Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ/ΠΕΘΕΡΙΚΑ


jimmy271

Recommended Posts

Eϊμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που θα συμφωνήσω και εγώ! Δεν είναι σωστά πράγματα να φύγει μόνος του! Καλοκαίρι έρχεται, να χαρούν λίγες μέρες σαν οικογένεια μακριά! Και να "ζητήσει την βοήθεια της". Να της το θέσει κάπως έτσι. "Βρε αγάπη μου, βοήθησε με που πνίγομαι. Σε χρειάζομαι και επειδή σε αγαπάω θέλω να βρούμε μία λύση μαζί σαν οικογένενεια. Γιατί όσο πονάς πονάω".

Επίσης πιστεύω ότι η κατάσταση μέχρι σήμερα δεν σηκώνει "ξεκαθάρισμα". Αν προσπαθήσουν να βρουν ποιος φταίει θα σκοτώνονται μέχρι να αλλάξει η δεκαετία. Μόνο να βρουν μία λύση, για να βλέπουν το παιδί και να είναι οκ και η γυναίκα του.

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω πως πρέπει jimmy να ξαναπάς στους γονείς σου και στα σδέλφια σου και να παρακαλέσεις να έρθουν γιατί είσαι στα όρια σου και τους έχεις απίστευτα ανάγκη, και πως είσαι δυστυχισμένος με όλη αυτή την κατάσταση και πίεσε τους να έρθουν.

Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω πως, άμα πάνε στα βαφτίσια, η γυναίκα σου θα κάνει φασαρία αν δεν την πειράξουν. Και το σωστό για σένα είναι να έρθουν, και η μαμά σου να πει κάποια στιγμή στη γυναικα σου : Συγγνώμη για τις κατάρες, ήμουν απαράδεκτη και σαν μάνα δεν μου επιτρέπετε να μιλάω έτσι, και επειδή αγαπάω πολύ τον γιο μου κάνω ένα βήμα για να τον δω και πάλι ευτυχισμένο και από μας δεν θα ξανά ακούσεις κανένα σχόλιο.

Ομορφα, πολιτισμένα και ανώτερα.

Είπα να μαυρίσω αλλά τελικά δεν το έκανα γιατί συμφωνώ σε όλα :D:D Μόνο σε ένα θα διαφωνήσω! Σε αυτό: "Αν προσπαθήσουν να βρουν ποιος φταίει θα σκοτώνονται μέχρι να αλλάξει η δεκαετία" Μέχρι να αλλάξει η χιλιετία όχι η δεκαετία :rolleyes:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 422
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jimmy271

    jimmy271 81 δημοσιεύσεις

  • mama@2

    mama@2 57 δημοσιεύσεις

  • roubi

    roubi 44 δημοσιεύσεις

  • peper

    peper 30 δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες.

Λοιπόν έχω να σας πω αρκετά πράγματα σήμερα και σημαντικά.

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ:

1. Μϊλησα χθες με τον πατέρα μου. Του είπα σε μια ολιγόλεπτη συζήτηση πόσο πολύ αγαπώ και αυτούς αλλά και την οικογένεια μου και ότι το θεωρώ αδιανόητο,έστω υπό το φως αυτών των άσχημων καταστάσεων, να μην παρευρευθούν όλοι στη βάπτιση του παιδιού. Ο πατέρας μου μου είπε να το θεωρώ δεδομένο ότι θα έρθουν ολοι να παρευρευθούν και δεν πρόκειται να αφήσουν τόπο για σχόλια σε κανέναν.Θα είμαστε δίπλα σου μου είπε όπως και να έχουν τα πράγματα. Οπότε αυτό με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα. Μετά μίλησα με τους θείους μου κλπ. και ξεκαθάρισα και σε αυτούς ότι θα παρευρεθούν κανονικά οι δικοί μου οπότε δεν θέλω να υπάρχει κανένός είδους αναστολή και σε αυτούς ως προς αν το πρέπει να παρευρεθούν ή όχι.

