιτέρω.

Εν τω μεταξύ χτες ήταν τα γενέθλια του μικρού και τα κάναμε οι 3 μας. Να σας πω στενοχωρήθηκα λίγο που έχουν συμβεί όλα αυτά αλλά από την άλλη δεν μπορούσα να κάνω και αλλιώς. Περάσαμε όμορφα απλώς θα ήθελα να είμαστε όλη η οικογένεια ενωμένη και δεν είμαστε καθόλου έτσι.

Αυτά προς το παρόν και θα επανέλθω με θετικά ελπίζω νέα σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβάμαι πιο πολύ είναι την έκρηξη της μάνας μου να σας πω την αλήθεια. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσο ακόμη μπορεί να αντέξει έτσι. Ηδη σήμερα με πήρε τηλ και ήταν έξαλλη και κατηγορούσε τη γυναίκα μου ότι είναι τέρας παραλογισμού και ότι αυτό δεν έχει ξαναγίνει στα χρονικά. Αυτό προσπαθώ να πω στη γυναίκα μου και δεν το καταλαβαίνει. Λίγο να με είχε διευκολύνει και αυτή στο θέμα του παιδιού θα μπορουσα να ελέγξω την μάνα μου καλύτερα. Τώρα έχει και λέει - της ρίχνει λαδι στη φωτιά. Και αν εκραγεί η μάνα μου ξέρω ότι είναι οδοστρωτήρας. Εκεί θα γίνουν όντως άσχημα τα πράγματα με απρόβλεπτες συνέπειες. Θα μου πείτε για άλλη μια φορά ΟΚ να προστατεύσω την οικογένεια μου. Φυσικά και θα το κάνω. Απλά το θέμα είναι ότι θα επιδεινωθεί ραγδαία το κλίμα ή θα ισοπεδωθουν οι σχέσεις με τους δικούς μου.

Σκέφτομαι να πιάσω ήρεμα την γυναίκα μου μια από αυτές τις ημέρες και να της ζητήσω πολύ ευγενικά να μου αφήσει το παιδακι για 1-2 ώρες να το πάω στους δικούς μου ώστε να μαλακώσει λίγο και η μητέρα μου μπας και δούμε κάποια βελτίωση. Αν την δω και αντιδράει όμως δεν θα το προχωρήσω περαιτέρω.

δυστυχως jimmy παρα τα οσα σου εχουμε πει,δεν φαινεται να καταλαβαινεις...πραγματικα πιστευω οτι αν συνεχισεις ετσι η γυναικα σου δεν θα αντεξει για πολυ..και εσυ να μην χωρισεις τελικα,στο τελος θα αναγκαστει να το κανει αυτη..Παλι η μητερα σου πηρε τηλ και εβριζε τη γυναικα σου(αραγε την εβαλες στη θεση της οπως σου ειχαμε πει ή απλα την αφησες ξανα να τη βριζει?) και ΠΑΛΙ επηρρεαστηκες απο τη μητερα σου καθως ενω ειχες παρει καποιες αποφασεις σωστες την προηγουμενη φορα που μας εγραψες, ΞΑΝΑ γυρισες στα ιδια..να "προσπαθησεις να πεισεις τη γυναικα σου να αφησει το παιδι" κ.λ.π. Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.ποσες φορες πρεπει να το πουμε??Αυτο που επρεπε να κανεις οταν πηρε τηλ και εβριζε για αλλη μια φορα, ήταν να της πεις οτι αν θελει να εχει καμια ελπιδα να διορθωθει αυτη η κατασταση μετα απο οσα λαθη εκανε ειναι να φροντισει να ερθουν στη βαπτιση του μικρου και να φερθουν και να μιλησουν οπως πρεπει μηπως και η γυναικα σου τη συγχωρεσει και μαλακωσει και δεχτει στο μελλον να εχουν εστω τυπικες επαφες.Αντ'αυτου εσυ ξαναγυριζεις στα ιδια επειση "η μανα σου ειναι εξαλλη και αν εκραγει θα γινει οδοστρωτηρας"!!!

Απ'οτι ειδαμε και η γυναικα σου εγινε οδοστρωτηρας οταν αναγκαστηκε να ξεσπασει επιτελους και αυτο ειχε επισης ασχημες συνεπειες για οσους εφταιγαν...γι'αυτο "να μην φοβασαι πιο πολυ την εκρηξη της μανας σου" οπως λες γιατι αν τελικα αναγκαστει να κανει και δευτερη εκρηξη η γυναικα σου,πιστευω οτι θα ειναι και τελειωτικη για τη σχεση σας.Συγνωμη για την αγανακτιση,αλλα πραγματικα εχω κι εγω αρχισει να αναρωτιεμαι(οπως πολλες κοπελες αναρωτηθηκαν στο θεμα σου μεχρι τωρα) πως αντεχει η γυναικα σου ακομα...