2. Την γυναίκα μου την έπιασα όμορφα και ωραία αλλά σε αυστηρό ύφος και της εξήγησα ότι θα παρευρεθεί όλη μου η οικογένεια και την παρακαλέσα να αφήσει εκείνη τη μέρα όλα τα νεύρα της και όλα τα άπλυτα της στο σπίτι και να σταθεί δίπλα μου και δίπλα στο γιο μας όπως αρμόζει στην περίσταση χωρίς κατινιές κλπ. Το απαιτώ της είπα να εξελιχθούν όλα ομαλα και ωράια. Τελεία και παύλα.

3. Αύριο θα πιάσω την μητέρα μου και θα της εξηγήσω ότι το ίδιο ακριβώς απαιτώ και από αυτή. Ούτε βλέμματα, ούτε σπόντες ούτε τίποτα. Αυτό θα της πει και ο πατέρας μου είπε. Οτι αν πιστεύει ότι δεν μπορεί να συγκρατηθεί καλύτερα να καθίσει στο σπίτι. Και ειλικρινά αυτή είναι η θέση όλης μου της οικογένειας. Επειδή ξέρουν ότι η μάνα μου είναι η πιο "θερμή" και ευέξαπτη από όλους.

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ:

Μίλησα χτες επί μακρόν και με τον πατέρα, και τον αδελφό και τον θείο μου ο οποίος έιναι πολύ κοντά στην οικογένεια μου. Καταρχήν όλοι μου είπαν ότι είναι και θα είναι δίπλα μου σε ότι απόφαση και αν πάρω. Αυτό μου έδωσε αρκετή δύναμη. Ειδικότερα ο θείος μου πρότεινε να πιάσουμε από κοινού εγώ, ο αδερφός και ο ίδιος τον πατέρα μου και να του εξηγήσουμε ορισμένα πράγματα σχετικά με την μητέρα μου και ότι η "ακραία" συμπεριφορά της είναι αυτή που εξώθησε τα πράγματα σε αυτό το σημείο, τουλάχιστον στην αρχή. Ολοι συμφωνήσαμε ότι το καλύτερο θα ήταν να την πιάσει ο πατέρας μου σαν νύφη του και να της ζητήσει συγνώμη εκ μέρους της γυναίκας του και ότι ξέρει τα λάθη της κλπ. όμως αγαπάει την οικογένεια μου και θέλει να μας βλέπει ενωμένους. Ελπίζω ο πατέρας μου να κάνει πίσω σε αυτό και να δεχτεί να κάνει αυτό το σημαντικό βήμα.

Ελπίζω ότι αυτό ίσως μαλακώσει τη γυναίκα μου και επιτέλους μπορεί να γίνει κάποιο θετικό βήμα. Με λίγα λόγια θέλω προτού κάνω οτιδήποτε να πέσει μια συγνώμη στο τραπέζι έτσι ώστε να μου δώσει και εμένα πάτημα να πω 2 λόγια στη γυναίκα μου.

Σε ότι αφορά τη γυναίκα μου θα πάμε κάπου να χαλαρώσουμε και μετά θα την πιάσω και θα της τα πω όλα. Πόσο την αγαπώ, πόσο πολύ θέλω να είναι ενωμένη η οικογένεια μας, πώς νιώθω εγώ με όλα αυτά και ότι δεν θα επιτρέψω τίποτα να την ενοχλήσει ξανά. Δεν ζητάω τίποτα περισσότερο από μια τυπική σχέση π.χ. 2-3 φορές το μήνα να βλέπουμε τους δικούς μας αμφότεροι καθώς και το παιδί. Θα της εξηγήσω ότι από πλευράς μου της έδωσα όλο τον απαραίτητο χώρο και χρόνο να δει, να σκεφτεί, να ηρεμήσει κλπ. αλλά δεν μπορώ να ζω άλλω έτσι. Επομένως αν γίνουν όλα αυτά τα βήματα και η γυναίκα μου εμμένει στις θέσεις της ότι δεν θέλει κανέναν και ότι το παιδί δεν θέλει να βλέπει κανένας κλπ κλπ. ε τότε θα της θέσω ευθέως θέμα διαζυγίου. Οι απαιτήσεις μου είναι μηδαμινές και δεν πρόκειται να δεχτώ παζαρέματα. Η δέχεται και τα δικά μου θέλω ή προχωράει μόνη της. Αυτή είναι η επίσημη στάση μου. Αν η κοπέλα έχει φανταστεί τη ζωή της κάπως αλλιώς και θέλει να ζει μόνη μακριά από όλο τον κόσμο, εγώ δεν μπορώ να ακολουθήσω. Δεν ζητάω τίποτα άλλο από τα αυτονόητα.

Φυσικά όπως σας είπα θα εξαντλήσω κάθε περιθώριο και θέλω να γίνουν κινήσεις από την πλευρά της οικογένειας μου έτσι ώστε να έχω και το επίσημο πάτημα ότι επιτέλους από την οικογένεια μου κάποιος είπε συγνώμη και ότι δεν θα επαναληφθούν τα ίδια. Αν διακρίνω όμως αδιαλλαξία, κλάματα, υστερίες και γενικά μία από τα ίδια θα της πω άκουσε να δεις, δεν σε πιέζω για τίποτα, ούτε θέλω να σε πιέσω. Ζήσε με τον τρόπο που θες και εγω θα ακολουθήσω τον δικό μου δρόμο. Ομορφα και πολιτισμένα δηλ.

Link to comment
Share on other sites

Τζίμμυ πολύ χαίρομαι! Έγιναν βήματα βλέπω! Τώρα με το μαλακο με τη γυναίκα σου! Να καταλάβει ότι όντως είσαι δίπλα της την αγαπάς και θα την προστατεύεις και ότι δεν τα κάνεις όλα αυτά για να την "παγιδεύσεις"! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα στη βάπτιση του υιού σου!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Τζιμυ πολυ "σοφες" κινησεις σε ολα τα επιπεδα.

Νομιζω -εστω και αργα- πρεπει να "πεταξεις" το μπαλακι και στις δυο πλευρες,να ερθουν και εκεινοι λιιιιιιγο στην θεση σου.

Εσυ οτι ηταν να κανεις,το εκανες και καιρος ειναι να αναλαβουν τις ευθυνες τους και οι αμεσα εμπλεκομενοι.

Τελος πιστευω η πιο "σοφη" κινηση απο ολες ειναι να παρεις τον ανθρωπο σου και να απομονωθειτε λιγο οι δυο σας.Αν θυμαμαι στο ειχα προτεινει και παλαιοτερα.Ειναι πολυ "σοφη" σαν σκεψη,γιατι πρεπει να ξερετε οτι ειστε συνοδοιποροι και οχι απλα να εχετε απο εναν τιτλο "ο συζυγος","η συζυγος".

Μενοντας μονοι σας ειναι σιγουρο πως οτι ειναι να φανει,θα φανει.Θυμηθειτε τις ομορφες στιγμες σας,εκεινες οταν δεν υπηρχαν τα θεματα που προεκυψαν .Θυμηθειτε τα ομορφα του παρελθοντος και ονειρευτειτε για το μελλον.Φυσικα και μπορει να ερθει η κουβεντα στα ασχημα που προεκυψαν στην πορεια της ζωης σας.Ακομα και εκει,αφοσιωμενα και με αγαπη,συζητηστε το.

Χαιρομαι που οι κατασταση δειχνει να παιρνει ομορφη τροπη.

Για το καλο του παιδιου σας,για το καλο το δικο σου και της συντροφου σου.