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

elenitsa η υπόθεση είναι χαμένη....

Και η ψυχολόγος του είπε τα ίδια.

Γιατί δεν απαιτείς από τη μάνα σου να ζητήσει επιτέλους συγνώμη και την "πέφτεις" στη γυναίκα σου;

Τη λυπάμαι τόοοοσο πολύ......

Όταν αποφασίσεις να κόψεις τον ομφάλιο λώρο τότε το ξανασυζητάς.

Προς το παρόν είναι καλύτερα να γυρίσεις στην παλιά σου οικογένεια μπας και ευτυχίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Elenitsa234 αυτό που είπε ότι η μητέρα μου πήρε εμένα τηλ. σήμερα και μου εξέφρασε την αγανάκτηση της. Δεν πήρε την γυναίκα μου αν αυτό θεώρησες.

Για να απαντήσω στο ερώτημα σου, φυσικά και της είπα όλα αυτά που λες, οτι αν συνεχίσει με αυτή την τακτική μόνο χειρότερα θα κάνει τα πράγματα και πάει λέγοντας και φυσικά της απαγόρευσα να ξαναπει το παραμικρό για τη γυναίκα μου...Αυτό προς διευκρίνηση κάποιων πραγμάτων για να μην θεωρείται ότι κάτι δεν έκανα καλά δλδ. Τι φαντάστηκες ότι την άκουγα και της ελεγα και μπράβο?

Αυτό που είπα όμως είναι ότι και η μητέρα μου δεν βλέπω να κρατιέται πολυ ακόμη..Οτι και να της πω εγώ, ο πατέρας, ο αδερφός μου κλπ,. όταν κάτι σε στενοχωρεί τόσο κάπου θες να ξεσπάσεις. Και επειδή δεν την έχω για τον άνθρωπο που θα την πάρει και της πει συγνώμη, για αυτό είπα ότι φοβάμαι τις αντιδράσεις της..και μην κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Το σίγουρο είναι ότι εγώ δεν πρόκειται από εδώ και στο εξής να ξαναεπιτρέψω καμιά παρέμβαση στην οικογένεια μου και το εννοώ αυτό.. Από ΚΑΝΕΝΑΝ, είτε είναι μάνα είτε πατέρας είτε οτιδήποτε άλλο. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

Ο λόγος που είπα για το παιδί Elenitsa δεν ήταν για να κάνω το χατίρι της μάνας μου, αλλά για να ηρεμήσουν κάπως τα πνεύματα καθώς ένας απελπισμένος και θολωμένος νους είναι πάντα κακός σύμβουλος. Διαφωνείς σε αυτό?

Εσύ πιστεύεις δλδ. ακόμα ότι η μητέρα μου θέλει να ζητήσει συγνώμη και να τα βρουν? Κάνεις μεγάλο λάθος. Αν ήταν να το κάνει θα το είχε ήδη πράξει. Ειδικά αυτή. Δεν ξέρω για όλους τους άλλους. Ομως η γνώμη μου είανι ότι με το να ρίχνεις λάδι στη φωτιά σε αυτές τις καταστάσεις δεν κερδίζεις κάτι.

Αυτά προς διευκρίνηση. Λυπάμαι που παρεξήγησες το μήνυμα μου αλλά δεν ήθελα να πω αυτά που μου καταλόγισες. Τα γεγονότα εξέθεσα και τις σκέψεις μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης σε ότι αφορά το μήνυμα σου frosobal να απαντήσω ότι αν ήθελα να γυρίσω στην πατρική μου οικογένεια θα το είχα ήδη κάνει..Επομένως μην το θέτεις έτσι γιατί δεν είναι ωραίο- δεν είναι εκεί το ζήτημα.

Και ποιος στην τελική είπε ότι την πέφτω στη γυναίκα μου? Ούτε που της έχω ξαναπεί τίποτα για αυτό το θέμα.