Καλη δυναμη.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ:

1. Μϊλησα χθες με τον πατέρα μου. Του είπα σε μια ολιγόλεπτη συζήτηση πόσο πολύ αγαπώ και αυτούς αλλά και την οικογένεια μου και ότι το θεωρώ αδιανόητο,έστω υπό το φως αυτών των άσχημων καταστάσεων, να μην παρευρευθούν όλοι στη βάπτιση του παιδιού. Ο πατέρας μου μου είπε να το θεωρώ δεδομένο ότι θα έρθουν ολοι να παρευρευθούν και δεν πρόκειται να αφήσουν τόπο για σχόλια σε κανέναν.Θα είμαστε δίπλα σου μου είπε όπως και να έχουν τα πράγματα. Οπότε αυτό με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα. Μετά μίλησα με τους θείους μου κλπ. και ξεκαθάρισα και σε αυτούς ότι θα παρευρεθούν κανονικά οι δικοί μου οπότε δεν θέλω να υπάρχει κανένός είδους αναστολή και σε αυτούς ως προς αν το πρέπει να παρευρεθούν ή όχι.

Εδώ να πω πολλα μπράβο στον μπαμπά σου!

2. Την γυναίκα μου την έπιασα όμορφα και ωραία αλλά σε αυστηρό ύφος και της εξήγησα ότι θα παρευρεθεί όλη μου η οικογένεια και την παρακαλέσα να αφήσει εκείνη τη μέρα όλα τα νεύρα της και όλα τα άπλυτα της στο σπίτι και να σταθεί δίπλα μου και δίπλα στο γιο μας όπως αρμόζει στην περίσταση χωρίς κατινιές κλπ. Το απαιτώ της είπα να εξελιχθούν όλα ομαλα και ωράια. Τελεία και παύλα.

Και εδώ μπράβο σε εσένα. Αυτή την ημέρα ο "πρωταγωνιστής" είναι το παιδί σας! Οποιος έχει άλλη γνώμη πρόβλημα του!!

Αλήθεια, τι απάντησε η γυναίκα σου?

3. Αύριο θα πιάσω την μητέρα μου και θα της εξηγήσω ότι το ίδιο ακριβώς απαιτώ και από αυτή. Ούτε βλέμματα, ούτε σπόντες ούτε τίποτα. Αυτό θα της πει και ο πατέρας μου είπε. Οτι αν πιστεύει ότι δεν μπορεί να συγκρατηθεί καλύτερα να καθίσει στο σπίτι. Και ειλικρινά αυτή είναι η θέση όλης μου της οικογένειας. Επειδή ξέρουν ότι η μάνα μου είναι η πιο "θερμή" και ευέξαπτη από όλους.

Εδώ πάλι μπράβο σε εσένα, που ξεχωρίζεις συμπεριφορές και στον καθένα θα πεις αυτό που πρέπει. Και η μαμά σου οφείλει να σε καταλάβει. Και ο μπαμπάς σου από ότι καταλαβαίνω, πρέπει να έχει σκεφτεί σοβαρά την όλη κατάσταση και να κατάλαβε ότι πρέπει να σε στηρίξει, ακόμα και αν χρειαστεί να πει και δύο λόγια στην μαμά σου.

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ:

Μίλησα χτες επί μακρόν και με τον πατέρα, και τον αδελφό και τον θείο μου ο οποίος έιναι πολύ κοντά στην οικογένεια μου. Καταρχήν όλοι μου είπαν ότι είναι και θα είναι δίπλα μου σε ότι απόφαση και αν πάρω. Αυτό μου έδωσε αρκετή δύναμη. Ειδικότερα ο θείος μου πρότεινε να πιάσουμε από κοινού εγώ, ο αδερφός και ο ίδιος τον πατέρα μου και να του εξηγήσουμε ορισμένα πράγματα σχετικά με την μητέρα μου και ότι η "ακραία" συμπεριφορά της είναι αυτή που εξώθησε τα πράγματα σε αυτό το σημείο, τουλάχιστον στην αρχή. Ολοι συμφωνήσαμε ότι το καλύτερο θα ήταν να την πιάσει ο πατέρας μου σαν νύφη του και να της ζητήσει συγνώμη εκ μέρους της γυναίκας του και ότι ξέρει τα λάθη της κλπ. όμως αγαπάει την οικογένεια μου και θέλει να μας βλέπει ενωμένους. Ελπίζω ο πατέρας μου να κάνει πίσω σε αυτό και να δεχτεί να κάνει αυτό το σημαντικό βήμα.

Ελπίζω ότι αυτό ίσως μαλακώσει τη γυναίκα μου και επιτέλους μπορεί να γίνει κάποιο θετικό βήμα. Με λίγα λόγια θέλω προτού κάνω οτιδήποτε να πέσει μια συγνώμη στο τραπέζι έτσι ώστε να μου δώσει και εμένα πάτημα να πω 2 λόγια στη γυναίκα μου.

Σε ότι αφορά τη γυναίκα μου θα πάμε κάπου να χαλαρώσουμε και μετά θα την πιάσω και θα της τα πω όλα. Πόσο την αγαπώ, πόσο πολύ θέλω να είναι ενωμένη η οικογένεια μας, πώς νιώθω εγώ με όλα αυτά και ότι δεν θα επιτρέψω τίποτα να την ενοχλήσει ξανά. Δεν ζητάω τίποτα περισσότερο από μια τυπική σχέση π.χ. 2-3 φορές το μήνα να βλέπουμε τους δικούς μας αμφότεροι καθώς και το παιδί. Θα της εξηγήσω ότι από πλευράς μου της έδωσα όλο τον απαραίτητο χώρο και χρόνο να δει, να σκεφτεί, να ηρεμήσει κλπ. αλλά δεν μπορώ να ζω άλλω έτσι. Επομένως αν γίνουν όλα αυτά τα βήματα και η γυναίκα μου εμμένει στις θέσεις της ότι δεν θέλει κανέναν και ότι το παιδί δεν θέλει να βλέπει κανένας κλπ κλπ. ε τότε θα της θέσω ευθέως θέμα διαζυγίου. Οι απαιτήσεις μου είναι μηδαμινές και δεν πρόκειται να δεχτώ παζαρέματα. Η δέχεται και τα δικά μου θέλω ή προχωράει μόνη της. Αυτή είναι η επίσημη στάση μου. Αν η κοπέλα έχει φανταστεί τη ζωή της κάπως αλλιώς και θέλει να ζει μόνη μακριά από όλο τον κόσμο, εγώ δεν μπορώ να ακολουθήσω. Δεν ζητάω τίποτα άλλο από τα αυτονόητα.

Φυσικά όπως σας είπα θα εξαντλήσω κάθε περιθώριο και θέλω να γίνουν κινήσεις από την πλευρά της οικογένειας μου έτσι ώστε να έχω και το επίσημο πάτημα ότι επιτέλους από την οικογένεια μου κάποιος είπε συγνώμη και ότι δεν θα επαναληφθούν τα ίδια. Αν διακρίνω όμως αδιαλλαξία, κλάματα, υστερίες και γενικά μία από τα ίδια θα της πω άκουσε να δεις, δεν σε πιέζω για τίποτα, ούτε θέλω να σε πιέσω. Ζήσε με τον τρόπο που θες και εγω θα ακολουθήσω τον δικό μου δρόμο. Ομορφα και πολιτισμένα δηλ.

Αν γίνουν έτσι ακριβώς όπως τα θέτεις, τότε θα φανεί ποιος σε αγαπάει αληθινά. Μου αρέσει πολύ που αποφάσισες να μιλήσεις με την οικογένεια σου και να ζητήσεις βοήθεια. Όλοι μαζί ενωμένοι, ίσως καταφέρεις να διατηρήσεις μία ισσοροπία. Συμφωνώ ότι άμα πέσει μια συγγνώμη, τότε φίλε μου, θα έχεις το πανω χέρι. Και μου αρέσει που ο θείος σου και ο αδελφός σου συμφωνούν και για την ευέξαπτη μαμά και θέλουν να σε βοηθήσουν να φτιάξεις κάπως τα πράγματα.