Και επίσης δεν θεωρω΄ότι έχω κανένα ομφάλιο λώρο με τη μητέρα μου, επειδη το άκουσα και αυτό. Εγώ της πέταξα το μπαλάκι και της είπα αν θες κάνε κάτι εσύ για να φτιάξουν τα πράγματα, μην τα ρίχνεις σε εμένα να βγάλω παλι εγώ το φίδι από την τρύπα.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπος μου δεν ηταν να σε κατηγορησω αλλα βλεπω οτι παλι γυρνας στα ιδια.Γιατι δηλαδη εχεις τοσο σιγουρο οτι η μητερα σου δεν προκειται να ζητουσε συγνωμη και δεν εχεις σιγουρο οτι ετσι οπως ειναι η κατασταση η γυναικα σου δεν προκειται να σου δωσει να πας εκει το παιδι???Αφου δεν θα το αφησει.Ουτε εγω πιστευω οτι η μητερα σου θα ζητουσε συγνωμη αλλα ουτε και οτι η γυναικα σου θα εκανε πισω και θα σου ελεγε παρτο και πηγαινε το.Και οι δυο αν ηταν να ειχαν κανει κατι απο τα δυο θα το ειχαν κανει ηδη.Αλλα εσυ παλι απαιτεις απο τη γυναικα σου και οχι απο τη μητερα σου,που ξεκινησε και ολη αυτη την κατασταση.Η μονη λυση ειναι να ερθουν στη βαπτιση και να συμπεριφερθουν σωστα.Τοτε ισως εχουν καποια ελπιδα.Δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ αλλη λυση κατα τη γνωμη μου.Η μητερα σου μεχρι τωρα μονο βριζει και απαιτει,τιποτα περισσοτερο.Και μια τελευταια ερωτηση.Τι ειναι αυτο που φοβασαι οπως λες απο τη μητερα σου?Αν κανει εκρηξη οπως ειπε τι θα γινει χειροτερο δηλαδη απ'ότι ειναι μεχρι τωρα?


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elenitsa234,

Δεν είπα ότι με κατηγόρησες όμως κοίταξε πώς έχουν τα πράγματα:

Η μητέρα μου και οι δικοί μου θεωρούν ότι αυτοί είναι οι θιγμένοι της όλης υπόθεσης καθώς η γυναίκα μου τους είπε τα μύρια όσα, τους έβρισε και έφερε φασαρίες στο σπίτι. Σας εγγυώμαι οτι δεν υπάρχει περίπτωση σε αυτή τη ζωη να της ζητησουν συγνώμη γιατί είναι πάρα πολλοί θυμωμένοι μαζί της και με την όλη της συμπεριφορά.

Η γυναίκα μου τους καταλογίζει και αυτη όλα αυτά που σας έχω πει και γνωρίζετε και εμμένει ότι το παιδί δεν πάει πουθενά χωρίς τη μάνα του.

Τι προσπαθώ να σας πω: Δεν υπάρχει περίπτωση μία στο εκατομμύριο να τα βρούνε αυτοί οι άνθρωποι μεταξύ τους ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ.

Αρα τι σημαίνει αυτό ότι οι γονείς μου δεν θα δουν το παιδι μου ΠΟΤΕ?? Αυτό είναι το ζητούμενο και αυτό ΜΟΝΟ απασχολεί τους δικούς μου. Τίποτα άλλο.

Μην ψάχνουμε να βρούμε άλλες λύσεις κλπ. Εκεί είναι η ουσία του ζητήματος. Τη γυναίκα μου δεν την θέλουν ούτε αυτή τους δικούς μου. ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ. Αλλά με το παιδί θα πρέπει κάπως να βρεθεί μια άκρη. Δεν λειτουργεί αλλιώς το πράγμα, ποτέ δεν πρόκειται να λειτουργήσει διαφορετικά.

Εγώ νομίζω ότι το ΠΡΑΓΜΑ με έναν και μόνο τρόπο μπορεί να λειτουργήσει ΚΑΛΑ για όλους: (Α) ΝA ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΟΥ

(Β) ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΟΛΟΥΣ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ. ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ.

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΚΑΕΙ ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ότι έκαναν και οι δικοί της στους δικούς μου..που είχαν έρθει κάτω από το σπίτι και φώναζαν μέχρι που αναγκάστηκαν οι δικοί μου και φώναξαν την αστυνομία...βλέπετε και εκείνοι τότε ένιωσαν θιγμένοι.

Εχετε καμία αμφιβολία ότι ο άνθρωπος μπορεί να κάνει τα πάντα επάνω στην οργή και την απελπισία του...Μην φτάσεις εκεί είναι το θέμα.. Αστο

αν φτάσεις εκεί δεν υπάρχει εύκολος δρόμος μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...