Ακόμα και η γυναίκα σου, αν της εξασφαλίσεις ασφάλεια, της δώσεις αγάπη και κατανόηση, πρέπει να κάνει πίσω. Αν της τα πεις όλα αυτά, και παραμένει ανυποχώρητη τότε είναι μονόδρομος. Και εγώ στο πλάι σου, που λέει ο λόγος. τότε πραγματικά, αμφισβητείται η αγάπη της και ότι και αν πράξεις θα το έχει επιλέξει και εκείνη με τον τρόπο της. Ομως, επειδή έχω καταλάβει ότι και η γυναίκα σου σε αγαπάει πιστεύω ότι θα υποχωρήσει.

Χρησιμοποίησε την διπλωματία σου με όλους. Ο καθένας έχει "διαφορετικό αφτί"!

Jimmy, πραγματικά είναι η πρώτη φορά που διάβασα ποστ σου και χαμογέλασα από θαυμασμό! Έτσι ακριβώς πρέπει να γίνουν. Καταλαβαίνω ότι πάντα σαν ήρεμος άνθρωπος ήθελες να συμβιβάσεις τα πράγματα, αλλά αν ήσουν τόσο ακριβής και αποφασιστικός δεν θα είχατε φτάσει τα 2,5 χρόνια.

Να περάσεις υπέροχα στην βάφτιση και νας σας ζήσει ο γιος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζίμυ γεια σου, γεια σας κορίτσια. Λοιπόν ήθελα από μέρες να το πω αλλά τώρα ταιριάζει περισσότερο, τζίμυ ας μη φοβόμαστε τόσο για πιθανές εκρήξεις στη βάφτιση. Η πολυκοσμία και η όλη ατμόσφαιρα χαιρετούρες, καλό ντύσιμο το γεγονός ότι μας βλέπει τόσος κόσμος κλπ δημιουργεί μια ροή αδρεναλίνης να το πω, ενδορφίνης, δεν ξέρω και ειλικρινά πιστεύω πως θα βοηθήσει τα πράγματα να πάνε καλύτερα απ'ότι τα περιμένεις τουλάχιστον την πρώτη ώρα στην εκκλησία.

Κατά τα αλλα εύχομαι να λειτουργήσει το σχέδιό σου αν και σε μένα ακολυγεται λίγο ανέφικτο...δεν νομίζω ότι η γυναίκα σου θα καμφθεί από τη συγγνώμη του πατέρα σου μόνο και απ'ότι καταλαβαίνω δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι ο πατέρας σου θα δεχτεί ναηκάνει κάτι τέτοιο, ιδίως αφού η μητέρα σου είναι ικανή να κάνει πόλεμο αν το μάθει. Επίσης τα πολλά λόγια τα φοβάμαι, να πιάσει ο θείος τον πατέρα κι εκείνος τη μητέρα, μετά τη νύφη...

Αφού εξασφάλισες ότι θα έρθουν στα βαφτίσια κοίτα να εκμεταλλευτείς αυτή την ευκαιρία, μέσα στην αναμπουμπούλα και μπροστά στον κόσμο που όλοι θα δίνουν ευχές και θα χαμογελάνε, εγώ δεν το αποκλείω να μιλήσουν και μάνα με νύφη ή έστω με πατέρα, ένα "να ζήσει το παιδί" και μετά να τους το δώσεις εσύ να το κρατήσουν...

Θα βρεις τον τρόπο και τη στιγμή, απλά προσπάθησε να είσαι έτοιμος. Και βέβαια πες συγκεκριμένα στη γυναίκα σου να τους δώσει το παιδί ή απευθείας ή μέσω εσού.

Αυτά....ελπίζω να πάνε όλα καλά!!


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Jimmy, ευχομαι όλα να γίνουν έτσι όμορφα όπως τα σχεδίασες και τα έχεις στο μυαλό σου.

Ευχομαι την ημέρα που θα βαπτίζεται ο μικρούλης σας να περάσετε όλοι σας υπεροχα και να καταφέρει να σας μονιάσει και να σας ενώσει.

Θα περιμένουμε να ακουσουμε ευχαριστες ειδήσεις

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καλα νεα!!!!

Χαιρομαι παρα πολυ!!!!

Εγω εξακολουθω να πιστευω, πως αν η γυναικα σου δει στην βαπτιση τους δικους σου, τυπικους κ χαρουμενους, θα ειναι πιο ευκολη η μελλοντικη προσεγγιση...

Αν ακουστει κ η συγνωμη απο τον μπαμπα σου, θα μαλακωσει...

Στην μαμα σου, εξηγησε ομορφα πως ειναι η γυναικα σου, κ ζητας τυπικη αντιμετωπιση,οτι ζητας την βοηθεια της να δεθει παλι η οικογενεια, εξηγησε της οτι κ οι 2 γυναικες ειναι σημαντικες στη ζωη σου κ πρεπει να τα βρουν για να εισαι εσυ ευτυχισμενος.....οτι σε ποναει αυτη η κατασταση κ θελεις ηρεμια,αυτα πες τα κ στην γυναικα σου

πως ειναι η μαμα σου, να φερεται τυπικα, πες κ στις 2 πλευρες πως ειναι κ οι 2 απαραιτητες στη ζωη σου, σε αγαπανε, θα το καταλαβουν(ειδικα μετα τις μερες χαλαρωσης με την γυναικα σου)

Πανω απ'ολα, εξηγησε κ στις 2 πλευρες, πως τα λαθη του παρελθοντος δεν θελεις κ δεν πρεπει να επαναληφθουν, να ξεχασουν τα παλια κ να κανουν μια νεα αρχη, για ολους σας, πανω απ'ολα για το παιδι...

Ουτε εγω πιστευω πως θα γινουν σκηνικα στην βαπτιση, το κλιμα, η χαρα, το παιδι, θα μαλακωσουν οι καρδιες, ειναι η καταλληλη ευκαιρια!!!!!!

Αν πανε ολα καλα στην βαπτιση, που το πιστευω, σιγα σιγα κ καμμια επισκεψη ολη η οικογενεια στους γονεις, κ ολα θα γινουν!

Με το καλο!!!καλο ονομα!!!!

Περιμενουμε ακομη καλυτερα νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ. Εγώ παραμένω ψύχραιμος και ειλικρινά δεν φοβάμαι τίποτα. Εχω όλη την καλή διάθεση και δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ για το παραμικρό.

Επί του γενικότερου θα ήθελα να πω, απαντώντας και στην laura36 κυρίως, ότι δεν είμαι ούτε υπέρμετρα αισιόδοξος ούτε απαισιόδοξος με τις προτεινόμενες κινήσεις. Δεν είπα ότι περιμένω κάτι άμεσα ή ότι θα αλλάξουν όλα σε μια μέρα. Αυτό που ξεκαθάρισα είναι ότι θα βάλω εγώ προσωπικά κάποια πράγματα στη θέση τους με όμορφο τρόπο, θα κάνω δηλ. κάποιες κινήσεις αποφασιστικές, τόσο σε προσωπικό όσο και σε οικογενειακό επίπεδο, και από εκεί και πέρα θα αποφασίσω πώς πρέπει να κινηθώ. Ξέρω πολύ καλά με τι κατάσταση έχω να κάνω, όμως αυτό δεν θα με εμποδίσει να βάλω κάποια πράγματα στη θέση τους μια και καλή. Και θα είμαι έτοιμος για όλα. Νομίζω ότι πλέον οφείλει και η γυναίκα μου να ρίξει νερό στο κρασί της, εφόσον γίνουν αυτά που λέω. Αν θέλει να το πάρει μονότερμα και να λέει το "ποίημα" της, ΟΚ, κανένα πρόβλημα, ας πάρει τις αποφάσεις της. Εγώ ότι απαιτήσω θα το απαιτήσω οριστικά και με τη μορφή βέτο. Δεν έχω άλλα σημεία αντίστασης και δεν πρόκειται να με κάμψει το παραμικρό. Θα έχω τότε όλα τα δίκια με το μέρος μου νομίζω.

Μετά θα αφήσω το σύμπαν να κάνει τα υπόλοιπα. Και θα με οδηγήσει όπως πάντα με οδηγούσε στην καλύτερη επιλογή.

Αυτά από εμένα. Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και να είστε όλες καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζίμμυ καλά να περάσετε στη βάπτιση και με το καλό να γίνει το παιδάκι σας Χριστιανός και να πάρει το ονοματάκι του! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα όπως τα περιμένεις (και ακόμα καλύτερα) την πρώτη σημαντικότερη μέραστη ζωή του γιού σου!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Τζιμυ καλησπερα.

Ευχομαι ολοψυχα η βαπτιση του παιδιου σας να σημάνει την απαρχή ομορφων στιγμων στην οικογενεια σας.

Με το καλο η βαπτιση,να ειναι καλοφωτιστος και παντα υγιες και τυχερο παιδακι και οι γονεις του να το καμαρωνουν!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Jimmy ευχομαι να εξελιχθούν όλα με τον καλύτερο τροπο!

Εχω διαβασει το αρχικό ποστ και μερικά ακομα αλλα οχι όλα.Διστακτικά θα ηθελα να σου πω κι εγω τη γνώμη μου.Κρίνοντας μονο απο όσα εχω διαβάσει εχετε κάνει και οι 2 υποχωρήσεις στο συγκεκριμένο πρόβλημα.Η γυναίκα σου στην αρχή (απο φοβο μη σε στεναχωρήσει) κι εσυ στο τελος (να ηρεμήσει η κατασταση).Επίσης εχετε πέσει και οι δυο στην παγίδα που λίγο πολύ πέφτουμε ολοι....δεν μιλάτε απο την αρχη γι αυτο που σας "ενοχλει" με αποτελεσμα να γίνεται χιονοστιβάδα!

Το σημαντικότερο όμως που εχω να πω ειναι οτι τωρα πλέον "οι δικοι σου" ειναι η γυναίκα σου και το παιδί σου.Κανεις άλλος.Μια οικογενεια μπορούμε να εχουμε ευτυχισμένη...δυστυχως....Μου πήρε πολύ καιρό να το καταλάβω,πολύ κλαμα.πολύ ενταση με το συζηγο...όλα ομως εστρωσαν απο την ημερα που επιλέξαμε ποια ειναι "η οικογενεια μας"....κανενας δεν πρεπει να χωνει την μυτη του σε αυτο το ιερο...ουτε μανες,ουτε αδερφες,ουτε πεθερες..κανεις!!!

Αν το εκαναν μια φορα...οσο και να υποχωρήσετε τωρα και οι 2 σας....ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ...ειναι νομος!

Μη διαλύσεις την οικογενεια σου για κανέναν!κρατήστε σχεσεις με οποιον θελετε ο καθένας...κρατηστε ομως τα αφτια σας κλειστα....

Ευχομαι αυτο το αγγελούδι να μεγαλώσει με 2 γονεις αγαπημένους!Να σας ζήσει και να τον καμαρώνετε μαζι μεχρι τα βαθιά γεραματα!

...κι οποιος θελει το κακό σας....ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΕΙ Ο ΦΙΚΟΣ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τζίμμυ να σας ζήσει! Να είναι πάντα γερό και καλοφωτισμένο! Μια νέα εποχή άρχισε από χθες στη ζωή του γιου σου αφού πλέον έγινε μέλος της Εκκλησίας μας και εύχομαι ολόψυχα να άρχισε και για εσένα και τη γυναίκα σου μια νέα εποχή χωρίς έριδες μόνο με άπειρη αγάπη και κατανόηση και από τις δυο πλευρές!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...